Συνέπειες εμβολίων

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 14 Φεβ 2023, 20:11

hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 20:03
Ναι, κατά πάσα πιθανότητα έπεσε σημαντικά η κίνηση της γρίπης, όχι βέβαια όσο ισχυρίζονται μερικοί. Η γρίπη είναι η πιο επίμονη ασθένεια όλων των εποχών και δεν θα εκλείψει ποτέ. Αυτό το ότι οι μολύνσεις από γρίπη έπεσαν στο μηδέν ή σχεδόν στο μηδέν μόνο ως αστειότητες μπορώ να το εκλάβω.

Το πιο ισχυρό μέτρο κατά της γρίπης είναι το κλείσιμο των σχολείων, γι' αυτό και τουλάχιστον το 2020 υπήρξε αισθητή μείωση της δραστηριότητας. Τα άλλα μέτρα κατά πόσο κάνουν κάτι είναι άγνωστο, αλλά δεν υπάρχουν ποιοτικά δεδομένα που να λένε ότι οι μάσκες κάνουν τίποτα ιδιαίτερο απέναντι στην γρίπη, το αντίθετο, όσες έρευνες έγιναν στο παρελθόν δεν έδειξαν τίποτα. Η απολύμανση και η απόσταση παίζουν ρόλο, αλλά τον καιρό που έχει έξαρση η γρίπη (Οκτώβριο-Μάρτιο) ήδη ήμασταν σε ψευδοκαραντίνα, όπως και οι υπόλοιπες χώρες. Ο κόσμος κυκλοφορούσε κανονικά.
Όχι, ότι οι μολύνσεις από γρίπη μηδενίστηκαν δεν το άκουσα από κανέναν (σοβαρό, τουλάχιστον) γιατρό, επιδημιολόγο κλπ. Ότι περιορίστηκαν σημαντικά, σχεδόν μηδενίστηκαν οι θάνατοι από γρίπη έλεγαν οι περισσότεροι, για τους παραπάνω λόγους και κυρίως επειδή λόγω φόβου, μέτρων κλπ δεν την αρπάζανε τα γνωστά υποψήφια θύματά της, δηλαδή τα παππούδια.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41267
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Φεβ 2023, 20:14

Κι αυτό τραβηγμένο απ' τα μαλλιά είναι και χωρίς δεδομένα. Εμείς στην Ελλάδα ας πούμε σταματήσαμε τα τεστ γρίπης. Δεν ξέραμε καν σε τι επίπεδο ήταν οι μολύνσεις. Και με μηδενικά τεστ έβγαιναν τηλεγιατροί και εκπρόσωποι της τσιρκοκυβέρνησης και έλεγαν ότι η γρίπη πρακτικά εξαφανίστηκε και δεν έχουμε θανάτους από γρίπη. Πώς μπορείς να ξέρεις πόσους θανάτους έχεις αν δεν τους μετράς καθόλου;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41824
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 14 Φεβ 2023, 20:43

Ο καλυτερος τροπος για να δουμε αν τα εμβολια συντελουν καποιο ποσοστο στην μεγαλη αυξηση θνησιμοτητας ειναι το να δουμε αν υπαρχει αυξηση στους θανατους αθλητων απο αιφνιδια καρδιακα επεισοδια.

Γιατι εκει περα δεν εχουμε να κανουμε με θανατους απο Covid.

Αν η αυξηση ειναι μεγαλη, που ειναι, τοτε τα εμβολια σιγουρα παιζουν καποιο ρολο.

Μονο που δεν ειναι απλα μεγαλη, ειναι πολλες φορες πολλαπλασια σε σχεση με το μεσο ορο θανατων αθλητων πριν το 2021.

.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49579
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Φεβ 2023, 21:31

ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ ΤΗΣ ΕΕ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΜΕ ΤΗ PFIZER:

Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49579
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Φεβ 2023, 21:35

Μήνυση των New York Times στην Ευρωπαϊκή Επιτροπή για τα κρυφά μημύνατα της μουσίτσας Φον Ντερ Τάιγκερ:



ΛΑΜΟΓΙΑ, ΞΕΦΤΙΛΕΣ.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49579
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Φεβ 2023, 21:39

hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:08
Δεν κάνεις λάθος. Εδώ είναι το σημείο όπου λέμε ότι οι θάνατοι από κορωνοϊό ήταν overstated. Δες τις κορυφές 2018 και 2023, πόσο πιο πάνω είναι από το σύνολο των κορυφών της covid.

Επίσης δείχνει πόσο επικίνδυνη είναι η γρίπη. Btw, το λέω αυτό ενώ έχω γρίπη και μέσα σε μια μέρα κιόλας μου έχει παρουσιάσει 10 φορές ισχυρότερα συμπτώματα από την φουλ διάρκεια κορωνοϊού που πέρασα το καλοκαίρι.
Περαστικά σου, Χέλη.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 30194
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 14 Φεβ 2023, 21:50

13.02.2023
Αυστραλία: Η ρυθμιστική αρχή υποψιάζονταν θανάτους παιδιών λόγω του εμβολίου κατά Covid-19 και το απέκρυψε!
«Θα υπονομεύαμε την εμπιστοσύνη του κοινού στους εμβολιασμούς»!

Εικόνα

Η ρυθμιστική αρχή για τους εμβολιασμούς της Αυστραλίας υποψιάστηκε ότι οι θάνατοι ενός 7χρονου αγοριού και ενός άλλου 9χρονου παιδιού προκλήθηκαν από τις λήψεις εμβολίων mRNA κατά του COVID-19, και ωστόσο δεν προειδοποίησε το αυστραλιανό κοινό όπως αποκαλύπτει το Nation First (https://nationfirst.substack.com/p/brea ... ow-the-jab).


Η αυστραλιανή ρυθμιστική αρχή εμβολίων, Therapeutic Goods Administration ( TGA), δημοσίευσε έγγραφα βάσει της νομοθεσίας για την Ελευθερία της Πληροφορίας (FOI) που δείχνουν ότι η ρυθμιστική αρχή μπορεί να υποψιαζόταν μια «αιτιώδη» σχέση μεταξύ αυτών των θανάτων και των εμβολίων mRNA κατά της COVID-19.

Τα έγγραφα δείχνουν επίσης υποψίες για μια «αιτιώδη» σχέση μεταξύ του εμβολιασμού και του θανάτου μιας νεαρής γυναίκας και ενός νεαρού άνδρα στα 20 τους.

Στην πραγματικότητα, η TGA ισχυρίστηκε ότι η δημοσίευσή τους θα μπορούσε να υπονομεύσει την εμπιστοσύνη του κοινού.

Η είδηση προέρχεται από μυστικές εκθέσεις που έγιναν γνωστές μόνο μέσω αιτήματος για την Ελευθερία της Πληροφορίας (FOI) που υποβλήθηκε από τη γενική ιατρό με έδρα το Κουίνσλαντ , Δρ Melissa McCann.

Οι θάνατοι αυτών των δύο παιδιών δεν αναφέρονται σε καμία από τις εκθέσεις ασφάλειας για τα «εμβόλια» που εκδόθηκαν από την TGATGA.


Τα έγγραφα TGA που κυκλοφόρησαν στο πλαίσιο του FOI είναι σημειώσεις αρχείων για αυτά που φέρουν την επισήμανση “Συναντήσεις Ομάδας Αξιολόγησης Θανατηφόρου AEFI” με το AEFI να είναι ένα ακρωνύμιο του TGA Adverse Events Following Immunisation δηλαδή Ανεπιθύμητα Συμβάντα Μετά τον Εμβολιασμό!
SpoilerShow
Εικόνα
Εικόνα

Το σημείωμα του αρχείου TGA για τον θάνατο της 9χρονης υποδεικνύει επίσης «καρδιακή ανακοπή» και την αναφέρει ως «έκβαση εκτίμησης αιτιότητας».

Άλλες σημειώσεις αρχείου για αποθανόντα άτομα που η TGA δεν πίστευε ότι πέθαναν ως αποτέλεσμα των ενέσεων COVID-19 αναφέρθηκαν ως “απίθανη αιτιότητα”.

Λόγω της επεξεργασίας των σημειώσεων του αρχείου, δεν είναι γνωστό πότε συνέβησαν οι θάνατοι αυτών των δύο παιδιών, πότε αναφέρθηκαν στο TGA και πότε
διαπίστωσε ότι συνδέονταν με τις ενέσεις mRNA του COVID-19.

Είναι εξωφρενικό το γεγονός ότι η αυστραλιανή ρυθμιστική αρχή για τα εμβόλια είχε μια υποψία ότι δύο θάνατοι παιδιών πιθανώς συνδέονταν με τα εμβόλια mRNA κατά της COVID-19, αλλά δεν το ανέφερε στο αυστραλιανό κοινό και το πιο σημαντικό, στους γονείς.

Μια άλλη σημείωση αρχείου αναφέρει ότι η TGA αρχικά διαπίστωσε ότι ο θάνατος μιας 21χρονης γυναίκας ήταν «μη ταξινομήσιμος», αλλά αργότερα άλλαξε τη στάση της σε «αιτιώδης».

Ο θάνατος αυτής της 21χρονης γυναίκας φαίνεται να είναι ο μόνος θάνατος από τις σημειώσεις του αρχείου που σημειώθηκε στις εκθέσεις δημόσιας ασφάλειας της TGA ως συνδεδεμένος με τις ενέσεις mRNA του COVID-19.

Η Δρ McCann η οποία τελικά εξασφάλισε τα έγγραφα TGΑ σύμφωνα με τους νόμους FOI, προσπάθησε τουλάχιστον τέσσερις φορές να πάρει πληροφορίες από το TGA αλλά κάθε φορά η αρχή το αρνήθηκε.

Στην πέμπτη προσπάθεια, ήταν επιτυχής, αλλά έπρεπε να μειώσει το αίτημά της μετά από επιμονή της TGA…

Τα έγγραφα που έλαβε ήταν σε μεγάλο βαθμό διασκευασμένα, τα οποία η TGA υποστήριξε ότι ήταν για λόγους απορρήτου.

Η TGA επίσης δεν έχει καταχωρίσει τα έγγραφα στο αρχείο καταγραφής FOI του ιστότοπού της, όπως απαιτείται συνήθως, χρησιμοποιώντας τη δικαιολογία της ιδιωτικής ζωής για τις οικογένειες των αποθανόντων ατόμων, παρόλο που όλοι οι παράγοντες αναγνώρισης έχουν ήδη διορθωθεί.

Η TGA ισχυρίστηκε επίσης ότι «η αποκάλυψη των εγγράφων (στην ιστοσελίδα της) θα μπορούσε να υπονομεύσει την εμπιστοσύνη του κοινού».

Οι άγνωστοι θάνατοι δύο παιδιών μπορεί να το κάνουν αυτό.

Την ίδια στιγμή τα Κέντρα Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων των ΗΠΑ (CDC) προσέθεσαν στο πρόγραμμα ανοσοποίησης τους εμβολιασμούς για παιδιά, εφήβους και ενήλικες κατά του Covid-19!

Σύμφωνα με το Politico, η προσθήκη τους επισημοποιεί αυτή την καθοδήγηση για τους παρόχους υγειονομικής περίθαλψης και τα σχολεία.

Σημειώνεται βέβαια πως το πρόγραμμα εμβολιασμών του CDC, που κυκλοφόρησε την Πέμπτη, δεν επιβάλλει τα εμβόλια.

Οι Πολιτείες καθορίζουν ποια εμβόλια απαιτούν τα σχολεία για τους μαθητές και οι 50 Πολιτείες έχουν ιατρικές εξαιρέσεις για τα εμβόλια.

Ορισμένες Πολιτείες έχουν επίσης εξαιρέσεις μη ιατρικού εμβολιασμού για θρησκευτικούς ή φιλοσοφικούς λόγους.

Όσον αφορά τα παιδιά:

–Το CDC συνιστά στα υγιή παιδιά ηλικίας 6 μηνών έως 4 ετών να λαμβάνουν μια κύρια σειρά δύο δόσεων του μονοσθενούς εμβολίου Moderna ή Pfizer-BioNTech για τον Covid-19 ακολουθούμενη από μια τρίτη δόση ενός δισθενούς εμβολίου.

–Τα παιδιά ηλικίας 5 έως 12 ετών θα πρέπει να λαμβάνουν δύο δόσεις του εμβολίου Moderna ή Pfizer-BioNTech Covid-19, ακολουθούμενες από δισθενή εμβόλιο.

–Τα παιδιά 12 ετών και άνω θα πρέπει να λάβουν είτε δύο δόσεις του εμβολίου Moderna, Pfizer ή Novavax ακολουθούμενες από ένα δισθενές αναμνηστικό. Επί του παρόντος, μόνο η Moderna και η Pfizer-BioNTech κατασκευάζουν ενημερωμένες δισθενείς λήψεις που στοχεύουν παραλλαγές του κορωνοϊού που κυκλοφορούσαν ευρέως το περασμένο φθινόπωρο.

–Τα ανοσοκατεσταλμένα παιδιά θα πρέπει να λαμβάνουν τρεις δόσεις του εμβολίου Moderna ή Pfizer-BioNTech Covid-19 ως κύρια σειρά αντί για δύο, και θα πρέπει επίσης να λαμβάνουν ένα δισθενές αναμνηστικό.

Μία νέα Γερμανική έκθεση διαπίστωσε κατόπιν αυτοψιών που διεξήχθησαν (https://brownstone.org/articles/new-aut ... d-vaccine/) ότι πέντε άτομα που πέθαναν απροσδόκητα στο σπίτι χωρίς προϋπάρχουσα ασθένεια λίγο μετά τον εμβολιασμό τους κατά του Covid πιθανότατα πέθαναν λόγω του εμβολίου (https://www.pronews.gr/ygeia/germaniki- ... -covid-19/).


Η έκθεση, που δημοσιεύθηκε στο Clinical Research in Cardiology, το επίσημο περιοδικό της Γερμανικής Καρδιολογικής Εταιρείας, περιέχει λεπτομερείς αυτοψίες που πραγματοποιήθηκαν στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο της Χαϊδελβέργης το 2021.

Όπως αναφέρει ο Will Jones του Daily Sceptic με επικεφαλής τους Thomas Longerich και Peter Schirmacher, στην έρευνα διαπιστώθηκε ότι σε πέντε θανάτους που σημειώθηκαν μέσα σε μια εβδομάδα μετά από την πρώτη ή την δεύτερη δόση εμβολιασμού με Pfizer ή Moderna, η φλεγμονή του καρδιακού ιστού λόγω που προκλήθηκε λόγω αυτοάνοσης απόκρισης είχε πιθανόν ή πιθανώς προκαλέσει το θάνατο.
https://www.pronews.gr/ygeia/aystralia- ... apekrypse/

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41267
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Φεβ 2023, 21:54

Kauldron έγραψε:
14 Φεβ 2023, 21:39
hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:08
Δεν κάνεις λάθος. Εδώ είναι το σημείο όπου λέμε ότι οι θάνατοι από κορωνοϊό ήταν overstated. Δες τις κορυφές 2018 και 2023, πόσο πιο πάνω είναι από το σύνολο των κορυφών της covid.

Επίσης δείχνει πόσο επικίνδυνη είναι η γρίπη. Btw, το λέω αυτό ενώ έχω γρίπη και μέσα σε μια μέρα κιόλας μου έχει παρουσιάσει 10 φορές ισχυρότερα συμπτώματα από την φουλ διάρκεια κορωνοϊού που πέρασα το καλοκαίρι.
Περαστικά σου, Χέλη.
Ευχαριστώ, είμαι χάλια. Τώρα έχω και πονοκέφαλο και αναγούλα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49579
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Φεβ 2023, 21:59

hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 21:54
Kauldron έγραψε:
14 Φεβ 2023, 21:39
hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:08
Δεν κάνεις λάθος. Εδώ είναι το σημείο όπου λέμε ότι οι θάνατοι από κορωνοϊό ήταν overstated. Δες τις κορυφές 2018 και 2023, πόσο πιο πάνω είναι από το σύνολο των κορυφών της covid.

Επίσης δείχνει πόσο επικίνδυνη είναι η γρίπη. Btw, το λέω αυτό ενώ έχω γρίπη και μέσα σε μια μέρα κιόλας μου έχει παρουσιάσει 10 φορές ισχυρότερα συμπτώματα από την φουλ διάρκεια κορωνοϊού που πέρασα το καλοκαίρι.
Περαστικά σου, Χέλη.
Ευχαριστώ, είμαι χάλια. Τώρα έχω και πονοκέφαλο και αναγούλα.
Υπομονή, συνήθως όταν χτυπάει δυνατά διαρκεί λίγο. Παλιά είχα πάθει κάτι ανάλογο, και μάλιστα όταν έγραφα στο πχόρουμ (το παλιό). Εκεί που έγραφα, ξαφνικά δε μπορούσα να κάνω τίποτα. Αλλά κράτησε μόνο μια μέρα.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 14 Φεβ 2023, 22:04

hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 21:54
Kauldron έγραψε:
14 Φεβ 2023, 21:39
hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:08
Δεν κάνεις λάθος. Εδώ είναι το σημείο όπου λέμε ότι οι θάνατοι από κορωνοϊό ήταν overstated. Δες τις κορυφές 2018 και 2023, πόσο πιο πάνω είναι από το σύνολο των κορυφών της covid.

Επίσης δείχνει πόσο επικίνδυνη είναι η γρίπη. Btw, το λέω αυτό ενώ έχω γρίπη και μέσα σε μια μέρα κιόλας μου έχει παρουσιάσει 10 φορές ισχυρότερα συμπτώματα από την φουλ διάρκεια κορωνοϊού που πέρασα το καλοκαίρι.
Περαστικά σου, Χέλη.
Ευχαριστώ, είμαι χάλια. Τώρα έχω και πονοκέφαλο και αναγούλα.
Να πάρεις ένα αντιπυρετικό και να πας για ύπνο.

Περαστικά.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Καdy
Δημοσιεύσεις: 1978
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 13:25

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καdy » 15 Φεβ 2023, 10:00

George_V έγραψε:
11 Φεβ 2023, 16:39

Η πλειοψηφια των καρδιολογων λεει αλλα ομως.

Μεχρι να γινει αυτη η αποψη κρατουσα (που δεν θα γινει) αφηστε τους πραγματικους επιστημονες να κανουν τη δουλεια τους.
βρες μου έναν διεθνούς φήμης καρδιολόγο που να λέει πως ο προβιντ προκαλεί προβλήματα στην καρδιά
btw,η επιστήμη δεν λειτουργεί δημοκρατικά αλλά με βάση τα στοιχεία :102:

Καdy
Δημοσιεύσεις: 1978
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 13:25

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καdy » 15 Φεβ 2023, 10:02

btw,ακόμα περιμένω τους εμβολιακηδες να μου δείξουν έστω έναν (1) νέο υγιή άνθρωπο που να μολύνθηκε και να αποβιωσε από προβιντ ναιντιν

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Φεβ 2023, 14:22

hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 21:54
Kauldron έγραψε:
14 Φεβ 2023, 21:39
hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:08
Δεν κάνεις λάθος. Εδώ είναι το σημείο όπου λέμε ότι οι θάνατοι από κορωνοϊό ήταν overstated. Δες τις κορυφές 2018 και 2023, πόσο πιο πάνω είναι από το σύνολο των κορυφών της covid.

Επίσης δείχνει πόσο επικίνδυνη είναι η γρίπη. Btw, το λέω αυτό ενώ έχω γρίπη και μέσα σε μια μέρα κιόλας μου έχει παρουσιάσει 10 φορές ισχυρότερα συμπτώματα από την φουλ διάρκεια κορωνοϊού που πέρασα το καλοκαίρι.
Περαστικά σου, Χέλη.
Ευχαριστώ, είμαι χάλια. Τώρα έχω και πονοκέφαλο και αναγούλα.
Όσο άκουγες σκυλάδικα μέρα - νύχτα ήσουν καλά όμως, δοκίμασε το και τώρα, μόνος σου.
SpoilerShow
Περαστικά Μήτσο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 15 Φεβ 2023, 15:25

sys3x έγραψε:
15 Φεβ 2023, 14:22
hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 21:54
Kauldron έγραψε:
14 Φεβ 2023, 21:39


Περαστικά σου, Χέλη.
Ευχαριστώ, είμαι χάλια. Τώρα έχω και πονοκέφαλο και αναγούλα.
Όσο άκουγες σκυλάδικα μέρα - νύχτα ήσουν καλά όμως, δοκίμασε το και τώρα, μόνος σου.
SpoilerShow
Περαστικά Μήτσο.
Ίσως του άφησε δωράκι ο πρώην γείτονας, νυν τρόφιμος, πριν φύγει. Τον έφτυσε και τον κόλλησε, ξέρω 'γω...
SpoilerShow
Περαστικά Μήτσο. Σαν πολύ συχνά δεν γριπώνεσαι;...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Φεβ 2023, 15:27

Bic έγραψε:
15 Φεβ 2023, 15:25
sys3x έγραψε:
15 Φεβ 2023, 14:22
hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 21:54


Ευχαριστώ, είμαι χάλια. Τώρα έχω και πονοκέφαλο και αναγούλα.
Όσο άκουγες σκυλάδικα μέρα - νύχτα ήσουν καλά όμως, δοκίμασε το και τώρα, μόνος σου.
SpoilerShow
Περαστικά Μήτσο.
Ίσως του άφησε δωράκι ο πρώην γείτονας, νυν τρόφιμος, πριν φύγει. Τον έφτυσε και τον κόλλησε, ξέρω 'γω...
SpoilerShow
Περαστικά Μήτσο. Σαν πολύ συχνά δεν γριπώνεσαι;...
Ούτε τα μπόλια για την γρίπη φτουράνε.
:011:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών