Γυμναστική μετά τα αντα

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Ορέστης 35

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Ιουν 2019, 21:21

Juno έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:27
Ορέστης 35 έγραψε:
18 Ιουν 2019, 03:44
Ποσα χλμ ειναι η πεζοπορια και ποιο το κοστος; Θα ελεγες οτι μια πεζοπορια στη φυση ειναι ησυχη και ηρεμιστικη;
Υπάρχουν διάφορες και καλό είναι να ξεκινήσεις από αυτές που λένε πως είναι για αρχάριους για να μην σε μαζεύουν.
Υπάρχουν πεζοπορικοί όμιλοι οπότε το κόστος άντε να είναι 10-20 ευρώ μαζί με το λεωφορείο που θα σε πάει εκεί που θα περπατήσετε συν την εγγραφή στον όμιλο που είναι ετήσια. Δηλαδή αν ξαναπάς μαζί τους μέσα στον χρόνο, δεν ξαναπληρώνεις την εγγραφή.
Επίσης θέλεις σίγουρα μπατόν και καλά παπούτσια, τουλάχιστον.

Αν θέλεις όμως, μπορείς για αρχή να τσεκάρεις για πεζοπορίες μέσα στην Αθήνα που τις περισσότερες φορές είναι δωρεάν :wink και να δεις αν σου αρέσει για κάτι παραπάνω.
Ειδικά τώρα που ζέστανε ο καιρός, αραιώνουν οι πεζοπορίες των ομίλων, κάνουν περισσότερο οργανωμένες εκδρομές και κάθονται μέρες εκεί.
Και αυξάνονται οι πεζοπορίες μέσα στην πόλη από διάφορες ομάδες. Δηλαδή κάθε Σαββατοκύριακο όλο και κάτι θα έχει και για τον επόμενο μήνα. Άρα είναι καλή περίπτωση να δοκιμάσεις τώρα στα εύκολα.
Μετά, από Σεπτέμβριο.
Θα το ψαξω. Μεσα στην πολη πεζοπορια με τιποτα, δεν αντεχω το θορυβο. Στην εξοχη θελω να παω, να ακουω ρυακια, να ριξω και καναν υπνο σε αιωρα. Απο αντοχες μπορω να περπαταω μιαμιση ωρα χωρις παυση, μετα οπως πρεπει να βαλω ψηλα τα ποδια μου γιατι εχω φλεβικη ανεπαρκεια. Μολις ξεκουραστω μπορω να περπατησω αλλη τοση ωρα.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 19 Ιουν 2019, 21:47

Juno έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:19
Sid Vicious έγραψε:
17 Ιουν 2019, 20:47
Juno έγραψε:
17 Ιουν 2019, 19:22


:xena:
Ενθουσιαστηκα που έσπασα ρεκόρ, τι να κάνω :oops:
Ξέρω γω, κάτι άλλο. Βρε γιατί δεν το κόβεις;
Πάντως αν κάνεις κάμψεις πρέπει να κάνεις και ραχιαίους, το ξέρεις έτσι;
Να πω την αλήθεια δε το ήξερα, είχα την εντύπωση ότι ραχαιους κάνουμε όταν κάνουμε κοιλιακούς, δεν ήξερα ότι ισχύει το ίδιο και για τις κάμψεις.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24492
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Ιουν 2019, 21:55

fagano3 έγραψε:
25 Μάιος 2018, 12:36
Τι αεροβια γυμναστικη θα προτεινατε για μετα τα 40 περα απο το περπατημα;

Σκεφτομουν κατι σε πιλατες,κολυμβηση και καμια πολεμικη τεχνη για σινιορς.

Καμια αλλη ιδεα;

Πολεμικη τεχνη επειδη θα την ηθελα κυριως για λογους υγειας και οχι για να πλακωνομαι θα ηθελα μια που να μην κινδυνευει το ομορφο προσωπακι και μυτουλα μου.


Κροσ φιτ στους δρομους εχει αποκλειστει λογω καγκουριας, γιογκα λογω οτι μαζευει συχνα ατομα που πρεπει να ξερεις ηδη γιογκα για να ελεγξεις την παρορμηση να τους σπασεις στο ξυλο, τρεξιμο για τα γονατα.
λοιπόν παράτησα τις πιλάτες γιατί έφτιαξα κάτι κοιλιακούς πέτρα.

Πού είναι το κακό θα μου πεις;

ΟΤΙ ΕΣΦΙΞΑΝ ΟΙ ΜΥΕΣ ΤΩΝ ΚΟΙΛΙΑΚΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΑΖΕΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΜΠΑΚΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΤΣΟΥΠΩΤΟ ΠΑΧΟΥΛΟ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΡΕΜΕΤΑΙ.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μαλακία.

Η παγίδα είναι όλες οι ξυπόλητες μιλφ με κολλάν και ξώβυζα που κάνουν ανοίγματα αλλά δεν αξίζει γιατί στο τέλος γίνεσαι κι εσύ μια γυναίκα με κρεμαστή κοιλιά όπως εκείνες.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 19 Ιουν 2019, 21:57

foscilis έγραψε:
19 Ιουν 2019, 21:55
Η παγίδα είναι όλες οι ξυπόλητες μιλφ με κολλάν και ξώβυζα που κάνουν ανοίγματα αλλά δεν αξίζει γιατί στο τέλος γίνεσαι κι εσύ μια γυναίκα με κρεμαστή κοιλιά όπως εκείνες.
:smt005::smt005::smt005:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 19 Ιουν 2019, 22:03

foscilis έγραψε:
19 Ιουν 2019, 21:55
fagano3 έγραψε:
25 Μάιος 2018, 12:36
Τι αεροβια γυμναστικη θα προτεινατε για μετα τα 40 περα απο το περπατημα;

Σκεφτομουν κατι σε πιλατες,κολυμβηση και καμια πολεμικη τεχνη για σινιορς.

Καμια αλλη ιδεα;

Πολεμικη τεχνη επειδη θα την ηθελα κυριως για λογους υγειας και οχι για να πλακωνομαι θα ηθελα μια που να μην κινδυνευει το ομορφο προσωπακι και μυτουλα μου.


Κροσ φιτ στους δρομους εχει αποκλειστει λογω καγκουριας, γιογκα λογω οτι μαζευει συχνα ατομα που πρεπει να ξερεις ηδη γιογκα για να ελεγξεις την παρορμηση να τους σπασεις στο ξυλο, τρεξιμο για τα γονατα.
λοιπόν παράτησα τις πιλάτες γιατί έφτιαξα κάτι κοιλιακούς πέτρα.

Πού είναι το κακό θα μου πεις;

ΟΤΙ ΕΣΦΙΞΑΝ ΟΙ ΜΥΕΣ ΤΩΝ ΚΟΙΛΙΑΚΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΑΖΕΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΜΠΑΚΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΤΣΟΥΠΩΤΟ ΠΑΧΟΥΛΟ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΡΕΜΕΤΑΙ.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μαλακία.

Η παγίδα είναι όλες οι ξυπόλητες μιλφ με κολλάν και ξώβυζα που κάνουν ανοίγματα αλλά δεν αξίζει γιατί στο τέλος γίνεσαι κι εσύ μια γυναίκα με κρεμαστή κοιλιά όπως εκείνες.
Αυτό διορθώνεται με αλκοόλ, γρήγορα και θεαματικά αποτελέσματα
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24492
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Ιουν 2019, 22:04

Το ξέρω.

Και μου ξαναέγινε μεγάλο και το πουλί.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι με είχε πιασει.

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 19 Ιουν 2019, 22:46

Sid Vicious έγραψε:
18 Ιουν 2019, 16:09
...Το πρώτο σετ το έφτασα 77 συνεχόμενες, καινούργιο ρεκόρ. Καλούτσικα είμαστε, στόχος οι 100 συνεχόμενες αρχικά, κοντά είμεθα. Αν μπορέσω κάποια στιγμή και 150 συνεχόμενες ακόμη καλύτερα, λόγω βαθειάς θρησκευτικότητος τείνω ενίοτε στην αποδοχή των διδαγμάτων του Κομφούκιου περί υπερβολής.
Welcome to crossfit !
Βάλε ένα αντικείμενο κάπου 10 εκατοστά κάτω από το στήθος σου και φρόντισε να το ακουμπάς κάθε φορά που κατεβαίνεις. Δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να κάνεις μεγάλα σετ από μία άσκηση που δεν κρατάς αυστηρή φόρμα.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 19 Ιουν 2019, 22:48

SuperRogue έγραψε:
19 Ιουν 2019, 22:46
Sid Vicious έγραψε:
18 Ιουν 2019, 16:09
...Το πρώτο σετ το έφτασα 77 συνεχόμενες, καινούργιο ρεκόρ. Καλούτσικα είμαστε, στόχος οι 100 συνεχόμενες αρχικά, κοντά είμεθα. Αν μπορέσω κάποια στιγμή και 150 συνεχόμενες ακόμη καλύτερα, λόγω βαθειάς θρησκευτικότητος τείνω ενίοτε στην αποδοχή των διδαγμάτων του Κομφούκιου περί υπερβολής.
Welcome to crossfit !
Βάλε ένα αντικείμενο κάπου 10 εκατοστά κάτω από το στήθος σου και φρόντισε να το ακουμπάς κάθε φορά που κατεβαίνεις. Δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να κάνεις μεγάλα σετ από μία άσκηση που δεν κρατάς αυστηρή φόρμα.
Have a nice injury!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 19 Ιουν 2019, 22:49

Προφανώς ειρωνικά το είπα γιατί αυτό που κάνει είναι στην ουσία crossfit.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16947
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 20 Ιουν 2019, 00:12

Sid Vicious έγραψε:
19 Ιουν 2019, 21:47
Juno έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:19
Sid Vicious έγραψε:
17 Ιουν 2019, 20:47

Ενθουσιαστηκα που έσπασα ρεκόρ, τι να κάνω :oops:
Ξέρω γω, κάτι άλλο. Βρε γιατί δεν το κόβεις;
Πάντως αν κάνεις κάμψεις πρέπει να κάνεις και ραχιαίους, το ξέρεις έτσι;
Να πω την αλήθεια δε το ήξερα, είχα την εντύπωση ότι ραχαιους κάνουμε όταν κάνουμε κοιλιακούς, δεν ήξερα ότι ισχύει το ίδιο και για τις κάμψεις.
Λάθος μου, κοιλιακούς εννοούσα. Διάβασα κάμψεις, το έγραψα έτσι, αλλά σκεφτόμουν κοιλιακούς. Συνέχισε όπως το πας, αλλά χωρίς το τσιγάρο αν μπορείς.


Ορέστης 35 έγραψε:
19 Ιουν 2019, 21:21
Θα το ψαξω. Μεσα στην πολη πεζοπορια με τιποτα, δεν αντεχω το θορυβο. Στην εξοχη θελω να παω, να ακουω ρυακια, να ριξω και καναν υπνο σε αιωρα. Απο αντοχες μπορω να περπαταω μιαμιση ωρα χωρις παυση, μετα οπως πρεπει να βαλω ψηλα τα ποδια μου γιατι εχω φλεβικη ανεπαρκεια. Μολις ξεκουραστω μπορω να περπατησω αλλη τοση ωρα.
Ακόμα και για αρχάριους είναι 2-3 ώρες, αλλά κάνουν διάλειμμα.
Αλλά μην σνομπάρεις τις πεζοπορίες μέσα στην πόλη, συνήθως κάνουν ευχάριστες διαδρομές. Δοκίμασέ το. Και έχει το καλό πως όποια στιγμή βαρεθείς ή κουραστείς, φεύγεις, πολύ θετικό για αρχή.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Ορέστης 35

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 20 Ιουν 2019, 01:40

Juno έγραψε:
20 Ιουν 2019, 00:12
Sid Vicious έγραψε:
19 Ιουν 2019, 21:47
Juno έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:19

Ξέρω γω, κάτι άλλο. Βρε γιατί δεν το κόβεις;
Πάντως αν κάνεις κάμψεις πρέπει να κάνεις και ραχιαίους, το ξέρεις έτσι;
Να πω την αλήθεια δε το ήξερα, είχα την εντύπωση ότι ραχαιους κάνουμε όταν κάνουμε κοιλιακούς, δεν ήξερα ότι ισχύει το ίδιο και για τις κάμψεις.
Λάθος μου, κοιλιακούς εννοούσα. Διάβασα κάμψεις, το έγραψα έτσι, αλλά σκεφτόμουν κοιλιακούς. Συνέχισε όπως το πας, αλλά χωρίς το τσιγάρο αν μπορείς.


Ορέστης 35 έγραψε:
19 Ιουν 2019, 21:21
Θα το ψαξω. Μεσα στην πολη πεζοπορια με τιποτα, δεν αντεχω το θορυβο. Στην εξοχη θελω να παω, να ακουω ρυακια, να ριξω και καναν υπνο σε αιωρα. Απο αντοχες μπορω να περπαταω μιαμιση ωρα χωρις παυση, μετα οπως πρεπει να βαλω ψηλα τα ποδια μου γιατι εχω φλεβικη ανεπαρκεια. Μολις ξεκουραστω μπορω να περπατησω αλλη τοση ωρα.
Ακόμα και για αρχάριους είναι 2-3 ώρες, αλλά κάνουν διάλειμμα.
Αλλά μην σνομπάρεις τις πεζοπορίες μέσα στην πόλη, συνήθως κάνουν ευχάριστες διαδρομές. Δοκίμασέ το. Και έχει το καλό πως όποια στιγμή βαρεθείς ή κουραστείς, φεύγεις, πολύ θετικό για αρχή.
θενξ! :wave:

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14976
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 21 Ιουν 2019, 00:30

enaon έγραψε:
26 Μάιος 2018, 17:45
δένουμε τις παλάμες μας πίσω απο την πλάτη μας, και όταν ειναι το δεξί επάνω και όταν ειναι το αριστερό;
Αυτό το έκανα με άνεση πριν αρχίσω γυμναστήριο, πλέον είναι αδύνατο βρίσκω στο φτερό
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 30 Ιαν 2020, 19:34

perseus έγραψε:
25 Μάιος 2018, 12:47
ξιφασκια μπορει να σου αρεσει.
Στη Ξιφασκια εχουμε πρωταθλητρια τη Κουντουρα.Θα μου αρεσε να μου μαθει το αθλημα.

Εικόνα
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 30 Ιαν 2020, 19:42

Obi Wan Iakobi έγραψε:
30 Ιαν 2020, 19:34
perseus έγραψε:
25 Μάιος 2018, 12:47
ξιφασκια μπορει να σου αρεσει.
Στη Ξιφασκια εχουμε πρωταθλητρια τη ΓΚουντουρα.Θα μου αρεσε να μου μαθει το αθλημα.
Εικόνα
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Γυμναστική μετά τα αντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 30 Ιαν 2020, 19:43

δεν ειναι περιφερειες αυτες για γυναικα.
η επομενη παρακαλω!!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών