πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Οκτ 2020, 11:15

Ερμής έγραψε:
23 Οκτ 2020, 10:52
Λες να ήταν κάτι παράνομο και να στο έλεγα εδώ; Νόμιμα, τιμολόγια αποδείξεις ,όλα.
Η αλήθεια είναι ότι ήμουν έτοιμος να σου πω να μην λες τέτοια πράγματα δημόσια και δεν θα περίμενα από σένα τέτοια αποκοτιά. Mea culpa.

Αλλά συγκεκριμένα για την πρόταση, σε ευχαριστώ πολύ μεν, αλλά έχω δύο επιφυλάξεις. Η μία είναι ότι οι τιμές πέφτουν διαρκώς και δεν θέλω να έχω πολύ εμπόρευμα* για να μην την πατήσω, η άλλη είναι ότι δεν θέλω να κάνω αγορές σε πράγματα που δεν έχω δει με τα μάτια μου, γιατί πράγματι μπορεί να είναι άλλος τύπος μάσκας και θέλω να πουλάω μόνο ιατρικές.

Έχω και μια τρίτη, μικρότερη επιφύλαξη. Δεν θέλω να έχω μεγάλο στοκ γενικά σε τέτοια είδη, γιατί υπάρχει η πιθανότητα κατάσχεσης. Υπάρχει πλατφόρμα δήλωσης από την άνοιξη ήδη, ώστε αν χρειαστούν για νοσοκομεία να τα παραδώσεις. Αλλά είναι μικρή αυτή η πιθανότητα.



* ήδη στην αρχή της πανδημίας έκανα μια κίνηση ανορθόδοξη για τον νόμο προσφοράς-ζήτησης. Όταν άρχισε να συζητιέται στο φόρουμ, στόκαρα μάσκες όταν ακόμη είχαν γελοία τιμή και τις πούλησα μέσα στην άνοιξη στην τιμή που είχαν τον περασμένο χειμώνα, δηλαδή με το κανονικό περιθώριο κέρδους μου. Ίσως βέβαια κέρδισα σε καταναλωτική εμπιστοσύνη, γιατί έδινα 1,80 την 50άδα όταν αλλού είχαν ξεπεράσει το 20ευρω.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Οκτ 2020, 11:18

Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Οκτ 2020, 11:05
Ηρέμησε λέμε. Αν θέλουν οι Ολλανδοί του Βασιλόπουλου μπορούν να πιάσουν παρέα με ένα φύλαρχο της ινδοκίνας, να τον βάλουν να απαγάγει παιδιά και να φτιάχνουν τις μάσκες τσάμπα. Μετά να στις φέρνουν και να τις δίνουν δώρο με τις σερβιέτες...
Από άποψη χρημάτων ό,τι θέλουν κάνουν, αλλά δεν θα το έκαναν. Στ' αρχίδια του του Βασιλόπουλου αν τα συνοικιακά μαγαζιά πουλάνε φθηνότερα απ' αυτόν. Δεν έχει ανάγκη να ρίξει τις τιμές του, είναι ΣΜ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21048
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Οκτ 2020, 11:24

Ερμής έγραψε:
23 Οκτ 2020, 11:13
Χεστηκαν να πάρουν εσένα. Τους παραπάνω τους παίρνουν για να τις προωθούν. Ασε που στη HL έχει μπουκάρει και ελέγχει η αλβανική μαφία.
Στην αργκό το λένε και πλυντήριο. Εδώ μπορεί να ξεπλένει η αλβανική μαφία, στην ισπανία η κολομβιανή.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29692
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Οκτ 2020, 11:45

Cecily Anne έγραψε:
22 Οκτ 2020, 19:38
Σκέφτομαι έντονα να πάρω λαμπα UV για το γραφείο. Νομίζω πιο φτηνά θα βγει η φάση.
Εύχομαι να μην την μάθει και θέλει να την πάρουμε. :cry:cry
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Οκτ 2020, 11:50

Gherschaagk έγραψε:
23 Οκτ 2020, 11:45
Cecily Anne έγραψε:
22 Οκτ 2020, 19:38
Σκέφτομαι έντονα να πάρω λαμπα UV για το γραφείο. Νομίζω πιο φτηνά θα βγει η φάση.
Εύχομαι να μην την μάθει και θέλει να την πάρουμε. :cry:cry
Να βάλεις βέτο. Είναι πολύ επικίνδυνες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29692
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Οκτ 2020, 11:51

Cecily Anne έγραψε:
22 Οκτ 2020, 23:31
Ζενίθεδρος έγραψε:
22 Οκτ 2020, 23:28
Cecily Anne έγραψε:
22 Οκτ 2020, 23:12


Τα 20-30 δευτερόλεπτα είναι ο απαιτουμενος χρόνος εξόντωσης. Οι οδηγίες που έβαλες (δες ταμπελα) λένε ακριβώς αυτό . Σου λέει πως να το πασαλειψεις παντού και να μη βάλειςτα χέρια στο στόμα πχ πριν το 20ρι, γιατί είναι ανσειφ. Για τον ίδιο λογο, αν έκανες στρατο κ αποφάσισες να χέσεις, καθάριζες και περίμενες ένα εικοσαρι πρώτου εναποθέσεις τον ποπό σου στη λεκάνη.
Τι είναι αυτό, οδηγίες χρήσεως για να μην παθαίνουν μητρικά οι φανταροι;
Προς κάθε υποψήφιο συφιλιαρη. Ε για τον πίθηκο οχι, το πολύ πολύ να βγάλει καμία π....ψείρα. Δεν έχει ανάγκη, θα κουρευτεί.
Δεν ζει στην τρίχα η ψείρα εκεί κάτω, ζει μέσα στο δέρμα και έλεγε παλιότερα σε μια θεία μου, μια φίλη της που κόλλησε απ' τον άντρα της, που εκείνος κόλλησε από μια άλλη, πως πήγε σε γιατρό και τις αφαίρεσε.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29692
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Οκτ 2020, 11:52

hellegennes έγραψε:
23 Οκτ 2020, 11:50
Gherschaagk έγραψε:
23 Οκτ 2020, 11:45
Cecily Anne έγραψε:
22 Οκτ 2020, 19:38
Σκέφτομαι έντονα να πάρω λαμπα UV για το γραφείο. Νομίζω πιο φτηνά θα βγει η φάση.
Εύχομαι να μην την μάθει και θέλει να την πάρουμε. :cry:cry
Να βάλεις βέτο. Είναι πολύ επικίνδυνες.
Θα μου πει πως θα κάνουμε σωστή χρήση της. Αν ψηθεί την έκατσα.

Χρόνια πολλά για χθες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 23 Οκτ 2020, 12:02

Cecily Anne έγραψε:
22 Οκτ 2020, 23:12
Δημοκρατικός έγραψε:
22 Οκτ 2020, 21:10
Otto Weininger έγραψε:
22 Οκτ 2020, 20:46


Δεν ισχύει ότι με τα αντισηπτικά πρέπει να τα τρίβεις 20 δευτερόλεπτα. Καταρχάς μέσα 3-4 δευτερόλεπτα (ειδικά τα καλά αντισηπτικα) έχουν στεγνώσει. Τι θα τρίβεις ακριβώς ; :lol: Αυτό που ισχύει είναι θέλουν γύρω στα 30 δεύτερα να δράσουν.
Έλεος.

https://www.who.int/gpsc/tools/GPSC-HandRub-Wash.pdf
Τα 20-30 δευτερόλεπτα είναι ο απαιτουμενος χρόνος εξόντωσης. Οι οδηγίες που έβαλες (δες ταμπελα) λένε ακριβώς αυτό . Σου λέει πως να το πασαλειψεις παντού και να μη βάλειςτα χέρια στο στόμα πχ πριν το 20ρι, γιατί είναι ανσειφ. Για τον ίδιο λογο, αν έκανες στρατο κ αποφάσισες να χέσεις, καθάριζες και περίμενες ένα εικοσαρι πρώτου εναποθέσεις τον ποπό σου στη λεκάνη.
Δεν χρειάζονται και δε χωράνε ερμηνείες. Ο ΠΟΥ έχει και διευκρινιστικό βίντεο για το τι είναι τα 20-30 δευτερόλεπτα:



τα ίδια και το John Hopkins HEIC



Aκούμε τους ειδικούς λοιπόν, και όχι τον κάθε ένα σε φόρα.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Οκτ 2020, 12:04

Gherschaagk έγραψε:
23 Οκτ 2020, 11:52
hellegennes έγραψε:
23 Οκτ 2020, 11:50
Gherschaagk έγραψε:
23 Οκτ 2020, 11:45


Εύχομαι να μην την μάθει και θέλει να την πάρουμε. :cry:cry
Να βάλεις βέτο. Είναι πολύ επικίνδυνες.
Θα μου πει πως θα κάνουμε σωστή χρήση της. Αν ψηθεί την έκατσα.

Χρόνια πολλά για χθες.
Αν την πάρετε είναι που θα ψηθεί. Αυτές οι λάμπες μπορούν να εκπέμπουν UVC. Οι υπεριώδεις ακτινοβολίες χωρίζονται σε UVA, UVB και UVC*. Απ' αυτές, το 100% της UVC και το 90% της UVB του Ήλιου φιλτράρονται από το όζον και την κατώτερη ατμόσφαιρα. Όπως μπορεί να υποψιάζεσαι, αυτό σημαίνει ότι από UVA προς UVC έχουμε αυξανόμενη ενέργεια, γι' αυτό μπλοκάρονται πιο εύκολα από το όζον. Στο σπίτι σου όμως δεν μπορεί να σε προστατεύσει τίποτα από τις UVC.

Η μικρότερη ζημιά που μπορεί να πάθεις συνοψίζεται σ' αυτήν την φωτογραφία, η μεγαλύτερη είναι καρκίνος:

Εικόνα


Ευχαριστώ για τις ευχές!


* και VUV, αλλά δεν μας αφορά εν προκειμένω γιατί την απορροφά σχεδόν εξολοκλήρου το οξυγόνο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29692
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Οκτ 2020, 12:18

hellegennes έγραψε:
23 Οκτ 2020, 12:04
Gherschaagk έγραψε:
23 Οκτ 2020, 11:52
hellegennes έγραψε:
23 Οκτ 2020, 11:50


Να βάλεις βέτο. Είναι πολύ επικίνδυνες.
Θα μου πει πως θα κάνουμε σωστή χρήση της. Αν ψηθεί την έκατσα.

Χρόνια πολλά για χθες.
Αν την πάρετε είναι που θα ψηθεί. Αυτές οι λάμπες μπορούν να εκπέμπουν UVC. Οι υπεριώδεις ακτινοβολίες χωρίζονται σε UVA, UVB και UVC*. Απ' αυτές, το 100% της UVC και το 90% της UVB του Ήλιου φιλτράρονται από το όζον και την κατώτερη ατμόσφαιρα. Όπως μπορεί να υποψιάζεσαι, αυτό σημαίνει ότι από UVA προς UVC έχουμε αυξανόμενη ενέργεια, γι' αυτό μπλοκάρονται πιο εύκολα από το όζον. Στο σπίτι σου όμως δεν μπορεί να σε προστατεύσει τίποτα από τις UVC.

Η μικρότερη ζημιά που μπορεί να πάθεις συνοψίζεται σ' αυτήν την φωτογραφία, η μεγαλύτερη είναι καρκίνος:

Εικόνα


Ευχαριστώ για τις ευχές!


* και VUV, αλλά δεν μας αφορά εν προκειμένω γιατί την απορροφά σχεδόν εξολοκλήρου το οξυγόνο.
Κατάλαβα.

Δεν έχεις καθαρίσει ποτέ μουχλιασμένο τοίχο με ισχυρό αντιμουχλικό σε κλειστό χώρο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Οκτ 2020, 12:30

Έχω, αλλά με μάσκα και γάντια και πέρα απ' αυτό ο κίνδυνος δεν είναι καθόλου ίδιος. Άλλο να αυξηθεί η πιθανότητα να αναπτύξεις καρκίνο σε 20 χρόνια κατά 2% και άλλο σε 2 χρόνια κατά 40%.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29692
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Οκτ 2020, 12:37

hellegennes έγραψε:
23 Οκτ 2020, 12:30
Έχω, αλλά με μάσκα και γάντια και πέρα απ' αυτό ο κίνδυνος δεν είναι καθόλου ίδιος. Άλλο να αυξηθεί η πιθανότητα να αναπτύξεις καρκίνο σε 20 χρόνια κατά 2% και άλλο σε 2 χρόνια κατά 40%.
Θέλω να ζήσω καλά, όχι πολύ. Σε είκοσι χρόνια μπορεί και να έχω δει εγγόνι, αν είμαι τυχερή. Οκ, το δέχομαι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 23 Οκτ 2020, 13:01

Δημοκρατικός έγραψε:
23 Οκτ 2020, 12:02
Cecily Anne έγραψε:
22 Οκτ 2020, 23:12
Τα 20-30 δευτερόλεπτα είναι ο απαιτουμενος χρόνος εξόντωσης. Οι οδηγίες που έβαλες (δες ταμπελα) λένε ακριβώς αυτό . Σου λέει πως να το πασαλειψεις παντού και να μη βάλειςτα χέρια στο στόμα πχ πριν το 20ρι, γιατί είναι ανσειφ. Για τον ίδιο λογο, αν έκανες στρατο κ αποφάσισες να χέσεις, καθάριζες και περίμενες ένα εικοσαρι πρώτου εναποθέσεις τον ποπό σου στη λεκάνη.
Δεν χρειάζονται και δε χωράνε ερμηνείες. Ο ΠΟΥ έχει και διευκρινιστικό βίντεο για το τι είναι τα 20-30 δευτερόλεπτα:



τα ίδια και το John Hopkins HEIC



Aκούμε τους ειδικούς λοιπόν, και όχι τον κάθε ένα σε φόρα.
Ρε ξεκόλλα , δεν διαβάζεις σωστά τις ταμπέλες λέμε. η όλη διαδικασία είναι για να σκοτωσει όχι γιατί πρέπει να τρίβεις σα μαλακας σώνει κ ντε, εφόσον κάνεις τις περιοχες αν δεν έχει τελειώσει το 30ρι δεν κάνεις κάτι άλλο περιμένεις υπομονετικά ! Αυτό.λενε αυτά που ανεβαζεις. Τα 30 έχουν βγει γιατί αυτή είναι η απαίτηση για να σκοτωθούν τα μικρόβια κ όχι γιατί έτσι καβλωσε στον who.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cecily Anne την 23 Οκτ 2020, 13:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 23 Οκτ 2020, 13:10

hellegennes έγραψε:
23 Οκτ 2020, 12:04
Gherschaagk έγραψε:
23 Οκτ 2020, 11:52
hellegennes έγραψε:
23 Οκτ 2020, 11:50


Να βάλεις βέτο. Είναι πολύ επικίνδυνες.
Θα μου πει πως θα κάνουμε σωστή χρήση της. Αν ψηθεί την έκατσα.

Χρόνια πολλά για χθες.
Αν την πάρετε είναι που θα ψηθεί. Αυτές οι λάμπες μπορούν να εκπέμπουν UVC. Οι υπεριώδεις ακτινοβολίες χωρίζονται σε UVA, UVB και UVC*. Απ' αυτές, το 100% της UVC και το 90% της UVB του Ήλιου φιλτράρονται από το όζον και την κατώτερη ατμόσφαιρα. Όπως μπορεί να υποψιάζεσαι, αυτό σημαίνει ότι από UVA προς UVC έχουμε αυξανόμενη ενέργεια, γι' αυτό μπλοκάρονται πιο εύκολα από το όζον. Στο σπίτι σου όμως δεν μπορεί να σε προστατεύσει τίποτα από τις UVC.

Η μικρότερη ζημιά που μπορεί να πάθεις συνοψίζεται σ' αυτήν την φωτογραφία, η μεγαλύτερη είναι καρκίνος:

Εικόνα


Ευχαριστώ για τις ευχές!


* και VUV, αλλά δεν μας αφορά εν προκειμένω γιατί την απορροφά σχεδόν εξολοκλήρου το οξυγόνο.
Η ΛΑΜΠΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΡΙΜΟΤΛΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΣΥ
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: πόσα χρήματα ξοδέψατε σε μάσκες και αντισηπτικά?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Οκτ 2020, 13:26

Εγώ σίγουρα δεν θα είμαι μέσα στο δωμάτιο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών