Φυσικοθεραπειες

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Φυσικοθεραπειες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 27 Μάιος 2019, 10:01

Πως ξερουμε αν καποιος ειναι καλος?

Nero

Re: Φυσικοθεραπειες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 27 Μάιος 2019, 10:05

Εκ του αποτελέσματος. :102:

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Φυσικοθεραπειες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 27 Μάιος 2019, 10:26

Εχω κανει φυσικοθεραπειες με οργανα ηλεκτροδια κτλ για την παρεση προσωπικου νευρου με απολυτη επιτυχια
Στην συνεχεια εκανα με την ιδια λογικη για tennis elbow αλλα η βελτιωση εφτασε το 50%.Το υπολοιπο περασε με τον καιρο και ξεκουραση
Η ιδια λογικη οχι μονο δεν απεδωσε στην δισκοκηλη αλλα επειδεινωσε την κατασταση
Συνεχισα σε καποιον φυσικοθεραπευτη ο οποιος δεν χρησιμοποιει καθολου οργανα αλλα εστιασε σε πολυ ηπιες ασκησεις και στην αλλαγη στασης σωματος και τροπου περπατηματος
Εχω επανελθει πληρως
Θα ελεγα οτι μετραει η μεθοδος κυριως
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ την 27 Μάιος 2019, 10:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Nero

Re: Φυσικοθεραπειες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 27 Μάιος 2019, 10:30

ηλεκτροσοκ έκανα κι εγώ για την πάρεση, και παρότι ήμουν σκεπτικός, δούλεψε, σε αντίθεση με τις κορτιζόνες. Επήγα στον φυσιοθεραπευτή της αελ, με το σκεπτικό ότι τουλάχιστον είναι έμπειρος επαγγελματίας :102:

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Φυσικοθεραπειες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 27 Μάιος 2019, 10:33

Ευχαριστω

Ορέστης 35

Re: Φυσικοθεραπειες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 27 Μάιος 2019, 10:39

perseus έγραψε:
27 Μάιος 2019, 10:01
Πως ξερουμε αν καποιος ειναι καλος?
Οπως ξερεις αν ο γιατρος ειναι καλος.

the comet the course the tail

Re: Φυσικοθεραπειες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 27 Μάιος 2019, 10:47

έχω πάει σε φίλο φίλου φυσικοθεραπευτή με μερική ρήξη έσω πλαγίου μετά από 5χ5 που αναγκάστηκα να παίξω αριστερό μπακ και μπέρδεψα τα μπούτια μου, και μου έβαλε με ταινία ένα φασόλι στο μεσαίο δάκτυλο, κάτι βελόνες στο πόδι και κάτι new age στο πικ-απ. έκλαψα τα 20€ :e040:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών