Εμβόλιο covid-19 Update

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19642
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 23 Ιούλ 2021, 10:28

πατησιωτης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:21
Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:18
Δεν αποκλείεται αλλά και στο αντίο ψέκες τα ίδια γράφει, ότι πρέπει να τελειώνουμε με την πλατφόρμα και μετά αφού υπάρχει επάρκεια εμβολίων ο καθένας για τον εαυτό του.
Έχω δικαίωμα να κάνω το εμβόλιο που θέλω από τη στιγμή που δεν υπάρχει σπάνις εμβολίων.Έκανα Άστρα Ζένεκα επειδή οι 60-65 ήσαν οι πρώτοι που ξεστοκαρίσθηκε και δεν μπορώ να κάνω Φάιζερ για συμπλήρωμα και μεγαλύτερη βεβαιότητα τη στιγμή που σε λίγο θα τα πετάξουν επειδή δεν πάνε αυτοί που φοβούνται ότι έχουν τσιπάκι.
:+1:

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11686
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 23 Ιούλ 2021, 10:30

Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 09:37
Ινδικό και κινέζικο που παρασκευάστηκαν με αυτόν τον τρόπο είχαν κορώνα-γράμματα αποτελεσματικότητα πάντως, ίδωμεν.
Δυτικές προπαγανδιστικές πίπες, μην τυχόν και χάσει κανά δολάριο ο ''φιλάνθρωπος'' ιδιοκτήτης της Pfizer και τα υπόλοιπα αρπακτικά των αμερικανικών και ευρωπαϊκών φαρμακευτικών.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 23 Ιούλ 2021, 10:33

πατησιωτης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:21
Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:18
Δεν αποκλείεται αλλά και στο αντίο ψέκες τα ίδια γράφει, ότι πρέπει να τελειώνουμε με την πλατφόρμα και μετά αφού υπάρχει επάρκεια εμβολίων ο καθένας για τον εαυτό του.
Έχω δικαίωμα να κάνω το εμβόλιο που θέλω από τη στιγμή που δεν υπάρχει σπάνις εμβολίων.Έκανα Άστρα Ζένεκα επειδή οι 60-65 ήσαν οι πρώτοι που ξεστοκαρίσθηκε και δεν μπορώ να κάνω Φάιζερ για συμπλήρωμα και μεγαλύτερη βεβαιότητα τη στιγμή που σε λίγο θα τα πετάξουν επειδή δεν πάνε αυτοί που φοβούνται ότι έχουν τσιπάκι.
Το κόλλημα είναι να πάρει κάποιος την ευθύνη και να πει ότι δεν υπάρχει σοβαρός φόβος παρενεργειών από πρόγραμμα 2χΑΖ + 1 mRNA, δεν νομίζω ότι είναι οικονομολογικό το ζήτημα.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 23 Ιούλ 2021, 10:35

Scouser έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:30
Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 09:37
Ινδικό και κινέζικο που παρασκευάστηκαν με αυτόν τον τρόπο είχαν κορώνα-γράμματα αποτελεσματικότητα πάντως, ίδωμεν.
Δυτικές προπαγανδιστικές πίπες, μην τυχόν και χάσει κανά δολάριο ο ''φιλάνθρωπος'' ιδιοκτήτης της Pfizer και τα υπόλοιπα αρπακτικά των αμερικανικών και ευρωπαϊκών φαρμακευτικών.
Ευτυχώς που δεν έφαγες την δυτική προπαγάνδα και έμεινες ανεμβολίαστος.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34805
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 23 Ιούλ 2021, 10:36

Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:33
πατησιωτης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:21
Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:18
Δεν αποκλείεται αλλά και στο αντίο ψέκες τα ίδια γράφει, ότι πρέπει να τελειώνουμε με την πλατφόρμα και μετά αφού υπάρχει επάρκεια εμβολίων ο καθένας για τον εαυτό του.
Έχω δικαίωμα να κάνω το εμβόλιο που θέλω από τη στιγμή που δεν υπάρχει σπάνις εμβολίων.Έκανα Άστρα Ζένεκα επειδή οι 60-65 ήσαν οι πρώτοι που ξεστοκαρίσθηκε και δεν μπορώ να κάνω Φάιζερ για συμπλήρωμα και μεγαλύτερη βεβαιότητα τη στιγμή που σε λίγο θα τα πετάξουν επειδή δεν πάνε αυτοί που φοβούνται ότι έχουν τσιπάκι.
Το κόλλημα είναι να πάρει κάποιος την ευθύνη και να πει ότι δεν υπάρχει σοβαρός φόβος παρενεργειών από πρόγραμμα 2χΑΖ + 1 mRNA, δεν νομίζω ότι είναι οικονομολογικό το ζήτημα.
Περιμένουν να το κάνει κάποια άλλη χώρα για να μην αναλάβει την ευθύνη η ....Θεοδωρίδου. :smt005: Ο Μπάιντεν πάντως είπε ότι αρχίζει εμβόλια και σε παιδιά κάτω των 12 ετών.
Αλλά για να βρεις σοβαρή χώρα που είχε Άστρα Ζένεκα μόνο στην Αγγλία.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11686
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 23 Ιούλ 2021, 10:36

Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:35
Scouser έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:30
Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 09:37
Ινδικό και κινέζικο που παρασκευάστηκαν με αυτόν τον τρόπο είχαν κορώνα-γράμματα αποτελεσματικότητα πάντως, ίδωμεν.
Δυτικές προπαγανδιστικές πίπες, μην τυχόν και χάσει κανά δολάριο ο ''φιλάνθρωπος'' ιδιοκτήτης της Pfizer και τα υπόλοιπα αρπακτικά των αμερικανικών και ευρωπαϊκών φαρμακευτικών.
Ευτυχώς που δεν έφαγες την δυτική προπαγάνδα και έμεινες ανεμβολίαστος.
Yeap.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 23 Ιούλ 2021, 10:46

Green Dragon έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:27
Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:18
Green Dragon έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:13
Έχω την εντύπωση ότι το λέει με μια δόση ειρωνίας και ίσως ελαφρού εκνευρισμού απέναντι στους αντιεμβολιαστές και την στάση τους.
Δεν αποκλείεται αλλά και στο αντίο ψέκες τα ίδια γράφει, ότι πρέπει να τελειώνουμε με την πλατφόρμα και μετά αφού υπάρχει επάρκεια εμβολίων ο καθένας για τον εαυτό του.
Αν εξετάσουμε την πρόταση αυτή καθ' εαυτή, είναι ξεκάθαρα λάθος γιατί οδηγεί σε χειρότερο αποτέλεσμα. Αποδεδειγμένα ισχυρή κεντρική εξουσία - όσο ισχυρότερη (δικτατορία, βασιλιάς, κομμουνισμός) τόσο καλύτερα - είναι πολύ αποτελεσματικότερη στην αντιμετώπιση κρίσεων με βασικότερη ιδιότητα την ταχύτητα στην λήψη και εφαρμογή αποφάσεων αφού τα διάφορα εμπόδια παρακάμπτονται στην βάση της λογικής 'αποφασίζομεν και διατάσσομεν'. Δημοκρατίες και φιλελεύθερα είναι για όταν έχεις μπονάτσα.

Αν η στόχευση είναι η εξάλειψη της μετάδοσης για να κόψεις και την διαδικασία μεταλλάξεων, χρειάζεσαι κεντρική οργάνωση. Αν αυτό βέβαια είναι αδύνατο να επιτευχθεί λόγω μη επαρκούς αποτελεσματικότητας των εμβολίων, εκεί μπορεί να ξανασυζητηθεί το θέμα.
Ισχύει σε γενικές γραμμές.

Έχει ενδιαφέρον και αυτό που έκαναν οι άγγλοι, ότι εκτός του ότι ξεκίνησαν νωρίς πάσαραν το ΑΖ σαν βρετανικό επίτευγμα με αποτέλεσμα να κόψουν τα πόδια των αντιβαξ από νωρίς αφού έτσι οριοθετείται σαν αντιβρετανική στάση με τρόπο κατανοητό και εύπεπτο για τους λούμπεν γέρους που εδώ πρέπει να τους πας σηκωτούς στο εμβολιαστικό.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 23 Ιούλ 2021, 11:02

πατησιωτης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:36
Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:33
πατησιωτης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:21


Έχω δικαίωμα να κάνω το εμβόλιο που θέλω από τη στιγμή που δεν υπάρχει σπάνις εμβολίων.Έκανα Άστρα Ζένεκα επειδή οι 60-65 ήσαν οι πρώτοι που ξεστοκαρίσθηκε και δεν μπορώ να κάνω Φάιζερ για συμπλήρωμα και μεγαλύτερη βεβαιότητα τη στιγμή που σε λίγο θα τα πετάξουν επειδή δεν πάνε αυτοί που φοβούνται ότι έχουν τσιπάκι.
Το κόλλημα είναι να πάρει κάποιος την ευθύνη και να πει ότι δεν υπάρχει σοβαρός φόβος παρενεργειών από πρόγραμμα 2χΑΖ + 1 mRNA, δεν νομίζω ότι είναι οικονομολογικό το ζήτημα.
Περιμένουν να το κάνει κάποια άλλη χώρα για να μην αναλάβει την ευθύνη η ....Θεοδωρίδου. :smt005: Ο Μπάιντεν πάντως είπε ότι αρχίζει εμβόλια και σε παιδιά κάτω των 12 ετών.
Αλλά για να βρεις σοβαρή χώρα που είχε Άστρα Ζένεκα μόνο στην Αγγλία.
Ένα ρίσκο είναι ότι αν αρχίσουν να τα κακαρώνουν αυτοί που κάνουν mRNA τρίτη δόση οι αντιεμβολιαστές θα γίνουν και επίσημα αξιωματική αντιπολίτευση.

Και δεν εννοώ κάποια σούπερ εξωτική παρενέργεια από αυτές που φοβάται ο σκάουζερ, να είσαι 70+ και να πας επειδή έκανες απροσδόκητα δύσκολο πυρετό σκέφτομαι.

Κακομελετάω χαριν επιχειρηματολογίας, αλλά στην πραγματικότητα αισιοδοξώ ότι θα βγει άκρη σύντομα, ενώ υποτίθεται είναι να μπει στο παιχνίδι και φάρμακο στο τέλος του χρόνου.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42921
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 23 Ιούλ 2021, 11:20

πατησιωτης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:21
Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:18
Δεν αποκλείεται αλλά και στο αντίο ψέκες τα ίδια γράφει, ότι πρέπει να τελειώνουμε με την πλατφόρμα και μετά αφού υπάρχει επάρκεια εμβολίων ο καθένας για τον εαυτό του.
Έχω δικαίωμα να κάνω το εμβόλιο που θέλω από τη στιγμή που δεν υπάρχει σπάνις εμβολίων.Έκανα Άστρα Ζένεκα επειδή οι 60-65 ήσαν οι πρώτοι που ξεστοκαρίσθηκε και δεν μπορώ να κάνω Φάιζερ για συμπλήρωμα και μεγαλύτερη βεβαιότητα τη στιγμή που σε λίγο θα τα πετάξουν επειδή δεν πάνε αυτοί που φοβούνται ότι έχουν τσιπάκι.
Ο λόγος που δεν υπάρχει σπανιότητα στην ΕΕ είναι επειδή η ΕΕ έχει καβατζώσει εκατοντάδες εκατομμύρια δόσεις ενώ ο πλανήτης διψάει για μια δόση οποιουδήποτε εμβολίου και θα συνεχίσει να διψάει για 2-3 χρόνια ακόμα.

Αφθονία και φιλελευθερισμός μέσω ισχυρού κράτους δηλαδή, με αλλά λόγια. Δε νομίζω Τάκη. Αν δε θέλει ο Τάκης ο φιλελε το εμβόλιο που δίνει το εμβολιαστικό κέντρο που διάλεξε, να πάει το εμβόλιο κάπου που το χρειάζονται. Όχι στο ράφι μέχρι να λήξει για να έχει ο Τάκης να χαζεύει ράφια.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25231
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 23 Ιούλ 2021, 11:23

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 11:20
πατησιωτης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:21
Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:18
Δεν αποκλείεται αλλά και στο αντίο ψέκες τα ίδια γράφει, ότι πρέπει να τελειώνουμε με την πλατφόρμα και μετά αφού υπάρχει επάρκεια εμβολίων ο καθένας για τον εαυτό του.
Έχω δικαίωμα να κάνω το εμβόλιο που θέλω από τη στιγμή που δεν υπάρχει σπάνις εμβολίων.Έκανα Άστρα Ζένεκα επειδή οι 60-65 ήσαν οι πρώτοι που ξεστοκαρίσθηκε και δεν μπορώ να κάνω Φάιζερ για συμπλήρωμα και μεγαλύτερη βεβαιότητα τη στιγμή που σε λίγο θα τα πετάξουν επειδή δεν πάνε αυτοί που φοβούνται ότι έχουν τσιπάκι.
Ο λόγος που δεν υπάρχει σπανιότητα στην ΕΕ είναι επειδή η ΕΕ έχει καβατζώσει εκατοντάδες εκατομμύρια δόσεις ενώ ο πλανήτης διψάει για μια δόση οποιουδήποτε εμβολίου και θα συνεχίσει να διψάει για 2-3 χρόνια ακόμα.

Αφθονία και φιλελευθερισμός μέσω ισχυρού κράτους δηλαδή, με αλλά λόγια. Δε νομίζω Τάκη. Αν δε θέλει ο Τάκης ο φιλελε το εμβόλιο που δίνει το εμβολιαστικό κέντρο που διάλεξε, να πάει το εμβόλιο κάπου που το χρειάζονται. Όχι στο ράφι μέχρι να λήξει για να έχει ο Τάκης να χαζεύει ράφια.
Να θυμισουμε οτι το προβλημα δεν ειναι ο Τακης ο φιλελε που θελει να διαλεξει το εμβολιο.
Ειναι ο Τσανγκ ο ΚουΚοΚι που εκανε βιολογική επίθεση στο πλανήτη

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 23 Ιούλ 2021, 11:30

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 11:20
πατησιωτης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:21
Stalker έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:18
Δεν αποκλείεται αλλά και στο αντίο ψέκες τα ίδια γράφει, ότι πρέπει να τελειώνουμε με την πλατφόρμα και μετά αφού υπάρχει επάρκεια εμβολίων ο καθένας για τον εαυτό του.
Έχω δικαίωμα να κάνω το εμβόλιο που θέλω από τη στιγμή που δεν υπάρχει σπάνις εμβολίων.Έκανα Άστρα Ζένεκα επειδή οι 60-65 ήσαν οι πρώτοι που ξεστοκαρίσθηκε και δεν μπορώ να κάνω Φάιζερ για συμπλήρωμα και μεγαλύτερη βεβαιότητα τη στιγμή που σε λίγο θα τα πετάξουν επειδή δεν πάνε αυτοί που φοβούνται ότι έχουν τσιπάκι.
Ο λόγος που δεν υπάρχει σπανιότητα στην ΕΕ είναι επειδή η ΕΕ έχει καβατζώσει εκατοντάδες εκατομμύρια δόσεις ενώ ο πλανήτης διψάει για μια δόση οποιουδήποτε εμβολίου και θα συνεχίσει να διψάει για 2-3 χρόνια ακόμα.

Αφθονία και φιλελευθερισμός μέσω ισχυρού κράτους δηλαδή, με αλλά λόγια. Δε νομίζω Τάκη. Αν δε θέλει ο Τάκης ο φιλελε το εμβόλιο που δίνει το εμβολιαστικό κέντρο που διάλεξε, να πάει το εμβόλιο κάπου που το χρειάζονται. Όχι στο ράφι μέχρι να λήξει για να έχει ο Τάκης να χαζεύει ράφια.
Εικόνα

EU doubles contribution to COVAX to €1 billion to ensure safe and effective vaccines for low and middle-income countries

ICYMI: RISCH TO POWER: COVAX BUYING CHINESE VACCINES IS IRONIC, STRANGE
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42921
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 23 Ιούλ 2021, 11:35

Bill Hicks έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 11:30
Μα δεν έχει εφαρμοστεί η λύση Τάκη, εγώ γι αυτό το σενάριο μιλάω.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5106
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 23 Ιούλ 2021, 11:54

Arisvilla έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 23:32
https://www.efsyn.gr/kosmos/mesi-anatol ... r-anaferei
Νέα στοιχεία από το Ισραήλ άκρως ανησυχητικά. Πρώιμα ακόμα τα συμπεράσματα αλλά λένε τα εξής : ειδικότερα, υποστηρίζουν ότι μειώθηκε κατά 42% η προστασία έναντι της λοίμωξης μεταξύ των εμβολιασμένων. Επιπλέον, σύμφωνα με την ανάλυσή τους, η προστασία από σοβαρή νόσηση μειώθηκε έως και 60% ανάμεσα σε αυτούς που εμβολιάστηκαν από τους πρώτους όταν ξεκίνησε η εμβολιαστική εκστρατεία. Αξιωματούχοι του υπουργείου θεώρησαν ενοχλητικά τα ευρήματα, αλλά υποστήριξαν ότι ήταν μόνο προκαταρκτικές αναλύσεις πολύ πρώιμων στοιχείων. Δεν είναι ακόμη σαφές εάν τα αποτελέσματα συνδέονται με μια φαινομενική διάβρωση της προστασίας του εμβολίου έναντι του ιού ή μεγαλύτερη αντίσταση της παραλλαγής Δέλτα στον εμβολιασμό. Στο τραπέζι των συζητήσεων αναμέενται να βρεθεί το ενδεχόμενο χορήγησης τρίτης ενισχυτικής δόσης του εμβολίου στον ηλικιωμένο πληθυσμό της χώρας.
Οπότε να αρχίζετε να ετοιμάζεστε για τρίτες δόσεις στους άνω των 65 τουλαχιστον από τον Σεπτέμβριο.
Αυτοι που εμβολιαστηκαν απο τους πρώτους ηταν ηλικιωμένοι, με υποκείμενα κλπ. Γι αυτο εχουν μικρότερη προστασία.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 23 Ιούλ 2021, 12:02

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 11:35
Bill Hicks έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 11:30
Μα δεν έχει εφαρμοστεί η λύση Τάκη, εγώ γι αυτό το σενάριο μιλάω.
τι εννοείς Βίρνα; πάλι ψέματα λένε οι ιμπεριαλιστές;

Εικόνα

https://www.gavi.org/covax-facility
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 5056
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 23 Ιούλ 2021, 12:06




Αν το Ισραηλ ανακοινωνε μονο τους διασωληνωμενους οπως κανουνε εδω τοτε σημερα τα στοιχεια θα ελεγαν : 16 διασωληνωμενοι:12 ανεμβολιαστοι,4 εμβολιασμενοι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών