Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39398
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Ιουν 2021, 20:17

Bill Hicks έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:43
Αρίστος έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:18

Η συζητηση ηταν αν η Κορεα ηταν πετυχημενη και αν εκανε lockdown η οχι.

Η απαντηση στο πρωτο ειναι ΝΑΙ με γενικη παγκοσμια παραδοχη και η απαντηση στο δευτερο ΟΧΙ σαν της 28ης Οκτωβριου.


ΟΥΤΕ εκλεισε κοσμο στα σπιτια του οπως στην Ελλαδα, ΟΥΤΕ εκλεισε τα καταστηματα.

Μικροι περιορισμοι μπαιναν οταν αυξανονταν τα κρουσματα και ακυρωνονταν οταν μειωνονταν.

Και σαν παραδειγμα περιορισμων αναφερω οτι δεν επετρεπαν συγκεντρωσεις ανω των 50 σε κλειστους χωρους και ανω των 100 σε ανοιχτους.

Που σημαινει πως εκλεινε κατα διαστηματα σχολεια, γηπεδα και θεατρα αλλα οχι τον πληθυσμο στα σπιτια ουτε την αγορα.

Σαν συγκριση με τα δικα μας στατιστικα:

H Nοτια Κορεα εχει μονο 1.979 θανατους σε πληθυσμο 51.700.000...

ΧΩΡΙΣ να κανει lockdown και ΧΩΡΙΣ να καταστρεψει την οικονομια της και το μελλον της νεας γενιας.


https://www.google.com/search?client=fi ... vid+deaths

.
δεν είχες πει ότι δεν έκανε λοκντάουν σαν τής Ελλάδας, αλλά ότι δεν έκανε λοκντάουν καθόλου το οποίο ήταν ψέμα όπως παραδέχεσαι τώρα και το γυρνάς.

για τα υπόλοιπα είπαμε:
Bill Hicks έγραψε:
10 Ιουν 2021, 11:59

από την αρχή κανείς δεν διαφώνησε ότι ο τρόπος αντιμετώπισης τής Κορέας ήταν αποτελεσματικός, αλλά όπως έχει επισημανθεί πολλάκις χρησιμιποίησε αυταρχικά μέτρα που δεν είναι διαθέσιμα στην δύση όπως την παρακολούθηση πολιτών χωρίς την συγκατάθεσή τους.

https://www.npr.org/2020/05/02/84953594 ... y-concerns

https://www.reuters.com/article/us-heal ... SKBN22Y03I

https://www.brookings.edu/techstream/ho ... -response/

οπότε τις παπαρίτσες αλλού που δεν σε ξέρουνε.


Ειπα οτι ΔΕΝ εκανε ΚΑΘΟΛΟΥ lockdown και ΔΕΝ εκανε.

Ουτε ελληνικα δεν ξερει να διαβαζεις γι' αυτο στο κοκκινιζω και στο μεγαλωνω.

Και η Σουηδια δεν επετρεπε συνωστισμους ανω των 50, αυτο δεν σημαινει οτι εκανε lockdown.

Kαι για να δεις ποσο ασυστολα θα τρομπονιαζεσαι οταν ερχεσαι αδιαβαστος να με αντιμετωπισεις...

τσιμπα ενα ακομη επικο τρομπονι...


Introduction

South Korea’s response to COVID-19 has been impressive. Building on its experience handling Middle East respiratory syndrome (MERS), South Korea was able to flatten the epidemic curve quickly without closing businesses, issuing stay-at-home orders, or implementing many of the stricter measures adopted by other high-income countries until late 2020. It achieved this success by developing clear guidelines for the public, conducting comprehensive testing and contact tracing, and supporting people in quarantine to make compliance easier. The country successfully managed outbreaks in March and August and gradually gained control of a larger, more dispersed outbreak in December 2020. Overall, South Korea has shown success across three phases of the epidemic preparedness and response framework: detection, containment, and treatment.

https://ourworldindata.org/covid-exemplar-south-korea

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39398
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Ιουν 2021, 20:34

Jack Shephard έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:48
Αρίστος έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:09
Ισως θα εχω πει και 20 φορες οτι το συγκεκριμενο βιντεο
.
Σαν την έρευνα που την είχες βάλει τουλάχιστον 4 φορές αλλά μετά από αυτό που έπαθες προχθές δε νομίζω να τη βάλεις 5η φορά.

Αφού πούμε ότι ο τύπος που έχει φτιάξει το video είναι κάργα αντιεμβολιαστής (απολύτως τυχαίο Αρίστο, ε;) θέλω να μου πεις για αρχή ένα απλό πράγμα: βάσει ποιας μεθοδολογίας προκύπτει για κάθε χώρα το "Expected Deaths"; Με κοινό χαρακτηριστικό ότι ενώ η εξέλιξη των θανάτων σε κάθε χώρα έχει μεγάλες διακυμάνσεις, η καμπύλη για τους αναμενόμενους θανάτους δείχνει πάντα μια σταθερή αποκλιμάκωση;

Ποια είναι η μεθοδολογία λοιπόν;

Ύστερα, ποιο συμπέρασμα να βγάλουμε από το γράφημα; Για κάθε χώρα δεν αναφέρεται καν το ποσοστό εμβολιασμών απλά δείχνει την εξέλιξη των θανάτων έναντι του αυθαίρετου (; δε ξέρω, εσύ θα μου πεις) expected deaths. Υπάρχει κάποια κανονικότητα ανάμεσα στο ποσοστό των εμβολιασμένων, καθώς και τη συχνότητα των εμβολιασμών; Ή το video θέλει απλώς να πει ότι οι εμβολιασμοί προκάλεσαν κύμα θανάτων; Τυχαία και διαφορετική αύξηση ανά χώρα; Χωρίς κάποια συσχέτιση με π.χ. ποσοστό εμβολιασμένων ή συχνότητα εμβολιασμών;

Και τώρα που οι εμβολιασμοί συνεχίζονται με το μέγιστο ρυθμό για κάθε χώρα, το κύμα γιατί υποχωρεί; Να αναμένουμε σύντομα και άλλο κύμα; Πότε;


Ποιος ειναι αντιεμβολιαστης;

Το γραφημα βασιστηκε στις στατιστικες μελετες του healthdata.org το οποιο ειναι η ιστοσελιδα αυτου του οργανισμου:

The Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) is an independent population health research center at UW Medicine, part of the University of Washington, that provides rigorous and comparable measurement of the world's most important health problems and evaluates the strategies used to address them. IHME makes this information freely available so that policymakers have the evidence they need to make informed decisions about how to allocate resources to best improve population health.

http://www.healthdata.org/

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39398
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Ιουν 2021, 20:38

Αν δεν σου κανουν τα γραφηματα και οι προβολες του healthdata μπορουμε να κανουμε και κατι απλουστερο:

να βρουμε στατιστικα στοιχεια απο το google, καλη ωρα οπως το παρακατω για την Ινδια που δειχνει πως εναμιση μηνα μετα την εναρξη των εμβολιασμων ηρθε ενα κυμα ιου σαν βουνο με σχεδον καθετες πλαγιες:

https://www.google.com/search?client=fi ... ruary+2021

Βεβαια θα παιδευτουμε πολυ περισσοτερο, θα πρεπει να ψαξουμε και ημερομηνιες εναρξης εμβολιασμων για καθε χωρα αλλα κανενα προβλημα.

.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9254
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 10 Ιουν 2021, 20:45

Εχει κουράσει πια η συζήτηση αυτή. Γίνεται μόνο στην Ελλάδα. Μόνο εδώ έχουμε χωριστεί σε αντιεμβολιαστές και φιλοεμβολιαστές. Και με ευθύνη φυσικά και της κυβερνησάρας μας. Σήμερα η ΕΕ μετά το Αστρα δεν θα πάρει και άλλα εμβόλια από την JJ. Αυτό που ο κούλης το πάσαρε στους νησιώτες. Για αυτό και η συζήτηση για την ασφάλεια (αλλά και την αποτελεσματικότητα) του Αστρα και του jj δεν έχει πια μεγάλη σημασία καθώς σε 3-4 μήνες θα αποσυρθούν από την ΕΕ. Και στην Τσεχία χθες αποφάσισαν Αστρα και JJ μόνο στους άνω των 60. Μόνο εδώ επιμένουμε για τους γνωστούς λόγους.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4784
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 10 Ιουν 2021, 20:56

Αρίστος έγραψε:
10 Ιουν 2021, 20:17

Introduction

South Korea’s response to COVID-19 has been impressive. Building on its experience handling Middle East respiratory syndrome (MERS), South Korea was able to flatten the epidemic curve quickly without closing businesses, issuing stay-at-home orders, or implementing many of the stricter measures adopted by other high-income countries until late 2020. It achieved this success by developing clear guidelines for the public, conducting comprehensive testing and contact tracing, and supporting people in quarantine to make compliance easier. The country successfully managed outbreaks in March and August and gradually gained control of a larger, more dispersed outbreak in December 2020. Overall, South Korea has shown success across three phases of the epidemic preparedness and response framework: detection, containment, and treatment.

https://ourworldindata.org/covid-exemplar-south-korea

.
δεν φταίω εγώ αν δεν διαβάζεις αυτά που βάζεις ή/και καταλάθος/τεχνηέντως σταματάς τα μεγαλά γράμματα στην πρόταση που δεν σε βολεύει.

είπαμε, η Κορέα τα πήγε πολύ καλά εφαρμόζοντας μέτρα αρκετά αυταρχικά, κάποια απ'τα οποία είναι όχι απλώς μη αποδεκτά αλλά παράνομα στην Δύση, και κατάφερε να αποφύγει πιο αυστηρά περιοριστικά μέτρα ως το τέλος του '20. αλλά στο 3ο κύμα παραλίγο ακόμη κι αυτοί να τον πιουν και εφάρμοσαν λάιτ λόκνταουν, πώς να το κάνουμε. ξέρω σε χαλάει την αφήγηση λίγο, αλλά δεν μπορείς να λες πλέον ότι η Κορέα δεν εφάρμοσε καθόλου λόκνταουν.

κατά τα άλλα, δεν βλέπω να σε πειράζει καθόλου η παρακολούθηση τών πολιτών από την κορεάτική κυβέρνηση για την αντιμετώπιση τής πανδημίας. είμαι σίγουρος ότι αμα γινόταν αυτό στην Ελλάδα θα τσίριζες για καταπάτηση προσωπικών δεδομένων και θα χειροκροτούσες κάποια χώρα που εφάρμοσε φουλ λοκνταουν με σμσ και σώθηκε. :roll:

The fast response - well ahead of many other countries facing outbreaks - was the result of merging South Korea’s already advanced methods of collecting information and tracking the virus into a new data sharing system that patches together cellphone location data and credit card records.

The Epidemic Investigation Support System (EISS), introduced in late March, effectively removed technological barriers to sharing that information between authorities, by building on the country’s ‘Smart City’ data system.

That platform was originally designed to let local authorities share urban planning information, from population to traffic and pollution, by uploading data in Excel spreadsheets and other formats. Now it forms the foundation for a data clearing house that has turbocharged South Korea’s response to the virus.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39398
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Ιουν 2021, 21:12

Εισαι βλακας μες περικεφαλαια. Τα μετρα της Κορεας για τα οποια λες οτι θα τσιριζα τα εχω σαν σημαια στα αρθρα μου σαν την μονη ορθολογικη επιλογη για να μην κλεινομαστε διαρκως σε lockdowns.

Και επειδη εχεις διαβασει και σχετικο αρθρο μου γιατι ειχαμε συζητησει πανω σε αυτο ειτε πασχεις απο αλτσχαιμερ ειτε μπαινεις σε διαστηματα αρνησης πραγματικοτητας.

Τα υπολοιπα που υπογραμμισες παλι αυτογκολ σε βαρος σου ειναι. :lol:

Η μελετη αφορα την αντιδραση της Νοτιας Κορεας στον Covid για ολη τη διαρκεια του 20 και δημοσιευθηκε αρχες Μαρτιου του 2021. Δεν εκρυψα εγω στοιχεια λοιπον για μετα το 2020 οπως υπεθεσες. :c020:

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 10 Ιουν 2021, 21:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4784
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 10 Ιουν 2021, 21:14

ό,τι να'ναι.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39398
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Ιουν 2021, 21:20

Eδω ειναι και το αρθρο που υποστηριζω ακριβως εκεινα τα μετρα της Νοτιας Κορεας για τα οποια λες οτι θα τσιριζα:


"Στις περισσότερες περιπτώσεις στην άμεση ανταπόκριση των κυβερνήσεων τους να κάνουν μαζικά τεστ και ιχνηλάτηση κρουσμάτων και βέβαια στην έγκαιρη απομόνωση από τις επιβαρυμένες επιδημιολογικά χώρες του εξωτερικού στις αεροπορικές συγκοινωνίες (κάτι που άργησαν να κάνουν οι περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες και στα δύο κύματα)".

https://new-economy.gr/2020/12/27/thnis ... adopoulos/


Και το ξερεις οτι το εχουμε συζητησει το συγκεκριμενο αρθρο αρα ξερεις πολυ καλα τις θεσεις μου οποτε ειτε εχεις αλτσχαιμερ ειτε πασχεις απο διαστηματα αρνησης πραγματικοτητας.

.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4784
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 10 Ιουν 2021, 21:23

Αρίστος έγραψε:
10 Ιουν 2021, 21:20

.
για τη παραβίαση τής ιδιωτικότητας λέω ρε Αρίστο, μην κάνεις τον Κινέζο. :003:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13312
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 11 Ιουν 2021, 00:05

Papa John έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:54
Ναύτης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 08:40
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 08:39
:lol:
Εικόνα
Ρε συ, δεν είναι για γέλια. Αυτοί οι τύποι/αυτές οι τύπισσες ψηφίζουν. :roll:
Κι εσύ ψηφίζεις,τι πάει να πει αυτό ; Ότι πήρες τη σωστή απόφαση ; :smt005:
Το σωστό είναι να ΜΗΝ ψηφίζεις.
Διαφορετικά,λυπάμαι μούτσο μου,αλλά είσαι μέρος του προβλήματος (και παρ' το λίγο αλλιώς,μην πουλάς τόση εξυπνάδα)
Κατ' αρχάς, δεν πουλάω τίποτα. Γράφω τη γνώμη μου εδώ μέσα, όπως κι εσύ.
Δεύτερον, δεν υπάρχει πιο ηλίθια και αυτοκτονική πολιτική στάση από την αποχή.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 11 Ιουν 2021, 00:11

Ναύτης έγραψε:
11 Ιουν 2021, 00:05
Papa John έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:54
Ναύτης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 08:40


Ρε συ, δεν είναι για γέλια. Αυτοί οι τύποι/αυτές οι τύπισσες ψηφίζουν. :roll:
Κι εσύ ψηφίζεις,τι πάει να πει αυτό ; Ότι πήρες τη σωστή απόφαση ; :smt005:
Το σωστό είναι να ΜΗΝ ψηφίζεις.
Διαφορετικά,λυπάμαι μούτσο μου,αλλά είσαι μέρος του προβλήματος (και παρ' το λίγο αλλιώς,μην πουλάς τόση εξυπνάδα)
Κατ' αρχάς, δεν πουλάω τίποτα. Γράφω τη γνώμη μου εδώ μέσα, όπως κι εσύ.
Δεύτερον, δεν υπάρχει πιο ηλίθια και αυτοκτονική πολιτική στάση από την αποχή.
Πουλάς,μιλάς πολύ υποτιμητικά για όσους δεν θέλουν να εμβολιαστούν και τους έχεις τσουβαλιάσει όλους.

Και,για να πας να ψηφίσεις,πρέπει να έχεις υποψήφιους προς "σταύρωμα" που να έχουν κάτι να πουν.Αυτοί που έχουμε σήμερα,δεν λένε τίποτα,ή μάλλον,παπαγαλίζουν ό,τι τους υπαγορεύει η ΕΕ και λοιπές δυνάμεις..
Δεν τους θέλω αυτούς.

Φέρε μου πολιτικούς με αρχίδια,που να νοιαστούν πραγματικά για τη χώρα και θα πάω πρώτος να τους ψηφίσω.Τούτοι 'δω είναι όλοι ανάρχιδοι.

Ηλίθιος δεν ξέρω αν είμαι,αλλά αυτοκτονικός σίγουρα όχι.Η ζωή είναι ωραία.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 11 Ιουν 2021, 00:13

Και τέλος πάντων,στην κλασσική,ηλίθια "ερώτηση" (ειρωνεία δηλαδή) "εσύ τώρα ψηφίζεις ;",την απάντηση την έχω βρει εδώ και χρόνια : "φυσικά και όχι".

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13312
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 11 Ιουν 2021, 00:20

Papa John έγραψε:
11 Ιουν 2021, 00:11
Ναύτης έγραψε:
11 Ιουν 2021, 00:05
Papa John έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:54


Κι εσύ ψηφίζεις,τι πάει να πει αυτό ; Ότι πήρες τη σωστή απόφαση ; :smt005:
Το σωστό είναι να ΜΗΝ ψηφίζεις.
Διαφορετικά,λυπάμαι μούτσο μου,αλλά είσαι μέρος του προβλήματος (και παρ' το λίγο αλλιώς,μην πουλάς τόση εξυπνάδα)
Κατ' αρχάς, δεν πουλάω τίποτα. Γράφω τη γνώμη μου εδώ μέσα, όπως κι εσύ.
Δεύτερον, δεν υπάρχει πιο ηλίθια και αυτοκτονική πολιτική στάση από την αποχή.
Πουλάς,μιλάς πολύ υποτιμητικά για όσους δεν θέλουν να εμβολιαστούν και τους έχεις τσουβαλιάσει όλους.

Και,για να πας να ψηφίσεις,πρέπει να έχεις υποψήφιους προς "σταύρωμα" που να έχουν κάτι να πουν.Αυτοί που έχουμε σήμερα,δεν λένε τίποτα,ή μάλλον,παπαγαλίζουν ό,τι τους υπαγορεύει η ΕΕ και λοιπές δυνάμεις..
Δεν τους θέλω αυτούς.

Φέρε μου πολιτικούς με αρχίδια,που να νοιαστούν πραγματικά για τη χώρα και θα πάω πρώτος να τους ψηφίσω.Τούτοι 'δω είναι όλοι ανάρχιδοι.

Ηλίθιος δεν ξέρω αν είμαι,αλλά αυτοκτονικός σίγουρα όχι.Η ζωή είναι ωραία.
Δικαίωμά μου είναι να μιλώ όσο υποτιμητικά θέλω για τους ψέκες, δεν κατάλαβα, γυμνασιάρχη σε διορίσανε;
Από πού θες να στους φέρουμε τους "πολιτικούς με αρχίδια", από τον Σείριο; Δεν έχεις καταλάβει ακόμα ότι έχεις ακριβώς τους πολιτικούς που σού αξίζουν;
Τι ακριβώς κερδίζεις όταν λες "δεν συμμετέχω";
Να σού πω εγώ.
Στον πραγματικό κόσμο, δίνεις το δικαίωμα σε άλλους να διαφεντεύουν τη ζωή σου, χωρίς εσένα για εσένα. Αυτό μόνο και τίποτε άλλο.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 11 Ιουν 2021, 00:24

Ναύτης έγραψε:
11 Ιουν 2021, 00:20

Δικαίωμά μου είναι να μιλώ όσο υποτιμητικά θέλω για τους ψέκες, δεν κατάλαβα, γυμνασιάρχη σε διορίσανε;
Από πού θες να στους φέρουμε τους "πολιτικούς με αρχίδια", από τον Σείριο; Δεν έχεις καταλάβει ακόμα ότι έχεις ακριβώς τους πολιτικούς που σού αξίζουν;
Τι ακριβώς κερδίζεις όταν λες "δεν συμμετέχω";
Να σού πω εγώ.
Στον πραγματικό κόσμο, δίνεις το δικαίωμα σε άλλους να διαφεντεύουν τη ζωή σου, χωρίς εσένα για εσένα. Αυτό μόνο και τίποτε άλλο.
Όχι,δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς υποτιμητικά σε κανέναν.
Τι σε διορίσανε,επιστάτη στο φόρουμ ;

Από την Ελλάδα θέλω να μου τους φέρεις.Έχεις τίποτα στην άκρη ;

Στο δικό σου πραγματικό κόσμο,τους δίνεις το δικαίωμα να διαφεντεύουν τη ζωή σου,για εσένα,μαζί μ' εσένα.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13312
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 11 Ιουν 2021, 00:29

Papa John έγραψε:
11 Ιουν 2021, 00:24
Ναύτης έγραψε:
11 Ιουν 2021, 00:20

Δικαίωμά μου είναι να μιλώ όσο υποτιμητικά θέλω για τους ψέκες, δεν κατάλαβα, γυμνασιάρχη σε διορίσανε;
Από πού θες να στους φέρουμε τους "πολιτικούς με αρχίδια", από τον Σείριο; Δεν έχεις καταλάβει ακόμα ότι έχεις ακριβώς τους πολιτικούς που σού αξίζουν;
Τι ακριβώς κερδίζεις όταν λες "δεν συμμετέχω";
Να σού πω εγώ.
Στον πραγματικό κόσμο, δίνεις το δικαίωμα σε άλλους να διαφεντεύουν τη ζωή σου, χωρίς εσένα για εσένα. Αυτό μόνο και τίποτε άλλο.
Όχι,δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς υποτιμητικά σε κανέναν.
Τι σε διορίσανε,επιστάτη στο φόρουμ ;

Από την Ελλάδα θέλω να μου τους φέρεις.Έχεις τίποτα στην άκρη ;

Στο δικό σου πραγματικό κόσμο,τους δίνεις το δικαίωμα να διαφεντεύουν τη ζωή σου,για εσένα,μαζί μ' εσένα.
Σώπα ρε, που θα καμαρώνω κιόλας για τους ψέκες και τις παλαβομάρες τους. :lol:
Αυτοδιορίστηκα ελεύθερος να λέω τη γνώμη μου και πρώτιστο καθήκον μου θεωρώ την αντίσταση απέναντι στην δικτατορία της ηλιθιότητας.
Σαν δεν υπάρχει ούτε ένας πολιτικός που να σού αρέσει στην Ελλάδα, φτιάξε δικό σου κόμμα και κατέβα στις εκλογές. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει.
Μόνο κόψε τη μίρλα, ότι δεν υπάρχουν "άξιοι" για να τούς ψηφίσεις. Ακόμα κι αν δεν τούς ψηφίσεις εσύ, θα τούς ψηφίσουν οι υπόλοιποι, οπότε πάλι θα σε κυβερνάνε εκείνοι που θεωρείς σαν ανάξιους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών