Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7832
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 02 Σεπ 2021, 23:33

hellegennes έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:17
ST48410 έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:09
gassim έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:01
ούτε κι εγω το ήξερα, ο Killthemall μου το είπε και προέρχεται απο έρευνα στο Ισραήλ για την αποδοτικότητα των εμβολίων σε βάθος χρόνου:
Οκ κατάλαβα. Αν κάτι τέτοιο ισχύει και επιβεβαιώνεται κι από άλλες έρευνες έχεις δίκιο στο ότι όσο περισσότερους εμβολιάσεις, τόσο καλύτερα.
Όχι, ο gassim πάει να εφαρμόσει στατιστικά μεγέθη σε περιπτώσεις. Αν το πάμε σε περιπτωσιολογία, η πιθανότητα να κολλήσεις κορωνοϊό στην διάρκεια τριμήνου, όντας ανεμβολίαστος, είναι λογικά μονοψήφιο ποσοστό, με βάση τα ημερήσια κρούσματα. Ας πούμε 8%. Αν είσαι εμβολιασμένος, με αυτούς τους αριθμούς, η πιθανότητα να κολλήσεις κορωνοϊό είναι 2%.

Οπότε η πιθανότητα να κολλήσεις τον πατέρα σου είναι η διαφορά 8% με 2%. Αυτό είναι που ονομάζω «ελαφρώς μικρότερη πιθανότητα» να τον κολλήσεις. Στην πραγματικότητα η πιθανότητα να κολλήσεις στην διάρκεια τριμήνου είναι μικρότερη.
Σωστή σκέψη αλλά αφήνεις έξω ένα σωρό παράγοντες όπως το lifestyle που ακολουθεί ο κάθε άνθρωπος, το επάγγελμα του κτλ. Δεν έχει τις ίδιες πιθανότητες να κολλήσει κάποιος που πηγαίνει κάθε μέρα σε κλάμπ με κάποιον που εργάζεται απο το σπίτι και βλέπει μόνο την γυναίκα του και τον μανάβη.
Ωστόσο ο λόγος του 8% με το 2% μοιάζει λογικός, ο ανεμβολίαστος έχει τετραπλάσιες πιθανότητες να κολλήσει σε σχέση με τον εμβολιασμένο.

Οπότε και οι πιθανότητες να κολλήσεις τον πατέρας σου είναι 4 φορές μεγαλύτερη αν δεν έχεις εμβολιαστεί. Αν θες να το λες αυτό ελαφρώς, το δέχομαι.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41259
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Σεπ 2021, 23:38

Ναι, μαθηματικά 4 φορές μεγαλύτερη είναι, αλλά υπάρχει διαφορά μεταξύ του 4 φορές μεγαλύτερο από το 0,1% στο 0,4% και από το 25% στο 100%. Νομίζω ότι αυτό δεν χρειάζεται εξήγηση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 02 Σεπ 2021, 23:39

pikey25 έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:18
BillSeism έγραψε:
02 Σεπ 2021, 22:26
Ναι και σήμερα άκουσα 36χρονη στη Κρήτη ανεμβολίαστη έγκυος κινδυνεύει παλεύει με τον ιό. Κάποιοι την πήραν στο λαιμό τους και αυτή μην κάνει το εμβόολιο....νέα είναι μωρέ.. Κατά τα άλλα η φυσική νόσηση είναι καλύτερη..

Δηλαδή: α) Αν κολλήσει η πλειοψηφία των ανεμβολίαστων ηλικίας έως 50 ετών τον ιό (φυσική ανοσία) σε μια περίοδο μέσα στο χειμώνα που θα γίνει αυτό. Το λεγόμενο 4ο κύμα. Από αυτούς κάποιοι θα πάνε ΜΕΘ ή και δυστυχώς θα πεθάνουν.

β) Αν όλοι οι αυτοί όμως εμβολιαστούν (τεχνητή ανοσία) και το 4ο κύμα τους βρει εμβολιασμένους το χειμώνα λέτε ότι θα είναι χειρότερα και θα πεθάνουν πρισσσότεροι; ή ακριβώς το ίδιο με το α; Γιατί περί αυτού πρόκειται. Αδυνατώ να το πιστέψω και να το κατανοήσω.
Πόσους διασωληνωμένους περιμένουμε στο α και πόσους στο β;
Γιατί έστω και 1 θάνατο να γλιτώσουμε στο β καλά κάνει και υποχρεώνει...καταλαβαίνετε τη λογική μιλάμε για ζωές.
Είστε σίγουροι βάζετε το χέρι σας στη φωτιά ότι οι θάνατοι στην α περίπτωση θα είναι λιγότεροι;
Οι ειδικοί όμως δεν είναι ούτε η κυβέρνηση για αυτό και υποχρεώνει. Βασικά είναι πεπεισμένοι για το αντίθετο.

Αναφέρω τους νέους επίτηδες μιας και λέτε δεν χρειάζεται εμβολιασμός..
Κανεις δε παιρνει στο λαιμο του κανενα φιλε, τα ζυγιζεις ολα και κανεις μια επιλογη.
ΑΝΤΙΘΕΤΑ οι τρομολαγνοι που κοροιδευουν απλο κοσμο μπορουν ΔΥΝΗΤΙΚΑ να παρουν κοσμο στο λαιμο

α. Ναι ΠΡΟΦΑΝΩΣ, αλλα δε γινετε να τσουβαλιαζεις το 10χρονο με τον 20χρονο και τον 30χρονο και τον 40χρονο, ΧΩΡΙΣ να εξετασεις ΑΝ εχει υποκειμενα νοσηματα, ΑΝ ΝΟΣΗΣΕ ηδη κτλ κτλ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΡΙΣΚΟ ΝΑ ΝΟΣΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΜΒΟΛΙΟ
β.ΟΧΙ θα δημιουργηθει ενα μινι τοιχος ανοσια για 5-6 μηνες και θα πεθανουν λιγοτεροι ΜΕ ΚΟΒΙΝΤ, με ΘΥΣΙΑ καποιων ανθρωπων στις παρενεργειες του εμβολιου
ΝΑΙ θα εχεις λιγοτερους διασωληνωμενους και μια κανονικοτητα για το ιδιο διαστημα
Μετα στο επομενο ΚΥΜΑ θα εισαι στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα και πιθανως σε χειροτερη κατασταση
Το θεμα δεν ειναι να μειωσεις τους θανατους ΣΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΜΕ ΚΟΒΙΝΤ αλλα να δεις την ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ των θανατων απο ολα τα αιτια για να βγαλεις συμπερασματα.
Το θεμα δεν ειναι να μειωσεις τους θανατους των 78χρονων με το να ΘΥΣΙΑΣΕΙΣ την ΥΓΕΙΑ παιδιων ΚΑΙ νεων ανθρωπων.
Η κυβερνηση και τα παπαγαλακια θελουν να δουλεψει η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ για το ΕΞΑΜΗΝΟ και ΔΕΝ ενδιαφερονται για τιποτα αλλο

Για αυτο ΚΑΜΜΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΠΟΥΘΕΝΑ, o καθενας αναλαμβανει τις ευθυνες του ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ και η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ και οι κολαουζοι που ΨΗΦΙΣΑΝ το ΕΚΤΡΩΜΑ να μεινουν σε ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ πριν ειναι πολυ αργα.
Και οι δυο κανετε λαθος !

Αυτο που ενδιαφερει το δημοσιο συμφερον ΔΕΝ ειναι αν καποιος νεος πεθανει, ο νεος αναλαμβανει την ευθυνη για τον εαυτο του και τα παιδια του και αποφασιζει τι θα κανει, αν πεθανει ειτε γιατι δεν εμβολιαστηκε, ειτε γιατι εμβολιαστηκε ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ !

Αυτο που ενδιαφερει το δημοσιο συμφερον ΕΙΝΑΙ να μην καταρρευσει το συστημα υγειας που ανηκει ΣΕ ΟΛΟΥΣ και οχι σε μερικους, ΚΑΙ να μην παμε σε λοκνταουν πραγμα που θα γινει ΜΟΝΟ αν το συστημα υγειας ΔΕΝ καταρρευσει !

Με ιστορικο τα στατιστικα του ΕΟΔΥ εδω και 1,5 ετος αποδεικνυεται πως η συντριπτικη πλειοψηφεια του συστηματος υγειας (90%) γεμιζει απο τους ανω των 50 ετων και ΟΧΙ απο τους κατω των 50 ετων !

Επομενως :

- Η επιλογη του ανω των 50 ετων ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ το δημοσιο συμφερον (συστημα υγειας - λοκνταουν) ΑΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ : ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ !

- Η επιλογή του κατω των 50 ετων ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ το δημοσιο συμφερον (συστημα υγειας - λοκνταουν) ΑΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ !
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7832
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 02 Σεπ 2021, 23:44

nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:27
Παιδες ο γκασιμ ειναι κατεθισμος ψευτης χαμηλης ικανοτητας κατανοησης κειμενου !

Σχετικα με την προστασια εναντι ινφεξιον αυτο με το 75% που λεει ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, γιατί ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να εμβολιαστουν 5 εκ. σε εναν μηνα, ωστε και τα 5 εκ. να εχουν στο 3μηνο 75% προστασια !

Αν ο εμβολιασμος γινεται ανα 6μηνο αυτο σημαινει πως η προστασια θα ειναι μια μιξη διαρκειας εμβολιασμων απο 1 μηνα ως 6 μηνες (δηλ. 1 εκ. θα εμβολιαστει τον πρωτο μηνα, το δευτερο εκ. τον 2ο μηνα κ.ο.κ.), πραγμα που οι Ισραηλινοι υπολογισαν σε 61% προστασια (η οποια ειναι κατη σαν μεση προστασια μεταξυ της μεγιστης του πρωτου μηνα και της ελαχιστης του 6ου μηνα) !

Οποιος νομιζει πως με αυτο το 61% προστασια εναντι νοσησης φτιαχνει ανοσια, ειναι απλα χαζος που δεν ξερει τι ειναι η ανοσια.

Με αυτο το μονο που πετυχαινεις ειναι να μειωνεις την διασπορα, και για να το καταφερεις θα βαλεις 6-7 εκ. να εμβολιαζονται ανα 6 μηνες και ΟΧΙ ολοι μαζι ταυτοχρονα.

Αντιθετα η προστασια εναντι βαρια νοσησης παραμενει ηψηλη και μετα το 6μηνο !
Οι εμβολιασμοί στην Ελλάδα άνοιγαν σταδιακά ανα ηλικιακή ομάδα.
Για τους κάτω των 45 άνοιξαν κάπου Ιούνιο οπότε όσοι εμβολιάστηκαν έκαναν την δεύτερη δόση στην καλύτερη τέλη ιουλίου. Οπότε ΟΛΟΙ οι 40 - 45 στην ελλάδα θα κλείσουν τρίμηνο στην χειρότερη τέλη Οκτωβρίου, καποιοι που άργησαν να πάνε, θα κλείσουν τρίμηνο τον Νοέμβρη ή τον Δεκέμβρη.
Οι κάτω των 40 εμβολιάστηκαν ακόμη πιο αργά οπότε το τρίμηνο τους αργεί ακόμη περισότερο.

Αυτό το 61% που τσαμπουνάς μάλλον έχει κάποιο νόημα στο Ισραήλ που ξεκινησαν τους εμβολιασμούς πολύ νωρίτερα.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7832
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 02 Σεπ 2021, 23:46

hellegennes έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:38
Ναι, μαθηματικά 4 φορές μεγαλύτερη είναι, αλλά υπάρχει διαφορά μεταξύ του 4 φορές μεγαλύτερο από το 0,1% στο 0,4% και από το 25% στο 100%. Νομίζω ότι αυτό δεν χρειάζεται εξήγηση.
Ναι το ξέρω, γι αυτό σου επεσήμανα οτι ανάλογα με το τρόπο ζωής του καθενός αυτό το 8% μπορεί να είναι και 4% ή 40%. Δηλαδή δεν έχει κάποια αξία ως στατιστικό στοιχειο.

Είναι κάπως σαν να λες οτι AIDS κολλάνε 3 στους 100 και άρα έχει 3% πιθανοτητα να κολλήσει μια ιερόδουλος και 3% να κολλήσει μια μοναχή.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gassim την 02 Σεπ 2021, 23:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41259
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Σεπ 2021, 23:51

Έχει αξία για σένα, που σαν κριτήριο εμβολιασμού της οικογένειάς σου έχεις τον πατέρα σου. Γιατί με ρώτησες αν θα κάνει διαφορά ο εμβολιασμός σας και η απάντησή μου είναι πως ίσως κάνει μια πολύ μικρή διαφορά. Γιατί εφόσον ανησυχείς, φαντάζομαι ότι το υποστηρίζεις με το ανάλογο λάιφσταϊλ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.


Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7832
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 02 Σεπ 2021, 23:54

hellegennes έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:51
Έχει αξία για σένα, που σαν κριτήριο εμβολιασμού της οικογένειάς σου έχεις τον πατέρα σου. Γιατί με ρώτησες αν θα κάνει διαφορά ο εμβολιασμός σας και η απάντησή μου είναι πως ίσως κάνει μια πολύ μικρή διαφορά. Γιατί εφόσον ανησυχείς, φαντάζομαι ότι το υποστηρίζεις με το ανάλογο λάιφσταϊλ.
Δεν έχω τις ίδιες πιθανότητες 8% να κολλήσω εγω που εργάζομαι κυρίως απο το σπίτι με την αδελφή μου που παίρνει κάθε μέρα το μετρό. Ούτε με την άλλη μου αδελφή που είναι καθηγήτρια σε σχολείο.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41259
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Σεπ 2021, 23:54

foscilis έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:54
Θράσος όχι μαλακίες.
12; Η ώρα της αυτοκριτικής;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41259
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Σεπ 2021, 23:56

gassim έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:54
hellegennes έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:51
Έχει αξία για σένα, που σαν κριτήριο εμβολιασμού της οικογένειάς σου έχεις τον πατέρα σου. Γιατί με ρώτησες αν θα κάνει διαφορά ο εμβολιασμός σας και η απάντησή μου είναι πως ίσως κάνει μια πολύ μικρή διαφορά. Γιατί εφόσον ανησυχείς, φαντάζομαι ότι το υποστηρίζεις με το ανάλογο λάιφσταϊλ.
Δεν έχω τις ίδιες πιθανότητες 8% να κολλήσω εγω που εργάζομαι κυρίως απο το σπίτι με την αδελφή μου που παίρνει κάθε μέρα το μετρό. Ούτε με την άλλη μου αδελφή που είναι καθηγήτρια σε σχολείο.
Άρα βλέπε μόνο εσύ τον πατέρα σου γιατί η διαφορά εμβολιασμού θα γίνεται cancel out από τα διαφορετικά σας λάιφσταϊλ; Δεν έχω καταλάβει τι προσπαθείς να πεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 03 Σεπ 2021, 00:01

gassim έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:44
nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:27
Παιδες ο γκασιμ ειναι κατεθισμος ψευτης χαμηλης ικανοτητας κατανοησης κειμενου !

Σχετικα με την προστασια εναντι ινφεξιον αυτο με το 75% που λεει ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, γιατί ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να εμβολιαστουν 5 εκ. σε εναν μηνα, ωστε και τα 5 εκ. να εχουν στο 3μηνο 75% προστασια !

Αν ο εμβολιασμος γινεται ανα 6μηνο αυτο σημαινει πως η προστασια θα ειναι μια μιξη διαρκειας εμβολιασμων απο 1 μηνα ως 6 μηνες (δηλ. 1 εκ. θα εμβολιαστει τον πρωτο μηνα, το δευτερο εκ. τον 2ο μηνα κ.ο.κ.), πραγμα που οι Ισραηλινοι υπολογισαν σε 61% προστασια (η οποια ειναι κατη σαν μεση προστασια μεταξυ της μεγιστης του πρωτου μηνα και της ελαχιστης του 6ου μηνα) !

Οποιος νομιζει πως με αυτο το 61% προστασια εναντι νοσησης φτιαχνει ανοσια, ειναι απλα χαζος που δεν ξερει τι ειναι η ανοσια.

Με αυτο το μονο που πετυχαινεις ειναι να μειωνεις την διασπορα, και για να το καταφερεις θα βαλεις 6-7 εκ. να εμβολιαζονται ανα 6 μηνες και ΟΧΙ ολοι μαζι ταυτοχρονα.

Αντιθετα η προστασια εναντι βαρια νοσησης παραμενει ηψηλη και μετα το 6μηνο !
Οι εμβολιασμοί στην Ελλάδα άνοιγαν σταδιακά ανα ηλικιακή ομάδα.
Για τους κάτω των 45 άνοιξαν κάπου Ιούνιο οπότε όσοι εμβολιάστηκαν έκαναν την δεύτερη δόση στην καλύτερη τέλη ιουλίου. Οπότε ΟΛΟΙ οι 40 - 45 στην ελλάδα θα κλείσουν τρίμηνο στην χειρότερη τέλη Οκτωβρίου, καποιοι που άργησαν να πάνε, θα κλείσουν τρίμηνο τον Νοέμβρη ή τον Δεκέμβρη.
Οι κάτω των 40 εμβολιάστηκαν ακόμη πιο αργά οπότε το τρίμηνο τους αργεί ακόμη περισότερο.

Αυτό το 61% που τσαμπουνάς μάλλον έχει κάποιο νόημα στο Ισραήλ που ξεκινησαν τους εμβολιασμούς πολύ νωρίτερα.
Πετας μενιρ με τη ταχυτητα του φωτος !

Και τι εγινε ρε κασπαροφ που οι κατω των 45 εμβολιαστηκαν Ιουλιο ? Οι κατω των 45 ζουνε απομονωμενοι σε αλλη χωρα απο τους ανω των 45-50 που εμβολιαστηκαν πιο παλια ?? Ή μήπως ειναι ΕΝΑΣ ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ?

Προσπαθησε να συγκεντρωθεις μπας και καταλαβεις γιατι δεν στροφαρεις με την καμια :

- Οι εμβολιασμοι στο Ισραηλ ξεκινησαν τον περασμενο Δεκ, και τον Απρ 2021 ειχε εμβολιαστει το 50% του πληθυσμου της χωρας τους. Τον Ιουλιο οι Ισραηλινοι εχοντας εμβολιασμενους διαρκειας απο 1 μηνος εως 6 μηνων, υπολογισαν την προστασια εναντι νοσησης σε ολο τον εμβολιασμενο πληθυσμο και βρηκαν 61% αποτελεσματικοτητα !

- Οι εμβολιασμοι στην Ελλάδα ξεκινησαν Γεν και τον Ιουλιο επιασαν το 50% ! Αν σημερα γινει υπολογισμος ανοσιας εναντι νοσησης θα περιλαμβανει εμβολιασμενους διαρκειας απο 1 μηνα (οι τελευταιοι) ως 8 μηνες (οι πρωτοι τον Γεναρη) ! Αρα ΣΙΓΟΥΡΑ θα βγει μια ανοσια του συνολικου εμβολιασμενου πληθυσμου ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ απο 61 % επειδη θα εχεις εμβολιασμενους ακομα και 8 και 7 μηνων !

Ειτε η αποτελεσματικοτητα εναντι νοσησης (σε ΟΛΟ το πληθυσμο, και ΟΧΙ στο μερος του πληθυσμου που μας συμφερει) ειναι 61% ειτε ειναι 55% ειτε ειναι 70%, με αυτο ΑΝΟΣΙΑ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΕΙΣ ΤΟΝ ΑΙΩΝΑ ΤΟΝ ΑΠΑΝΤΑ ακομα κι αν γινεις σουρωτηρι !
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 03 Σεπ 2021, 00:11

nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:39


Και οι δυο κανετε λαθος !

Αυτο που ενδιαφερει το δημοσιο συμφερον ΔΕΝ ειναι αν καποιος νεος πεθανει, ο νεος αναλαμβανει την ευθυνη για τον εαυτο του και τα παιδια του και αποφασιζει τι θα κανει, αν πεθανει ειτε γιατι δεν εμβολιαστηκε, ειτε γιατι εμβολιαστηκε ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ !

Αυτο που ενδιαφερει το δημοσιο συμφερον ΕΙΝΑΙ να μην καταρρευσει το συστημα υγειας που ανηκει ΣΕ ΟΛΟΥΣ και οχι σε μερικους, ΚΑΙ να μην παμε σε λοκνταουν πραγμα που θα γινει ΜΟΝΟ αν το συστημα υγειας ΔΕΝ καταρρευσει !

Με ιστορικο τα στατιστικα του ΕΟΔΥ εδω και 1,5 ετος αποδεικνυεται πως η συντριπτικη πλειοψηφεια του συστηματος υγειας (90%) γεμιζει απο τους ανω των 50 ετων και ΟΧΙ απο τους κατω των 50 ετων !

Επομενως :

- Η επιλογη του ανω των 50 ετων ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ το δημοσιο συμφερον (συστημα υγειας - λοκνταουν) ΑΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ : ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ !

- Η επιλογή του κατω των 50 ετων ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ το δημοσιο συμφερον (συστημα υγειας - λοκνταουν) ΑΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ !
Δεν μπορεις να τον υποχρεωσεις τον αλλο, αυτα γινονται σε αλλα καθεστωτα. Και φορο υπερ κοβιντ να του βαλεις και την συνταξη να του κοψεις, παλι θα υπαρχουν ατομα που δε θα εμβολιαστουν αρα δε θα λυθει το προβλημα.
Ας ξεκινησουν να ενισχυσουν το συστημα υγειας ? Ξερω γω ? Αντι να τον εμβολιασεις με το ζορι με ενα πειραματικο αναποτελεσματικο εμβολιο αν δε θελει? :lol:
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7832
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 03 Σεπ 2021, 00:11

nik_killthemall έγραψε:
03 Σεπ 2021, 00:01
gassim έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:44
nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:27
Παιδες ο γκασιμ ειναι κατεθισμος ψευτης χαμηλης ικανοτητας κατανοησης κειμενου !

Σχετικα με την προστασια εναντι ινφεξιον αυτο με το 75% που λεει ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, γιατί ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να εμβολιαστουν 5 εκ. σε εναν μηνα, ωστε και τα 5 εκ. να εχουν στο 3μηνο 75% προστασια !

Αν ο εμβολιασμος γινεται ανα 6μηνο αυτο σημαινει πως η προστασια θα ειναι μια μιξη διαρκειας εμβολιασμων απο 1 μηνα ως 6 μηνες (δηλ. 1 εκ. θα εμβολιαστει τον πρωτο μηνα, το δευτερο εκ. τον 2ο μηνα κ.ο.κ.), πραγμα που οι Ισραηλινοι υπολογισαν σε 61% προστασια (η οποια ειναι κατη σαν μεση προστασια μεταξυ της μεγιστης του πρωτου μηνα και της ελαχιστης του 6ου μηνα) !

Οποιος νομιζει πως με αυτο το 61% προστασια εναντι νοσησης φτιαχνει ανοσια, ειναι απλα χαζος που δεν ξερει τι ειναι η ανοσια.

Με αυτο το μονο που πετυχαινεις ειναι να μειωνεις την διασπορα, και για να το καταφερεις θα βαλεις 6-7 εκ. να εμβολιαζονται ανα 6 μηνες και ΟΧΙ ολοι μαζι ταυτοχρονα.

Αντιθετα η προστασια εναντι βαρια νοσησης παραμενει ηψηλη και μετα το 6μηνο !
Οι εμβολιασμοί στην Ελλάδα άνοιγαν σταδιακά ανα ηλικιακή ομάδα.
Για τους κάτω των 45 άνοιξαν κάπου Ιούνιο οπότε όσοι εμβολιάστηκαν έκαναν την δεύτερη δόση στην καλύτερη τέλη ιουλίου. Οπότε ΟΛΟΙ οι 40 - 45 στην ελλάδα θα κλείσουν τρίμηνο στην χειρότερη τέλη Οκτωβρίου, καποιοι που άργησαν να πάνε, θα κλείσουν τρίμηνο τον Νοέμβρη ή τον Δεκέμβρη.
Οι κάτω των 40 εμβολιάστηκαν ακόμη πιο αργά οπότε το τρίμηνο τους αργεί ακόμη περισότερο.

Αυτό το 61% που τσαμπουνάς μάλλον έχει κάποιο νόημα στο Ισραήλ που ξεκινησαν τους εμβολιασμούς πολύ νωρίτερα.
Πετας μενιρ με τη ταχυτητα του φωτος !

Και τι εγινε ρε κασπαροφ που οι κατω των 45 εμβολιαστηκαν Ιουλιο ? Οι κατω των 45 ζουνε απομονωμενοι σε αλλη χωρα απο τους ανω των 45-50 που εμβολιαστηκαν πιο παλια ?? Ή μήπως ειναι ΕΝΑΣ ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ?

Προσπαθησε να συγκεντρωθεις μπας και καταλαβεις γιατι δεν στροφαρεις με την καμια :

- Οι εμβολιασμοι στο Ισραηλ ξεκινησαν τον περασμενο Δεκ, και τον Απρ 2021 ειχε εμβολιαστει το 50% του πληθυσμου της χωρας τους. Τον Ιουλιο οι Ισραηλινοι εχοντας εμβολιασμενους διαρκειας απο 1 μηνος εως 6 μηνων, υπολογισαν την προστασια εναντι νοσησης σε ολο τον εμβολιασμενο πληθυσμο και βρηκαν 61% αποτελεσματικοτητα !

- Οι εμβολιασμοι στην Ελλάδα ξεκινησαν Γεν και τον Ιουλιο επιασαν το 50% ! Αν σημερα γινει υπολογισμος ανοσιας εναντι νοσησης θα περιλαμβανει εμβολιασμενους διαρκειας απο 1 μηνα (οι τελευταιοι) ως 8 μηνες (οι πρωτοι τον Γεναρη) ! Αρα ΣΙΓΟΥΡΑ θα βγει μια ανοσια του συνολικου εμβολιασμενου πληθυσμου ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ απο 61 % επειδη θα εχεις εμβολιασμενους ακομα και 8 και 7 μηνων !

Ειτε η αποτελεσματικοτητα εναντι νοσησης (σε ΟΛΟ το πληθυσμο, και ΟΧΙ στο μερος του πληθυσμου που μας συμφερει) ειναι 61% ειτε ειναι 55% ειτε ειναι 70%, με αυτο ΑΝΟΣΙΑ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΕΙΣ ΤΟΝ ΑΙΩΝΑ ΤΟΝ ΑΠΑΝΤΑ ακομα κι αν γινεις σουρωτηρι !
Ρε παπαρα εσύ χώρισες τον πληθυσμό στους άνω των 50 και στους κάτω των 50 και έλεγες οτι οι κάτω των 50 δεν είναι ανάγκη να εμβολιάζονται γιατί ούτως η άλλως νοσούν και μεταδίδουν.
Ε οι κάτω των 50 στην Ελλάδα είναι όλοι φρεσκοεμβολιασμένοι και δεν νοσουν όπως οι ανεμβολίαστοι.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 03 Σεπ 2021, 00:16

nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:27
..

Ποσο χρονο πηρε η Δελτα να γινει κυριαρχη ξερουμε ?
Πρεπει να μπει και η Mu στην εξισωση που δεν εχουμε στοιχεια τι γινετε.
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7832
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 03 Σεπ 2021, 00:19

hellegennes έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:56
gassim έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:54
hellegennes έγραψε:
02 Σεπ 2021, 23:51
Έχει αξία για σένα, που σαν κριτήριο εμβολιασμού της οικογένειάς σου έχεις τον πατέρα σου. Γιατί με ρώτησες αν θα κάνει διαφορά ο εμβολιασμός σας και η απάντησή μου είναι πως ίσως κάνει μια πολύ μικρή διαφορά. Γιατί εφόσον ανησυχείς, φαντάζομαι ότι το υποστηρίζεις με το ανάλογο λάιφσταϊλ.
Δεν έχω τις ίδιες πιθανότητες 8% να κολλήσω εγω που εργάζομαι κυρίως απο το σπίτι με την αδελφή μου που παίρνει κάθε μέρα το μετρό. Ούτε με την άλλη μου αδελφή που είναι καθηγήτρια σε σχολείο.
Άρα βλέπε μόνο εσύ τον πατέρα σου γιατί η διαφορά εμβολιασμού θα γίνεται cancel out από τα διαφορετικά σας λάιφσταϊλ; Δεν έχω καταλάβει τι προσπαθείς να πεις.
Εγω νομίζω οτι έχεις καταλάβει.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών