Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Scrambler
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 23 Σεπ 2018, 15:40

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scrambler » 13 Απρ 2021, 14:04

stavmanr έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:47

Επομένως, η χώρα Α κατάφερε να μειώσει τους καπνιστές κατά 99,99% και φυσικά τους θανάτους λόγω καπνίσματος κατά 99,99% σε σχέση με τη Β.
Το θεωρείς επίτευγμα, αδιάφορο ή αποτυχία για τη χώρα Α;
Τα μπερδευεις παλι. Τα ποσοστα αυτα στο μπολνταρισμενο ΔΕΝ ισχυουν επειδη, οπως ειπα στα προηγουμενα παραδειγματα, Ο συγκρισιμος πληθυσμος εδω ειναι οι καπνιστες των χωρων Α και Β. Εαν στην χωρα Α εχεις 11 καπνιστες, απαγορευεις το καπνισμα, και πεθαινουν 10, τοτε εχεις θνησιμοτητα ~90% αμα στην χωρα Β εχεις 1000000000000000000 καπνιστες, δεν απαγορευεις το καπνισμα, και πεθαινουν οι 1000000 τοτε εχεις θνησιμοτητα 1%. Αρα σαφως η χωρα Β τα πηγε καλυτερα!

Δεν εχει νοημα να κοιταξεις τα απολυτα νουμερα μεταξυ των δυο χωρων οταν ο υποκειμενος πληθυσμος δεν ειναι συγκρισιμος, Αυτο ειναι θεμελειωδες αρχη της στατιστικης. Αμα δεν πιστευεις εμενα, ξαναλεω, ψαξε στο internet, ειναι τοσο θεμελειωσες οσο η αρχη διατηρησης της ενεργειας για την Φυσικη

Για να κλεισει το θεμα:
  • Στην Ελλαδα το 85% των νεκρων ειναι ηλικιωμενοι
  • Στην Σουηδια το 90% των νεκρων ειναι ηλικιωμενοι
  • ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΑΝ Η ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ ΕΠΩΦΕΛΕΙΘΗΚΕ Η ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΡΑΤΙΓΙΚΗ ΤΩΝ ΔΥΟ ΧΩΡΩΝ
  • Η παραπανω αληθεια θα ισχυει ακομα και αν η Ελλαδα ειχε 100 θανατους και η Σουηδια 100000000000 θανατους
  • Το αν απετυχε/πετυχε μια στρατηγικη σε ενα υποσυνολο των θανατων ειναι τελειως διαφορετικο ερωτημα με το αν συνολικα τα πηγε καλυτερα η Σουηδια η Ελλαδα ως προς τους θανατους.
Δεν θα απαντησω σε αυτο το θεμα 3η φορα.

Άβαταρ μέλους
Scrambler
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 23 Σεπ 2018, 15:40

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scrambler » 13 Απρ 2021, 14:06

stavmanr έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:51
Μη γίνεστε εριστικοί.
Συγκρατηθείτε παιδιά. Λίγοι μείναμε.
Με συγχωρεις, αλλα ενας τυπος που δεν ξερω απο την αρχη του θεματος κανει adhomινιες, grammar policing και λεει εξυπναδες. Υπαρχουν σε διαφορα φορουμ χρηστες που νομιζουν οτι ειναι τσιφλικι τους και πουλανε ανωτεροτητα.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 13 Απρ 2021, 14:06

Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:50
Για πες μου αστειε ανθρωπε, στελνεις αυτη την μαλακια, και μετα μου λες οτι ανεβασα τον κωδικα και τα δεδομενα για να με "θαυμασει" ο κοσμακης.
Εισαι υποκριτης η ηλιθιος?


Ρε μην ασχολεισαι με το sharp που ειναι πειραχτηρι.

Για τη Λευκορωσια και την Ελβετια ποια ειναι η γνωμη σου;

.

Άβαταρ μέλους
Scrambler
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 23 Σεπ 2018, 15:40

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scrambler » 13 Απρ 2021, 14:10

Αρίστος έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:06
Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:50
Για πες μου αστειε ανθρωπε, στελνεις αυτη την μαλακια, και μετα μου λες οτι ανεβασα τον κωδικα και τα δεδομενα για να με "θαυμασει" ο κοσμακης.
Εισαι υποκριτης η ηλιθιος?


Ρε μην ασχολεισαι με το sharp που ειναι πειραχτηρι.

Για τη Λευκορωσια και την Ελβετια ποια ειναι η γνωμη σου;

.
Δεν εχω κοιταξει δεδομενα, αρα δεν μπορω να σχηματισω αποψη. Ισως οταν θα εχω πιο πολυ χρονο. btw σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια νωριτερα, δεν προλαβα να σου απαντησω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Απρ 2021, 14:14

Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Απρ 2021, 16:33
Δεν καταλαβαίνω πως ερμηνεύονται αυτά τα διαγράμματα υπέρ της ανοησίας της αγέλης.
Πω, ρε μαλάκα. Σκεφτείτε κάτι ορίτζιναλ. Μην κλέβετε διαρκώς τις ατάκες μου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14399
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 13 Απρ 2021, 14:20

Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:21
Οργισμένος έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:06
Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:03


Οι θανατοι των ηλικιωμενων (65+) στην Ελλαδα ειναι το 84.6% των συνολικων θανατων, Οπως εδειξα στην εκθεση του ΕΟΔΥ.
Με βαση αυτη τη σελιδα , το 90% των νεκρων της Σουηδιας ειναι ηλικιας απο 70+.

Πως στο διαολο καταληγει ο αρθρογραφος οτι η Σουηδια απετυχε στους ηλικιωμενους? Απο την διαφορα 5%?
ΤΙ κερδισε η Σουηδια απο την μη επιβολη λοκνταουν;;;
Θα ελεγα οτι η ανθρωπινη ελευθερια ειναι κερδος απο μονη της. Εγω βεβαια ειμαι νεος και την εκτιμω, ενω οι περισσοτεροι μεσηλικες+ την εχουνε γραμμενη. Το αντικειμενικο μετρικο ειναι ο αριθμος θανατων, και η διαφορα των ~5000 θανατων μειωνεται καθημερινα.Χθες η Ελλαδα ειχε 76 νεκρους, ενω η Σουηδια 26. Αμα δεν σε πειθει αυτο, θα πειστεις οταν εξισωθουν οι συνολικοι θαναταοι των δυο χωρων.
Pragmaτικα η οπτικη σου και η δηθεν επιχειρηματολογια σου απευθυνονται σε ανθρωπους που με το ζορι κανουν προσθεση μονοψηφιων αριθμων.
Η ΣΟυηδια και η Ελλαδα δεν ειναι 2 ομοιες κοινωνιες και οικονομιες. Η ΣΟυηδια ειναι πολυ πιο προηγμενη κοινωνικα και οικονομικα, και δεν εξαρταται απο τον τουρισμο. Εκτος απο αυτο ειναι παροιμειωδες το social distancing των Σουηδων πολυ πριν την πανδημια φυσικα.
ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ
Η ΣΟυηδια εχει σχεδον διπλασιους νεκρους ενω το αεπ της επηρρεαστηκε πολυ ασχημα παρολο το μη λοκ νταουν και ενω φυσικα δεν εχει εξαρτηση απο τον τουρισμο.

Αρα η ΣΟυηδια απετυχε παταγωδως. Πολλοι νεκροι, σμπαραλιασμενο ΑΕΠ.

ΤΙ κερδισε η Σουηδια; Λες οτι κερδισε την ελευθερια. Αυτο ειναι βλακωδες και ηλιθιο . ΕΛευθερια υπαρχει και στην ΕΛλαδα απλα εφαρμοστηκαν λοκνταουν για να μην γινουμε τρισχειροτεροι απο Ιταλια και Ισπανια οπου περυσι διαδραματιστηκαν απιστευτες τραγωδιες και θανατοι γεγονος που φαινεται το ξεχνουν ολοι οι πανηλιθιοι αυτου του κοσμου. Ελευθερια δεν ειναι το να πινω το καφεδακι μου στην πλατεια και να εξαπλωνω μια θανατηφορα ασθενεια. Αυτο δεν λεγεται ελευθερια.

ΕΠειδη ακριβως δεν ειναι ομοιες κοινωνιες, ακομα κι αν το καλοκαιρι η ελλαδα ξεπερασει 2 και 3 φορες τους νεκρους κοβιντ απο τη ΣΟυηδια και παλι η ΣΟυηδια θα εχει αποτυχει καθως λογω των διαφορετικων κοινωνικων συνιθηκων θα επρεπε να ειχε τουλαχιστον υποδεκαπλασιους νεκρους σε συγκριση με την Ελλαδα.
ΕΠισης μην πολυ χρησιμοποιεις τους αριθμους των μολυσμενων καθως οι αριθμοι αυτοι ειναι ανακριβεις εκ φυσεως καθως μονο αν μονομιας γινοταν τεστ και στους 2 πληθυσμους θα εβγαιναν ικανα και στατιστικα συμπερασματα.

Το κοντερ γραφει οτι η ΣΟυηδια εχει σχεδον διπλασιους νεκρους απο την ΕΛλαδα.

Πιστευω οτι εισαι ειτε ενας κοινος ψεκας είτε καποιο κομματοσκυλο υπερ ψεκοκομματων.
Στην απιθανη περιπτωση που εισαι αυτος που λες , απλα σου λεω οτι πλανασαι και αυτα που γραφεις ειναι κενα νοηματος.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 13 Απρ 2021, 14:22

Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:06
stavmanr έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:51
Μη γίνεστε εριστικοί.
Συγκρατηθείτε παιδιά. Λίγοι μείναμε.
Με συγχωρεις, αλλα ενας τυπος που δεν ξερω απο την αρχη του θεματος κανει adhomινιες, grammar policing και λεει εξυπναδες. Υπαρχουν σε διαφορα φορουμ χρηστες που νομιζουν οτι ειναι τσιφλικι τους και πουλανε ανωτεροτητα.
Τι αντχομινιες και βλακείες. Δεν γίνεται να το παίζεις επιστήμονας και να είσαι ανορθόγραφος, πώς το λένε.
Εκτός αυτού εσύ πουλάς ανωτερότητα, όλο ειρωνία είναι το αρχικό σου θέμα.

Επί του θέματος συγκρίνεις αυγά με καρέκλες, στο έχουν γράψει και άλλοι εδώ μέσα, ο καθένας με τον τρόπο του. Εκεί κολλάει και το λινκ που δήθεν δεν κατάλαβες γιατί ( ή μήπως όντως δεν κατάλαβες :o )

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 13 Απρ 2021, 14:26

Οργισμένος έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:20
Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:21
Οργισμένος έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:06


ΤΙ κερδισε η Σουηδια απο την μη επιβολη λοκνταουν;;;
Θα ελεγα οτι η ανθρωπινη ελευθερια ειναι κερδος απο μονη της. Εγω βεβαια ειμαι νεος και την εκτιμω, ενω οι περισσοτεροι μεσηλικες+ την εχουνε γραμμενη. Το αντικειμενικο μετρικο ειναι ο αριθμος θανατων, και η διαφορα των ~5000 θανατων μειωνεται καθημερινα.Χθες η Ελλαδα ειχε 76 νεκρους, ενω η Σουηδια 26. Αμα δεν σε πειθει αυτο, θα πειστεις οταν εξισωθουν οι συνολικοι θαναταοι των δυο χωρων.
Pragmaτικα η οπτικη σου και η δηθεν επιχειρηματολογια σου απευθυνονται σε ανθρωπους που με το ζορι κανουν προσθεση μονοψηφιων αριθμων.
Η ΣΟυηδια και η Ελλαδα δεν ειναι 2 ομοιες κοινωνιες και οικονομιες. Η ΣΟυηδια ειναι πολυ πιο προηγμενη κοινωνικα και οικονομικα, και δεν εξαρταται απο τον τουρισμο. Εκτος απο αυτο ειναι παροιμειωδες το social distancing των Σουηδων πολυ πριν την πανδημια φυσικα.
ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ
Η ΣΟυηδια εχει σχεδον διπλασιους νεκρους ενω το αεπ της επηρρεαστηκε πολυ ασχημα παρολο το μη λοκ νταουν και ενω φυσικα δεν εχει εξαρτηση απο τον τουρισμο.

Αρα η ΣΟυηδια απετυχε παταγωδως. Πολλοι νεκροι, σμπαραλιασμενο ΑΕΠ.

ΤΙ κερδισε η Σουηδια; Λες οτι κερδισε την ελευθερια. Αυτο ειναι βλακωδες και ηλιθιο . ΕΛευθερια υπαρχει και στην ΕΛλαδα απλα εφαρμοστηκαν λοκνταουν για να μην γινουμε τρισχειροτεροι απο Ιταλια και Ισπανια οπου περυσι διαδραματιστηκαν απιστευτες τραγωδιες και θανατοι γεγονος που φαινεται το ξεχνουν ολοι οι πανηλιθιοι αυτου του κοσμου. Ελευθερια δεν ειναι το να πινω το καφεδακι μου στην πλατεια και να εξαπλωνω μια θανατηφορα ασθενεια. Αυτο δεν λεγεται ελευθερια.

ΕΠειδη ακριβως δεν ειναι ομοιες κοινωνιες, ακομα κι αν το καλοκαιρι η ελλαδα ξεπερασει 2 και 3 φορες τους νεκρους κοβιντ απο τη ΣΟυηδια και παλι η ΣΟυηδια θα εχει αποτυχει καθως λογω των διαφορετικων κοινωνικων συνιθηκων θα επρεπε να ειχε τουλαχιστον υποδεκαπλασιους νεκρους σε συγκριση με την Ελλαδα.
ΕΠισης μην πολυ χρησιμοποιεις τους αριθμους των μολυσμενων καθως οι αριθμοι αυτοι ειναι ανακριβεις εκ φυσεως καθως μονο αν μονομιας γινοταν τεστ και στους 2 πληθυσμους θα εβγαιναν ικανα και στατιστικα συμπερασματα.

Το κοντερ γραφει οτι η ΣΟυηδια εχει σχεδον διπλασιους νεκρους απο την ΕΛλαδα.

Πιστευω οτι εισαι ειτε ενας κοινος ψεκας είτε καποιο κομματοσκυλο υπερ ψεκοκομματων.
Στην απιθανη περιπτωση που εισαι αυτος που λες , απλα σου λεω οτι πλανασαι και αυτα που γραφεις ειναι κενα νοηματος.
Χαρά στο κουράγιο σου που έκατσες και έγραψες όλα αυτά τα αυτονόητα.

Άβαταρ μέλους
Scrambler
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 23 Σεπ 2018, 15:40

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scrambler » 13 Απρ 2021, 14:33

Οργισμένος έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:20
ακομα κι αν το καλοκαιρι η ελλαδα ξεπερασει 2 και 3 φορες τους νεκρους κοβιντ απο τη ΣΟυηδια και παλι η ΣΟυηδια θα εχει αποτυχει.
Αυτος εισαι.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 13 Απρ 2021, 14:33

sharp έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:22
Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:06
stavmanr έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:51
Μη γίνεστε εριστικοί.
Συγκρατηθείτε παιδιά. Λίγοι μείναμε.
Με συγχωρεις, αλλα ενας τυπος που δεν ξερω απο την αρχη του θεματος κανει adhomινιες, grammar policing και λεει εξυπναδες. Υπαρχουν σε διαφορα φορουμ χρηστες που νομιζουν οτι ειναι τσιφλικι τους και πουλανε ανωτεροτητα.
Τι αντχομινιες και βλακείες. Δεν γίνεται να το παίζεις επιστήμονας και να είσαι ανορθόγραφος, πώς το λένε.
Εκτός αυτού εσύ πουλάς ανωτερότητα, όλο ειρωνία είναι το αρχικό σου θέμα.
Αυτό ακριβώς είναι αντχομινιά. Γιατί απορείς; :smt017

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 13 Απρ 2021, 14:34

Αρίστος έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:06
Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:50
Για πες μου αστειε ανθρωπε, στελνεις αυτη την μαλακια, και μετα μου λες οτι ανεβασα τον κωδικα και τα δεδομενα για να με "θαυμασει" ο κοσμακης.
Εισαι υποκριτης η ηλιθιος?


Ρε μην ασχολεισαι με το sharp που ειναι πειραχτηρι.

Για τη Λευκορωσια και την Ελβετια ποια ειναι η γνωμη σου;

.
Θα μεταναστεύσεις;

Άβαταρ μέλους
Scrambler
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 23 Σεπ 2018, 15:40

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scrambler » 13 Απρ 2021, 14:41

sharp έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:22
Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:06
stavmanr έγραψε:
13 Απρ 2021, 13:51
Μη γίνεστε εριστικοί.
Συγκρατηθείτε παιδιά. Λίγοι μείναμε.
Με συγχωρεις, αλλα ενας τυπος που δεν ξερω απο την αρχη του θεματος κανει adhomινιες, grammar policing και λεει εξυπναδες. Υπαρχουν σε διαφορα φορουμ χρηστες που νομιζουν οτι ειναι τσιφλικι τους και πουλανε ανωτεροτητα.
Τι αντχομινιες και βλακείες. Δεν γίνεται να το παίζεις επιστήμονας και να είσαι ανορθόγραφος, πώς το λένε.
Εχω πιο πολυ επιστιμη στο μικρο μου δαχτυλακι απ'οσο εχεις εσυ σε ολο σου το γερασμενο σωμα.
Ειμαι ενα απο τα ατομα που φτιαξανε το συστημα κατανομης εμβολιων στην Ελλαδα. Εσυ τι εχεις καταφερει στην ζωη σου?

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 13 Απρ 2021, 14:42

Εγώ πάντως είμαι ρακοσυλλέκτης. :102:

Μεταξύ επιστημόνων του φόρουμ...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14399
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 13 Απρ 2021, 15:51

Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:41
sharp έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:22
Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:06


Με συγχωρεις, αλλα ενας τυπος που δεν ξερω απο την αρχη του θεματος κανει adhomινιες, grammar policing και λεει εξυπναδες. Υπαρχουν σε διαφορα φορουμ χρηστες που νομιζουν οτι ειναι τσιφλικι τους και πουλανε ανωτεροτητα.
Τι αντχομινιες και βλακείες. Δεν γίνεται να το παίζεις επιστήμονας και να είσαι ανορθόγραφος, πώς το λένε.
Εχω πιο πολυ επιστιμη στο μικρο μου δαχτυλακι απ'οσο εχεις εσυ σε ολο σου το γερασμενο σωμα.
Ειμαι ενα απο τα ατομα που φτιαξανε το συστημα κατανομης εμβολιων στην Ελλαδα. Εσυ τι εχεις καταφερει στην ζωη σου?
Καθαριζες τα γραφεια;

Αλλα ακομα και ο Τσιοδρας να ησουν (λεμε τωρα) αυτο δεν θα σημαινε οτι δεν γραφεις ανοησιες, ψεκασμενιες οθουμενος απο κομματικα ρουσφετολογικα και εν τελει ξεκαθαρα δοσιλογικα ελατηρια.

Προσπαθεις να πεισεις οτι ολοκληρη ΣΟυηδια ΔΕΝ απετυχε εχοντας διπλασιους νεκρους απο την τριτοκοσμικη ελλαδα.
Ουτε ο Πακιστανολιακος κι Βαρουφακης δεν λενε τετοιες ανοησιες.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14399
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Σουηδια και Ελλαδα: Ενας χρονος μετα (Με δεδομενα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 13 Απρ 2021, 15:54

Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:41
sharp έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:22
Scrambler έγραψε:
13 Απρ 2021, 14:06


Με συγχωρεις, αλλα ενας τυπος που δεν ξερω απο την αρχη του θεματος κανει adhomινιες, grammar policing και λεει εξυπναδες. Υπαρχουν σε διαφορα φορουμ χρηστες που νομιζουν οτι ειναι τσιφλικι τους και πουλανε ανωτεροτητα.
Τι αντχομινιες και βλακείες. Δεν γίνεται να το παίζεις επιστήμονας και να είσαι ανορθόγραφος, πώς το λένε.
Εχω πιο πολυ επιστιμη στο μικρο μου δαχτυλακι απ'οσο εχεις εσυ σε ολο σου το γερασμενο σωμα.
Ειμαι ενα απο τα ατομα που φτιαξανε το συστημα κατανομης εμβολιων στην Ελλαδα. Εσυ τι εχεις καταφερει στην ζωη σου?
Οκ εισαι τελειως ανοητος.
Κονφιρμντ.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών