Το ηλεκτρονικο τσιγαρο σκοτωνει?

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23094
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Το ηλεκτρονικο τσιγαρο σκοτωνει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 01 Ιουν 2022, 16:46

Sid Vicious έγραψε:
01 Ιουν 2022, 16:40
AlienWay έγραψε:
01 Ιουν 2022, 16:38
:D Πάντως εμάς τους ατμιστές μας μισούν τόσο οι καπνιστές όσο και οι μη καπνιστές.
Εναντιων ολων ; :lol:
Οταν αντικατέστησα το τσιγάρο με το ηλεκτρονικό τσιγάρο, δεχόμουν στον δρόμο επίθεση από γριές και γέρους που με κράζανε ότι "αυτό βλάπτει παραπάνω" και "κάνει μπαμ η μπαταρία του".
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9846
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Το ηλεκτρονικο τσιγαρο σκοτωνει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 02 Ιουν 2022, 11:29

Σκοτώνει, αν το πετάξεις με δύναμη
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Το ηλεκτρονικο τσιγαρο σκοτωνει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 02 Ιουν 2022, 12:26

Chilloutbuddy έγραψε:
02 Ιουν 2022, 11:29
Σκοτώνει, αν το πετάξεις με δύναμη
Ε ανάλογα ρε αυτές οι γκουμουτσες σίγουρα, εύκολα. Ένας τύπος από την παρέα κάνει ένα τέτοιο, έχει πάνω και δύο μπαταρίες, άμα το φας με δύναμη στο κεφάλι έγινες. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν αυτό που βάζεις το υγρό μέσα σε αυτά είναι γυάλινο ή πλαστικό, στην πρώτη περίπτωση μπορεί να το χρησιμοποιήσεις όπως στις cult σειρές των 80s τα σπασμένα μπουκάλια μπύρας I guess :102:

Mr_Z
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 23 Ιουν 2022, 20:49
Phorum.gr user: Mr_Z

Re: Το ηλεκτρονικο τσιγαρο σκοτωνει?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mr_Z » 31 Ιούλ 2022, 20:33

Από την δική μου επειρία... Έκανα καπνό για χρόνια, τον τελευταίο καιρό μόνο 4-5 τσιγάρα την ημερα αλλά ούτε και αυτά τα άντεχα, μου έριχναν την ενέργεια, ακόμα και την ψυχολογία συν των άλλων θεμάτων (μπούκωμα μύτης, απώλεια γεύσης, όσφρησης)

Εδώ και 1,5 μήνα που ατμίζω έχω δει διαφορά σε γεύση, όσφρηση, αντοχές κλπ. Απλώς βλέπω ότι η νικοτίνη με επηρεάζει ακόμα σε κάποια θέματα, όπως βήχας, φλέματα. Στο επόμενο φουλάρισμα θα δοκιμασω με λιγότερη νικοτίνη και ελπίζω να στρώσει το θέμα. Επίσης κάνω παραπάνω πλέον αφού μπορώ να κάνω και στο σπίτι χωρίς να βρωμάει κάπνα. Δεν ξέρω για τα πνευμόνια που λένε, ότι υπάρχει υγροποίηση κλπ, μέχρι στιγμής δεν έχω κάποια ενόχληση.

Ισχυει ότι το iqos ειναι πιο υγιεινό; Η μυρωδια του όντως δεν παλεύεται, κάνει συνάδελφος και δεν αντέχω να πλησιάσω κοντά του!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών