Νάρκωση

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Kappa
Δημοσιεύσεις: 1418
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 17 Δεκ 2023, 12:04

Και τι ακριβώς αποδεικνύει το οτιδήποτε από αυτά που λες; Ότι έφαγα υποτιθεται όσπρια; :roll: Ότι έκανα γενική αναισθησία και όχι μεθη; Ότι βγάλαμε ίδιου μεγέθους πολύποδα; Ο,τι να 'ναι. Καμια λογική.
Προφανώς και δεν θα αναρτησω κανένα χαρτί και ναι, δεν με νοιάζει να αποδείξω κάτι σε έναν άγνωστό μου, για ανακούφιση από το άγχος έγραφα και γραφω, τα φόρουμ δεν τα παίρνω στα σοβαρά πολλά χρόνια τώρα, ούτε καριέρα επιθυμώ να κάνω εδώ μέσα, ούτε να αναδείξω την προσωπικότητά μου και κυριως ουτε να ψυχαγωγησω κανεναν, άρα γιατί επισημαίνεις όσα είπα ηδη; Σιγα μην επαιρνα χρονο για να επινοησω ενα ιατρικο θεμα. Και σας το εχω ξαναπει, ειμαι συγγραφεας με εκδοσεις στο βιογραφικο μου, πιστευετε οτι δεν θα μπορουσα να βρω κατι καλύτερο; Αλλα και γιατι να τρολαρω; Σας ξερω; εχω επιδιωξει να γραψω σε αλλα θεματα εκτος απο τα δικα μου; Οχι. Αρα δεν εχουν λογική αυτα που λετε. Και σε άλλα θέματα μου εχουν πει ότι τρολαρω, ποσώς με ενδιαφέρει, οπως εχετε δει.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6873
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 17 Δεκ 2023, 14:14

"Ό,τι να 'ναι με πατάτες" ή αλλιώς "άλλ' αντ' άλλα της Παρασκευής το γάλα"...

Δεν υποτίθεται τίποτε!
Γράφεις και απαντάς με παπαρομαλακίες και συμπεράσματα βγαλμένα από το πουθενά.
Εκτίθεσαι...

Ξεκάθαρα έγραψα ότι κατά 99,5% ψεύδεσαι...κοινώς τρολλάρεις και μάλιστα με άγαρμπο τρόπο.
Φυσικά και προσπαθείς να "ψυχαγωγήσεις" κάποιους.
Όταν γράφεις εκείνες τις απίστευτα γελοίες ιστοριούλες για την γκόμενα που σε έφτυσε και εσύ έπεσες σε βαθειά κατάθλιψη, τι άλλο κάνεις από το να προσπαθείς να παίξεις τον Καραγκιόζη για να διασκεδάσεις τους συμφορουμίτες σου;
Όταν παθαίνεις φορουμική υστερία με την υποτιθέμενη εγχείρηση που θέλεις αλλά και δεν θέλεις να την κάνεις, τι ακριβώς παριστάνεις; Δεν παριστάνεις τον Χατζιαβάτη που διασκεδάζει τον κόσμο;

Α μπα! Τα φόρα δεν τα παίρνεις στα σοβαρά, ε; Τι λε ρε παιδί μου; Αλήθεια; Δεν είχα σκεφτεί καθόλου κάτι τέτοιο...
Και τότε, ένας συγγραφέας του δικού σου μεγέθους, με εκδόσεις στο βιογραφικό του (να γελάσω τώρα ή να το αφήσω για αργότερα;), τι ακριβως κάνει σε ένα φόρουμ και κλαψομουνιάζει, εδώ και μήνες, μια για την άπιστη την γκόμενα, μια για την εγχείρηση, μια για άλλες παπαριές;
Τι ακριβώς κάνεις στο φόρουμ (που δεν το παίρνεις στα σοβαρά), μεγάλε συγγραφέα;
Ψάχνεις για δικαίωση; για την αδελφή ψυχή; για συμπάθεια; για συμπαράσταση; μαλακίζεσαι μήπως;

:sal9: (και πολύ σου είναι)...
.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1418
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 17 Δεκ 2023, 17:03

Εκτιθομαι λέει μια φορουμικη περσονα με ψευδώνυμο σε ένα ανώνυμο φόρουμ :lol: Το έχω ξαναπεί σε άλλον, θα το πω και σε σενα: να βγαίνεις και λίγο έξω γιατί έχεις πάρει πολύ στα σοβαρά την περσονα σου στο φόρουμ. Ποσώς με ενδιαφέρει αν θα γελάσεις ή όχι με το βιογραφικό μου που δεν γνωρίζεις και ούτε πρόκειται να το μάθεις :roll:
Ήρθες ποσταρες τη δικη σου έκθεση λες και έχει κάποια σχέση με μένα και δεν εξαρταται απο τον εκαστοτε ασθενη, την επεμβαση και προφανως το ιστορικό. Ουτε ξερεις τι εφαγα ουτε σε τι ποσοτητα. Ηρθες να το παιξεις εξυπνος επειδη εκανες στο παρελθον εκτομη πολυποδα και ξαφνικα εγινες γιατρός. Αυτα στην οικογένειά μου τα εχουμε χρονια, δεν περιμενα εσενα να με ενημερωσεις για διατροφες τη στιγμη που εχω και χρονιο θεμα με το στομαχι και εχω περασει και σοβαρη οισοφαγιτιδα στο παρελθον.
Ουτε ράμματα εχω ευτυχώς, χωρίς να σημαίνει οτι εκανα γυμναστική ή οτι σηκωσα βαρη. Ενα σφουγγαρισμα εριξα με προσοχη γιατι εχω κατοικιδια. Ουτε γουρονοπουλο εφαγα, ουτε οσπρια ουτε κατι βαρυ. Ξαπλωμενος ειμαι απο την Πεμπτη και σηκωνομαι πού και πού.
Απο κει και περα προφανώς και δεν δινω σημασια σε φόρουμ, όπως ΗΔΗ είπα, μπαινω πού και πού για να χαλαρώσω τους φόβους μου. Εσύ περνάς τη μιση σου ζωη εδω μεσα, εγω μπαινω πεντε λεπτα τη μερα και αν . Do the math.

Αν ήθελα να διασκεδάσω κάποιον ή γενικά να έχω σταθερή επικοινωνία με κάποιον εδώ μέσα, θα απαντούσα και στις απαντησεις/ειρωνείες η το οτιδήποτε άλλο. Δεν το κανω γιατί, όπως ήδη ανεφερα, δεν με ενδιαφέρει να αναπτύξω κάποιου είδους σχέση και σίγουρα όχι να χάνω το χρόνο μου με φόρουμ. Μπαινω πού και πού, αυτό είναι όλο. Θες να το πεις "μαλακιζεσαι" οκ, πες το έτσι. Απλώς το ιδιο θα πρέπει να ισχύει και για τους υπόλοιπους, εικάζω.

Σε τελική ανάλυση, αφού είσαι τόσο σίγουρος πως είμαι τρολ και μάλιστα κακό τρολ, μην ασχολείσαι μαζί μου και το θεμα ληγει εδω. Ποιο το νόημα αυτών των σεντονιων; Εντάξει, με ξεσκέπασες Αστυνόμε Μπεκα, ησύχασε τώρα.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6873
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 17 Δεκ 2023, 18:19

Μάλιστα...τρομερά επιχειρήματα!
Ούτε η απολογία του Σωκράτη δεν είχε τόσο δυνατά επιχειρήματα...
Εγώ σίγουρα έχω γράψει περισσότερα ποστς από όσα έχεις εσύ. Ναι και; Σε αυτό βρήκες να εστιάσεις;
Θα έπρεπε να εστιάσεις στο γεγονός ότι το 99% των ποστς σου είναι ένα αρλουμποειδές τρολλάρισμα.
Είτε πέντε λεπτά μπαίνεις την ημέρα είτε 105...do the math λοιπόν.

Και να τρολλάριζες με χιούμορ, με εξυπνάδα, με γούστο. με κομψότητα (έχουμε δυο τρεις τέτοιους εδώ), να έλεγα ότι αξίζει τον κόπο.
Εσύ είσαι και εντελώς άγαρμπος ρε αδερφέ...

Καλά...άντε τώρα να συνεχίσεις να μας γράφεις τους "μετεγχειρητικούς" φόβους μίας, κατά φαντασίαν, επέμβασης...

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1418
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 17 Δεκ 2023, 20:59

Ποια απολογια; Με βάση τι και ως αντικρουση σε ποια επιχειρηματα; Σε κάτι εντελώς άσχετο που ποσταρες λες και ειπα οτι κανω μπάρμπεκιου και αρση βαρων; :lol: Άστο μπρο μου, ασχολήσου με κάτι άλλο γιατί μάλλον το δικό σου νικ εκτίθεται και φαίνεται να έχεις τρομερή ανάγκη την φορουμικη υπόληψη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kappa την 17 Δεκ 2023, 21:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1418
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 17 Δεκ 2023, 21:01

Το να χλευαζεις δε τους φόβους υγείας κάποιου είναι αισχρο, αλλά δεν θα κάτσω να ασχοληθώ παραπάνω. Μπορείς πολύ απλά να μην μπαίνεις για σπαμ στα τοπικς μου. Απλά πράγματα. Ούτε έχω μπει ποτέ σε δικό σου ούτε πρόκειται.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6873
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 17 Δεκ 2023, 23:03

Πω πω αλλαγή ύφους... :smt005:
Επί τέλους, γράφεις σαν κανονικός άνθρωπος και όχι σαν χαλασμένο μποτάκι με χρόνια κατάθλιψη... :003:

Τον Μολιέρο τον ξέρεις φαντάζομαι...εμ βέβαια, κοτζάμ συγγραφέας με εκδόσεις στο βιογραφικό του και να μην ξέρει τον Μολιέρο;
Ε, θα ξέρεις και το τελευταίο του δημιούργημα, έτσι;
Προσπαθείς, αλλά παίζεις τον ρόλο άνευρα, επίπεδα και άχρωμα...ίσως στις εκδόσεις βιβλίων να τα καταφέρνεις καλύτερα. :c020:

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6873
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 17 Δεκ 2023, 23:14

Kappa έγραψε:
17 Δεκ 2023, 21:01
Το να χλευαζεις δε τους φόβους υγείας κάποιου είναι αισχρο, αλλά δεν θα κάτσω να ασχοληθώ παραπάνω. Μπορείς πολύ απλά να μην μπαίνεις για σπαμ στα τοπικς μου. Απλά πράγματα. Ούτε έχω μπει ποτέ σε δικό σου ούτε πρόκειται.
Το που θα μπαίνω και θα γράφω, είναι δικός μου λογαριασμός.
Και όταν γράφεις δημόσια, δημόσια θα κρίνεσαι.
Εσύ πάλι, αν δεν δέχεσαι κριτική, τότε σήκωσε ένα μπλογκ και να λογοκρίνεις τις απόψεις που δεν σου αρέσουν.

Επίκληση στο συναίσθημα, όπως κάνεις με πρόταση που έχω υπογραμμίσει, είναι παλιά τακτική και δεν πιάνει πλέον...
Πουθενά δεν υπήρξε, εκ μέρους μου, χλευασμός σε κάποιον υποτιθέμενο φόβο για την υγεία σου...
Αν επιμένεις, δείξε το, αλλιώς ψέυδεσαι άλλη μια φορά.

Αυτό που δήλωσα μετά τα δύο πρώτα ποστς, είναι πως πιστεύω ότι πουλάς φούμαρα.
Εσύ όμως, μπορείς να με διαψεύσεις με στοιχεία. Στο ζήτησα δύο φορές, αλλά δεν το κάνεις.
Συνεπώς, έχω κάθε λόγο να επιμένω στην άποψή μου.

Τόσο απλά...

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1418
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 18 Δεκ 2023, 07:29

Εχεις σοβαρο προβλημα. Ποια αλλαγή ύφους; Προφανως αν μου επιτιθεσαι θα σου απαντήσω ανάλογα. Και να έχω χρόνια κατάθλιψη πού θα ήταν το πρόβλημα; Εσύ αντιθέτως μιλας σαν χρονιος χρήστης φόρουμ που δεν βγαίνει έξω. Γενικά,σοβαρεψου, δεν είσαι μικρό παιδί. Σου είπα ηδη οτι όσα λες είναι γελοία, δεν έχεις κανένα στοιχείο, απλώς έτσι σου εκατσε. Δικαίωμα σου απλώς το σπαμ έχω την εντύπωση πως δεν επιτρέπεται και αυτό που κάνεις είναι σπαμ και παρενόχληση από ένα σημείο και μετα και δεν έχει καμία σχέση με έκφραση απόψεων.

Και να ποσταρω "στοιχεία", όπως το εξιτήριο που εχω μπροστα μου, θα έχεις την τσιπα να πεις ότι είσαι ένας εθισμένος χρήστης φόρουμ που γίνεται γελοίος και εμμονικος; Όχι, θα το γυρίσεις στην πλάκα ή θα την κάνεις με ελαφρά. Το προβλημα σου είναι βαθύτερο και δεν εχω καμία διάθεση να ταΐζω τέτοια άτομα. Άρα, εφόσον εξεφρασες την τόσο σημαντική σου "αποψη", απέκτησε και στοιχειωδη ενσυναισθηση και αποχώρησε από ένα ιατρικό θέμα όπου κάποιος περιμένει ακόμα μία βιοψία.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6873
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 18 Δεκ 2023, 09:03

Άσχετο μπλα μπλα μπλα σε μια, εκ νέου, προσπάθεια απροποσανατολισμού.

Εγώ έγραψα ξεκάθαρα ότι ψεύδεσαι...
Εσύ θα μου δείξεις που ακριβώς έκανα αυτό που ισχυρίζεσαι...
Kappa έγραψε:
17 Δεκ 2023, 21:01
Το να χλευαζεις δε τους φόβους υγείας κάποιου είναι αισχρο, αλλά δεν θα κάτσω να ασχοληθώ παραπάνω. Μπορείς πολύ απλά να μην μπαίνεις για σπαμ στα τοπικς μου. Απλά πράγματα. Ούτε έχω μπει ποτέ σε δικό σου ούτε πρόκειται.
...ή θα συνεχίσεις τις παπαριές;

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11648
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 18 Δεκ 2023, 09:10

Δε διάβασα τα παραπάνω.

Τελικά έριξες πιστόλι ή τα εσκασες;
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1418
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 20 Δεκ 2023, 16:03

Με κουράζουν οι βλακείες ηλιθιων. Για να τελειώνουμε:

https://i.postimg.cc/Tws0rJPS/ry.jpg

Περιμένω να έχεις την τσιπα να μην ξαναγράψεις στο τοπικ μου όταν εκφράζω ανησυχίες για θέμα υγείας και έχω ακόμα το άγχος της βιοψιας.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6873
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 20 Δεκ 2023, 21:31

Kappa έγραψε:
20 Δεκ 2023, 16:03
Με κουράζουν οι βλακείες ηλιθιων. Για να τελειώνουμε:

https://i.postimg.cc/Tws0rJPS/ry.jpg

Περιμένω να έχεις την τσιπα να μην ξαναγράψεις στο τοπικ μου όταν εκφράζω ανησυχίες για θέμα υγείας και έχω ακόμα το άγχος της βιοψιας.
Ναι...τι ακριβώς είναι αυτό που έβαλες;
Μιας και αποφάσισες να δώσεις κάποια στοιχεία (όχι ονόματα ή άλλες λεπτομέρειες που μπορεί να σε ταυτοποιήσουν), τουλάχιστον κάνε το σωστά. Δεν δείχνεις για τόσο χαζός ώστε να μην καταλαβαίνεις πως αυτό που έβαλες δεν τεκμηριώνει απολύτως τίποτε από όσα έλεγες.

Τέσπα, δεν χρειάζεται να ασχοληθώ άλλο με εσένα...
Καταλαβαίνεις.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1418
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 20 Δεκ 2023, 22:42

Πω ,ημουν απολυτα βέβαιος οτι δεν θα ειχες τα @@ να πεις οτι εκανες λαθος.

Ναι,δεν τεκμηριώνει ότι μπήκα στην κλινική για την επεμβαση, έτσι για την πλάκα μου έκανα εισαγωγή στην κλινικη την ιδια ημερομηνια που "τρολαρω" οτι εκανα την επεμβαση :roll: Μα καλα, δεν ντρεπεσαι; Θα επεμβει καποιος διαχειριστης εστω;
Τα στοιχεία του πολυποδα προφανώς δεν τα έχω ακόμα, περιμένω να με καλέσει ο γιατρός να πάω για τα αποτελέσματα. Αλλά εννοείται πως δεν θα βγάλω τίποτα ονλαιν, είναι ευαίσθητο προσωπικό θέμα και ακόμα δεν ξέρω καν αν είναι κάτι καρκινικό,πιστεύεις ότι εχω την όρεξη να ασχολούμαι με τις εμμονες σου;
Ήμουν σίγουρος ότι δεν θα είχες την αξιοπρέπεια να παραδεχτείς ότι είσαι ένας εθισμένος χρήστης που φαντασιωνεται ξεμπροστιασματα. Επειδή εσύ θεωρησες οτι έφαγα γουρουνοπουλο και ποσταρες ένα εντελώς άσχετο δικό σου χαρτί :D

Παρακαλώ πολύ όμως, να μην ξανακάνεις σπαμ στο θεμα μου. Καταντά εμμονή και ντροπιαζεσαι από ένα σημείο και μετα. Είπαμε, κάποιοι έχουμε όντως ένα άγχος υγείας. Απέκτησε τσιπα και σεβασου το και ξέσπασε τα λουζερ συμπλεγματα σου αλλού.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kappa την 20 Δεκ 2023, 22:50, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8808
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 20 Δεκ 2023, 22:47

Λοξίας έγραψε:
20 Δεκ 2023, 21:31
Kappa έγραψε:
20 Δεκ 2023, 16:03
Με κουράζουν οι βλακείες ηλιθιων. Για να τελειώνουμε:

https://i.postimg.cc/Tws0rJPS/ry.jpg

Περιμένω να έχεις την τσιπα να μην ξαναγράψεις στο τοπικ μου όταν εκφράζω ανησυχίες για θέμα υγείας και έχω ακόμα το άγχος της βιοψιας.
Ναι...τι ακριβώς είναι αυτό που έβαλες;
Μιας και αποφάσισες να δώσεις κάποια στοιχεία (όχι ονόματα ή άλλες λεπτομέρειες που μπορεί να σε ταυτοποιήσουν), τουλάχιστον κάνε το σωστά. Δεν δείχνεις για τόσο χαζός ώστε να μην καταλαβαίνεις πως αυτό που έβαλες δεν τεκμηριώνει απολύτως τίποτε από όσα έλεγες.

Τέσπα, δεν χρειάζεται να ασχοληθώ άλλο με εσένα...
Καταλαβαίνεις.
τώρα, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, δεν είναι κάπως παράλογο
να ζητάμε τέτοιου είδους αποδείξεις από έναν αγνωστο σ ένα φόρουμ;
nothing but heart

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών