Ο πρώτος νεκρός

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Ὁ ἴδιος ἀρνεῖται κάθε τίτλο
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 07:37

Re: Ὁ πρῶτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » 06 Ιούλ 2020, 20:55

Κάποια μέρα θἄρθει κι' ἡ σειρά μου, δὲν ξέρω ἀπὸ τί, ἀλλὰ...θἄρθει ἡ σιχαμένη, δὲν θὰ παραλείψει...
Μὴν μὲ δηλώσετε ὅμως ἀπὸ κορωνοϊό, γιατί θὰ βρυκολακιάσω γιὰ ν' ἀφοδεύσω στὰ μοῦτρα σας.
Θέλω νὰ γράψετε:
Αἰτία θανάτου: ἀλλοδαπ'-ἑλληνίαση.
Θὰ σᾶς μερσῶ σ' ὅλη τὴν μεταθανάτια ζωή μου.
* images/smilies/old-valid-code/klinoi.gif
Ὁ ἴδιος ἀρνοῦμαι κάθε τίτλο.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22785
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 06 Ιούλ 2020, 22:03

Να κρατήσουν οι νέοδημοκράτες μόνο τις δημοσκοπήσεις να τις κορνιζαρουν.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22785
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 06 Ιούλ 2020, 22:16

Αλιμονο μας
06/07/2020, 20:29
Μικροξενοδοχος ειμαι στις Σποραδες ,η σεζον ειναι τραγικη ,το πρωτο αεροπλανο μας εφερε τον ιο .Απαιτω τη προστασια της ζωης και το κλεισιμο των συνορων. Εξαλου και ανοιχτος που ειμαι ζημιες θα γραψω ,ας με κλεισουν με εντολη να ξεμπερδευουμε .Καλυτερα ζωντανος και χρεωμενος
https://www.protothema.gr/greece/articl ... 1594055224
Ακόμα και στο πρώτο θέμα οι 9 στους δέκα κράζουν. Αν αρχίζουν να πεθαίνουν και τα γερόντια που κρατάνε στις δημοσκοπήσεις τους νέοδημοκράτες, βλέπω να αρχίζει τα άρθρα ο Πρετεντέρης, "αξίζει να πεθάνουμε για τον τουρισμό;"

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9290
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 06 Ιούλ 2020, 22:20

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
06 Ιούλ 2020, 22:16
Αλιμονο μας
06/07/2020, 20:29
Μικροξενοδοχος ειμαι στις Σποραδες ,η σεζον ειναι τραγικη ,το πρωτο αεροπλανο μας εφερε τον ιο .Απαιτω τη προστασια της ζωης και το κλεισιμο των συνορων. Εξαλου και ανοιχτος που ειμαι ζημιες θα γραψω ,ας με κλεισουν με εντολη να ξεμπερδευουμε .Καλυτερα ζωντανος και χρεωμενος
https://www.protothema.gr/greece/articl ... 1594055224
Ακόμα και στο πρώτο θέμα οι 9 στους δέκα κράζουν. Αν αρχίζουν να πεθαίνουν και τα γερόντια που κρατάνε στις δημοσκοπήσεις τους νέοδημοκράτες, βλέπω να αρχίζει τα άρθρα ο Πρετεντέρης, "αξίζει να πεθάνουμε για τον τουρισμό;"
Hδη τα πετσοκάναλα και τα πετσοsites αρχιζουν να τα γυρίζουν. βλέπουν το έργο που έρχεται. Και δεν είναι φυσικά μόνο οι Σέρβοι τουρίστες απειλή. Στην Κρήτη ήδη έχει 3 στο ξενοδοχείο καραντίνας. Μια ρουμάνα και 2 γερμανίδες.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22785
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ὁ πρῶτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 06 Ιούλ 2020, 22:27

ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ έγραψε:
06 Ιούλ 2020, 20:55
Κάποια μέρα θἄρθει κι' ἡ σειρά μου, δὲν ξέρω ἀπὸ τί, ἀλλὰ...θἄρθει ἡ σιχαμένη, δὲν θὰ παραλείψει...
Μὴν μὲ δηλώσετε ὅμως ἀπὸ κορωνοϊό, γιατί θὰ βρυκολακιάσω γιὰ ν' ἀφοδεύσω στὰ μοῦτρα σας.
Θέλω νὰ γράψετε:
Αἰτία θανάτου: ἀλλοδαπ'-ἑλληνίαση.
Θὰ σᾶς μερσῶ σ' ὅλη τὴν μεταθανάτια ζωή μου.
Για τη Μύκονο και τη σαντορινη
Ούτε γερόντι δε θα μεινει".
Αδερφέ κλινοσοφιστη. Τι να κάνουμε. Η τόση σοφία σου εχαθη από τις βουλες του οντιν, τώρα θα χαθεί και η ζωή σου για τις βουλες του κουλή. Τουλάχιστον η δεύτερη θυσία δεν θα είναι μάταιη. Πάνω από το τάφο κάθε συνταξιούχου που φεύγει από κορωνοιο, θα βάλουν μια φωτογραφία με δύο ευτυχισμένος τουρίστες να περπατάνε τα σοκάκια της Μυκόνου, και θα γράψουν "έπεσε υπέρ τουρισμού" στην πλάκα, με την ελληνική σημαία πάνω από το φέρετρο. Δεν είναι και λίγο.

jimdenin
Δημοσιεύσεις: 3043
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 13:57

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimdenin » 06 Ιούλ 2020, 22:56

Τελικά ο χρήστης Arisvilla θα δικαιωθεί στην κυριολεξία από σπόντα, κοινώς λόγω τουρισμού. Αλλά θα είναι τραγικό, τόση προσπάθεια 3-4 μηνών να πεταχτεί στα σκουπίδια εξαιτίας και μάλιστα για πρώτη φορά όχι εξαιτίας του ντόπιου πληθυσμού.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9290
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 06 Ιούλ 2020, 23:06

jimdenin έγραψε:
06 Ιούλ 2020, 22:56
Τελικά ο χρήστης Arisvilla θα δικαιωθεί στην κυριολεξία από σπόντα, κοινώς λόγω τουρισμού. Αλλά θα είναι τραγικό, τόση προσπάθεια 3-4 μηνών να πεταχτεί στα σκουπίδια εξαιτίας και μάλιστα για πρώτη φορά όχι εξαιτίας του ντόπιου πληθυσμού.
Εγώ ελπίζω πάντως να μην δικαιωθώ αλλά για την έξαρση που έρχεται δεν θα φταίνε μόνο οι τουρίστες. Ηδη υπάρχουν κρούσματα τοπικά και φυσικά πολλά περισσότερα από αυτά που ανακοινώνουν επίσημα. Πάντως, ο τουρισμός είναι τελειωμένη υπόθεση γιατί υπάρχει έξαρση στα Βαλκανια πια αλλά και σε αρκετά άλλα κράτη ακόμα και στη Δυτική Ευρώπη. Το πιο πιθανόν είναι να υπάρχουν ακυρώσεις κρατήσεων για το επόμενο διάστημα αφού δεν νομίζω να διακινδυνεύσουν πολλοί να κάνουν διακοπές εν μέσω πανδημίας και αν βρεθούν πχ θετικοί να περάσουν τις διακοπές τους σε ξενοδοχείο καραντίνας ή ακόμα χειρότερα σε νοσοκομείο. Ελπίζω να μην μας φέρουν πολλά κρούσματα όσοι τουρίστες θα προλάβουν να έρθουν και να μην υπάρχει εκθετική αύξηση κρουσμάτων. Γιατί αύξηση θα υπάρχει σίγουρα.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 07 Ιούλ 2020, 00:17

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
06 Ιούλ 2020, 22:16
Αλιμονο μας
06/07/2020, 20:29
Μικροξενοδοχος ειμαι στις Σποραδες ,η σεζον ειναι τραγικη ,το πρωτο αεροπλανο μας εφερε τον ιο .Απαιτω τη προστασια της ζωης και το κλεισιμο των συνορων. Εξαλου και ανοιχτος που ειμαι ζημιες θα γραψω ,ας με κλεισουν με εντολη να ξεμπερδευουμε .Καλυτερα ζωντανος και χρεωμενος
https://www.protothema.gr/greece/articl ... 1594055224
Ακόμα και στο πρώτο θέμα οι 9 στους δέκα κράζουν. Αν αρχίζουν να πεθαίνουν και τα γερόντια που κρατάνε στις δημοσκοπήσεις τους νέοδημοκράτες, βλέπω να αρχίζει τα άρθρα ο Πρετεντέρης, "αξίζει να πεθάνουμε για τον τουρισμό;"
Καλά, τι σόι άτομα σχολιάζουν εκεί στο ΠΘ ;; Τι βόθρος της κοινωνίας είναι όλοι αυτοί !!

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9290
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 07 Ιούλ 2020, 00:17

https://www.energospolitis.gr/krousma-k ... LDLqbPuNhY
Nα και σε χωριό της Καρδίτσας. Το κόλλησε ισχυρίζεται από έναν στη Θεσσαλονίκη. Εκεί που δεν έχει κρουσματα τον τελευταιο μήνα.

Άβαταρ μέλους
nrg
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 20:53

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nrg » 07 Ιούλ 2020, 00:21

Ας επιδοτούσε η ΕΕ τον εσωτερικό τουρισμό της κάθε χώρας έτσι ώστε να μην έχουμε διασπορά από χώρα σε χώρα. Για μία και μόνη χρονιά, ας έκανε τουρισμό ο Γερμανός στην Γερμανία και ο Ολλανδός στην Ολλανδία...
Δεν μου φαίνεται σαν να ήρθε και το τέλος του κόσμου...

Αν εμείς έχουμε πιάσει τόσα κρούσματα, φαντάζομαι ότι ανάλογες καταστάσεις έχουν και άλλες τουριστικές χώρες.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 07 Ιούλ 2020, 00:23

nrg έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 00:21
Ας επιδοτούσε η ΕΕ τον εσωτερικό τουρισμό της κάθε χώρας έτσι ώστε να μην έχουμε διασπορά από χώρα σε χώρα. Για μία και μόνη χρονιά, ας έκανε τουρισμό ο Γερμανός στην Γερμανία και ο Ολλανδός στην Ολλανδία...


Κάπου το είχα διαβάσει τις προάλλες ότι σε χώρες όπως αυτές που αναφέρεις,τα τουριστικά πρακτορεία έκαναν ανάλογη καμπάνια για να παραμείνουν οι πολίτες στη χώρα τους.
Κάτι που δεν θα ήταν καθόλου παράλογο εδώ που τα λέμε.

Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 5058
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: Ὁ πρῶτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 07 Ιούλ 2020, 00:26

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
06 Ιούλ 2020, 22:27

Για τη Μύκονο και τη σαντορινη
Ούτε γερόντι δε θα μεινει".
ωραιο,εμπνευσμενο.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22785
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 07 Ιούλ 2020, 00:38

nrg έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 00:21
Ας επιδοτούσε η ΕΕ τον εσωτερικό τουρισμό της κάθε χώρας έτσι ώστε να μην έχουμε διασπορά από χώρα σε χώρα. Για μία και μόνη χρονιά, ας έκανε τουρισμό ο Γερμανός στην Γερμανία και ο Ολλανδός στην Ολλανδία...
Δεν μου φαίνεται σαν να ήρθε και το τέλος του κόσμου...

Αν εμείς έχουμε πιάσει τόσα κρούσματα, φαντάζομαι ότι ανάλογες καταστάσεις έχουν και άλλες τουριστικές χώρες.
Που να κάνει μωρε ο Γερμανός διακοπές στη γερμανια; στην Ελλάδα περιμενει να κοκκινησει το θλιβερό ασπρουλιαρικο κορμί του, και γι αυτό θα θυσιαστουμε.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22785
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 07 Ιούλ 2020, 01:42

Πλήρωνε μαλακα τα κάθε σαιτ της πλάκας για να σου υπενθυμίσουν για 433.872η φορά να κρατάς μέτρα ασφάλειας. :fp:


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 07 Ιούλ 2020, 01:43

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 01:42
Πλήρωνε μαλακα τα κάθε σαιτ της πλάκας για να σου υπενθυμίσουν για 433.872η φορά να κρατάς μέτρα ασφάλειας. :fp:


Εικόνα
Που είναι αυτό;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών