Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Σεπ 2021, 18:17

EKPLIKTIKOS έγραψε:
15 Σεπ 2021, 17:18
Τα ελληνικά μέτρα είναι σαν τον ΚΟΚ που είναι από τους αυστηροτερους στην Ευρώπη :giggle::grfl:
Ειδικά για τα μηχανάκια αν δείτε τι ισχύει (απαγόρευση διηθησης, στάθμευση παράλληλα με το πεζοδρόμιο κτλ) είναι να απορεί κάνεις που έχουμε τόσα τροχαία με τόσο αυστηρό ΚΟΚ :roll:


Η Ελλαδα πηρε τα αυστηροτερα μετρα κατα της αγορας στην Ευρωπη ενω και το συστημα SMS ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια που εφαρμοσε μονο η Κυπρος και στο εξωτερικο γελανε με τους Ελληνες που δεχτηκαν τετοια δουλικοτητα.
.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Σεπ 2021, 18:21

nik_killthemall έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:16
Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:04

Kαι οι δυο αξιοπιστες ειναι αλλα η Ελλαδα ειτε συγκρινομενη με τη Νορβηγια, ειτε με τη Σουηδια, παιρνει πουλο. Κοινως η Ελλαδα τον πινει απο ΟΛΕΣ τις χωρες στην Ευρωπη που δεν εκαναν lockdown η που εκαναν ελαχιστο. Κι αυτο πρεπει να διδασκεται σαν βασικο επιχειρημα κατα του μεσαιωνικου lockdown στα σχολεια του μελλοντος. Επισης πρεπει να διδασκεται οτι η Σουηδια χωρις καθολου μετρα και μασκες τα καταφερε καλυτερα απο ΟΛΕΣ τις μεγαλες δυτικες χωρες οπως οι ΗΠΑ, η Γερμανια, η Αγγλια, η Γαλλια, η Ιταλια, η Ισπανια, που πηραν σκληρα μετρα.

.
Πίπες, απλά επιβεβαιώνεις το επιχείρημα της τοποθέτησης μου, δηλ. κρατάς συγκρίσεις που συμφέρουν την προ-απόφασή σου, και πετάς τις συγκρίσεις που καταρρίπτουν την προαπόφασή σου καθώς επίσης και τα τεράστια ποσοστά εμβολιασμού της Σουηδίας στους άνω των 50 ετων.

Δεν εισαι ικανός και για κάτι περισσότερο, όλοι εδω το γνωριζουμε.


Σοβαρα; Μα η συγκριση με τη Σουηδια ηταν το οπλο των ελληνικων συστημικων μιντια για να μας πεισουν πως η Ελλαδα χωρις lockdown θα γινοταν Μπεργκαμο.

Τωρα λοιπον που ανατρεπεται αυτη η συγκριση δεν πρεπει να το σχολιασουμε οι αρνητες του lockdown;

Δηλαδη οποτε κερδιζετε οι καραντινιερηδες θα μας ζαλιζετε τα παπαρια για μηνες και οποτε χανετε δεν πρεπει να μιλαμε;

.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Σεπ 2021, 18:22

Otto Weininger έγραψε:
15 Σεπ 2021, 17:44
Έχουν γύρω στο 62% πλήρως εμβολιασμενων, έχουν κρούσματα σε αρκετά υψηλό αριθμό αλλά εδώ και κάτι μήνες έχουν ένα νεκρό κάθε 10 μέρες ξέρω γω.

Οκ.
Συγγνώμη, αλλά είναι από τις πιο μαλακίες συνωμοσίες που έχω ακούσει ποτέ. Μιλάς για ένα από τα πιο σοβαρά και πιο σύγχρονα και ελεύθερα κράτη του πλανήτη και λες ευθέως ότι συνωμότησαν χιλιάδες γιατροί, υπάλληλοι υπουργείων, υπάλληλοι στατιστικής υπηρεσίας για να εξαφανίζουν πτώματα.

Σόρι, αλλά το ότι συνωμότησαν χιλιάδες άτομα για να κοροϊδέψουν τον κόσμο ότι πήγαν στην Σελήνη ακούγεται πιο πειστική ψεκιά από την δική σου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 15 Σεπ 2021, 18:22

Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:06
nik_killthemall έγραψε:
15 Σεπ 2021, 17:54

Επίσης για την Σουηδια πολλοί ξεχνάνε πως απ'τον Ιούνιο και μετά οι Σουηδοί έχουν αστρονομικά ποσοστά εμβολιασμού στις ηλικίες άνω των 50 ετών σε σχέση με την Ελλάδα ! Μπορεί εκεί πάνω να μην κάναν λοκνταουν, αλλά αυτοί που πρέπει εμβολιαστηκαν σαν τρελοί !
Οπότε για ποιον ακριβως λόγο η τωρινή κατάσταση των Σουηδών οφείλεται στο ότι δεν κάναν λοκνταουν, και όχι στο ότι εμβολιαστηκαν συντριπτικά στις ηλικίες που διατηρούν εργολαβία με τα νοσοκομεία ?
Αν και δεν το έχω ψάξει αν ισχύει, ακούγεται λογικό.
Συμφωνα με Αρίστο η ανεμβολίαστη Σουηδία τάπωσε το εμβολιασμένο Ισραηλ
Untitled.png
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Σεπ 2021, 18:25

nik_killthemall έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:22


Συμφωνα με Αρίστο η ανεμβολίαστη Σουηδία τάπωσε το εμβολιασμένο Ισραηλ



Εδω γραψε λαθος. Το εσβησα ηδη.

.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24591
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 15 Σεπ 2021, 18:29

Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:21
nik_killthemall έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:16
Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:04

Kαι οι δυο αξιοπιστες ειναι αλλα η Ελλαδα ειτε συγκρινομενη με τη Νορβηγια, ειτε με τη Σουηδια, παιρνει πουλο. Κοινως η Ελλαδα τον πινει απο ΟΛΕΣ τις χωρες στην Ευρωπη που δεν εκαναν lockdown η που εκαναν ελαχιστο. Κι αυτο πρεπει να διδασκεται σαν βασικο επιχειρημα κατα του μεσαιωνικου lockdown στα σχολεια του μελλοντος. Επισης πρεπει να διδασκεται οτι η Σουηδια χωρις καθολου μετρα και μασκες τα καταφερε καλυτερα απο ΟΛΕΣ τις μεγαλες δυτικες χωρες οπως οι ΗΠΑ, η Γερμανια, η Αγγλια, η Γαλλια, η Ιταλια, η Ισπανια, που πηραν σκληρα μετρα.

.
Πίπες, απλά επιβεβαιώνεις το επιχείρημα της τοποθέτησης μου, δηλ. κρατάς συγκρίσεις που συμφέρουν την προ-απόφασή σου, και πετάς τις συγκρίσεις που καταρρίπτουν την προαπόφασή σου καθώς επίσης και τα τεράστια ποσοστά εμβολιασμού της Σουηδίας στους άνω των 50 ετων.

Δεν εισαι ικανός και για κάτι περισσότερο, όλοι εδω το γνωριζουμε.


Σοβαρα; Μα η συγκριση με τη Σουηδια ηταν το οπλο των ελληνικων συστημικων μιντια για να μας πεισουν πως η Ελλαδα χωρις lockdown θα γινοταν Μπεργκαμο.

Τωρα λοιπον που ανατρεπεται αυτη η συγκριση δεν πρεπει να το σχολιασουμε οι αρνητες του lockdown;

Δηλαδη οποτε κερδιζετε οι καραντινιερηδες θα μας ζαλιζετε τα παπαρια για μηνες και οποτε χανετε δεν πρεπει να μιλαμε;

.
Ψεκα έχει η Ελλάδα πόλεις το πικυ 1εκ πληθυσμού, μαζεύεται ο κόσμος σπίτι από τις 8 τον χειμώνα και περιορισμένες κοινωνικές και οικογενειακές συναναστροφές όπως στην Σουηδία που βλέπεις την γιαγιά σου κάθε Χριστούγεννα και πασχα; γιατί δεν συγκρίνεις την Σουηδία με την Δανία και την Νορβηγία;
Η Ελλάδα συγκρίνεται με την Ιταλία γιατί έχουμε παρόμοιες κοινωνικές νορμες και πολύ χειρότερο σύστημα υγείας. Το πρόβλημα στην Ελλάδα ψεκα δεν ήταν τα λοκνταουν που έγιναν αλλά αυτά που δεν έγιναν. Ο τουρισμός περάσει δεν έπρεπε να ανοίξει και τον χειμώνα έπρεπε να γίνει ένα γερό λπκνταουν για ένα μήνα και τέλος

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 15 Σεπ 2021, 18:29

Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:21
nik_killthemall έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:16
Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:04

Kαι οι δυο αξιοπιστες ειναι αλλα η Ελλαδα ειτε συγκρινομενη με τη Νορβηγια, ειτε με τη Σουηδια, παιρνει πουλο. Κοινως η Ελλαδα τον πινει απο ΟΛΕΣ τις χωρες στην Ευρωπη που δεν εκαναν lockdown η που εκαναν ελαχιστο. Κι αυτο πρεπει να διδασκεται σαν βασικο επιχειρημα κατα του μεσαιωνικου lockdown στα σχολεια του μελλοντος. Επισης πρεπει να διδασκεται οτι η Σουηδια χωρις καθολου μετρα και μασκες τα καταφερε καλυτερα απο ΟΛΕΣ τις μεγαλες δυτικες χωρες οπως οι ΗΠΑ, η Γερμανια, η Αγγλια, η Γαλλια, η Ιταλια, η Ισπανια, που πηραν σκληρα μετρα.

.
Πίπες, απλά επιβεβαιώνεις το επιχείρημα της τοποθέτησης μου, δηλ. κρατάς συγκρίσεις που συμφέρουν την προ-απόφασή σου, και πετάς τις συγκρίσεις που καταρρίπτουν την προαπόφασή σου καθώς επίσης και τα τεράστια ποσοστά εμβολιασμού της Σουηδίας στους άνω των 50 ετων.

Δεν εισαι ικανός και για κάτι περισσότερο, όλοι εδω το γνωριζουμε.


Σοβαρα; Μα η συγκριση με τη Σουηδια ηταν το οπλο των ελληνικων συστημικων μιντια για να μας πεισουν πως η Ελλαδα χωρις lockdown θα γινοταν Μπεργκαμο.

Τωρα λοιπον που ανατρεπεται αυτη η συγκριση δεν πρεπει να το σχολιασουμε οι αρνητες του lockdown;

Δηλαδη οποτε κερδιζετε οι καραντινιερηδες θα μας ζαλιζετε τα παπαρια για μηνες και οποτε χανετε δεν πρεπει να μιλαμε;

.
1) Αν εσυ με ταυτιζεις με τα ελληνικα μιντια, τοτε κι εγω σε ταυτιζω με βλακα, και η ταυτιση που κανω εγω ειναι περιπου 1000 φορες πιο τεκμηριωμενη

2) Ειμαι ενάντια στα λοκνταουν και ειμαι υπερ του μοντελου της Σουηδιας, αλλά όχι γιατι επινοω ψευτικους λόγους τύπου τα λοκνταουν αυξάνουν την τηλεπαθητικη μεταδοση του ιου, αλλά γιατίεδω και πολυ καιρο δεν πάει άλλο και πρέπει ο κόσμος να προχωρήσει με την φυσική επιλογή όπως προχωράει χιλιετίες τώρα.

3) Ποτέ δεν χρησιμοποίησα τη σύγκριση για να βγάλω λάδι την Ελλάδα, ποιο λάδι ? Πολυμηνο λοκνταουν παρωδια για μηνες με 100 νεκρους τη μερα ? Επι εκεινου του λοκνταουν γνωστος μου αλλαζε οδικως 3 νομους και οχι δεν εβρισκε ελεγχο αλλα δεν εβρισκε καν ανθρωπους στα διοδια, περναγε τσαμπα με ανοιχτες μπαρες ...
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24591
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 15 Σεπ 2021, 18:30

Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:25
nik_killthemall έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:22


Συμφωνα με Αρίστο η ανεμβολίαστη Σουηδία τάπωσε το εμβολιασμένο Ισραηλ



Εδω γραψε λαθος. Το εσβησα ηδη.

.
Μετά το τρομπόνι μέχρι και εσύ κατάλαβες τι μπαρούφα πέταξες

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Σεπ 2021, 18:31

Δημοκράτης έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:29

Ψεκα έχει η Ελλάδα πόλεις το πικυ 1εκ πληθυσμού, μαζεύεται ο κόσμος σπίτι από τις 8 τον χειμώνα και περιορισμένες κοινωνικές και οικογενειακές συναναστροφές όπως στην Σουηδία που βλέπεις την γιαγιά σου κάθε Χριστούγεννα και πασχα; γιατί δεν συγκρίνεις την Σουηδία με την Δανία και την Νορβηγία;


Επισης στη Σουηδια δεν βαζουν μασκες ουτε στα σουπερμαρκετ, μην αναφερεις τα αβανταζ της Σουηδιας, να αναφερεις και τα ντεζαβανταζ. Και παρ' ολα αυτα η Σουηδια εχει χαμηλοτερη θνησιμοτητα απο ΟΛΕΣ τις μεγαλες δυτικες χωρες.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Σεπ 2021, 18:32

Δημοκράτης έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:30
Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:25
nik_killthemall έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:22


Συμφωνα με Αρίστο η ανεμβολίαστη Σουηδία τάπωσε το εμβολιασμένο Ισραηλ



Εδω γραψε λαθος. Το εσβησα ηδη.

.
Μετά το τρομπόνι μέχρι και εσύ κατάλαβες τι μπαρούφα πέταξες


Εκανα edit πριν το σχολιασει οποιοσδηποτε, κοιταξε τους χρονους.

.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24591
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 15 Σεπ 2021, 18:34

Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:31
Δημοκράτης έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:29

Ψεκα έχει η Ελλάδα πόλεις το πικυ 1εκ πληθυσμού, μαζεύεται ο κόσμος σπίτι από τις 8 τον χειμώνα και περιορισμένες κοινωνικές και οικογενειακές συναναστροφές όπως στην Σουηδία που βλέπεις την γιαγιά σου κάθε Χριστούγεννα και πασχα; γιατί δεν συγκρίνεις την Σουηδία με την Δανία και την Νορβηγία;


Επισης στη Σουηδια δεν βαζουν μασκες ουτε στα σουπερμαρκετ, μην αναφερεις τα αβανταζ της Σουηδιας, να αναφερεις και τα ντεζαβανταζ. Και παρ' ολα αυτα η Σουηδια εχει χαμηλοτερη θνησιμοτητα απο ΟΛΕΣ τις μεγαλες δυτικες χωρες.

.
Η Σουηδία φυσικά και έχει μασκες ψεύτη ψεκα απλά δεν ήταν υποχρεωτικές.Επίσης η Σουηδία έχει ένα αποτα καλύτερα συστήματα υγείας στην εε. Τέλος εσύ ρε ψεκα δεν μας έλεγες ότι οι μάσκες έπρεπε να είναι υποχρεωτικές ακόμα και στην τουαλέτα του σπιτιού σου;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24591
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 15 Σεπ 2021, 18:35

Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:32
Δημοκράτης έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:30
Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:25




Εδω γραψε λαθος. Το εσβησα ηδη.

.
Μετά το τρομπόνι μέχρι και εσύ κατάλαβες τι μπαρούφα πέταξες


Εκανα edit πριν το σχολιασει οποιοσδηποτε, κοιταξε τους χρονους.

.
Κατάλαβες τι παπαρια έγραψες από μόνος σου δηλαδη;

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Σεπ 2021, 18:35

nik_killthemall έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:29


1) Αν εσυ με ταυτιζεις με τα ελληνικα μιντια, τοτε κι εγω σε ταυτιζω με βλακα, και η ταυτιση που κανω εγω ειναι περιπου 1000 φορες πιο τεκμηριωμενη

2) Ειμαι ενάντια στα λοκνταουν και ειμαι υπερ του μοντελου της Σουηδιας, αλλά όχι γιατι επινοω ψευτικους λόγους τύπου τα λοκνταουν αυξάνουν την τηλεπαθητικη μεταδοση του ιου, αλλά γιατίεδω και πολυ καιρο δεν πάει άλλο και πρέπει ο κόσμος να προχωρήσει με την φυσική επιλογή όπως προχωράει χιλιετίες τώρα.

3) Ποτέ δεν χρησιμοποίησα τη σύγκριση για να βγάλω λάδι την Ελλάδα, ποιο λάδι ? Πολυμηνο λοκνταουν παρωδια για μηνες με 100 νεκρους τη μερα ? Επι εκεινου του λοκνταουν γνωστος μου αλλαζε οδικως 3 νομους και οχι δεν εβρισκε ελεγχο αλλα δεν εβρισκε καν ανθρωπους στα διοδια, περναγε τσαμπα με ανοιχτες μπαρες ...


1) Αντανακλαστικα και λογος 17χρονου, μην εχεις τοσο χαμηλη αυτοπεποιθηση.

2) Εγω ειμαι εναντια ΚΑΙ στα lockdowns ΚΑΙ στο μοντελο της Σουηδιας, απλα κανω πλακιτσα στους καραντινιερηδες πως ειναι τοσο λουζερια που ακομη και το ΤΡΙΜΠΟΥΡΔΕΛΟ η Σουηδια εχει χαμηλοτερη θνησιμοτητα απο ΟΛΕΣ τις μεγαλες δυτικες χωρες και προσεχως και απο την Ελλαδα.

3) Σωστα.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Σεπ 2021, 18:37

Δημοκράτης έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:35
Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:32
Δημοκράτης έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:30

Μετά το τρομπόνι μέχρι και εσύ κατάλαβες τι μπαρούφα πέταξες


Εκανα edit πριν το σχολιασει οποιοσδηποτε, κοιταξε τους χρονους.

.
Κατάλαβες τι παπαρια έγραψες από μόνος σου δηλαδη;


Αφηρημενος μετρησα απο την αναποδη τη θνησιμοτητα, το διορθωσα ομως αμεσως λογω πολυχρονων καλων αντανακλαστικων.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Κορονοϊός ισοπεδώνει τη Σουηδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Σεπ 2021, 18:40

Δημοκράτης έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:34
Αρίστος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:31
Δημοκράτης έγραψε:
15 Σεπ 2021, 18:29

Ψεκα έχει η Ελλάδα πόλεις το πικυ 1εκ πληθυσμού, μαζεύεται ο κόσμος σπίτι από τις 8 τον χειμώνα και περιορισμένες κοινωνικές και οικογενειακές συναναστροφές όπως στην Σουηδία που βλέπεις την γιαγιά σου κάθε Χριστούγεννα και πασχα; γιατί δεν συγκρίνεις την Σουηδία με την Δανία και την Νορβηγία;


Επισης στη Σουηδια δεν βαζουν μασκες ουτε στα σουπερμαρκετ, μην αναφερεις τα αβανταζ της Σουηδιας, να αναφερεις και τα ντεζαβανταζ. Και παρ' ολα αυτα η Σουηδια εχει χαμηλοτερη θνησιμοτητα απο ΟΛΕΣ τις μεγαλες δυτικες χωρες.

.
Η Σουηδία φυσικά και έχει μασκες ψεύτη ψεκα απλά δεν ήταν υποχρεωτικές.Επίσης η Σουηδία έχει ένα αποτα καλύτερα συστήματα υγείας στην εε. Τέλος εσύ ρε ψεκα δεν μας έλεγες ότι οι μάσκες έπρεπε να είναι υποχρεωτικές ακόμα και στην τουαλέτα του σπιτιού σου;


Εγω ειμαι καπου ενδιαμεσα αναμεσα στο μπαχαλο της Σουηδιας και στην υγειονομικη χουντα των αναπτυγμενων δυτικων χωρων και της τριτοκοσμικης Ελλαδας. Πιχι τη μασκα εγω θα την ηθελα υποχρεωτικη σε τραπεζες, σουπερμαρκετ και μερη συνωστισμου και οχι φυσικα οταν περπαταει καποιος μονος του στον καθαρο αερα (τα εχω πει επανειλημμενα αυτα).

Στη Σουηδια παντως ΟΥΤΕ στα σπυπερμαρκετ τη φορανε, εχω δει βιντεο καμαρι μου, ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ λεμε για δειγμα.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 15 Σεπ 2021, 18:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών