Γιατί γκρινιάζουν τόσο πολύ τα παιδιά προσχολικής ηλικίας 1,5 έως 5½ ετών;

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11550
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Γιατί γκρινιάζουν τόσο πολύ τα παιδιά προσχολικής ηλικίας 1,5 έως 5½ ετών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 12 Ιουν 2023, 20:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιουν 2023, 20:10
Green Dragon έγραψε:
12 Ιουν 2023, 20:05
Τώρ αυτός ο asimakis lazarou είναι έστω κανονικός λογαριασμός που τρολάρει; Μπα, ούτε καν, διπλοπρόφιλο που αποφάσισε να σπάσει πλάκα :smt023

Μου θυμίζει λίγο τον antipnevma. Δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό.
Πιτσιρίκι στην ηλικία που τα μικρά έχουν μονίμως απορίες, είναι. Γιατί αυτό, γιατί εκείνο κλπ
Ημιπιτσιρικάς θα έλεγα.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Γιατί γκρινιάζουν τόσο πολύ τα παιδιά προσχολικής ηλικίας 1,5 έως 5½ ετών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 12 Ιουν 2023, 20:21

O τύπος seriously κράζει επειδή τα νήπια γκρινιάζουν; Δηλαδή τι θες να κάνουν ρε μπρο, να πίνουν το τσάγακι τους και να φτιάχνουν τη φορολογική σου δήλωση;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37816
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γιατί γκρινιάζουν τόσο πολύ τα παιδιά προσχολικής ηλικίας 1,5 έως 5½ ετών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Ιουν 2023, 20:25

klg έγραψε:
12 Ιουν 2023, 20:21
O τύπος seriously κράζει επειδή τα νήπια γκρινιάζουν; Δηλαδή τι θες να κάνουν ρε μπρο, να πίνουν το τσάγακι τους και να φτιάχνουν τη φορολογική σου δήλωση;
Την έκανες;
:a040:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Γιατί γκρινιάζουν τόσο πολύ τα παιδιά προσχολικής ηλικίας 1,5 έως 5½ ετών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 12 Ιουν 2023, 20:25

Mεχρι καποια ηλικια γκρινιαζουν ΚΑΙ γιατι εχουν διαφορους αναπτυξιακους πονους (μεγαλωνει το εντερο, το στομαχι, τα ακρα κλπ.)
Μεγαλωνοντας γκρινιαζουν επειδη εχουν ενεργεια, επειδη θελουν να επικοινωνησουν και επειδη ειναι και κακομαθημενα.

Ωστοσο, μαγκες, τα παιδια ειναι οτι πιο πολυτιμο εχει αυτος ο πλανητης.
Ειναι η ελπίδα του ανθρωπινου ειδους, οποτε ας ειμαστε λιγο επιεικεις οταν γκρινιαζουν/φωναζουν. Προσωπικα τη βρισκω πολυ οταν βλεπω παιδια, ακομα περισσοτερ δε οταν οι μητερες τους ειναι ΜΟΥΝΑΡΕΣ ΜΕ ΣΤΗΤΑ, ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΑ ΟΠΙΣΘΙΑ
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Γιατί γκρινιάζουν τόσο πολύ τα παιδιά προσχολικής ηλικίας 1,5 έως 5½ ετών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 12 Ιουν 2023, 20:26

sys3x έγραψε:
12 Ιουν 2023, 20:25
klg έγραψε:
12 Ιουν 2023, 20:21
O τύπος seriously κράζει επειδή τα νήπια γκρινιάζουν; Δηλαδή τι θες να κάνουν ρε μπρο, να πίνουν το τσάγακι τους και να φτιάχνουν τη φορολογική σου δήλωση;
Την έκανες;
:a040:
Nope, τα κάνει ο λογιστής. Να περιμένω καλή λυπητερή φέτος; λολ
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37816
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γιατί γκρινιάζουν τόσο πολύ τα παιδιά προσχολικής ηλικίας 1,5 έως 5½ ετών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Ιουν 2023, 20:27

Σκατά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28238
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Γιατί γκρινιάζουν τόσο πολύ τα παιδιά προσχολικής ηλικίας 1,5 έως 5½ ετών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 12 Ιουν 2023, 20:30

Daje έγραψε:
12 Ιουν 2023, 20:25
Mεχρι καποια ηλικια γκρινιαζουν ΚΑΙ γιατι εχουν διαφορους αναπτυξιακους πονους (μεγαλωνει το εντερο, το στομαχι, τα ακρα κλπ.)
Μεγαλωνοντας γκρινιαζουν επειδη εχουν ενεργεια, επειδη θελουν να επικοινωνησουν και επειδη ειναι και κακομαθημενα.

Ωστοσο, μαγκες, τα παιδια ειναι οτι πιο πολυτιμο εχει αυτος ο πλανητης.
Ειναι η ελπίδα του ανθρωπινου ειδους, οποτε ας ειμαστε λιγο επιεικεις οταν γκρινιαζουν/φωναζουν. Προσωπικα τη βρισκω πολυ οταν βλεπω παιδια, ακομα περισσοτερ δε οταν οι μητερες τους ειναι ΜΟΥΝΑΡΕΣ ΜΕ ΣΤΗΤΑ, ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΑ ΟΠΙΣΘΙΑ
Το εσωσες στο τελος,ειχα αρχισει να ανησυχω
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32764
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί γκρινιάζουν τόσο πολύ τα παιδιά προσχολικής ηλικίας 1,5 έως 5½ ετών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Ιουν 2023, 21:35

δεν γκρινιαζουν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Belladonna
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 10:44
Phorum.gr user: Belladonna

Re: Γιατί γκρινιάζουν τόσο πολύ τα παιδιά προσχολικής ηλικίας 1,5 έως 5½ ετών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belladonna » 15 Ιουν 2023, 10:42

AsimakisLazarou έγραψε:
11 Ιουν 2023, 13:04
Φίλες και φίλοι μου γειά σας, οπότε πάω σε καφετέριες, εστιατόρια, παραλίες, εκκλησίες, σούπερ μάρκετ κλπ βλέπω παιδιά ηλικίας από 1,5 έτους έως 5½-6 ετών να γκρινιάζουν συνέχεια και ανελλιπώς, γιατί το κάνουν αυτό; μήπως επειδή θέλουν να σπάσουν τα νεύρα ακόμη και των πιο ηρεμων ανθρώπων; Πραγματικά όμως η γκρίνια τους είναι ανυπόφορη, γιατί πιστεύετε ότι μπορεί να γκρινιάζουν ακόμη και μετά το τέλος της βρεφικής ηλικίας και κατά την διάρκεια της προσχολικής ηλικίας; Μήπως φταίνε τα γονίδια; Μήπως φταίει το ζώδιο, ο ωροσκόπος και η σεληνη του παιδιου; (Αν ναι ποια είναι αυτά), Μήπως φταίνε οι κακές σχέσεις ανάμεσα στην μάνα και στον πατέρα, Μήπως από μωρα τους κάνουν όλα τα χατίρια; Μήπως δεν θέλουν να τα πάρουν από τον χώρο όπου παίζουν; Μήπως τους λείπει το κατάλληλο λεξιλόγιο για να εκφράσουν την δυσαρέσκεια τους; Μήπως στα μέρη που προανέφερα πάνω τους ενοχλεί ο άγνωστος κόσμος γύρω τους; Μήπως όταν οι γυναίκες που τα κυοφορούν 9 μήνες είναι μόνιμα μες το άγχος και τα νεύρα και βγαίνουν τόσο γκρινιαρικα τα πρώτα 5 χρόνια της ζωής τους, Πείτε μας εδώ ποιες μπορεί να είναι οι ανασφάλειες που έχουν οι μικροί μας φίλοι τα πρώτα 5½ χρόνια της ζωής τους και γκρινιάζουν σε δημόσια μέρη
Εσύ γιατί γκρινιάζεις;

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2759
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Γιατί γκρινιάζουν τόσο πολύ τα παιδιά προσχολικής ηλικίας 1,5 έως 5½ ετών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 15 Ιουν 2023, 17:59

Είναι η νοοτροπία της αγοράς του πελάτη, ήρθα στον παιδότοπο πάρκο, σχολείο μπιτσομπαρο για να ησυχάσω από το παιδί . Πλήρωσα άμεσα ή έμμεσα ας κάνουν ότι θέλουν αφού δεν μου διαλύουν το σαλόνι .
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών