Συνέπειες εμβολίων

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3012
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 03 Ιουν 2023, 20:03

Isildur έγραψε:
03 Ιουν 2023, 19:41
student έγραψε:
03 Ιουν 2023, 19:27
Κατά την άποψή μου ο μπαχντι, τον οποίο παρακολουθώ από την αρχή της πανδημίας, ήταν ανέκαθεν υπερβολικός στις διατυπώσεις και τις προβλέψεις του. Όμως δεν μπορώ να παραγνωρίσω το ότι, σε πολύ σημαντικό βαθμό, αυτά που έλεγε εξ αρχής αποδείχθηκε (κατ' εμέ) ότι έχουν τελικά βάση. Ενδεικτικά ήταν ίσως ο πρώτος που φώναζε από πριν αρχίσουν οι εμβολιασμοί ότι η ακίδα των mrna θα προκαλούσε θέματα στο κυκλοφορικό και θα προέκυπταν ζητήματα με μικροθρομβώσεις και κατ επέκταση καρδιολογικά και αιματολογικά ζητήματα. Όπως επίσης ήταν από τους πρώτους που ισχυριζόταν ότι κάθε επαναληπτική δόση θα δρούσε πολλαπλασιαστικά στις τυχόν ανεπιθύμητες συνέπειες. Από την άλλη είναι επίσης γεγονός ότι αν ίσχυαν σε όλη τους την (μέχρι τώρα εκ του αποτελέσματος) υπερβολή αυτά που έλεγε από την αρχή οι εμβολιασμένοι/πολυεμβολιασμένοι θα έπρεπε να είχαν ήδη αρχίσει να πέφτουν σαν τις μύγες. Με λίγα λόγια, είναι υπερβολικός αλλά όχι παπαρολόγος.

Με το απαραίτητο discount λοιπόν ως προς την υπερβολή στις προβλέψεις αλλά και το τεκμηριωμένο credit στην όποια σοβαρότητα ως προς την αποτύπωση υπαρκτών ζητημάτων, παρακάτω το σημερινό του σχόλιό του σχετικά με τη σημασία των επιμολύνσεων με πλασμίδια DNA στα mrna που πρόσφατα έγινε γνωστή και αναφέρθηκε κι εδώ (στο τριήμερο συνέδριο που είναι σε εξέλιξη στο μπάνιο)

Special Message from Prof Bhakdi About the "Discovery of Plasmid DNA Contaminating RNA Injectables"

"Because the DNA is packaged with lipid nanoparticles, the implications of the discovery are truly earthshaking. Cellular uptake of the bacterial chromosomes is pre-programmed and this immediately equates with alteration of the genome with nightmarish possible, and probable, consequences."
— Dr Sucharit Bhakdi to Better Way Conference in Bath, UK
Με τόσες υπερβολές από την μία πλευρά και τόση πίεση και (αστήρικτες;) διαβεβαιώσεις από την άλλη, πως να μην είχε καταμπερδευτεί ο κοσμάκης;
Αγαπητέ μου φίλε, δεν με απασχολεί πρώτιστα ο κοσμάκης. Πρώτιστα μ απασχολεί η πάρτη μου. Να καταλήξω κάπου με σοβαρές πιθανότητες αυτό το κάπου να ισχύει, να είναι κοντά στην πραγματικότητα.
Μόλις/άμα καταφέρω να καταλήξω σε ικανά τεκμηριωμένο συμπέρασμα για την πάρτη μου, θα δω μήπως μπορώ να βοηθήσω κάποιον από τους κοντινούς μου, αν το επιθυμούν... πάντα.
Προσωπικά όμως δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να μην καταλήξει κάπου όταν υπάρχει η αντικειμενική δυνατότητα αυτό να επιτευχθεί.Μιας και όσο και αν έχει πέσει ενδιάμεσα η όποια παραπληροφόρηση, ο όποιος περιορισμός της πληροφορίας, η όποια υπερβολή, η όποια διαβεβαίωση, υπάρχουν πλέον (κατ εμέ) ικανά δεδομένα για να βγάλει ο καθείς (θέλει να λογίζεται ως σώφρων και αντικειμενικός) ερευνητής, αρκετά, σοβαρά και ξεκάθαρα συμπεράσματα!
Όποιος δεν τα έχει βγάλει ακόμα μέχρι τώρα, θα πρέπει νομίζω να εξετάσει θέματα όπως η εσκεμμένη αποφυγή εύρεσης των τεκμηρίων ή η εσκεμμένη αποφυγή παραδοχής του τί αυτά τεκμηριώνουν. Και υπό αυτό το πρίσμα (υποκειμενική η άποψη) ούτε καν ο κοσμάκης δεν μπορεί πλέον να παρουσιάζει τις υπερβολές και τις ψεύτικες διαβεβαιώσεις ως άλλοθι.

ΥΓ. Ίσως να είχε νόημα κάποια στιγμή ένα νέο νήμα περί των lessons learned όλου αυτού που βιώσαμε με τη διαχείριση της πανδημίας.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9234
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 05 Ιουν 2023, 19:29

student έγραψε:
03 Ιουν 2023, 20:03
Isildur έγραψε:
03 Ιουν 2023, 19:41
student έγραψε:
03 Ιουν 2023, 19:27
Κατά την άποψή μου ο μπαχντι, τον οποίο παρακολουθώ από την αρχή της πανδημίας, ήταν ανέκαθεν υπερβολικός στις διατυπώσεις και τις προβλέψεις του. Όμως δεν μπορώ να παραγνωρίσω το ότι, σε πολύ σημαντικό βαθμό, αυτά που έλεγε εξ αρχής αποδείχθηκε (κατ' εμέ) ότι έχουν τελικά βάση. Ενδεικτικά ήταν ίσως ο πρώτος που φώναζε από πριν αρχίσουν οι εμβολιασμοί ότι η ακίδα των mrna θα προκαλούσε θέματα στο κυκλοφορικό και θα προέκυπταν ζητήματα με μικροθρομβώσεις και κατ επέκταση καρδιολογικά και αιματολογικά ζητήματα. Όπως επίσης ήταν από τους πρώτους που ισχυριζόταν ότι κάθε επαναληπτική δόση θα δρούσε πολλαπλασιαστικά στις τυχόν ανεπιθύμητες συνέπειες. Από την άλλη είναι επίσης γεγονός ότι αν ίσχυαν σε όλη τους την (μέχρι τώρα εκ του αποτελέσματος) υπερβολή αυτά που έλεγε από την αρχή οι εμβολιασμένοι/πολυεμβολιασμένοι θα έπρεπε να είχαν ήδη αρχίσει να πέφτουν σαν τις μύγες. Με λίγα λόγια, είναι υπερβολικός αλλά όχι παπαρολόγος.

Με το απαραίτητο discount λοιπόν ως προς την υπερβολή στις προβλέψεις αλλά και το τεκμηριωμένο credit στην όποια σοβαρότητα ως προς την αποτύπωση υπαρκτών ζητημάτων, παρακάτω το σημερινό του σχόλιό του σχετικά με τη σημασία των επιμολύνσεων με πλασμίδια DNA στα mrna που πρόσφατα έγινε γνωστή και αναφέρθηκε κι εδώ (στο τριήμερο συνέδριο που είναι σε εξέλιξη στο μπάνιο)

Special Message from Prof Bhakdi About the "Discovery of Plasmid DNA Contaminating RNA Injectables"

"Because the DNA is packaged with lipid nanoparticles, the implications of the discovery are truly earthshaking. Cellular uptake of the bacterial chromosomes is pre-programmed and this immediately equates with alteration of the genome with nightmarish possible, and probable, consequences."
— Dr Sucharit Bhakdi to Better Way Conference in Bath, UK
Με τόσες υπερβολές από την μία πλευρά και τόση πίεση και (αστήρικτες;) διαβεβαιώσεις από την άλλη, πως να μην είχε καταμπερδευτεί ο κοσμάκης;
Αγαπητέ μου φίλε, δεν με απασχολεί πρώτιστα ο κοσμάκης. Πρώτιστα μ απασχολεί η πάρτη μου. Να καταλήξω κάπου με σοβαρές πιθανότητες αυτό το κάπου να ισχύει, να είναι κοντά στην πραγματικότητα.
Μόλις/άμα καταφέρω να καταλήξω σε ικανά τεκμηριωμένο συμπέρασμα για την πάρτη μου, θα δω μήπως μπορώ να βοηθήσω κάποιον από τους κοντινούς μου, αν το επιθυμούν... πάντα.
Προσωπικά όμως δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να μην καταλήξει κάπου όταν υπάρχει η αντικειμενική δυνατότητα αυτό να επιτευχθεί.Μιας και όσο και αν έχει πέσει ενδιάμεσα η όποια παραπληροφόρηση, ο όποιος περιορισμός της πληροφορίας, η όποια υπερβολή, η όποια διαβεβαίωση, υπάρχουν πλέον (κατ εμέ) ικανά δεδομένα για να βγάλει ο καθείς (θέλει να λογίζεται ως σώφρων και αντικειμενικός) ερευνητής, αρκετά, σοβαρά και ξεκάθαρα συμπεράσματα!
Όποιος δεν τα έχει βγάλει ακόμα μέχρι τώρα, θα πρέπει νομίζω να εξετάσει θέματα όπως η εσκεμμένη αποφυγή εύρεσης των τεκμηρίων ή η εσκεμμένη αποφυγή παραδοχής του τί αυτά τεκμηριώνουν. Και υπό αυτό το πρίσμα (υποκειμενική η άποψη) ούτε καν ο κοσμάκης δεν μπορεί πλέον να παρουσιάζει τις υπερβολές και τις ψεύτικες διαβεβαιώσεις ως άλλοθι.

ΥΓ. Ίσως να είχε νόημα κάποια στιγμή ένα νέο νήμα περί των lessons learned όλου αυτού που βιώσαμε με τη διαχείριση της πανδημίας.
Αν έχεις τη διάθεση, τον χρόνο και κάποιες σχετικές γνώσεις (έστω και ως έναν βαθμό) να ψάχνεις τέτοιες περιπτώσεις με τον τρόπο το περιγράφεις, τότε πολύ κανεις. Εγώ δυστυχώς δεν είχα σχεδόν τίποτα απ' όλα αυτά, συν ότι είχα αρκετά μεγάλη εμπιστοσύνη στους περισσότερους (συντριπτικά περισσότερους θα έλεγα) επιστήμονες εκείνον το καιρό και τις διαβεβαιώσεις τους (σωστές ή λανθασμένες, ειλικρινείς ή με κρυμμένες σκοπιμότητες) και είπα να κάνω αυτό που έκανε η πλειοψηφία.

Και γενικά δηλαδή έχω αυτήν τη λογική σε ό,τι αφορά ιατρικά θέματα, για να καταλάβεις, αν κάποιος γιατρός μου συνταγογραφήσει ένα φάρμακο για κάτι που έχω, όχι μόνο δεν θα μπω να ψάξω στο ίντερνετ τι είναι, τι παρενέργειες πιθανόν να έχει κλπ, αλλά η πρώτη-πρώτη μου δουλειά είναι να πάρω και να πετάξω το φυλλάδιο της συσκευασίας. :lol:

Για τους δικούς ανθρώπους που λες που αν επιθυμούν κάποια βοήθεια από σένα (αν και εφόσον καταλήξεις κάπου), πιστεύω ότι είναι αργά πλέον. Αναφέρομαι στα εμβόλια του κόβιντ ασφαλώς, για τυχόν μελλοντικά αντίστοιχα θέματα ίσως όντως μπορείς να τους βοηθήσεις κάπως.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29143
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 07 Ιουν 2023, 19:36

06.06.2023
Γιάννης Φλωρινιώτης: «Από το τρίτο εμβόλιο και μετά ζω με οξυγόνο»Όσα δήλωνε τρεις μήνες πριν από τον θάνατό του.

Εικόνα

Σε ηλικία 76 ετών έφυγε από τη ζωή ο Γιάννης Φλωρινιώτης, ο οποίος το τελευταίο διάστημα νοσηλευόταν στο νοσοκομείο «Σωτηρία» καθώς είχε βαρύτατο πνευμονικό εμφύσημα, ενώ κατέληξε από καρδιακή ανακοπή.


Τον περασμένο Φεβρουάριο ο Γιάννης Φλωρινιώτης είχε βρεθεί καλεσμένος στην εκπομπή του Open «Ποιος είναι Πρωινιάτικα» σε μια εφ όλης της ύλης συνέντευξη στην Μπέττυ Μαγγίρα.

«Δεν έχω παράπονο. Πέρασα δύσκολα χρόνια σαν παιδί στα ορφανοτροφεία αλλά κατάφερα στη δουλειά μου τουλάχιστον, να περάσω στην αντίπερα όχθη και να είμαι σχολή για νέους», είχε αναφέρει αρχικά για τα δύσκολα παιδικά χρόνια.

Μιλώντας για τη ζωή του το τελευταίο διάστημα, ο Γιάννης Φλωρινιώτης είχε εξομολογηθεί για την περιπέτεια με την υγεία του: «Με τη σύζυγό μου μένουμε μαζί και καλά που έγινε αυτό. Τώρα τελευταία περνάω δύσκολα με την υγεία μου, το παλεύω και έχω προετοιμάσει τα παιδιά. Από το τρίτο εμβόλιο και μετά ζω με οξυγόνο», είχε τονίσει.
https://www.tlife.gr/eidhseis-nea/media ... u/1415444/



06/06/2023
Εκατοντάδες YouTubers που προώθησαν τα εμβόλια Covid κατά τη διάρκεια της πανδημίας έχουν τώρα αναπυτύξει καρκίνους-τούρμπο!

Εικόνα

Θυμάστε όλους εκείνους τους κοινωνικούς επηρεαστές του YouTube που ωθούσαν τα πειραματικά εμβόλια Covid-19 κατά τη διάρκεια της πανδημίας; Πολλοί από αυτούς πληρώθηκαν από την κυβέρνηση και τη Big Pharma (οι μεγάλες φαρμακευτικές εταιρείες) για να επηρεάσουν τους οπαδούς τους ώστε να πιστέψουν ότι η κυκλοφορία του εμβολίου ήταν καλή ιδέα.


Λοιπόν, εκατοντάδες από αυτούς τους νέους και υγιείς επιρροές του YouTube διαγνωστηκν με καρκίνο τώρα – και πολλοί από αυτούς παραδέχτηκαν ότι πάσχουν από σπάνιους και επιθετικούς καρκίνους-τούρμπο!!!

Πολλοί ανεξάρτητοι εκδότες έχουν αναφέρει για τα δεκάδες υγιή άτομα, συμπεριλαμβανομένων των επαγγελματιών αθλητών, που πεθαίνουν ξαφνικά από τότε που κυκλοφόρησε το εμβόλιο.

Εικόνα

Τα μέσα ενημέρωσης φυσικά ακυρώνουν όποιον τολμήσει να μιλήσει για όλα αυτά και οι κυβερνήσεις συγκαλύπτουν το σκάνδαλο των υπερβολικών θανάτων. Ζούμε σε έναν πολύ διαφορετικό κόσμο τώρα.

Εικόνα

Εικόνα

Εδώ είναι ένα μικρό δείγμα των δημοφιλών ανθρώπων του YouTube που επηρεάζουν τις μάζες που διαγνωστηκαν πρόσφατα με επιθετικούς καρκίνους-τούρμπο…

Αυτή η λίστα μεγαλώνει καθημερινά. Επίσης, δεν περιλαμβάνονται οι επηρεαστές TikTok και Twitter που έχουν διαγνωστεί με καρκίνο, ούτε οι πολλοί επηρεαστές σε διάφορες πλατφόρμες που έχουν υποστεί καρδιακά προβλήματα, όπως μυοκαρδίτιδα και ξαφνικές καρδιακές προσβολές.

Ποιος θα είναι ο πρώτος από αυτούς τους influencers που θα παραδεχτεί ότι τους είπαν ψέματα και τους εκμεταλλεύτηκαν;


https://katohika.gr/diethni/ekatontades ... s-tourmpo/


Befaios
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: 09 Μάιος 2019, 16:00

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Befaios » 07 Ιουν 2023, 20:18

Είναι υποψία, αλλά δεν εξηγείται έτσι ξαφνικά και στον Γιώργο Γεωργίου.

Ο δημοσιογράφος Τάκης Χατζής στο 0:25 το δήλωσε ότι δεν είχε τίποτα και έτσι ξαφνικά του παρουσιάστηκε ο καρκίνος.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2023, 11:10

Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3012
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 08 Ιουν 2023, 13:44

Kauldron έγραψε:
08 Ιουν 2023, 11:10
Τραγικό!

Κι εμένα πάντως φίλη μου μου πήγε πρόσφατα σε γιατρό γιατί της είχαν εμφανιστεί κάτι κουφά και απροσδιόριστα, μία από τις πρώτες ερωτήσεις του γιατρού ήταν αν έχει κάνει εμβόλια και πόσα. Αρχίζουν πλέον κάποιοι γιατροί και τολμάνε να ρωτήσουν, αν και πρακτικά δεν φαίνεται να μπορούν να βοηθήσουν κάπως.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3012
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 08 Ιουν 2023, 13:45

Για το αρχείο, το βάζω κι εδω
student έγραψε:
07 Ιουν 2023, 23:26
Και οι έρευνες συνεχίζουν να δημοσιεύονται. Σημερινή

https://journals.plos.org/plosmedicine/ ... ed.1004245

Conclusions

We observed an increased risk of myocarditis within the first week after priming and booster doses of mRNA vaccines, predominantly in males under 40 years with the highest risks after a second dose. The risk difference between the second and the third doses was particularly marked for the mRNA-1273 vaccine that contains half the amount of mRNA when used for boosting than priming. The lower risk in those with prior SARS-CoV-2 infection, and lack of an enhanced effect post-booster, does not suggest a spike-directed immune mechanism. Research to understand the mechanism of vaccine-associated myocarditis and to document the risk with bivalent mRNA vaccines is warranted.


Αυξημένο ρίσκο από το εμβόλιο σε ηλικιακή ομάδα που δεν κινδύνευε σχεδόν καθόλου από τον covid ούτε στην αρχή ούτε στο τέλος.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4784
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 08 Ιουν 2023, 15:12

το πλήθος τών δοκιμών δεν λέει κάτι για τα αποτελέσματά τους. ας δούμε την πρώτη ολοκληρωμένη δοκιμή με αποτελέσματα από τις 89 που βγάζει το σερτς στο λινκ τού «άρθρου».

Εικόνα
https://www.clinicaltrials.gov/ct2/resu ... rch=Search

όπως προκύπτει πρόκειται για δοκιμή στην Τουρκία με φάρμακο τουρκικής φαρμακευτικής εταιρείας που συμμετείχε στην έρευνα:
- δείγμα 36 30 εθελοντών και 30 control
- 6/36 λάκισαν λόγω θέμα μεταβολισμού (because αλογόπαστα;)
- primary outcome κλινική εικόνα ΜΕΘ: Control Group = 11/30 | Study Group = 14/30 (p-value=0.43)

αυτές είναι οι καλές φαρμακευτικές που τις εμπιστευόμαστε με δοκιμές σε δείγμα 30 ατόμων και στατιστικά μη σημαντικά αποτελέσματα; :smt017

Ivermectin for Severe COVID-19 Management
Εικόνα
Εικόνα
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39398
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Ιουν 2023, 20:12

Απαντηση στον Isildur απο εδω.

Αρίστος @ Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Πες μας λοιπον σε ποια απο τα 3 εμβολια που επιβληθηκαν περιορισμοι στη χρηση τους η ολικη απαγορευση...

επιτραπηκε ξανα να χρησιμοποιηθουν και σταματησαν οι περιορισμοι.

Γιατι εγω δεν γνωριζω καμια τετοια περιπτωση σε καποια δυτικη χωρα αλλα μπορει να μου διαφευγει μια στις 40 περιπτωσεις ισως.

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9234
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 08 Ιουν 2023, 20:21

Ρε Αρίστο, σου είπα και στο άλλο όχι, τέλος. Έχω κλικάρει όσα λινκς έχεις ανεβάσει, σου έχω φέρει κουοταρισμένα κείμενα, σου έχω δείξει τι λένε οι ειδήσεις που εσύ ανέβασες σε σχέση με τα δικά σου σχόλια, έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το θέμα. Μα πάααααρα πολύ.

Θες να πιστεύεις κάτι; Με γεια σου με χαρά σου. Εγώ αυτό που μπορούσα και είχα διάθεση να κάνω το έκανα. Δεν αντέχω άλλο, σόρυ κιόλας.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιουν 2023, 20:31

Isildur έγραψε:
08 Ιουν 2023, 20:21
Ρε Αρίστο, σου είπα και στο άλλο όχι, τέλος. Έχω κλικάρει όσα λινκς έχεις ανεβάσει, σου έχω φέρει κουοταρισμένα κείμενα, σου έχω δείξει τι λένε οι ειδήσεις που εσύ ανέβασες σε σχέση με τα δικά σου σχόλια, έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το θέμα. Μα πάααααρα πολύ.

Θες να πιστεύεις κάτι; Με γεια σου με χαρά σου. Εγώ αυτό που μπορούσα και είχα διάθεση να κάνω το έκανα. Δεν αντέχω άλλο, σόρυ κιόλας.
Σε κάθε περίπτωση, ο Φλωρινιώτης δεν έχαιρε άκρας υγείας. Είχε πάθει εγκεφαλικό ο άνθρωπος από το 2018.

Γιάννης Φλωρινιώτης: Δραματικές ώρες στο χειρουργείο. Ποιες οι εξελίξεις στην υγεία του


Πώς ανεβαίνει τον δικό του Γολγοθά ο Γιάννης Φλωρινιώτης; Τι συνέβη στο χειρουργείο;
Τον δικό του Γολγοθά συνεχίζει ν’ ανεβαίνει ο Γιάννης Φλωρινιώτης, ο οποίος, μετά το εγκεφαλικό που υπέστη και παραλίγο να του στερήσει την όραση, τώρα υποβάλλεται σε θεραπείες για να την αποκαταστήσει.

«Κάθε μήνα, για έναν χρόνο, θα μου κάνουν μια ένεση μέσα στο μάτι για να μπορέσουν να επαναφέρουν το φως μου» λέει στην «Espresso» και συνεχίζει: «Έγινε η πρώτη ένεση χτες και τώρα κάθε 10 του μηνός θα πηγαίνω στο Νοσοκομείο ΕΛΠΙΣ γι’ αυτόν τον λόγο».
Ο Γιάννης Φλωρινιώτης πάντως δεν κρύβει και την πικρία του για κάποιες κακεντρέχειες που έφτασαν στ’ αυτιά του:
«Στεναχωρήθηκα πολύ που κάποιοι νόμιζαν ότι εκμεταλλεύομαι το γεγονός για διαφήμιση. Τόσα χρόνια στον χώρο δεν χρειάζεται να κάνω κάτι τέτοιο, αλλά ούτε θα… έπαιζα με το θέμα της υγείας μου.
Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Αλεξάνδρα Γκούντα που με βοήθησε στο πρόβλημα υγεία μου, αλλά και ψυχολογικά.
Έκανε πράγματα για μένα σαν να ήμουν δικός της άνθρωπος».
Όμως τα προβλήματα υγείας φαίνεται να μην έχουν τελειωμό για τον αγαπημένο καλλιτέχνη:

«Σε λίγο θα μπω σε άλλο νοσοκομείο για τη βουβωνοκήλη μου, γιατί χρειάζεται επειγόντως χειρουργείο.

Γι’ αυτό και ακύρωσα κάποιες εμφανίσεις μου, για να δώσω βάση στην υγεία μου, και μετά να μπορέσω να αφοσιωθώ στο τραγούδι.
Άλλωστε, όπως λέω πάντα, θα πεθάνω με το μικρόφωνο στο χέρι!» είπε ο Γιάννης Φλωρινιώτης.


https://www.fimes.gr/2018/06/floriniotis-xeirourgeio/
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9234
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 08 Ιουν 2023, 20:42

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιουν 2023, 20:31
Isildur έγραψε:
08 Ιουν 2023, 20:21
Ρε Αρίστο, σου είπα και στο άλλο όχι, τέλος. Έχω κλικάρει όσα λινκς έχεις ανεβάσει, σου έχω φέρει κουοταρισμένα κείμενα, σου έχω δείξει τι λένε οι ειδήσεις που εσύ ανέβασες σε σχέση με τα δικά σου σχόλια, έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το θέμα. Μα πάααααρα πολύ.

Θες να πιστεύεις κάτι; Με γεια σου με χαρά σου. Εγώ αυτό που μπορούσα και είχα διάθεση να κάνω το έκανα. Δεν αντέχω άλλο, σόρυ κιόλας.
Σε κάθε περίπτωση, ο Φλωρινιώτης δεν έχαιρε άκρας υγείας. Είχε πάθει εγκεφαλικό ο άνθρωπος από το 2018.

Γιάννης Φλωρινιώτης: Δραματικές ώρες στο χειρουργείο. Ποιες οι εξελίξεις στην υγεία του


Πώς ανεβαίνει τον δικό του Γολγοθά ο Γιάννης Φλωρινιώτης; Τι συνέβη στο χειρουργείο;
Τον δικό του Γολγοθά συνεχίζει ν’ ανεβαίνει ο Γιάννης Φλωρινιώτης, ο οποίος, μετά το εγκεφαλικό που υπέστη και παραλίγο να του στερήσει την όραση, τώρα υποβάλλεται σε θεραπείες για να την αποκαταστήσει.

«Κάθε μήνα, για έναν χρόνο, θα μου κάνουν μια ένεση μέσα στο μάτι για να μπορέσουν να επαναφέρουν το φως μου» λέει στην «Espresso» και συνεχίζει: «Έγινε η πρώτη ένεση χτες και τώρα κάθε 10 του μηνός θα πηγαίνω στο Νοσοκομείο ΕΛΠΙΣ γι’ αυτόν τον λόγο».
Ο Γιάννης Φλωρινιώτης πάντως δεν κρύβει και την πικρία του για κάποιες κακεντρέχειες που έφτασαν στ’ αυτιά του:
«Στεναχωρήθηκα πολύ που κάποιοι νόμιζαν ότι εκμεταλλεύομαι το γεγονός για διαφήμιση. Τόσα χρόνια στον χώρο δεν χρειάζεται να κάνω κάτι τέτοιο, αλλά ούτε θα… έπαιζα με το θέμα της υγείας μου.
Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Αλεξάνδρα Γκούντα που με βοήθησε στο πρόβλημα υγεία μου, αλλά και ψυχολογικά.
Έκανε πράγματα για μένα σαν να ήμουν δικός της άνθρωπος».
Όμως τα προβλήματα υγείας φαίνεται να μην έχουν τελειωμό για τον αγαπημένο καλλιτέχνη:

«Σε λίγο θα μπω σε άλλο νοσοκομείο για τη βουβωνοκήλη μου, γιατί χρειάζεται επειγόντως χειρουργείο.

Γι’ αυτό και ακύρωσα κάποιες εμφανίσεις μου, για να δώσω βάση στην υγεία μου, και μετά να μπορέσω να αφοσιωθώ στο τραγούδι.
Άλλωστε, όπως λέω πάντα, θα πεθάνω με το μικρόφωνο στο χέρι!» είπε ο Γιάννης Φλωρινιώτης.


https://www.fimes.gr/2018/06/floriniotis-xeirourgeio/
Να σου πω τι κατάλαβα εγώ από το βιντεάκι που είδα πιο πάνω. Καταρχάς, ο άνθρωπος ήταν ειλικρινής. Είπε ότι όντως του το είπε αυτό κάποιος γιατρός (χωρίς να έχουμε βέβαια και πλήρη εικόνα για το πώς και τι του είπε, αλλά ας το δεχτούμε ότι ήταν έτσι ακριβώς, γιατί να πει ψέματα;) αλλά στη συνέχεια, όταν ο τύπος τον ρώτησε τι έχει να πει στον κόσμο, ο Φλωρινιώτης κράτησε σωστότατη στάση (άλλωστε γιατί να πει κάτι, γιατρός είναι;) και είπε "σε μένα έτυχε να το πάθω, οι περισσότεροι δεν πάθανε τίποτα".

Ο τύπος όμως που τον ρωτούσε, που ποιος ξέρει ποιος να 'ναι αυτός, πρώτη φορά τον έβλεπα, έκανε μπαμ ότι προσπαθούσε να εκμαιεύσει κάποια δήλωση που να ταιριάζει στο αφήγημα που ήθελε να περάσει προς τα έξω. Απλά έφαγε Χ, παρά τις πλάγιες ερωτήσεις και τα γλυκούλικα βλέμματα προς την κάμερα...
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιουν 2023, 22:20

Isildur έγραψε:
08 Ιουν 2023, 20:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Ιουν 2023, 20:31
Isildur έγραψε:
08 Ιουν 2023, 20:21
Ρε Αρίστο, σου είπα και στο άλλο όχι, τέλος. Έχω κλικάρει όσα λινκς έχεις ανεβάσει, σου έχω φέρει κουοταρισμένα κείμενα, σου έχω δείξει τι λένε οι ειδήσεις που εσύ ανέβασες σε σχέση με τα δικά σου σχόλια, έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το θέμα. Μα πάααααρα πολύ.

Θες να πιστεύεις κάτι; Με γεια σου με χαρά σου. Εγώ αυτό που μπορούσα και είχα διάθεση να κάνω το έκανα. Δεν αντέχω άλλο, σόρυ κιόλας.
Σε κάθε περίπτωση, ο Φλωρινιώτης δεν έχαιρε άκρας υγείας. Είχε πάθει εγκεφαλικό ο άνθρωπος από το 2018.

Γιάννης Φλωρινιώτης: Δραματικές ώρες στο χειρουργείο. Ποιες οι εξελίξεις στην υγεία του


Πώς ανεβαίνει τον δικό του Γολγοθά ο Γιάννης Φλωρινιώτης; Τι συνέβη στο χειρουργείο;
Τον δικό του Γολγοθά συνεχίζει ν’ ανεβαίνει ο Γιάννης Φλωρινιώτης, ο οποίος, μετά το εγκεφαλικό που υπέστη και παραλίγο να του στερήσει την όραση, τώρα υποβάλλεται σε θεραπείες για να την αποκαταστήσει.

«Κάθε μήνα, για έναν χρόνο, θα μου κάνουν μια ένεση μέσα στο μάτι για να μπορέσουν να επαναφέρουν το φως μου» λέει στην «Espresso» και συνεχίζει: «Έγινε η πρώτη ένεση χτες και τώρα κάθε 10 του μηνός θα πηγαίνω στο Νοσοκομείο ΕΛΠΙΣ γι’ αυτόν τον λόγο».
Ο Γιάννης Φλωρινιώτης πάντως δεν κρύβει και την πικρία του για κάποιες κακεντρέχειες που έφτασαν στ’ αυτιά του:
«Στεναχωρήθηκα πολύ που κάποιοι νόμιζαν ότι εκμεταλλεύομαι το γεγονός για διαφήμιση. Τόσα χρόνια στον χώρο δεν χρειάζεται να κάνω κάτι τέτοιο, αλλά ούτε θα… έπαιζα με το θέμα της υγείας μου.
Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Αλεξάνδρα Γκούντα που με βοήθησε στο πρόβλημα υγεία μου, αλλά και ψυχολογικά.
Έκανε πράγματα για μένα σαν να ήμουν δικός της άνθρωπος».
Όμως τα προβλήματα υγείας φαίνεται να μην έχουν τελειωμό για τον αγαπημένο καλλιτέχνη:

«Σε λίγο θα μπω σε άλλο νοσοκομείο για τη βουβωνοκήλη μου, γιατί χρειάζεται επειγόντως χειρουργείο.

Γι’ αυτό και ακύρωσα κάποιες εμφανίσεις μου, για να δώσω βάση στην υγεία μου, και μετά να μπορέσω να αφοσιωθώ στο τραγούδι.
Άλλωστε, όπως λέω πάντα, θα πεθάνω με το μικρόφωνο στο χέρι!» είπε ο Γιάννης Φλωρινιώτης.


https://www.fimes.gr/2018/06/floriniotis-xeirourgeio/
Να σου πω τι κατάλαβα εγώ από το βιντεάκι που είδα πιο πάνω. Καταρχάς, ο άνθρωπος ήταν ειλικρινής. Είπε ότι όντως του το είπε αυτό κάποιος γιατρός (χωρίς να έχουμε βέβαια και πλήρη εικόνα για το πώς και τι του είπε, αλλά ας το δεχτούμε ότι ήταν έτσι ακριβώς, γιατί να πει ψέματα;) αλλά στη συνέχεια, όταν ο τύπος τον ρώτησε τι έχει να πει στον κόσμο, ο Φλωρινιώτης κράτησε σωστότατη στάση (άλλωστε γιατί να πει κάτι, γιατρός είναι;) και είπε "σε μένα έτυχε να το πάθω, οι περισσότεροι δεν πάθανε τίποτα".

Ο τύπος όμως που τον ρωτούσε, που ποιος ξέρει ποιος να 'ναι αυτός, πρώτη φορά τον έβλεπα, έκανε μπαμ ότι προσπαθούσε να εκμαιεύσει κάποια δήλωση που να ταιριάζει στο αφήγημα που ήθελε να περάσει προς τα έξω. Απλά έφαγε Χ, παρά τις πλάγιες ερωτήσεις και τα γλυκούλικα βλέμματα προς την κάμερα...
Ο Φλωρινιώτης ήταν απλώς ο Φλωρινιώτης. Και ακριβώς γι' αυτό ήταν συμπαθής σε όλους. Ο τύπος που τον ρωτούσε ήταν ένας ακόμη από τους εκατοντάδες δαιμόνιους ρεπόρτερς.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29143
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 09 Ιουν 2023, 21:20

06-09-2023
Τρομερό θανατικό στην Ελλάδα!!! Είναι από τα εμβόλια;;; Το ΒΙΝΤΕΟ ίσως δίνει την απάντηση.

Εικόνα

Παρατίθενται οι ισχυρισμοί επιστήμονα...


Καταθέτοντας ενώπιον του νομοθετικού σώματος της Πολιτείας της Αριζόνα, ο καρδιολόγος Dr McCullough παρουσίασε τρεις ξεχωριστές πηγές που, όπως διατείνεται, κατέληξαν στο ίδιο συμπέρασμα: εκατοντάδες χιλιάδες Αμερικανοί έχασαν την ζωή τους από τα εμβόλια για τον COVID.

Το βίντεο είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον, την ώρα που στην Ελλάδα, ακόμα και διάσημοι, αναρωτιούνται πια ανοιχτά γιατί έχει πέσει τόσο πολύ θανατικό στην πατρίδα μας, με τελευταίο θάνατο του Γιάννη Φλωρινιώτη (https://www.el.gr/ygeia/salos-me-tis-di ... oti-gia-t/), ο οποίος είχε καταγγείλει το τρίτο εμβόλιο ως απαρχή του κατηφόρου που πήρε η υγεία του και τελικά οδήγησε στο μοιραίο (https://www.el.gr/life/dyo-synenteyxeis ... ioti-prin/)!

Όπως δήλωσε μεταξύ άλλων:

«Οι εκτιμήσεις είναι από 3 διαφορετικές πηγές.

Μία από το Κολούμπια από τους Pantazatos και Seligmann: Μόνο το 2021, βάσει δεδομένων της αμερικανικής απογραφής, δεδομένων από την χορήγηση των εμβολίων, 178.000 Αμερικανοί πέθαναν εξαιτίας του εμβολίου – μόνο το 2021!!!!!!

Η επόμενη είναι από τον Skidmore και τους συνεργάτες του, από το πανεπιστήμιο του Μίσιγκαν, χρησιμοποιώντας κοινωνιολογικά δεδομένα από άτομα που γνώριζαν άλλους που πέθαναν από το εμβόλιο. Ο αριθμός που σημείωσαν για το 2021 ήταν 278.000 Αμερικανοί!!!!!

Τον Δεκέμβριο του 2021, το CDC είπε στην Αμερική ότι 9.000 Αμερικανοί είχαν πεθάνει από το εμβόλιο του covid-19…».


Δείτε την συνέχεια:
https://www.el.gr/ygeia/tromero-thanati ... -einai-ap/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών