Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 31 Οκτ 2018, 17:22

.
Οι γνωστές Μανούλες .....μιά δεκαετία τώρα λανσάρισαν ένα νέο ήθος καί πρακτική .....

Μπαίνεις στό Μετρό ή στά Λεωφορεία καί βλέπεις Γέρους όρθιους ..... καί Παιδιά νά κάθονται σέ θέσεις .....

Μέχρι πού σηκώνονται πιά μόνοι τους μερικοί Γέροι..... γιά νά κάτσουν παιδιά ...!!!!!!!

Ο Γέρος λέει η παροιμία .... πάει από χέσιμο ή από πέσιμο .... όχι τά Παιδιά .....

Καί αυτός είναι κουρασμένος από τά χρόνια .... όχι ένα παιδί .....

Υπάρχει καί σέ άλλες χώρες αυτό θά ήθελα νά ξέρω από τούς ξενιτεμένους μας ;;;

Η είναι Ελληνική πατέντα καί πρακτική ;;;

ΥΓ
Μιά φορά βλέπω στό Μετρό ένα παλληκάρι ψηλό καί όμορφο μέ πατερίτσες όρθιο ....

Τόν πλησιάζω καί τόν ρωτάω ..... φίλε σηκώνονται νά καθήσεις όταν σέ βλέπουν γενικά .... ;;;;

Δέν μέ κοιτάνε κάν , σάν νά μήν υπάρχω ..... μού λέει τό παλληκάρι .....

Σε ρώτησα γιατί καί γώ είχα τήν ίδια εμπειρία πρίν 15 χρόνια ..... τού απαντάω .....

.


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 03 Νοέμ 2018, 17:50

:smt005:ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Δες την υπογραφή σου και μετά έλα να το ξανασυζητήσουμε.

Όταν θεωρείς υπεύθυνους τους γέρους και το περνάς ως κοινωνικό αυτοματισμό για να μειώσεις τις συντάξεις είναι φυσιολογικό τα παιδιά να συχαίνονται ακόμα και να μισούν τους "κλώγερους" γατάκι που θες να το παίξεις και ευαίσθητος. Άσχετο αν δεν τα έφαγαν οι γέροι που δούλευαν μια ζωή.


Κοίτα ποιος μίλησε..... :smt005:
the end

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 03 Νοέμ 2018, 21:12

Πάνας έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 17:50
:smt005:ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Δες την υπογραφή σου και μετά έλα να το ξανασυζητήσουμε.

Όταν θεωρείς υπεύθυνους τους γέρους και το περνάς ως κοινωνικό αυτοματισμό για να μειώσεις τις συντάξεις είναι φυσιολογικό τα παιδιά να συχαίνονται ακόμα και να μισούν τους "κλώγερους" γατάκι που θες να το παίξεις και ευαίσθητος. Άσχετο αν δεν τα έφαγαν οι γέροι που δούλευαν μια ζωή.


Κοίτα ποιος μίλησε..... :smt005:
Εδώ ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ @ Baby boomers: παρασιτα με παχυλους μισθους, συνταξεις και εθνικισμο ήταν που ξεκίνησε και προσωπική επίθεση εναντίον μου και διάβασε αυτά που του αξίζουν του χαμερπούς παράσιτου εδώ Nandros @ Baby boomers: παρασιτα με παχυλους μισθους, συνταξεις και εθνικισμο και παρακάτω!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 03 Νοέμ 2018, 21:16

Εγώ θυμάμαι μια ηλεχτρική ψυχή που έβριζε τους γέρους στο παλιό και έγραφε για swinging. Ψυχάκι.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 03 Νοέμ 2018, 21:47

Nandros δεν ξέρω, ξέρω ότι είναι γελοίο να χρησιμοποιεί τον κοινωνικό αυτοματισμό και μετά να ρωτάει τι φταίει.
Όταν το παιδί διαβάζει ή ακούει από τους γονείς του για ταφόπλακες και άλλα τέτοια είναι φυσιολογικό να φέρεται έτσι. Δεν μπορώ να τα κατηγορήσω.

Όσο για τον ανάπηρο πάλι ισχύει το ίδιο. Έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι τους "πληρώνουν".

Yochanan για τον σπίθα (στο αγγλικό) λες... ποιος ξέρει σε τι περιβάλλον μεγαλώνει και αυτός.

Η ειρωνεία είναι όμως ότι όλοι θα γεράσουν και θα γεράσουν στο χαλί που στρώνουν. Θα μπορούσαν να μειώσουν τις συντάξεις χωρίς τέτοιες αισχρότητες.
the end

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 03 Νοέμ 2018, 21:56

Yochanan έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 21:16
Εγώ θυμάμαι μια ηλεχτρική ψυχή που έβριζε τους γέρους στο παλιό και έγραφε για swinging. Ψυχάκι.
Ψυχάκι είσαι και φαίνεσαι. Εγώ δεν έγραψα ποτέ για σουίγκινγκ και δεν έβριζα τους γέρους. Όλους τους έβριζα. Εσύ ας πούμε, γέρος είσαι;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 03 Νοέμ 2018, 21:57

Χαοτικός έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 21:56
Yochanan έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 21:16
Εγώ θυμάμαι μια ηλεχτρική ψυχή που έβριζε τους γέρους στο παλιό και έγραφε για swinging. Ψυχάκι.
Ψυχάκι είσαι και φαίνεσαι. Εγώ δεν έγραψα ποτέ για σουίγκινγκ και δεν έβριζα τους γέρους. Όλους τους έβριζα. Εσύ ας πούμε, γέρος είσαι;
Δεν λέει εσένα ρε.
the end

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 03 Νοέμ 2018, 21:58

Αφού λέει "Έβριζε" :smt017
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 03 Νοέμ 2018, 21:59

Χαοτικός έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 21:58
Αφού λέει "Έβριζε" :smt017
:lol: ...
the end

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 03 Νοέμ 2018, 21:59

Πάνας έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 21:47
Nandros δεν ξέρω, ξέρω ότι είναι γελοίο να χρησιμοποιεί τον κοινωνικό αυτοματισμό και μετά να ρωτάει τι φταίει.
Όταν το παιδί διαβάζει ή ακούει από τους γονείς του για ταφόπλακες και άλλα τέτοια είναι φυσιολογικό να φέρεται έτσι. Δεν μπορώ να τα κατηγορήσω.

Όσο για τον ανάπηρο πάλι ισχύει το ίδιο. Έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι τους "πληρώνουν".
....
Ειδικά η τελευταία περίπτωση είναι το αίσχος, του αίσχους, ω αίσχος!
Αν μου τύχει κάποιος τέτοιος στην πλώρη δεν θα διστάσω να του ευχηθώ να το πάθει!
Μόνο θαυμαστές και οπαδοί του Χίτλερ θα έχουν τέτοια νοοτροπία.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 03 Νοέμ 2018, 22:00

Πάνας έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 17:50
:smt005:ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Δες την υπογραφή σου και μετά έλα να το ξανασυζητήσουμε.

Όταν θεωρείς υπεύθυνους τους γέρους και το περνάς ως κοινωνικό αυτοματισμό για να μειώσεις τις συντάξεις είναι φυσιολογικό τα παιδιά να συχαίνονται ακόμα και να μισούν τους "κλώγερους" γατάκι που θες να το παίξεις και ευαίσθητος. Άσχετο αν δεν τα έφαγαν οι γέροι που δούλευαν μια ζωή.
Κοίτα ποιος μίλησε..... :smt005:
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....
Και τον πήρα για σοβαρό.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 03 Νοέμ 2018, 22:02

Nandros έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 21:59
Πάνας έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 21:47
Nandros δεν ξέρω, ξέρω ότι είναι γελοίο να χρησιμοποιεί τον κοινωνικό αυτοματισμό και μετά να ρωτάει τι φταίει.
Όταν το παιδί διαβάζει ή ακούει από τους γονείς του για ταφόπλακες και άλλα τέτοια είναι φυσιολογικό να φέρεται έτσι. Δεν μπορώ να τα κατηγορήσω.

Όσο για τον ανάπηρο πάλι ισχύει το ίδιο. Έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι τους "πληρώνουν".
....
Ειδικά η τελευταία περίπτωση είναι το αίσχος, του αίσχους, ω αίσχος!
Αν μου τύχει κάποιος τέτοιος στην πλώρη δεν θα διστάσω να του ευχηθώ να το πάθει!
Μόνο θαυμαστές και οπαδοί του Χίτλερ θα έχουν τέτοια νοοτροπία.
.
Και τις αναπηρικές θέλουν να τις μειώσουν.
Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, όλα θα τα βρουν μπροστά τους και μετά θα αναρωτιούνται σαν τον σκεπτικό τι φταίει.
the end

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 03 Νοέμ 2018, 22:15

Πάνας έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 21:47
Yochanan για τον σπίθα (στο αγγλικό) λες... ποιος ξέρει σε τι περιβάλλον μεγαλώνει και αυτός.

Η ειρωνεία είναι όμως ότι όλοι θα γεράσουν και θα γεράσουν στο χαλί που στρώνουν. Θα μπορούσαν να μειώσουν τις συντάξεις χωρίς τέτοιες αισχρότητες.
Nαι Πάνας, αυτόν τον αρρωστο λέω. Όσο για το όλοι θα γεράσουν, δεν ισχύει δυστυχώς. Οι καλότυχοι θα γεράσοουν.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 03 Νοέμ 2018, 22:18

Yochanan έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 22:15
Πάνας έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 21:47
Yochanan για τον σπίθα (στο αγγλικό) λες... ποιος ξέρει σε τι περιβάλλον μεγαλώνει και αυτός.

Η ειρωνεία είναι όμως ότι όλοι θα γεράσουν και θα γεράσουν στο χαλί που στρώνουν. Θα μπορούσαν να μειώσουν τις συντάξεις χωρίς τέτοιες αισχρότητες.
Nαι Πάνας, αυτόν τον αρρωστο λέω. Όσο για το όλοι θα γεράσουν, δεν ισχύει δυστυχώς. Οι καλότυχοι θα γεράσοουν.

Σε τέτοιο κόσμο μάλλον οι κακότυχοι.
the end

νύχτα

Re: Α : Μανούλες , Γέροι καί Παιδιά ..... τό Παράδοξο ......

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 03 Νοέμ 2018, 22:27

Χαοτικός έγραψε:
03 Νοέμ 2018, 21:58
Αφού λέει "Έβριζε" :smt017
βρίζαν κι άλλοι πριν από σένα, κουλ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών