Ο πρώτος νεκρός

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
fadom31
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 16 Ιαν 2021, 02:49

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fadom31 » 03 Δεκ 2021, 00:14

mao mao έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:07
EKPLIKTIKOS έγραψε:
02 Δεκ 2021, 23:57
Και επειδή θα μου πεις μα αυτά είναι για όλη την Αγγλία, εδώ που ζούμε εμείς οι πλούσιοι δεν κλέβουν, πάρε και για Λονδίνο

https://www.cuvva.com/how-insurance-wor ... t-boroughs

Παρατήρησε τις τοπ περιοχές των κλοπών και θα δεις ότι δεν είναι ακριβώς το Μενίδι και τα Λιόσια του Λονδίνου (Kensington & Chelsea, Hammersmith & Fulham κτλ)

Edit: Να δούμε και στην Ελλάδα αντίστοιχα, για Αθήνα και Θεσσαλονίκη έχουμε 4 κλοπές ή διαρρήξεις ιχ ανά 1000 άτομα.

https://www.autotriti.gr/data/news/prev ... 215931.asp


Στις περιοχές που αναφέρω παραπάνω έχουμε ~24 ανά 1000 άτομα.
τα στοιχεία που αφορούν της ελληνικές πόλεις είναι για ένα χρόνο, ενώ για την Αγγλία 6.
:lol::lol::lol:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Δεκ 2021, 00:42

Ωραία, πάρε τα επίσημα στοιχεία της αστυνομίας, που δείχνουν 102 χιλιάδες για 9 εκατομμύρια πληθυσμό, δηλαδή περίπου 11 ανά 1000 άτομα (year ending June 2021).
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hellegennes την 03 Δεκ 2021, 00:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 03 Δεκ 2021, 00:42

mao mao έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:09

Η Αγγλία έχει πολλά θέματα, αλλά είναι αστείο να είσαι Αθηναίος και να μιλάς για εγκληματικότητα στο Μάντσεστερ. Ειδικά στην κεντρική περιοχή που έμενες στο Μάντσεστερ.
Εννοείται ότι τα νότια προάστια που μένω τώρα είναι μακράν πιο ασφαλη από το κέντρο του Μάντσεστερ. Δεν έχω δει ποτέ να μαχαιρώνουν άνθρωπο μπροστά μου εδώ, για παράδειγμα. Ούτε με έχει παρενοχλησει ποτέ συμμορία από chavs. Ούτε στο πανεπιστήμιο μας μοίραζαν personal alarms αν μας την πέσει κανένας. Άστο ρε φιλε που θα μου πεις ότι το Φάληρο είναι πιο επικίνδυνο από το Μάντσεστερ κ εσύ κ ο άλλος ο χαχας από πάνω. Που άμα θέλω τώρα βγαίνω βόλτα κ στα πιο σκοτεινά στενά της περιοχής κ δε θα μου συμβεί τίποτα. Μόνο κάνα Μενίδι θα μπορούσα να συγκρίνω με το Μάντσεστερ κ μάλλον θα αδικούσα το Μενίδι.

Έχεις δίκιο για την πηγή, το έβαλα πολύ βιαστικά. Πάρε λοιπόν για 1 χρόνο. Το Λονδίνο έχει πάνω από διπλάσιο rate από την Αθήνα με 11.2 στους 1000 κατοίκους.

https://www.standard.co.uk/news/crime/l ... 32001.html


Νταξει είμαστε;

fadom31
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 16 Ιαν 2021, 02:49

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fadom31 » 03 Δεκ 2021, 00:49

EKPLIKTIKOS έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:42
mao mao έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:09

Η Αγγλία έχει πολλά θέματα, αλλά είναι αστείο να είσαι Αθηναίος και να μιλάς για εγκληματικότητα στο Μάντσεστερ. Ειδικά στην κεντρική περιοχή που έμενες στο Μάντσεστερ.
Εννοείται ότι τα νότια προάστια που μένω τώρα είναι μακράν πιο ασφαλη από το κέντρο του Μάντσεστερ. Δεν έχω δει ποτέ να μαχαιρώνουν άνθρωπο μπροστά μου εδώ, για παράδειγμα. Ούτε με έχει παρενοχλησει ποτέ συμμορία από chavs. Ούτε στο πανεπιστήμιο μας μοίραζαν personal alarms αν μας την πέσει κανένας. Άστο ρε φιλε που θα μου πεις ότι το Φάληρο είναι πιο επικίνδυνο από το Μάντσεστερ κ εσύ κ ο άλλος ο χαχας από πάνω. Που άμα θέλω τώρα βγαίνω βόλτα κ στα πιο σκοτεινά στενά της περιοχής κ δε θα μου συμβεί τίποτα. Μόνο κάνα Μενίδι θα μπορούσα να συγκρίνω με το Μάντσεστερ κ μάλλον θα αδικούσα το Μενίδι.

Έχεις δίκιο για την πηγή, το έβαλα πολύ βιαστικά. Πάρε λοιπόν για 1 χρόνο. Το Λονδίνο έχει πάνω από διπλάσιο rate από την Αθήνα με 11.2 στους 1000 κατοίκους.

https://www.standard.co.uk/news/crime/l ... 32001.html


Νταξει είμαστε;
Παντως ετσι οπως το περιγραφεις το Μανστεστε πρεπει να ειναι μεγαλο ρδελομπου, ελατε Λονδινο να βρειτε την υγεια σας εδω κοιμομαστε ακομα με ανοιχτα παραθυρα και ξεχναμε τακτικα τα κλειδια εξω απο την πορτα (τρου στορυ). Στο Φαληρο πως παει τριπλοκλειδωνεις πορτες και παραθυροφυλλα καθε βραδυ να φανταστω οπως ολοι οι Αθηναιοι;

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7317
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 03 Δεκ 2021, 00:54

EKPLIKTIKOS έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:42
mao mao έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:09

Η Αγγλία έχει πολλά θέματα, αλλά είναι αστείο να είσαι Αθηναίος και να μιλάς για εγκληματικότητα στο Μάντσεστερ. Ειδικά στην κεντρική περιοχή που έμενες στο Μάντσεστερ.
Εννοείται ότι τα νότια προάστια που μένω τώρα είναι μακράν πιο ασφαλη από το κέντρο του Μάντσεστερ. Δεν έχω δει ποτέ να μαχαιρώνουν άνθρωπο μπροστά μου εδώ, για παράδειγμα. Ούτε με έχει παρενοχλησει ποτέ συμμορία από chavs. Ούτε στο πανεπιστήμιο μας μοίραζαν personal alarms αν μας την πέσει κανένας. Άστο ρε φιλε που θα μου πεις ότι το Φάληρο είναι πιο επικίνδυνο από το Μάντσεστερ κ εσύ κ ο άλλος ο χαχας από πάνω.
πρέπει να συγκρίνουμε όμως όμοια πράγματα. Το κέντρο του Μάντσεστερ πρέπει να το συγκρίνεις με το κέντρο της Αθήνας. Εκεί δεν τίθεται θέμα για το που νιώθει κάποιος πιο ασφαλής.

fadom31
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 16 Ιαν 2021, 02:49

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fadom31 » 03 Δεκ 2021, 01:06

mao mao έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:54
EKPLIKTIKOS έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:42
mao mao έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:09

Η Αγγλία έχει πολλά θέματα, αλλά είναι αστείο να είσαι Αθηναίος και να μιλάς για εγκληματικότητα στο Μάντσεστερ. Ειδικά στην κεντρική περιοχή που έμενες στο Μάντσεστερ.
Εννοείται ότι τα νότια προάστια που μένω τώρα είναι μακράν πιο ασφαλη από το κέντρο του Μάντσεστερ. Δεν έχω δει ποτέ να μαχαιρώνουν άνθρωπο μπροστά μου εδώ, για παράδειγμα. Ούτε με έχει παρενοχλησει ποτέ συμμορία από chavs. Ούτε στο πανεπιστήμιο μας μοίραζαν personal alarms αν μας την πέσει κανένας. Άστο ρε φιλε που θα μου πεις ότι το Φάληρο είναι πιο επικίνδυνο από το Μάντσεστερ κ εσύ κ ο άλλος ο χαχας από πάνω.
πρέπει να συγκρίνουμε όμως όμοια πράγματα. Το κέντρο του Μάντσεστερ πρέπει να το συγκρίνεις με το κέντρο της Αθήνας. Εκεί δεν τίθεται θέμα για το που νιώθει κάποιος πιο ασφαλής.
Παντως ειναι αληθεια οτι στις παλιες εργατουπολεις οπως το Μαντσεστερ υπαρχει πολλη συγκεντρωμενη φτωχια που κραταει γενιες και γενιες και πιθανως μια συνεχης αισθηση απειλης οταν βρισκεσαι στο κεντρο τους-παρα το gentrification. Αυτο ισως να μην ισχυει για την Αθηνα και σε καμια περιπτωση δεν ισχυει για Λονδινο, ισως το δεις σε ορισμενες περιοχες στο ανατολικο Λονδινο αλλα ακομα κι εκει η λευκη εργατικη ταξη εχει αντικασταθει απο μεταναστες οποτε τα προβληματα ειναι αλλου τυπου. Θελω να πω οτι η Αγγλια ειναι πολυ diverse και επειδη καποτε καποιος περασε σκατα και φοβοταν σε μια πολη του Βορρα αυτη η εμπειρια δε λεει τιποτα για την καθημερινοτητα καποιου που που μενει West London ή Surrey.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5052
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 03 Δεκ 2021, 01:19

hellegennes έγραψε:
02 Δεκ 2021, 00:19
Η κοινωνικοοικονομική κλίμακα στην οποία ανήκουν; Σε πρώτο βαθμό. Υπάρχουν όμως κι άλλα.

Εγώ θυμάμαι άλλα πράγματα από τους ίδιους τους Βρετανούς για το τι κάνουν στην χώρα τους. Ας πούμε:


Εικόνα

Εικόνα


Αυτά δεν είναι σκουπίδια που άφησαν Έλληνες, είναι σκουπίδια που άφησαν Βρετανοί. Υπάρχουν νόμοι για το πέταγμα σκουπιδιών στον δρόμο; Εφαρμόζονται; Συνεχίζουν να συμπεριφέρονται σαν κάφροι οι Βρετανοί;

Η απάντηση σε όλα αυτά είναι «ναι». Η τιμωρία δεν είναι αυτή που αλλάζει την συμπεριφορά σου. Θυμάμαι τι μου είπε η γυναίκα του φίλου μου, που ζούνε στο Λονδίνο. Είχε φάει κάποτε πρόστιμο για πέταγμα γόπας στον δρόμο. Μου είπε ότι από τότε προσέχει. Όχι να μην πετάει γόπες στον δρόμο, αλλά να κοιτάζει καλά αν υπάρχει κοντά αστυνομικός πριν την πετάξει.
Εχει πολλες αλεπούδες που ξεσκίζουνε τις σακούλες σκουπιδιών.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7317
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 03 Δεκ 2021, 01:25

fadom31 έγραψε:
03 Δεκ 2021, 01:06

Παντως ειναι αληθεια οτι στις παλιες εργατουπολεις οπως το Μαντσεστερ υπαρχει πολλη συγκεντρωμενη φτωχια που κραταει γενιες και γενιες και πιθανως μια συνεχης αισθηση απειλης οταν βρισκεσαι στο κεντρο τους-παρα το gentrification. Αυτο ισως να μην ισχυει για την Αθηνα και σε καμια περιπτωση δεν ισχυει για Λονδινο, ισως το δεις σε ορισμενες περιοχες στο ανατολικο Λονδινο αλλα ακομα κι εκει η λευκη εργατικη ταξη εχει αντικασταθει απο μεταναστες οποτε τα προβληματα ειναι αλλου τυπου. Θελω να πω οτι η Αγγλια ειναι πολυ diverse και επειδη καποτε καποιος περασε σκατα και φοβοταν σε μια πολη του Βορρα αυτη η εμπειρια δε λεει τιποτα για την καθημερινοτητα καποιου που που μενει West London ή Surrey.
Η φτώχεια του Μάντσεστερ είναι εκτός κέντρου. Το κέντρο είναι μικρό, ακριβό και αρκετά περιποιημένο. Δεν έχει σχέση με την Αθήνα που πας Ομόνοια το βράδυ και τα βλέπεις όλα. Ο Εκπληκτικός έμενε και σε καλό σημείο του κέντρου. Απλά ίσως του έτυχαν κάποιες περιπτώσεις και δεν μπορεί να δει τα πράγματα αντικειμενικά.

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5596
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 03 Δεκ 2021, 11:10

Breakthrough infections among vaccine recipients were characterized by a faster clearance time than that among unvaccinated participants, with a mean of 5.5 days (95% credible interval, 4.6 to 6.5) and 7.5 days (95% credible interval, 6.8 to 8.2), respectively. The shorter clearance time led to a shorter overall duration of infection among vaccine recipients
Εικόνα

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2102507


Με βάση την συγκεκριμένη έρευνα,
οι ανεμβολίαστοι μεταδίδουν για δύο ημέρες περισσότερο (το ct, οι ημέρες κορύφωσης του φορτίου, το ύψος του φορτίου δεν έχει διαφορές).
Και μιλάμε για breakthrough περιπτώσεις εμβολιασμένων.
Αυτό έχει μεγάλη σημασία στους ασυμπτωματικούς.
Δλδή, ένας ανεμβολίαστος ασυμπτωματικός θα μολύνει για δύο ημέρες περισσότερο.
Φυσικά, χρειάζονται και μέτρα από τους εμβολιασμένους.


Εικόνα


Εικόνα
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Δεκ 2021, 11:50

Για τους ασυμπτωματικούς συγκεκριμένα θα έκανε κάποια αρνητική διαφορά ως προς τους ανεμβολίαστους αυτό, Γαληνέ. Μόνο που επειδή οι ανεμβολίαστοι υποχρεώνονται να κάνουν τεστ ενώ οι εμβολιασμένοι όχι, αυτή η διαφορά των 2 ημερών υπερκαλύπτεται και με το παραπάνω. Με άνισα μέτρα οι εμβολιασμένοι ασυμπτωματικοί είναι δεδομένο ότι θα μεταδίδουν περισσότερο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 03 Δεκ 2021, 11:59

fadom31 έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:49

Παντως ετσι οπως το περιγραφεις το Μανστεστε πρεπει να ειναι μεγαλο ρδελομπου
Αν μου δινόταν η ευκαιρία γύρναγα χθες. Δεν είναι ρδελομπου. Οι ευκαιρίες που έχεις σε όλα τα επίπεδα (εργασία, διασκέδαση κτλ), οι υποδομές, είναι πολύ καλύτερα από την Αθήνα. Δεν υπάρχει συζήτηση. Ο κόσμος είναι καλός επίσης, πιο καλός από την Αθήνα.

Γκουερινο 4
Δημοσιεύσεις: 2302
Εγγραφή: 12 Αύγ 2021, 12:44
Phorum.gr user: Gouerino

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γκουερινο 4 » 03 Δεκ 2021, 12:00

hellegennes έγραψε:
03 Δεκ 2021, 11:50
Για τους ασυμπτωματικούς συγκεκριμένα θα έκανε κάποια αρνητική διαφορά ως προς τους ανεμβολίαστους αυτό, Γαληνέ. Μόνο που επειδή οι ανεμβολίαστοι υποχρεώνονται να κάνουν τεστ ενώ οι εμβολιασμένοι όχι, αυτή η διαφορά των 2 ημερών υπερκαλύπτεται και με το παραπάνω. Με άνισα μέτρα οι εμβολιασμένοι ασυμπτωματικοί είναι δεδομένο ότι θα μεταδίδουν περισσότερο.
Αυτό που έγινε με τις ανεξέλεγκτες ορδές των εμβολιασμενων σε κλειστούς χώρους είναι ένα τεράστιο λάθος που το πληρώνουμε σήμερα πολύ ακριβά
Το πρόβλημα είναι ότι δεν το παραδέχονται και άρα δεν το διορθώνουν
Μόνο κάτι τηλεμαιντανοι γιατροί που τους έχει μείνει λίγη αξιοπρέπεια άρχισαν να ψελλιζουν το αυτονόητο, ότι δηλαδή και οι εμβολιασμενοι πρέπει να κάνουν τεστ, έστω δωρεαν
Μιλάμε για ανθρώπους εκδικητικους, ανθρώπους εγωιστές, ανθρώπους επικίνδυνους

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 03 Δεκ 2021, 12:33

Κουλη μην τους αφησεις σε χλωρο κλαρι.
Γαμησε τους πατοκορφα!!!


Νοσηλεύτρια σε ΜΕΘ για κοροναϊό μιλά στο in.gr και συγκλονίζει - «Ας έρθουν μια βόλτα από ένα νοσοκομείο να δουν τι γίνεται»

https://www.in.gr/2021/12/03/life/stori ... tis-maxis/


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 03 Δεκ 2021, 12:51

Γαληνός έγραψε:
03 Δεκ 2021, 11:10
Breakthrough infections among vaccine recipients were characterized by a faster clearance time than that among unvaccinated participants, with a mean of 5.5 days (95% credible interval, 4.6 to 6.5) and 7.5 days (95% credible interval, 6.8 to 8.2), respectively. The shorter clearance time led to a shorter overall duration of infection among vaccine recipients
Εικόνα

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2102507


Με βάση την συγκεκριμένη έρευνα,
οι ανεμβολίαστοι μεταδίδουν για δύο ημέρες περισσότερο (το ct, οι ημέρες κορύφωσης του φορτίου, το ύψος του φορτίου δεν έχει διαφορές).
Και μιλάμε για breakthrough περιπτώσεις εμβολιασμένων.
Αυτό έχει μεγάλη σημασία στους ασυμπτωματικούς.
Δλδή, ένας ανεμβολίαστος ασυμπτωματικός θα μολύνει για δύο ημέρες περισσότερο.
Φυσικά, χρειάζονται και μέτρα από τους εμβολιασμένους.


Εικόνα


Εικόνα
Στα γρηγορα που διαβασα παντως δεν διευκρινιζει αν αυτο το ευρημα ειναι ανεξαρτητο των μηνων εμβολιασμου των vaccine recipients !
Δηλ. ειτε εισαι 2 μηνων πληρως εμβολιασμενος, ειτε εισαι 5 μηνων πληρως εμβολιασμενος, ειτε εισαι 6 μηνων πληρως εμβολιασμενος, σε ολες τις περιπτωσεις θα μολύνεις για 2 μερες περισσοτερο σε σχεση με τους ανεμβολιαστους ?

Με την πολύ αποτομη πτώση προστασιας που έχουν τα εμβολια, θεωρω πως η παραμετρος : χρονος από τη στιγμή εμβολιασμου δεν μπορει να προσπερνιέται πλέον.

Μπορει 2 μηνες μετα τον εμβολιασμο το ευρημα αυτο να ισχυει, και μπορει 4 μηνες μετα τον εμβολιασμο, το ευρημα αυτο να μην ισχυει.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
adon99
Δημοσιεύσεις: 4419
Εγγραφή: 06 Μαρ 2020, 10:56

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από adon99 » 03 Δεκ 2021, 13:28

Ειδατε δικιο ειχε ο Dr koulis που προτεινε στην επιτροπη εμβολιασμο στους 4 μηνες

Η επιτροπη το δεχτηκε
Τωρα μερικοι ψεκ θα πουνε οτι ταχαμ η επιτροπη παιρνει εντολες απο τον πρωθυπουργο
Φυσικα κατι τετοιο δεν ισχυει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών