Συνέπειες εμβολίων

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 16 Αύγ 2022, 20:24

shelby έγραψε:
15 Αύγ 2022, 22:46
Γεια σου επαναστατη συνεχισε μην μασας
08-15-2022
«ΣΕΙΣΜΟΣ» με Ιταλό γιατρό: «Δεν είχαμε το κουράγιο να πούμε ότι οι 160 θάνατοι την μέρα ήταν ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ»

Εικόνα

Ανοίγουν στόματα!!! Έρχεται και η ώρα της Ελλάδας...

Ο διευθυντής του Τμήματος Μοριακής Ιατρικής στο Πανεπιστήμιο της Πάντοβας, Andrea Crisanti, μιλώντας στην ιταλική τηλεόραση, άφησε τους πάντες με ανοιχτό το στόμα!!!

Συγκεκριμένα αποκάλυψε πως υπήρχαν 160 θάνατοι την ημέρα σε εμβολιασμένους και όχι σε ανεμβολίαστους, κάτι που δεν αποκλείεται να ισχύει και για την Ελλάδα.

Ο Crisanti, είναι γνωστός και για τις επικρίσεις του κατά του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας (ΠΟΥ) όσον αφορά τη διαχείριση της πανδημίας, ενώ βρέθηκε πολύ συχνά σε διαμάχες με άλλους λοιμωξιολόγους για τις απόψεις του.

Τόνισε χαρακτηριστικά:

«Το πρόβλημα εξ ΄αρχής ήταν το γεγονός πως δεν είχαμε βρει το κουράγιο να πούμε πως οι 160 νεκροί / ημέρα δεν ήταν ανεμβολίαστοι, αλλά εμβολιασμένα άτομα με ευαίσθητη υγεία!!!

Συνεπώς όλη αυτή η πολεμική κατά των ανεμβολίαστων δημιούργησε ένα βραχυκύκλωμα, που έδινε την εντύπωση πως πέθαιναν μόνον οι ανεμβολίαστοι.

Αυτό δεν ήταν αλήθεια. Πέθαιναν άτομα εμβολιασμένα».


Δείτε το βίντεο:
https://rumble.com/v1g3h9v--160-.html
https://www.el.gr/ygeia/seismos-me-ital ... n-eichame/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 16 Αύγ 2022, 20:28

stavmanr έγραψε:
16 Αύγ 2022, 09:31
The Rebel έγραψε:
15 Αύγ 2022, 20:04
Dr. R.Cole για τα εμβόλια:«Οι νεκροί δεν λένε ψέματα
Οι νεκροί δεν λένε τίποτα γενικώς. Είναι απλά νεκροί.

Εκτός από τους Dead can Dance που μπορούν και χορεύουν.
08-15-2022
Σοκαριστικό ΒΙΝΤΕΟ με θρόμβους-ΤΕΡΑΤΑ που βγήκαν από τα σώματα ΝΕΩΝ ανθρώπων!

Εικόνα

ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ;;; ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ;;;

Της… θρόμβωσης γίνεται τους τελευταίους μήνες, με τους χειρούργους γιατρούς και τους ιατροδικαστές να διαπιστώνουν μεγάλη αύξηση στους ξαφνικούς θανάτους.

Όπως ομολογούν στο παρακάτω βίντεο, θρόμβοι-τέρατα που μοιάζουν με μεγάλα μαύρα σκουλήκια εξάγονται από τα σώματα ΝΕΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ηλικίας ακόμα και κάτω των 30 ετών, κάτι που πολύ σπάνια συνέβαινε παλαιότερα!

Μάλιστα θα δείτε και απόσπασμα από μία επέμβαση ζωντανού ασθενή με έναν τεράστιο θρόμβο (τι τον προκάλεσε άραγε;;;;) να βγαίνει από καρδιά που χτυπάει ακόμα!

Το βίντεο μπορεί να κριθεί από κάποιους αηδιαστικό, ωστόσο είναι κάτι που λαμβάνει διαστάσεις επιδημίας σε παγκόσμιο επίπεδο!

Νέοι άνθρωποι κάτω των 50 πεθαίνουν ξαφνικές θρομβώσεις και πολλές φορές πεθαίνουν από αυτές!

https://rumble.com/v1fvx1b-87149567.html
https://www.el.gr/nea-taxh/atzenta-2030 ... oys-terat/

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Αύγ 2022, 20:31

The Rebel έγραψε:
16 Αύγ 2022, 20:28
Όπως ομολογούν στο παρακάτω βίντεο, θρόμβοι-τέρατα που μοιάζουν με μεγάλα μαύρα σκουλήκια εξάγονται από τα σώματα ΝΕΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ηλικίας ακόμα και κάτω των 30 ετών, κάτι που πολύ σπάνια συνέβαινε παλαιότερα!
:003:
Θεούλης!

Η πραγματικότητα
https://www.nature.com/articles/s41569-021-00665-7
In a meta-analysis of 49 studies, including 18,093 patients, the reported pooled incidence of venous thromboembolism (VTE) was 17.0%, with an incidence of 33.0% in studies that used systematic screening (28% of studies) and an incidence of 9.8% in those relying on clinical diagnosis6
Η θρόμβωση αποτελεί μία από τις πιο συνήθεις επενέργειες του Covid-19. O μηχανισμός παραγωγής θρομβώσεων λόγω Covid-19 έχει πλέον χαρτογραφηθεί:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 17 Αύγ 2022, 19:48

08-16-2022
Να γιατί δεν θέλουν τους ανεμβολίαστους γιατρούς στα νοσοκομεία! Παιδοχειρούργος: ΖΕΛΕ οι ιστοί εμβολιασμένων παιδιών.

Εικόνα

«Είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ αυτό που συμβαίνει», λέει. ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ για μετά τα εμβόλια!!! Να παρέμβει εισαγγελέας τώρα και να ερευνήσει το θέμα...


Για τις επιπτώσεις των εμβολιασμών στα παιδιά μίλησε η Βασιλική Σουλειμάνοβα, παιδοχειρουργός στο Γενικό Νοσοκομείο Λάρισας, σε συγκέντρωση πολιτών στην Χαλκίδα.

Η ιατρός κρούει τον κώδωνα του κίνδυνου και αναφέρει ότι είναι ανήθικος ακόμα και ο οποιοσδήποτε υπαινιγμός για επέμβαση στον παρθένο οργανισμό των παιδιών μέσω εμβολιασμών.

«Ο κίνδυνος των παιδιών από τον κορωνοϊό είναι απειροελάχιστος, ενώ ο κίνδυνος από τον εμβολιασμό είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ», τόνισε και συνέχισε:

«Όταν ξεκίνησαν οι εμβολιασμοί των παιδιών, δεν περίμενα σε καμία περίπτωση να βρω αυτό που βρήκα.

Στην εφημερία έρχονται παιδιά με σκωληκοειδίτιδα, αυξήθηκαν κατά 300-400%, αλλά αυτό που με συγκλόνισε, είναι αυτό που βρήκα στην αρχή τυχαία, καθώς δεν ήμουν υποψιασμένη, ότι ανοίγοντας τους ιστούς για να φτάσω στη σκωλικοειδή υπόφυση βρήκα μια κατάσταση ιστών τόσο αλλοιωμένη, που πραγματικά σάστισα, δυσκολεύτηκα πάρα πολύ στην διεκπεραίωση του χειρουργείου, χρειάστηκα εργαλεία τα οποία εμείς συνήθως δεν χρησιμοποιούμε στα παιδοχειρουργικά περιστατικά, χρειάστηκε να ανοίξουμε και άλλο σετ με εργαλεία ενηλίκων, να βάλουμε άγκιστρα, γιατί οι ιστοί δεν συγκρατούνταν.

Για να σας δώσω να καταλάβετε, ήταν μια κατάσταση ζελέ των ιστών… χλαπάτσας, που δικαιολογείται από κάποιες καταστάσεις χρονίως πάσχοντων ενηλίκων με τις καταχρήσεις και τις χρόνιες βαριές ασθένειες, δεν δικαιολογείται ούτε καν σε μετρίου βαθμού ασθένειας στον ενήλικα.

Σε βαριές καταστάσεις λοιπόν, σε καρκινοπαθείς με πολλαπλές χημειοθεραπείες & ακτινοθεραπείες, καμιά φορά βλέπουμε αυτή την εικόνα. Εγώ όμως αυτή την εικόνα την αντίκρυσα σε παιδιά.

Να σας πω τη μαύρη αλήθεια, επειδή ο εμβολιασμός, αυτός κάθε αυτός, εμένα ως παιδοχειρουργό δεν με αφορά, ανοίγοντας και αντικρίζοντας αυτή την εικόνα, δεν ήμουν ενήμερη αν το παιδί αυτό είναι εμβολιασμένο ή όχι και, στην αρχή δεν μου πέρασαν καν από το μυαλό ότι μπορεί να υφίσταται τέτοιο πράγμα, περίμενα τελείως διαφορετικές παρενέργειες, περίμενα θρομβώσεις ας πούμε.

Αν και ήμουν και είμαι κάθετα αντίθετη σε αυτά τα εμβόλια, επειδή δεν ήθελα να είμαι προκατειλημμένη, άνοιξα βιβλιογραφία, Καμία, ακόμα και η πιο βαριά κατάσταση στην υγεία ενός παιδιού δεν δικαιολογούσε αυτή την εικόνα.

Άλλο να διαβάζεις πως υπάρχουν παρενέργειες και άλλο να το βλέπεις. Είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ αυτό που συμβαίνει.

Εμείς οι χειρούργοι τα βλέπουμε τα πράγματα, όπως είναι».

Ακούστε την παιδοχειρουργό να μιλά υπεύθυνα για αυτά που αντίκρυσε σε περιστατικά εμβολιασμένων, όπως λέει στην συνέχεια, παιδιών! Κάποιος εισαγγελέας θα ερευνήσει τις ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΤΗΣ;;;

https://rumble.com/v1g7n7b-87696695.html

https://www.el.gr/ygeia/martyria-sok-pa ... oy-larisa/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 17 Αύγ 2022, 19:52

16.08.2022
Νέα μελέτη: Καταγράφηκαν μεταβολές αιμοτολογικής φύσης μετά τον εμβολιασμό mRNA σκευάσματα.
«Το 94% του συνόλου εμφάνισε σε μέση απόσταση ενός μηνός, διάφορες μεταβολές στην κατάσταση συσσώρευσης των ερυθροκυττάρων»

Εικόνα

Μια νέα μελέτη που πραγματοποιήθηκε από τους Χειρούργους Dr. Franco Giovannini, Dr. Riccardo Benzi Cipelli, και Dr. Gianpaolo Pisano, και δημοσιεύτηκε ως μονογραφία στο Disinfection, ενός περιοδικού συμπλήρωμα της ND, διαπίστωσε πως όσοι εμβολιάστηκαν με τα mRNA σκευάσματα παρουσίασαν μεταβολές αιμοτολογικής φύσης.


Ειδικότερα, στην περίληψη της έρευνας αναφέρεται:
«Στην παρούσα μελέτη αναλύσαμε νωπά σταγονίδια περιφερικού αίματος από τα ακροδάχτυλα 1.006 συμπτωματικών ατόμων μετά τον εμβολιασμό με εμβόλιο mRNA (Pfizer/BioNTech ή Moderna), αρχής γενομένης από τον Μάρτιο του 2021, χρησιμοποιώντας ένα οπτικό μικροσκόπιο σκοτεινού πεδίου.

Σε 12 άτομα πραγματοποιήθηκαν αναλύσεις αίματος με την ίδια μέθοδο πριν από τον εμβολιασμό με απολύτως φυσιολογική αιματολογική εικόνα.

Οι μεταβολές που διαπιστώθηκαν μετά τον εμβολιασμό με εμβόλιο mRNA ενισχύουν την υποψία ότι οι μεταβολές οφείλονται κυρίως στα ίδια τα εμβόλια.

Τέσσερις κλινικές περιπτώσεις αναφέρονται λεπτομερώς, οι οποίες επιλέχθηκαν ως συνοπτικές και αντιπροσωπευτικές του συνόλου της σειράς περιπτώσεων.

Από τα 1.006 άτομα που αναλύθηκαν, τα 948 ή το 94 % του συνόλου εμφάνισαν, μετά τον εμβολιασμό με εμβόλια mRNA σε μέση απόσταση ενός μηνός, διάφορες μεταβολές στην κατάσταση συσσώρευσης των ερυθροκυττάρων και την παρουσία στο περιφερικό αίμα σωματιδίων διαφόρων σχημάτων και μεγεθών ύποπτης φύσης.

Χρειάζονται περαιτέρω μελέτες για να προσδιοριστεί η ακριβής φύση των σωματιδίων που βρίσκονται στο αίμα, προκειμένου να εντοπιστούν πιθανές λύσεις».

Διαβάστε αναλυτικά τη μελέτη:
https://www.pronews.gr/wp-content/uploa ... 200024.pdf
https://www.pronews.gr/ygeia/nea-meleti ... keyasmata/

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11517
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 17 Αύγ 2022, 19:53

The Rebel έγραψε:
17 Αύγ 2022, 19:48
08-16-2022
Να γιατί δεν θέλουν τους ανεμβολίαστους γιατρούς στα νοσοκομεία! Παιδοχειρούργος: ΖΕΛΕ οι ιστοί εμβολιασμένων παιδιών.

Εικόνα

«Είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ αυτό που συμβαίνει», λέει. ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ για μετά τα εμβόλια!!! Να παρέμβει εισαγγελέας τώρα και να ερευνήσει το θέμα...


Για τις επιπτώσεις των εμβολιασμών στα παιδιά μίλησε η Βασιλική Σουλειμάνοβα, παιδοχειρουργός στο Γενικό Νοσοκομείο Λάρισας, σε συγκέντρωση πολιτών στην Χαλκίδα.

Η ιατρός κρούει τον κώδωνα του κίνδυνου και αναφέρει ότι είναι ανήθικος ακόμα και ο οποιοσδήποτε υπαινιγμός για επέμβαση στον παρθένο οργανισμό των παιδιών μέσω εμβολιασμών.

«Ο κίνδυνος των παιδιών από τον κορωνοϊό είναι απειροελάχιστος, ενώ ο κίνδυνος από τον εμβολιασμό είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ», τόνισε και συνέχισε:

«Όταν ξεκίνησαν οι εμβολιασμοί των παιδιών, δεν περίμενα σε καμία περίπτωση να βρω αυτό που βρήκα.

Στην εφημερία έρχονται παιδιά με σκωληκοειδίτιδα, αυξήθηκαν κατά 300-400%, αλλά αυτό που με συγκλόνισε, είναι αυτό που βρήκα στην αρχή τυχαία, καθώς δεν ήμουν υποψιασμένη, ότι ανοίγοντας τους ιστούς για να φτάσω στη σκωλικοειδή υπόφυση βρήκα μια κατάσταση ιστών τόσο αλλοιωμένη, που πραγματικά σάστισα, δυσκολεύτηκα πάρα πολύ στην διεκπεραίωση του χειρουργείου, χρειάστηκα εργαλεία τα οποία εμείς συνήθως δεν χρησιμοποιούμε στα παιδοχειρουργικά περιστατικά, χρειάστηκε να ανοίξουμε και άλλο σετ με εργαλεία ενηλίκων, να βάλουμε άγκιστρα, γιατί οι ιστοί δεν συγκρατούνταν.

Για να σας δώσω να καταλάβετε, ήταν μια κατάσταση ζελέ των ιστών… χλαπάτσας, που δικαιολογείται από κάποιες καταστάσεις χρονίως πάσχοντων ενηλίκων με τις καταχρήσεις και τις χρόνιες βαριές ασθένειες, δεν δικαιολογείται ούτε καν σε μετρίου βαθμού ασθένειας στον ενήλικα.

Σε βαριές καταστάσεις λοιπόν, σε καρκινοπαθείς με πολλαπλές χημειοθεραπείες & ακτινοθεραπείες, καμιά φορά βλέπουμε αυτή την εικόνα. Εγώ όμως αυτή την εικόνα την αντίκρυσα σε παιδιά.

Να σας πω τη μαύρη αλήθεια, επειδή ο εμβολιασμός, αυτός κάθε αυτός, εμένα ως παιδοχειρουργό δεν με αφορά, ανοίγοντας και αντικρίζοντας αυτή την εικόνα, δεν ήμουν ενήμερη αν το παιδί αυτό είναι εμβολιασμένο ή όχι και, στην αρχή δεν μου πέρασαν καν από το μυαλό ότι μπορεί να υφίσταται τέτοιο πράγμα, περίμενα τελείως διαφορετικές παρενέργειες, περίμενα θρομβώσεις ας πούμε.

Αν και ήμουν και είμαι κάθετα αντίθετη σε αυτά τα εμβόλια, επειδή δεν ήθελα να είμαι προκατειλημμένη, άνοιξα βιβλιογραφία, Καμία, ακόμα και η πιο βαριά κατάσταση στην υγεία ενός παιδιού δεν δικαιολογούσε αυτή την εικόνα.

Άλλο να διαβάζεις πως υπάρχουν παρενέργειες και άλλο να το βλέπεις. Είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ αυτό που συμβαίνει.

Εμείς οι χειρούργοι τα βλέπουμε τα πράγματα, όπως είναι».

Ακούστε την παιδοχειρουργό να μιλά υπεύθυνα για αυτά που αντίκρυσε σε περιστατικά εμβολιασμένων, όπως λέει στην συνέχεια, παιδιών! Κάποιος εισαγγελέας θα ερευνήσει τις ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΤΗΣ;;;

https://rumble.com/v1g7n7b-87696695.html

https://www.el.gr/ygeia/martyria-sok-pa ... oy-larisa/
Γενικώς είμαι υπέρ της επιστροφής των ανεμβολιαστων υγειονομικών.
Η συγκεκριμένη πάντως καλό είναι να παραμείνει σπίτι της, αν όχι σε κάποιο άλλο Ίδρυμα.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 17 Αύγ 2022, 19:55

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
17 Αύγ 2022, 19:53
The Rebel έγραψε:
17 Αύγ 2022, 19:48
08-16-2022
Να γιατί δεν θέλουν τους ανεμβολίαστους γιατρούς στα νοσοκομεία! Παιδοχειρούργος: ΖΕΛΕ οι ιστοί εμβολιασμένων παιδιών.

Εικόνα

«Είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ αυτό που συμβαίνει», λέει. ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ για μετά τα εμβόλια!!! Να παρέμβει εισαγγελέας τώρα και να ερευνήσει το θέμα...


Για τις επιπτώσεις των εμβολιασμών στα παιδιά μίλησε η Βασιλική Σουλειμάνοβα, παιδοχειρουργός στο Γενικό Νοσοκομείο Λάρισας, σε συγκέντρωση πολιτών στην Χαλκίδα.

Η ιατρός κρούει τον κώδωνα του κίνδυνου και αναφέρει ότι είναι ανήθικος ακόμα και ο οποιοσδήποτε υπαινιγμός για επέμβαση στον παρθένο οργανισμό των παιδιών μέσω εμβολιασμών.

«Ο κίνδυνος των παιδιών από τον κορωνοϊό είναι απειροελάχιστος, ενώ ο κίνδυνος από τον εμβολιασμό είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ», τόνισε και συνέχισε:

«Όταν ξεκίνησαν οι εμβολιασμοί των παιδιών, δεν περίμενα σε καμία περίπτωση να βρω αυτό που βρήκα.

Στην εφημερία έρχονται παιδιά με σκωληκοειδίτιδα, αυξήθηκαν κατά 300-400%, αλλά αυτό που με συγκλόνισε, είναι αυτό που βρήκα στην αρχή τυχαία, καθώς δεν ήμουν υποψιασμένη, ότι ανοίγοντας τους ιστούς για να φτάσω στη σκωλικοειδή υπόφυση βρήκα μια κατάσταση ιστών τόσο αλλοιωμένη, που πραγματικά σάστισα, δυσκολεύτηκα πάρα πολύ στην διεκπεραίωση του χειρουργείου, χρειάστηκα εργαλεία τα οποία εμείς συνήθως δεν χρησιμοποιούμε στα παιδοχειρουργικά περιστατικά, χρειάστηκε να ανοίξουμε και άλλο σετ με εργαλεία ενηλίκων, να βάλουμε άγκιστρα, γιατί οι ιστοί δεν συγκρατούνταν.

Για να σας δώσω να καταλάβετε, ήταν μια κατάσταση ζελέ των ιστών… χλαπάτσας, που δικαιολογείται από κάποιες καταστάσεις χρονίως πάσχοντων ενηλίκων με τις καταχρήσεις και τις χρόνιες βαριές ασθένειες, δεν δικαιολογείται ούτε καν σε μετρίου βαθμού ασθένειας στον ενήλικα.

Σε βαριές καταστάσεις λοιπόν, σε καρκινοπαθείς με πολλαπλές χημειοθεραπείες & ακτινοθεραπείες, καμιά φορά βλέπουμε αυτή την εικόνα. Εγώ όμως αυτή την εικόνα την αντίκρυσα σε παιδιά.

Να σας πω τη μαύρη αλήθεια, επειδή ο εμβολιασμός, αυτός κάθε αυτός, εμένα ως παιδοχειρουργό δεν με αφορά, ανοίγοντας και αντικρίζοντας αυτή την εικόνα, δεν ήμουν ενήμερη αν το παιδί αυτό είναι εμβολιασμένο ή όχι και, στην αρχή δεν μου πέρασαν καν από το μυαλό ότι μπορεί να υφίσταται τέτοιο πράγμα, περίμενα τελείως διαφορετικές παρενέργειες, περίμενα θρομβώσεις ας πούμε.

Αν και ήμουν και είμαι κάθετα αντίθετη σε αυτά τα εμβόλια, επειδή δεν ήθελα να είμαι προκατειλημμένη, άνοιξα βιβλιογραφία, Καμία, ακόμα και η πιο βαριά κατάσταση στην υγεία ενός παιδιού δεν δικαιολογούσε αυτή την εικόνα.

Άλλο να διαβάζεις πως υπάρχουν παρενέργειες και άλλο να το βλέπεις. Είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ αυτό που συμβαίνει.

Εμείς οι χειρούργοι τα βλέπουμε τα πράγματα, όπως είναι».

Ακούστε την παιδοχειρουργό να μιλά υπεύθυνα για αυτά που αντίκρυσε σε περιστατικά εμβολιασμένων, όπως λέει στην συνέχεια, παιδιών! Κάποιος εισαγγελέας θα ερευνήσει τις ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΤΗΣ;;;

https://rumble.com/v1g7n7b-87696695.html

https://www.el.gr/ygeia/martyria-sok-pa ... oy-larisa/
Γενικώς είμαι υπέρ της επιστροφής των ανεμβολιαστων υγειονομικών.
Η συγκεκριμένη πάντως καλό είναι να παραμείνει σπίτι της, αν όχι σε κάποιο άλλο Ίδρυμα.
Είναι η νέα σειρά επιστημονικής φαντασίας του el.gr.
Netflix και χαζομάρες!

Τύποι που μεγάλωσαν με Outer limits και βλέπουν από παντού να ξεπετιούνται διάφορα όντα και τέρατα.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 18 Αύγ 2022, 21:05

17.08.2022
Εμπειρογνώμονας στο VAERS για εμβόλια Covid-19: «Δεν θα μπορούμε να κρύβουμε τα πτώματα για πολύ ακόμη – Είναι πολλά!»
«Κανένα παιδί δεν θα έπρεπε να πεθαίνει από μια ιατρική παρέμβαση» λέει η κορυφαία εμπειρογνώμονας.

Εικόνα

Για τους θανάτους που προκαλούνται από τα εμβόλια για τον κορωνοϊό μίλησε η κορυφαία εμπειρογνώμονας στο σύστημα αναφοράς VAERS του CDC, Dr. Τζέσικα Ρόουζ.


Είναι Καναδή ερευνήτρια με πτυχίο στα Εφαρμοσμένα Μαθηματικά και μεταπτυχιακό στην Ανοσολογία από το Πανεπιστήμιο Memorial του Newfoundland.

Είναι επίσης κάτοχος διδακτορικού διπλώματος Υπολογιστικής Βιολογίας από το Πανεπιστήμιο Bar Ilan και 2 μεταδιδακτορικών διπλωμάτων: ένα στην Μοριακή Βιολογία από το Εβραϊκό Πανεπιστήμιο της Ιερουσαλήμ και ένα στη Βιοχημεία από το Τεχνολογικό Ινστιτούτο Technion.

https://rumble.com/v1gbrg1--vaers-covid-19-.html

Έγινε επίσης δεκτή για ένα πρόγραμμα διάρκειας 2 μηνών ως ανώτερη ερευνήτρια στο Ινστιτούτο Weizmann πριν από την ολοκλήρωση του τελευταίου μεταδιδακτορικού της πτυχίου στο Technion.

Μεταξύ άλλων, δήλωσε στην συνέντευξη στον podcaster, Avi Barak, για τον κορωνοϊό, τα εμβόλια και τους θάνατους:

«Τα άτομα που έλαβαν πολλές δόσεις του εμβολίου έχουν μια υψηλή συχνότητα νόσησης από Covid.
(Η αδειοδότηση ενός εμβολίου) πρέπει να αργεί για πραγματικά σοβαρούς λόγους. Δε μπορείς να την επισπεύδεις.

Είναι παράνομο να λένε ότι ”η μυοκαρδίτιδα σ’ ένα παιδί είναι ήπια και παροδική”. Επειδή δεν είναι!
Οτιδήποτε κι αν είναι ”αυτό το οποίο εγχύουν, είτε μένει στο σημείο της ένεσης, είτε στον τοπικό φρουρό λεμφαδένα”.

Η αντίδραση είναι μια αυτοάνοση αντίδραση. Το ίδιο το σώμα επιτίθεται στον εαυτό του.
Υπάρχουν αναφορές για βρέφη 0 έως 23 μηνών που παρουσίασαν μια σοβαρή παρενέργεια στις κλινικές δοκιμές τους.
Κανένα παιδί δεν θα έπρεπε να πεθαίνει από μια ιατρική παρέμβαση που υποτίθεται προάγει την υγεία.

Είναι σε όλες τις ηλικιακές ομάδες! Συσσωρεύεται στις ωοθήκες, στους όρχεις, στον σπλήνα, στο συκώτι, στα επινεφρίδια, στον εγκέφαλο. Πάει παντού!
Το αγγελιαφόρο RNA (mRNA) κάνει κάτι που ονομάζεται ”ανάστροφη μεταγραφή”, κάτι που επίσης μας είπαν ότι δεν θα συνέβαινε ποτέ… Συμβαίνει! Επιστρέφει στην κατάσταση DNA. (Από RNA φτιάχνεται ξανά DNA)

Είναι ένα πείραμα.
Πώς μπορείς να κοιτάς το παιδί σου και να λες ”Δεν έκανα απολύτως τίποτα”;
Βρίσκονται εκεί για το κέρδος. Δεν βρίσκονται εκεί για να προσφέρουν υγεία στους ανθρώπους.
Και δεν θα μπορούμε να κρύβουμε τα πτώματα για πολύ ακόμη. Επειδή είναι υπερβολικά πολλά! Κι αυτή είναι η αλήθεια».

https://rumble.com/v1f09rz-avi-baraks-i ... -rose.html

Την συνέντευξή της την αναδημοσίευσε και ο κορυφαίος Αμερικανός καρδιολόγος Peter McCullough.


https://www.pronews.gr/ygeia/empeirogno ... nai-polla/

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24519
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 18 Αύγ 2022, 21:08

Φρικτές καύλες 24/7
Πτώση χοληστερίνης
Την είπα στη μάνα μου που ανακατεύτηκε στα γκομενικα μου

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 18 Αύγ 2022, 21:10

Πριν το εμβόλιο δεν της την έλεγες?

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9968
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 18 Αύγ 2022, 21:16

Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 18 Αύγ 2022, 21:20

17.08.2022
Νοσοκόμα «σπάει» τη σιωπή της: «Οι ανεμβολίαστοι είχαν άλλη μεταχείριση – Έβλεπα ανθρώπους να πεθαίνουν»
«Οι πνευμονολόγοι αποφάσισαν ότι οι μη εμβολιασμένοι θα περνούσαν 7 ημέρες στον αναπνευστήρα & μετά θα έλεγαν στις οικογένειες ότι δεν μπορούσε να γίνει κάτι παραπάνω»

Εικόνα

Τη σιωπή της «έσπασε» μια νοσηλεύτρια στο North Carolina Physicians for Freedom, η οποία έγινε μάρτυρας μάρτυρας «βάρβαρων» νοσοκομειακών πρωτοκόλλων θεραπείας Covid-19 που σκότωναν τους ασθενείς.


Η Staci Kay δε άντεξε και εγκατέλειψε το νοσοκομειακό σύστημα για να ξεκινήσει το δικό της ιδιωτικό ιατρείο πρώιμης θεραπείας είπε πως: «Για να εξετάσουν οι γιατροί, χρησιμοποιούσαν μόνο τα παράλογα πρωτόκολλα από το CDC (Κέντρα Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων) και το NIH (Εθνικό Ινστιτούτο Υγείας). Και κανείς δεν ρώτησε γιατί;».

Η Kay είπε ότι το προσωπικό του νοσοκομείου αγνοούσε κατάφωρα προβληματικές θεραπείες που δεν είχαν απόδοση σε κλινικές δοκιμές, όπως η ρεμδεσιβίρη, και πρωτόκολλα όπως η απομόνωση του ασθενούς, απλώς και μόνο για να τηρήσει τον ομοσπονδιακό κανόνα.

«Έχω δει ανθρώπους να πεθαίνουν με την οικογένειά τους παρακολουθώντας μέσω iPad στο Facetime», είπε ο Kay. «Ήταν βάναυσο».

Ως πρώην νοσοκόμα στην εντατική, είπε ότι είχε δει ασθενείς με Covid-19 να αντιμετωπίζονται σαν άψυχα όντα, αυτό της δημιούργησε εφιάλτες «με έκανε να ξυπνάω στη μέση της νύχτας με κρύο ιδρώτα και πόνους στο στήθος».

«Μισούσα τη δουλειά μου», είπε η Κέι. «Μισούσα να πηγαίνω στη δουλειά. Αισθανόμουν τύψεις με έναν τρόπο που δεν έχω ξανανιώσει σε όλη μου τη ζωή».

Η απομόνωση των οικογενειών ήταν ιδιαίτερα δύσκολη, είπε, επειδή οι άνθρωποι δεν μπορούσαν να έρθουν για να αποχαιρετήσουν τους αγαπημένους τους.

Μπορούσαμε καλύτερα αλλά δεν κάναμε…
Η Kay έψαχνε για άλλες επιλογές όταν βρήκε ένα πρωτόκολλο ενδονοσοκομειακής περίθαλψης σχεδιασμένο από τον Dr. Paul Marik, ιδρυτικό μέλος της Front Line Covid-19 Critical Care Alliance, το οποίο λέγεται πως είχε ποσοστό επιτυχίας 94%.

Ωστόσο, αφού η Kay το πρότεινε στον επικεφαλή του τμήματος πνευμονικής εντατικής θεραπείας, αυτός καυχήθηκε ότι το νοσοκομείο είχε ποσοστό επιβίωσης 66 τοις εκατό εκείνη την εποχή.

«Του είπα, “Νιώθω ότι μπορούμε να τα πάμε καλύτερα”», είπε η Kay αλλά με έδιωξε. «Θύμωσα πολύ γιατί έβλεπα ανθρώπους να πεθαίνουν και ήξερα ότι θα μπορούσαμε απλά να τους σώσουμε».

Ήταν σαν να είχαν υποστεί όλοι πλύση εγκεφάλου, άνθρωποι που μέχρι τότε θεωρούσα έξυπνους, «και μετά ήταν απλώς χαζοί», είπε η Kay, χωρίς τα διανοητικά μέσα για να διακρίνουν την αλήθεια από το ψέμα.

Αυτό οδήγησε την Kay να αρχίσει να θεραπεύει ασθενείς στα εξωτερικά ιατρεία για να αποτρέψει την εισαγωγή τους στο νοσοκομειακό σύστημα, το οποίο είναι πλέον η δουλειά της αφού απολύθηκε επειδή δεν υπέκυψε σε αυτό που περιέγραψε ως παράλογες απαιτήσεις πειραμάτων για όσους δεν είχαν εμβολιαστεί.

Οι ανεμβολίαστοι είχαν άλλη μεταχείριση.
Στην επιχείρηση τηλεϊατρικής της, η Kay είπε ότι βλέπει πολλές περιπτώσεις ανθρώπων που υποφέρουν από σοβαρές παρενέργειες των εμβολίων Covid- 19 .

«Είδα κάποια πράγματα από την πλευρά των νοσηλευόμενων ασθενών, τα οποία υποψιαζόμουν ότι ήταν τραυματισμοί από εμβόλια που δεν είχαν αναγνωριστεί από τους γιατρούς μας»
, είπε η Kay.

«Είδα εγκεφαλικές αιμορραγίες, επιληπτικές κρίσεις από το πουθενά, ο καρκίνος εξαπλώθηκε σαν φωτιά, ισχαιμικά εγκεφαλικά και πολλούς ανθρώπους να πεθαίνουν ξαφνικά από μυοκαρδίτιδα».

«Νομίζω ότι οι άνθρωποι που δεν χρειάζονται χειρουργική επέμβαση για να σώσουν τη ζωή τους δεν πρέπει να πάνε στο νοσοκομείο», είπε η νοσοκόμα.

«Νομίζω ότι οι άνθρωποι πρέπει να βρουν γιατρούς ιδιώτες που να μην ακούνε πρωτόκολλα για το τι πρέπει να κάνουν».

Η ομοσπονδιακή κυβέρνηση πρέπει να αφαιρεθεί από την εξίσωση της υγειονομικής περίθαλψης, πρόσθεσε.

«Ειδικά δεν νομίζω ότι κανένα παιδί πρέπει να πηγαίνει σε αυτούς τους επαγγελματίες που δέχονται κρατική χρηματοδότηση, μπόνους και επιστροφές Medicare και Medicaid», είπε η Kay

Η νοσοκόμα ζήτησε την ανωνυμία της επειδή —εκτός του ότι ήταν ανεμβολίαστη—στην πολιτεία της Ουάσιγκτον και στο Όρεγκον, είπε ότι η κυβέρνηση έδωσε τη δυνατότητα στο κοινό να υποβάλλει ανώνυμες καταγγελίες, «χωρίς αποδεικτικά στοιχεία», κατά των εργαζομένων στον τομέα της υγείας που αποκλίνουν από τα επίσημα πρωτόκολλα.

Αφού η νοσοκόμα απολύθηκε επειδή δεν συμμορφώθηκε με την εντολή του εμβολίου, ξεκίνησε τη δική της επιχείρηση ιδιωτικής φροντίδας που προσφέρει μονοκλωνικά αντισώματα, εγχύσεις L-λυσίνης και βιταμίνης C, θεραπεία με υπέρυθρο φως και μηχανήματα νεφελοποιητή ως θεραπείες ανάλογα με τις ανάγκες και όταν ενδείκνυται.

Ευρεία καταστολή δεδομένων.
Με την επιχείρησή της που ξεκίνησε πρόσφατα, πραγματοποίησε τις πρώιμες παρεμβάσεις που είπε ότι θα έπρεπε να κάνουν τα νοσοκομεία, «αλλά αρνούνται να το κάνουν».

Η νοσοκόμα συνεργάζεται με ένα αυξανόμενο δίκτυο γιατρών και παρόχων που λειτουργούν ως μια «συνολική παράλληλη κοινωνία» που υπάρχει στη σκιά δίπλα στο «στρεβλό» και δολοφονικό σύστημα υγειονομικής περίθαλψης, είπε.

Η νοσοκόμα είπε ότι είδε μια τεράστια αύξηση στα εγκεφαλικά επεισόδια καθώς οι γιατροί ασχολούνταν με «ευρεία καταστολή δεδομένων», όπως το να μην αναφέρουν στο Σύστημα Αναφοράς Ανεπιθύμητων Συμβάντων Εμβολίου αυτό που φαινόταν ως παρενέργεια απο το εμβόλιο.

Είπε ακόμα πως καταγράφονταν ως θάνατοι απο Covid, αυτοί που δεν προκαλούνταν από τον COVID.

Βλέπουμε πως τα ίδια πρωτόκολλα, δεν υπήρχαν μόνο στην Ελλάδα αλλα σε όλο τον δυτικό (τουλάχιστον) κόσμο.

Ακόμη πριν το CDC τροποποιήσει τον ορισμό του για τους μη εμβολιασμένους , το νοσοκομειακό σύστημα επαναταξινόμησε τους ασθενείς που είχαν λάβει μόνο ένα εμβόλιο ως μη εμβολιασμένους, είπε.

«Το χειρότερο απ’ όλα ήταν όταν οι πνευμονολόγοι αποφάσισαν ότι οι μη εμβολιασμένοι ασθενείς θα περνούσαν επτά ημέρες στον αναπνευστήρα και μετά θα έλεγαν στις οικογένειες ότι δεν μπορούσε να γίνει κάτι παραπάνω», είπε.

«Στη συνέχεια αποσωλήνωναν οριστικά αυτούς τους ασθενείς, ακόμη και όταν θα μπορούσαν να είχαν γίνει περισσότερα».

Η νοσοκόμα προσπάθησε μάταια να σταματήσει, μια διασωλήνωση από μια 33χρονη μητέρα δύο παιδιών.

«Είχε πάρει ιβερμεκτίνη στο σπίτι και θεωρούνταν ως θεωρητικός συνωμοσίας κατά του εμβολίου και την διασωλήνωσαν», είπε η νοσοκόμα.

Είχε ζητήσει από τον πνευμονολόγο να εξετάσει το ενδεχόμενο διενέργειας περισσότερων εξετάσεων, είπε.

«Είχε περάσει πάνω από μια εβδομάδα από το τελευταίο D-dimer και αυτό θα έδειχνε εάν το ινώδες στην κυκλοφορία του αίματος αυξανόταν ή μειώνονταν», εξήγησε η νοσοκόμα.

«Η συνήθης διαδικασία σε μια πνευμονική εμβολή ήταν ο έλεγχος κάθε τρεις ημέρες. Υπήρχαν περισσότερα αντιπηκτικά φάρμακα και τρόποι χορήγησης που θα μπορούσαν να είχαν χρησιμοποιηθεί. Η ενδοφλέβια ηπαρίνη είναι αναστρέψιμη. Αλλά δεν ήταν διατεθειμένοι να δοκιμάσουν κάτι που θα μπορούσε να τους σώσει την ζωή»

Η νοσοκόμα είπε ακόμη ότι παρατήρησε τους γιατρούς να προωθούν επανειλημμένα την ασφάλεια του εμβολίου, αν και οι ίδιοι δεν είχαν ακόμη ιδέα… οι ισχυρισμοί δεν αντικατοπτρίζαν αυτό που έβλεπαν με τις αυξανόμενες περιπτώσεις θανάτων από εμβόλια.

Υπήρχε προσωπικό που έβλεπε την αλήθεια αλλά την αγνόησε για να διατηρήσει τη δουλειά του, υπήρχαν πολλοί που το είχαν παρατηρήσει, ανέφερε η Kay

«Έλαβαν κι οι ίδιοι τα εμβόλια για να μη χάσουν την δουλειά τους», είπε η νοσοκόμα.

«Συνήθιζα να θεωρώ τους συναδέλφους μου ως ανθρώπους με τους οποίους θα εμπιστευόμουν τη ζωή μου, αλλά αφού πήραν τη δεύτερη δόση του εμβολίου, άλλαξαν και είχαν το μυαλό τους στο μίσος. Είναι πολύ απόκοσμο να το λες αυτό φωναχτά».
https://www.pronews.gr/ygeia/nosokoma-s ... ethainoun/

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1231
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 18 Αύγ 2022, 21:22

Ακόμα και ο Βασιλακόπουλος ξέχασε τα εμβόλια και το γύρισε στις μάσκες.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69689
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Αύγ 2022, 21:22

Ζουν ανάμεσα μας.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 18 Αύγ 2022, 21:24

Τελικά καταλήξαμε ότι λόγων των εμβολίων θα πεθάνουμε κάποια στιγμή μέσα στα επόμενα 100 χρόνια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών