Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 10 Σεπ 2021, 21:00

Αρίστος έγραψε:
10 Σεπ 2021, 20:54
Zelda έγραψε:
10 Σεπ 2021, 20:29
Είναι σημαντικό να γίνονται επιστημονικές ανακοινώσεις στο Youtube και στον Τριανταφυλόπουλο για να μαθαινει ο κοσμος την αλήθεια.


Eιναι κατι σαν τις νυχτερινες εκπομπες του BBC επι Κατοχης.

.
Ειρωνικά το λεει
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Σεπ 2021, 21:34

Κι εγω ειρωνικα της απαντησα. Επειδη αυτη νομιζει πως εχουμε δημοκρατια δεν σημαινει οτι το πιστευουμε ολοι.

.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 12 Σεπ 2021, 22:04

ΜΑΝΝΑ τους ΙΣΟΠΕΔΩΣΕ - Γιατί βγάζετε εμένα και όχι τους Φαρσαλινό-Γάκη-Ιωαννίδη;


Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 13 Σεπ 2021, 21:54

13 Σεπτεμβρίου, 2021
Το κράτος σε εκβιάζει να τρυπηθείς, αλλά ΔΕΝ παίρνει την ευθύνη!
Νεαρή πρήστηκε μέρες μετά τον εμβολιασμό της και δεν την εξέταζε κανείς!

Εικόνα

Πόσα τέτοια περιστατικά έχουν συμβεί και δεν τα μάθαμε ποτέ;


Ένα απίστευτο και συνάμα εξοργιστικό περιστατικό έλαβε χώρα με νεαρή κοπέλα η οποία πριν απο 10 περίπου ημέρες, έκανε το εμβόλιο της moderna στο mega εμβολιαστικό κέντρο Πάτρας.

Ωστόσο, σύμφωνα με το τοπικό tempo24news, τις τελευταίες ημέρες παρουσίασε πρήξιμο στο χέρι, η ίδια θορυβήθηκε και ξεκίνησε η ατελείωτη περιπέτεια της.

Η κοπέλα πήγε στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Πατρών όπου και ζήτησε να την εξετάσουν ώστε να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα.

Ωστόσο οι γιατροί δήλωσαν αναρμόδιοι και την ενημέρωσαν πως πρέπει να επιστρέψει στο εμβολιαστικό κέντρο, όπως και έκανε.

Ομως εκεί της είπαν πως στον συγκεκριμένο χώρο δεν μπορεί να γίνει καμία εξέταση και θα πρέπει να απευθυνθεί και πάλι στο νοσοκομείο.

Έχοντας τεράστιο άγχος για το τι μπορεί να της έχει προκαλέσει το συγκεκριμένο εμβόλιο, η κοπέλα αναζητά λύση τη στιγμή που κανείς δεν θέλει να την εξετάσει.

Η καταγγελία που έγινε στο τοπικό μέσο είναι αρκετά σοβαρή και πρέπει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να ανοίξουν «στόματα» για τις πραγματικές παρενέργειες που δεν φτάνουν ποτέ στα αυτιά μας.
https://www.el.gr/ygeia/health-news/to- ... theis-all/



13/09/2021
Γ.Πετράκος: «Δεν έχω κάνει το εμβόλιο και ούτε θα το κάνω ποτέ»
«Έχει εξελιχθεί σε πόλεμο ελευθερίας και όχι υγείας»

Εικόνα

Ο τραγουδιστής και Γραμματέας-Εκπρόσωπος του κινήματος Ελεύθεροι Άνθρωποι, Γρηγόρης Πετράκος μίλησε για το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού, τον λόγο για τον οποίο δεν το έχει κάνει, αλλά και τη δυστοπία την οποία ζούμε τον τελευταίο καιρό.




«Δεν έχω κάνει το εμβόλιο και ούτε θα το κάνω ποτέ. Αυτό είναι κάτι προσωπικό. Ποτέ δεν παρότρυνα κανέναν να το κάνει ή να μην το κάνει. Όταν εγώ είμαι γιατρός και έχω 1.000 ασθενείς, πρέπει να δω έναν έναν το ιστορικό του, να συζητήσω μαζί και του να δω αν πρέπει να κάνει ή όχι το εμβόλιο» ανέφερε ο ίδιος στο Mega.

Ο καλλιτέχνης εξήγησε τους λόγους που αρνήθηκε να κάνει το εμβόλιο καθώς όπως υποστήριξε δεν το χρειάζεται. «Υπάρχουν άνθρωποι που δεν χρειάζονται το εμβόλιο. Εγώ είμαι ένας άνθρωπος 45 ετών, γυμνάζομαι καθημερινά, έχω να φάω κρέας και ζωικά 10 χρόνια, έχω ένα ανοσοποιητικό πολύ δυνατό. Κάνω τις εξετάσεις μου συχνά, οπότε δεν κινδυνεύω από καμία λοίμωξη, ούτε από αυτή. Σε εμένα ένας γιατρός που έχει συνείδηση δεν θα συνέστηνε να κάνω το εμβόλιο».

Ο Γρηγόρης Πετράκος θεωρεί παράλογη την κατάσταση που ζούμε με τις υποχρεωτικότητες καθώς όπως λέει: «Έχουν βγει πολλά φάρμακα για τον κορωνοϊό, υπάρχουν εμβόλια, στα νοσοκομεία έχουν εμπειρία. Δεν καταλαβαίνω γιατί είμαι ακόμα σε συναγερμό».

Και για όποιον αναρωτιέται γιατί ο τραγουδιστής εκφράζει τόσες συγκεκριμένες απόψεις για την πανδημία ενώ δεν είναι γιατρός ο ίδιος εξήγησε: «ότι έχω γράψει 1,5 χρόνο τώρα; είναι μόνο αναδημοσίευση και κολάζ επιστημονικών απόψεων που διαβάζω και αφού έχω πάρει έγκριση από φίλους επιστήμονες και γιατρούς που έχω προσωπική σχέση».

Ενώ ο Γ.Πετράκος αναρωτήθηκε αν «πηγαίνει με την πλειοψηφία η επιστήμη και η αλήθεια; Τι μας διδάσκει η ιστορία; Ο Γαλιλαίος ήταν ένας όταν έλεγε η γη γυρίζει. Και τη μια γνώμη όταν είναι σοβαρή την εξετάζουμε».

«Υπάρχουν κοινοί κανόνες που θα τους σεβαστούμε» παραδέχτηκε ο τραγουδιστής, ο οποίος δεν αντέχει τη μάσκα.

«Η μάσκα μου έχει κάτσει πολύ στραβά από την αρχή. Δεν είναι απλό πράγμα. Να φοράω μάσκα 1, 2 χρόνια και να καλύπτω το πρόσωπό μου; Αυτό το θεωρώ ενάντια στην ουσία της ανθρώπινης ύπαρξης. Σέβομαι τον απέναντι μου. Δεν θα κάτσω απέναντι σε κάποιον που φοβάται χωρίς μάσκα» ανέφερε.

«Θα έπρεπε να ερωτηθούν οι άνθρωποι. Θέλετε να συνεχίζουμε να σας προστατεύουμε για πολλά χρόνια και να ζούμε έτσι; Ή να πάρουμε το ρίσκο. Πάντα λένε ότι έχουμε δύο κρίσιμες εβδομάδες. Αλλά κράτησε χρόνια. Έχει εξελιχθεί σε πόλεμο ελευθερίας και όχι υγείας».

Ο Γρηγόρης Πετράκος αναφέρθηκε και στα μηνύματα που έχει λάβει όλο αυτό το διάστημα. «Κοιτάω μόνο στατιστικά τα μηνύματα και απαντάω σε όσα έχουν ερωτήσεις. Πήρα χαρτί από την εισαγγελία. Ένα φάκελο με το βίντεο μου και μια σελίδα που έλεγε ότι ο εισαγγελέας δέχτηκε καταγγελία από δύο πολίτες που έλεγαν ότι το βίντεο μου παρακινεί σε ανυπακοή και ζήτησα να μου δείξουν αυτά τα σημεία. Μετά από μήνες η υπόθεση μπήκε στο αρχείο».

Ο ίδιος θέλησε να ξεκαθαρίσει: «Μην μας βάζετε στους συνωμοσιολόγους ή στους αρνητές. Τι θα πει αρνητής. Αυτός που αρνείται κάτι γιατί είναι κακό. Δεν είναι αρνητής όλων των εμβολίων. Δεν θέλει να κάνει αυτό το εμβόλιο τη συγκεκριμένη στιγμή.

Δεν μπορώ να κρύψω ότι οι συνάδελφοί μου με έχουν απογοητεύσει πολύ. Πολλοί έχουν άλλη άποψη που δεν την λένε γιατί φοβούνται την καριέρα τους» κατέληξε ο τραγουδιστής.
https://www.pronews.gr/koinonia/1016948 ... -kano-pote


Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7147
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 14 Σεπ 2021, 08:08

The Rebel έγραψε:
13 Σεπ 2021, 21:54
Πόσα τέτοια περιστατικά έχουν συμβεί και δεν τα μάθαμε ποτέ;[/b]
Πόσα; εάν έχεις στοιχεία ρίχτα, αλλιώς λες λογια του αέρα.

Μέχρι στιγμής έχουνε πεθάνει πάνω απο 14000 απο κωρονοιό, περισσότεροι έχουνε τραβήξει Γολγοθά στις ΜΕΘ και σώθηκαν, ένω άλλοι μήνες μετά τη νόσηση έχουνε ακομη συμπτώματα.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11640
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 14 Σεπ 2021, 08:24

Α νταξ . Ο πετρακος ειναι ασφαλής γιατί εχει να φάει κρέας 10 χρόνια και δεν κινδευει από κάποια λοίμωξη :fp:

:smt005:

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 14 Σεπ 2021, 20:17

Αλιόσα έγραψε:
14 Σεπ 2021, 08:08
The Rebel έγραψε:
13 Σεπ 2021, 21:54
Πόσα τέτοια περιστατικά έχουν συμβεί και δεν τα μάθαμε ποτέ;[/b]
Πόσα; εάν έχεις στοιχεία ρίχτα, αλλιώς λες λογια του αέρα.

Μέχρι στιγμής έχουνε πεθάνει πάνω απο 14000 απο κωρονοιό, περισσότεροι έχουνε τραβήξει Γολγοθά στις ΜΕΘ και σώθηκαν, ένω άλλοι μήνες μετά τη νόσηση έχουνε ακομη συμπτώματα.
Νεκρός εισαγγελέας στην Πάτρα, ο οποίος είχε πέσει σε κώμα μετά τον εμβολιασμό.
Είχε κάνει το εμβόλιο της AstraZeneca λίγο πριν το Πάσχα.
https://www.el.gr/_featured_2/tragodia- ... ntiseis-n/

Νεκρός Βρετανός τουρίστας πλήρως εμβολιασμένος που νοσηλευόταν στην Κρήτη.
Στα νοσοκομεία πλέον επικρατεί η πλήρης σιωπή!
https://www.el.gr/ygeia/health-news/pos ... oia-den-e/

ΣΟΚ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ – ΠΕΘΑΝΕ 16ΧΡΟΝΗ – «ΜΑΜΑ, ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΑ, ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ»


Η Giulia Lucenti πέθανε στα 16 της χρόνια … μετά το εμβόλιο. «Κανείς δεν την απέτρεψε συμβουλεύοντας την.»
Οι γονείς της Giulia Lucenti, η οποία πέθανε 16 ώρες μετά τη δεύτερη δόση: “Η υπόνοια υπάρχει, τώρα ξεκαθαρίστε το”.
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %94%ce%95/

ΠΕΘΑΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ....💥 (όνομα, δραστηριότητα, ηλικία, χώρα, προϊόν, ένεση..).
ΒΙΝΤΕΟ:
https://www.brighteon.com/a3be00f4-0ff7 ... 825f247d85

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3709
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 14 Σεπ 2021, 20:30

Πολλοί υγειονομικοί διαμαρτύροταν γιατί δεν ήθελαν να κάνουν το εμβόλιο επειδή είχαν υποκείμενα νοσήματα. Σε ποιες κατηγορίες υποκείμενων νοσημάτων απαλλάσσεται κάποιος από την υποχρεωτικότητα του εμβολίου? Υπάρχει κάποια σοβαρή πρόβλεψη ή είναι στα κουτουρού όλα? Υπόψιν τα υποκείμενα νοσήματα είναι χιλιάδες σε είδη.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 14 Σεπ 2021, 20:46

Το εμβόλιο πρέπει να είναι υποχρεωτικοτατώτατο.
Επίσης να βγει ένα ιατρικό πρωτόκολο το οποίο να προσδιορίζει κατά προσέγγισιν έστω ποιοί απαλάσσονται.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3406
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 14 Σεπ 2021, 20:48

taliban έγραψε:
14 Σεπ 2021, 08:24
Α νταξ . Ο πετρακος ειναι ασφαλής γιατί εχει να φάει κρέας 10 χρόνια και δεν κινδευει από κάποια λοίμωξη :fp:

:smt005:
Έχει την γνώμη - καλώς ή κακώς - οτι αυτό έχει δυναμώσει το ανοσοποιητικό του.
Οι γιατροί λένε οτι στην τελική ΜΟΝΟ η κατάσταση του ανοσοποιητικού θα κρίνει την αντιμετώπιση του ιού από το σύστημα. Μήπως διαφωνείς;

Εσύ τι πιστεύεις δηλαδή;
Οτι ο καθένας ΔΕΝ έχει την προσωπική και απόλυτη ευθύνη για το ανοσοποιητικό του;

Γιατί μάλλον κάπου εκεί το πας με τα λεγόμενά σου.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3406
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 14 Σεπ 2021, 20:51

wooded glade έγραψε:
14 Σεπ 2021, 20:46
Το εμβόλιο πρέπει να είναι υποχρεωτικοτατώτατο.
Επίσης να βγει ένα ιατρικό πρωτόκολο το οποίο να προσδιορίζει κατά προσέγγισιν έστω ποιοί απαλάσσονται.
Ποιό εμβόλιο;

Και στην τελική ποιός ισχυρίζεται οτι γνωρίζει ακριβώς ποιος απαλάσεται και γιατί;

Μόνο ντιπ για ντιπ στουρνάρια (και εγκληματικά ανισόροποι ανασφαλείς) μπορούν να υιοθετούν τέτοιες απόλυτες θέσεις.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 14 Σεπ 2021, 20:55

Imperium έγραψε:
14 Σεπ 2021, 20:51
wooded glade έγραψε:
14 Σεπ 2021, 20:46
Το εμβόλιο πρέπει να είναι υποχρεωτικοτατώτατο.
Επίσης να βγει ένα ιατρικό πρωτόκολο το οποίο να προσδιορίζει κατά προσέγγισιν έστω ποιοί απαλάσσονται.
Ποιό εμβόλιο;

Και στην τελική ποιός ισχυρίζεται οτι γνωρίζει ακριβώς ποιος απαλάσεται και γιατί;

Μόνο ντιπ για ντιπ στουρνάρια (και εγκληματικά ανισόροποι ανασφαλείς) μπορούν να υιοθετούν τέτοιες απόλυτες θέσεις.
Δεν είπα ότι ξέρω ακριβώς.
Αν ήξερα θα ήμουνα υπουργός στη θέση του Αποστολόπουλου.
Αλλά κάποιες γνώσεις υπάρχουν.
Εκείνο που ξέρω -εκ πείρας- είναι ότα στα εμβόλια ένας περίπου στους εκατό παθαίνει παρενέργειες ήσσονος μορφής όπως πυρετό και ένας στους δεν ξέρω πόσες δεκάδες χιλιάδες παθαίνει σοβαρώτερες παρενέργειες.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Davidian
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: 17 Δεκ 2020, 20:33

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Davidian » 14 Σεπ 2021, 20:57

lonelyrider έγραψε:
14 Σεπ 2021, 20:30
Πολλοί υγειονομικοί διαμαρτύροταν γιατί δεν ήθελαν να κάνουν το εμβόλιο επειδή είχαν υποκείμενα νοσήματα. Σε ποιες κατηγορίες υποκείμενων νοσημάτων απαλλάσσεται κάποιος από την υποχρεωτικότητα του εμβολίου? Υπάρχει κάποια σοβαρή πρόβλεψη ή είναι στα κουτουρού όλα? Υπόψιν τα υποκείμενα νοσήματα είναι χιλιάδες σε είδη.
Υπάρχει μια λίστα που πιο πολυ ανταποκρίνεται στην ανάγκη ορισμένοι καβατζωμενοι να αποφυγουν νομιμοφανως το μπολι, παρα σε ουσιαστικό ζήτημα υγείας κ πραγματικη αντένδειξη.

Οι αναστολές είναι για τις χωριατοπουλες του νοσηλευτικόυ κ την πλεμπα των ειδικευόμενων, ένας διευθυντής καρδιολογικό παλι ευκολα θα βρει ένα συνάδελφο ρευματολογο να τον βγάλει με capillary leak syndrome

runner
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Υποχρεωτικό το εμβόλιο. Αρχίσαμεεεε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 14 Σεπ 2021, 20:58

The Rebel έγραψε:
12 Σεπ 2021, 22:04
ΜΑΝΝΑ τους ΙΣΟΠΕΔΩΣΕ - Γιατί βγάζετε εμένα και όχι τους Φαρσαλινό-Γάκη-Ιωαννίδη;

Πως ακριβώς τους ισοπέδωσε;
Το έχω δει αυτό το βίντεο και βλέπω δεκάδες σχόλια ψεκασμένων να πανηγυρίζουν.
Αναρωτιέται κανείς τι ακριβώς είπε, έκανε ή απέδειξε η ψέκω και τους......ισοπέδωσε;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών