Ματωμένο αρχίδι (μισό, να εξηγήσω)

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Covington88
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: 26 Απρ 2019, 21:06

Re: Ματωμένο αρχίδι (μισό, να εξηγήσω)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Covington88 » 31 Δεκ 2019, 22:52

Gherschaagk έγραψε:
28 Δεκ 2019, 02:20
Αιμοστατικό βαμβάκι;;
Καλύτερο κόλπο αν δεν έχεις κάτι τέτοιο είναι ο καπνός (ταμπάκο) πάνω στην πληγή. ΌΧΙ ΚΑΜΜΕΝΟΣ/ΣΤΑΧΤΗ. Η νικοτίνη έχει αιμοπηκτικές-αιμοστατικές ιδιότητες.

:wave

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ματωμένο αρχίδι (μισό, να εξηγήσω)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 31 Δεκ 2019, 22:57

revegion enos atomou έγραψε:
31 Δεκ 2019, 22:51
για αυτό είναι πάντα χρήσιμο, να έχεις έξι

Γυρ είσ' σι πδάκι μ;

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9516
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Ματωμένο αρχίδι (μισό, να εξηγήσω)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 08 Ιαν 2020, 13:44

vantono έγραψε:
28 Δεκ 2019, 18:46
paul25 έγραψε:
28 Δεκ 2019, 02:43
Καλυτερα αν δεν σταματησει η αιμοραγια να πας σε καποιο νοσοκομειο, η αιμοραγια στους ορχεις ειναι πολυ δυσκολη υποθεση διοτι η πιεση του αιματος ειναι μεγαλη, δεν θα σου κλεισει ευκολα. Σε σοβαρο τραυματισμο τους μπορει να χασεις και το μισο αιμα. ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ οταν τα ξυριζουμε (αποφυγετε ξυραφακια).
Εγώ πάντως την πρώτη(και μοναδική) φορά που αποπειράθηκα να τα πάρω με μηχανή, κόπηκα τοσο που το αίμα πετάχτηκε πίδακας για 2-3 δεύτερα. Παστώθηκα αμέσως στο παγωμένο νερό για κάμποση ωρα, και κατάφερα να την κλείσω την πληγή. Με ξυραφάκι δεν έχω κοπεί ποτέ. Με ξυριστική μηχανή αμα σου ξεφυγει λιγο και το πιάσεις με τη γωνία της, τη γάμησες :cry

Εικόνα

Υπαρχει λυση, Philips Norelco Bodygroomer
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23370
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ματωμένο αρχίδι (μισό, να εξηγήσω)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Ιαν 2020, 13:49

Nostalgia έγραψε:
08 Ιαν 2020, 13:44
vantono έγραψε:
28 Δεκ 2019, 18:46
paul25 έγραψε:
28 Δεκ 2019, 02:43
Καλυτερα αν δεν σταματησει η αιμοραγια να πας σε καποιο νοσοκομειο, η αιμοραγια στους ορχεις ειναι πολυ δυσκολη υποθεση διοτι η πιεση του αιματος ειναι μεγαλη, δεν θα σου κλεισει ευκολα. Σε σοβαρο τραυματισμο τους μπορει να χασεις και το μισο αιμα. ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ οταν τα ξυριζουμε (αποφυγετε ξυραφακια).
Εγώ πάντως την πρώτη(και μοναδική) φορά που αποπειράθηκα να τα πάρω με μηχανή, κόπηκα τοσο που το αίμα πετάχτηκε πίδακας για 2-3 δεύτερα. Παστώθηκα αμέσως στο παγωμένο νερό για κάμποση ωρα, και κατάφερα να την κλείσω την πληγή. Με ξυραφάκι δεν έχω κοπεί ποτέ. Με ξυριστική μηχανή αμα σου ξεφυγει λιγο και το πιάσεις με τη γωνία της, τη γάμησες :cry

Εικόνα

Υπαρχει λυση, Philips Norelco Bodygroomer
Ειχα ακριβώς αυτην πριν κάμποσα χρόνια (χωρις να γράφει νορελκο πάνω, μονο σκετο φίλιπς. Παλιότερο μοντέλο προφανως) και δεν μου εκανε καλή δουλεια ουτε στο συγκεκριμένο σημείο ούτε αλλού, δεν τη βολεύτηκα ποτέ.
Εικόνα

Αυτη που εβαλες παραπάνω, φαινεται καλή.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9516
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Ματωμένο αρχίδι (μισό, να εξηγήσω)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 08 Ιαν 2020, 14:02

Ναι ειναι καλη, εχει στρογγυλεμενες ακρες και ειναι ας πουμε ειδικη για την ευαισθητη περιοχη του αντρα. Βεβαια ατυχηματα μου εχουν συμβει και με αυτη αλλα ειναι το ποσοστο αρκετα μικρο εαν εισαι προσεχτικος.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Dasein
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 08:50

Re: Ματωμένο αρχίδι (μισό, να εξηγήσω)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dasein » 08 Ιαν 2020, 14:07

Γαμώ το σπίτι μου.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ματωμένο αρχίδι (μισό, να εξηγήσω)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 08 Ιαν 2020, 14:07

Ο τίτλος του νήματος πάντως, τα σπάει.

Μου κάνει κάτι σε σύγχρονο, ελληνικό κινηματογράφο, μπορεί και βιντεοκασέτα των 80s, που καταγγέλει γενικά κι έτσι την κοινωνία να ουμε.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4357
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Ματωμένο αρχίδι (μισό, να εξηγήσω)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 08 Ιαν 2020, 14:41

την επόμενη φορά πάντως που θα πάθεις κάτι τέτοιο, υπάρχει μια κλινική στον Πειραιά, Ιπποκράτης λέγεται.

Εκεί χειρουργεί έμπειρος ιατρός και άμα μπεις μέσα ουρλιάζοντας το αρκιδι, το αρκίδι, θα τον φωνάξουν αμέσως.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών