Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2020, 23:19

Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 23:08

Τώρα η αγαπητή μας Γαλη άνοιξε ένα προφανές νήμα-αντιπερισπασμό, για να ισοφαρίσει τη νίλα με το νήμα που άνοιξα εγώ. Ε, ας χαρείτε κι εσείς ο φανατικοί νεοδημοκράτες, νομίζοντας οτι κερδίζετε.
Να νομίζουμε ότι κερδίζουμε ποιον; Τον Κανένα;

Γιατί μέχρι στιγμής ούτε ένας από όσους στριγκλίζουν συνέχεια για τις μάσκες, τα μέτρα κλπ κλπ δεν έχει γράψει τις θέσεις του κόμματος που υποστηρίζει.

Οπότε, συνεχίστε να κάθεστε στην κερκίδα και να ουρλιάζετε για τον Κούλη μαζί με τον κάθε άλλο πικραμένο, θεωρώντας τις κραυγούλες σας ως αξιόπιστη πολιτική θέση.


Γελοίοι. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Σεπ 2020, 23:23

Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 23:17
stavmanr έγραψε:
16 Σεπ 2020, 23:12
Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 23:08

(...)
Ό,τι και να λές για τη ΧΑ, ΑΝΑΓΚΑΣΕ τον πολυπολιτισμάκη Κούλη να ενσωματώσει, έστω και στο παρα πέντε κάποιες θέσεις (εξοπλισμούς, οχι (και τόσο) ανοιχτά σύνορα), προκειμένου να μην απωλέσει ολόκληρη τη δεξιά παράταξή του στη ΧΑ και στον Κασιδιάρη (και στον Βελόπουλο, αν και θεωρώ οτι φθίνει μετά τις κωλοτούμπες). Ε, δεν το λές και λίγο.
Βασικά ο Κασιδιάρης απώλεσε το 75% των ψηφοφόρων του προς τη ΝΔ και την έκανε αυτοδύναμη κυβέρνηση...
Να κόβει ο Θεός χρόνια από το Μητσοτάκη και να του τα δίνει! Άξιος!
Ο Κασιδιάρης δεν είχε δικό του κόμμα όταν έγινε κυβέρνηση η νουδού (ο Μιχαλολιάκος είχε), αλλά δε γαμΝιέται?
:lol:
Α ναι. Ξέχασα ότι χώρισε το αίμα από την τιμή και τη Χ.Α. ...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48640
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Σεπ 2020, 23:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 23:19
Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 23:08

Τώρα η αγαπητή μας Γαλη άνοιξε ένα προφανές νήμα-αντιπερισπασμό, για να ισοφαρίσει τη νίλα με το νήμα που άνοιξα εγώ. Ε, ας χαρείτε κι εσείς ο φανατικοί νεοδημοκράτες, νομίζοντας οτι κερδίζετε.
Να νομίζουμε ότι κερδίζουμε ποιον; Τον Κανένα;

Γιατί μέχρι στιγμής ούτε ένας από όσους στριγκλίζουν συνέχεια για τις μάσκες, τα μέτρα κλπ κλπ δεν έχει γράψει τις θέσεις του κόμματος που υποστηρίζει.

Οπότε, συνεχίστε να κάθεστε στην κερκίδα και να ουρλιάζετε για τον Κούλη μαζί με τον κάθε άλλο πικραμένο, θεωρώντας τις κραυγούλες σας ως αξιόπιστη πολιτική θέση.


Γελοίοι. :lol:
Aφού είναι Κανένας, τότε τί ασχολείσαι?
Kαι κάποιος άλλος δήλωνε Κανένας, ξέρεις, αλλά το τέρας το τύφλωσε.
Γιατί μέχρι στιγμής ούτε ένας από όσους στριγκλίζουν συνέχεια για τις μάσκες, τα μέτρα κλπ κλπ δεν έχει γράψει τις θέσεις του κόμματος που υποστηρίζει.


Αν είχες λίγο μυαλό μέσα στην κεφάλα σου, θα είχες καταλάβει οτι το νήμα που άνοιξα δεν αφορούσε γενικά τις μάσκες, αλλά τις μάσκες-αλεξίπτωτα που πήγατε και δώσατε στα παιδιά.

Γελοίοι. :lol:


Εχμ, το να αποκαλείς κάποιους γελοίους, την ώρα που, μετά το ρεντίκολο με το σκόιλ ελικικού προκαλείς ως παράταξη τον γέλωτα για μια ακόμα φορά, είναι κάπως...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Όπως είπε και ο Μπρούς Γουίλις...

Αϊμ νοτ δε ουάν χου γκότ μπάτφακντ ον νασιοναλ τιβί. Και να προσθέσω: εγκέην. :003::c020:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 16 Σεπ 2020, 23:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 22:43
Bandit59 έγραψε:
16 Σεπ 2020, 22:14
Γαλή είσαι σκεπτόμενο και σοβαρό άτομο. Ο ρόλος του αντερούκου και του γούντι δεν σου πάει. :wink
Σε τι ακριβώς διαφωνείς;


Κατά τα άλλα, επειδή όντως είμαι σκεπτόμενο άτομο (το σοβαρό παίζει :lol:) θα έλεγα ότι όσο δεν πάει σε μένα ο ρόλος του αντερούκου άλλο τόσο δεν πάει σε σένα ο ρόλος του χελώνου.

Εκτός αν όντως ταυτίζεσαι και σε είχα παρεξηγήσει. :)
Εγώ αγαπητή μου δεν ταυτίζομαι με ΚΑΝΕΝΑΝ :wink. Ποτέ δεν ακολούθησα τυφλά ένα κόμμα, ποτέ δεν προσκύνησα αρχηγό, εαν συμφωνούσα σε κάτι έλεγα ''μπράβο'', αν διαφωνούσα έλεγα ''αει στο διάολο''. Βέβαια ο χώρος μου ήταν, είναι και θα είναι ο Εθνικιστικός. Τις υπόλοιπες ταμπέλες, μπορούν να τις βάζουν οι κρατούντες στον πάτο τους. :lol: Αυτά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2020, 23:45

Ε ναι, οι παρατάξεις που προκαλούν τον γέλωτα πρέπει να στέκονται προσοχή μπροστά στις παρατάξεις που προκαλούν το δέος.

Μην είστε τόσο αυστηροί και δείξτε λίγο έλεος. Άκαρδοι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2020, 23:51

Bandit59 έγραψε:
16 Σεπ 2020, 23:44
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 22:43
Bandit59 έγραψε:
16 Σεπ 2020, 22:14
Γαλή είσαι σκεπτόμενο και σοβαρό άτομο. Ο ρόλος του αντερούκου και του γούντι δεν σου πάει. :wink
Σε τι ακριβώς διαφωνείς;


Κατά τα άλλα, επειδή όντως είμαι σκεπτόμενο άτομο (το σοβαρό παίζει :lol:) θα έλεγα ότι όσο δεν πάει σε μένα ο ρόλος του αντερούκου άλλο τόσο δεν πάει σε σένα ο ρόλος του χελώνου.

Εκτός αν όντως ταυτίζεσαι και σε είχα παρεξηγήσει. :)
Εγώ αγαπητή μου δεν ταυτίζομαι με ΚΑΝΕΝΑΝ :wink. Ποτέ δεν ακολούθησα τυφλά ένα κόμμα, ποτέ δεν προσκύνησα αρχηγό, εαν συμφωνούσα σε κάτι έλεγα ''μπράβο'', αν διαφωνούσα έλεγα ''αει στο διάολο''. Βέβαια ο χώρος μου ήταν, είναι και θα είναι ο Εθνικιστικός. Τις υπόλοιπες ταμπέλες, μπορούν να τις βάζουν οι κρατούντες στον πάτο τους. :lol: Αυτά.
Κι εγώ αγαπητέ μου, γράφω όσους δεν ταυτίζονται με ΚΑΝΕΝΑΝ (πολύ πρωτότυπο δε λέω :lol: ) αλλά επιχειρούν στο χαλαρό ταυτίσεις.

Οπότε, κρατάς τις απόψεις σου για τον εθνικισμό, κρατάω τις δικές μου και τελειώνει η ιστορία.

Σιγά μη δίνω λογαριασμό στον κάθε πικραμένο, που την είδε κηδεμόνας μου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 17 Σεπ 2020, 00:24

Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 21:07
Lord Brum έγραψε:
16 Σεπ 2020, 21:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:58
Ποια είναι;

Περιμένω διευκρινήσεις από τους ειδήμονες.

Έκανα την ερώτηση σε σχετικό θέμα αλλά επειδή ο χελώνος μου είπε ότι είμαι εκτός θέματος, ακολούθησα την ευθεία θεματική οδό. :)
το πραγματικό ερώτημα είναι ποιος ενδιαφέρεται για τις θέσεις του κασιδιάρη ή ακόμα χειρότερα της ΧΑ? Η ΧΑ έκανε τον κύκλο της, έσπρωξε τη ΝΔ σε δεξιοτερες πολιτικές και υπ' αυτή την έννοια η παρουσία της στα δημόσια πράγματα ήταν θετική. Αν δεν είχε ανίκανο αρχηγό ή αν τον είχε αλλάξει εγκαίρως θα είχε κάποια τύχη αλλά πλέον τίποτα. Όσο για τον κασιδιάρη, το άστρο του έλαμψε όταν ξεβράκωσε μπαλτάκο και σαμαρα. ΜΕτά έκανε κοιλιά. Ακόμα και το αγωνιστικό προφιλ κάποιου που έμεινε αναίτια ένα χρόνο φυλακή δεν είναι αρκετό πλέον. Δεν απευθύνεται σε αριστερούς που συγκινούνται από φυλακίσεις, βασανιστήρια και σκευωρίες. Απευθύνεται σε πατριωτες οι οποίοι γνωρίζουν ότι πατριωτική επιλογή δεν είναι να ψηφίζεις οποιονδήποτε μπορεί να κατηγορηθεί βάσιμα ή όχι για ναζισμο.
Η Γλαη ενδιαφέρεται, γιατί θέλει να τραβήξει την προσοχή μακριά απ' την πιο πρόσφατη μαλακία των Δεξιών. :003:
Εκτός αν σκέφτεται η Γάλη, που και μαλακία να τραβήξει ο Κούλης ον κάμερα ΠΑΛΙ θα τον ψηφίσει και θα τον δικαιολογεί οτι έπρεπε κάπως να εκτονωθεί ο άνθρωπος, για να μπορέσει να πάει χαλαρός σε διαπραγματεύσεις, να ψηφίσει Κασιδιάρη ή ΧΑ.
Τώρα όμως πετάς εσυ την μπάλα στην εξέδρα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Σεπ 2020, 00:39

gassim έγραψε:
17 Σεπ 2020, 00:24

Τώρα όμως πετάς εσυ την μπάλα στην εξέδρα.
Και δεν είναι ο μόνος. :lol:

Όλοι, είδαν φως, ανέβηκαν, είπαν τις ιστορίες της ζωής τους, γελάσανε και άντε γεια.

Γενικώς, περάσαμε παααάρα πολύ ωραία. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 17 Σεπ 2020, 00:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Σεπ 2020, 00:39
gassim έγραψε:
17 Σεπ 2020, 00:24

Τώρα όμως πετάς εσυ την μπάλα στην εξέδρα.
Και δεν είναι ο μόνος. :lol:

Όλοι, είδαν φως, ανέβηκαν, είπαν τις ιστορίες της ζωής τους, γελάσανε και άντε γεια.

Γενικώς, περάσαμε παααάρα πολύ ωραία. :lol:
Μόνο τις θέσεις του κασιδιάρη για τις μάσκες δεν μάθαμε.
Βέβαια επίσημες θέσεις έχουν τα κόμματα, τα αποκόμματα είναι για να φωνάζουν.

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 17 Σεπ 2020, 01:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 23:51
Bandit59 έγραψε:
16 Σεπ 2020, 23:44
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 22:43


Σε τι ακριβώς διαφωνείς;


Κατά τα άλλα, επειδή όντως είμαι σκεπτόμενο άτομο (το σοβαρό παίζει :lol:) θα έλεγα ότι όσο δεν πάει σε μένα ο ρόλος του αντερούκου άλλο τόσο δεν πάει σε σένα ο ρόλος του χελώνου.

Εκτός αν όντως ταυτίζεσαι και σε είχα παρεξηγήσει. :)
Εγώ αγαπητή μου δεν ταυτίζομαι με ΚΑΝΕΝΑΝ :wink. Ποτέ δεν ακολούθησα τυφλά ένα κόμμα, ποτέ δεν προσκύνησα αρχηγό, εαν συμφωνούσα σε κάτι έλεγα ''μπράβο'', αν διαφωνούσα έλεγα ''αει στο διάολο''. Βέβαια ο χώρος μου ήταν, είναι και θα είναι ο Εθνικιστικός. Τις υπόλοιπες ταμπέλες, μπορούν να τις βάζουν οι κρατούντες στον πάτο τους. :lol: Αυτά.
Κι εγώ αγαπητέ μου, γράφω όσους δεν ταυτίζονται με ΚΑΝΕΝΑΝ (πολύ πρωτότυπο δε λέω :lol: ) αλλά επιχειρούν στο χαλαρό ταυτίσεις.

Οπότε, κρατάς τις απόψεις σου για τον εθνικισμό, κρατάω τις δικές μου και τελειώνει η ιστορία.

Σιγά μη δίνω λογαριασμό στον κάθε πικραμένο, που την είδε κηδεμόνας μου.
Μάλλον δεν έπιασες το (διακριτικό) μου χιούμορ. Όπως και νάχει τίποτε δεν αλλάζει την εκτίμηση που τρέφω προς το πρόσωπό σου. :wave:

TheoPhrm
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 25 Αύγ 2018, 09:56
Phorum.gr user: TheoPhrm

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TheoPhrm » 17 Σεπ 2020, 01:29

Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 23:32


...το νήμα που άνοιξα δεν αφορούσε γενικά τις μάσκες, αλλά τις μάσκες-αλεξίπτωτα που πήγατε και δώσατε στα παιδιά.

Όσοι διατελέσαμε κάποτε παιδιά θυμόμαστε ότι οι μαμάδες μας αγόραζαν ρούχα λίγα νούμερα παραπάνω επειδή μεγαλώναμε.
Να δώσουμε δηλαδή στο παιδάκι μάσκα που σε δύο χρόνια δεν θα του χωράει;

Πιστεύω όμως ότι οι μάσκες που θα διανέμονται αύριο στα μαιευτήρια και θα φοράει το νεογνό πριν αφαλοκοφτεί θα είναι 5x8 cm.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 17 Σεπ 2020, 01:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 22:03
Τι έγινε χελώνε, ακόμα δεν έμαθες τίποτα ή έμαθες και μας το κρύβεις; :lol:

Επ' ευκαιρία, δεν λες και το δελτίο του καιρού για να είσαι ακόμη πιο πολύ εντός του γηπέδου;
Κάναν Καλαμπόκα σου ποσταρε η ακόμα;
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Σεπ 2020, 10:29

Bandit59 έγραψε:
17 Σεπ 2020, 01:22

Μάλλον δεν έπιασες το (διακριτικό) μου χιούμορ. Όπως και νάχει τίποτε δεν αλλάζει την εκτίμηση που τρέφω προς το πρόσωπό σου. :wave:
Μάλλον. Αλλά εδώ που τα λέμε, σε ένα θέμα που έκανα μια απλή και σαφέστατη ερώτηση και οι μόνες απαντήσεις που πήρα ήταν τα δικά μου ψυχογραφήματα και αναφορές για τη δήλωση υποτέλειας που έχω κάνει στη νδ :) ενώ υπάρχουν τόσες καλύτερες επιλογές, κάπου σε μπέρδεψα με τους υπόλοιπους οξυδερκείς :) αναλυτές. Και ζητώ συγγνώμη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21207
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Η θέση της ΧΑ και του κόμματος Κασιδιάρη για τις μάσκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 17 Σεπ 2020, 10:33

Πολύ μαυριδερός είναι. Δεν μού επιτρέπουν τα γονίδια μου (δηλ. της Αρίας φυλής) να ασχοληθώ μαζί του.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών