Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7874
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 16 Αύγ 2019, 15:13

ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ έγραψε:
16 Αύγ 2019, 12:39


Τα κέντρα εξουσίας της Ελλάδος βρίσκονται εκτός Ελλάδος, συγκεκριμένα στο Ισραήλ και την Αμερική . 
Οι πολιτικοί της Ελλάδος δεν υπηρετούν τον Έλληνα πολίτη αλλά τα συμφέροντα των Εβραίων . 
Η μεγαλύτερη ζημιά του ελληνισμού από τους Εβραίους καταγράφηκε κατά την χρονική περίοδο της  σκλαβιάς της Ελλάδος από την Τουρκία . 
Σφαγιάστηκαν αμέτρητοι  Έλληνες ,που δεν άλλαξαν πίστη ,κτίστηκε πάνω από κάθε αρχαίο ελληνικό ναό ,χριστιανική εκκλησία . 
Οι Τούρκοι δεν ήτανε και δεν είναι ο οχτρός του Έλληνα . 
Αιώνιος εχθρός του ελληνισμού είναι οι Εβραίοι. 
Ελέγχουν σε απόλυτο βαθμό το μέλλον της χώρας μας ,για να μην ξανά αναστηθεί πάλι ο ελληνισμός στην γενέτειρα πατρίδα του . 
Στέρησαν από τον Έλληνα την ιστορία του ,το ελληνικό σύστημα παιδείας . 
Τα ονόματα του ανθρώπινου πληθυσμού στην Ελλάδα είναι ξενόφερτα . 
Πάρα πολύ σπάνια συναντάς άτομο που ακούει στο όνομα ,Αλέξανδρος ,Αριστοτέλης ,Σωκράτης ,Πλάτων ,Ηράκλειτος ,Αρχιμήδης ,Θουκυδίδης ..., 
 
Παραπέμπω σε σύνδεσμο : 
https://el.wiktionary.org/wiki/Κατηγορί ... _ελληνικά) 
 
Δεν αποτελώ εξαίρεση και το δικό μου όνομα ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, δεν είναι ελληνικό . 
 
Στις μέρες μας ο Number one υπηρέτης των Εβραίων Κυριάκος Μητσοτάκης ,πρωθυπουργός Ελλάδος ,προετοιμάζει την χώρα, για την επάνοδό μας και πάλι στο Δ.Ν.Τ. 
Aν τα γράφουμε αυτά όμως αυτά στοχοποιούμαστε. Εσύ δεν φοβάσαι να τα γράψεις; Μπορεί για κάποιο διάστημα να θεωρηθούμε τρελοί, γραφικοί, συνωμοσιολόγοι, αλλά κάποτε το χέρι θα κινηθεί.
Ίσως όμως να είναι και η εποχή της αφύπνισης, ίσως να μιλήσουν οι θεοί σε πολλούς, έγραψα ότι μπορούν να επικοινωνήσουν με τηλεπάθεια, η οποία δεν βασίζεται στην ηλεκτρομαγνητική δύναμη. Γι΄αυτό δεν είναι με την μορφή φωνών όπως στην σχιζοφρένεια ή την ψύχωση. Αυτό είναι και θέμα της Νατάσας. :lol:

ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 05 Αύγ 2019, 10:59

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ » 16 Αύγ 2019, 15:49

Οι πληροφορίες αυτές δεν μου μεταφέρθηκαν μέσω τηλεπάθειας.
Είναι αποτέλεσμα ενασχόλησης μου , με την ανθρωπότητα και την αναζήτηση του σκοπού, για τον οποίο υπάρχει.
Δεν φοβάμαι την αλήθεια την αναζήτηση, ανάδειξη της και τις συνέπειες αυτής της επιλογής.
Δεν με απασχολουν όσοι θα με χαρακτηρίσουν γραφικό, η υπερβολικό, η παλαβό, αλλά ο αντίλογος, η διαφορετική άποψη του σκεπτόμενου συνανθρώπου μου.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7874
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 16 Αύγ 2019, 17:00

ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ έγραψε:
16 Αύγ 2019, 15:49
Οι πληροφορίες αυτές δεν μου μεταφέρθηκαν μέσω τηλεπάθειας.
Είναι αποτέλεσμα ενασχόλησης μου , με την ανθρωπότητα και την αναζήτηση του σκοπού, για τον οποίο υπάρχει.
Δεν φοβάμαι την αλήθεια την αναζήτηση, ανάδειξη της και τις συνέπειες αυτής της επιλογής.
Δεν με απασχολουν όσοι θα με χαρακτηρίσουν γραφικό, η υπερβολικό, η παλαβό, αλλά ο αντίλογος, η διαφορετική άποψη του σκεπτόμενου συνανθρώπου μου.
Αν αφήσουμε την τηλεπάθεια, η οποία δεν γνωρίζουμε αν υπάρχει με τα επιστημονικά μέσα που διαθέτουμε σήμερα, όλα αυτά, όλοι τα έχουμε διαβάσει κάποτε στην ζωή μας, έστω ένα βιβλίο, αλλά δεν δώσαμε μεγάλη σημασία γιατί δεν φαινόταν να επηρέαζε την ζωή μας.
Τώρα που τα σκέφτομαι αναδρομικά, όχι μόνο την επηρέαζε, αλλά την καθόρισε από γεννήσεως.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 16 Αύγ 2019, 22:41

ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ έγραψε:
16 Αύγ 2019, 13:57
Natasha έγραψε:
15 Αύγ 2019, 23:43
Σημερα παντως ο κόσμος και η ζωη δεν ηταν καθόλου βαρετα! :hebit::g094::g094:
τι ήταν αυτό ,η αυτά που την άλλαξαν ?
Άρωμα ανθρωπινου ερωτα και φως μεσα στην ψυχη ανωθεν...υπεροχη αίσθηση που σε κανει να ταξιδεψεις αλλου.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 16 Αύγ 2019, 22:41

Antares έγραψε:
16 Αύγ 2019, 15:13
ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ έγραψε:
16 Αύγ 2019, 12:39


Τα κέντρα εξουσίας της Ελλάδος βρίσκονται εκτός Ελλάδος, συγκεκριμένα στο Ισραήλ και την Αμερική . 
Οι πολιτικοί της Ελλάδος δεν υπηρετούν τον Έλληνα πολίτη αλλά τα συμφέροντα των Εβραίων . 
Η μεγαλύτερη ζημιά του ελληνισμού από τους Εβραίους καταγράφηκε κατά την χρονική περίοδο της  σκλαβιάς της Ελλάδος από την Τουρκία . 
Σφαγιάστηκαν αμέτρητοι  Έλληνες ,που δεν άλλαξαν πίστη ,κτίστηκε πάνω από κάθε αρχαίο ελληνικό ναό ,χριστιανική εκκλησία . 
Οι Τούρκοι δεν ήτανε και δεν είναι ο οχτρός του Έλληνα . 
Αιώνιος εχθρός του ελληνισμού είναι οι Εβραίοι. 
Ελέγχουν σε απόλυτο βαθμό το μέλλον της χώρας μας ,για να μην ξανά αναστηθεί πάλι ο ελληνισμός στην γενέτειρα πατρίδα του . 
Στέρησαν από τον Έλληνα την ιστορία του ,το ελληνικό σύστημα παιδείας . 
Τα ονόματα του ανθρώπινου πληθυσμού στην Ελλάδα είναι ξενόφερτα . 
Πάρα πολύ σπάνια συναντάς άτομο που ακούει στο όνομα ,Αλέξανδρος ,Αριστοτέλης ,Σωκράτης ,Πλάτων ,Ηράκλειτος ,Αρχιμήδης ,Θουκυδίδης ..., 
 
Παραπέμπω σε σύνδεσμο : 
https://el.wiktionary.org/wiki/Κατηγορί ... _ελληνικά) 
 
Δεν αποτελώ εξαίρεση και το δικό μου όνομα ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, δεν είναι ελληνικό . 
 
Στις μέρες μας ο Number one υπηρέτης των Εβραίων Κυριάκος Μητσοτάκης ,πρωθυπουργός Ελλάδος ,προετοιμάζει την χώρα, για την επάνοδό μας και πάλι στο Δ.Ν.Τ. 
Aν τα γράφουμε αυτά όμως αυτά στοχοποιούμαστε. Εσύ δεν φοβάσαι να τα γράψεις; Μπορεί για κάποιο διάστημα να θεωρηθούμε τρελοί, γραφικοί, συνωμοσιολόγοι, αλλά κάποτε το χέρι θα κινηθεί.
Ίσως όμως να είναι και η εποχή της αφύπνισης, ίσως να μιλήσουν οι θεοί σε πολλούς, έγραψα ότι μπορούν να επικοινωνήσουν με τηλεπάθεια, η οποία δεν βασίζεται στην ηλεκτρομαγνητική δύναμη. Γι΄αυτό δεν είναι με την μορφή φωνών όπως στην σχιζοφρένεια ή την ψύχωση. Αυτό είναι και θέμα της Νατάσας. :lol:
Ποιό είναι το θεμα μου; Δεν καταλαβα. :smt017
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Antigeist

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 16 Αύγ 2019, 22:46

Ο πραγματικός λόγος πίσω από αυτά τα αισθήματα λέγεται παρακμή του δυτικού πολιτισμού όπως εξηγώ στο νημα που μόλις άρχισα.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7874
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 16 Αύγ 2019, 22:52

Natasha έγραψε:
16 Αύγ 2019, 22:41
Ποιό είναι το θεμα μου; Δεν καταλαβα. :smt017
Στην ηλεκτρομαγνητική δύναμη που όπως λες χρησιμοποιεί ο Σατανάς αλλά και οι άνθρωποι.
Η τηλεπάθεια (αν υπάρχει) κατά την γνώμη μου δεν συμβαίνει με αυτή την δύναμη, αλλά ο θεός "γράφει κατευθείαν στον εγκέφαλό μας". Είναι κάτι που νομίζω μελετάται από επιστήμονες. Αν έβρισκαν ότι υπάρχει κάτι τέτοιο θα έβρισκαν ότι μπορεί να γίνει μετάδοση της πληροφορίας σε μηδενικό χρόνο, ανεξαρτήτως απόστασης, ακόμη και από την Γη σε κάποιον πλανήτη έτη φωτός μακριά.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 16 Αύγ 2019, 22:55

Antares έγραψε:
16 Αύγ 2019, 22:52
Natasha έγραψε:
16 Αύγ 2019, 22:41
Ποιό είναι το θεμα μου; Δεν καταλαβα. :smt017
Στην ηλεκτρομαγνητική δύναμη που όπως λες χρησιμοποιεί ο Σατανάς αλλά και οι άνθρωποι.
Η τηλεπάθεια (αν υπάρχει) κατά την γνώμη μου δεν συμβαίνει με αυτή την δύναμη, αλλά ο θεός "γράφει κατευθείαν στον εγκέφαλό μας". Είναι κάτι που νομίζω μελετάται από επιστήμονες. Αν έβρισκαν ότι υπάρχει κάτι τέτοιο θα έβρισκαν ότι μπορεί να γίνει μετάδοση της πληροφορίας σε μηδενικό χρόνο, ανεξαρτήτως απόστασης, ακόμη και από την Γη σε κάποιον πλανήτη έτη φωτός μακριά.
Μπορείς να μου εξηγησεις αυτό που λες ότι "ο θεός γραφει κατευθείαν στον εγκεφαλό μας";
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7874
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 16 Αύγ 2019, 23:07

Natasha έγραψε:
16 Αύγ 2019, 22:55
Μπορείς να μου εξηγησεις αυτό που λες ότι "ο θεός γραφει κατευθείαν στον εγκεφαλό μας";
Δυστυχώς έχω χρόνια να ασχοληθώ με την φυσική. Τα νευρικά κύτταρα λειτουργούν με ηλεκτρικά σήματα. Γύρω από το σώμα μας και κυρίως στον εγκέφαλο δημιουργείται ηλεκτρομαγνητικό πεδίο. Για να επηρεαστεί η σκέψη ενός ανθρώπου πρέπει να γίνει επέμβαση σε αυτό το σύστημα, είτε εσωτερικά, είτε εξωτερικά.
Η τηλεπάθεια θα μπορούσε να γίνεται μέσω κάποιας άλλης διάστασης και κάποιος με περισσότερες διαστάσεις θα μπορούσε να το κάνει εύκολα. Αν γνώριζε η επιστήμη, το πως θα γινόταν αυτό, τώρα δεν βρισκόμαστε εδώ, αλλά σε ανώτερο επίπεδο.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 16 Αύγ 2019, 23:15

Antares έγραψε:
16 Αύγ 2019, 23:07
Natasha έγραψε:
16 Αύγ 2019, 22:55
Μπορείς να μου εξηγησεις αυτό που λες ότι "ο θεός γραφει κατευθείαν στον εγκεφαλό μας";
Δυστυχώς έχω χρόνια να ασχοληθώ με την φυσική. Τα νευρικά κύτταρα λειτουργούν με ηλεκτρικά σήματα. Γύρω από το σώμα μας και κυρίως στον εγκέφαλο δημιουργείται ηλεκτρομαγνητικό πεδίο. Για να επηρεαστεί η σκέψη ενός ανθρώπου πρέπει να γίνει επέμβαση σε αυτό το σύστημα, είτε εσωτερικά, είτε εξωτερικά.
Η τηλεπάθεια θα μπορούσε να γίνεται μέσω κάποιας άλλης διάστασης και κάποιος με περισσότερες διαστάσεις θα μπορούσε να το κάνει εύκολα. Αν γνώριζε η επιστήμη, το πως θα γινόταν αυτό, τώρα δεν βρισκόμαστε εδώ, αλλά σε ανώτερο επίπεδο.
Γνωρίζω ότι είμαστε ηλεκτρικες μηχανες μετα την πτωση μας και ότι όπως λες όλα μας τα όργανα λειτουργουν με ηλεκτρική ενέργεια που εχει μετατραπεί απο την χημικη που παίρνουμε απο τις τροφές. Κυτταρα, καρδια, εγκεφαλος, όλα με αυτην την ενεργεια.
Δεν γνωρίζω όμως με ποιον ακριβως τρόπο όπως είπα ο Σαμαελ μας μεταδίδει λογισμους και σκεψεις και με ποιον τρόπο απο την αλλη ο Θεός μας μεταδίδει την λεγόμενη πληροφορία αν εχεις ακουστα και τον φωτισμό. Προφανως η ενεργεια του Θεου είναι πολυ διαφορετική και ανηκει σε μια αλλη διασταση.
Δεν μπορω όμως καλά να τα ξεκαθαρίσω. Παντως πιστευω στην τηλεπαθεια.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 05 Αύγ 2019, 10:59

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ » 17 Αύγ 2019, 11:35

Περί τηλεπάθειας :

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ την 17 Αύγ 2019, 12:38, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 05 Αύγ 2019, 10:59

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ » 17 Αύγ 2019, 12:15

Το βίντεο στο οποίο παρέπεμψα μπορούν να το εμπεδώσουν στον μέγιστα εφικτό βαθμό ,άτομα τα οποία ερωτεύονται και αγαπιούνται μέχρι εκείνο το σημείο ,όπου δεν ξεχωρίζουν πλέον τον εαυτό τους ,από το άτομο,η τα άτομα τα οποία αγαπούν .
Σας έχει συμβεί ?

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 17 Αύγ 2019, 12:24

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
02 Μαρ 2019, 02:11
γιατι καταντησε νεοφιλελευθερος
:003:

ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 05 Αύγ 2019, 10:59

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ » 17 Αύγ 2019, 13:10

Papa John έγραψε:
17 Αύγ 2019, 12:24
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
02 Μαρ 2019, 02:11
γιατι καταντησε νεοφιλελευθερος
:003:
Στην Ελλάδα με αρχηγό τον κούλη. :003:

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7874
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Γιατί ο κόσμος κατάντησε βαρετός δίχως νόημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 17 Αύγ 2019, 13:32

ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ έγραψε:
17 Αύγ 2019, 12:15
Το βίντεο στο οποίο παρέπεμψα μπορούν να το εμπεδώσουν στον μέγιστα εφικτό βαθμό ,άτομα τα οποία ερωτεύονται και αγαπιούνται μέχρι εκείνο το σημείο ,όπου δεν ξεχωρίζουν πλέον τον εαυτό τους ,από το άτομο,η τα άτομα τα οποία αγαπούν .
Σας έχει συμβεί ?


Αυτό τώρα είναι καλό; Δεν φαίνεται κάπως σαν κτητική διάθεση απέναντι στον άλλον;
Μου θυμίζει κινήματα νέας εποχής που κηρύττουν την ειρηνική συνύπαρξη όλων των λαών, το ανακάτεμά τους, την όμορφη και ανέμελη ζωή. Κάτω από ποιον όμως; Το κοπάδι πρέπει να έχει αρχηγούς οι οποίοι θα αποφασίζουν για το ποιο πρόβατο θα ζήσει, μέχρι πότε και πως.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών