Συνέπειες εμβολίων

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48492
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 17 Σεπ 2021, 20:15

Σύζυγος εισαγγελέα Τσιρώνη: Πέθανε από το εμβόλιο - Δεν είχε υποκείμενα νοσήματα



Αυτά είναι τα 1/1000000?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 17 Σεπ 2021, 20:27

16 Σεπτεμβρίου, 2021
Γιατρός εκτοξεύει «ΠΥΡΑΥΛΟΥΣ» για τα εμβόλια: «Πρώτη φορά φοβάμαι έτσι»! Αν μπορούσαν θα «έθαβαν» το ΒΙΝΤΕΟ.

Εικόνα

Τον έβαλαν σε αναστολή στην χώρα του! Πληθαίνουν οι φωνές που προειδοποιούν για ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΕΣ συνέπειες.

Ο Dr Gerard Walters είναι Ιρλανδός γιατρός, τον οποίο το Ανώτατο Δικαστήριο της χώρας του ανέστειλε προσωρινά για τις γνωματεύσεις του σε σχέση με τον κορωνοϊό.

Ο ιατρός αναφέρει πως ο COVID-19 δεν είναι χειρότερος από την γρίπη και προτρέπει τους ασθενείς να μην κάνουν το εμβόλιο!

Δημοσιογραφικό αλλά και επιστημονικό ενδιαφέρουν προκαλούν οι απόψεις του, καθώς διαφέρουν από εκείνες των γυρολόγων των ΜΜΕ.

Αναφέρει μεταξύ άλλων:

«Μην κάνετε το εμβόλιο!!!!!!!!

Συμμετέχω σε εμβολιασμούς επί 40 χρόνια, έχω χορηγήσει χιλιάδες εμβόλια, έχω εμβολιαστεί ο ίδιος και ποτέ δεν χρειάστηκε να ανησυχήσω γι’ αυτά.

Αυτό που με ανησυχεί είναι η τωρινή εισαγωγή αυτού του αγγελιοφόρου mRNA μέσα στο ανθρώπινο γονιδίωμα. Αυτό με ανησυχεί σοβαρά.

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι παντελώς ανενημέρωτοι ότι είναι ένα φάρμακο με άδεια χρήσης έκτακτης ανάγκης μόνο και δεν είναι ένα πλήρως αδειοδοτημένο φάρμακο στην πραγματικότητα.

Φοβάμαι ότι τα εμβόλια θα προκαλέσουν ένα μείζον πρόβλημα. Και φοβάμαι ότι στην πραγματικότητα η όλη απάτη του covid στην οποία αναφέρομαι προκλήθηκε για να φέρουν το εμβόλιο…. Φοβάμαι και ελπίζω να κάνω λάθος, πραγματικά ελπίζω να κάνω λάθος, ότι αυτό θα οδηγήσει σε στειρότητα επειδή γνωρίζουμε πως οι πρωτεΐνες-ακίδες συσσωρεύονται στους όρχεις και στις ωοθήκες των νέων ανθρώπων ή των ανθρώπων γενικά.

Φοβάμαι επίσης ότι το εμβόλιο θα μπορούσε στην ουσία να προκαλέσει καρκίνο στο μέλλον. Υπάρχει ένα πλήθος καρκίνων που προκαλούνται εισάγοντας ιικό RNA στο γονιδίωμα των ανθρώπων, όπως το λέμφωμα Burkitt, όπως ένα πλήθος λεμφωμάτων, όπως ο καρκίνος του τραχήλου.

Ο καρκίνος του τραχήλου στις γυναίκες προκαλείται απ’ την παρουσία ενός ιού στα κύτταρα και με την μεταφορά του RNA μέσα στο DNA των ανθρώπων και φοβάμαι πως θα καταλήξουμε με μια μαζική πανδημία καρκίνων σε 3-5 χρόνια».

Δείτε όσα φοβερά δήλωσε:

https://www.brighteon.com/f90ce14e-84a9 ... 5f21a7ca9f
https://www.el.gr/ygeia/health-news/gia ... ys-gia-ta/

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34737
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 17 Σεπ 2021, 20:38


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40664
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Σεπ 2021, 01:49

Πάλι ραντομάδες του τουίτερ που το παίζουν γιατροί συγκρίνοντας κυριολεκτικά ό,τι μαλακία τούς κατέβει;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28084
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 18 Σεπ 2021, 01:54

Γιατι τον βριζεις τον τυπο,σε γενικες γραμμες ισχυει αυτο που λεει,απλα επρεπε να βρει ενα διαφορετικο τροπο να μας ξαναπει σε τουιτ οτι το εμβολιο μειωνει τη θνητοτητα.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40664
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Σεπ 2021, 02:25

Μειώνει σε κάποιον βαθμό, ναι. Το σε ποιον βαθμό όμως είναι ακόμη αδιευκρίνιστο σε ένα λογικό βάθος χρόνου. Το να προσπαθείς να το εξάγεις κάνοντας άτοπες συγκρίσεις είναι πανηλίθιο.

Κυριολεκτικά συγκρίνει μεταξύ κυμάτων όπου υπάρχει μεγάλη διαφορά στον ρυθμό διαγνώσεων, προϋπάρχουσα ανοσίας νόσησης και πολλοί θάνατοι ευάλωτων, με χώρες που δεν είχαν προηγούμενα κύματα, πολύ μικρότερο ρυθμό διαγνώσεων και συγκρίσιμα ποσοστά εμβολιασμών.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Σεπ 2021, 23:26

Για μένα το βασικό πρόβλημα είναι ότι δεν είμαι σίγουρος σε τι βαθμό στην Ινδία κ την Ινδονησία υπήρξε υποκαταγραφη κρουσμάτων. Παντού υπάρχει αλλά κάτι μου λέει ότι σε αυτές τις χώρες θα ήταν κάπως μεγαλύτερη

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40664
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Σεπ 2021, 00:25

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Σεπ 2021, 23:26
Για μένα το βασικό πρόβλημα είναι ότι δεν είμαι σίγουρος σε τι βαθμό στην Ινδία κ την Ινδονησία υπήρξε υποκαταγραφη κρουσμάτων. Παντού υπάρχει αλλά κάτι μου λέει ότι σε αυτές τις χώρες θα ήταν κάπως μεγαλύτερη
Εγώ πιστεύω ότι είναι καθαρά υποτυπώδης η καταγραφή σ' αυτές τις χώρες. Η ηλικιακή κατανομή των θανάτων και ο αριθμός τους σε σχέση με τα κρούσματα είναι τελείως ασύμβατα με τα δεδομένα που έχουμε από την Δύση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48492
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 19 Σεπ 2021, 10:06



Οι περικαρδίτιδες και οι μυοκαρδίτιδες είναι κουλοράκια, όπως φαίνεται.

Οι δημοσιοκάφροι ούτε λίγο ούτε πολύ τα ξέρουν καλύτερα απ' τους υγειονομικούς, γιατί "κάνανε κι αυτοί το εμβόλιο και δεν είχαν παρενέργειες".
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9707
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 19 Σεπ 2021, 10:43

χελώνε εγώ έκανα της μοντερνα. Μαλάκα την πρώτη βδομάδα ήμανε μια χαρά. Μετά άρχισα να αναπτύσσω μια άλλη αίσθηση. Ξένη. Όχι ανθρώπινη. Τα βράδια ξυπνούσα μές στη νύχτα και στο σκοτάδι κυνηγούσα ποντίκια και τα έτρωγα. Μετά από λίγο καιρό ανακάλυψα ότι μπορώ να πετάξω.

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2603
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 19 Σεπ 2021, 15:45

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
19 Σεπ 2021, 10:43
χελώνε εγώ έκανα της μοντερνα. Μαλάκα την πρώτη βδομάδα ήμανε μια χαρά. Μετά άρχισα να αναπτύσσω μια άλλη αίσθηση. Ξένη. Όχι ανθρώπινη. Τα βράδια ξυπνούσα μές στη νύχτα και στο σκοτάδι κυνηγούσα ποντίκια και τα έτρωγα. Μετά από λίγο καιρό ανακάλυψα ότι μπορώ να πετάξω.
οι παρενέργειες φαίνονται από αυτά που γράφεις
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37774
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 19 Σεπ 2021, 15:58

Και πριν τα ίδια έγραφε.
:lol:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

runner
Δημοσιεύσεις: 2657
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 19 Σεπ 2021, 16:05

Μια χαρά είναι αυτά που γράφει.
Άλλωστε σε ψεκασμένους μόνον έτσι μπορεί να απαντήσει κανείς.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48492
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 19 Σεπ 2021, 16:09

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
19 Σεπ 2021, 10:43
χελώνε εγώ έκανα της μοντερνα. Μαλάκα την πρώτη βδομάδα ήμανε μια χαρά. Μετά άρχισα να αναπτύσσω μια άλλη αίσθηση. Ξένη. Όχι ανθρώπινη. Τα βράδια ξυπνούσα μές στη νύχτα και στο σκοτάδι κυνηγούσα ποντίκια και τα έτρωγα. Μετά από λίγο καιρό ανακάλυψα ότι μπορώ να πετάξω.
Αυτά δεν είναι τίποτα. Ο Τζιτζιμιτζιχότζιρας έλεγε οτι "μεγάλωσε" 20 πόντους.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Pogol
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: 08 Οκτ 2020, 09:18

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pogol » 19 Σεπ 2021, 16:26

Kauldron έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 15:35
Bill Hicks έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 10:58
Kauldron έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:42

Επί του βίντεο έχεις κάτι να πείς?
Ψευδείς οι αναφορές των γυναικών?
σπαραχτικές προσωπικές ιστορίες που ουδεμία σχέση έχουν με την ασφάλεια τών εμβολίων μέχρι απόδειξης τού εναντίου από τους αρμόδιους οργανισμούς. τις εκμεταλλεύεται ένας προφανώς αγύρτης πολιτικός για περάσει το αντιεμβολιαστικό του μήνυμα και τσιμπάνε τα βόδια που ακόμη (κάνουν ότι) δεν έχουν μάθει τι είναι και πώς λειτουργεί το σύστημα VAERS.

:wave:
Ε, τώρα έτυχε...


Έκανε το εμβόλιο, και αμέσως μετά άρχισε να έχει συμπτώματα, εντάξει, σύμπτωση. Αφού "οι ειδικοί" λένε οτι δε σχετίζεται, δε σχετίζεται.
Ακόμα καλύτερα, "την τρόμαξαν οι ψέκες, και πέθανε απ' το φόβο της".
Στο βίντεο λέει ότι πέθανε 25 ημέρες μετά την δεύτερη δόση. Εσύ έγραψες "αμέσως μετά (τον εμβολιασμο)". Ε΄γω δεν κατάλαβα κάτι, ή δεν είδες το βίντεο που παραθέτεις ως πηγή;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών