Γιατί πολλοί άντρες...

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40329
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Ιαν 2019, 14:15

Ίφιδα έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:10
Ο Χουργιατς δε, μας έφερε φεισμπουκοπόστς, 2-3 που χρησιμοποιούν κατα κόρον τα μαγκάου κι οι μισογύνιδες, τα οποία πολύ αμφιβάλλω αν τα έγραψαν γυναίκες αλλά ακόμα κι αν το έκαναν μιλάμε για ψυχιατρικές περιπτώσεις που χρειάζονται εγκλεισμό κι έτσι αντιμετωπίζονται απ το 99,999999999999% των γυναικών.

Ενώ ας πούμε δεν ισχύουν αυτά γι' αυτό:
Ίφιδα έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:10
Όχι πως δεν είναι εντελώς μαλακισμένη αυτή η συμπεριφορά αλλά μέχρι να σου ρίξει κρότου λάμψης στο μπαλκόνι, να σου σπάσει τη τζαμαρία του μαγαζιού σου, να γράφει στην πολυκατοικία σου κάθε μέρα "εδώ μένει ο πούτανος Χέλι", να τηλεφωνεί στη μάνα σου λέγοντάς της πως σε παρακολουθεί με 4 Αλβανούς που θα σε βιάσουν και θα την βάλει (την μάνα σου) να σ ακούει να σφαδάζεις, μέχρι να ρθούν να σε μαζέψουν μπάτσοι γιατί αυτοτραυματίστηκε στο λαιμό κι είπε οτι το έκανες εσύ, έχεις καιρό. Κι επειδή θα ακούσω "δεν γίνονται αυτά " τράβα στο Α.ΤΑ Θεσσαλονίκης και διάβασε για περιστατικά βίας κάπου στο 2000 θα σε δώσω και όνομα με π.μ.
Και για να απαντήσω σ' αυτό συγκεκριμένα, στην ουσία «ναι, δεν γίνονται αυτά» θα πω όταν πρέπει να πας 20 χρόνια πίσω για να βρεις ένα ακραίο περιστατικό. Σημαίνει ότι είναι στ' αλήθεια σπάνιο και όπως είπες: «μιλάμε για ψυχιατρικές περιπτώσεις που χρειάζονται εγκλεισμό κι έτσι αντιμετωπίζονται απ' το 99,999999999999% του πληθυσμού».
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Ιαν 2019, 15:18

Ίφιδα έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:10

Τί εννοείς υπερτερούσαν; Φαντάζομαι όχι σε αριθμό μιας που ότι στατιστική έχω βρει (Ελληνικά στατιστικά δε βρήκα για τους θύτες αν βρει κάποιος καλό θα είναι) το 93% των δολοφόνων είναι άντρες. Στα εγκλήματα πάθους το ποσοστό των γυναικών ανεβαίνει λιγάκι αλλά η συντριπτική πλειονότητα παραμένουν άντρες. Η διαφορά είναι πως οι γυναίκες κάνουν φόνο εκ προμελέτης και σε ήρεμη κατάσταση (συνήθως).

ΑΠό κει και πέρα ακόμα και στο θέμα των δολοφονιών οι γυναίκες κρίνονται αυστηρότερα απ την κοινωνία. Π.χ σε μια παιδοκτονία σου ακούγεται πιο άσχημο το "μάνα σκότωσε τα 3 παιδιά της" απ το "πατέρας σκότωσε τα 3 παιδιά του" και δεν βγάζω τον εαυτό μου απ έξω.
Δεν έχει να κάνει όμως με την αγριότητα του φόνου απλώς δεν είμαστε τόσο συνηθισμένοι σε γυναίκες δολοφόνους όσο σε άντρες.

Οι ανοησίες του Ασέβαστου και του Χέλι πως το 90 ή το 99,999% των γυναικών δεν έχει βιώσει ποτέ βία είναι εξοργιστικές. 1 στις 3 γυναίκες έχει δεχθεί σεξουαλική ή σωματική βία
ΓΙα την ακρίβεια η ενδοοικογενειακή βία ξεπερναει ως αιτια θανατου στις γυναικες ,τα ατυχηματα και τον…καρκινο…. Οι άντρες είναι η πρώτη αιτία θανάτου των γυναικών!

Κατά τα άλλα Ασέβαστοςκαι hellegennes, σας ζήτησα να μου βρείτε μια μίσανδρη τύπου Έθνι ή Άγι, δηλαδή το 99,9% των δημοσιευμάτων της να είναι μίσανδρα αλλά μετά απο πολύ ψάξιμο και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και "θυμάμαι μία στο άλλο φόρουμ που..." καταλήξατε στη Ναίδα. Στη Ναίδα ρε! :lol: Που το μόνο που κάνει είναι ενίοτε να σας βγάζει γλώσσα και να μην ακολουθεί τον δρόμο της γλυκούλας-μανούλας αλλά να σας τα λέει χύμα απλώς και μόνο εκφράζοντας διαφορετική απ τη μισογύνικη άποψη. Την Εσθήρ! Την Γαλή ρε; :lol:

Εδώ δεν μιλάμε για "ενίοτε" ούτε για δηλώσεις "όλοι οι άντρες είναι γουρούνια". Σας ρωτάω αν υπάρχει μια γυναίκα εδώ μέσα που το 99,9% των δημοσιεύσεών της να είναι "Οι άντρες είναι κατώτερα όντα, πιο άχρηστοι κι απο κουνάβια, τους νοιάζει μόνο να γαμάνε,να διαβάζεις για την 3χρονη που την έσφαξε ζωντανή ο πατέρας της και την έβρασε και να γράφεις αυτή είναι η μισάνθρωπη ανδρική φύση, οι άντρες ξέρουν μόνο να καταστρέφουν και να γίνονται βάρος στις γυναίκες τους, το μόνο που αξίζει στους άντρες είναι ότι το σπέρμα τους δημιουργεί παιδιά" κι άλλες τέτοιες βλακείες. ΚΑΜΙΑ. ΟΥΤΕ ΜΙΑ.
Ναι ρε εμένα βρήκαν να πούνε μίσανδρη; Εμένα; :cry
Εγώ στόμα έχω και μιλιά δεν έχω, σε μια γωνιά να με βάλεις να μου πεις κάτσε θα κάτσω, ούτε η ανάσα μου δεν ακούγεται.
Και τι ζητήσαμε κύριοι; Τι; Ένα ποστ αντιπροσωπευτικό της μισανδρίας μου. @@ ποστ μου έφεραν. Κάτι ψελλίσε ο ασεβαστος "μα είπες θα χτυπήσεις τον άλλον στο νήμα για τον δημόσιο θηλασμό"
ασε ρε του λεω μ' αυτά που έλεγε ο άλλος. Του το είπα πιο ευγενικά όμως, πιο θυληκά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 11 Ιαν 2019, 15:30

Το πρόβλημα είναι πως στην πλειοψηφία, οι γυναίκες-θύματα βίας φοβούνται να μιλήσουν.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιαν 2019, 15:43

Cavaliere έγραψε:
11 Ιαν 2019, 15:30
Το πρόβλημα είναι πως στην πλειοψηφία, οι γυναίκες-θύματα βίας φοβούνται να μιλήσουν.
Οι άνθρωποι γενικώς δεν φοβούνται να μιλήσουν αν ξέρουν ότι θα υπάρξει υποστήριξη από το οικείο ή νομικό περιβάλλον.
Υπάρχει αυτή η υποστήριξη ως ένα σταθερό και αξιόπιστο πλαίσιο; Όχι.

Η συγκεκριμένη "αδιαφορία" ή "τοίχος" λειτουργεί μόνον ως μισογυνική πρακτική; Επίσης όχι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 11 Ιαν 2019, 15:47

Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:59
Cecily Anne έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:52
Ασέβαστε και 15 ζαβοί να είναι, εφόσον δεν υπάρχει κάποια "πολιτική εναντίον" τους εδώ και πολλά χρόνια και εφόσον έχουν το ελεύθερο και γράφουν σε νόμιμα πλαίσια, δεν βλέπω, γιατί τους δίνετε "βάθρο" με τέτοια νήματα. Για μένα χειρότερα γίνεται όσο μπαίνετε σε διαδικασία αντιπαράθεσης, όσοι τεσπα μπαίνετε.
αυτο κανουμε εδω. κοροιδευουμε τους ζαβους. οπως κανουμε και με τους ζαιους, αβγους, κνιτες, ψεκασμενους, κλπκλπ...
Aυτό, εφόσον δε χαλιόμαστε, αν είναι να χαλιόμαστε ε δεν έχει νόημα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιαν 2019, 15:51

Cecily Anne έγραψε:
11 Ιαν 2019, 15:47
Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:59
Cecily Anne έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:52
Ασέβαστε και 15 ζαβοί να είναι, εφόσον δεν υπάρχει κάποια "πολιτική εναντίον" τους εδώ και πολλά χρόνια και εφόσον έχουν το ελεύθερο και γράφουν σε νόμιμα πλαίσια, δεν βλέπω, γιατί τους δίνετε "βάθρο" με τέτοια νήματα. Για μένα χειρότερα γίνεται όσο μπαίνετε σε διαδικασία αντιπαράθεσης, όσοι τεσπα μπαίνετε.
αυτο κανουμε εδω. κοροιδευουμε τους ζαβους. οπως κανουμε και με τους ζαιους, αβγους, κνιτες, ψεκασμενους, κλπκλπ...
Aυτό, εφόσον δε χαλιόμαστε, αν είναι να χαλιόμαστε ε δεν έχει νόημα.
Ακριβώς.
Αν είναι να χαλιόμαστε, προσωπικώς έχω να προτείνω αρκετούς τρόπους που θα ξεκαθαρίσουν πλήρως το θέμα. :D
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 11 Ιαν 2019, 15:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιαν 2019, 15:51

Αν είναι να χαλιόμαστε, προσωπικώς έχω να προτείνω αρκετούς τρόπους που θα ξεκαθαρίσουν πλήρως το θέμα. :D
Εν τω μεταξύ έπεσα σε ένα βίντεο με έναν αμερικάνο καριόλη που έπνιξε τα 2 παιδιά και έγκυο γυναίκα του και τα πέταξε σε δεξαμενή πετρελαίου της εταιρίας που δούλευε, φυσικά μιλάμε για ψυχοπαθή δεν το συσχετίζω με το νήμα, απλά σκέφτομαι ΠΟΣΟ μακριά μπορεί να φτάσει ο ανθρώπινος νους. Οπότε κάτι εθνικ κλπ. μπουμπουκάκια είναι για μια αγκαλιά, μια παλαμιά στον κώλο και στη φτερούγα της μάνας τους για ρεγουάιντ.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιαν 2019, 16:08

Cecily Anne έγραψε:
11 Ιαν 2019, 15:56
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιαν 2019, 15:51

Αν είναι να χαλιόμαστε, προσωπικώς έχω να προτείνω αρκετούς τρόπους που θα ξεκαθαρίσουν πλήρως το θέμα. :D
Εν τω μεταξύ έπεσα σε ένα βίντεο με έναν αμερικάνο καριόλη που έπνιξε τα 2 παιδιά και έγκυο γυναίκα του και τα πέταξε σε δεξαμενή πετρελαίου της εταιρίας που δούλευε, φυσικά μιλάμε για ψυχοπαθή δεν το συσχετίζω με το νήμα, απλά σκέφτομαι ΠΟΣΟ μακριά μπορεί να φτάσει ο ανθρώπινος νους. Οπότε κάτι εθνικ κλπ. μπουμπουκάκια είναι για μια αγκαλιά, μια παλαμιά στον κώλο και στη φτερούγα της μάνας τους για ρεγουάιντ.
Για τις περιπτώσεις που αναφέρεις, υποθέτω ότι οι περισσότεροι νοιώθουμε πάνω-κάτω το ίδιο. Και νομίζω ότι το πιο επικίνδυνο από όλα είναι το σημείο που μπορεί να φτάσει και ο δικός μας νους, τα δικά μας συναισθήματα γι' αυτούς τους ανθρώπους.

Αναφορικά με τα μισογυνικά και όχι μόνον μπουμπουκάκια, νομίζω ότι το πράγμα είναι πολύ απλό.
Είμαστε αδέκαστοι με αυτούς που δεν ξέρουμε και τέρμα χαλαροί/κινέζοι όταν τους ξέρουμε και τους συμπαθούμε για τον χ ή ψ λόγο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 11 Ιαν 2019, 16:55

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιαν 2019, 15:43
Οι άνθρωποι γενικώς δεν φοβούνται να μιλήσουν αν ξέρουν ότι θα υπάρξει υποστήριξη από το οικείο ή νομικό περιβάλλον.
Υπάρχει αυτή η υποστήριξη ως ένα σταθερό και αξιόπιστο πλαίσιο; Όχι.

Η συγκεκριμένη "αδιαφορία" ή "τοίχος" λειτουργεί μόνον ως μισογυνική πρακτική; Επίσης όχι.
Έχεις δίκιο. Αλλά οι καταστάσεις βελτιώθηκαν μόνο όταν μερικοί ξεπέρασαν τους φόβους τους.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιαν 2019, 17:23

Cavaliere έγραψε:
11 Ιαν 2019, 16:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιαν 2019, 15:43
Οι άνθρωποι γενικώς δεν φοβούνται να μιλήσουν αν ξέρουν ότι θα υπάρξει υποστήριξη από το οικείο ή νομικό περιβάλλον.
Υπάρχει αυτή η υποστήριξη ως ένα σταθερό και αξιόπιστο πλαίσιο; Όχι.

Η συγκεκριμένη "αδιαφορία" ή "τοίχος" λειτουργεί μόνον ως μισογυνική πρακτική; Επίσης όχι.
Έχεις δίκιο. Αλλά οι καταστάσεις βελτιώθηκαν μόνο όταν μερικοί ξεπέρασαν τους φόβους τους.
Μα το θέμα δεν είναι μόνον να ξεπεράσεις τον φόβο σου αλλά να κρίνεις στοιχειωδώς ψύχραιμα το κατά πόσον η χ καταγγελία θα λειτουργήσει θετικά ή αρνητικά για σένα και αυτούς που αγαπάς. Εννοώ ότι είναι άλλο πράγμα οι προσωπικοί φόβοι, η ντροπή κλπ και άλλο η προστατευτικότητα ή υπευθυνότητα για το δικό σου περιβάλλον. Αν είσαι όντως μόνος σου, μπορείς να κάνεις ό,τι γουστάρεις. Αν δημιουργήσεις συνθήκες βεντέτας, η κατάσταση μπορεί να βγει εκτός ελέγχου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιαν 2019, 17:46

Cavaliere έγραψε:
11 Ιαν 2019, 15:30
Το πρόβλημα είναι πως στην πλειοψηφία, οι γυναίκες-θύματα βίας φοβούνται να μιλήσουν.
αληθες, αλλα και ταυτοχρονα μη-θυματα, οπως κατι metoo η κατι γραφικες hugh mongus κλπ, σκουζουν σαν υστερικες, ξεφτιλιζοντας το ζητημα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 11 Ιαν 2019, 17:48

Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 17:46
αληθες, αλλα και ταυτοχρονα μη-θυματα, οπως κατι metoo η κατι γραφικες hugh mongus κλπ, σκουζουν σαν υστερικες, ξεφτιλιζοντας το ζητημα.
Δε μιλώ για τέτοιες άρρωστες καταστάσεις, αλλά για οικογενειακά μυστικά που θάβονται στη μνήμη των μελών της οικογένειας.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 11 Ιαν 2019, 17:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιαν 2019, 17:23
Μα το θέμα δεν είναι μόνον να ξεπεράσεις τον φόβο σου αλλά να κρίνεις στοιχειωδώς ψύχραιμα το κατά πόσον η χ καταγγελία θα λειτουργήσει θετικά ή αρνητικά για σένα και αυτούς που αγαπάς. Εννοώ ότι είναι άλλο πράγμα οι προσωπικοί φόβοι, η ντροπή κλπ και άλλο η προστατευτικότητα ή υπευθυνότητα για το δικό σου περιβάλλον. Αν είσαι όντως μόνος σου, μπορείς να κάνεις ό,τι γουστάρεις. Αν δημιουργήσεις συνθήκες βεντέτας, η κατάσταση μπορεί να βγει εκτός ελέγχου.
Όλα είναι θέμα διάκρισης αλλά μην κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε τι εννοώ. Δόξα τω Θεώ υπάρχουν μηχανισμοί προστασίας πια.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 11 Ιαν 2019, 18:02

Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 09:00
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
10 Ιαν 2019, 22:34
οι γυναικες απλα εκμεταλλευονται το γονιμο εδαφος που τους στρωνουν οι καζινοκαπιταλιστες
λοιπον, αεναον, νομιζω βρηκα πλευρα. λεω να ειμαι καζινοκαπιταλιστης. ακουγεται καλο. και σεξιστης, λιγο.

α, και ολοκληρογυνης. μιση γυναικα τι να την κανω; :102:


οι παραδοσιοκρατες καπιταλιστες χανετε εδαφος απο τους γυναικοκεντρικους στο πεδιο του οικονομικου ανταγωνισμου

εξυπηρετειτε το ιδιο αδιεξοδο γυναικοκεντρικο συστημα με το να αποδεχεστε τις καπιταλιστικες νορμες
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιαν 2019, 19:02

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
11 Ιαν 2019, 18:02
Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 09:00
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
10 Ιαν 2019, 22:34
οι γυναικες απλα εκμεταλλευονται το γονιμο εδαφος που τους στρωνουν οι καζινοκαπιταλιστες
λοιπον, αεναον, νομιζω βρηκα πλευρα. λεω να ειμαι καζινοκαπιταλιστης. ακουγεται καλο. και σεξιστης, λιγο.

α, και ολοκληρογυνης. μιση γυναικα τι να την κανω; :102:


οι παραδοσιοκρατες καπιταλιστες χανετε εδαφος απο τους γυναικοκεντρικους στο πεδιο του οικονομικου ανταγωνισμου

εξυπηρετειτε το ιδιο αδιεξοδο γυναικοκεντρικο συστημα με το να αποδεχεστε τις καπιταλιστικες νορμες
κανουμε τετοιο πραμα; για δες, δεν τοχα προσεξει. για να το λες, ετσι θαναι.

και τι προτεινεις για να σταματησουμε να καζινογυναικοκαπιταλιζουμε; να το κοψουμε, θα ηταν μια λυσις;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών