Ο πρώτος νεκρός

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 06 Αύγ 2021, 01:12

foscilis έγραψε:
06 Αύγ 2021, 01:07
Κι εγώ ήξερα έναν δύο μέτρα που στουκαρε με το αμάξι σε μάντρα κι έμεινε τρεις μήνες νοσοκομείο.

Όση σχέση έχει αυτό με τον ιό έχουν και οι βακτηριακές λοιμωξεις οπότε το αναφέρω.
Το μάθανε ότι γαμιόμαστε, πλάκωσαν και οι γύφτοι, ισχύει πάντως στις λοιμώξεις.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24954
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 06 Αύγ 2021, 01:13

Ξέρουμε αν ο γύφτος ειναι fit n' healthy ?

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 06 Αύγ 2021, 01:15

Εχει γινει αυτη η συζητηση στο παρελθον,εγω λεω οτι κατα κανονα ναι ειναι.Αλλοι υποστηριζουν οτι δεν εχουν δει ποτε γυφτο να περναει τα 50.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24364
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 06 Αύγ 2021, 01:23

Για όσους συντονίζονται μόλις τώρα με το σόου που δίνει ο φίλος Χελληγενης, να τι ξεστόμισε ρε μαλάκες ο τύπος:

"Οποιαδήποτε ίωση μπορεί να σου αφήσει μόνιμα σοβαρά πρόβληματα. Οποιαδηποτε. Κι εμένα κάτι που δεν είναι ίωση (!) μου έχει αφησει βηχαλακι (!!) 2 βδομάδες μετά(!!!)"

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4928
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 06 Αύγ 2021, 01:59

foscilis έγραψε:
06 Αύγ 2021, 01:23
Για όσους συντονίζονται μόλις τώρα με το σόου που δίνει ο φίλος Χελληγενης, να τι ξεστόμισε ρε μαλάκες ο τύπος:

"Οποιαδήποτε ίωση μπορεί να σου αφήσει μόνιμα σοβαρά πρόβληματα. Οποιαδηποτε. Κι εμένα κάτι που δεν είναι ίωση (!) μου έχει αφησει βηχαλακι (!!) 2 βδομάδες μετά(!!!)"

ειναι η τελευταια εξελιξη της επιστημης και ονομαζεται βιωματικη ιατρικη, μαλιστα το ΜΙΤ σκεφτεται να συνδεσει ηλεκτροδια στον εγκεφαλο του ωστε να συλλεγει σε πραγματικο χρονο τα πολυτιμα εμπειρικα δεδομενα, φημες λενε οτι σε ειδικη συμφωνια δε θα διαβαζει τμηματα του εγκεφαλου που ειναι αποθηκευμενοι οι διαλογοι με τις πρωην του...


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40348
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Αύγ 2021, 15:05

EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Αύγ 2021, 00:30
Που ξέρεις ότι η λοιμωξη σου ήταν βακτηριακη, τυπε; :smt017
Νανούριζα την ανιψιά μου (είναι 11 μηνών), η οποία εκείνη την μέρα έβηχε συνέχεια. Καμμιά ώρα μετά ανέβασε 39 πυρετό. Την πήγε ο αδερφός μου στον γιατρό και βρήκαν ότι είχε βακτηριακή λοίμωξη. Δυο μέρες μετά ανέβασα κι εγώ 37,6 και με έπιασε βήχας. Η θερμοκρασία κράτησε μερικές ώρες, αλλά ο βήχας και η συμφόρηση κράτησαν 10 μέρες. Ο βήχας δεν μου έχει φύγει τελείως.
foscilis έγραψε:
06 Αύγ 2021, 01:23
Για όσους συντονίζονται μόλις τώρα με το σόου που δίνει ο φίλος Χελληγενης, να τι ξεστόμισε ρε μαλάκες ο τύπος:

"Οποιαδήποτε ίωση μπορεί να σου αφήσει μόνιμα σοβαρά πρόβληματα. Οποιαδηποτε. Κι εμένα κάτι που δεν είναι ίωση (!) μου έχει αφησει βηχαλακι (!!) 2 βδομάδες μετά(!!!)"
Μόνο που δεν είπα αυτό. Αν είσαι γιούφτος, βέβαια, αυτό καταλαβαίνεις. Έχω πει επανειλημμένα ότι νόσηση από οποιοδήποτε παθογόνο μπορεί να σου αφήσει μακροπρόθεσμα προβλήματα, από παροδικά μέχρι μόνιμα και από ελαφριά ως σοβαρά.

Αλλά είπαμε, you do not compute.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 06 Αύγ 2021, 15:12

Σαν να λέμε: "σκουληκουειδίτη έχει;Γιατί ένας άρρωστος που ήξερα εγώ είχε σκουληκουειδίτη".
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.


Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 07 Αύγ 2021, 11:23

Ειναι λιγο παπατζηδες οι Ισραηλινοι.Εχω βαρεθει να διαβαζω για μαγικες θεραπειες που ανακαλυπτουν καθε εβδομαδα.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18931
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 07 Αύγ 2021, 16:30

NewModelArmy έγραψε:
07 Αύγ 2021, 11:23
Ειναι λιγο παπατζηδες οι Ισραηλινοι.Εχω βαρεθει να διαβαζω για μαγικες θεραπειες που ανακαλυπτουν καθε εβδομαδα.
:+1:

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24954
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 07 Αύγ 2021, 16:39

Αίγαγρος έγραψε:
07 Αύγ 2021, 09:01
εμβολιασμενοι ή οχι οι ασθενεις ;

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24364
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 07 Αύγ 2021, 16:58

hellegennes έγραψε:
06 Αύγ 2021, 15:05
EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Αύγ 2021, 00:30
Που ξέρεις ότι η λοιμωξη σου ήταν βακτηριακη, τυπε; :smt017
Νανούριζα την ανιψιά μου (είναι 11 μηνών), η οποία εκείνη την μέρα έβηχε συνέχεια. Καμμιά ώρα μετά ανέβασε 39 πυρετό. Την πήγε ο αδερφός μου στον γιατρό και βρήκαν ότι είχε βακτηριακή λοίμωξη. Δυο μέρες μετά ανέβασα κι εγώ 37,6 και με έπιασε βήχας. Η θερμοκρασία κράτησε μερικές ώρες, αλλά ο βήχας και η συμφόρηση κράτησαν 10 μέρες. Ο βήχας δεν μου έχει φύγει τελείως.
foscilis έγραψε:
06 Αύγ 2021, 01:23
Για όσους συντονίζονται μόλις τώρα με το σόου που δίνει ο φίλος Χελληγενης, να τι ξεστόμισε ρε μαλάκες ο τύπος:

"Οποιαδήποτε ίωση μπορεί να σου αφήσει μόνιμα σοβαρά πρόβληματα. Οποιαδηποτε. Κι εμένα κάτι που δεν είναι ίωση (!) μου έχει αφησει βηχαλακι (!!) 2 βδομάδες μετά(!!!)"
Μόνο που δεν είπα αυτό. Αν είσαι γιούφτος, βέβαια, αυτό καταλαβαίνεις. Έχω πει επανειλημμένα ότι νόσηση από οποιοδήποτε παθογόνο μπορεί να σου αφήσει μακροπρόθεσμα προβλήματα, από παροδικά μέχρι μόνιμα και από ελαφριά ως σοβαρά.

Αλλά είπαμε, you do not compute.
hellegennes έγραψε:
04 Αύγ 2021, 01:45
GoBack έγραψε:
04 Αύγ 2021, 01:31
Δεν ηταν μυστικο ποτε αυτο.60 χρονων ειναι ο ανθρωπος
60χρονος και άριστη φυσική κατάσταση δεν υπάρχει. Μπορεί να κρατιέται καλά, αλλά είναι ηλίθιο να το πει κανείς. Οποιαδήποτε ίωση μπορεί να το κάνει αυτό. Οποιαδήποτε.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24954
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 07 Αύγ 2021, 18:34

https://www.pontosnews.gr/660352/pontos ... eodoridis/
Σοκ και βαθιά θλίψη έχει προκαλέσει η είδηση του θανάτου του χαμογελαστού παιδιού που μας ταξίδευε με την ποντιακή λύρα του, του Γιώργου Θεοδωρίδη.

Ο Γιώργος που ήταν μόλις 40 ετών, τις τελευταίες 57 μέρες νοσηλευόταν στην εντατική του Νοσοκομείου «Άγιος Δημήτριος» Θεσσαλονίκης λόγω επιπλοκών από τον κορονοϊό.
GoBack

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 07 Αύγ 2021, 19:18

Συλλυπητήρια στους δικούς του

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40348
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Αύγ 2021, 22:40

foscilis έγραψε:
07 Αύγ 2021, 16:58
hellegennes έγραψε:
06 Αύγ 2021, 15:05
EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Αύγ 2021, 00:30
Που ξέρεις ότι η λοιμωξη σου ήταν βακτηριακη, τυπε; :smt017
Νανούριζα την ανιψιά μου (είναι 11 μηνών), η οποία εκείνη την μέρα έβηχε συνέχεια. Καμμιά ώρα μετά ανέβασε 39 πυρετό. Την πήγε ο αδερφός μου στον γιατρό και βρήκαν ότι είχε βακτηριακή λοίμωξη. Δυο μέρες μετά ανέβασα κι εγώ 37,6 και με έπιασε βήχας. Η θερμοκρασία κράτησε μερικές ώρες, αλλά ο βήχας και η συμφόρηση κράτησαν 10 μέρες. Ο βήχας δεν μου έχει φύγει τελείως.
foscilis έγραψε:
06 Αύγ 2021, 01:23
Για όσους συντονίζονται μόλις τώρα με το σόου που δίνει ο φίλος Χελληγενης, να τι ξεστόμισε ρε μαλάκες ο τύπος:

"Οποιαδήποτε ίωση μπορεί να σου αφήσει μόνιμα σοβαρά πρόβληματα. Οποιαδηποτε. Κι εμένα κάτι που δεν είναι ίωση (!) μου έχει αφησει βηχαλακι (!!) 2 βδομάδες μετά(!!!)"
Μόνο που δεν είπα αυτό. Αν είσαι γιούφτος, βέβαια, αυτό καταλαβαίνεις. Έχω πει επανειλημμένα ότι νόσηση από οποιοδήποτε παθογόνο μπορεί να σου αφήσει μακροπρόθεσμα προβλήματα, από παροδικά μέχρι μόνιμα και από ελαφριά ως σοβαρά.

Αλλά είπαμε, you do not compute.
hellegennes έγραψε:
04 Αύγ 2021, 01:45
GoBack έγραψε:
04 Αύγ 2021, 01:31
Δεν ηταν μυστικο ποτε αυτο.60 χρονων ειναι ο ανθρωπος
60χρονος και άριστη φυσική κατάσταση δεν υπάρχει. Μπορεί να κρατιέται καλά, αλλά είναι ηλίθιο να το πει κανείς. Οποιαδήποτε ίωση μπορεί να το κάνει αυτό. Οποιαδήποτε.
Και πήρες και το συνδύασες με το επόμενο ποστ, γιατί είσαι ιδιοφυΐα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών