Ονυχομυκητίαση

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Ονυχομυκητίαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 12 Σεπ 2020, 15:14

Και που αφαίρεσε το σαθρό δε σημαίνει ότι εξαφανίστηκε ο μύκητας. Συνέχισε με το φάρμακο ακόμα και για λίγο καιρό αφού έχει επανέλθει πλήρως το νύχι. Το έλαιο τεϊόδεντρου έχω ακούσει ότι είναι καλό σαν πρόληψη, σαν θεραπεία όμως σε έντονο πρόβλημα δεν ξέρω αν κάνει δουλειά, προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Φάρμακο θα βάζεις και στην κάτω επιφάνεια του νυχιού, όση και αν υπάρχει.
Τώρα σε ενοχλεί γιατί μάλλον το έτριψε πολύ αυτή. Στείλε μου τη φωτογραφία αν θες, μήπως δω κάτι παραπάνω να σου πω. Δεν έχω θέμα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών