Ο πρώτος νεκρός

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24685
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Ιαν 2021, 16:50

Green Dragon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:20
EKPLIKTIKOS έγραψε:
14 Ιαν 2021, 12:23
Green Dragon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 08:00


Σιγά μην βρίσκει κάποιος κανονική γυναίκα με αυτόν τον τρόπο. Όλες οι προβληαμτικές θα συνωστίζονται καλυμμένες πίσω από την οθόνη. Α, και οι ψεύτικες πληρωμένες ωραίες αυτών που έχουν το app, τα δολώματα.

:smt005:
Ναι ενώ οι άντρες δεν ειναι αντίστοιχα παρταλια, τα καλύτερα παιδιά μας παίρνουνε οι προβληματικές ναουμε :003:
Κατά κανόνα ισχύει, οι περισσότεροι που χρησιμοποιούν το Ιντερνετ για να βρουν ταίρι είναι άτομα που δεν τα πηγαίνουν και πολύ καλά με την κοινωνική συναναστροφή. Και άτομα που έχουν πράγματα να κρύψουν - είναι εύκολο εκεί. Το πρόβλημα είναι ότι αυτά τα άτομα αυξάνονται, σημάδι και αυτό κοινωνικής παρακμής και εκφυλισμού.
άσε μας ρε φίλε. Που ο βασικός τρόπος να πηδήξεις όταν ήμασταν πιτσιρίκια ήταν 1) πρακτικά να αλληλοβιαστείτε τύφλα και οι δύο στο μεθύσι και στα όρια της λιποθυμίας χωρίς το άλλο πρωί να θυμάται κανένας τίποτα και είμαι πολύ επιεικής όταν μιλάω για αλληλοβιασμό με διάρκεια πράξεις περί τα 3.5 δευτερόλεπτα και τσουτσούνι μαλακό σαν πλαστοζυμαράκι ή 2) να ακολουθήσεις ένα πολύπλοκο τελετουργικό με ακριβά ραντεβού στη διάρκεια των οποίων αλληλοσυναγωνίζεστε ποιος από τους δύο θα υποκριθεί πειστικότερα ότι θέλει το σεξ λιγότερο από τον άλλον.

Εγώ δε βρίσκω τίποτα το παρακμιακό, ίσα ίσα οι άνθρωποι που είναι σεξουαλικά χορτάτοι τείνουν να είναι πολύ λιγότερο ανώμαλοι.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20430
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 14 Ιαν 2021, 16:52

foscilis έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:50
Green Dragon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:20
EKPLIKTIKOS έγραψε:
14 Ιαν 2021, 12:23


Ναι ενώ οι άντρες δεν ειναι αντίστοιχα παρταλια, τα καλύτερα παιδιά μας παίρνουνε οι προβληματικές ναουμε :003:
Κατά κανόνα ισχύει, οι περισσότεροι που χρησιμοποιούν το Ιντερνετ για να βρουν ταίρι είναι άτομα που δεν τα πηγαίνουν και πολύ καλά με την κοινωνική συναναστροφή. Και άτομα που έχουν πράγματα να κρύψουν - είναι εύκολο εκεί. Το πρόβλημα είναι ότι αυτά τα άτομα αυξάνονται, σημάδι και αυτό κοινωνικής παρακμής και εκφυλισμού.
άσε μας ρε φίλε. Που ο βασικός τρόπος να πηδήξεις όταν ήμασταν πιτσιρίκια ήταν 1) πρακτικά να αλληλοβιαστείτε τύφλα και οι δύο στο μεθύσι και στα όρια της λιποθυμίας χωρίς το άλλο πρωί να θυμάται κανένας τίποτα και είμαι πολύ επιεικής όταν μιλάω για αλληλοβιασμό με διάρκεια πράξεις περί τα 3.5 δευτερόλεπτα και τσουτσούνι μαλακό σαν πλαστοζυμαράκι ή 2) να ακολουθήσεις ένα πολύπλοκο τελετουργικό με ακριβά ραντεβού στη διάρκεια των οποίων αλληλοσυναγωνίζεστε ποιος από τους δύο θα υποκριθεί πειστικότερα ότι θέλει το σεξ λιγότερο από τον άλλον.

Εγώ δε βρίσκω τίποτα το παρακμιακό, ίσα ίσα οι άνθρωποι που είναι σεξουαλικά χορτάτοι τείνουν να είναι πολύ λιγότερο ανώμαλοι.
Θεωρείς δηλαδή ότι οι σεξουαλικά χορτάτοι αναζητούν ταίρι στο Ίντερνετ; Η λύση των απελπισμένων είναι.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41008
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Ιαν 2021, 16:58

Green Dragon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:49
Η νευρική καλωδίωση του ανθρώπου είναι φτιαγμένη για άμεση επικοινωνία. Δεν άλλαξε το DNA μας επειδή ανακαλύψαμε τους υπολογιστές.
Πόσο καιρό έχεις να πας σε καφέ, να δεις 5 πιτσιρίκια σε ένα τραπέζι, όλοι πάνω από το κινητό τους; Επί 40 τραπέζια;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20430
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 14 Ιαν 2021, 16:59

hellegennes έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:58
Green Dragon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:49
Η νευρική καλωδίωση του ανθρώπου είναι φτιαγμένη για άμεση επικοινωνία. Δεν άλλαξε το DNA μας επειδή ανακαλύψαμε τους υπολογιστές.
Πόσο καιρό έχεις να πας σε καφέ, να δεις 5 πιτσιρίκια σε ένα τραπέζι, όλοι πάνω από το κινητό τους; Επί 40 τραπέζια;
Αυτό λέω κι εγώ. Εκφυλισμός.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 14 Ιαν 2021, 17:05

Green Dragon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:52
foscilis έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:50
Green Dragon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:20


Κατά κανόνα ισχύει, οι περισσότεροι που χρησιμοποιούν το Ιντερνετ για να βρουν ταίρι είναι άτομα που δεν τα πηγαίνουν και πολύ καλά με την κοινωνική συναναστροφή. Και άτομα που έχουν πράγματα να κρύψουν - είναι εύκολο εκεί. Το πρόβλημα είναι ότι αυτά τα άτομα αυξάνονται, σημάδι και αυτό κοινωνικής παρακμής και εκφυλισμού.
άσε μας ρε φίλε. Που ο βασικός τρόπος να πηδήξεις όταν ήμασταν πιτσιρίκια ήταν 1) πρακτικά να αλληλοβιαστείτε τύφλα και οι δύο στο μεθύσι και στα όρια της λιποθυμίας χωρίς το άλλο πρωί να θυμάται κανένας τίποτα και είμαι πολύ επιεικής όταν μιλάω για αλληλοβιασμό με διάρκεια πράξεις περί τα 3.5 δευτερόλεπτα και τσουτσούνι μαλακό σαν πλαστοζυμαράκι ή 2) να ακολουθήσεις ένα πολύπλοκο τελετουργικό με ακριβά ραντεβού στη διάρκεια των οποίων αλληλοσυναγωνίζεστε ποιος από τους δύο θα υποκριθεί πειστικότερα ότι θέλει το σεξ λιγότερο από τον άλλον.

Εγώ δε βρίσκω τίποτα το παρακμιακό, ίσα ίσα οι άνθρωποι που είναι σεξουαλικά χορτάτοι τείνουν να είναι πολύ λιγότερο ανώμαλοι.
Θεωρείς δηλαδή ότι οι σεξουαλικά χορτάτοι αναζητούν ταίρι στο Ίντερνετ; Η λύση των απελπισμένων είναι.
:smt005:

Φίλε έχεις δει ποτέ τι κυκλοφορεί στο Τίντερ ή μονάχα αμπελοφιλοσοφείς;
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 14 Ιαν 2021, 17:14

Green Dragon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:59
hellegennes έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:58
Green Dragon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:49
Η νευρική καλωδίωση του ανθρώπου είναι φτιαγμένη για άμεση επικοινωνία. Δεν άλλαξε το DNA μας επειδή ανακαλύψαμε τους υπολογιστές.
Πόσο καιρό έχεις να πας σε καφέ, να δεις 5 πιτσιρίκια σε ένα τραπέζι, όλοι πάνω από το κινητό τους; Επί 40 τραπέζια;
Αυτό λέω κι εγώ. Εκφυλισμός.
Μέχρι εδώ μύρισε η μπαρμπαδίλα :011:
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20430
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 14 Ιαν 2021, 17:44

Δημοκρατικός έγραψε:
14 Ιαν 2021, 17:05
Green Dragon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:52
foscilis έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:50


άσε μας ρε φίλε. Που ο βασικός τρόπος να πηδήξεις όταν ήμασταν πιτσιρίκια ήταν 1) πρακτικά να αλληλοβιαστείτε τύφλα και οι δύο στο μεθύσι και στα όρια της λιποθυμίας χωρίς το άλλο πρωί να θυμάται κανένας τίποτα και είμαι πολύ επιεικής όταν μιλάω για αλληλοβιασμό με διάρκεια πράξεις περί τα 3.5 δευτερόλεπτα και τσουτσούνι μαλακό σαν πλαστοζυμαράκι ή 2) να ακολουθήσεις ένα πολύπλοκο τελετουργικό με ακριβά ραντεβού στη διάρκεια των οποίων αλληλοσυναγωνίζεστε ποιος από τους δύο θα υποκριθεί πειστικότερα ότι θέλει το σεξ λιγότερο από τον άλλον.

Εγώ δε βρίσκω τίποτα το παρακμιακό, ίσα ίσα οι άνθρωποι που είναι σεξουαλικά χορτάτοι τείνουν να είναι πολύ λιγότερο ανώμαλοι.
Θεωρείς δηλαδή ότι οι σεξουαλικά χορτάτοι αναζητούν ταίρι στο Ίντερνετ; Η λύση των απελπισμένων είναι.
:smt005:

Φίλε έχεις δει ποτέ τι κυκλοφορεί στο Τίντερ ή μονάχα αμπελοφιλοσοφείς;
Μιλάς για αυτές που πληρώνουν οι ιδιοκτήτες για να το παίζουν μοιραία μέλη ώστε να τσιμπάνε οι λιγούρηδες;

:smt005:

Διαφημιστής είμαι, μην προσπαθείς να μου μάθεις την δουλειά μου.

jimdenin
Δημοσιεύσεις: 3091
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 13:57

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimdenin » 14 Ιαν 2021, 17:53

https://eody.gov.gr/20210114_briefing_covid19/

Επιπλέον 12275 κλινικά + 22764 rapid ag δείγματα.

Στο 1.71% η θετικότητα πλέον. Μείωση των ΜΕΘ, μείωση του αριθμού θανάτων. Βλέποντας...

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 14 Ιαν 2021, 17:59

jimdenin έγραψε:
14 Ιαν 2021, 17:53
https://eody.gov.gr/20210114_briefing_covid19/

Επιπλέον 12275 κλινικά + 22764 rapid ag δείγματα.

Στο 1.71% η θετικότητα πλέον. Μείωση των ΜΕΘ, μείωση του αριθμού θανάτων. Βλέποντας...
Οταν ανακοινώθηκε το click away το Δεκέμβριο (11) είχαμε 1395 κρούσματα 583 ΜΕΘ και 102 νεκρούς...

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14788
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 14 Ιαν 2021, 18:01

nostromos έγραψε:
14 Ιαν 2021, 00:29
ωραια συζητηση ... μου θυμιζει ενα γνωστο που καναμε αμαν να του βρουμε γυναικα και αυτος στο πρωτο ραντεβου την πηγε σε ψαροταβερνα και παρηγειλε γαυρο και σκορδαλια ...
Και που είναι το κακό ρε τύπε; Έπρεπε να παραγγείλει μπακαλιάρο;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 14 Ιαν 2021, 18:01

14 μέρες μετά το ρεβεγιον της πρωτοχρονιάς η αποκλιμάκωση συνεχίζεται...

Άντε ανοίχτε τίποτα

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24685
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Ιαν 2021, 18:24

dotcom έγραψε:
14 Ιαν 2021, 18:01
14 μέρες μετά το ρεβεγιον της πρωτοχρονιάς η αποκλιμάκωση συνεχίζεται...

Άντε ανοίχτε τίποτα
Το κόκκινο είναι αποκλιμάκωση που συνεχίζεται.

Το πράσινο όχι

Εικόνα

Και μην ξεχνάς ότι όταν ανακοινώθηκε το click away είχαμε 1 μήνα καραντίνα. Αυτή τη δυναμική ροκανίσαμε μέχρι τα Φώτα, ωσάν άλλο δάνειο του 2004 με το σκεπτικό ότι δε θα ξημερώσει ποτέ 2009.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14147
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 14 Ιαν 2021, 18:27

Η καραντίνα δεν φέρνει αποτελέσματα
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 14 Ιαν 2021, 18:56

Green Dragon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 17:44
Δημοκρατικός έγραψε:
14 Ιαν 2021, 17:05
Green Dragon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:52


Θεωρείς δηλαδή ότι οι σεξουαλικά χορτάτοι αναζητούν ταίρι στο Ίντερνετ; Η λύση των απελπισμένων είναι.
:smt005:

Φίλε έχεις δει ποτέ τι κυκλοφορεί στο Τίντερ ή μονάχα αμπελοφιλοσοφείς;
Μιλάς για αυτές που πληρώνουν οι ιδιοκτήτες για να το παίζουν μοιραία μέλη ώστε να τσιμπάνε οι λιγούρηδες;

:smt005:

Διαφημιστής είμαι, μην προσπαθείς να μου μάθεις την δουλειά μου.
Δεν ξέρω αν είσαι διαφημιστής τύπε, αλλά αν πιστεύεις ότι μέσω ίντερνετ πηδούν όσοι δεν μπορούν να πηδησουν αλλιώς, είσαι σίγουρα βαθιά νυχτωμένος.


Και φυσικά όχι μόνο δεν είναι δουλειά σου η διαφήμιση του Τίντερ, αλλά μάλλον γενικά δεν το έχεις παρακολουθήσει ποτέ για να μπορείς να έχεις άποψη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Δημοκρατικός την 14 Ιαν 2021, 19:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 14 Ιαν 2021, 18:58

Leporello έγραψε:
14 Ιαν 2021, 18:27
Η καραντίνα δεν φέρνει αποτελέσματα
Είναι ο φυσικός κύκλος του ιού. Ιανουάριο είθισται να παίρνει ρεπό.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών