Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca από φυσικά αίτια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 13 Μάιος 2021, 14:15

Αυτονόητο.
Κανένα εμβόλιο δεν δρα 15 λεπτά μετά τον εμβολιασμό. Τα περισσότερα χρειάζονται 4-15 ημέρες για να αρχίσουν να δραστηριοποιούνται.

Μοναδική περίπτωση θα ήταν η αλλεργική αντίδραση.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25132
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 13 Μάιος 2021, 14:15

Αρίστος έγραψε:
13 Μάιος 2021, 04:37
kameron έγραψε:
12 Μάιος 2021, 21:46
Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2021, 21:02
Για τα μονοκλωνικα νομιζω οτι φοβουνται οι μεγαλες φαρμακευτικες πως η εκτεταμενη χρηση τους μπορει να φερει σοβαρα αποτελεσματα και να εφησυχασει τον κοσμο που μετα θα τρεξει να εμβολιαστει με μικροτερους ρυθμους. Συνεπως στην παρουσα φαση για τον καπιταλισμο πρωτο συμφερον ειναι η διακινηση των εμβολιων. Οταν τα εμβολια γινουν καθεστως μετα θα δουμε να μεγαλωνουν οι παραγγελιες και στα φαρμακα.

.
Αρίστο, είσαι αντικαπιταλιστής;

Καπιταλισμο δεχομαι μονο του σκανδιναβικου μοντελου, της Ελβετιας και των ΗΠΑ επι Κενεντυ-Νιξον τις χρυσες εποχες προ Παγκοσμιοποιησης. Στη νεοφιλ παγκοσμιοποιηση ειμαι απεναντι και κατα συνεπεια απεναντι στην ΕΕ, οχι απαραιτητα σε μια ιδεατη ΕΕ αλλα σιγουρα απεναντι στη συγκεκριμενη. Xωρις εθνικη και λαικη κυριαρχια, δηλαδη ελεγχο των συνορων και υπερασπιση του κυριαρχου εθνοπολιτιστικου μοντελου θεωρω οτι ο καπιταλισμος διολισθαινει σε ολοκληρωτισμο κατα της πλειοψηφιας και των θεσμων της. Για να στο πω με απλα λογια, ειμαι υπερ των στρατηγων που εστειλαν την επιστολη στον Μακρον. Οι συγκεκριμενοι δεν ειναι αντικαπιταλιστες προφανως αλλα σιγουρα τεθηκαν απεναντι στον καπιταλισμο της παγκοσμιοποιησης και στον πολυπολιτισμο του που οδηγει μαθηματικα τη χωρα τους σε εμφυλιο.

.
Στο μεταξύ ο Νίξον, με τα ανοίγματα στην Κίνα, είναι ο πρόεδρος που προώθησε την πρώτη παγκοσμιοποιητικη ατζέντα, αλλά δεν γαμιεται.
Ας μην αφήνουμε την πραγματικότητα να χαλάσει μια ωραία ιστορία
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca, από φυσικά αίτια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 13 Μάιος 2021, 14:33

Jack Shephard έγραψε:
12 Μάιος 2021, 21:36
Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2021, 20:59
Εαν δεν βλεπεις οτι η δηλωση του Μακρον αποθαρρυνει τη χρηση του Astrazeneca στην Ευρωπη 1 τρισεκατομμυριο φορες περισσοτερο απο οτι το κανει αυτο το νημα τοτε εχεις προβλημα κατανοησης.
Ο Μακρόν αποθαρρύνει προς χάριν ενός καλύτερου εμβολίου. Δεν αποθαρρύνει ούτε γιατί είναι επικίνδυνο ούτε γιατί είμαστε πειραματόζωα.

Λέει ο Μακρόν στον κόσμο να μην εμβολιαστεί γενικά, όπως λες εσύ; Και με διασπορά ψευδών ειδήσεων;
Να ξεκαθαρίσουμε κάτι:
ΚΑΝΕΝΑ εμβόλιο δεν είναι απολύτως ασφαλές αν δεν γίνει στο σύνολο του πληθυσμού.
Αυτό συμβαίνει επειδή ο ιός που κυκλοφορεί κι επιμολύνει, μεταλλάσσεται διαρκώς (αφού οι μη εμβολιασμένοι γίνονται εστίες πολλαπλασιασμού και μεταλλάξεων).

Στις περιοχές που δεν ελήφθησαν έγκαιρα τα περιοριστικά μέτρα είχαμε τις γνωστές μεταλλάξεις (βρετανική, αφρικανική κλπ. με πρόσφατη την ινδική https://www.philenews.com/eidiseis/kosm ... pistimones) εξαιτίας της ανεξέλεγκτης δραστηριότητας του ιού.

independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 13 Μάιος 2021, 14:36

Βραζιλία, Ινδία, Ν.Αφρική είναι οι χώρες με τα περισσότερα άγρια ζώα, αυτό δεν φταίει;

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca, από φυσικά αίτια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 13 Μάιος 2021, 14:37

independent44 έγραψε:
13 Μάιος 2021, 14:36
Βραζιλία, Ινδία, Ν.Αφρική είναι οι χώρες με τα περισσότερα άγρια ζώα, αυτό δεν φταίει;
Και Ην. Βασίλειο! :lol:

independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca, από φυσικά αίτια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 13 Μάιος 2021, 14:40

stavmanr έγραψε:
13 Μάιος 2021, 14:37
independent44 έγραψε:
13 Μάιος 2021, 14:36
Βραζιλία, Ινδία, Ν.Αφρική είναι οι χώρες με τα περισσότερα άγρια ζώα, αυτό δεν φταίει;
Και Ην. Βασίλειο! :lol:
:smt005:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μάιος 2021, 15:33

Sid Vicious έγραψε:
12 Μάιος 2021, 20:26
Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2021, 18:06

θα πιεζατε την κυβερνησαρα σας
Και αλλη παρενεργεια του astra zeneca, μετετρεψε τον waldorf σε νεοδημοκρατη :-?
Ένα πράμα θα σε πω, στις δύο ή ώρα τα μεσάνυχτα άρχισε απότομα να μου τα σκάει το μπόλι, μέχρι και τις μία και πενήντα εννέα ήμουν καλλίτερα από ποτέ, από εκείνη την στιγμή μέχρι και τώρα που σου γράφω αισθάνομαι ότι έχει γαμηθεί το είναι μου, σκέψου τον χειρότερο πονοκέφαλο που είχες ποτέ σου + την μεγαλύτερη αίσθηση αδυναμίας και πολλαπλασίασε με την ταχύτητα του φωτός. Πλησιάζει.
Είμαι στο μπαλκόνι, φοράω δύο μάλλινες ζακέτες, κρυώνω και μετά βίας έστριψα ένα τσιγάρο και κοιτάω το φραπόγαλο, αυτό μόνο σου λέω, ούτε το φραπόγαλο δε κατεβαίνει.
:a040:
Ελπίζω να γίνω καλά μέχρι αύριο - μεθαύριο ή τουλάχιστο να φύγω στον ύπνο μου, κανένα χάπι δε βοηθάει.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11911
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Μάιος 2021, 15:36

sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2021, 15:33
Sid Vicious έγραψε:
12 Μάιος 2021, 20:26
Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2021, 18:06

θα πιεζατε την κυβερνησαρα σας
Και αλλη παρενεργεια του astra zeneca, μετετρεψε τον waldorf σε νεοδημοκρατη :-?
Ένα πράμα θα σε πω, στις δύο ή ώρα τα μεσάνυχτα άρχισε απότομα να μου τα σκάει το μπόλι, μέχρι και τις μία και πενήντα εννέα ήμουν καλλίτερα από ποτέ, από εκείνη την στιγμή μέχρι και τώρα που σου γράφω αισθάνομαι ότι έχει γαμηθεί το είναι μου, σκέψου τον χειρότερο πονοκέφαλο που είχες ποτέ σου + την μεγαλύτερη αίσθηση αδυναμίας και πολλαπλασίασε με την ταχύτητα του φωτός. Πλησιάζει.
Είμαι στο μπαλκόνι, φοράω δύο μάλλινες ζακέτες, κρυώνω και μετά βίας έστριψα ένα τσιγάρο και κοιτάω το φραπόγαλο, αυτό μόνο σου λέω, ούτε το φραπόγαλο δε κατεβαίνει.
:a040:
Ελπίζω να γίνω καλά μέχρι αύριο - μεθαύριο ή τουλάχιστο να φύγω στον ύπνο μου, κανένα χάπι δε βοηθάει.
Ποιο εκανες; Εμενα με κλεισαν για pfizer. Εκανε και ο πατερας μου ετων 82 φαιζερ, στην πρωτη δοση ανετος εκοψε και κατι ξυλα μετα, στην δευτερη δοση το ιδιο ανετος μονο που εβγαλε ερπη στο χειλος για δυο μερουλες
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μάιος 2021, 15:42

Sid Vicious έγραψε:
13 Μάιος 2021, 15:36
sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2021, 15:33
Sid Vicious έγραψε:
12 Μάιος 2021, 20:26


Και αλλη παρενεργεια του astra zeneca, μετετρεψε τον waldorf σε νεοδημοκρατη :-?
Ένα πράμα θα σε πω, στις δύο ή ώρα τα μεσάνυχτα άρχισε απότομα να μου τα σκάει το μπόλι, μέχρι και τις μία και πενήντα εννέα ήμουν καλλίτερα από ποτέ, από εκείνη την στιγμή μέχρι και τώρα που σου γράφω αισθάνομαι ότι έχει γαμηθεί το είναι μου, σκέψου τον χειρότερο πονοκέφαλο που είχες ποτέ σου + την μεγαλύτερη αίσθηση αδυναμίας και πολλαπλασίασε με την ταχύτητα του φωτός. Πλησιάζει.
Είμαι στο μπαλκόνι, φοράω δύο μάλλινες ζακέτες, κρυώνω και μετά βίας έστριψα ένα τσιγάρο και κοιτάω το φραπόγαλο, αυτό μόνο σου λέω, ούτε το φραπόγαλο δε κατεβαίνει.
:a040:
Ελπίζω να γίνω καλά μέχρι αύριο - μεθαύριο ή τουλάχιστο να φύγω στον ύπνο μου, κανένα χάπι δε βοηθάει.
Ποιο εκανες; Εμενα με κλεισαν για pfizer. Εκανε και ο πατερας μου ετων 82 φαιζερ, στην πρωτη δοση ανετος εκοψε και κατι ξυλα μετα, στην δευτερη δοση το ιδιο ανετος μονο που εβγαλε ερπη στο χειλος για δυο μερουλες
Το ΑΩ με βαρέσανε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Γιάννης

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 13 Μάιος 2021, 15:46

sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2021, 15:33
αισθάνομαι ότι έχει γαμηθεί το είναι μου, σκέψου τον χειρότερο πονοκέφαλο που είχες ποτέ σου + την μεγαλύτερη αίσθηση αδυναμίας και πολλαπλασίασε με την ταχύτητα του φωτός.
Σαν το επόμενο πρωί μετά από ολονύχτια μπεκροποσία στο Μάντσεστερ, από αυτές που αρχίζουν με "καναδυό χαλαρές μπυρίτσες" και καταλήγουν με τεκίλες τα ξημερώματα.

Εντάξει, θα επωφεληθούμε από την πολυετή προπόνηση.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μάιος 2021, 16:34

Γιάννης έγραψε:
13 Μάιος 2021, 15:46
sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2021, 15:33
αισθάνομαι ότι έχει γαμηθεί το είναι μου, σκέψου τον χειρότερο πονοκέφαλο που είχες ποτέ σου + την μεγαλύτερη αίσθηση αδυναμίας και πολλαπλασίασε με την ταχύτητα του φωτός.
Σαν το επόμενο πρωί μετά από ολονύχτια μπεκροποσία στο Μάντσεστερ, από αυτές που αρχίζουν με "καναδυό χαλαρές μπυρίτσες" και καταλήγουν με τεκίλες τα ξημερώματα.

Εντάξει, θα επωφεληθούμε από την πολυετή προπόνηση.
Ναι, μοιάζει αρκετά με χανγκόβερ αλλά σε εμένα βγήκε αρκετά χειρότερα νομίζω, ήδη αρχίζω να την παλεύω αλλά μου έχει μείνει η κόπωση.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 13 Μάιος 2021, 16:56

sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2021, 16:34
Γιάννης έγραψε:
13 Μάιος 2021, 15:46
sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2021, 15:33
αισθάνομαι ότι έχει γαμηθεί το είναι μου, σκέψου τον χειρότερο πονοκέφαλο που είχες ποτέ σου + την μεγαλύτερη αίσθηση αδυναμίας και πολλαπλασίασε με την ταχύτητα του φωτός.
Σαν το επόμενο πρωί μετά από ολονύχτια μπεκροποσία στο Μάντσεστερ, από αυτές που αρχίζουν με "καναδυό χαλαρές μπυρίτσες" και καταλήγουν με τεκίλες τα ξημερώματα.

Εντάξει, θα επωφεληθούμε από την πολυετή προπόνηση.
Ναι, μοιάζει αρκετά με χανγκόβερ αλλά σε εμένα βγήκε αρκετά χειρότερα νομίζω, ήδη αρχίζω να την παλεύω αλλά μου έχει μείνει η κόπωση.
Brothers in astrazeneca.

Μας συνδέει ένα ευνουχισμένο στέλεχος κορωνοϊού. :vp01:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μάιος 2021, 17:06

stavmanr έγραψε:
13 Μάιος 2021, 16:56
sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2021, 16:34
Γιάννης έγραψε:
13 Μάιος 2021, 15:46


Σαν το επόμενο πρωί μετά από ολονύχτια μπεκροποσία στο Μάντσεστερ, από αυτές που αρχίζουν με "καναδυό χαλαρές μπυρίτσες" και καταλήγουν με τεκίλες τα ξημερώματα.

Εντάξει, θα επωφεληθούμε από την πολυετή προπόνηση.
Ναι, μοιάζει αρκετά με χανγκόβερ αλλά σε εμένα βγήκε αρκετά χειρότερα νομίζω, ήδη αρχίζω να την παλεύω αλλά μου έχει μείνει η κόπωση.
Brothers in astrazeneca.

Μας συνδέει ένα ευνουχισμένο στέλεχος κορωνοϊού. :vp01:
Βάρεσες και συ σταβ;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39398
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 13 Μάιος 2021, 17:07

Bill Hicks έγραψε:
13 Μάιος 2021, 14:12
άντε κλείδωσ'το κιόλας το ρημάδι ν'ανοίξουμε άλλο, αυτή είναι στο ΟΡ.

εντωμεταξύ αφού μας έβγαλε τα μάτια με τον τίτλο τόσο καιρό, ούτε αυτό δεν πέτυχε ο Αρίστος:
Θυμίζουμε οτι η 65χρονη μόλις είχε κάνει την πρώτη δόση στο εμβολιαστικό κέντρο στο Ίλιον και μετά το καθιερωμένο 15λεπτο αναχώρησε για το σπίτι της.

Βγαίνοντας όμως έξω, άρχισε να νιώθει μία αδιαθεσία και μέσα σε λίγα λεπτά κατέρρευσε και έχασε την ζωή της, παρά τις προσπάθειες που κατέβαλαν οι γιατροί για να την επαναφέρουν.
δεν πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε ΑΖ (sic),
πέθανε λίγα λεπτά μετά που έφυγε αφού είχε ήδη κάτσει μέσα 15λεπτο! :003:


Και καπου εδω να θυμισω την παραιτηση καθηγητη απο τη συγκεκριμενη Επιτροπη μετα την αθωωση του εμβολιου σε αλλο περιστατικο θανατου.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39398
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 13 Μάιος 2021, 17:10

sys3x έγραψε:
13 Μάιος 2021, 15:33
Sid Vicious έγραψε:
12 Μάιος 2021, 20:26
Αρίστος έγραψε:
12 Μάιος 2021, 18:06

θα πιεζατε την κυβερνησαρα σας
Και αλλη παρενεργεια του astra zeneca, μετετρεψε τον waldorf σε νεοδημοκρατη :-?
Ένα πράμα θα σε πω, στις δύο ή ώρα τα μεσάνυχτα άρχισε απότομα να μου τα σκάει το μπόλι, μέχρι και τις μία και πενήντα εννέα ήμουν καλλίτερα από ποτέ, από εκείνη την στιγμή μέχρι και τώρα που σου γράφω αισθάνομαι ότι έχει γαμηθεί το είναι μου, σκέψου τον χειρότερο πονοκέφαλο που είχες ποτέ σου + την μεγαλύτερη αίσθηση αδυναμίας και πολλαπλασίασε με την ταχύτητα του φωτός. Πλησιάζει.
Είμαι στο μπαλκόνι, φοράω δύο μάλλινες ζακέτες, κρυώνω και μετά βίας έστριψα ένα τσιγάρο και κοιτάω το φραπόγαλο, αυτό μόνο σου λέω, ούτε το φραπόγαλο δε κατεβαίνει.
:a040:
Ελπίζω να γίνω καλά μέχρι αύριο - μεθαύριο ή τουλάχιστο να φύγω στον ύπνο μου, κανένα χάπι δε βοηθάει.


Συντομα γερος και δυνατος..

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών