Είμαστε όλοι Θανασάκης

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
nemo
Δημοσιεύσεις: 7573
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 30 Νοέμ 2022, 09:43

Ναύτης έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 08:44
Οι πλήρως εμβολιασμένοι μπορούν και να κολλήσουν και να νοσήσουν και να μεταδώσουν, αν και, εφόσον εξακολουθούν να έχουν υψηλό αριθμό αντισωμάτων, φέρουν μικρότερο ιικό φορτίο. Νοσούν ελαφρύτερα από τους ανεμβολίαστους; Αν και προσωπικά πιστεύω ότι είναι κατ' αρχήν θέμα οργανισμού και γενικότερης κατάστασης υγείας, νομίζω ότι ναι.
Η γυναίκα μου νόσησε πρόσφατα. Την κόλλησε ο λογιστής στη δουλειά της. Πλήρως εμβολιασμένη (3 δόσεις), σήκωσε για μιάμιση ημέρα πυρετό κοντά στο 38, έντονο πονόλαιμο για δυο ημέρες, ατονία για 4 ημέρες. Κανένα πρόβλημα δύσπνοιας, οξυγόνο στο αίμα κανονικό, την έβγαλε με ντεπόν και ποστάν. Την πέμπτη ημέρα ασυμπτωματική, την έκτη πήγε στη δουλειά. Εγώ, πλήρως εμβολιασμένος (3 δόσεις), τηρώντας στοιχειώδη μέτρα προστασίας μέσα στο σπίτι (όχι σωματικές επαφές, ύπνο σε ξεχωριστά κρεβάτια, χωριστές πετσέτες στο μπάνιο, όχι φαγητό απ΄το ίδιο πιάτο) δεν κόλλησα καν.
Στο δια ταύτα. Πλέον τα δεδομένα έχουν αλλάξει. Αφού αποδεδειγμένα οι πλήρως εμβολιασμένοι μπορούν δυνητικά να κολλήσουν, να νοσήσουν και να μεταδώσουν, δεν έχει νόημα η αναστολή εργασίας των ανεμβολίαστων υγειονομικών.
Τα rapid test σε δομές υγείας θα έπρεπε να είναι υποχρεωτικά δυο φορές την εβδομάδα για όλο το υγειονομικό προσωπικό, εμβολιασμένους και ανεμβολίαστους. Εννοείται δωρεάν.
Η στάση του Πλεύρη απέναντι στο ανεμβολίαστο υγειονομικό προσωπικό είναι καθαρά τιμωρητική και παράλογη. Καθώς έγραψα και πιο πάνω, κάνει μούτρα και πείσματα σαν να είναι παιδάκι.
σωστη και αντικειμενικη η γνωμη σου ( να πω κατι που δεν το εχουν θιξει οι εμβολιολυσσασμενοι αν το εμβολιο ανταποκρινοταν στην ανοσια
και οι πιο μαχιμοι αντιεμβολιαστες θα το εκαναν στο τελος

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 30 Νοέμ 2022, 10:42

nemo έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 09:43
να πω κατι που δεν το εχουν θιξει οι εμβολιολυσσασμενοι αν το εμβολιο ανταποκρινοταν στην ανοσια και οι πιο μαχιμοι αντιεμβολιαστες θα το εκαναν στο τελος
Ναι. Ας πούμε με τα υπόλοιπα εμβόλια δεν θα βρεις εξίσου τρελαμένους που δεν τα κάνουν, παρότι έχουν κλείσει πάνω από 100 χρόνια εφαρμογής...

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21782
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 30 Νοέμ 2022, 10:52

Ναύτης έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 08:44

Η στάση του Πλεύρη απέναντι στο ανεμβολίαστο υγειονομικό προσωπικό είναι καθαρά τιμωρητική και παράλογη. Καθώς έγραψα και πιο πάνω, κάνει μούτρα και πείσματα σαν να είναι παιδάκι.
ακριβώς. ό,τι πιο σωστό έχει ειπωθεί
η επιμονή του πηγάζει από τον εγωισμό του
το έκανε προσωπική υπόθεση
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Νοέμ 2022, 11:40

Otto Weininger έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 07:54
Ο καραθετικος δεν πήγε νοσοκομείο, γιατρός είναι (μη του γαμησω) και είχε κάνει τότε 3 δόσεις.
Είναι αυτό που λέει ο stavmanr, ότι οι εμβολιασμένοι έχουν μικρό ιικό φορτίο και δεν μεταδίδουν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 30 Νοέμ 2022, 11:49

Bipsco έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 16:46
BigChiefWahoo έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 11:51
Εμένα με ενδιαφέρει να πάρω πίσω τα λεφτά που έδωσα για ράπιντ τεστς.
5 ευρώ κάθε φορά,για να πάω για δουλειά.
Τα έχω όλα μαζεμένα,ξεπερνάνε τα 200 ευρώ.
Ήδη μαζευόμαστε,με συνδρομή δικηγόρων για να τα διεκδικήσουμε.
Εναλλακτικά να πληρώσουν τα ίδια λεφτά ΚΑΙ οι εμβολιασμένοι ψέκες.
Δεν κατάλαβα για ποιον ακριβώς λόγο αυτοί δεν πλήρωναν,ενώ ήταν φως φανάρι ότι ΚΑΙ αυτοί διέσπειραν ανεξέλεγκτα τον ιούλη.

Δεν ξεχνάμε,εδώ θα πληρωθούν όλα :g030:
Γιατί να επιστραφούν χρήματα για προιον που έχεις χρησιμοποιησει;
Διότι με υποχρέωσαν χωρίς καν να συντρέχει λόγος.
Μαφιόζικα και εκβιαστικά.
Δεν είναι ζευγάρι παπούτσια που αγόρασα και με χτυπάνε στο δάχτυλο.
Είναι ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΣΩΛΗΝΑΡΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΩΝΑΝΕ ΣΤΗ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ :smt013:smt013:smt013

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 30 Νοέμ 2022, 11:50

Bipsco έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 16:51
BigChiefWahoo έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:03
Υπάρχει όμως και μία άλλη,σημαντικότατη παράμετρος,την οποία πολύ ορθά φέρνει στο τραπέζι του διαλόγου ο κάτωθι σχολιαστής


Ναι
29.11.2022, 10:19

Κάτι παραπάνω από ηλιθιοι είσαστε οι μπολιασμενοι αλλά σε κάθε περίπτωση αυτό που μετράει είναι η απόφαση του ΣτΕ και γιατί δεν εφαρμόζεται άμεσα. Όταν πρόκειται για απόφαση που λέει πως επιτρέπεται η κατάσχεση της πρώτης κατοικίες από τους τραπεζίτες, η κυβέρνηση σπεύδει να εφαρμόσει την απόφαση άμεσα σε μια μέρα. Τώρα γιατί δεν κάνει το ίδιο? Απαράδεκτη, δεν εφαρμόζει τους νόμους και αυτό συνιστά πλήγμα κατά του δημοκρατικού πολιτεύματος. Η μη εφαρμογή απόφασης του ΣτΕ άμεσα συνιστά πολιτειακή εκτροπή.



Έλα ντε,γιατί ; :p6:
Έχεις δίκιο!!!
Πάντα :g030:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Νοέμ 2022, 11:51

stavmanr έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 08:47

Δεν έγραψα για μέσους χρόνους νόσησης. Δεν με απασχολεί ο χρόνος της νόσησης όταν το ιικό φορτίο εμβολιασμένου είναι ελάχιστο και το ιικό φορτίο του ανεμβολίαστου στα ύψη.
Έλα, έχεις κουράσει με την αναπαραγωγή ψευδών πληροφοριών γιατί δεν μπορείς να αποδεχτείς ότι τελικά δεν ισχύει η εμμονή της κυβέρνησης. Όλες οι έρευνες έχουν δείξει ότι το ιικό φορτίο είναι μεγαλύτερο στους εμβολιασμένους και ότι δεν υπάρχει απολύτως καμία διαφορά στην μεταδοτικότητα.-

Οτιδήποτε άλλο είναι πολυλογία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 30 Νοέμ 2022, 11:52

Νon4me έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 23:32
Βαρεθηκα να διαβασω 10 σελιδες . :a040:
Κακώς,πολύ κακώς.
Στις πρώτες σελίδες πέφτει καλό μπινελίκι :003:

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 30 Νοέμ 2022, 11:59

plouf έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 23:57
BigChiefWahoo έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 11:26
Επιστρέφουν οι ανεμβολίαστοι υγειονομικοί στα πόστα τους.
Για τα ψηφαλακια τα κανει ολα ο Κρυφακουλης ακομα αι οταν ειναι επικες κωλοτουμπες. :102:
Αυτό έτσι κι αλλιώς.
Γι'αυτό επιμένω πως τώρα θα πρέπει να απαιτήσουν αυτοί (οι υγειονομικοί) τους όρους και τις προϋποθέσεις επιστροφής τους με όσο το δυνατό πιο δυναμικό τρόπο (αύξηση μισθού,επιστροφή όσων στερήθηκαν με τον αποκλεισμό τους,κανονικές ώρες εργασίας,απομάκρυνση εμβολιασμένων,υστερικών, μισάνθρωπων,κακιασμένων "συναδέλφων" τους από κοντά τους στο χώρο εργασίας κλπ)

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 30 Νοέμ 2022, 12:04

hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 00:03
Εγώ πάντως έχω πελάτες υγειονομικούς που βγήκαν σε αναστολή γιατί δεν ήθελαν να κάνουν το εμβόλιο, όπως και υγειονομικούς που έκαναν το εμβόλιο ενώ δεν ήθελαν με τίποτα, αλλά το έκαναν για να μην χάσουν τις δουλειές τους, γιατί δεν τους έπαιρνε να αφήσουν τα παιδιά τους νηστικά.

Κανείς απ' αυτούς δεν είναι περίεργος και σίγουρα κανείς δεν είναι ψεκασμένος, όπως είναι π.χ. ο Λεγεών, που πιστεύει ένα σωρό συνωμοσιολογικές πίπες. Είναι όλοι μορφωμένοι άνθρωποι, με κουλτούρα και γνώσεις.
POST OF THE MONTH :blm::blm::blm::blm::blm::blm:

Η απογύμνωση των original (jab-) pseks


Ας κλείσει το νήμα.
Γράφτηκαν όλα.
Thanks,hellegennes :sal5:

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13864
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 30 Νοέμ 2022, 12:12

BigChiefWahoo έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 15:08
Πασιφάη έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 13:29
BigChiefWahoo έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 11:51
Εμένα με ενδιαφέρει να πάρω πίσω τα λεφτά που έδωσα για ράπιντ τεστς.
5 ευρώ κάθε φορά,για να πάω για δουλειά.
Τα έχω όλα μαζεμένα,ξεπερνάνε τα 200 ευρώ.
Ήδη μαζευόμαστε,με συνδρομή δικηγόρων για να τα διεκδικήσουμε.
Εναλλακτικά να πληρώσουν τα ίδια λεφτά ΚΑΙ οι εμβολιασμένοι ψέκες.
Δεν κατάλαβα για ποιον ακριβώς λόγο αυτοί δεν πλήρωναν,ενώ ήταν φως φανάρι ότι ΚΑΙ αυτοί διέσπειραν ανεξέλεγκτα τον ιούλη.

Δεν ξεχνάμε,εδώ θα πληρωθούν όλα :g030:
Μια συνετή σκέψη, για να μην διεκδικείτε εκ των υστέρων για την ΔΙΚΗ ΣΑΣ τελεσίδικη απόφαση , είναι να αντιληφθείτε πως έκαστος πληρώνει τις επιλογές του.
Δεν εμβολιάστηκες; Πλέρω ράπιντ.
Εγώ, γιατί να σε πληρώσω; Στα χρώσταγα;

Να μαζευτείτε και οι ορδές του Αλεξάνδρου. Σογδιανή δεν φτάνετε. Άντε μέχρι Ομόνοια.
Με τόκο θα μου τα δώσεις.
Εγώ δεν πρόκειται να πληρώσω την επιλογή σου. Ξεκάθαρα. Ψάξε αλλού μαλάκες.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Νοέμ 2022, 12:15

BigChiefWahoo έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 11:49

Διότι με υποχρέωσαν χωρίς καν να συντρέχει λόγος.
Μαφιόζικα και εκβιαστικά.
Δεν είναι ζευγάρι παπούτσια που αγόρασα και με χτυπάνε στο δάχτυλο.
Είναι ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΣΩΛΗΝΑΡΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΩΝΑΝΕ ΣΤΗ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ :smt013:smt013:smt013
Οκ, αν κατάλαβα καλά, το θέμα σου δεν είναι μόνον τα εμβόλια αλλά ΚΑΙ τα τεστ.

Να υποθέσω ότι οι αντιεμβολιαστές που έκαναν συχνά τεστ και φορούσαν μάσκα για προληπτικούς λόγους ήταν και αυτοί βλάκες;

Είσαι σίγουρος για το τί ακριβώς σε ενοχλεί σ' αυτό το θέμα;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 30 Νοέμ 2022, 12:27

Πασιφάη έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 12:12
BigChiefWahoo έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 15:08
Με τόκο θα μου τα δώσεις.
Εγώ δεν πρόκειται να πληρώσω την επιλογή σου. Ξεκάθαρα. Ψάξε αλλού μαλάκες.
Και θα πεις κι ένα τραγούδι.
Μάλλον,δύο.


Για τους εμβολιασμένους αυτό (ελπίζω πιάνεις το Συμβολισμό :003: )



Για τους Ήρωες Ανεμβολίαστους,που άντεξαν τα απανωτά ραπίσματα και τη διαρκή χλεύη,σταθεροί στο Όραμά τους για έναν πιο Φωτεινό Κόσμο,αυτό

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 12004
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 30 Νοέμ 2022, 12:31

BigChiefWahoo έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 12:04
hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 00:03
Εγώ πάντως έχω πελάτες υγειονομικούς που βγήκαν σε αναστολή γιατί δεν ήθελαν να κάνουν το εμβόλιο, όπως και υγειονομικούς που έκαναν το εμβόλιο ενώ δεν ήθελαν με τίποτα, αλλά το έκαναν για να μην χάσουν τις δουλειές τους, γιατί δεν τους έπαιρνε να αφήσουν τα παιδιά τους νηστικά.

Κανείς απ' αυτούς δεν είναι περίεργος και σίγουρα κανείς δεν είναι ψεκασμένος, όπως είναι π.χ. ο Λεγεών, που πιστεύει ένα σωρό συνωμοσιολογικές πίπες. Είναι όλοι μορφωμένοι άνθρωποι, με κουλτούρα και γνώσεις.
POST OF THE MONTH :blm::blm::blm::blm::blm::blm:

Η απογύμνωση των original (jab-) pseks


Ας κλείσει το νήμα.
Γράφτηκαν όλα.
Thanks,hellegennes :sal5:
Αγαπητέ αναγνώστη, ο συγκεκριμένος χρήστης είναι από τις πιο ψεκασμένες περσόνες που γράφουν στο παρόν φόρουμ.

Παροιμιώδες το meltdown του και η αυτοεξορία του ένα βράδυ πριν μερικούς μήνες, όταν τον έστησα στον τοίχο σε ένα τόπικ που είχε ανοίξει κατηγορώντας τον Τομ Χανκς για την δολοφονία κάποιου άγνωστου γιού του κατά τις επιταγές της σατανιστικής καμπάλ που διαφεντεύει το Χόλυγουντ. :smt005:

Για γέλια μόνο.
Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.

GoBack έγραψε:
30 Μάιος 2024, 00:31
Tι αμαρτιες πληρωνω ρε πουστη
FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 12004
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 30 Νοέμ 2022, 12:37

και έχουν και το θράσος να μας κουνάνε το δάχτυλο, τα ζωντανά παραδείγματα αφέλειας και ευκολοπιστίας :smt005:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Λεγεών την 30 Νοέμ 2022, 12:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.

GoBack έγραψε:
30 Μάιος 2024, 00:31
Tι αμαρτιες πληρωνω ρε πουστη
FUCK DONALD TRUMP

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών