Ξαναείδα αιμομικτικό όνειρο

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8562
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Ξαναείδα αιμομικτικό όνειρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 07 Απρ 2023, 03:09

Έκτωρα στο όνειρο σου δείχνει ότι θέλεις να εισέλθεις ξανά στην μήτρα της μητέρας σου για προστασία αγάπη και χαρά.
Για αυτό είδες ερωτικό όνειρο.

Δεν έχεις Οιδιπόδειο σύμπλεγμα διότι δεν ονειρεύτηκες να επιτήθεσε στον πατέρα σου μετά τον έρωτα.

Είναι η διαστρευλομένη άποψη που έχεις για την προστασία της μητέρας και τον ερωτισμό της φιλενάδας.
Το όνειρο δείχνει ότι δεν έχεις πολλά άτομα να εμπιστευτείς και καταφεύγεις στην μητέρα σου που αγαπάς πιο πολύ...τόσο ώστε να της κάνεις και έρωτα.

Μέσα σου στην πραγματικότητα πρέπει να αποδεχτείς την αγάπη της μητέρας σου, να σταματήσεις να βλέπεις πορνό με αιμομιξείες και να πας σε έναν ψυχολόγο για να σε βοηθήσει.
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Ξαναείδα αιμομικτικό όνειρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 07 Απρ 2023, 03:30

tanipteros έγραψε:
07 Απρ 2023, 03:09
Το όνειρο δείχνει ότι δεν έχεις πολλά άτομα να εμπιστευτείς και καταφεύγεις στην μητέρα σου που αγαπάς πιο πολύ...
Ούτε με τη μητέρα μου έχω καλές σχέσεις. Δεν ξέρω τι εννοείς όταν λες αγάπη.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8562
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Ξαναείδα αιμομικτικό όνειρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 07 Απρ 2023, 03:44

Εκτωρ έγραψε:
07 Απρ 2023, 03:30
tanipteros έγραψε:
07 Απρ 2023, 03:09
Το όνειρο δείχνει ότι δεν έχεις πολλά άτομα να εμπιστευτείς και καταφεύγεις στην μητέρα σου που αγαπάς πιο πολύ...
Ούτε με τη μητέρα μου έχω καλές σχέσεις. Δεν ξέρω τι εννοείς όταν λες αγάπη.
βαθειά μέσα σου το πρόσωπο που θέλεις να εμπιστευτείς και να καταφύγεις για βοήθεια κάθε είδους ακόμη και τα ερωτικά σου, είναι η μητέρα σου.
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13260
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ξαναείδα αιμομικτικό όνειρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 07 Απρ 2023, 13:46

Εκτωρ έγραψε:
07 Απρ 2023, 03:30
tanipteros έγραψε:
07 Απρ 2023, 03:09
Το όνειρο δείχνει ότι δεν έχεις πολλά άτομα να εμπιστευτείς και καταφεύγεις στην μητέρα σου που αγαπάς πιο πολύ...
Ούτε με τη μητέρα μου έχω καλές σχέσεις. Δεν ξέρω τι εννοείς όταν λες αγάπη.
Ρε συ Έκτωρα, ειλικρινά, ολοι έχουμε τραβήξει ζόρια στη ζωή μας, αλλά το νήμα σου είναι φάουλ. Δίνεις ''πσωμάκι'', για στείρο σχολιασμό. Ενίοτε και άτσαλο. Λίγοι θα σε προσεγγίσουν καλοπροαίρετα. Και δεν ξέρω αν θα έχουν κι άδικο.
Στη θέση σου θα ζητούσα να πάει '' Καιάδα''.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Pogol
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: 08 Οκτ 2020, 09:18

Re: Ξαναείδα αιμομικτικό όνειρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pogol » 30 Ιουν 2023, 19:24

Εκτωρ έγραψε:
06 Απρ 2023, 00:56
Θυμάστε το νήμα που σας μιλούσα για τα αιμομικτικά όνειρα της εφηβείας μου;
Έχετε δει ποτέ στον ύπνο σας ότι συνουσιάζεστε με άτομα του άμεσου οικογενειακού σας περιβάλλοντος;

Έχουμε εξελίξεις. Πριν λίγες μέρες ξαναείδα τέτοιο όνειρο.

Και πάλι είδα ότι μόλις το είχα κάνει με τη μάνα μου. Ξάπλωνα γυμνός στο κρεβάτι των γονιών μου και χαμογελούσα. Βασικά έβλεπα από κάπου τον εαυτό μου να χαμογελάει, αλλά δεν ένοιωθα τη χαρά του. Ούτε τίποτα σεξουαλικό ένοιωθα εκείνη τη στιγμή. Ήμουν ουσιατικά ένας ουδέτερος παρατηρητής μιας σκηνής στην οποία υπήρχε και ο εαυτός μου.

Εν τω μεταξύ, η μητέρα μου, γυμνή κι αυτή νομίζω, στεκόταν στην πόρτα του δωματίου, και κάτι έλεγε στον πατέρα μου.

Τι ερμηνεία δίνετε σ'αυτό το όνειρο;
Μήπως είσαι και εσύ, λάτρης της Kay Parker;

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4498
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Ξαναείδα αιμομικτικό όνειρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 30 Ιουν 2023, 19:46

Ερμής έγραψε:
06 Απρ 2023, 21:42
Πάω στοίχημα πως stepmom stepsister είναι απάνω απάνω στις αναζητήσεις του
Μπαα.
Mom και sister κανονικά και με το νόμο. :lol:
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6741
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Ξαναείδα αιμομικτικό όνειρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 30 Ιούλ 2023, 14:09

Εκτωρ έγραψε:
06 Απρ 2023, 00:56
Θυμάστε το νήμα που σας μιλούσα για τα αιμομικτικά όνειρα της εφηβείας μου;
Έχετε δει ποτέ στον ύπνο σας ότι συνουσιάζεστε με άτομα του άμεσου οικογενειακού σας περιβάλλοντος;

Έχουμε εξελίξεις. Πριν λίγες μέρες ξαναείδα τέτοιο όνειρο.

Και πάλι είδα ότι μόλις το είχα κάνει με τη μάνα μου. Ξάπλωνα γυμνός στο κρεβάτι των γονιών μου και χαμογελούσα. Βασικά έβλεπα από κάπου τον εαυτό μου να χαμογελάει, αλλά δεν ένοιωθα τη χαρά του. Ούτε τίποτα σεξουαλικό ένοιωθα εκείνη τη στιγμή. Ήμουν ουσιατικά ένας ουδέτερος παρατηρητής μιας σκηνής στην οποία υπήρχε και ο εαυτός μου.

Εν τω μεταξύ, η μητέρα μου, γυμνή κι αυτή νομίζω, στεκόταν στην πόρτα του δωματίου, και κάτι έλεγε στον πατέρα μου.

Τι ερμηνεία δίνετε σ'αυτό το όνειρο;
Αν μιλάς σοβαρά και δεν τρολάρεις, κατ'αρχάς μην το γράφεις εδώ γιατί θα σε πάρουν στο ψιλό...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23119
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ξαναείδα αιμομικτικό όνειρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 30 Ιούλ 2023, 14:36

Εγώ είδα ένα με τη τσιτσιολίνα, όπως ήταν στα 80s, αλλά με πιο μοντέρνα αμφίεση και βάψιμο.

Είχα πει λέει από μέσα μου όταν τη συνάντησα να περπατάει στον δρόμο, ότι αυτή είναι η τσιτσιολίνα, αλλά επειδή κανείς πλέον δεν την αναγνωρίζει εφόσον αλλάξαμε εποχή, θα της πιάσω κουβέντα με τα σπαστά ιταλικά που γνωρίζω, αφού έτσι κι αλλιώς, χυλόπιτα θα φάω.

Της έκανα λοιπόν ερωτήσεις με τα τσάτρα-πάτρα ιταλικά. Εκείνη χαμογέλασε, δεν έδειξε να ενθουσιάζεται, αλλά ούτε και με έδιωχνε. Καθώς προχωρούσαμε, διαπίστωσα ότι κατοικούσαμε και οι δύο στο ίδιο κτήριο (δεν είχε σχέση με την οικοδομή όπου διαμένω στον πραγματικό κόσμο, αλλά τέσπα.

Με το που περάσαμε το κατώφλι της εισόδου μας υποδέχτηκε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ σάλα όπου ήταν συγκεντρωμένο ένα πλήθος κόσμου, να κοιτάζει το ασανσέρ που ήταν χαλασμένο. Για την ακρίβεια το ασανσέρ είχε εισχωρήσει στο υπέδαφος και στον λάκκο που δημιουργήθηκε από τη πτώση του φαινόταν μόνο το ταβάνι. Ηταν δεμένο με μόνο ένα πολύ χοντρό σύρμα, το οποίο λίγα μέτρα πάνω από την οροφή του ασανσέρ περιλάμβανε ένα μαύρο, μεταλλικό κουτί. Αυτό το κουτί, όσοι ήταν στις σκάλες του πάνω ορόφου, το έριχναν νερό από ποτήρια, μπας και συνεφέρουν το ασανσέρ, αλλά έκαιγε τόσο, που το νερό γινόταν ατμός και τσιρτσίραγε.

"Κατάλαβα", είχα μουρμουρίσει. "Δεν μας βλέπω να πηγαίνουμε πάνω".
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27079
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ξαναείδα αιμομικτικό όνειρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 30 Ιούλ 2023, 14:38

AlienWay έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 14:36
Εγώ είδα ένα με τη τσιτσιολίνα, όπως ήταν στα 80s, αλλά με πιο μοντέρνα αμφίεση και βάψιμο.

Είχα πει λέει από μέσα μου όταν τη συνάντησα να περπατάει στον δρόμο, ότι αυτή είναι η τσιτσιολίνα, αλλά επειδή κανείς πλέον δεν την αναγνωρίζει εφόσον αλλάξαμε εποχή, θα της πιάσω κουβέντα με τα σπαστά ιταλικά που γνωρίζω, αφού έτσι κι αλλιώς, χυλόπιτα θα φάω.

Της έκανα λοιπόν ερωτήσεις με τα τσάτρα-πάτρα ιταλικά. Εκείνη χαμογέλασε, δεν έδειξε να ενθουσιάζεται, αλλά ούτε και με έδιωχνε. Καθώς προχωρούσαμε, διαπίστωσα ότι κατοικούσαμε και οι δύο στο ίδιο κτήριο (δεν είχε σχέση με την οικοδομή όπου διαμένω στον πραγματικό κόσμο, αλλά τέσπα.

Με το που περάσαμε το κατώφλι της εισόδου μας υποδέχτηκε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ σάλα όπου ήταν συγκεντρωμένο ένα πλήθος κόσμου, να κοιτάζει το ασανσέρ που ήταν χαλασμένο. Για την ακρίβεια το ασανσέρ είχε εισχωρήσει στο υπέδαφος και στον λάκκο που δημιουργήθηκε από τη πτώση του φαινόταν μόνο το ταβάνι. Ηταν δεμένο με μόνο ένα πολύ χοντρό σύρμα, το οποίο λίγα μέτρα πάνω από την οροφή του ασανσέρ περιλάμβανε ένα μαύρο, μεταλλικό κουτί. Αυτό το κουτί, όσοι ήταν στις σκάλες του πάνω ορόφου, το έριχναν νερό από ποτήρια, μπας και συνεφέρουν το ασανσέρ, αλλά έκαιγε τόσο, που το νερό γινόταν ατμός και τσιρτσίραγε.

"Κατάλαβα", είχα μουρμουρίσει. "Δεν μας βλέπω να πηγαίνουμε πάνω".
Μην τρως βαριά το βράδυ... :003:
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23119
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ξαναείδα αιμομικτικό όνειρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 30 Ιούλ 2023, 14:41

George_V έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 14:38
AlienWay έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 14:36
Εγώ είδα ένα με τη τσιτσιολίνα, όπως ήταν στα 80s, αλλά με πιο μοντέρνα αμφίεση και βάψιμο.

Είχα πει λέει από μέσα μου όταν τη συνάντησα να περπατάει στον δρόμο, ότι αυτή είναι η τσιτσιολίνα, αλλά επειδή κανείς πλέον δεν την αναγνωρίζει εφόσον αλλάξαμε εποχή, θα της πιάσω κουβέντα με τα σπαστά ιταλικά που γνωρίζω, αφού έτσι κι αλλιώς, χυλόπιτα θα φάω.

Της έκανα λοιπόν ερωτήσεις με τα τσάτρα-πάτρα ιταλικά. Εκείνη χαμογέλασε, δεν έδειξε να ενθουσιάζεται, αλλά ούτε και με έδιωχνε. Καθώς προχωρούσαμε, διαπίστωσα ότι κατοικούσαμε και οι δύο στο ίδιο κτήριο (δεν είχε σχέση με την οικοδομή όπου διαμένω στον πραγματικό κόσμο, αλλά τέσπα.

Με το που περάσαμε το κατώφλι της εισόδου μας υποδέχτηκε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ σάλα όπου ήταν συγκεντρωμένο ένα πλήθος κόσμου, να κοιτάζει το ασανσέρ που ήταν χαλασμένο. Για την ακρίβεια το ασανσέρ είχε εισχωρήσει στο υπέδαφος και στον λάκκο που δημιουργήθηκε από τη πτώση του φαινόταν μόνο το ταβάνι. Ηταν δεμένο με μόνο ένα πολύ χοντρό σύρμα, το οποίο λίγα μέτρα πάνω από την οροφή του ασανσέρ περιλάμβανε ένα μαύρο, μεταλλικό κουτί. Αυτό το κουτί, όσοι ήταν στις σκάλες του πάνω ορόφου, το έριχναν νερό από ποτήρια, μπας και συνεφέρουν το ασανσέρ, αλλά έκαιγε τόσο, που το νερό γινόταν ατμός και τσιρτσίραγε.

"Κατάλαβα", είχα μουρμουρίσει. "Δεν μας βλέπω να πηγαίνουμε πάνω".
Μην τρως βαριά το βράδυ... :003:
:003:
Ζούμε σε μια οικονομία.

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Ξαναείδα αιμομικτικό όνειρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 30 Ιούλ 2023, 15:52

AlienWay έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 14:36
Εγώ είδα ένα με τη τσιτσιολίνα, όπως ήταν στα 80s, αλλά με πιο μοντέρνα αμφίεση και βάψιμο.

Είχα πει λέει από μέσα μου όταν τη συνάντησα να περπατάει στον δρόμο, ότι αυτή είναι η τσιτσιολίνα, αλλά επειδή κανείς πλέον δεν την αναγνωρίζει εφόσον αλλάξαμε εποχή, θα της πιάσω κουβέντα με τα σπαστά ιταλικά που γνωρίζω, αφού έτσι κι αλλιώς, χυλόπιτα θα φάω.

Της έκανα λοιπόν ερωτήσεις με τα τσάτρα-πάτρα ιταλικά. Εκείνη χαμογέλασε, δεν έδειξε να ενθουσιάζεται, αλλά ούτε και με έδιωχνε. Καθώς προχωρούσαμε, διαπίστωσα ότι κατοικούσαμε και οι δύο στο ίδιο κτήριο (δεν είχε σχέση με την οικοδομή όπου διαμένω στον πραγματικό κόσμο, αλλά τέσπα.

Με το που περάσαμε το κατώφλι της εισόδου μας υποδέχτηκε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ σάλα όπου ήταν συγκεντρωμένο ένα πλήθος κόσμου, να κοιτάζει το ασανσέρ που ήταν χαλασμένο. Για την ακρίβεια το ασανσέρ είχε εισχωρήσει στο υπέδαφος και στον λάκκο που δημιουργήθηκε από τη πτώση του φαινόταν μόνο το ταβάνι. Ηταν δεμένο με μόνο ένα πολύ χοντρό σύρμα, το οποίο λίγα μέτρα πάνω από την οροφή του ασανσέρ περιλάμβανε ένα μαύρο, μεταλλικό κουτί. Αυτό το κουτί, όσοι ήταν στις σκάλες του πάνω ορόφου, το έριχναν νερό από ποτήρια, μπας και συνεφέρουν το ασανσέρ, αλλά έκαιγε τόσο, που το νερό γινόταν ατμός και τσιρτσίραγε.

"Κατάλαβα", είχα μουρμουρίσει. "Δεν μας βλέπω να πηγαίνουμε πάνω".
Χαχα 😆

Να τα γράφετε και στο νήμα με τα όνειρα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών