Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 07 Απρ 2020, 17:59

Antares έγραψε:
07 Απρ 2020, 17:21
bluerose έγραψε:
07 Απρ 2020, 16:06

Ταπείνωση σημαίνει πρώτον, ότι εμπρός στον Θεό είσαι ταπεινή. Αυτό έλειπε δλ να μην είμαστε
Όχι στους ανθρώπους(κατά διάκριση)
Με λοιδορούν; δε μισώ κρατάω απόσταση
Δεν πρόκειται για λοιδορία αλλά για οργανωμένο έγκλημα. Έχω και έχουμε μπλέξει με λωποδύτες. Ούτε ο Χριστός δεν τα έβγαλε πέρα, γνωστό νομίζω.
Που είναι ο Χριστός και που αυτοί;
Γνωστό
Από κει που είναι μετά την Ανάσταση Του τι κάνει; Τι δυνατότητα έχουμε έξτρα;
Μπορούσε να τα βγάλει πέρα αλλά για να σωθούμε εμείς δε τα έβγαλε για να γίνει το κορυφαίο. Η Σταύρωση κι η Ανάσταση
Ακριβώς για αυτό δε τα έβγαλε πέρα

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 07 Απρ 2020, 18:05

Επισης.

Ανακοινωση του ΠΟΥ στις 6 Μαρτιου:

666 κρουσματα στην Ευρωπη. :lol:

https://www.cei.int/ansa/78777

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 07 Απρ 2020, 18:11

Για να καβλαντισω μπορει να κανω ενα αρθρακι με τετοιες περιπτωσεις.

Anger as pharmacy increases paracetamol cost by 666% during coronavirus outbreak

https://www.shropshirestar.com/news/bus ... -outbreak/

.



Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 07 Απρ 2020, 18:46

Και μετα το μικρο διαλειμμα για καβλαντισμα ας σοβαρευτουμε.


Δεν θα εχει μονο η υφεση θυματα, θα εχει και η καραντινα, πολλες χιλιαδες ατομα σε ολο τον κοσμο θα αντιμετωπισουν σοβαρα ψυχολογικα προβληματα. Και ρολο στην καταθλιψη δυστυχως παιζουν και τα καναλια.

Κοροναϊός: 15χρονος αυτοκτόνησε λόγω καραντίνας (φωτο)

https://www.tribune.gr/world/news/artic ... -foto.html

.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5834
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 07 Απρ 2020, 18:47

Άστο Αρίστο δεν θυσιάζουμε τους γέροντες μας.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.


Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 07 Απρ 2020, 18:54

Niki έγραψε:
07 Απρ 2020, 18:47
Άστο Αρίστο δεν θυσιάζουμε τους γέροντες μας.


Μη διαστρεβλωνεις τα λεγομενα μου σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ.

100 φορες εχω πει, και σε σενα σημερα, οτι τους γεροντες τους θελω μεσα στο σπιτι ΧΩΡΙΣ ΑΔΕΙΑ ΕΞΟΔΟΥ.

.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5834
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 07 Απρ 2020, 18:59

Αρίστος έγραψε:
07 Απρ 2020, 18:54
Niki έγραψε:
07 Απρ 2020, 18:47
Άστο Αρίστο δεν θυσιάζουμε τους γέροντες μας.


Μη διαστρεβλωνεις τα λεγομενα μου σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ.

100 φορες εχω πει και σε σενα σημερα οτι τους γεροντες τους θελω μεσα στο σπιτι ΧΩΡΙΣ ΑΔΕΙΑ ΕΞΟΔΟΥ.

.
Δεν είναι έτσι ακριβώς Αρίστο δεν χρειάζεται να σου βάλω δημοσιεύσεις σου από το νήμα όποιος γουστάρει ,ένα περπάτημα να κάνει στο νήμα σου θα το δει διαφορετικά το θέμα.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 07 Απρ 2020, 19:02

Niki έγραψε:
07 Απρ 2020, 18:59
Αρίστος έγραψε:
07 Απρ 2020, 18:54
Niki έγραψε:
07 Απρ 2020, 18:47
Άστο Αρίστο δεν θυσιάζουμε τους γέροντες μας.


Μη διαστρεβλωνεις τα λεγομενα μου σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ.

100 φορες εχω πει και σε σενα σημερα οτι τους γεροντες τους θελω μεσα στο σπιτι ΧΩΡΙΣ ΑΔΕΙΑ ΕΞΟΔΟΥ.

.
Δεν είναι έτσι ακριβώς Αρίστο δεν χρειάζεται να σου βάλω δημοσιεύσεις σου από το νήμα όποιος γουστάρει ,ένα περπάτημα να κάνει στο νήμα σου θα το δει διαφορετικά το θέμα.



Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ και σε ΠΡΟΚΑΛΩ να βρεις ΜΙΑ εστω δημοσιευση μου να το αναιρει.

Επανειλημμενα εχω πει οτι θελω ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΟΤΕΡΟ ΕΓΚΛΕΙΣΜΟ απο τον ισχυοντα για τρεις ομαδες:

α) Ηλικιωμενους ανω των 65.
β) Ατομα νεοτερα που ζουν μαζι με τους ηλικιωμενους.
γ) Νεους και μεσηλικες με ευπαθη υγεια.

Ολους τους υπολοιπους ομως τους θελω να δουλευουν εκει εξω για να υπαρξει μελλον και για μας και για τα παιδια μας.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 07 Απρ 2020, 19:05

Και αμα θες να μην θυσιαστουν οι γεροι μας να κανεις παραπονα στην κυβερνηση που τους αφηνει να κανουν πηγαδακια στις λαικες αγορες.

.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5834
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 07 Απρ 2020, 19:08

Αρίστος έγραψε:
07 Απρ 2020, 05:58
Συμφωνουμε οτι χωρις ΕΘΝΙΚΗ οικονομια δεν υπαρχει εθνος-κρατος;

Αν συμφωνουμε με αυτο τοτε οι επιλογες ειναι δυο:

α) Ειτε χεζουμε εθνικη-οικονομια και το εθνος κρατος και δεχομαστε μια παγκοσμιοποιημενη οικονομια στην οποια η Ελλαδα προοριζεται να γινει Μπαγκλαντες με 50 εκατομμυρια, το πλειστον Μουσουλμανους, που η μεγαλη πλειοψηφια θα ζει με επιδοματα σε παραγκουπολεις.

β) Ειτε αποφασιζουμε να διατηρησουμε την εθνικη οικονομια και το εθνος κρατος οποτε δεχομαστε και το αντιστοιχο τιμημα σε νεκρους οπως το δεχοντουσαν και οι προγονοι μας οταν αποφασιζαν να πανε σε πολεμο η σε αντισταση. Εξασφαλιζουμε ομως οτι αυριο δεν θα μειωθουν καθετα οι γεννησεις παιδιων γιατι με αυτη την επιλογη θα κρατησουμε και τις μικρομεσαιες επιχειρησεις και τις δουλειες στο μεγαλυτερο κομματι της νεολαιας και των παραγωγικων ηλικιων.

Εν αναγκη ας βγουν να δουλεψουν μονο οι νεοι και οσοι απο τους ενηλικες δεν ανηκουν στις ευπαθεις ομαδες.

Γιατι σε καθε περιπτωση η παραταση της καραντινας και το Μαιο σημαινει και το οριστικο τελος της εθνικης οικονομιας.

Και αυτο το ξερουμε ολοι.

.
Εδώ!
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 07 Απρ 2020, 19:10

Πλακα μου κανεις;

Στο απαντησα νωριτερα εδω.

Iσχυει γιατι απωλειες θα υπαρχουν και στην περιπτωση που θα δουλευουν οι υγιεστεροι. Λογω του εγκλεισμου ομως των ηλικιωμενων οι απωλειες θα ειναι πολυ λιγες ενω θα γλυτωσουμε τις απωλειες απο την καταστροφη της οικονομιας, τους 500.000 ανεργους, το κοψιμο μισθων και συνταξεων και τα πολλα θυματα που θα φερει μια μακροχρονια υφεση.

Αρίστος @ Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 07 Απρ 2020, 19:12

Αρίστος έγραψε:
07 Απρ 2020, 19:10
Πλακα μου κανεις;

Στο απαντησα νωριτερα εδω.

Iσχυει γιατι απωλειες θα υπαρχουν και στην περιπτωση που θα δουλευουν οι υγιεστεροι. Λογω του εγκλεισμου ομως των ηλικιωμενων οι απωλειες θα ειναι πολυ λιγες ενω θα γλυτωσουμε τις απωλειες απο την καταστροφη της οικονομιας, τους 500.000 ανεργους, το κοψιμο μισθων και συνταξεων και τα πολλα θυματα που θα φερει μια μακροχρονια υφεση.

Αρίστος @ Οι ισχυροί του χρήματος προφήτευσαν την επιδημία κορονοϊού ένα μήνα πριν εμφανιστεί;

.
Έτσι είναι ο πόλεμος
Καταστροφή.
Αξίζει να περιμένουμε το μετά όμως

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών