Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40705
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Απρ 2021, 20:32

Λοξίας έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:12
Τελικά Χέλη, δίνεις ευκαιρία σε όσους δεν ξέρουν πως να περάσουν τον καραντινάτο χρόνο τους, να διασκεδάζουν με τις πιρουέτες σου... :lol:
hellegennes έγραψε:
15 Απρ 2021, 19:02
Δεν ισχυρίστηκα ότι δόθηκε σε εσένα.
Όχι βέβαια, δεν ισχυρίστηκες κάτι τέτοιο. Άλλο ισχυρίστηκες...
hellegennes έγραψε:
15 Απρ 2021, 15:56
Θα ξέχασαν να σ'το πουν ή δεν θα το θυμάσαι γιατί ήσουν πολύ προσηλωμένος στα νέα σου θρησκευτικά καθήκοντα.
Εμένα το είπαν και στους παππούδες μου και στον πατέρα μου και σε όσους ξέρω που εμβολιάστηκαν.
Και...
hellegennes έγραψε:
15 Απρ 2021, 18:39
Μπροστά ήμουν, αλλά κάτι θα ξέρεις παραπάνω.
Δηλαδή ισχυρίστηκες πως το ιατρικό προσωπικό έδωσε τέτοιες οδηγίες στους παπούδες σου. στον πατέρα σου και σε όσους ξέρεις που εμβολιάστηκαν. Και, για να τεκμηρώσεις τον ισχυρισμό σου, δήλωσες ότι ήσουν μπροστά!

Χέλη, αλήθεια ήσουν μπροστά όταν έκαναν εμβόλιο οι παπούδες σου, ο πατέρας σου και σε όσους ξέρεις που εμβολιάστηκαν;
Μπέσα για μπέσα;
Και με ποιά ιδιότητα ρε συ Χέλη σου επέτρεψαν να παρευρίσκεσαι στους εμβολιασμούς; :lol:
Μαζί πήγαμε. Αυτές τις οδηγίες μάς έδωσαν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40705
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Απρ 2021, 20:33

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:19
Aπ' ό,τι κατάλαβα οι πιο φανατικοί αντιεμβολιαστές σκοπεύουν να τεκνοποιούν ασυστόλως τα επόμενα χρόνια.
Νόμιζα ότι έχεις περάσει την κλιμακτήριο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Απρ 2021, 20:42

GoBack έγραψε:
15 Απρ 2021, 19:28
Αρίστος έγραψε:
15 Απρ 2021, 19:27
αλλα το προβλημα ειναι αν το γενετικο υλικο του RNA προσκολληθει στο DNA
Πιστευω το εθεσες πολυ ωραια και επιστημονικα
ουτε ταριφας δεν θα το εξηγουσε καλυτερα.

αυστραλος ταριφας μαλιστα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21170
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 15 Απρ 2021, 20:45

Ασέβαστος έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:42
GoBack έγραψε:
15 Απρ 2021, 19:28
Αρίστος έγραψε:
15 Απρ 2021, 19:27
αλλα το προβλημα ειναι αν το γενετικο υλικο του RNA προσκολληθει στο DNA
Πιστευω το εθεσες πολυ ωραια και επιστημονικα
ουτε ταριφας δεν θα το εξηγουσε καλυτερα.

αυστραλος ταριφας μαλιστα.
Τι έχουν οι Αυστραλοί ταρίφες, οδηγούν πιωμένοι;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Απρ 2021, 20:49

sharp έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:45
Ασέβαστος έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:42
GoBack έγραψε:
15 Απρ 2021, 19:28


Πιστευω το εθεσες πολυ ωραια και επιστημονικα
ουτε ταριφας δεν θα το εξηγουσε καλυτερα.

αυστραλος ταριφας μαλιστα.
Τι έχουν οι Αυστραλοί ταρίφες, οδηγούν πιωμένοι;
εσωτερικο αστειο, αφορα κατι ροντβαιλερ που προσπαθουσε να πουλησει, δεν ξες εσυ.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Απρ 2021, 20:51

hellegennes έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:19
Aπ' ό,τι κατάλαβα οι πιο φανατικοί αντιεμβολιαστές σκοπεύουν να τεκνοποιούν ασυστόλως τα επόμενα χρόνια.
Νόμιζα ότι έχεις περάσει την κλιμακτήριο.
Ναι, την πέρασα. Αυτό που διαπιστώνω όμως ότι τα κλιμακτηριακά συμπτώματα είναι σήμερα διακριτά σε άρρενες ανεξαρτήτως ηλικίας. Θάμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 15 Απρ 2021, 20:51

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:19
Aπ' ό,τι κατάλαβα οι πιο φανατικοί αντιεμβολιαστές σκοπεύουν να τεκνοποιούν ασυστόλως τα επόμενα χρόνια.
Δεν βρήκα χάρακα 20 εκατοστών, αλλα μια μετροταινία που έχω για μερεμέτια.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

sharp
Δημοσιεύσεις: 21170
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 15 Απρ 2021, 20:58

Τι θα γίνει με την σχέση αγάπης-μίσους των Ελλήνων προς τη Μαμά, ακόμη να λυθεί;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40705
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Απρ 2021, 21:11

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:51
hellegennes έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:19
Aπ' ό,τι κατάλαβα οι πιο φανατικοί αντιεμβολιαστές σκοπεύουν να τεκνοποιούν ασυστόλως τα επόμενα χρόνια.
Νόμιζα ότι έχεις περάσει την κλιμακτήριο.
Ναι, την πέρασα. Αυτό που διαπιστώνω όμως ότι τα κλιμακτηριακά συμπτώματα είναι σήμερα διακριτά σε άρρενες ανεξαρτήτως ηλικίας. Θάμα.
Ναι, το έχω παρατηρήσει και επισημάνει πολλές φορές ότι ο foscilis περνάει κλιμακτήριο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21170
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 15 Απρ 2021, 21:16

hellegennes έγραψε:
15 Απρ 2021, 21:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:51
hellegennes έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:33


Νόμιζα ότι έχεις περάσει την κλιμακτήριο.
Ναι, την πέρασα. Αυτό που διαπιστώνω όμως ότι τα κλιμακτηριακά συμπτώματα είναι σήμερα διακριτά σε άρρενες ανεξαρτήτως ηλικίας. Θάμα.
Ναι, το έχω παρατηρήσει και επισημάνει πολλές φορές ότι ο foscilis περνάει κλιμακτήριο.
:lol: Αμ πες ότι δεν σού κάθεται τελευταία και γι αυτό κάνεις έτσι

:oops: εννοείται ότι αστειεύομαι

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 15 Απρ 2021, 21:20

hellegennes έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:32
Λοξίας έγραψε:
15 Απρ 2021, 20:12
Τελικά Χέλη, δίνεις ευκαιρία σε όσους δεν ξέρουν πως να περάσουν τον καραντινάτο χρόνο τους, να διασκεδάζουν με τις πιρουέτες σου... :lol:
hellegennes έγραψε:
15 Απρ 2021, 19:02
Δεν ισχυρίστηκα ότι δόθηκε σε εσένα.
Όχι βέβαια, δεν ισχυρίστηκες κάτι τέτοιο. Άλλο ισχυρίστηκες...
hellegennes έγραψε:
15 Απρ 2021, 15:56
Θα ξέχασαν να σ'το πουν ή δεν θα το θυμάσαι γιατί ήσουν πολύ προσηλωμένος στα νέα σου θρησκευτικά καθήκοντα.
Εμένα το είπαν και στους παππούδες μου και στον πατέρα μου και σε όσους ξέρω που εμβολιάστηκαν.
Και...
hellegennes έγραψε:
15 Απρ 2021, 18:39
Μπροστά ήμουν, αλλά κάτι θα ξέρεις παραπάνω.
Δηλαδή ισχυρίστηκες πως το ιατρικό προσωπικό έδωσε τέτοιες οδηγίες στους παπούδες σου. στον πατέρα σου και σε όσους ξέρεις που εμβολιάστηκαν. Και, για να τεκμηρώσεις τον ισχυρισμό σου, δήλωσες ότι ήσουν μπροστά!

Χέλη, αλήθεια ήσουν μπροστά όταν έκαναν εμβόλιο οι παπούδες σου, ο πατέρας σου και σε όσους ξέρεις που εμβολιάστηκαν;
Μπέσα για μπέσα;
Και με ποιά ιδιότητα ρε συ Χέλη σου επέτρεψαν να παρευρίσκεσαι στους εμβολιασμούς; :lol:
Μαζί πήγαμε. Αυτές τις οδηγίες μάς έδωσαν.
:smt005::smt005::smt005:
Να 'σαι καλά... :smt005:

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4799
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 15 Απρ 2021, 21:29

hellegennes έγραψε:
15 Απρ 2021, 16:28


Όχι, γιατί συγκρίνεις διαφορετικές επιδημιολογικές πορείες. Αυτό το γράφημα λέει καλύτερα την αλήθεια, που δεν θες να δεις, η οποία είναι ότι τα κρούσματα στην Εσθονία άρχισαν να ανεβαίνουν έναν μήνα μετά την κορύφωση του κύματος στο Ισραήλ, έπιασαν κορυφή 2 μήνες μετά την κορύφωση στο Ισραήλ και έκτοτε πέφτουν πολύ πιο απότομα από ό,τι στο Ισραήλ:

https://ourworldindata.org/explorers/co ... ry=ISR~EST

Θα μπορούσα να επικαλεστώ και το γεγονός ότι αυτό ήταν το πρώτο κύμα για την Εσθονία και ο πληθυσμός της παρθένος, αλλά δεν χρειάζεται.
μήπως να κοιτούσαμε την λογαριθμική κλίμακα για το ποιος έπεσε πιο απότομα; :D

Εικόνα

https://ourworldindata.org/explorers/co ... ry=ISR~EST
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 15 Απρ 2021, 21:31

Λοξίας έγραψε:
15 Απρ 2021, 17:48
hellegennes έγραψε:
14 Απρ 2021, 00:56
{...}
..., γιατί όσοι εμβολιάζονται καλούνται να μην μετακινούνται καθόλου για το επόμενο διάστημα και να προσέχουν ακόμα περισσότερο, γιατί το ανοσοποιητικό τους είναι πιο ευάλωτο.
Ώπα Χέλη...είτε εσύ λες μαλακίες, είτε σου είπαν μαλακίες (και τις αναμεταδίδεις), είτε το ιατρικό προσωπικό που συμβούλεψε εμένα, την σύντροφό μου, τους συγγενείς μου και τους φίλους μου (συνολικά πάνω από 15 άτομα), είναι άσχετο και σκιτζήδες...
Σε κανέναν από εμάς δεν δόθηκε τέτοια οδηγία. Δεδομένο.
Και, πόσω μάλλον, δεν μας γνωστοποιήθηκε πως το ανοσοποιητικό μας είναι τώρα "πιο ευάλωτο".

Με ένα πρόχειρο ψάξιμο, δεν βρήκα να υπάρχει κάποια τέτοια οδηγία σαν και αυτήν που ισχυρίζεσαι.
Το κοντινότερο που υπάρχει είναι αυτό:
Δεν γνωρίζουμε ακόμα αν όσοι εμβολιαστούν με τα νέα εμβόλια μπορεί να μολυνθούν από τον ιό και να είναι ασυμπτωματικοί, άρα μπορεί ακόμα να μεταδίδουν υπό αυτές τις συνθήκες τον ιό. Για αυτό είναι σημαντικό ακόμα και όσοι εμβολιαστούν να εφαρμόζουν τα υπόλοιπα μέτρα δημόσιας υγείας κατά του νέου ιού, δηλαδή τη χρήση μάσκας, την τήρηση κοινωνικής απόστασης, την τακτική και σχολαστική υγιεινή των χεριών και την καθαριότητα του χώρου όπου ζουν ή εργάζονται.
Πλην όμως ότι απέχει πολύ από αυτό που λες εσύ.

Μην απαντήσεις με Χεληγέννειους ελιγμούς... :P
Λοξία ,ήμουν παρών ως συνοδός του πατέρα στο 1ο εμβόλιo Pfizer στο Πανεπιστημιακό Λάρισας. Ισχύουν όσα γράφει ο Χέλης και αυστηρή σύσταση για χρήση μάσκας και εντός σπιτιού για μία εβδομάδα..

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Απρ 2021, 21:42

Στύγιος έγραψε:
15 Απρ 2021, 21:31
Λοξίας έγραψε:
15 Απρ 2021, 17:48
hellegennes έγραψε:
14 Απρ 2021, 00:56
{...}
..., γιατί όσοι εμβολιάζονται καλούνται να μην μετακινούνται καθόλου για το επόμενο διάστημα και να προσέχουν ακόμα περισσότερο, γιατί το ανοσοποιητικό τους είναι πιο ευάλωτο.
Ώπα Χέλη...είτε εσύ λες μαλακίες, είτε σου είπαν μαλακίες (και τις αναμεταδίδεις), είτε το ιατρικό προσωπικό που συμβούλεψε εμένα, την σύντροφό μου, τους συγγενείς μου και τους φίλους μου (συνολικά πάνω από 15 άτομα), είναι άσχετο και σκιτζήδες...
Σε κανέναν από εμάς δεν δόθηκε τέτοια οδηγία. Δεδομένο.
Και, πόσω μάλλον, δεν μας γνωστοποιήθηκε πως το ανοσοποιητικό μας είναι τώρα "πιο ευάλωτο".

Με ένα πρόχειρο ψάξιμο, δεν βρήκα να υπάρχει κάποια τέτοια οδηγία σαν και αυτήν που ισχυρίζεσαι.
Το κοντινότερο που υπάρχει είναι αυτό:
Δεν γνωρίζουμε ακόμα αν όσοι εμβολιαστούν με τα νέα εμβόλια μπορεί να μολυνθούν από τον ιό και να είναι ασυμπτωματικοί, άρα μπορεί ακόμα να μεταδίδουν υπό αυτές τις συνθήκες τον ιό. Για αυτό είναι σημαντικό ακόμα και όσοι εμβολιαστούν να εφαρμόζουν τα υπόλοιπα μέτρα δημόσιας υγείας κατά του νέου ιού, δηλαδή τη χρήση μάσκας, την τήρηση κοινωνικής απόστασης, την τακτική και σχολαστική υγιεινή των χεριών και την καθαριότητα του χώρου όπου ζουν ή εργάζονται.
Πλην όμως ότι απέχει πολύ από αυτό που λες εσύ.

Μην απαντήσεις με Χεληγέννειους ελιγμούς... :P
Λοξία ,ήμουν παρών ως συνοδός του πατέρα στο 1ο εμβόλιo Pfizer στο Πανεπιστημιακό Λάρισας. Ισχύουν όσα γράφει ο Χέλης και αυστηρή σύσταση για χρήση μάσκας και εντός σπιτιού για μία εβδομάδα..
Υπάρχει η περίπτωση να δίνουν αυτήν την οδηγία μόνον σε εμβολιασμένους πάνω από κάποια ηλικία με συγκεκριμένες παθήσεις, ευαίσθητη υγεία κλπ

Γιατί κι εγώ από τις συζητήσεις που έχω κάνει, ξέρω αυτά που αναφέρει ο Λοξίας.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 15 Απρ 2021, 21:48

Στύγιος έγραψε:
15 Απρ 2021, 21:31
Λοξία ,ήμουν παρών ως συνοδός του πατέρα στο 1ο εμβόλιo Pfizer στο Πανεπιστημιακό Λάρισας. Ισχύουν όσα γράφει ο Χέλης και αυστηρή σύσταση για χρήση μάσκας και εντός σπιτιού για μία εβδομάδα..
Χάρε, συνοδός ξεσυνοδός, "μέσα" δεν σε αφήνουν κατά την διάρκεια του εμβολιασμού.
Πριν από εμένα ήταν ένας ηλικωμένος που ήρθε περπατώντας με το Π και συνοδευόμενος-υποβοηθούμενος από την κόρη του.
Στο δωμάτιο των εμβολιασμών, τον συνδόδευσε-υποβοήθησε ένας νοσηλευτής. ΔΕΝ επέτρεψαν στην κόρη του να μπει "μέσα".
ΟΛΟΙ, μα ΟΛΟΙ, παραμέναμε εκτός του κτιρίου. Όχι μέσα και στους διαδρόμους αναμονής.
Και μόλις έκανες το εμβόλιο, πάλι έξω σε πέταγαν.
Δεν μπορώ να φανταστώ ότι σε κάθε εμβολιαστικό κέντρο δεν ακολουθούν τις οδηγίες και κάνουν ό,τι τους κατέβει στο κεφάλι.
Ούτε μπορώ να φανταστώ πως το κάθε εμβολιαστικό κέντρο δίνει για οδηγίες ό,τι κατέβει στην κούτρα του κάθε γιατρού.

Σε τουλάχιστον 15 άτομα του άμεσου περιβάλλοντός μου, κανείς δεν δέχθηκε τέτοια οδηγία.
Και ούτε έχω ακούσει/διαβάσει για τέτοια σύσταση από επίσημη πηγή.
Αν όντως υπάρχει τέτοια οδηγία, τότε απλώς εγώ δεν την ξέρω καθώς δεν έλαβα τέτοια σύσταση.
Οπότε λέω κουταμάρες.
Γι' αυτό και μια τέτοια οδηγία θα ήθελα να την δω. Επίσημα. Όχι μου είπαν ή άκουσα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών