Εμβόλιο covid-19 Update

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Σεπ 2022, 12:45

Τελικά θα με ρωτήσεις κάτι για τα εμβόλια Covid ή θα γράφεις για κτηνιατρικές, αγροτικές εργασίες και συντελεστές βόσκησης;

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 04 Σεπ 2022, 19:41

Σάββατο, 3 Σεπτεμβρίου 2022
ΤΑ ΝΕΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΕΙ ΠΟΤΕ′ ΚΑΤΑ ΤΟΥ COVID-19! ETΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ GREAT RESET: ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΑΝΤΡΙ! ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΝΕ ΨΕΚΑΣΜΕΝΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ «ΤΣΙΠΑΡΙΣΜΑ» ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΕΜΒΟΛΙΩΝ.

Εικόνα






https://indobserver.gr/%CE%BA%CE%BF%CE% ... F%89%CE%BD

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 05 Σεπ 2022, 20:05

stavmanr έγραψε:
02 Σεπ 2022, 12:45
Τελικά θα με ρωτήσεις κάτι για τα εμβόλια Covid ή θα γράφεις για κτηνιατρικές, αγροτικές εργασίες και συντελεστές βόσκησης;
Σταβρακα δωσε μια πληροφορια....

Εικόνα

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 06 Σεπ 2022, 20:08




Τα θεοσεβουμενα χαμστερ να ετοιμαζουν μανικια
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 07 Σεπ 2022, 09:35

The Rebel έγραψε:
05 Σεπ 2022, 20:05
stavmanr έγραψε:
02 Σεπ 2022, 12:45
Τελικά θα με ρωτήσεις κάτι για τα εμβόλια Covid ή θα γράφεις για κτηνιατρικές, αγροτικές εργασίες και συντελεστές βόσκησης;
Σταβρακα δωσε μια πληροφορια....

[img]https://i.postimg.cc/SsdLxGrB/3016 ... .jpg[/img]
Ευχαρίστως, αλλά έχω απενεργοποιημένες τις εικόνες και δεν μπορώ να δω.
Μήπως μπορείς να γράψεις μία απλή ερώτηση στα ελληνικά;

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29752
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Σεπ 2022, 09:39

stavmanr έγραψε:
07 Σεπ 2022, 09:35
The Rebel έγραψε:
05 Σεπ 2022, 20:05
stavmanr έγραψε:
02 Σεπ 2022, 12:45
Τελικά θα με ρωτήσεις κάτι για τα εμβόλια Covid ή θα γράφεις για κτηνιατρικές, αγροτικές εργασίες και συντελεστές βόσκησης;
Σταβρακα δωσε μια πληροφορια....

[img]https://i.postimg.cc/SsdLxGrB/3016 ... .jpg[/img]
Ευχαρίστως, αλλά έχω απενεργοποιημένες τις εικόνες και δεν μπορώ να δω.
Μήπως μπορείς να γράψεις μία απλή ερώτηση στα ελληνικά;
Η ερώτηση είναι:
"Κείνα τα ψυγεία για τα εμβόλια στους -70 ξέρουμε που είναι; Θέλω να βάλω κάτι μπύρες"


Κακώς θεωρήσες ότι μπορεις κάνεις διάλογο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 07 Σεπ 2022, 22:23

6 Σεπτ. 2022
Τα αλλάζει όλα ο εβραίος σφαγέας για να γλιτώσει τα ισόβια: «Δεν είχαμε απαραίτητες αποδείξεις για τα εμβόλι@ και εμένα άλλοι με έπεισαν»

Εικόνα

Τα γυρνάει όλα ο σφαγέας της ανθρωπότητας και υπεύθυνος για την κυκλοφορία τόσων σκευασμάτων με δηλητήρια στην αγορά ο εβραίος και αφεντικό της Pfizer Άλμπερτ Μπουρλά.

Όπως αναφέρει σε συνέντευξη που έδωσε δεν είχε αποδειχθεί πλήρως η αποτελεσματικότητα των mRNA εμβ#λίων και ότι και αυτόν άλλοι τον έπεισαν ότι μπορούν να σώσουν ζωές.

Δεν υπήρχαν οι απαραίτητες αποδείξεις αλλά το προχώρησαν στα τυφλά!! Γνωρίζουν ότι ακολουθεί η νέα δίκη της Νυρεμβέργης αφού χιλιάδες άνθρωποι έχουν καταθέσει μηνύσεις κατά των δολοφονικών εμβ#λίων και θα συνεχιστούν για χρόνια, μέχρι αυτοί οι άνθρωποι να πληρώσουν.

Εικόνα

Όσο και να αλλάζουν τα λεγόμενά τους θα καθίσουν στο εδώλιο όπως κάθισαν οι πρόγονοί τους Ναζί του Χίτλερ που έκαναν πειράματα με ιατρικά σκευάσματα.

Δείτε το βίντεο:
https://www.goyimtv.tv/v/1738818070/Alb ... intuitive-
https://karditsastakra.com/2022/09/06/% ... %bd%ce%b1/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 08 Σεπ 2022, 21:38

09-08-2022
Εμβολιαστείτε «ΨΕΚΙΑ»!!! CDC: «Δεν μπορούσαμε να περιμένουμε, ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΟΝΤΙΚΙΑ δοκιμασμένα τα νέα εμβόλια»

Εικόνα

Δείτε την διευθύντρια, Rochelle Walensky, να το λέει...

https://rumble.com/v1j55jo-92619348.html

Τα ενημερωμένα ενισχυτικά εμβολίου Covid, μια αναδιατυπωμένη έκδοση που στοχεύει στην υποπαραλλαγή BA.5 omicron, ΘΑ είναι τα πρώτα εμβόλια Covid που θα διανεμηθούν χωρίς αποτελέσματα από δοκιμές σε ανθρώπους!!!

Αυτό σημαίνει ότι η Υπηρεσία Τροφίμων και Φαρμάκων (FDA) βασίζεται στα δεδομένα των δοκιμών σε ποντίκια – συν τα αποτελέσματα δοκιμών σε ανθρώπους από ένα παρόμοιο εμβόλιο που στοχεύει το αρχικό στέλεχος omicron, που ονομάζεται BA.1 – για να αξιολογήσει τις νέες λήψεις, σύμφωνα με πρόσφατο tweet από τον επίτροπο FDA , Δρ. Robert Califf.

Αυτό θα μπορούσε να είναι ένα δυνητικά ριψοκίνδυνο στοίχημα, λένε οι ειδικοί, εάν οι βολές δεν λειτουργήσουν τόσο καλά όσο ελπίζαμε.

Σαν να μην έφτανε αυτό, η διευθύντρια των CDC, Rochelle Walensky, δήλωσε πως «ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΟΚΙΜΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΑ ΝΕΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΩΧΗΜΕΝΑ»

Στην αρχή λοιπόν τα έδωσαν για μαζική χρήση, δοκιμάζοντάς τα μπαμ-μπαμ σε ανθρώπους, μη τηρώντας τις επιστημονικές διαδικασίες των ερευνών σε βάθος δεκαετίας με τα όλα αυτές τις παρενέργειες (ενίοτε θανατηφόρες) που παρουσιάστηκαν μετά από αυτά. Τώρα, βιάστηκαν να τα δώσουν (ή απλά τεστάρουν πόσοι ακόμα θα βρεθούν να τα κάνουν ακόμα και έτσι) και τα δοκίμασαν ΜΟΝΟ σε ποντίκια!!!
Εμβολιαστείτε ΨΕΚΙΑ…

https://www.el.gr/ygeia/emvoliasteite-p ... n-mporoys/

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10256
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 10 Σεπ 2022, 01:11

Για να δούμε φέτος τον χειμώνα πως θα τα πάτε οι ανεμβολιαστοι...
Παρατηρητής...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 10 Σεπ 2022, 01:13

ksk έγραψε:
10 Σεπ 2022, 01:11
Για να δούμε φέτος τον χειμώνα πως θα τα πάτε οι ανεμβολιαστοι...
Όσοι επέζησαν δεν έχουν πρόβλημα. Οι άλλοι δεν μπορούν να μιλήσουν πια για να μας περιγράψουν την κατάσταση.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10256
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 10 Σεπ 2022, 01:21

stavmanr έγραψε:
10 Σεπ 2022, 01:13
ksk έγραψε:
10 Σεπ 2022, 01:11
Για να δούμε φέτος τον χειμώνα πως θα τα πάτε οι ανεμβολιαστοι...
Όσοι επέζησαν δεν έχουν πρόβλημα. Οι άλλοι δεν μπορούν να μιλήσουν πια για να μας περιγράψουν την κατάσταση.
Σορυ αλλά θα γελάσω αν και μίλησες μακάβρια...
Αλλά θα μου πεις με γέλιο πρέπει να αποχαιρετάμε τους νεκρούς...
Οποτε... :smt005::smt005::smt005:
Υ. Γ θα δειξει...φέτος το κοκτέιλ προβλέπεται δυνατό.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 11 Σεπ 2022, 20:44

11/09/2022
Ο FDA αρνείται να δημοσιοποιήσει στοιχεία για την ασφάλεια των εμβολίων Covid.
H Υπηρεσία υποστηρίζει ότι «τα πραγματικά ευρήματα δεν μπορούν να διαχωριστούν από εσωτερικές συζητήσεις που προστατεύονται από το νόμο»

Εικόνα

Οι ρυθμιστικές αρχές φαρμάκων των ΗΠΑ αρνούνται να παράσχουν βασικές αναλύσεις μιας βάσης δεδομένων ασφάλειας των εμβολίων Covid, υποστηρίζοντας ότι τα πραγματικά ευρήματα δεν μπορούν να διαχωριστούν από εσωτερικές συζητήσεις που προστατεύονται από το νόμο.


O ιστότοπος Epoch Times ζήτησε από τον Οργανισμό Τροφίμων και Φαρμάκων (FDA) τον Ιούλιο όλες τις αναλύσεις που πραγματοποιήθηκαν από τον οργανισμό για τα εμβόλια Covid χρησιμοποιώντας μια μέθοδο που ονομάζεται Empirical Bayesian data mining, η οποία περιλαμβάνει τη σύγκριση των ανεπιθύμητων ενεργειών που καταγράφηκαν μετά από ένα συγκεκριμένο εμβόλιο με εκείνα που καταγράφηκαν μετά τον εμβολιασμό με εμβόλια μη Covid.

Συγκάλυψη με τον…νόμο.
Σύμφωνα με τις λειτουργικές διαδικασίες που καθορίστηκαν από τον οργανισμό τον Ιανουάριο του 2021 και τον Φεβρουάριο του 2022, ο FDA θα πραγματοποιούσε ανάλυση δεδομένων «τουλάχιστον κάθε δύο εβδομάδες» για τον εντοπισμό ανεπιθύμητων συμβάντων «που αναφέρθηκαν πιο συχνά από το αναμενόμενο μετά τον εμβολιασμό με εμβόλια Covid».

Ο οργανισμός θα προχωρούσε στην παρουσίαση δεδομένων από το σύστημα αναφοράς ανεπιθύμητων ενεργειών του εμβολίου (VAERS).

Σε μια πρόσφατη απάντηση, το γραφείο αρχείων του FDA είπε στον ιστότοπο ότι δεν θα παράσχει καμία από τις αναλύσεις, ακόμη και σε αναθεωρημένη μορφή.

Ο οργανισμός ανέφερε μια εξαίρεση από τον Νόμο για την Ελευθερία της Πληροφορίας που επιτρέπει στην κυβέρνηση να αποκρύπτει διυπηρεσιακά και ενδοϋπηρεσιακά υπομνήματα και επιστολές «που δεν θα ήταν διαθέσιμα βάσει νόμου σε ένα μέρος εκτός από μια υπηρεσία σε διαμάχη με την υπηρεσία».

Οι παρενέργειες.
Ο οργανισμός επικαλείται επίσης τον Κώδικα Ομοσπονδιακών Κανονισμών, ο οποίος λέει ότι «όλες οι επικοινωνίες εντός του εκτελεστικού κλάδου της ομοσπονδιακής κυβέρνησης που είναι σε γραπτή μορφή ή που στη συνέχεια περιορίζονται σε γραπτή μορφή μπορούν να αποκρύπτονται από τη δημοσιοποίηση εκτός από τις πραγματικές πληροφορίες που είναι εύλογα διαχωρίσιμες».

Δεν είναι σαφές γιατί ο FDA δεν μπόρεσε να δημιουργήσει αντίγραφα των αναλύσεων με μη πραγματικές πληροφορίες να έχουν διαγραφεί. Οι Epoch Times άσκησαν έφεση κατά της απόφασης του γραφείου αρχείων.

Η Κιμ Γουίτζακ, συνιδρύτρια της Woodymatters, μιας μη κερδοσκοπικής οργάνωσης που υποστηρίζει ένα ισχυρότερο σύστημα ασφάλειας του FDA και των φαρμάκων, είπε ότι η άρνηση του οργανισμού να παράσχει τις αναλύσεις δεν ήταν αποδεκτή.

«Η μυστικότητα είναι απαράδεκτη για μια υπηρεσία που ισχυρίζεται ότι είναι διαφανής για το κοινό σχετικά με την ασφάλεια των εμβολίων», δήλωσε η Γουίτζακ. «Ποιο είναι το νόημα να έχεις VAERS αν δεν ενημερώνεις το κοινό;» πρόσθεσε.

Η Γουίτζακ είπε ότι οι ανησυχίες της σχετικά με την ασφάλεια των εμβολίων ενισχύθηκαν από μια πρόσφατη εργασία του Δρ Τζόζεφ Φρέιμαν και άλλων που βρήκαν υψηλότερη συχνότητα εμφάνισης σοβαρών ανεπιθύμητων ενεργειών σε εμβολιασμένους συμμετέχοντες στις αρχικές δοκιμές εμβολίων Pfizer και Moderna από ό,τι σε λήπτες εικονικού φαρμάκου.

Σημείωσε ότι η προειδοποίηση του FDA το 2004 για τα αντικαταθλιπτικά ότι τα φάρμακα θα μπορούσαν να αυξήσουν τον κίνδυνο αυτοκτονικών σκέψεων και συμπεριφοράς ήρθε πάνω από 10 χρόνια μετά τις δοκιμές στις οποίες βασίστηκε.
https://primenews.press/o-fda-arneitai- ... ion-covid/

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16965
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 11 Σεπ 2022, 23:05

Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30565
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 12 Σεπ 2022, 15:27

δικαιωση του τιτλου

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Εμβόλιο covid-19 Update

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 12 Σεπ 2022, 21:13

Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2022
Γιατί οι γιατροί δεν μιλούν…

Εικόνα

Γιατί οι γιατροί δεν μιλούν… Το άρθρο αυτό Γράφτηκε από γιατρό. Και για αυτό πρέπει να το διαβάσουν όλοι. Οδεύουμε προς μια τέλεια καταιγίδα με κλιμακούμενες ανάγκες υγείας και έλλειψη γιατρών λόγω του τρόπου με τον οποίο τους αντιμετωπίζουμε. Διαβάστε το κείμενο και στο τέλος έχω σημαντικά θεωρώ δικά μου σχόλια..

”Αγαπητέ Steve,
Ρωτάς γιατί οι γιατροί σιωπούν. Οι ηλεκτρονικοί ιατρικοί φάκελοι (EMR) είναι μια βαριά μπάλα με αλυσίδα για τους γιατρούς. Παρακολουθούμαστε μέσω αυτών. Όταν έγραψα μια συνταγή για ιβερμεκτίνη σε μία ασθενή, με ενημερωμένη συγκατάθεση (είχε εμβολιαστεί), έλαβα 5 επιστολές που απειλούσαν την ιατρική μου άδεια, τα προνόμιά μου στο νοσοκομείο και τα ασφαλιστικά συμβόλαιά μου. Δεν θα είχα λάβει 5 γράμματα, ακόμη και αν σκότωνα κάποιον από αμέλεια ή από κακή πρακτική. Αν μου αφαιρέσουν την άδεια, δεν θα μπορώ πλέον να βοηθήσω τους ασθενείς μου.

Μιλάω με ασθενείς κατ’ ιδίαν, αλλά το να μιλώ ανοιχτά θα κατέστρεφε την οικογένειά μου. Έχω παιδιά. Ειλικρινά, έχω δει ότι οι ασθενείς θέλουν να ρισκάρω τον εαυτό μου για αυτούς, αλλά είναι εντελώς απρόθυμοι να υποστηρίξουν τον γιατρό τους. Ο πληθυσμός είναι τεμπέλικος.

Μπορώ να σώσω τη ζωή σου, αλλά πληρώνομαι λιγότερο για τη δουλειά μου από κάποιους κομμωτές. Η εκπαίδευσή μου δεν εκτιμάται από την κοινωνία, όπως υποστηρίζεται από την άνοδο του “παρόχου προηγμένης πρακτικής”. Έχω σχεδόν τελειώσει με το επάγγελμά μου. Ελπίζω να αποσυρθώ τα επόμενα 1-3 χρόνια, δεκαετίες πριν από ότι είχα σχεδιάσει. Μου αρέσει αυτό που κάνω, αλλά δεν μπορώ να αντέξω άλλο αυτό το τοξικό και κατεστραμμένο σύστημα. Αυτός είναι ο λόγος που τόσοι πολλοί έχουν συνταξιοδοτηθεί τα τελευταία δύο χρόνια και αυτή η τάση θα συνεχιστεί.

Επισυνάπτω το πιο πρόσφατο τιμωρητικό νομοσχέδιο της Καλιφόρνια για τους γιατρούς (https://www.nytimes.com/2022/08/29/tech ... ation.html). Δεν ακούω κατακραυγή. Είπα στους ασθενείς μου πριν από περισσότερο από ένα χρόνο ότι το εμβόλιο δεν θα τους εμπόδιζε να κολλήσουν την COVID. Δεν μελετήθηκε ποτέ για να κάνει κάτι τέτοιο. Διάβασα όντως τις μελέτες. Αυτό φυσικά ονομάστηκε “παραπληροφόρηση”, αλλά τώρα έχει αποδειχθεί ότι είναι αλήθεια…

Ποιος θα είναι ο τσάρος της αλήθειας για την υγειονομική περίθαλψη; Πώς μπορώ να συνεχίσω; Μου μένει να υποθέσω ότι ο πληθυσμός θέλει η κυβέρνηση να καθοδηγεί την υγειονομική περίθαλψή του. Αυτό είναι στην πραγματικότητα το σχέδιο. Προβλέπω πως το σύστημα υγείας θα κοινωνικοποιηθεί μέσα στα επόμενα 5 χρόνια. Και ο πληθυσμός θα συγκλονιστεί. Κανείς δεν δίνει σημασία…

Σε ευχαριστώ για όλα όσα κάνεις και σου εύχομαι καλή τύχη. Νιώθω ότι είσαι ο Ντέιβιντ εναντίον του Γολιάθ”.

Το κείμενο αυτό του γιατρού μας ήρθε μέσω μέιλ από https://0minus.substack.com/p/acd?utm_s ... dium=email

Σχόλια Αναξίμανδρου: Αυτά είναι τα λόγια του γιατρού που ναι μεν μπορούμε να τα καταλάβουμε, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μπορούμε να δεχτούμε κιόλας την απόφαση που μπορεί να λάβει ένας γιατρός να δεχτεί να ισχύσει μια ιατρική χούντα, επειδή φοβάται μήπως χάσει τη δουλειά του και βέβαια τα χρήματα που απορρέουν από αυτήν..

Πρέπει να καταλάβουν όλοι οι γιατροί ότι η σιωπή τους φέρνει ανθρώπινα θύματα… Το να προσπαθούν μόνοι τους και με τους δικούς τους ασθενείς μόνο να τους πείσουν να μην εμβολιαστούν, είναι μια καλή πράξη σίγουρα, αλλά η σιωπή τους επισκιάζει αυτήν την πράξη τους και τις αγαθές εάν έχουν προθέσεις τους…

Αν όλοι οι γιατροί έβγαιναν και μας έλεγαν την αλήθεια, εδώ και πολύ καιρό θα είχαν σωθεί πάρα πολλές ζωές. Όμως δεν το κάνουν γιατί φοβούνται μήπως χάσουν την άδεια τους.. Αλήθεια, κάποιοι γιατροί που βγαίνουν δημόσια και φωνάζουν εναντίον των εμβολίων κατά του κόβιντ και εναντίον της απάτης του κορώνα, δεν έχουν ψυχή;;; Δεν φοβούνται μήπως χάσουν την άδεια εξάσκησης του επαγγέλματος τους και μείνουν στον δρόμο με την οικογένεια τους;;; Είναι άλλου Θεού παιδιά αυτοί οι γιατροί που διακινδυνεύουν ακόμα και την ζωή τους για να βγουν δημόσια και να πουν την αλήθεια;;

Από την άλλη ο γιατρός αυτός μας λέει ότι προτιμά να “βγει στην σύνταξη” πρόωρα προκειμένου να μην ξανα-υποστεί αυτήν την ψυχολογική πίεση… Και τον ρωτάω εγώ τώρα… Τι θα κερδίσει αυτός αλλά κυρίως τι θα κερδίσουν οι χιλιάδες άνθρωποι που μπορεί να επηρεάσει με την γνώμη του αν αντί να σταματήσει να λειτουργεί ως γιατρός, βγει στον αέρα και πει την αλήθεια…

Με τα σχόλια μου αυτά απευθύνομαι σε όλους τους “φοβισμένους” γιατρούς του πλανήτη, αλλά κυρίως της χώρας μου της Ελλάδας και τους κρούω τον κώδωνα του κινδύνου… Είναι εντελώς διαφορετική η πρόθεση να κάνουμε κάτι σωστό από το αν τελικά το κάνουμε.. Όταν θα έρθει η ώρα της κρίσης, δεν θα ρωτήσει κανείς να μάθει οποιαδήποτε δικαιολογία από τους γιατρούς όσον αφορά το γιατί έκρυψαν την αλήθεια… Τα αποτελέσματα μετράνε.. Και εφόσον μέχρι τώρα η στάση των περισσοτέρων γιατρών έφερε γενοκτονία στην ανθρωπότητα, θα κριθούν ένοχοι…

Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα αγαπητοί ιατροί… Η βγαίνετε τώρα όλοι μαζί σαν μια γροθιά και αποκαλύπτετε την αλήθεια στον κόσμο, ή το μέλλον σας φαντάζει πολύ σκιερό.. Αυτά ήθελα να γράψω και εύχομαι να έγινα κατανοητός… Τώρα είναι η ώρα της αλήθειας.. όποιος την υπηρετήσει θα θεωρηθεί ότι πρόσφερε, έστω και στο τέλος.΄. Όποιος συνεχίζει να προσπαθεί να βρει δικαιολογίες για να μην το κάνει, θα πληρώσει το ανάλογο τίμημα… Απλά πράγματα.. nikolaosanaximandros.gr
https://skeftomasteellhnika.blogspot.co ... .html#more

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών