Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
The Age of Aquarius
Δημοσιεύσεις: 1848
Εγγραφή: 02 Δεκ 2018, 22:36
Phorum.gr user: The Age of Aquarius

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Age of Aquarius » 14 Αύγ 2021, 23:35

άγνωστος γνωστός έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:20
Αν τελικά το εμβόλιο είναι μόνο για την αποτροπή της βαριάς νόσησης και του θανάτου, γιατί είναι υποχρεωτικό και κάνετε λόγο κιόλας για κοινωνική ευθύνη και αποκλεισμούς κλπ.
Βλάκες.
Γιατί το ζήτημα δεν είναι μόνο υγεινομικό αλλά και κοινωνικής μηχανικής.

άγνωστος γνωστός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 08 Ιαν 2019, 00:33

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από άγνωστος γνωστός » 14 Αύγ 2021, 23:39

The Age of Aquarius έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:35
άγνωστος γνωστός έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:20
Αν τελικά το εμβόλιο είναι μόνο για την αποτροπή της βαριάς νόσησης και του θανάτου, γιατί είναι υποχρεωτικό και κάνετε λόγο κιόλας για κοινωνική ευθύνη και αποκλεισμούς κλπ.
Βλάκες.
Γιατί το ζήτημα δεν είναι μόνο υγεινομικό αλλά και κοινωνικής μηχανικής.
:smt017

3f3k
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
Phorum.gr user: letryf

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 14 Αύγ 2021, 23:41

άγνωστος γνωστός έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:20
Αν τελικά το εμβόλιο είναι μόνο για την αποτροπή της βαριάς νόσησης και του θανάτου, γιατί είναι υποχρεωτικό και κάνετε λόγο κιόλας για κοινωνική ευθύνη και αποκλεισμούς κλπ.
Βλάκες.
Γιατί είναι για την αποτροπή της βαριάς νόσησης και του θανάτου.

άγνωστος γνωστός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 08 Ιαν 2019, 00:33

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από άγνωστος γνωστός » 14 Αύγ 2021, 23:47

3f3k έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:41
άγνωστος γνωστός έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:20
Αν τελικά το εμβόλιο είναι μόνο για την αποτροπή της βαριάς νόσησης και του θανάτου, γιατί είναι υποχρεωτικό και κάνετε λόγο κιόλας για κοινωνική ευθύνη και αποκλεισμούς κλπ.
Βλάκες.
Γιατί είναι για την αποτροπή της βαριάς νόσησης και του θανάτου.
Ναι αλλά όχι ότι θα κολλησεις τον άλλον.

Ψεύτες και νταβατζήδες από τη μια και φερέφωνα βλάκες από την άλλη. Έχουμε μπλέξει φίλε μου.

3f3k
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
Phorum.gr user: letryf

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 14 Αύγ 2021, 23:54

άγνωστος γνωστός έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:47
3f3k έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:41
άγνωστος γνωστός έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:20
Αν τελικά το εμβόλιο είναι μόνο για την αποτροπή της βαριάς νόσησης και του θανάτου, γιατί είναι υποχρεωτικό και κάνετε λόγο κιόλας για κοινωνική ευθύνη και αποκλεισμούς κλπ.
Βλάκες.
Γιατί είναι για την αποτροπή της βαριάς νόσησης και του θανάτου.
Ναι αλλά όχι ότι θα κολλησεις τον άλλον.

Ψεύτες και νταβατζήδες από τη μια και φερέφωνα βλάκες από την άλλη. Έχουμε μπλέξει φίλε μου.
Πες μου λιγο γιατί δεν κάνεις το εμβόλιο. Και αν θέλεις πες μου και αν κάνεις το εμβόλιο της γρίπης κάθε χρόνο (αν είσαι ευπαθής ομάδα ή έρχεσαι σε επαφή με παιδιά φυσικά)

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 15 Αύγ 2021, 00:13

άγνωστος γνωστός έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:47
Έχουμε μπλέξει φίλε μου.
Ναι αγόρι μου. Σε σπείρα με σπουργίτια

άγνωστος γνωστός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 08 Ιαν 2019, 00:33

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από άγνωστος γνωστός » 15 Αύγ 2021, 00:44

3f3k έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:54
άγνωστος γνωστός έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:47
3f3k έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:41


Γιατί είναι για την αποτροπή της βαριάς νόσησης και του θανάτου.
Ναι αλλά όχι ότι θα κολλησεις τον άλλον.

Ψεύτες και νταβατζήδες από τη μια και φερέφωνα βλάκες από την άλλη. Έχουμε μπλέξει φίλε μου.
Πες μου λιγο γιατί δεν κάνεις το εμβόλιο. Και αν θέλεις πες μου και αν κάνεις το εμβόλιο της γρίπης κάθε χρόνο (αν είσαι ευπαθής ομάδα ή έρχεσαι σε επαφή με παιδιά φυσικά)
Γιατί το φοβάμαι και δεν έχω εμπιστοσύνη στον οργανισμό μου. Όχι δεν κάνω το εμβόλιο της γρίπης. Όποτε κολλάω μου περνάει.
Με τα παιδιά πως εννοείς το επαφή και το φυσικά;

άγνωστος γνωστός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 08 Ιαν 2019, 00:33

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από άγνωστος γνωστός » 15 Αύγ 2021, 00:47

EKPLIKTIKOS έγραψε:
15 Αύγ 2021, 00:13
άγνωστος γνωστός έγραψε:
14 Αύγ 2021, 23:47
Έχουμε μπλέξει φίλε μου.
Ναι αγόρι μου. Σε σπείρα με σπουργίτια
Σε μπάζα μέσα στη λάσπη. Σε βάλτο μέσα στο λιοπύρι. Στη χώρα με κυβέρνηση ΝΔ. Έλα που δεν καταλαβαίνεις.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41296
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Αύγ 2021, 06:34

Mάχη για τη ζωή της δίνει 52χρονη Ισραηλινή μετά την 3η δόση της Pfizer ανέφερε το Υπ. Υγείας της χώρας

https://kourdistoportocali.com/news-des ... is-choras/

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71116
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Αύγ 2021, 08:59

Αρίστος έγραψε:
15 Αύγ 2021, 06:34
Mάχη για τη ζωή της δίνει 52χρονη Ισραηλινή μετά την 3η δόση της Pfizer ανέφερε το Υπ. Υγείας της χώρας

https://kourdistoportocali.com/news-des ... is-choras/

.
Nαι, προφανώς ανήκει στο 5% των πλήρως εμβολιασμένων, που νοσεί σοβαρά.

Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνετε;


Εγώ πάντως γέλασα με αυτό:

Στην αρχή του άρθρου γράφει αυτό:
Από τον Βασίλη Μπόνιο*
*(Σας παρακαλούμε θερμά να μην μας αντιγράφετε. Δεν μας ενδιαφέρει η αναφορά της πηγής. Ζητήστε από τους συντάκτες σας να κοπιάσουν όπως εμείς ώστε να έχετε τη δική σας ύλη. Σταματήστε αυτό που κάνετε)
και στο τέλος αυτό:
Το σχετικό ρεπορτάζ δημοσιεύει ο Guardian
:D
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7576
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 15 Αύγ 2021, 09:14

nik_killthemall έγραψε:
14 Αύγ 2021, 21:30
Να γιατί το προνιουζ είναι για τον πούτσο, γιατί αφιερώνει 10 παραγράφους στη παραπλάνηση και 1 παράγραφο στην αλήθεια !
Aκομη να τιμωρηθει νομικά το σκουπιδοnews για τα ψεματα που διαδιδει;; :roll:

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14218
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 15 Αύγ 2021, 09:36

"Το 85% με 90% των νοσηλειών αφορά πλήρως εμβολιασμένα άτομα» και «το 95 % των σοβαρά νοσούντων» βρίσκονται στην εμβολιαστική διαδικασία"

Μιλαμε τωρα για μια χωρα που πανω απο τους μισους εχουν εμβολιαστει. Δηλαδη αν συνεβαινε τετοιο πράγμα, θα σημαινε οτι τα εμβολια προκαλουν νοσηλειες και θανατους, αλλα οι Ισραηλινοι για καποιον ανεξήγητο λόγο συνεχιζουν να εμβολιαζονται.

Για πολλες φαπες αυτοι που τα γραφουν αυτα, και κανονικα έπρεπε να ηταν ηδη μεσα.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18376
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 15 Αύγ 2021, 09:48

τα λεγαν οι νομπελιστες και ο Πολακης ο θεος, αλλα δεν τους ακουσαν.
δεν εμβολιαζεις μαζικα τον πληθυσμο στην κορυφωση μιας πανδημιας. Τον κανεις πιο ανθεκτικο τον ιο και δημιουργεις μεταλλαξεις..
Απ το τεξτμπουκ "πως να χειροτερεψεις την κατασταση".
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος πήζον bot την 15 Αύγ 2021, 10:03, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.


Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41296
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Αύγ 2021, 10:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Αύγ 2021, 08:59
Αρίστος έγραψε:
15 Αύγ 2021, 06:34
Mάχη για τη ζωή της δίνει 52χρονη Ισραηλινή μετά την 3η δόση της Pfizer ανέφερε το Υπ. Υγείας της χώρας

https://kourdistoportocali.com/news-des ... is-choras/

.
Nαι, προφανώς ανήκει στο 5% των πλήρως εμβολιασμένων, που νοσεί σοβαρά.



Δεν νοσει απο κορωνοιο βρε βλαμενη αλλα απο αλλεργικη αντιδραση μετα την 3η δοση της Pfizer.

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών