Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24338
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 16 Σεπ 2021, 01:12

hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 01:05
Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Σεπ 2021, 22:34
hellegennes έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:22


Συγγνώμη, αλλά είναι από τις πιο μαλακίες συνωμοσίες που έχω ακούσει ποτέ. Μιλάς για ένα από τα πιο σοβαρά και πιο σύγχρονα και ελεύθερα κράτη του πλανήτη και λες ευθέως ότι συνωμότησαν χιλιάδες γιατροί, υπάλληλοι υπουργείων, υπάλληλοι στατιστικής υπηρεσίας για να εξαφανίζουν πτώματα.

Σόρι, αλλά το ότι συνωμότησαν χιλιάδες άτομα για να κοροϊδέψουν τον κόσμο ότι πήγαν στην Σελήνη ακούγεται πιο πειστική ψεκιά από την δική σου.
Για όποιον δεν κατάλαβε, αυτή η διευκρίνηση έπρεπε να γίνει γιατί ο γραφων υποστηρίζει ακριβώς την ίδια θεωρία για την Κίνα, με υπερπολλαπλάσιο αριθμό συνωμοτών. :)
Ναι, γιατί η Κίνα έχει και τους λόγους να το κάνει και τα μέσα και την τάση και το ιστορικό, δηλαδή το έχει ξανακάνει.
Εγώ είμαι κάπου στη μέση. Ούτε τα νούμερα της Κίνας πιστεύω αλλά ούτε και ξέρω τι ακριβώς έχει γίνει στη Σουηδία. Εκείνη η δικαιολογία της πλάκας που έδωσαν τον Ιούνιο ότι χακαρίστηκε η βάση τους και αδυνατούσαν να δημοσιεύσουν στοιχεία για εβδομάδες ήταν η αρχή. Αν δεν διευκρινιστεί τι έγινε τότε, δεν τους πολυπιστεύω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2021, 01:14

ST48410 έγραψε:
16 Σεπ 2021, 01:12
Εγώ είμαι κάπου στη μέση. Ούτε τα νούμερα της Κίνας πιστεύω αλλά ούτε και ξέρω τι ακριβώς έχει γίνει στη Σουηδία. Εκείνη η δικαιολογία της πλάκας που έδωσαν τον Ιούνιο ότι χακαρίστηκε η βάση τους και αδυνατούσαν να δημοσιεύσουν στοιχεία για εβδομάδες ήταν η αρχή. Αν δεν διευκρινιστεί τι έγινε τότε, δεν τους πολυπιστεύω.
Να μην δίνουν στοιχεία για τα αίτια θανάτων είναι δυνατόν ή έστω να ψεύδονται για ένα διάστημα. Να δημοσιεύουν ψεύτικους αριθμούς συνολικής θνησιμότητας, δηλαδή να κρύβουν νεκρούς γενικά, είναι όχι μόνο αδύνατον, αλλά και γελοίο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Σεπ 2021, 01:16

Τι ωραίο νήμα, δεν το είχα δει. Τι έγινε, ισοπεδώθηκε η Σουηδία;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24338
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 16 Σεπ 2021, 01:21

hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 01:14
ST48410 έγραψε:
16 Σεπ 2021, 01:12
Εγώ είμαι κάπου στη μέση. Ούτε τα νούμερα της Κίνας πιστεύω αλλά ούτε και ξέρω τι ακριβώς έχει γίνει στη Σουηδία. Εκείνη η δικαιολογία της πλάκας που έδωσαν τον Ιούνιο ότι χακαρίστηκε η βάση τους και αδυνατούσαν να δημοσιεύσουν στοιχεία για εβδομάδες ήταν η αρχή. Αν δεν διευκρινιστεί τι έγινε τότε, δεν τους πολυπιστεύω.
Να μην δίνουν στοιχεία για τα αίτια θανάτων είναι δυνατόν ή έστω να ψεύδονται για ένα διάστημα. Να δημοσιεύουν ψεύτικους αριθμούς συνολικής θνησιμότητας, δηλαδή να κρύβουν νεκρούς γενικά, είναι όχι μόνο αδύνατον, αλλά και γελοίο.
Δεν υποστηρίζω ότι πεθαίνει κόσμος μαζικά και το κρύβουν. Υποψιάζομαι ότι δεν θεωρούν καλό να ανακοινώνουν σε καθημερινή βάση θανάτους γιατί δεν θέλουν να ασχολείται ο κόσμος συνέχεια με αυτό. Κάποια στιγμή θα διορθώσουν στοιχεία αναδρομικά όπως έχει γίνει αρκετές φορές σε πολλές χώρες. Μπορεί να σκέφτονται ότι δεν θα άλλαζε στην πολιτική τους κάτι αν είχαν ανακοινώσει 500 νεκρούς ακόμα γιατί ο κόσμος ακολουθεί σε λογικό βαθμό τις συστάσεις. Εμάς μοιάζει να μας ενδιαφέρει πιο πολύ από ό,τι αυτούς στην παρούσα φάση.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24338
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 16 Σεπ 2021, 01:23

hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 01:14
Εσύ που παρακολουθείς δείκτες γενικής θνησιμότητας ρίχνε καμιά ματιά και πες αν δεις κάτι ενδιαφέρον

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 16 Σεπ 2021, 01:24

Ακολουθουν την ιδια πολιτικη οι Σουηδοι με τις αλλες χωρες οταν καταγραφουν θανατους απο κοβιντ;28 μερες δηλαδη μετα απο θετικο τεστ;
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2021, 04:08

ST48410 έγραψε:
16 Σεπ 2021, 01:23
hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 01:14
Εσύ που παρακολουθείς δείκτες γενικής θνησιμότητας ρίχνε καμιά ματιά και πες αν δεις κάτι ενδιαφέρον
Ρε, συ, από τον Φεβρουάριο ήδη η γενική θνησιμότητα στην Σουηδία έχει επιστρέψει σε φυσιολογικά επίπεδα, που δείχνει μηδενική υπερβάλλουσα θνησιμότητα. Η γενική θνησιμότητά τους είναι απολύτως συνεπής με ανύπαρκτους θανάτους από κορωνοϊό.

Δεν μιλάμε τώρα για διόρθωση μερικών ημερών.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3484
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 16 Σεπ 2021, 06:49

Χειμώνας έρχεται, όλο και κανένας αποκλεισμός θα γίνει λόγω χιονόπτωσης. Σε μια ενδεχόμενη σύγκριση για το τι γίνεται σε ανάλογες καταστάσεις στο Νεπάλ όλο και κανένας Oto θα βρεθεί να πει "έλα μωρέ μαλάκες, σιγά το χιόνι που ρίχνει στο Νεπάλ".

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 16 Σεπ 2021, 12:03

Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:35
nik_killthemall έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:29


1) Αν εσυ με ταυτιζεις με τα ελληνικα μιντια, τοτε κι εγω σε ταυτιζω με βλακα, και η ταυτιση που κανω εγω ειναι περιπου 1000 φορες πιο τεκμηριωμενη

2) Ειμαι ενάντια στα λοκνταουν και ειμαι υπερ του μοντελου της Σουηδιας, αλλά όχι γιατι επινοω ψευτικους λόγους τύπου τα λοκνταουν αυξάνουν την τηλεπαθητικη μεταδοση του ιου, αλλά γιατίεδω και πολυ καιρο δεν πάει άλλο και πρέπει ο κόσμος να προχωρήσει με την φυσική επιλογή όπως προχωράει χιλιετίες τώρα.

3) Ποτέ δεν χρησιμοποίησα τη σύγκριση για να βγάλω λάδι την Ελλάδα, ποιο λάδι ? Πολυμηνο λοκνταουν παρωδια για μηνες με 100 νεκρους τη μερα ? Επι εκεινου του λοκνταουν γνωστος μου αλλαζε οδικως 3 νομους και οχι δεν εβρισκε ελεγχο αλλα δεν εβρισκε καν ανθρωπους στα διοδια, περναγε τσαμπα με ανοιχτες μπαρες ...


1) Αντανακλαστικα και λογος 17χρονου, μην εχεις τοσο χαμηλη αυτοπεποιθηση.

2) Εγω ειμαι εναντια ΚΑΙ στα lockdowns ΚΑΙ στο μοντελο της Σουηδιας, απλα κανω πλακιτσα στους καραντινιερηδες πως ειναι τοσο λουζερια που ακομη και το ΤΡΙΜΠΟΥΡΔΕΛΟ η Σουηδια εχει χαμηλοτερη θνησιμοτητα απο ΟΛΕΣ τις μεγαλες δυτικες χωρες και προσεχως και απο την Ελλαδα.

3) Σωστα.

.
σοβαρα τώρα, είναι λόγος 17χρονου το 1) δικό μου, αλλά δεν ειναι το 2) δικό σου ? κανω πλακιτσα στους καραντινιερηδες πως ειναι τοσο λουζερια

ησουν που ησουν ξεκουτιανες εντελως
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 16 Σεπ 2021, 12:14

Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:45
Προκαλω παντως οποιονδηποτε καραντινιερη να μπει σημερα στο worldometers και να σχολιασει γιατι η ΣΟυηδια (1444 deaths / million) εχει ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ θνησιμοτητα απο:

α) ΗΠΑ

β) Γερμανια (1110 deaths / million)

γ) Γαλλια

δ) Αγγλια

ε) Ιταλια

στ) Ισπανια

ζ) Βελγιο


Δημοκρατης μην εξαφανιστεις, θα κληθεις για ανακριση.

.
Ρε μλκα Αριστο τι να σχολιασει, αφου δεν μπορεις να συγκεντρωθεις για να γραψεις μιση προταση χωρίς λάθη. 1444 < 1110 ...

Υπάρχουν χώρες με λοκνταουν που έκαναν χειρότερη επίδοση από την Σουηδία, και υπάρχουν χώρες πάλι με λοκνταουν που έκαναν πολυ καλυτερη επίδοση από την Σουηδία.
Οποιοδήποτε "επιχείρημα" σαν το δικο σου, εξαφανίζει είτε τις μεν, είτε τις δε, εξ ορισμου δεν είναι επιχείρημα, αλλά πατημένη κουράδα.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24338
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 16 Σεπ 2021, 13:01

hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 04:08
ST48410 έγραψε:
16 Σεπ 2021, 01:23
hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 01:14
Εσύ που παρακολουθείς δείκτες γενικής θνησιμότητας ρίχνε καμιά ματιά και πες αν δεις κάτι ενδιαφέρον
Ρε, συ, από τον Φεβρουάριο ήδη η γενική θνησιμότητα στην Σουηδία έχει επιστρέψει σε φυσιολογικά επίπεδα, που δείχνει μηδενική υπερβάλλουσα θνησιμότητα. Η γενική θνησιμότητά τους είναι απολύτως συνεπής με ανύπαρκτους θανάτους από κορωνοϊό.

Δεν μιλάμε τώρα για διόρθωση μερικών ημερών.
Το δέχομαι αυτό που λες. Μπορεί να υπάρχει κάποιος μηχανισμός που δεν κατανοώ καθόλου και βλέπω τα πράγματα λάθος.

Χθες διάβαζα σε άλλο νήμα ότι βρέθηκαν 72 άτομα θετικά σε συγκέντρωση 380 ατόμων αποκλειστικά εμβολιασμένων ή που είχαν ήδη νοσήσει.

πάρτυ 380 εμβολιασμένων, νόσησαν 72

Αν αυτός ο ιός είναι τόσο επιθετικός και μεταδοτικός δεν μπορώ να φανταστώ ότι οι Σουηδοί δεν έχουν άτομα που προσβάλλονται για δεύτερη φορά ή παρά τον εμβολιασμό τους εφόσον επικρατεί μία σχετική χαλαρότητα και περιορισμένα μέτρα εκεί.

Γενικώς μοιάζει το τρέχον κύμα να κάμπτεται στη χώρα μας. Περίμενα το Φθινόπωρο για να κάνω συγκρίσεις με το περσινό αλλά το κύμα κτύπησε το καλοκαίρι και δεν θα βγει συμπέρασμα. Υπάρχει από την μια ο όποιος θετικός ρόλος των υψηλών θερμοκρασιών και από την άλλη η μεγάλη κινητικότητα τουριστών και ντόπιων λόγω διακοπών. Οπότε το εμβόλιο σίγουρα έπαιξε κάποιο ρόλο αλλά δεν είναι ξεκάθαρο ποιος είναι αυτός. Δεν είναι πλήρως συγκρίσιμες οι περίοδοι έξαρσης. Προσωπικά δεν έχω κατασταλάξει.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Σεπ 2021, 14:27

nik_killthemall έγραψε:
16 Σεπ 2021, 12:14

Υπάρχουν χώρες με λοκνταουν που έκαναν χειρότερη επίδοση από την Σουηδία, και υπάρχουν χώρες πάλι με λοκνταουν που έκαναν πολυ καλυτερη επίδοση από την Σουηδία.
Οποιοδήποτε "επιχείρημα" σαν το δικο σου, εξαφανίζει είτε τις μεν, είτε τις δε, εξ ορισμου δεν είναι επιχείρημα, αλλά πατημένη κουράδα.


Εχεις καταντησει τοσο εμμονικος για να μου την πεις που δεν διαβαζεις τι γραφω. Δεν μιλησα για οποιεσδηποτε χωρες, μιλησα για τις ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΕΣ δυτικες χωρες. Παροτι οι συγκεκριμενες εκαναν αυστηρο lockdown εχουν μεγαλυτερη θνησιμοτητα απο τη Σουηδια. Και χαμηλωσε λιγο τις εκφρασεις συνοικιακου καφενειου, δεν προβαλεσαι ετσι, αυτη ειναι μαγκια δεκαετιας του 70.

.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 16 Σεπ 2021, 14:38

Αρίστος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 14:27
nik_killthemall έγραψε:
16 Σεπ 2021, 12:14

Υπάρχουν χώρες με λοκνταουν που έκαναν χειρότερη επίδοση από την Σουηδία, και υπάρχουν χώρες πάλι με λοκνταουν που έκαναν πολυ καλυτερη επίδοση από την Σουηδία.
Οποιοδήποτε "επιχείρημα" σαν το δικο σου, εξαφανίζει είτε τις μεν, είτε τις δε, εξ ορισμου δεν είναι επιχείρημα, αλλά πατημένη κουράδα.


Εχεις καταντησει τοσο εμμονικος για να μου την πεις που δεν διαβαζεις τι γραφω. Δεν μιλησα για οποιεσδηποτε χωρες, μιλησα για τις ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΕΣ δυτικες χωρες. Παροτι οι συγκεκριμενες εκαναν αυστηρο lockdown εχουν μεγαλυτερη θνησιμοτητα απο τη Σουηδια. Και χαμηλωσε λιγο τις εκφρασεις συνοικιακου καφενειου, δεν προβαλεσαι ετσι, αυτη ειναι μαγκια δεκαετιας του 70.

.
Εγω ρε δεν διαβαζω τι γραφεις, που κοντευω να αποκτήσω καταρράκτη από τις πίπες που γράφεις, ή εσύ δεν βλέπεις ακόμα κι αν στο υποδεικνυουν με κόκκινο, πως ακόμα δεν έχεις εξοικοιωθεί με την διάταξη (ποιος ειναι μεγαλυτερος και ποιος μικροτερος) των πραγματικών αριθμών που ανήκουν στο IR ...

Είπαμε, οποιος εξαφανιζει ειτε τις μεν, ειτε τις δε, πατημένη κουράδα . -
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2021, 15:00

ST48410 έγραψε:
16 Σεπ 2021, 13:01
hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 04:08
ST48410 έγραψε:
16 Σεπ 2021, 01:23


Εσύ που παρακολουθείς δείκτες γενικής θνησιμότητας ρίχνε καμιά ματιά και πες αν δεις κάτι ενδιαφέρον
Ρε, συ, από τον Φεβρουάριο ήδη η γενική θνησιμότητα στην Σουηδία έχει επιστρέψει σε φυσιολογικά επίπεδα, που δείχνει μηδενική υπερβάλλουσα θνησιμότητα. Η γενική θνησιμότητά τους είναι απολύτως συνεπής με ανύπαρκτους θανάτους από κορωνοϊό.

Δεν μιλάμε τώρα για διόρθωση μερικών ημερών.
Το δέχομαι αυτό που λες. Μπορεί να υπάρχει κάποιος μηχανισμός που δεν κατανοώ καθόλου και βλέπω τα πράγματα λάθος.
Πιθανόν να έφτασαν όντως σε φράγμα ανοσίας στους υπερήλικες και το έφτασαν αυτό περίπου την ίδια εποχή που ξεκίνησαν οι μαζικοί εμβολιασμοί.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38763
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Σεπ 2021, 15:03

nik_killthemall έγραψε:
16 Σεπ 2021, 14:38
Αρίστος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 14:27
nik_killthemall έγραψε:
16 Σεπ 2021, 12:14

Υπάρχουν χώρες με λοκνταουν που έκαναν χειρότερη επίδοση από την Σουηδία, και υπάρχουν χώρες πάλι με λοκνταουν που έκαναν πολυ καλυτερη επίδοση από την Σουηδία.
Οποιοδήποτε "επιχείρημα" σαν το δικο σου, εξαφανίζει είτε τις μεν, είτε τις δε, εξ ορισμου δεν είναι επιχείρημα, αλλά πατημένη κουράδα.


Εχεις καταντησει τοσο εμμονικος για να μου την πεις που δεν διαβαζεις τι γραφω. Δεν μιλησα για οποιεσδηποτε χωρες, μιλησα για τις ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΕΣ δυτικες χωρες. Παροτι οι συγκεκριμενες εκαναν αυστηρο lockdown εχουν μεγαλυτερη θνησιμοτητα απο τη Σουηδια. Και χαμηλωσε λιγο τις εκφρασεις συνοικιακου καφενειου, δεν προβαλεσαι ετσι, αυτη ειναι μαγκια δεκαετιας του 70.

.
Εγω ρε δεν διαβαζω τι γραφεις, που κοντευω να αποκτήσω καταρράκτη από τις πίπες που γράφεις, ή εσύ δεν βλέπεις ακόμα κι αν στο υποδεικνυουν με κόκκινο, πως ακόμα δεν έχεις εξοικοιωθεί με την διάταξη (ποιος ειναι μεγαλυτερος και ποιος μικροτερος) των πραγματικών αριθμών που ανήκουν στο IR ...

Είπαμε, οποιος εξαφανιζει ειτε τις μεν, ειτε τις δε, πατημένη κουράδα . -


Συμφωνα λοιπον και με τη διορθωση σου η Σουηδια εχει ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ θνησιμοτητα απο τις 6 στις 7 ισχυροτερες δυτικες χωρες που εκαναν lockdown. Για πες μας σε τι συμπερασμα οδηγει αυτη η στατιστικη καραντινιερη. Γιατι ολο πας να το αποφυγεις.

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών