απο σήμερα ανεμβολίαστος

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Φεβ 2022, 19:15

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Φεβ 2022, 17:32
δηλαδή το ποσοστό εμβολιασμεννων πέφτει;
Εννοείται και πέφτει. Και σε σημείο να νοσήσεις βαριά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
LEONAS
Δημοσιεύσεις: 5728
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 16:03
Phorum.gr user: ΧΟΥΚ

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONAS » 07 Φεβ 2022, 19:16

Είμαι έτοιμος για τέταρτη δοση
Πέσιμο ή χεσιμο; :p2:

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10093
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 07 Φεβ 2022, 19:17

Ημιψεκασμένοι :lol:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14588
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 07 Φεβ 2022, 19:19

Θα είναι σαν να έχετε κάνει εμβόλιο και σαν να μην έχετε κάνει.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43545
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 07 Φεβ 2022, 19:37

Δεν γίνεται να μην κάνεις την τρίτη, ο κορωνοϊός θα κάνει πορτοκαλί επανάσταση στα πνευμόνια σου.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
The Age of Aquarius
Δημοσιεύσεις: 1845
Εγγραφή: 02 Δεκ 2018, 22:36
Phorum.gr user: The Age of Aquarius

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Age of Aquarius » 07 Φεβ 2022, 19:46

dna replication έγραψε:
07 Φεβ 2022, 14:32
έκανα τις πρώτες 2 δόσεις αλλά στην πορεία με τα μετέπειτα δεδομένα θεωρησα οτι η 3η δεν προσφέρει καμιά ιδιαίτερη προστασία ούτε σε μένα ουτε στους γύρω. Είχα και αρκετές παρενέργειες απο τη 2η ειδικά δόση...
Συνεχίζω να λαμβάνω μέτρα προφύλαξης και προστασίας.
Τι λετε?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40594
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 07 Φεβ 2022, 19:49

dna replication έγραψε:
07 Φεβ 2022, 14:32
έκανα τις πρώτες 2 δόσεις αλλά στην πορεία με τα μετέπειτα δεδομένα θεωρησα οτι η 3η δεν προσφέρει καμιά ιδιαίτερη προστασία ούτε σε μένα ουτε στους γύρω. Είχα και αρκετές παρενέργειες απο τη 2η ειδικά δόση...
Συνεχίζω να λαμβάνω μέτρα προφύλαξης και προστασίας.
Τι λετε?


Τι παρενεργειες αν επιτρεπεται;

.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31009
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 07 Φεβ 2022, 22:46

Αρίστος έγραψε:
07 Φεβ 2022, 19:49
dna replication έγραψε:
07 Φεβ 2022, 14:32
έκανα τις πρώτες 2 δόσεις αλλά στην πορεία με τα μετέπειτα δεδομένα θεωρησα οτι η 3η δεν προσφέρει καμιά ιδιαίτερη προστασία ούτε σε μένα ουτε στους γύρω. Είχα και αρκετές παρενέργειες απο τη 2η ειδικά δόση...
Συνεχίζω να λαμβάνω μέτρα προφύλαξης και προστασίας.
Τι λετε?


Τι παρενεργειες αν επιτρεπεται;

.
moderna ήταν, τσιμπήματα, πόνοι, πιασίματα σε όλο το σώμα, κακουχία εξάντληση 3 μέρες. Μπορώ να πω οτι πήρε 2 εβδομάδες να νοιώσω εντελώς-εντελώς καλά
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14185
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 07 Φεβ 2022, 22:54

dna replication έγραψε:
07 Φεβ 2022, 22:46
Αρίστος έγραψε:
07 Φεβ 2022, 19:49
dna replication έγραψε:
07 Φεβ 2022, 14:32
έκανα τις πρώτες 2 δόσεις αλλά στην πορεία με τα μετέπειτα δεδομένα θεωρησα οτι η 3η δεν προσφέρει καμιά ιδιαίτερη προστασία ούτε σε μένα ουτε στους γύρω. Είχα και αρκετές παρενέργειες απο τη 2η ειδικά δόση...
Συνεχίζω να λαμβάνω μέτρα προφύλαξης και προστασίας.
Τι λετε?


Τι παρενεργειες αν επιτρεπεται;

.
moderna ήταν, τσιμπήματα, πόνοι, πιασίματα σε όλο το σώμα, κακουχία εξάντληση 3 μέρες. Μπορώ να πω οτι πήρε 2 εβδομάδες να νοιώσω εντελώς-εντελώς καλά
2 δοσεις pfizer και μια moderna. Στα pfizer δεν ειχα καμια παρενέργεια σε σημείο να απορω. Στο moderna ειχα πονοκεφαλους 3 μερες. Αυτό που ηταν να κανω το εκανα, 4η δοση δεν κανω.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28546
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 07 Φεβ 2022, 22:57

panos291 έγραψε:
07 Φεβ 2022, 22:54
Αυτό που ηταν να κανω το εκανα, 4η δοση δεν κανω.
Αν δεν κανεις την καθοριστικη και τελευταια δοση,πανε στραφι οι τρεις πρωτες.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23057
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 07 Φεβ 2022, 22:58

Εγώ με πφαιζερ μια χαρά. Μονάχα μετά από 20 μέρες ένα βράδυ εκεί σ ένα όνειρο άσχετο, έβλεπα πως κάποιος χτύπαγε ένα κουδούνι και το κεφάλι μου τρανταζοταν λες και το χτυπούσε ηλεκτρικό ρεύμα. Για ένα δευτερόλεπτο σταματησε αλλά συνέχισε τόσο δυνατά που ξύπνησα. Ένιωθα το κεφάλι μου να τραντάζεται λες και με είχαν βάλει σε ηλεκτρική καρέκλα, λες και έτρεμε από σεισμό 8 Ρίχτερ. Μετα από λίγα δευτερόλεπτα αφού ξύπνησα άρχισε να υποχωρεί επώδυνα με τα δόντια μου να τρίζουν ανεξέλεγκτα. Έκλεισα τα μάτια μου μπας και ηρεμήσω, και έπεφταν καταρρακτωδώς εικόνες από περίεργα όνειρα που είχα δει πριν δεκαετίες και είχα ξεχάσει. Ειδικά ένα περίεργο με φρικτή αίσθηση πως ανέβαινα τα σκαλιά ενός πύργου που ποτέ δεν τελείωναν. Μετά ηρέμησα και πίστεψα πως ήταν κάποιος ψυχοσωματικος εφιάλτης, αλλά μάλλον τελικά κάτι εξωτερικό έκανε ανταπόκριση μέσα στο όνειρο. Δεν το είχα ξαναπάθει ούτε το έπαθαν ξανά, αλλά κάπως το σύνδεσα με το εμβόλιο, γι αυτό για τρίτη είμαι σκεπτικός, αφού είναι και αχρείαστη. Αλλά οκ. Θα την κάνω αν είναι. Τι άνδρες είμαστε.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16784
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 07 Φεβ 2022, 23:14

Ζενίθεδρος έγραψε:
07 Φεβ 2022, 19:19
Θα είναι σαν να έχετε κάνει εμβόλιο και σαν να μην έχετε κάνει.
:smt005:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16784
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 07 Φεβ 2022, 23:18

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Φεβ 2022, 22:58
Εγώ με πφαιζερ μια χαρά. Μονάχα μετά από 20 μέρες ένα βράδυ εκεί σ ένα όνειρο άσχετο, έβλεπα πως κάποιος χτύπαγε ένα κουδούνι και το κεφάλι μου τρανταζοταν λες και το χτυπούσε ηλεκτρικό ρεύμα. Για ένα δευτερόλεπτο σταματησε αλλά συνέχισε τόσο δυνατά που ξύπνησα. Ένιωθα το κεφάλι μου να τραντάζεται λες και με είχαν βάλει σε ηλεκτρική καρέκλα, λες και έτρεμε από σεισμό 8 Ρίχτερ. Μετα από λίγα δευτερόλεπτα αφού ξύπνησα άρχισε να υποχωρεί επώδυνα με τα δόντια μου να τρίζουν ανεξέλεγκτα. Έκλεισα τα μάτια μου μπας και ηρεμήσω, και έπεφταν καταρρακτωδώς εικόνες από περίεργα όνειρα που είχα δει πριν δεκαετίες και είχα ξεχάσει. Ειδικά ένα περίεργο με φρικτή αίσθηση πως ανέβαινα τα σκαλιά ενός πύργου που ποτέ δεν τελείωναν. Μετά ηρέμησα και πίστεψα πως ήταν κάποιος ψυχοσωματικος εφιάλτης, αλλά μάλλον τελικά κάτι εξωτερικό έκανε ανταπόκριση μέσα στο όνειρο. Δεν το είχα ξαναπάθει ούτε το έπαθαν ξανά, αλλά κάπως το σύνδεσα με το εμβόλιο, γι αυτό για τρίτη είμαι σκεπτικός, αφού είναι και αχρείαστη. Αλλά οκ. Θα την κάνω αν είναι. Τι άνδρες είμαστε.
μη μπερδεψες το εμβολιο με lsd;
:003:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 07 Φεβ 2022, 23:22

εγώ ανήκω στο κλαμπ που έκανε την τρίτη δόση. Τεταρτη δεν κάνω ξεκάθαρα. Με έχασαν εκεί που που από ΑΖ μου έκαναν pfizer.
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23057
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: απο σήμερα ανεμβολίαστος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 07 Φεβ 2022, 23:23

taxalata xalasa έγραψε:
07 Φεβ 2022, 23:18
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Φεβ 2022, 22:58
Εγώ με πφαιζερ μια χαρά. Μονάχα μετά από 20 μέρες ένα βράδυ εκεί σ ένα όνειρο άσχετο, έβλεπα πως κάποιος χτύπαγε ένα κουδούνι και το κεφάλι μου τρανταζοταν λες και το χτυπούσε ηλεκτρικό ρεύμα. Για ένα δευτερόλεπτο σταματησε αλλά συνέχισε τόσο δυνατά που ξύπνησα. Ένιωθα το κεφάλι μου να τραντάζεται λες και με είχαν βάλει σε ηλεκτρική καρέκλα, λες και έτρεμε από σεισμό 8 Ρίχτερ. Μετα από λίγα δευτερόλεπτα αφού ξύπνησα άρχισε να υποχωρεί επώδυνα με τα δόντια μου να τρίζουν ανεξέλεγκτα. Έκλεισα τα μάτια μου μπας και ηρεμήσω, και έπεφταν καταρρακτωδώς εικόνες από περίεργα όνειρα που είχα δει πριν δεκαετίες και είχα ξεχάσει. Ειδικά ένα περίεργο με φρικτή αίσθηση πως ανέβαινα τα σκαλιά ενός πύργου που ποτέ δεν τελείωναν. Μετά ηρέμησα και πίστεψα πως ήταν κάποιος ψυχοσωματικος εφιάλτης, αλλά μάλλον τελικά κάτι εξωτερικό έκανε ανταπόκριση μέσα στο όνειρο. Δεν το είχα ξαναπάθει ούτε το έπαθαν ξανά, αλλά κάπως το σύνδεσα με το εμβόλιο, γι αυτό για τρίτη είμαι σκεπτικός, αφού είναι και αχρείαστη. Αλλά οκ. Θα την κάνω αν είναι. Τι άνδρες είμαστε.
μη μπερδεψες το εμβολιο με lsd;
:003:
Απλά έλεγα μήπως ειναι κάνα ψιλοεγκεφαλικο. Έχω ενάμιση μήνα ακόμα μέχρι να λήξει, αν το κρατήσουν θα το κάνω. Τι να κάνεις.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών