Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24497
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 08 Μάιος 2021, 09:51

Εγώ όταν εμβολιαστεί σκοπεύω να τα γράψω όλα στ' αρχιδια μου. Ένα χρόνο τώρα έχω την πανδημία κι έχω και τους ψεκ να κάνουν τα πάντα για να γίνει χειρότερη ε συγνώμη αλλά αν βρεθούμε σε φάση να έχω εγώ ανοσία και να μην έχουν αυτοί σε αρρώστια που επιμένουν να μην παίρνουν στα σοβαρά καταλαβαίνετε δεν είμαι και η Μητέρα Τερέζα.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Μάιος 2021, 10:07

Αρίστος έγραψε:
08 Μάιος 2021, 04:50
Οσο για τους υπερμαχους της ασφαλειας του Astrazeneca δεν υπαρχει μεγαλυτερη ηττα απο την αποφαση της Βρετανιας να σταματησει να το χορηγει στους κατω των 40.

.
"Μόνο ένας στο 1 εκατομμύριο Βρετανούς που έκανε και τη δεύτερη δόση του εμβολίου της AstraZeneca κατά του κορονοϊού παρουσίασε θρομβοεμβολικό επεισόδιο. "
"Ο κίνδυνος παραμένει ελάχιστος σύμφωνα με την βρετανική Ρυθμιστική Αρχή Υγείας, η οποία για λόγους σύγκρισης, ανέφερε ότι υπολογίζεται πως κάθε χρόνο έξι στις 10.000 γυναίκες εμφανίζουν θρόμβωση εξαιτίας των αντισυλληπτικών χαπιών. "
https://www.capital.gr/diethni/3543832/ ... -thrombosi

Φοβερή ήττα για το εμβόλιο...

Σε διπλό εμβολιασμό, 1 σε κάθε 1.000.000 είχε επιπλοκές, την ίδια στιγμή που τα αντισυλληπτικά παράγουν 6 στις 10.000 περιπτώσεις θρομβώσεις ετησίως.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 08 Μάιος 2021, 10:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


CRWH
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 19 Μαρ 2020, 23:58
Phorum.gr user: CRWH

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CRWH » 08 Μάιος 2021, 10:22

foscilis έγραψε:
08 Μάιος 2021, 09:51
Εγώ όταν εμβολιαστεί σκοπεύω να τα γράψω όλα στ' αρχιδια μου. Ένα χρόνο τώρα έχω την πανδημία κι έχω και τους ψεκ να κάνουν τα πάντα για να γίνει χειρότερη ε συγνώμη αλλά αν βρεθούμε σε φάση να έχω εγώ ανοσία και να μην έχουν αυτοί σε αρρώστια που επιμένουν να μην παίρνουν στα σοβαρά καταλαβαίνετε δεν είμαι και η Μητέρα Τερέζα.
:goodpost:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Μάιος 2021, 10:26

foscilis έγραψε:
08 Μάιος 2021, 09:51
Εγώ όταν εμβολιαστεί σκοπεύω να τα γράψω όλα στ' αρχιδια μου. Ένα χρόνο τώρα έχω την πανδημία κι έχω και τους ψεκ να κάνουν τα πάντα για να γίνει χειρότερη ε συγνώμη αλλά αν βρεθούμε σε φάση να έχω εγώ ανοσία και να μην έχουν αυτοί σε αρρώστια που επιμένουν να μην παίρνουν στα σοβαρά καταλαβαίνετε δεν είμαι και η Μητέρα Τερέζα.
Σωστά.
Το θέμα είναι ότι ο κορωνοϊός δεν θα φύγει. Θα μετατραπεί σε μία ...γρίπη όταν αποκτήσουμε την κλασική ανοσία. Θα ζούμε μαζί του. Δεν θα υπάρχει έλληνας που δεν θα τον περνά μία φορά στην 2-3ετία.
Κάποιοι σκέφτονται "έλα μωρέ, δεν με έπιασε φέτος".

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34696
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2021, 10:29

foscilis έγραψε:
08 Μάιος 2021, 09:51
Εγώ όταν εμβολιαστεί σκοπεύω να τα γράψω όλα στ' αρχιδια μου. Ένα χρόνο τώρα έχω την πανδημία κι έχω και τους ψεκ να κάνουν τα πάντα για να γίνει χειρότερη ε συγνώμη αλλά αν βρεθούμε σε φάση να έχω εγώ ανοσία και να μην έχουν αυτοί σε αρρώστια που επιμένουν να μην παίρνουν στα σοβαρά καταλαβαίνετε δεν είμαι και η Μητέρα Τερέζα.
Δεν είναι όμως λογική αυτή.Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να τιμωρήσεις τους ψεκ χωρίς να την πληρώσεις και ο ίδιος.
Είτε θα το τραβήξεις τόσο πολύ που θα είσαι στις περιπτώσεις που θα κολλήσουν παρά τον εμβολιασμό είτε παρ όλα όσα κάνεις δεν θα κολλήσεις.Στην πρώτη περίπτωση τιμωρείς τους ψεκ που θα κολλήσεις και αυτοτιμωρείσαι και στην δεύτερη δεν γίνεται τίποτα.
Μόνο η κυβέρνηση μπορεί να θεσμοθετήσει κίνητρα και τιμωρίες ανάλογα με τον εμβολιασμό και τον ψεκασμό και να τιμωρήσει πραγματικά με απαγόρευση ταξιδιών,εργασίας ή θεαμάτων τους ψεκ.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Μάιος 2021, 10:32

Κάθε ένας από αυτούς που αποκαλείτε "ψεκ" έχει τους δικούς του προσωπικούς λόγους για να συμπεριφέρεται με αυτό τον ψεύτικο, επίπλαστο τρόπο. Άλλος ψάχνει γκόμενα και του φταιν τα lockdown, άλλος χάνει χρήματα επειδή έπεσε η μαύρη αγορά στην οποία δραστηριοποιούνταν κλπ.

Η αιτιολογία "ψεκ" δίνει ένα ισχυρό άλλοθι στην προσωπική ευθύνη των εγωπαθητικών προτιμήσεων έναντι της κοινής μας υγείας.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32537
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 08 Μάιος 2021, 10:39

stavmanr έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:32
Κάθε ένας από αυτούς που αποκαλείτε "ψεκ" έχει τους δικούς του προσωπικούς λόγους για να συμπεριφέρεται με αυτό τον ψεύτικο, επίπλαστο τρόπο. Άλλος ψάχνει γκόμενα και του φταιν τα lockdown, άλλος χάνει χρήματα επειδή έπεσε η μαύρη αγορά στην οποία δραστηριοποιούνταν κλπ.

Η αιτιολογία "ψεκ" δίνει ένα ισχυρό άλλοθι στην προσωπική ευθύνη των εγωπαθητικών προτιμήσεων έναντι της κοινής μας υγείας.
οι περισσοτεροι ειναι απλως ηλιθιοι. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24497
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 08 Μάιος 2021, 10:41

stavmanr έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:32
Κάθε ένας από αυτούς που αποκαλείτε "ψεκ" έχει τους δικούς του προσωπικούς λόγους για να συμπεριφέρεται με αυτό τον ψεύτικο, επίπλαστο τρόπο.
Το ξέρουμε. Τους έχουμε μάθει όλους. Γιατί κάθε φορά που έχουμε μια κρίση δε μας φτάνει που τρώμε την κρίση στη μάπα, πρέπει να εκτελούμε και χρέη απλήρωτου ή μάλλον πληρωνοντος ψυχοθεραπευτη για τον κάθε παπάρα.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Μάιος 2021, 10:43

Ασέβαστος έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:39
stavmanr έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:32
Κάθε ένας από αυτούς που αποκαλείτε "ψεκ" έχει τους δικούς του προσωπικούς λόγους για να συμπεριφέρεται με αυτό τον ψεύτικο, επίπλαστο τρόπο. Άλλος ψάχνει γκόμενα και του φταιν τα lockdown, άλλος χάνει χρήματα επειδή έπεσε η μαύρη αγορά στην οποία δραστηριοποιούνταν κλπ.

Η αιτιολογία "ψεκ" δίνει ένα ισχυρό άλλοθι στην προσωπική ευθύνη των εγωπαθητικών προτιμήσεων έναντι της κοινής μας υγείας.
οι περισσοτεροι ειναι απλως ηλιθιοι. :102:
Σε εμένα πάντως η αθώωση λόγω ανοησίας δεν περνά. :102:
Δεν έχω βρει ούτε έναν που να υποστηρίζει τέτοιες θεωρίες και να είναι ηλίθιος σε βαθμό ανικανότητας να σκεφτεί.
Αντιθέτως, σε κάθε έναν διακρίνεις φοβικά σύνδρομα, προσωπικές επιδιώξεις, κερδοσκοπία κλπ., ανάλογα με την περίπτωση.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6687
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 08 Μάιος 2021, 10:45

Φαντάσου, λέει, να εμφανιστεί στο φόρουμ ένας γενετιστής ή, μοριακός βιολόγος ή, έστω, ένας λοιμωξιολόγος ή επιδημιολόγος ρε αδερφέ και να προσπαθήσει να μας εξηγήσει, σε επιστημονική βάση, πως έχουν τα πράγματα.
Την γ@μησε ο άνθρωπος...
Θα πέσουν πάνω του οι ειδικότεροι των ειδικών του φόρουμ (το 90% των μετεχόντων δηλαδή) και θα του τρίψουν στην μούρη τις δικές τους αναλύσεις, μελέτες και εκτιμήσεις, που βασίζονται στις εκτεταμένες ιντερνετικές σπουδές και στα δεκάδες ντοκτορά που διαθέτουν λόγω επιμελούς διαβάσματος της iatropaideias.net και λόγω των δεκάδων likes που έχουν πατήσει στις ειδικές ανώτατες ιατρικές σχολές του facebook.

Τι να σας πει ένα γενετιστής για την λειτουργία του DNA, του m-RNA, ή για τα γονίδια;
Σε σας ρε; Σε σας τους ειδικοτερους των ειδικών; Θα τολμήσει ένας μοριακός βιολόγος να αναμετρηθεί με ένα βιογραφικό σαν το δικό σας;
:sal9:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32537
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 08 Μάιος 2021, 10:45

stavmanr έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:43
Ασέβαστος έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:39
stavmanr έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:32
Κάθε ένας από αυτούς που αποκαλείτε "ψεκ" έχει τους δικούς του προσωπικούς λόγους για να συμπεριφέρεται με αυτό τον ψεύτικο, επίπλαστο τρόπο. Άλλος ψάχνει γκόμενα και του φταιν τα lockdown, άλλος χάνει χρήματα επειδή έπεσε η μαύρη αγορά στην οποία δραστηριοποιούνταν κλπ.

Η αιτιολογία "ψεκ" δίνει ένα ισχυρό άλλοθι στην προσωπική ευθύνη των εγωπαθητικών προτιμήσεων έναντι της κοινής μας υγείας.
οι περισσοτεροι ειναι απλως ηλιθιοι. :102:
Σε εμένα πάντως η αθώωση λόγω ανοησίας δεν περνά. :102:
Δεν έχω βρει ούτε έναν που να υποστηρίζει τέτοιες θεωρίες και να είναι ηλίθιος σε βαθμό ανικανότητας να σκεφτεί.
Αντιθέτως, σε κάθε έναν διακρίνεις φοβικά σύνδρομα, προσωπικές επιδιώξεις, κερδοσκοπία κλπ., ανάλογα με την περίπτωση.
καμμια αθωωση.

αλλα εξακολουθει να ειναι ηλιθιος αυτος που δεν νοιαζεται αν πεθανει προκειμενου να κονομησει, η να γαμησει κλπ. γιατι ο πεθαμενος δε γαμησε ποτε. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Μάιος 2021, 10:50

Ασέβαστος έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:45
stavmanr έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:43
Ασέβαστος έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:39

οι περισσοτεροι ειναι απλως ηλιθιοι. :102:
Σε εμένα πάντως η αθώωση λόγω ανοησίας δεν περνά. :102:
Δεν έχω βρει ούτε έναν που να υποστηρίζει τέτοιες θεωρίες και να είναι ηλίθιος σε βαθμό ανικανότητας να σκεφτεί.
Αντιθέτως, σε κάθε έναν διακρίνεις φοβικά σύνδρομα, προσωπικές επιδιώξεις, κερδοσκοπία κλπ., ανάλογα με την περίπτωση.
καμμια αθωωση.

αλλα εξακολουθει να ειναι ηλιθιος αυτος που δεν νοιαζεται αν πεθανει προκειμενου να κονομησει, η να γαμησει κλπ. γιατι ο πεθαμενος δε γαμησε ποτε. :102:
Βρε μιλάς για λαό που είχε το μισό πληθυσμό καπνιστές. Τι να πει ο καρκίνος κι ο θάνατος μπροστά στη μαγκιά του έλληνα;

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4750
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 08 Μάιος 2021, 11:41

Αρίστος έγραψε:
08 Μάιος 2021, 04:23
Bill Hicks έγραψε:
07 Μάιος 2021, 21:56
Αρίστος έγραψε:
07 Μάιος 2021, 20:33

Παπαρολογειτε, εγω δουλευω το καλοκαιρι σε διαφημισεις δημοσιων θεαματων και αν μας ξανακλεισουν την εβαψα.

Ομως βλεπω πως οι ιδιοι οι ειδικοι ανησυχουν.

Παυλάκης: Κίνδυνος για νέο κύμα πανδημίας το καλοκαίρι – Τι είπε για τα εμβόλια

https://www.megatv.com/2021/05/05/payla ... a-emvolia/

.
οποιοσδήποτε "ειδικός" δίνει συνεντεύξεις, εκτός δελτίων τύπου ως υπεύθυνος αρμόδιος, είναι παπάρας.

σιγά μην ασχολούμαστε με τα ήξεις αφήξεις τού κάθε παπάρα:
Αν υπάρξει άλλο τεράστιο κύμα, θα ξανά κλείσουν όσα ανοίγουν. Το θέμα είναι να μην υπάρξει.


Επειδη προβλεψα οτι θα γκρινιαξεις σου ειχα βρει απο πριν και δευτερο αλλα δεν τον προσεξες.

Καπραβέλος: Τέλη Μαΐου θα δούμε τρομακτική έκρηξη νεκρών

https://www.tribune.gr/greece/news/arti ... ekron.html

Και η ερωτηση παραμενει, συναδει μια τετοια εξελιξη με την αποτελεσματικοτητα των εμβολιων;

.
μπα, το'χα δει αλλά βαρέθηκα να σχολιάσω. τις ίδιες άρες-μάρες-κουκουνάρες λέει κι αυτός:

«Δεν είμαι κατά του ανοίγματος αλλά πιστεύω ότι αυτό ότι αν αυτό δεν γίνει :vp5: τηρώντας όλα τα μέτρα που απαιτούνται τότε θα δημιουργηθεί ένα χάος μέχρι να αποκτήσουμε ανοσία από τα εμβόλια»

εκτός αν είναι κι αυτός συνένοχος στην τρομακτική έκρηξη νεκρών που θα δούμε εφόσον δεν είναι κατά τού ανοίγματος. :roll:

άσε που δεν αμφισβητεί την ανοσία απ'τα εμβόλια αλλά ανησυχεί αν θα την αποκτήσουμε εγκαίρως (που ούτε κι αυτό είναι σωστό καθώς ξέρουμε ότι δεν είναι το μόνο που χρειάζεται).
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39332
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Μάιος 2021, 11:43

stavmanr έγραψε:
08 Μάιος 2021, 10:07
Αρίστος έγραψε:
08 Μάιος 2021, 04:50
Οσο για τους υπερμαχους της ασφαλειας του Astrazeneca δεν υπαρχει μεγαλυτερη ηττα απο την αποφαση της Βρετανιας να σταματησει να το χορηγει στους κατω των 40.

.
"Μόνο ένας στο 1 εκατομμύριο Βρετανούς που έκανε και τη δεύτερη δόση του εμβολίου της AstraZeneca κατά του κορονοϊού παρουσίασε θρομβοεμβολικό επεισόδιο. "
"Ο κίνδυνος παραμένει ελάχιστος σύμφωνα με την βρετανική Ρυθμιστική Αρχή Υγείας, η οποία για λόγους σύγκρισης, ανέφερε ότι υπολογίζεται πως κάθε χρόνο έξι στις 10.000 γυναίκες εμφανίζουν θρόμβωση εξαιτίας των αντισυλληπτικών χαπιών. "
https://www.capital.gr/diethni/3543832/ ... -thrombosi

Φοβερή ήττα για το εμβόλιο...

Σε διπλό εμβολιασμό, 1 σε κάθε 1.000.000 είχε επιπλοκές, την ίδια στιγμή που τα αντισυλληπτικά παράγουν 6 στις 10.000 περιπτώσεις θρομβώσεις ετησίως.


Κι αυτα που βαζω ειναι μονο μεχρι τις 5 Απριλιου.

Βρετανία: 626.087 παρενέργειες και 847 συνδεόμενοι θάνατοι από τα εμβόλια κατά του Covid-19! (βίντεο)

Από την έναρξη του εμβολιασμού στις 8 Δεκεμβρίου έως τις 5 Απριλίου, σύμφωνα με την κυβέρνηση, εμφανίστηκαν 626.087 ανεπιθύμητες παρενέργειες, στους 31,6 εκατομμύρια (με μία φορά) και 5,5 εκατομμύρια (δύο φορές) εμβολιασμένους, εκ των οποίων 132.528 με το Biontech / Pfizer και 492.105 με αυτό του AstraZeneca.

Αυτό σημαίνει ότι ένας στους 50 εμβολιασμένους εμφάνισε παρενέργειες όπως και ψυχιατρικές διαταραχές (11.000), επιληπτικές κρίσεις (771) και εγκεφαλικές αιμορραγίες (δώδεκα). Αλλά υπήρχαν επίσης και νεκροί, 847 ανθρώποι.

https://www.pronews.gr/kosmos/981451_an ... es-kai-847


Φυσικα στη μπανανια που λεγεται Ελλαδα το να γινει μια ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ καταγραφη παρενεργειων και θανατων οπως στη Βρετανια ειναι αδιανοητο. Οπως και ειναι αδιανοητο να ληφθει αποφαση να σταματησουν οι εμβολιασμοι κατω των 40 που αποφασισε η Βρετανια παροτι ζημιωνει το προφιλ του εθνικου της εμβολιου.

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών