Γιατί πολλοί άντρες...

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
2019
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 03:01

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 2019 » 14 Ιαν 2019, 19:33

Τα παρασκήνια και ποιος σε ρώτησε και τι απάντησες, ούτε με νοιάζουν

Μας έγινες και θιασώτης της κοινής γνώμης εκτος απο του κοινού δικαιου και γνωρίζεις και αλλα μελη τι γνωμη εχουν

Δείξε ποστ αν σε κοταει
aLiCat έγραψε:
17 Ιαν 2019, 02:28
Πάνας έγραψε:
17 Ιαν 2019, 02:27


Μας διώχνετε;
Μήπως μας εκβιάζετε οτι θα φύγετε;

νύχτα

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 14 Ιαν 2019, 19:37

νοιάζουν άλλες γυναίκες εδώ μέσα, καθώς φαίνεται,
ούτε που φαντάζομαι γιατί :D

ό,τι θέλω θα κάνω, όποτε θέλω, μουτς

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 14 Ιαν 2019, 19:38

talaipwros έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:47
https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-n ... e-44740362

ενδιαφερον αρθρο σχετικα με το misogyny ως hate crime.
ακολουθει λιστα απο την αστυνομια

Misogyny hate crime is defined as "incidents against women that are motivated by the attitude of men towards women and includes behaviour targeted at women by men simply because they are women".

Examples include sexual assault, which had been experienced by 24.7% of survey respondents, indecent exposure (25.9%), groping (46.2%), taking unwanted photographs on mobiles (17.3%), upskirting (6.8%), online abuse (21.7%), being followed home (25.2%), whistling (62.9%), sexually explicit language (54.3%), threatening/aggressive/intimidating behaviour (51.8%), and unwanted sexual advances (48.9%).

However, not all hate crimes are criminal offences according to the legal definition.
Πολύ ενδιαφέρον Ταλαίπωρε

2019
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 03:01

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 2019 » 14 Ιαν 2019, 19:41

Μας επεισες. Με κατι τετοια εισαγγελικα τρολακια σαν εσενα, οι λέξεις χάνουνε πια την σημασία τους.

Μετα τιμής, το μελος που κατηγορηθηκε για σεξισμο επειδή μπήκα με ονομα καστομFU λιγο καιρο αφότου υπερασπιζομουν την καστομ απέναντι στο ευθαρσως μισογυνικο μπουλινγκ σου (οχι οτι ειχε την ανάγκημου, εσυ ξεφλιλιζοσουν)

Κάνε μόκο τωρα αφού δεν έφερες ποστ.
aLiCat έγραψε:
17 Ιαν 2019, 02:28
Πάνας έγραψε:
17 Ιαν 2019, 02:27


Μας διώχνετε;
Μήπως μας εκβιάζετε οτι θα φύγετε;

Άβαταρ μέλους
Jozef K
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 08 Ιαν 2019, 23:44

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jozef K » 14 Ιαν 2019, 19:45

Ίφιδα έγραψε:
14 Ιαν 2019, 19:38
talaipwros έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:47
https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-n ... e-44740362

ενδιαφερον αρθρο σχετικα με το misogyny ως hate crime.
ακολουθει λιστα απο την αστυνομια

Misogyny hate crime is defined as "incidents against women that are motivated by the attitude of men towards women and includes behaviour targeted at women by men simply because they are women".

Examples include sexual assault, which had been experienced by 24.7% of survey respondents, indecent exposure (25.9%), groping (46.2%), taking unwanted photographs on mobiles (17.3%), upskirting (6.8%), online abuse (21.7%), being followed home (25.2%), whistling (62.9%), sexually explicit language (54.3%), threatening/aggressive/intimidating behaviour (51.8%), and unwanted sexual advances (48.9%).

However, not all hate crimes are criminal offences according to the legal definition.
Πολύ ενδιαφέρον Ταλαίπωρε
Αν είναι έτσι όπως τα λέει το άρθρο του bbc έχω δεχτεί και εγώ παρενόχληση από γυναίκες. Προχώραγα ένα βράδυ σε μια πλατεία προς την πιάτσα των ταξί, είχα πιεί και λίγο παραπάνω. Και δύο κοπέλες που κάθονταν σε ένα παγκάκι μου σφυράνε και μου λένε: "Εεεεε, ψιτ, όρθιοοος". Βέβαια, εγώ μετά ένιωσα άσχημα που δεν πήγα να τους μιλήσω και να τις γνωρίσω, αλλά ντράπηκα και έφυγα με κατεβασμένο το κεφάλι.

νύχτα

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 14 Ιαν 2019, 19:48

2019 έγραψε:
14 Ιαν 2019, 19:41
Μας επεισες. Με κατι τετοια εισαγγελικα τρολακια σαν εσενα, οι λέξεις χάνουνε πια την σημασία τους.

Μετα τιμής, το μελος που κατηγορηθηκε για σεξισμο επειδή μπήκα με ονομα καστομFU λιγο καιρο αφότου υπερασπιζομουν την καστομ απέναντι στο ευθαρσως μισογυνικο μπουλινγκ σου (οχι οτι ειχε την ανάγκημου, εσυ ξεφλιλιζοσουν)

Κάνε μόκο τωρα αφού δεν έφερες ποστ.

είδες κάτι πράγματα;
καπνός χωρίς φωτιά, μυστήρια πράγματα όντως

σχεδόν όλες οι γυναίκες του φόρουμ να σε συκοφαντούν

τυχαίο θα είναι, δε μπορεί, αφού υπάρχει και ιστορικό
με υπεράσπισή σου προς γυναικείο μέλος

θα το αναφέρω όταν με ξαναρωτήσουν, να ξες :smt058

2019
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 03:01

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 2019 » 14 Ιαν 2019, 19:49

Κύριε Τέλη ειστε μισογύνης

Δεν εχω κάποιο σχετικό ποστ σας αλλα οταν ρωτηθηκα απο αλλα μελη αν ειστε μισογύνης είπα οχι, αρα για να λεω τωρα οτι ειστε, ισχύει αυτοποδεικτα.

Κύριε Τέλη, πού βαδίζουμε;
aLiCat έγραψε:
17 Ιαν 2019, 02:28
Πάνας έγραψε:
17 Ιαν 2019, 02:27


Μας διώχνετε;
Μήπως μας εκβιάζετε οτι θα φύγετε;

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 14 Ιαν 2019, 19:50

hellegennes έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:21
Ίφιδα έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:08
hellegennes έγραψε:
14 Ιαν 2019, 16:50
Μ' αρέσει που χρησιμοποιείς πληθυντικό όταν αναφέρεσαι σε μελέτες ενός και μόνο ατόμου, που το ίδιο άτομο λέει ότι είναι παλιές
Και λέει ότι ισχύουν μέχρι σήμερα. Επίσης δεν τα λέει μόνο αυτός, έφερα 3 άρθρα και μιλάει για εγκληματολόγους, κοινωνιολόγους και ιατροδικαστές ενώ επωνύμως αναφέρθηκαν 2 ονόματα και πιθανότατα, αν δεν ήσουν τόσο ξεδιάντροπα αλαζόνας, ΑΣΧΕΤΟΣ και κακοπροαίρετος, να έβρισκες και περισσότερα.

Και τελος, επειδή θέλω να πιστεύω ότι τρολάρεις ως μισογύνης με τεράστια ανάγκη προσοχής, θα σε γράφω απο δω και στο εξής
Είναι τεράστιο ανέκδοτο να με πεις μισογύνη. Μπορώ να το εκλάβω μόνο ως επίθεση ελλείψει επιχειρημάτων. Έχεις πει εδώ και στο προηγούμενο φόρουμ πράγματα που θεωρούνται 100% μίσανδρα. Το ίδιο αυτό το θέμα είναι επίδειξη μισανδρίας και τολμάς να εγκαλείς εμένα για μισογυνισμό; :lol:

Αποφεύγεις να απαντήσεις φυσικά στην αδυσώπητη πραγματικότητα των αριθμών. Αγνοείς συστηματικά την λογική πίσω από τους αριθμούς, γιατί δεν συμφέρει στο επιχείρημά σου. Τα άρθρα που έφερες είναι άνευ αξίας γιατί αναφέρονται σε ολόκληρους κλάδους χωρίς να παρουσιάζουν πρόσωπα. Δεν με αφορά το τι λέει ο κάθε ηλίθιος δημοσιογράφος. Με ενδιαφέρει τι λένε τα στοιχεία.

Π.χ. τα στοιχεία δείχνουν ξεκάθαρα άκρως πτωτική τάση στους αναφερόμενους βιασμούς, παρότι και θεσμικά και πολιτισμικά καθίσταται διαρκώς ευκολότερο για ένα άτομο να καταγγείλει βιασμό. Εάν οι παλιές μελέτες του συγκεκριμένου ατόμου ίσχυαν, θα έπρεπε να βλέπουμε μια αύξηση στους αναφερόμενους βιασμούς, όμως παρατηρούμε το ακριβώς αντίθετο (60% πτώση από την αρχή των διαθέσιμων στοιχείων).
Ρε συ Χέλι, εγραψα ότι θέλω να πιστεύω ότι τρολάρεις ως μισογύνης, ότι δηλαδή έχεις τόση ανάγκη προσοχής που τρολάρεις με τέτοιο τρόπο, όχι οτι εισαι μισογύνης. Παρόλο που σε θυμάμαι να λες πως οι γυναίκες ειναι χαζές γιατι δεν εχουν προσφέρει στην επιστήμη όσα οι άντρες, παρόλο που σε θυμάμαι να λες ότι θα πρέπει να παίρνουν τα παιδιά των φτωχών γυναικών και να τις δινουν 500 γιούρο για τον κόπο τους, παρόλο που μ έπρηξες για μια 8ετία, δε σε θεωρώ μισογύνη γιατι δεν εχω επαρκές δείγμα.

Απο κει και πέρα τα νούμερα ΔΕΝ ειναι δικά μου, ΟΥΤΕ των δημοσιογράφων αλλά εγκληματολόγων, κοινωνιολόγων και ιατροδικαστών. Μπορείς να πεις εσύ, ο άσχετος με το θέμα, ότι θες

2019
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 03:01

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 2019 » 14 Ιαν 2019, 19:52

νύχτα έγραψε:
14 Ιαν 2019, 19:48
2019 έγραψε:
14 Ιαν 2019, 19:41
Μας επεισες. Με κατι τετοια εισαγγελικα τρολακια σαν εσενα, οι λέξεις χάνουνε πια την σημασία τους.

Μετα τιμής, το μελος που κατηγορηθηκε για σεξισμο επειδή μπήκα με ονομα καστομFU λιγο καιρο αφότου υπερασπιζομουν την καστομ απέναντι στο ευθαρσως μισογυνικο μπουλινγκ σου (οχι οτι ειχε την ανάγκημου, εσυ ξεφλιλιζοσουν)

Κάνε μόκο τωρα αφού δεν έφερες ποστ.

είδες κάτι πράγματα;
καπνός χωρίς φωτιά, μυστήρια πράγματα όντως

σχεδόν όλες οι γυναίκες του φόρουμ να σε συκοφαντούν

τυχαίο θα είναι, δε μπορεί, αφού υπάρχει και ιστορικό
με υπεράσπισή σου προς γυναικείο μέλος

θα το αναφέρω όταν με ξαναρωτήσουν, να ξες :smt058

Βρε δεν με νοιάζει τι σε ρωτάνε
Εσυ ξεφτιλιζεσαι που βάζεις μπροστα αλλους για δικό σου χαρακτηρισμό, τι να κάνουμε τωρα
aLiCat έγραψε:
17 Ιαν 2019, 02:28
Πάνας έγραψε:
17 Ιαν 2019, 02:27


Μας διώχνετε;
Μήπως μας εκβιάζετε οτι θα φύγετε;

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 14 Ιαν 2019, 19:54

Jozef K έγραψε:
14 Ιαν 2019, 19:45
Ίφιδα έγραψε:
14 Ιαν 2019, 19:38
talaipwros έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:47
https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-n ... e-44740362

ενδιαφερον αρθρο σχετικα με το misogyny ως hate crime.
ακολουθει λιστα απο την αστυνομια

Misogyny hate crime is defined as "incidents against women that are motivated by the attitude of men towards women and includes behaviour targeted at women by men simply because they are women".

Examples include sexual assault, which had been experienced by 24.7% of survey respondents, indecent exposure (25.9%), groping (46.2%), taking unwanted photographs on mobiles (17.3%), upskirting (6.8%), online abuse (21.7%), being followed home (25.2%), whistling (62.9%), sexually explicit language (54.3%), threatening/aggressive/intimidating behaviour (51.8%), and unwanted sexual advances (48.9%).

However, not all hate crimes are criminal offences according to the legal definition.
Πολύ ενδιαφέρον Ταλαίπωρε
Αν είναι έτσι όπως τα λέει το άρθρο του bbc έχω δεχτεί και εγώ παρενόχληση από γυναίκες. Προχώραγα ένα βράδυ σε μια πλατεία προς την πιάτσα των ταξί, είχα πιεί και λίγο παραπάνω. Και δύο κοπέλες που κάθονταν σε ένα παγκάκι μου σφυράνε και μου λένε: "Εεεεε, ψιτ, όρθιοοος". Βέβαια, εγώ μετά ένιωσα άσχημα που δεν πήγα να τους μιλήσω και να τις γνωρίσω, αλλά ντράπηκα και έφυγα με κατεβασμένο το κεφάλι.
Προσωπικά δε θεωρώ το σφύριγμα παρενόχληση, ούτε το "κοπελιά, ζαχαροπλάστης ο μπαμπάς σου" λέμε τώρα. Απ την άλλη το "πω πω μουν@ρ@ να σε ξεσκιζ@ έτσι και γιουβέτσι" είναι παρενόχληση, θα ένιωθα άσχημα αλλά δε θα εχανα και τον ύπνο μου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιαν 2019, 19:55

Ίφιδα έγραψε:
14 Ιαν 2019, 19:32
Athina__P έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:34

.

Στο γιο μου τι θα πω; Να φοράει προφυλακτικό. Γιατί δεν ξέρει τι γυναίκα θα έχει απέναντί του.
Έπεσε το ματι μου εδω γιατι ηταν χώρια απ τ άλλα

Δε θα πεις στον γιό σου να φοράει προφυλακτικό για να μην αφήσει κάποια έγκυο, ούτε θα του πεις να φοράει προφυλακτικό για να μην κολλήσει έιτζ ή κάποιο αφροδίσιο αλλά θα του πεις να το φοράει γιατί δεν ξερει τί γυναίκα θα εχει απέναντί του! Μάλιστα!

Αχ αυτές οι καρχιες οι γυναίκες που θα θέλουν να παγιδέψουν τον γιόκα σου!
Είναι πολλές που έχουν τον φόβο/πικρά της γκόμενας του γιου ή της νύφης. Και τους βγαίνει μια γενικότερη αρνητική στάση προς τις γυναίκες. Γενικότερα είναι οι γυναίκες που έχουν μια ανταγωνιστική στάση προς τις άλλες γυναίκες και κρύες. Θέλουν να κυριαρχούν στον χώρο όταν είναι άντρες. Αν δεν είναι άντρες τους είναι αδιάφορος ο χώρος και η παρέα. Γυναίκες μοναχικές.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Naida την 14 Ιαν 2019, 19:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68591
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιαν 2019, 19:57

Athina__P έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:34
Naida έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:28
Athina__P έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:22


Δεν το έγραψα έτσι. Αλλά διάβασα σε αυτά που έγραψες, ο άντρας θέλει να τελειώνει μέσα, τι να κάνει και η κακομοίρα η γυναίκα, τον αφήνει! Γιατί οι αντισυλληπτικές μέθοδοι έχουν παρενέργειες!

Ε, αν δεν θέλει η γυναίκα, δεν συμβαίνει, και αν δεν θέλει ο άντρας δεν συμβαίνει επίσης. Δεν μπορώ να αφήνω τον άλλον να τελειώνει έτσι στο ξεκούδουνο και να λέω φταίνε και οι δυο. :102::102:
Ο άντρας είναι άμοιρος ευθυνών που θα τελειώσει και τι επιπτώσεις έχει;

Εξαρτάται τι γυναίκα έχει απέναντί του σε σχέση με τι ρίσκο παίρνει. Εγώ έλεγα, έχω σπιράλ, μη φοβού, με πιστεύανε και ήταν δική μου δουλειά να ασχοληθώ. Που δεν χρειαζόταν καν να ασχοληθώ. Και αυτό ήταν όλο. Για αυτό συνήθισα να παίρνω την ευθύνη. Σιγά μην κάτσω να ασχολούμαι και να αγχώνομαι πού τελείωσε ο άλλος. Δεν ήθελα κιόλας διαφορετικά, με το που είδα ότι δεν χρειάζεται να θυμάσαι τίποτα και να παρεμβαίνεις στην πράξη πριν μετά ή κατά τη διάρκεια. Για εμένα δεν υπήρχε άλλη αντισύλληψη. Μακράν. Ε καλά και εννοείται σε μακροχρόνιες σχέσεις που δεν φοβόμουν μην κολλήσω κάτι, αλλιώς προφυλακτικό.

Στο γιο μου τι θα πω; Να φοράει προφυλακτικό. Γιατί δεν ξέρει τι γυναίκα θα έχει απέναντί του.

Στην κόρη τι θα πω; Σπιράλ μάλλον. Αν και τώρα νομίζω βγαίνουν μόνο με ορμόνες που δεν είναι καλά... Τελευταία φορά μου είχε ανοίξει την όρεξη και το έβγαλα. :roll::roll:
Εγώ νομίζω ότι οι οποιεσδήποτε ευθύνες για το παιδί, αρχίζουν όταν το παιδί γεννηθεί.
Και ένα τεστ dna αρκεί για να αποδοθεί τυπικώς τουλάχιστον ο τίτλος του πατέρα.

Οπότε, σαφώς και ο άντρας δεν είναι άμοιρος ευθυνών, ανεξαρτήτως του τι ισχυρίζεται γιατί μετά την απομάκρυνση από τον κόλπο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται διορθώνεται. Το ίδιο ισχύει και για την γυναίκα.

Από εκεί και πέρα, το ποιος φταίει και το ποιος δεν φταίει για το λάθος, δεν έχουν νόημα γιατί όταν ένα παιδί εκλαμβάνεται ως λάθος από την αρχή, όλα τα υπόλοιπα θα πάνε λάθος αν γεννηθεί σε ένα πλαίσιο που αναζητά τον ένοχο που πρέπει να πληρώσει γι' αυτό. Είτε είναι η μάνα είτε ο πατέρας.

Το πράγμα είναι μάλλον απλό. Αν ξέχασε ο άντρας να πάρει προφυλακτικό και οι γυναίκες δεν χρησιμοποιούν άλλη αντισύλληψη, ας έχουν πάντα προφυλακτικά μαζί τους. Η αμέσως επόμενη λύση είναι η έκτρωση. Δυστυχώς.


Κατά τα άλλα, είναι όντως αστείοι οι άντρες που από τη μία τρέμουν μην τους φορτώσει κάποια κάποιο παιδί (ακόμη κι αν είναι δικό τους), οι ίδιοι δεν παίρνουν προφυλάξεις γιατί είναι μερακλήδες, γουστάρουν σχέσεις χωρίς δεσμεύσεις και συγχρόνως είναι κατά των εκτρώσεων και όλων αυτών των άκαρδων γυναικών που πρώτα το κάνουν με τον οποιονδήποτε και μετά θέλουν να ξεφορτωθούν τα παιδιά τους. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 14 Ιαν 2019, 20:00

Ίφιδα έγραψε:
14 Ιαν 2019, 19:32
Athina__P έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:34

.

Στο γιο μου τι θα πω; Να φοράει προφυλακτικό. Γιατί δεν ξέρει τι γυναίκα θα έχει απέναντί του.
Έπεσε το ματι μου εδω γιατι ηταν χώρια απ τ άλλα

Δε θα πεις στον γιό σου να φοράει προφυλακτικό για να μην αφήσει κάποια έγκυο, ούτε θα του πεις να φοράει προφυλακτικό για να μην κολλήσει έιτζ ή κάποιο αφροδίσιο αλλά θα του πεις να το φοράει γιατί δεν ξερει τί γυναίκα θα εχει απέναντί του! Μάλιστα!

Αχ αυτές οι καρχιες οι γυναίκες που θα θέλουν να παγιδέψουν τον γιόκα σου!
Υπάρχει μια μειοψηφία ΑΝΘΡΩΠΩΝ που ούτε και αυτοί δεν ξέρουν τι θέλουν. Στο θέμα της αντισύλληψης, υπάρχει μια μειοψηφία γυναικών που λένε ότι δεν θέλουν παιδί αλλά δεν το εννοούν. Αν ο άντρας καταλήξει να κάνει παιδί, έχει ευθύνη, γιατί μπορούσε να πάρει τα μέτρα του. Το θέμα του αν θα γίνεις πατέρας παρά τη θέλησή σου είναι πάρα πολύ σοβαρό. Όποιος το δει λιγότερο σοβαρά, αντιμετωπίζει τις συνέπειες. Εσύ λες ότι δεν υπάρχουν γυναίκες που χειραγωγούν ή δεν πρέπει να ληφθούν υπόψη; :o:o Λογικά ο οποιοσδήποτε θέλει λίγο χρόνο να καταλάβει τι έχει δίπλα του. Δεν φαίνεται πάντα αμέσως. Τουλάχιστον για αυτό το διάστημα χρειάζεται προφυλακτικό για παν ενδεχόμενο. Ο παπατζής φαίνεται λογικά σε κάποιο χρόνο όχι πολύ μεγάλο.

Άλλο παράδειγμα.

Ο άντρας μου χτυπιέται γιατί σε ένα στενό πιο κάτω, με καλή ορατότητα, έρχονται πατημένοι από το πλάι ενώ έχουν στοπ. Αν ο άντρας μου ακολουθήσει τον ΚΟΚ, θα τρακάρει. Αν τρακάρει, τυπικά θα φταίει αυτός που παραβίασε το στοπ. Ουσιαστικά, θα φταίει και ο σύζυγος, γιατί ήξερε το ρίσκο και πήγε λέγοντας ότι ήταν ευθύνη του άλλου. Τι να το κάνεις ποιος φταίει; Οι συνέπειες γνωστές για τους ενήλικες ανθρώπους.

Προσπαθώ να καταλάβω κιόλας ποια γυναίκα γνωρίζει έναν άντρα και θέλει η γυναίκα προφυλακτικό και δεν καταφέρνει να πείσει τον άντρα. Σε ποιο σημείο θεωρεί ο άντρας κεκτημένο του να γίνεται η φάση χωρίς προφυλακτικό χωρίς τη θέληση της γυναίκας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Athina__P την 14 Ιαν 2019, 20:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Ιαν 2019, 20:04

Ίφιδα έγραψε:
14 Ιαν 2019, 19:50
Ρε συ Χέλι, εγραψα ότι θέλω να πιστεύω ότι τρολάρεις ως μισογύνης, ότι δηλαδή έχεις τόση ανάγκη προσοχής που τρολάρεις με τέτοιο τρόπο, όχι οτι εισαι μισογύνης. Παρόλο που σε θυμάμαι να λες πως οι γυναίκες ειναι χαζές γιατι δεν εχουν προσφέρει στην επιστήμη όσα οι άντρες, παρόλο που σε θυμάμαι να λες ότι θα πρέπει να παίρνουν τα παιδιά των φτωχών γυναικών και να τις δινουν 500 γιούρο για τον κόπο τους, παρόλο που μ έπρηξες για μια 8ετία, δε σε θεωρώ μισογύνη γιατι δεν εχω επαρκές δείγμα.
:smt005::smt005::smt005:

Μαλάκα, δεν πας καλά. :smt005:

Πήρες ως μισογυνισμό το ποστ μου για τα 500 ευρώ; :smt005::smt005::smt005:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 14 Ιαν 2019, 20:05

Ίφιδα έγραψε:
14 Ιαν 2019, 19:32
Athina__P έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:34

.

Στο γιο μου τι θα πω; Να φοράει προφυλακτικό. Γιατί δεν ξέρει τι γυναίκα θα έχει απέναντί του.
Έπεσε το ματι μου εδω γιατι ηταν χώρια απ τ άλλα

Δε θα πεις στον γιό σου να φοράει προφυλακτικό για να μην αφήσει κάποια έγκυο, ούτε θα του πεις να φοράει προφυλακτικό για να μην κολλήσει έιτζ ή κάποιο αφροδίσιο αλλά θα του πεις να το φοράει γιατί δεν ξερει τί γυναίκα θα εχει απέναντί του! Μάλιστα!

Αχ αυτές οι καρχιες οι γυναίκες που θα θέλουν να παγιδέψουν τον γιόκα σου!
Είσαι λίγο υπερβολική γιατί στέκεσαι στις λέξεις.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών