SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 31 Οκτ 2023, 21:52

Συγκινεί η Καλομοίρα: «Πιστεύω πολύ στον Θεό, πέρασα την πίστη και στα παιδιά μου - Ακούω τη φωνή του, θέλει κότσια αυτό»


Συγκινεί η Καλομοίρα: «Πιστεύω πολύ στον Θεό, πέρασα την πίστη και στα παιδιά μου - Ακούω τη φωνή του, θέλει κότσια αυτό»

«Αναφέρομαι σε εκείνη τη φωνή που υπάρχει σε όλους μας και που πρέπει να την ακούμε προσεκτικά»
23 Οκτωβρίου 2023 12:29

Εικόνα


Από ATHENSMAGAZINE TEAM

Η Καλομοίρα μίλησε στο περιοδικό «Hello» και συγκίνησε, αναφέροντας ότι πιστεύει πολύ στον Θεό και πέρασε αυτή την πίστη και στα παιδιά της. Παράλληλα, εξομολογήθηκε πως ακούει τη φωνή του Κυρίου και θέλει πολλά κότσια να ακολουθήσεις το δρόμο του.

Η γνωστή τραγουδίστρια μιλά για το νέο επαγγελματικό της βήμα, την παρουσίαση του «I’m a celebrity, Get me out» μία ανάσα πριν την αρχή του, αλλά και την σχέση της με την θρησκεία και τον Θεό.

– Πιστεύεις στον Θεό;

«Είναι μέσα μου, πιστεύω πολύ, κι εγώ και η οικογένειά μου. Πι­στεύω ότι μας μιλά μέσα μας και θεωρώ ότι όταν αποκτήσουμε το κουράγιο να βγάλουμε όλους τους θορύβους από το κεφάλι μας και να ακούσουμε μόνο το ένστικτό μας, τότε πάντα θα κερ­δίζουμε στο σωστό δρόμο. Θέ­λει κότσια, αλλά ο καθένας πρέ­πει να αφουγκραστεί το μήνυμα που λαμβάνει. Αναφέρομαι σε εκείνη τη φωνή που υπάρχει σε όλους μας και που πρέπει να την ακούμε προσεκτικά.»

– Σκέφτεσαι να επιστρέψεις μό­νιμα στην Ελλάδα με την οικογένειά σου;

«Κάποιες φορές το σκέφτομαι. Ο ελληνικός τρόπος ζωής είναι υπέ­ροχος, δεν υπάρχει πουθενά αλ­λού, όλα τα νιώθω πιο οικεία εδώ. Η Αμερική έχει άλλα πράγματα και στιγμές που μπορείς να απο­λαύσεις, αλλά δεν είναι Ελλάδα.»

Εικόνα

– Από τα παιδιά σου έχει πάρει κάποιο την αγάπη σου για τη μουσική;

«Ο Νίκος παίζει πιάνο, η Αναστα­σία τραγουδά, αλλά έχει πολλή συστολή, είναι ντροπαλή, και ο Δημήτρης, που είναι πολύ συναι­σθηματικό παιδί, θέλει να γίνει σκηνοθέτης και να κάνει τον κό­σμο πιο όμορφο.»

– Στην Αμερική δεν θα μπορούσες να κυνηγήσεις το όνειρό σου;

«Μου αρέσει η ισορροπία που μου εξασφαλίζει αυτό το κομ­μάτι: η καριέρα μου εδώ και η προσωπική μου ζωή στην Αμε­ρική. Έχω γνωρίσει κορυφαίους τραγουδιστές που δεν έχουν προ­σωπική ζωή λόγω της αναγνωρισιμότητάς τους. Εμένα μου αρέσει που μπορώ να έχω μια κανονική ζωή, “μακριά από όλα”. Τώρα, αν μου δοθεί η ευκαιρία, δεν θα πω όχι, αλλά δεν είναι κάτι που θα κυνηγήσω με μανία εκεί. Προτού αποκτήσω τα παι­διά μου, θα σου έλεγα ότι ναι, θέλω να πέσω στα βαθιά και να ακολουθήσω το όνειρό μου στην Αμερική. Όμως η ίδια η ζωή με οδήγησε στην Ελλάδα. To «Fame Story» με “βρήκε στην Αμερική και με έφερε στην Ελλάδα”. Εί­μαι ευγνώμων για ό,τι ζω και πο­τέ δεν λέω ποτέ» ολοκληρώνει η Καλομοίρα.


Ενταξει δεν ειμαι και κανενας προχωκαγκουρας να κοροϊδευω καποιον για την πιστη του ο καθενας ειναι ελευθερος να πιστευει οτι θελει
και ο σεβασμος στην πιστη του αλλου ειναι εκ των ουκ ανευ για να διατηρουνται οι ισοροπημενες και καλες ανθρωπινες σχεσεις εχοντας
κατα νου οτι πρεπει να μενουμε μακρια απο ιδεολογικους και θρησκευτικους φανατισμους για τι αυτο φερνει τα αντιθετα αποτελεσματα.

Το οτι καποιος ομως λεει οτι ακουει την φωνη του Θεου οκεϋ αυτο ειναι κατι που με ξεπερναει αλλα οπως και να χει δεν θα μπω σε
διαδικασια αντιπαραθεσης με καποιον που ισχυριζεται οτι ακουει την φωνη του Θεου οπως και να χει νομιζω οτι ειναι ολιγον τι "φρενοβλαβης
με πολλες λασκαρισμενες βιδες" και γιατι οχι και σιγανοπαπαδια που ισως προσπαθει να εξιλεωσει καποιες αμαρτιες του παρελθοντος :003: ............just saying...... :102:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42975
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 31 Οκτ 2023, 21:58

Αφού το εξηγεί μετά ότι δεν είναι κυριολεκτικό.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 31 Οκτ 2023, 22:00

:giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 31 Οκτ 2023, 22:14

Dwarven Blacksmith έγραψε:
31 Οκτ 2023, 21:58
Αφού το εξηγεί μετά ότι δεν είναι κυριολεκτικό.
Eτσι τουλαχιστον θελω να πιστευω η ιδια αλλωστε δηλωσε οτι ακουει την φωνη που υπαρχει μεσα σε ολους μας αλλα και παλι
πολλοι τετοιοι ανθρωποι ισως να ειναι και σιγανοπαπαδιες που ισως προσπαθουν να εξιλεωθουν απο καποια ατοπηματα του
παρελθοντος.

Επισης θα σου πω οτι οταν εγραψα οτι ειναι ολιγον τι φρενοβλαβης με πολλες λασκαρισμενες βιδες το εβαλα μεσα σε
εισαγωγικα τις ομορφες καλησπερες μου. :wave:

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 31 Οκτ 2023, 22:58

Πώς παραμορφώθηκε έτσι η τύπισσα;

Μια χαρά ήταν μελαχρινή και πριν τις πλαστικές.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15545
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 01 Νοέμ 2023, 13:29

Feindflug έγραψε:
31 Οκτ 2023, 22:58
Πώς παραμορφώθηκε έτσι η τύπισσα;

Μια χαρά ήταν μελαχρινή και πριν τις πλαστικές.
Δεν της πηγαίνει καθόλου το οξυζεναρισμένο μαλλί, η αλήθεια είναι.
Και, ναι, έχει παραμορφωθεί σε σημείο μη αναγνώρισης. :-?
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15545
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 01 Νοέμ 2023, 13:30

Dwarven Blacksmith έγραψε:
31 Οκτ 2023, 21:58
Αφού το εξηγεί μετά ότι δεν είναι κυριολεκτικό.
Μάλλον εννοεί τη συνείδηση και το λέει περιφραστικά.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 01 Νοέμ 2023, 13:43

εγω λεω οτι ο νηματοθετης ειναι για ψυχιατρο

υσ βρε σε τι καιρους ζουμε ζουδια;

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27231
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 01 Νοέμ 2023, 13:57

Νόμιζα ότι ψάχνουμε ψυχίατρο για κανένα πχορουμιτη.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1649
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 01 Νοέμ 2023, 14:14

Αυτο ειλικρινα δεν το κατανοοω. Ας πουμε π.χ καποιος πιστευει οτι υπαρχει Θεος. Δηλώνει Χριστιανος π.χ. Αφου υπαρχει γιατι αποκλειουμε να του μιλαει κιολας????

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 01 Νοέμ 2023, 14:19

Υπάρχει μια ταινία (αν θυμηθεί κάποιος ποια είναι με ειδοποιεί) όπου σε μια σκηνή μια φυσική ξανθιά βρίσκεται στην Αφρική και την περιεργάζονται μαύρα παιδάκια. Φαίνεται μια δυσφορία στο πρόσωπό της. Η σκηνή είναι αυθεντική.
Έχω δει αλλού να ποστάρουν φωτογραφίες, ανάμεσα σε μαύρα παιδάκια αφού έχουν βάψει το μαλλί πλατινέ ξανθό προσπαθώντας να μιμηθούν την σκηνή με κωμικά αποτελέσματα.
Κάτι τέτοιο μου θυμίζει η αλλαγή της Καλομοίρας. Κακή είναι η μεσογειακή ομορφιά με τα καστανά ή μαύρα μαλλιά, πλούσια μεταξένια; :lol:

Άβαταρ μέλους
Σιχαμερίων Αθλιοζήλευτος
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: 04 Φεβ 2022, 18:19

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σιχαμερίων Αθλιοζήλευτος » 01 Νοέμ 2023, 15:41

Αυτή δεν είναι που είπε ότι έχουμε πρωθυπουργό τον Κώστα Καλάπα;
IQ ραδικιού
Βούτυρα-Έλαια-Λίπη

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 01 Νοέμ 2023, 21:09

plouf έγραψε:
31 Οκτ 2023, 21:52
Συγκινεί η Καλομοίρα: «Πιστεύω πολύ στον Θεό, πέρασα την πίστη και στα παιδιά μου - Ακούω τη φωνή του, θέλει κότσια αυτό»


Συγκινεί η Καλομοίρα: «Πιστεύω πολύ στον Θεό, πέρασα την πίστη και στα παιδιά μου - Ακούω τη φωνή του, θέλει κότσια αυτό»

«Αναφέρομαι σε εκείνη τη φωνή που υπάρχει σε όλους μας και που πρέπει να την ακούμε προσεκτικά»
23 Οκτωβρίου 2023 12:29

Εικόνα

SpoilerShow
Από ATHENSMAGAZINE TEAM

Η Καλομοίρα μίλησε στο περιοδικό «Hello» και συγκίνησε, αναφέροντας ότι πιστεύει πολύ στον Θεό και πέρασε αυτή την πίστη και στα παιδιά της. Παράλληλα, εξομολογήθηκε πως ακούει τη φωνή του Κυρίου και θέλει πολλά κότσια να ακολουθήσεις το δρόμο του.

Η γνωστή τραγουδίστρια μιλά για το νέο επαγγελματικό της βήμα, την παρουσίαση του «I’m a celebrity, Get me out» μία ανάσα πριν την αρχή του, αλλά και την σχέση της με την θρησκεία και τον Θεό.

– Πιστεύεις στον Θεό;

«Είναι μέσα μου, πιστεύω πολύ, κι εγώ και η οικογένειά μου. Πι­στεύω ότι μας μιλά μέσα μας και θεωρώ ότι όταν αποκτήσουμε το κουράγιο να βγάλουμε όλους τους θορύβους από το κεφάλι μας και να ακούσουμε μόνο το ένστικτό μας, τότε πάντα θα κερ­δίζουμε στο σωστό δρόμο. Θέ­λει κότσια, αλλά ο καθένας πρέ­πει να αφουγκραστεί το μήνυμα που λαμβάνει. Αναφέρομαι σε εκείνη τη φωνή που υπάρχει σε όλους μας και που πρέπει να την ακούμε προσεκτικά.»

– Σκέφτεσαι να επιστρέψεις μό­νιμα στην Ελλάδα με την οικογένειά σου;

«Κάποιες φορές το σκέφτομαι. Ο ελληνικός τρόπος ζωής είναι υπέ­ροχος, δεν υπάρχει πουθενά αλ­λού, όλα τα νιώθω πιο οικεία εδώ. Η Αμερική έχει άλλα πράγματα και στιγμές που μπορείς να απο­λαύσεις, αλλά δεν είναι Ελλάδα.»

Εικόνα

– Από τα παιδιά σου έχει πάρει κάποιο την αγάπη σου για τη μουσική;

«Ο Νίκος παίζει πιάνο, η Αναστα­σία τραγουδά, αλλά έχει πολλή συστολή, είναι ντροπαλή, και ο Δημήτρης, που είναι πολύ συναι­σθηματικό παιδί, θέλει να γίνει σκηνοθέτης και να κάνει τον κό­σμο πιο όμορφο.»

– Στην Αμερική δεν θα μπορούσες να κυνηγήσεις το όνειρό σου;

«Μου αρέσει η ισορροπία που μου εξασφαλίζει αυτό το κομ­μάτι: η καριέρα μου εδώ και η προσωπική μου ζωή στην Αμε­ρική. Έχω γνωρίσει κορυφαίους τραγουδιστές που δεν έχουν προ­σωπική ζωή λόγω της αναγνωρισιμότητάς τους. Εμένα μου αρέσει που μπορώ να έχω μια κανονική ζωή, “μακριά από όλα”. Τώρα, αν μου δοθεί η ευκαιρία, δεν θα πω όχι, αλλά δεν είναι κάτι που θα κυνηγήσω με μανία εκεί. Προτού αποκτήσω τα παι­διά μου, θα σου έλεγα ότι ναι, θέλω να πέσω στα βαθιά και να ακολουθήσω το όνειρό μου στην Αμερική. Όμως η ίδια η ζωή με οδήγησε στην Ελλάδα. To «Fame Story» με “βρήκε στην Αμερική και με έφερε στην Ελλάδα”. Εί­μαι ευγνώμων για ό,τι ζω και πο­τέ δεν λέω ποτέ» ολοκληρώνει η Καλομοίρα.


Ενταξει δεν ειμαι και κανενας προχωκαγκουρας να κοροϊδευω καποιον για την πιστη του ο καθενας ειναι ελευθερος να πιστευει οτι θελει
και ο σεβασμος στην πιστη του αλλου ειναι εκ των ουκ ανευ για να διατηρουνται οι ισοροπημενες και καλες ανθρωπινες σχεσεις εχοντας
κατα νου οτι πρεπει να μενουμε μακρια απο ιδεολογικους και θρησκευτικους φανατισμους για τι αυτο φερνει τα αντιθετα αποτελεσματα.

Το οτι καποιος ομως λεει οτι ακουει την φωνη του Θεου οκεϋ αυτο ειναι κατι που με ξεπερναει αλλα οπως και να χει δεν θα μπω σε
διαδικασια αντιπαραθεσης με καποιον που ισχυριζεται οτι ακουει την φωνη του Θεου οπως και να χει νομιζω οτι ειναι ολιγον τι "φρενοβλαβης
με πολλες λασκαρισμενες βιδες" και γιατι οχι και σιγανοπαπαδια που ισως προσπαθει να εξιλεωσει καποιες αμαρτιες του παρελθοντος :003: ............just saying...... :102:


Κακομοίρα.... :011:
Κρίμα τα παιδάκια. :a040:

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 01 Νοέμ 2023, 21:33

The Rebel έγραψε:
01 Νοέμ 2023, 21:09
plouf έγραψε:
31 Οκτ 2023, 21:52
Συγκινεί η Καλομοίρα: «Πιστεύω πολύ στον Θεό, πέρασα την πίστη και στα παιδιά μου - Ακούω τη φωνή του, θέλει κότσια αυτό»


Συγκινεί η Καλομοίρα: «Πιστεύω πολύ στον Θεό, πέρασα την πίστη και στα παιδιά μου - Ακούω τη φωνή του, θέλει κότσια αυτό»

«Αναφέρομαι σε εκείνη τη φωνή που υπάρχει σε όλους μας και που πρέπει να την ακούμε προσεκτικά»
23 Οκτωβρίου 2023 12:29

Εικόνα

SpoilerShow
Από ATHENSMAGAZINE TEAM

Η Καλομοίρα μίλησε στο περιοδικό «Hello» και συγκίνησε, αναφέροντας ότι πιστεύει πολύ στον Θεό και πέρασε αυτή την πίστη και στα παιδιά της. Παράλληλα, εξομολογήθηκε πως ακούει τη φωνή του Κυρίου και θέλει πολλά κότσια να ακολουθήσεις το δρόμο του.

Η γνωστή τραγουδίστρια μιλά για το νέο επαγγελματικό της βήμα, την παρουσίαση του «I’m a celebrity, Get me out» μία ανάσα πριν την αρχή του, αλλά και την σχέση της με την θρησκεία και τον Θεό.

– Πιστεύεις στον Θεό;

«Είναι μέσα μου, πιστεύω πολύ, κι εγώ και η οικογένειά μου. Πι­στεύω ότι μας μιλά μέσα μας και θεωρώ ότι όταν αποκτήσουμε το κουράγιο να βγάλουμε όλους τους θορύβους από το κεφάλι μας και να ακούσουμε μόνο το ένστικτό μας, τότε πάντα θα κερ­δίζουμε στο σωστό δρόμο. Θέ­λει κότσια, αλλά ο καθένας πρέ­πει να αφουγκραστεί το μήνυμα που λαμβάνει. Αναφέρομαι σε εκείνη τη φωνή που υπάρχει σε όλους μας και που πρέπει να την ακούμε προσεκτικά.»

– Σκέφτεσαι να επιστρέψεις μό­νιμα στην Ελλάδα με την οικογένειά σου;

«Κάποιες φορές το σκέφτομαι. Ο ελληνικός τρόπος ζωής είναι υπέ­ροχος, δεν υπάρχει πουθενά αλ­λού, όλα τα νιώθω πιο οικεία εδώ. Η Αμερική έχει άλλα πράγματα και στιγμές που μπορείς να απο­λαύσεις, αλλά δεν είναι Ελλάδα.»

Εικόνα

– Από τα παιδιά σου έχει πάρει κάποιο την αγάπη σου για τη μουσική;

«Ο Νίκος παίζει πιάνο, η Αναστα­σία τραγουδά, αλλά έχει πολλή συστολή, είναι ντροπαλή, και ο Δημήτρης, που είναι πολύ συναι­σθηματικό παιδί, θέλει να γίνει σκηνοθέτης και να κάνει τον κό­σμο πιο όμορφο.»

– Στην Αμερική δεν θα μπορούσες να κυνηγήσεις το όνειρό σου;

«Μου αρέσει η ισορροπία που μου εξασφαλίζει αυτό το κομ­μάτι: η καριέρα μου εδώ και η προσωπική μου ζωή στην Αμε­ρική. Έχω γνωρίσει κορυφαίους τραγουδιστές που δεν έχουν προ­σωπική ζωή λόγω της αναγνωρισιμότητάς τους. Εμένα μου αρέσει που μπορώ να έχω μια κανονική ζωή, “μακριά από όλα”. Τώρα, αν μου δοθεί η ευκαιρία, δεν θα πω όχι, αλλά δεν είναι κάτι που θα κυνηγήσω με μανία εκεί. Προτού αποκτήσω τα παι­διά μου, θα σου έλεγα ότι ναι, θέλω να πέσω στα βαθιά και να ακολουθήσω το όνειρό μου στην Αμερική. Όμως η ίδια η ζωή με οδήγησε στην Ελλάδα. To «Fame Story» με “βρήκε στην Αμερική και με έφερε στην Ελλάδα”. Εί­μαι ευγνώμων για ό,τι ζω και πο­τέ δεν λέω ποτέ» ολοκληρώνει η Καλομοίρα.


Ενταξει δεν ειμαι και κανενας προχωκαγκουρας να κοροϊδευω καποιον για την πιστη του ο καθενας ειναι ελευθερος να πιστευει οτι θελει
και ο σεβασμος στην πιστη του αλλου ειναι εκ των ουκ ανευ για να διατηρουνται οι ισοροπημενες και καλες ανθρωπινες σχεσεις εχοντας
κατα νου οτι πρεπει να μενουμε μακρια απο ιδεολογικους και θρησκευτικους φανατισμους για τι αυτο φερνει τα αντιθετα αποτελεσματα.

Το οτι καποιος ομως λεει οτι ακουει την φωνη του Θεου οκεϋ αυτο ειναι κατι που με ξεπερναει αλλα οπως και να χει δεν θα μπω σε
διαδικασια αντιπαραθεσης με καποιον που ισχυριζεται οτι ακουει την φωνη του Θεου οπως και να χει νομιζω οτι ειναι ολιγον τι "φρενοβλαβης
με πολλες λασκαρισμενες βιδες" και γιατι οχι και σιγανοπαπαδια που ισως προσπαθει να εξιλεωσει καποιες αμαρτιες του παρελθοντος :003: ............just saying...... :102:


Κακομοίρα.... :011:
Κρίμα τα παιδάκια. :a040:
Χριστιανοταλιμπάν κι έτσι; :smt017
Ποιος ξέρει.....

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: SOS ενας ψυχιατρος υπαρχει βρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 01 Νοέμ 2023, 21:38

The Rebel έγραψε:
01 Νοέμ 2023, 21:09
Κακομοίρα.... :011:
Κρίμα τα παιδάκια. :a040:
εκανε τρια παιδια και τα διδασκει την ηθικη αξια
εσυ τι εκανες;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών