Εμβόλιο covid-19 Update

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 25 Ιαν 2022, 19:05

EKPLIKTIKOS έγραψε:
25 Ιαν 2022, 16:37
nik_killthemall έγραψε:
24 Ιαν 2022, 23:50


Αργησε 5 μηνες ο Σώτηρακης αλλά το παραδέχτηκε.

Και "μοναδικος σκοπός" και "ευάλωτου πληθυσμού" ... Και κατι μου λέει πως οταν ο Σωτος λέει "ευάλωτου πληθυσμου" μαλλον δεν εννοει τον 30αρη που θελει να παει για μπιλιαρδο ή τον 20αρη που θελει να παει στο κλαμπακι να δει κανα κωλο ...
Το ερώτημα είναι αν αυτό θα ενσωματωθεί στο επίπεδο της πολιτικής. Αλλά και πώς θα αντιδράσει ο κόσμος σ αυτό. Νομίζω πλέον είναι προφανές ότι τα πιστοποιητικά εμβολιασμού είναι άχρηστα αφού οι εμβολιασμενοι και κολλάνε και μεταδίδουν. Κατά πάσα πιθανότητα οι εδώ θα ακολουθήσουν τους έξω βέβαια. Εγώ υπολογίζω ότι σίγουρα θα καταργηθούν πριν το καλοκαίρι, τουλάχιστον για τους τουρίστες. Μέχρι τότε θα ταλαιπωρούν τα ανεμβολιαστα 20χρονα, θα στερούν εισοδήματα από επιχειρήσεις, και θα κάνουν αέρα στα παπαρια του μισού εκατομμυρίου ανεμβολιαστων 60+
ω ναι ... ολο το πολυεπιπεδο γαμησι επιχειρησεων, εργαζομενων, πιτσιρικαδων, νεων, εφηβων, σχολειων κλπ εγινε απλα για να σωθει το πολιτικο κοστος της ιερης κυβερνησης απο το να πει απο περυσι ξερα και κυνικα στο πιο εκλεκτο κομματι των ψηφοφορων της που ανεβοκατεβαζει κυβερνησεις : 60+ σας εμβολιαζω υποχρεωτικα χωρις τη θεληση σας και αμεσα για να σωσω το συστημα υγειας και σκαστε μουνοπανα γιατι σας κοβω τις συνταξεις.

Ε μη μου πεις οτι δεν αξιζε που "βαλαμε ολοι πλατη" για να σωσουμε απο το πολιτικο κοστος την ιερη μας κυβερνηση, ωστε την εκφραση σε ιταλικ να την φερει πλαγιως !
Εγω και κομητης να επεφτε, θα εβαζα μπροστα το σωμα μου για να σωσω την ιερη μας κυβερνηση απο το πολιτικο κοστος, χωρις να εχει καμια σημασια τι λεει η επιστημη για τον κομητη. Και το παιδι μου να εκπορνευσω για την ιερη μας κυβερνηση. Τι να κλασει μπροστα μας ο κιμ και η βορεια κορεα βασικα.

(κιμ πατα το αν ακους)

ΥΓ Το κακο μλκα ειναι πως απο δω και περα αντε ο κοσμος να ξανα-λαβει σοβαρα την επιστημη και τη γνωμη της, για πανδημιες, εμβολια, κομητες κλπ Θα ακολουθησει μεσαιωνικη σταση, και δεν μπορεις να πεις πως θα φταιει ο κοσμος που θα δειχνει δυσπιστια. Τη περιοδο αυτη δυστυχως η επιστημη γυρνά δεκαετιες και αιωνες πισω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nik_killthemall την 25 Ιαν 2022, 23:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 25 Ιαν 2022, 23:00


stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Ιαν 2022, 12:33

nik_killthemall έγραψε:
25 Ιαν 2022, 19:05
EKPLIKTIKOS έγραψε:
25 Ιαν 2022, 16:37

Αργησε 5 μηνες ο Σώτηρακης αλλά το παραδέχτηκε.

Και "μοναδικος σκοπός" και "ευάλωτου πληθυσμού" ... Και κατι μου λέει πως οταν ο Σωτος λέει "ευάλωτου πληθυσμου" μαλλον δεν εννοει τον 30αρη που θελει να παει για μπιλιαρδο ή τον 20αρη που θελει να παει στο κλαμπακι να δει κανα κωλο ...
(...) Το κακο μλκα ειναι πως απο δω και περα αντε ο κοσμος να ξανα-λαβει σοβαρα την επιστημη και τη γνωμη της, για πανδημιες, εμβολια, κομητες κλπ Θα ακολουθησει μεσαιωνικη σταση, και δεν μπορεις να πεις πως θα φταιει ο κοσμος που θα δειχνει δυσπιστια. Τη περιοδο αυτη δυστυχως η επιστημη γυρνά δεκαετιες και αιωνες πισω.
Ποτέ δεν εξέλαβες σοβαρά την επιστήμη, Νικ.
Όσο η επιστήμη ικανοποιούσε τις προσωπικές σου ιδεολογικές γραμμές, την είχες στα ώπα ώπα. Αγιοποίηση.
Τώρα που η επιστήμη στήνει στη γωνία τις προσωπικές σου ιδεοληψίες, είναι κακή. Στην πυρά!

Η επιστήμη είναι αυτή που είναι και ήταν πάντοτε αυτή που είναι. Άνθρωποι προσπαθούν να βρουν τι συμβαίνει στον κόσμο αυτό, μέσα από έρευνες, μελέτες, πειράματα, παρατηρήσεις.
Μόνο εσύ, φαίνεται, κατέχεις τη μοναδική αλήθεια και η κάθε επιστήμη πρέπει να υποκλιθεί για την πάρτη σου.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 26 Ιαν 2022, 12:53

stavmanr έγραψε:
26 Ιαν 2022, 12:33

Ποτέ δεν εξέλαβες εξέλαβα σοβαρά την επιστήμη, Νικ.
φιξντ ! Το ξερω σταβ !

Αποδειξη γι αυτο ειναι πως ο,τι εχω πει το τελευταιο 6μηνο ομολογειται επισημα με εγκληματική καθυστερηση που υποκριτες σαν και σενα επιδοκιμαζουν το "εγκληματικη" της καθυστέρησης.

- Από το καλοκαιρι εφερνα την δηλωση του κατασκευαστη του Αστρα Ζενεκα ο οποιος οταν εδω σας λεγανε "επιχειρηση ελευθερια" αυτος ελεγε πως με αυτα τα εμβολια ξεχναμε την ανοσια γιατι δεν την προσφέρουν ! Τσιοδρες Μαγιορκινηδες κλπ εδω και μια βδομαδα απλα σας επαναλαμβανουν τον Andrew Pollard με 5-6 μηνες καθυστερηση ...

- Απο το καλοκαιρι σας ελεγα πως αν θελουμε να σωσουμε το συστημα υγειας χρειαζεται υποχρεωτικος εμβολιασμους στις μεγαλυτερες (και οχι στις νεοτερες) ηλικιες γιατι αυτο δειχνει συμπαγης στατιστικη 2 ετων. Με 6μηνη εγκληματικη καθυστερηση και αφου πρωτα αφησε το συστημα υγειας να καταρρευσει, ο Κουλης επεβαλε υποχρεωτικο εμβολιασμο στους 60+ με εμμεση περικοπη συνταξης, οπως ακριβως ελεγα (απλα εγω ημουν πιο αυστηρος απτο κουλη και ελεγα στους 50+)

Αυτά (και αρκετα άλλα) δειχνουν πως λαμβανω πολυ πιο σοβαρα την επιστημη απο κατι πρωταθλητες στην υποκρισια οπως κι εσυ, που θα φερθεις στην επιστημη με την ιδια ακριβως πολιτική υποκρισια με την οποια θα παραφράσεις τον οποιονδηποτε στιχο στο Ευαγγελιο, δηλ. κατα βαση με θρησκευτικη υποκρισια.

:wave:
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6643
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 26 Ιαν 2022, 17:33

Νόσησε με κορωνοϊό ο αρνητής γιατρός Φαίδων Βόβολης-Τελικά παραδέχεται πως δεν είναι... "γριπούλα"

Ο γιατρός με την αντιεμβολιαστική δράση, λόγω της οποίας του επεβλήθη αναστολή άσκησης του ιατρικού επαγγέλματος , νοσηλεύτηκε μάλιστα για εννέα ημέρες στο Σισμανόγλειο νοσοκομείο

Ο ίδιος μίλησε για τη νέα περιπέτεια της υγείας του με βίντεο που ανήρτησε στον προσωπικό του λογαριασμό στα social media

Πλέον παραδέχεται ότι ο κορωνοϊός δεν είναι μια... «απλή γριπούλα», όπως χαρακτηριστικά αναφέρει, "είναι σίγουρα κάτι παραπάνω", αναφέροντας ότι αν και ο οργανισμός του ήταν γερός χωρίς κανένα ιστορικό νόσησε βαριά. Παρά το εξιτήριο του η νόσος «σίγουρα αφήνει κάποια πράγματα στους πνεύμονές μου», συνιστώντας σε όλους προσοχή και τήρηση των μέτρων γιατί όπως πλέον παραδέχεται, «η COVID-19 μπορεί να σκοτώσει».


Πηγή: https://www.skai.gr/vovolis-nosise-me-k ... i-gripoula

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Ιαν 2022, 18:06

Γνωστός, πρώην υγιής 42 χρονών, που νόσησε με Covid εμφανίζει τώρα υγρά στον πνεύμονα και είναι υπό ιατρική παρακολούθηση.
Ανεμβολίαστος.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 26 Ιαν 2022, 22:20

Νέα μελέτη Τσιόδρα ανατρέπει όλα τα δεδομένα για το τέλος της πανδημίας
Η «ανοσία της αγέλης», δεν είναι κατί το οποίο μπορούμε να συζητάμε σε ότι αφορά την πανδημία του κορωνοϊού, καθώς δεν υπάρχει στην παγκόσμια αγορά εμβόλιο που να αποτρέπει την προσβολή από τον ιό, παρά μόνο τη νοσηλεία, τη βαριά νόσηση και τον θάνατο.
Μοναδικός πλέον σκοπός είναι να καλυφθεί το ποσοστό του ευάλωτου πληθυσμού με εμβολιασμούς ώστε ακόμα και με πολλές χιλιάδες κρούσματα να έχουμε λίγους θανάτους.

Η μελέτη συνυπογράφεται επίσης από τον καθηγητή Ανοσολογίας της Ιατρικής Θεσσαλίας Ματθαίο Σπελέτα
Ο κ. Σπελέτας, επεσήμανε επίσης ότι και από την πλευρά των εμβολιαζομένων παρατηρείται διαφορετική απάντηση του οργανισμού τους.
Για το λόγο αυτό, το προβλεπτικό μοντέλο θα πρέπει να εφαρμοστεί ήδη για την επόμενη – τέταρτη- δόση του εμβολιασμού κατά του κοροναϊού, και επίσης να γίνει ήδη και η προσαρμογή στις νέες παραλλαγές, αφού τα εμβόλια που διαθέτουμε σήμερα αφορούν το πρώτο στέλεχος που πρωτοεμφανίστηκε στη Γουχάν της Κίνας.
Ο στόχος είναι να καλυφθεί πλήρως ο ευάλωτος πληθυσμός, ώστε να φτάσουμε σε αποτελέσματα Πορτογαλίας, όπου ναι μεν τα κρούσματα είναι πολλά, όμως οι θάνατοι είναι λίγοι.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Ιαν 2022, 00:39

nik_killthemall έγραψε:
26 Ιαν 2022, 12:53
stavmanr έγραψε:
26 Ιαν 2022, 12:33

Ποτέ δεν εξέλαβες εξέλαβα σοβαρά την επιστήμη, Νικ.
φιξντ ! Το ξερω σταβ !

Αποδειξη γι αυτο ειναι πως ο,τι εχω πει το τελευταιο 6μηνο ομολογειται επισημα με εγκληματική καθυστερηση που υποκριτες σαν και σενα επιδοκιμαζουν το "εγκληματικη" της καθυστέρησης.
Μη μιλάτε οι αντιεμβολιαστές για εγκληματικές συμπεριφορές. Είναι τραγικά αυτοαναφορικό.
- Από το καλοκαιρι εφερνα την δηλωση του κατασκευαστη του Αστρα Ζενεκα ο οποιος οταν εδω σας λεγανε "επιχειρηση ελευθερια" αυτος ελεγε πως με αυτα τα εμβολια ξεχναμε την ανοσια γιατι δεν την προσφέρουν ! Τσιοδρες Μαγιορκινηδες κλπ εδω και μια βδομαδα απλα σας επαναλαμβανουν τον Andrew Pollard με 5-6 μηνες καθυστερηση ...
Τώρα ο κάθε ένας της Άστραζενεκα έχει αυτόματα δίκιο; Μέχρι τώρα άσχετους τους ανεβάζατε, ύπουλους τους κατεβάζατε.
Λίγη τσίπα, Νικ.
Καθένας έχει το δικαίωμα στην εκτίμηση μίας πρωτοφανούς κατάστασης.
- Απο το καλοκαιρι σας ελεγα πως αν θελουμε να σωσουμε το συστημα υγειας χρειαζεται υποχρεωτικος εμβολιασμους στις μεγαλυτερες (και οχι στις νεοτερες) ηλικιες γιατι αυτο δειχνει συμπαγης στατιστικη 2 ετων. Με 6μηνη εγκληματικη καθυστερηση και αφου πρωτα αφησε το συστημα υγειας να καταρρευσει, ο Κουλης επεβαλε υποχρεωτικο εμβολιασμο στους 60+ με εμμεση περικοπη συνταξης, οπως ακριβως ελεγα (απλα εγω ημουν πιο αυστηρος απτο κουλη και ελεγα στους 50+)
Το πρόβλημα δεν βρίσκεται μόνο στους άμεσους θανάτους, αλλά και στις έμμεσες επιπτώσεις στην υγεία.
Εσύ, από τον καναπέ σου, μπορείς να γράφεις ό,τι σου κατεβάσει η κούτρα.
Οι άνθρωποι αυτοί που παίρνουν αποφάσεις για τη ζωή κάθε συνανθρώπου μας, δεν μπορούν να έχουν τις δικές σου απόψεις, που αν θυμάμαι καλά έφταναν σε σημείο να θεωρούν τους ηλικιωμένους χαλαρώς αναλώσιμους.
Αυτά (και αρκετα άλλα) δειχνουν πως λαμβανω πολυ πιο σοβαρα την επιστημη απο κατι πρωταθλητες στην υποκρισια οπως κι εσυ, που θα φερθεις στην επιστημη με την ιδια ακριβως πολιτική υποκρισια με την οποια θα παραφράσεις τον οποιονδηποτε στιχο στο Ευαγγελιο, δηλ. κατα βαση με θρησκευτικη υποκρισια.
Δεν έχεις καμία σχέση με την επιστήμη, Νικ.
Μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18933
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 27 Ιαν 2022, 08:57

Λοξίας έγραψε:
26 Ιαν 2022, 17:33
Νόσησε με κορωνοϊό ο αρνητής γιατρός Φαίδων Βόβολης-Τελικά παραδέχεται πως δεν είναι... "γριπούλα"

Ο γιατρός με την αντιεμβολιαστική δράση, λόγω της οποίας του επεβλήθη αναστολή άσκησης του ιατρικού επαγγέλματος , νοσηλεύτηκε μάλιστα για εννέα ημέρες στο Σισμανόγλειο νοσοκομείο

Ο ίδιος μίλησε για τη νέα περιπέτεια της υγείας του με βίντεο που ανήρτησε στον προσωπικό του λογαριασμό στα social media

Πλέον παραδέχεται ότι ο κορωνοϊός δεν είναι μια... «απλή γριπούλα», όπως χαρακτηριστικά αναφέρει, "είναι σίγουρα κάτι παραπάνω", αναφέροντας ότι αν και ο οργανισμός του ήταν γερός χωρίς κανένα ιστορικό νόσησε βαριά. Παρά το εξιτήριο του η νόσος «σίγουρα αφήνει κάποια πράγματα στους πνεύμονές μου», συνιστώντας σε όλους προσοχή και τήρηση των μέτρων γιατί όπως πλέον παραδέχεται, «η COVID-19 μπορεί να σκοτώσει».


Πηγή: https://www.skai.gr/vovolis-nosise-me-k ... i-gripoula
Το φαινόμενο 'είμαι γκαβός απέναντι σε όσα βλέπω/ακούω και το καταλαβαίνω μόνο όταν το πάθω ο ίδιος' αξίζει δικό του νήμα στην ενότητα της ψυχολογίας. Εμφανίζεται σε πολλά θέματα, όχι μόνο στην περίπτωση του κορωνοϊού.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 27 Ιαν 2022, 12:30

stavmanr έγραψε:
27 Ιαν 2022, 00:39

- Από το καλοκαιρι εφερνα την δηλωση του κατασκευαστη του Αστρα Ζενεκα ο οποιος οταν εδω σας λεγανε "επιχειρηση ελευθερια" αυτος ελεγε πως με αυτα τα εμβολια ξεχναμε την ανοσια γιατι δεν την προσφέρουν ! Τσιοδρες Μαγιορκινηδες κλπ εδω και μια βδομαδα απλα σας επαναλαμβανουν τον Andrew Pollard με 5-6 μηνες καθυστερηση ...
Τώρα ο κάθε ένας της Άστραζενεκα έχει αυτόματα δίκιο; Μέχρι τώρα άσχετους τους ανεβάζατε, ύπουλους τους κατεβάζατε.
Λίγη τσίπα, Νικ.
Καθένας έχει το δικαίωμα στην εκτίμηση μίας πρωτοφανούς κατάστασης.
Η κατάντια σου δεν έχει όριο. Τώρα εγώ πρέπει να αντιμετωπισω σοβαρα εναν γελοτοποιο σαν και σενα με θεμα συζητησης το ποιος απτους δυο μας λαμβάνει σοβαρά την επιστήμη και αυτό σε παράθεση που αμφισβητείς και αμφισβητούσες προς 6μηνου τον κατασκευαστή του εμβολιου που υποδεικνυει συγκεκριμενη ΑΔΥΝΑΜΙΑ (και όχι πρωτέρημα) για το προϊον που ο ΙΔΙΟΣ έφτιαξε ?

χεσε μας ρε οργιο που θες να σε παρω και σοβαρα
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 27 Ιαν 2022, 12:46

Green Dragon έγραψε:
27 Ιαν 2022, 08:57
Το φαινόμενο 'είμαι γκαβός απέναντι σε όσα βλέπω/ακούω και το καταλαβαίνω μόνο όταν το πάθω ο ίδιος' αξίζει δικό του νήμα στην ενότητα της ψυχολογίας. Εμφανίζεται σε πολλά θέματα, όχι μόνο στην περίπτωση του κορωνοϊού.
Με αυτά και με εκείνα χάνουμε κόσμο άδικα. Με ειδοποίησαν τώρα για 2 συγγενείς μου ενώ και τρίτο άτομο βρίσκεται στο νοσοκομείο. Και οι 3 ανεμβολίαστοι. Η νεότερη που κατέληξε ήταν γύρω στα 53. Διαλύθηκαν 2 οικογένειες ενώ μπορεί να υπήρχαν καλές ελπίδες αν είχαν εμβολιαστεί. Από 6 ή 7 άτομα που κόλλησαν συνολικά το πέρασαν στο σπίτι 2 παιδιά και 1 ενήλικας που ήταν εμβολιασμένος.

Τι να πω; Εξαιρετικοί άνθρωποι όλοι τους που από ότι καταλαβαίνω επηρεάστηκαν πολύ από το αντιεμβολιαστικό κλίμα.

Κάντε μια χάρη στον εαυτό σας και μιλήστε με κάποιον γιατρό που ξέρετε και εμπιστεύεστε. Είναι κρίμα να πεθαίνει κόσμος από ξεροκεφαλιά.

likosmokeses
Δημοσιεύσεις: 1537
Εγγραφή: 04 Μαρ 2019, 23:18

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από likosmokeses » 27 Ιαν 2022, 16:05

Μ. Γκάγκα: Το βασικό κομμάτι των θανάτων δεν είναι από διασωληνομένους




Δηλαδή, πέθαινε και οι πνεύμονές του λειτουργούσαν;

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Ιαν 2022, 18:45

nik_killthemall έγραψε:
27 Ιαν 2022, 12:30
stavmanr έγραψε:
27 Ιαν 2022, 00:39

- Από το καλοκαιρι εφερνα την δηλωση του κατασκευαστη του Αστρα Ζενεκα ο οποιος οταν εδω σας λεγανε "επιχειρηση ελευθερια" αυτος ελεγε πως με αυτα τα εμβολια ξεχναμε την ανοσια γιατι δεν την προσφέρουν ! Τσιοδρες Μαγιορκινηδες κλπ εδω και μια βδομαδα απλα σας επαναλαμβανουν τον Andrew Pollard με 5-6 μηνες καθυστερηση ...
Τώρα ο κάθε ένας της Άστραζενεκα έχει αυτόματα δίκιο; Μέχρι τώρα άσχετους τους ανεβάζατε, ύπουλους τους κατεβάζατε.
Λίγη τσίπα, Νικ.
Καθένας έχει το δικαίωμα στην εκτίμηση μίας πρωτοφανούς κατάστασης.
Η κατάντια σου δεν έχει όριο. Τώρα εγώ πρέπει να αντιμετωπισω σοβαρα εναν γελοτοποιο σαν και σενα με θεμα συζητησης το ποιος απτους δυο μας λαμβάνει σοβαρά την επιστήμη και αυτό σε παράθεση που αμφισβητείς και αμφισβητούσες προς 6μηνου τον κατασκευαστή του εμβολιου που υποδεικνυει συγκεκριμενη ΑΔΥΝΑΜΙΑ (και όχι πρωτέρημα) για το προϊον που ο ΙΔΙΟΣ έφτιαξε ?

χεσε μας ρε οργιο που θες να σε παρω και σοβαρα
Ποια αδυναμία βρε Νικ; Όνειρο έβλεπες;
Ο άνθρωπος αμφισβητεί ότι μπορούμε να καλύψουμε το σύνολο του πληθυσμού της γης σε 6μηνιαία βάση.
Είναι μία εκτίμηση του ανθρώπου αυτού που μπορούμε αν συζητήσουμε.

περαστική

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 27 Ιαν 2022, 21:39

enaon έγραψε:
23 Ιαν 2022, 18:32
μπραβο στον νάνο, και ο μαο μαο είχε πιάσει την κασπερ νομίζω να λέει φαντασιώσεις.
Αυτό τώρα το είδα. Εσύ τι πιστεύεις εναον μου; Είχα όντως φαντασιώσεις;

περαστική

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 27 Ιαν 2022, 21:45

Φαντασίωση φαντάζομαι και το ότι με δυσκολία μπορούσα να κουνηθώ και πονούσα κόκκαλα; Φαντασίωση και της συναδέλφου που με 2η δόση μοντέρνα ήταν στο κρεβάτι για μια βδομάδα ΠΑΡΑΛΥΤΗ; Που την σήκωνε ο πατέρας της για να την πάει μέχρι το μπάνιο; Και μετά θα δακτυλοδείχνουν κάποιοι αυτή την κοπέλα που φοβάται να βάλει την 3η δόση; Που εγώ για να βάλω 3η δόση θα πάω σε φάιζερ με την ελπίδα να μην έχω τα ίδια συμπτώματα; Έκανα την 2η εντελώς χαλαρή χωρίς να φοβάμαι και μας έβγαλαν κάποιοι και φαντασιόπληκτους επειδή ξυπνήσαμε και είπαμε «ωραία, πέρασαν τα συμπτώματα, είμαι περδίκι» και λίγα λεπτά ξεκίνησε η δύσπνοια. Είπαμε όμως, αυθυποβολή και φαντασία, όλοι στο ίδιο καζάνι για να βολέψει το αφήγημα. Άσε ρε.

Μου το θύμισες τώρα και εκνευρίστηκα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών