Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 09 Σεπ 2020, 19:28

Μονο την δηλητηρίαση του ναβαλνυ απο την ανηψια της κουμπαρας του Πούτιν αποδεχτηκατε ως πραγματικο γεγονος

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24531
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 09 Σεπ 2020, 19:44

gassim έγραψε:
09 Σεπ 2020, 19:02
foscilis έγραψε:
09 Σεπ 2020, 16:29
panos291 έγραψε:
09 Σεπ 2020, 16:22
Τι παρενέργειες μπορει να εχει ενα εμβολιο?
Ρεαλιστικα δηλαδη, οχι μαλακιες.
Κυρίως διάφορες παραλλαγές αλλεργικής αντίδρασης οι οποίες ξεκινούν από ήπιες κοκκινίλες και φτάνουν μέχρι επικίνδυνα αυτάνοσα όπως το σύνδρομο Guillain-Barré. Μην ξεχνάς ότι είναι κάτι που χορηγείται ενδοφλέβια και έχει σκοπό να προκαλέσει αντίδραση του ανοσοποιητικού.
Πρέπει να διευκρινίσεις οτι μιλάς για πάρα πολύ σπάνιες περιπτώσεις.
Ε ναι. Και οι κλινικές δοκιμές τις κάνουν ακόμα πιο σπάνιες.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69786
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Σεπ 2020, 19:46

foscilis έγραψε:
09 Σεπ 2020, 19:44
gassim έγραψε:
09 Σεπ 2020, 19:02
foscilis έγραψε:
09 Σεπ 2020, 16:29


Κυρίως διάφορες παραλλαγές αλλεργικής αντίδρασης οι οποίες ξεκινούν από ήπιες κοκκινίλες και φτάνουν μέχρι επικίνδυνα αυτάνοσα όπως το σύνδρομο Guillain-Barré. Μην ξεχνάς ότι είναι κάτι που χορηγείται ενδοφλέβια και έχει σκοπό να προκαλέσει αντίδραση του ανοσοποιητικού.
Πρέπει να διευκρινίσεις οτι μιλάς για πάρα πολύ σπάνιες περιπτώσεις.
Ε ναι. Και οι κλινικές δοκιμές τις κάνουν ακόμα πιο σπάνιες.
Καλώς ή κακώς, η έρευνα για το εμβόλιο της Οξφόρδης πάγωσε λόγω μίας παρενέργειας σε έναν εθελοντή, που δεν έχει διασαφηνισθεί αν οφείλεται στο εμβόλιο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 09 Σεπ 2020, 20:19

gassim έγραψε:
09 Σεπ 2020, 18:51
Naranjita έγραψε:
09 Σεπ 2020, 15:40
προσωπικά δεν θέλω να το κάνω γιατι θεωρώ οτι δεν ειναι δοκιμασμένο και δεν ξέρω τι καρκίνους ή τι άλλο θα μου βγάλει.

για να το κάνω πρέπει να δω περισσότερους από 200 τόσους θανάτους.

να ακούσω δηλ ότι πέθαναν ξέρω γω 1000 στην πόλη μου, αλλά και πάλι θα το σκεφτώ.
εκτός και αν είσαι εσυ μια απο τους 1000 νεκρούς της πόλης σου, οπότε και δεν θα το σκεφτείς.
ε, άμα μου κάτσει το λαχείο, έχω δεν έχω κάνει το εμβόλιο, θα διαβώ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 09 Σεπ 2020, 20:23

Naranjita έγραψε:
09 Σεπ 2020, 15:40
προσωπικά δεν θέλω να το κάνω γιατι θεωρώ οτι δεν ειναι δοκιμασμένο και δεν ξέρω τι καρκίνους ή τι άλλο θα μου βγάλει.

για να το κάνω πρέπει να δω περισσότερους από 200 τόσους θανάτους.

να ακούσω δηλ ότι πέθαναν ξέρω γω 1000 στην πόλη μου, αλλά και πάλι θα το σκεφτώ.

Καποιον γιατρό που να εμπιστεύεσαι δεν έχεις;
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 09 Σεπ 2020, 20:39

Naranjita έγραψε:
09 Σεπ 2020, 20:19
gassim έγραψε:
09 Σεπ 2020, 18:51
Naranjita έγραψε:
09 Σεπ 2020, 15:40
προσωπικά δεν θέλω να το κάνω γιατι θεωρώ οτι δεν ειναι δοκιμασμένο και δεν ξέρω τι καρκίνους ή τι άλλο θα μου βγάλει.

για να το κάνω πρέπει να δω περισσότερους από 200 τόσους θανάτους.

να ακούσω δηλ ότι πέθαναν ξέρω γω 1000 στην πόλη μου, αλλά και πάλι θα το σκεφτώ.
εκτός και αν είσαι εσυ μια απο τους 1000 νεκρούς της πόλης σου, οπότε και δεν θα το σκεφτείς.
ε, άμα μου κάτσει το λαχείο, έχω δεν έχω κάνει το εμβόλιο, θα διαβώ.
Ε αυτό λέμε, οτι αν κάνεις το εμβόλιο εξαιρείσαι απο την κλήρωση του λαχείου.
Η τουλάχιστον παίρνεις πολύ λιγότερους λαχνούς.

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 09 Σεπ 2020, 20:58

gassim έγραψε:
09 Σεπ 2020, 20:39
Naranjita έγραψε:
09 Σεπ 2020, 20:19
gassim έγραψε:
09 Σεπ 2020, 18:51


εκτός και αν είσαι εσυ μια απο τους 1000 νεκρούς της πόλης σου, οπότε και δεν θα το σκεφτείς.
ε, άμα μου κάτσει το λαχείο, έχω δεν έχω κάνει το εμβόλιο, θα διαβώ.
Ε αυτό λέμε, οτι αν κάνεις το εμβόλιο εξαιρείσαι απο την κλήρωση του λαχείου.
Η τουλάχιστον παίρνεις πολύ λιγότερους λαχνούς.
αυτό λένε αυτοί. εδώ φάρμακα που κυκλοφορούσαν χρόνια και που είχαν δοκιμαστεί κανονικότατα, τα απέσυραν γιατί προκαλούν καρκινους.
ένα τόσο νέο εμβόλιο, ο Θεός ξέρει τι μπορεί να μας βγάλει στο μέλλον, ίσως όχι τόσο μακρινό.

πέρσι τέτοια εποχή απέσυραν το zantac. το φάρμακο αυτό, υπήρχε στα περισσότερα σπίτια για πάνω από 40 χρόνια.

ανακαλύπτεται στο εργαστήριο το 1976, κυκλοφορεί για πρώτη φορά στην αγορά το 1981 και έκτοτε απογειώνεται. Το 1987 το Zantac… σπάει τα ταμεία σε πωλήσεις, με τα κέρδη να ξεπερνούν τα 2 δισ. δολάρια. Οταν λήγει η πατέντα του, τα ράφια των φαρμακείων γεμίζουν (και) από γενόσημα σκευάσματα – δηλαδή πιστά αντίγραφά του.

https://www.tovima.gr/2019/10/02/scienc ... to-zantac/

αν ενα φάρμακο που το χουν παρει εκατομμύρια άνθρωποι αποσύρεται, πιστεύεις ότι το εμβόλιο που βγαίνει πατ κιουτ θα είναι ασφαλές?

και πρόσεξε, πεντε χρόνια το δοκίμαζαν πριν το βγάλουν στην αγορά

τεσπα, βλεποντας και κάνοντας.

αν το κάνω, θα ειναι με το ζορι οχι επειδή το θέλω.

αυτά.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 09 Σεπ 2020, 21:04

Apergos8 έγραψε:
09 Σεπ 2020, 15:26
Οι συνωμοσιλογοι απειλούν και την δημόσια υγεία: https://www.in.gr/2020/09/06/greece/kor ... i-emvolio/
Το 96% των ελλήνων, που περιλαμβάνει και το παραπάνω 44%, θα σπρώχνονται και θα δέρνουν στην ουρά να κάνουν το εμβόλιο όταν το Νοέμβρη-Δεκέμβρη θα πεθαίνουν δεκάδες σε κάθε πόλη.
Ξαφνικά θα βρίσκουν την κυβέρνηση προβληματική που δεν τους έβαλε σε σειρά προτεραιότητας κλπ.

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 09 Σεπ 2020, 21:13

Gewponos90 έγραψε:
09 Σεπ 2020, 20:23
Naranjita έγραψε:
09 Σεπ 2020, 15:40
προσωπικά δεν θέλω να το κάνω γιατι θεωρώ οτι δεν ειναι δοκιμασμένο και δεν ξέρω τι καρκίνους ή τι άλλο θα μου βγάλει.

για να το κάνω πρέπει να δω περισσότερους από 200 τόσους θανάτους.

να ακούσω δηλ ότι πέθαναν ξέρω γω 1000 στην πόλη μου, αλλά και πάλι θα το σκεφτώ.

Καποιον γιατρό που να εμπιστεύεσαι δεν έχεις;
ναι έχω αρκετούς. λόγω άσθματος, έκανα για πέντε χρόνια κάθε μήνα δύο εμβόλια xolair για να με βοηθήσει στην πάθηση μου.
η ουσια του δοκιμάστηκε από το 1996 και βγήκε στο εμπόριο το 2003. έκτοτε, το έχουν χρησιμοποιήσει χιλιάδες ασθενείς.

προσεξε ποσα χρονια έκανε να βγει.

και τώρα μου λέτε ότι το εμβόλιο θαύμα των 6 μηνών, θα σώσει την ανθρωπότητα.

μπορεί και να το κάνει, αν όμως έχει φρικτές παρενέργειες? (τερατογενέσεις, νευρολογικές παθησεις κτλ)
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 09 Σεπ 2020, 21:14

stavmanr έγραψε:
09 Σεπ 2020, 21:04
Apergos8 έγραψε:
09 Σεπ 2020, 15:26
Οι συνωμοσιλογοι απειλούν και την δημόσια υγεία: https://www.in.gr/2020/09/06/greece/kor ... i-emvolio/
Το 96% των ελλήνων, που περιλαμβάνει και το παραπάνω 44%, θα σπρώχνονται και θα δέρνουν στην ουρά να κάνουν το εμβόλιο όταν το Νοέμβρη-Δεκέμβρη θα πεθαίνουν δεκάδες σε κάθε πόλη.
Ξαφνικά θα βρίσκουν την κυβέρνηση προβληματική που δεν τους έβαλε σε σειρά προτεραιότητας κλπ.
κράτα και μικρό καλάθι. αν φτάσουμε να πεθαίνουν τόσοι, δεν υπάρχει εμβόλιο να μας σώσει - δεν προλαβαίνει να βγει και να διανεμηθεί.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11531
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 09 Σεπ 2020, 21:34

Naranjita έγραψε:
09 Σεπ 2020, 15:40
προσωπικά δεν θέλω να το κάνω γιατι θεωρώ οτι δεν ειναι δοκιμασμένο και δεν ξέρω τι καρκίνους ή τι άλλο θα μου βγάλει.
Γιατί είναι γνωστό πως τα εμβόλια προκαλούν και καρκίνο μεταξύ άλλων.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 09 Σεπ 2020, 21:39

Gewponos90 έγραψε:
09 Σεπ 2020, 19:24
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
09 Σεπ 2020, 15:30
Θα ακούσω τον πνευματικό μου.
Μπορεις να τον ρωτήσεις και για μένα;
Θα το κάνω.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 09 Σεπ 2020, 21:46

Naranjita έγραψε:
09 Σεπ 2020, 20:58
gassim έγραψε:
09 Σεπ 2020, 20:39
Naranjita έγραψε:
09 Σεπ 2020, 20:19


ε, άμα μου κάτσει το λαχείο, έχω δεν έχω κάνει το εμβόλιο, θα διαβώ.
Ε αυτό λέμε, οτι αν κάνεις το εμβόλιο εξαιρείσαι απο την κλήρωση του λαχείου.
Η τουλάχιστον παίρνεις πολύ λιγότερους λαχνούς.
αυτό λένε αυτοί. εδώ φάρμακα που κυκλοφορούσαν χρόνια και που είχαν δοκιμαστεί κανονικότατα, τα απέσυραν γιατί προκαλούν καρκινους.
ένα τόσο νέο εμβόλιο, ο Θεός ξέρει τι μπορεί να μας βγάλει στο μέλλον, ίσως όχι τόσο μακρινό.

πέρσι τέτοια εποχή απέσυραν το zantac. το φάρμακο αυτό, υπήρχε στα περισσότερα σπίτια για πάνω από 40 χρόνια.

ανακαλύπτεται στο εργαστήριο το 1976, κυκλοφορεί για πρώτη φορά στην αγορά το 1981 και έκτοτε απογειώνεται. Το 1987 το Zantac… σπάει τα ταμεία σε πωλήσεις, με τα κέρδη να ξεπερνούν τα 2 δισ. δολάρια. Οταν λήγει η πατέντα του, τα ράφια των φαρμακείων γεμίζουν (και) από γενόσημα σκευάσματα – δηλαδή πιστά αντίγραφά του.

https://www.tovima.gr/2019/10/02/scienc ... to-zantac/

αν ενα φάρμακο που το χουν παρει εκατομμύρια άνθρωποι αποσύρεται, πιστεύεις ότι το εμβόλιο που βγαίνει πατ κιουτ θα είναι ασφαλές?

και πρόσεξε, πεντε χρόνια το δοκίμαζαν πριν το βγάλουν στην αγορά

τεσπα, βλεποντας και κάνοντας.

αν το κάνω, θα ειναι με το ζορι οχι επειδή το θέλω.

αυτά.
Εμένα πάλι το γεγονός οτι ένα τόσο πετυχημένο φάρμακο αποσύρεται μετά απο 40 χρόνια μόνο απο την υποψία οτι μπορεί να έχει κάποιες σοβαρές παρενέργειες μου, φαίνεται θετικό και ενισχύει την εμπιστοσύνη μου γενικότερα.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 09 Σεπ 2020, 21:55

Naranjita έγραψε:
09 Σεπ 2020, 21:13
Gewponos90 έγραψε:
09 Σεπ 2020, 20:23
Naranjita έγραψε:
09 Σεπ 2020, 15:40
προσωπικά δεν θέλω να το κάνω γιατι θεωρώ οτι δεν ειναι δοκιμασμένο και δεν ξέρω τι καρκίνους ή τι άλλο θα μου βγάλει.

για να το κάνω πρέπει να δω περισσότερους από 200 τόσους θανάτους.

να ακούσω δηλ ότι πέθαναν ξέρω γω 1000 στην πόλη μου, αλλά και πάλι θα το σκεφτώ.

Καποιον γιατρό που να εμπιστεύεσαι δεν έχεις;
ναι έχω αρκετούς. λόγω άσθματος, έκανα για πέντε χρόνια κάθε μήνα δύο εμβόλια xolair για να με βοηθήσει στην πάθηση μου.
η ουσια του δοκιμάστηκε από το 1996 και βγήκε στο εμπόριο το 2003. έκτοτε, το έχουν χρησιμοποιήσει χιλιάδες ασθενείς.

προσεξε ποσα χρονια έκανε να βγει.

και τώρα μου λέτε ότι το εμβόλιο θαύμα των 6 μηνών, θα σώσει την ανθρωπότητα.

μπορεί και να το κάνει, αν όμως έχει φρικτές παρενέργειες? (τερατογενέσεις, νευρολογικές παθησεις κτλ)
Ανάλογα με την ζήτηση που θα έχει το εμβόλιο είναι και τα κονδύλια που πέφτουν στην έρευνα. Μην συγκρίνεις το εμβόλιο του κορονοιού με ένα φάρμακο για το άσθμα.
Παρεπιπτόντως αν εχεις τόσο σοβαρό άσθμα είσαι στις ομάδες υψηλού κινδύνου και καλό θα ήταν να αναθεωρήσεις.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22741
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Δημοσκόπηση: το 44% των ελλήνων δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο για τον κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 09 Σεπ 2020, 22:01

Από που κι ως πού είναι συνωμοσιολογος οποίος δε θέλει να κάνει εμβόλιο; απλά πιστεύει πως δε κινδυνεύει και δεν το κάνει. Συνομωσιολογος είναι εκείνος που πιστεύει πως έχει το τσιπακι του γκειτς. Ας το κάνει όποιος γουστάρει, και αφού προστατεύεται, τι ζόρι τραβάει αν το κάνει ο άλλος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών