Το μέλλον της μάσκας στην Ελλάδα

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Planis

Το μέλλον της μάσκας στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Planis » 05 Ιούλ 2020, 20:19

Έχω δει ανθρώπους με 38 βαθμούς να περπατούν στον δρόμο με μάσκα. Έχω δει να βγαίνουν με τα παιδιά τους βόλτα και να τα βάζουν να φορούν μάσκα. Έχω δει (και έχω λυπηθεί) οδηγούς λεωφορείων και ταξί να βγάζουν βάρδια με μάσκα :e040: Έχω δει σερβιτόρους να στενάζουν και να έχουν γίνει μούσκεμα από το πέρα δώθε φορώντας και τη μάσκα. Έχω δει σε λεωφορείο να μην φοράει κανείς μάσκα (κατ΄ εμέ πολύ καλά κάνουν, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Τι πιστεύετε ότι θα γίνει στο μέλλον; Όλη αυτή η μαζική υστερία (με τη συμβολή του κράτους) θα ατονήσει και θα επανέλθει η κανονικότητα ή θα ζήσουμε σε ένα ενδεχόμενο δεύτερο κύμα του ιού σκηνές Ασίας; Απορώ πάντως πώς αντέχουν όλοι αυτοί που την φοράνε, εγώ πάνω δέκα λεπτά δεν αντέχω με αυτό το πράγμα επάνω μου.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16287
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Το μέλλον της μάσκας στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 05 Ιούλ 2020, 20:44

Tι λέει ο Αγγελάκας στην Κινέζα ;
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Ὁ ἴδιος ἀρνεῖται κάθε τίτλο
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 07:37

Re: Τὸ μέλλον τῆς μάσκας ἀποκλειστικῶς καὶ μόνον στὴν Ἀλλοδαπ'-Ἑλλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » 17 Ιούλ 2020, 07:48

Πολύτιμο δωράκι.
Μοῦ τὄστειλε ὁ παιδικὸς φίλος μου καὶ γείτωνας Βαγγέλης Ξανθόπουλος.
Κλασμένους σᾶς ἔχω, ὅσοι μ' ἐχθρεύεστε.

Εικόνα
* images/smilies/old-valid-code/klinoi.gif
Ὁ ἴδιος ἀρνοῦμαι κάθε τίτλο.


Άβαταρ μέλους
The Age of Aquarius
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: 02 Δεκ 2018, 22:36
Phorum.gr user: The Age of Aquarius

Re: Το μέλλον της μάσκας στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Age of Aquarius » 21 Ιούλ 2020, 19:59


Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16287
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Το μέλλον της μάσκας στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 21 Ιούλ 2020, 20:09

Yochanan έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 20:44
Tι λέει ο Αγγελάκας στην Κινέζα ;
:cry:cry
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4416
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Το μέλλον της μάσκας στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 21 Ιούλ 2020, 20:24

Όλη η ιστορία γίνεται για την περίπτωση που κάποιος έχει τον ιό και φταρνιστεί. Γεννάται λοιπόν το ερώτημα γιατί δεν εφαρμόζει η κυβέρνηση κάποιο μέτρο κατά του φτερνίσματος. Για παράδειγμα να περνάνε υποχρεωτικά όλοι καθημερινά από τον δημαρχείο όπου θα τους υποχρεώνουν να καταπιούν αντιισταμινικό.
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών