Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Απρ 2021, 23:26

Lestat έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:05
Παλι τα ιδια. Παλι βαζεις μεσα τους μηνες Ιανουαριο- Φεβρουαριο και σου ειχα εξηγησει οτι ειναι λαθος.
Δεν είναι καθόλου λάθος, γιατί ένα lag στους θανάτους δεν μπορείς να το αποδώσεις αργότερα στον κορωνοϊό γιατί έτσι. Αν δεν ήταν ο κορωνοϊός, δεν θα έληγε ο χρόνος με 7000 λιγότερους θανάτους. To 2018 και το 2019 ήταν δίπλα-δίπλα σε θνησιμότητα. Δεν συνέβη καμμιά σημαντική αύξηση το 2019 για να περιμένεις μείωση το 2020.
Lestat έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:05
Μπορεις να καταλαβεις απο αυτο οτι τα πλεοναζοντα θυματα στις περιοδους που αναφερομαστε ειναι 19 χιλιαδες. Και εφτασαν να ειναι 33.000 τον Δεκεμβριο;
Συγγνώμη, αλλά η μελέτη του ινστιτούτου έλεγε ότι το δίμηνο Μαρτίου Απριλίου έμειναν χωρίς καταγραφή 30.000 θάνατοι από covid. Τώρα ξαφνικά συμβιβάζεσαι με +33.000 στο σύνολο του έτους.
Lestat έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:05
Και τωρα που ειπα Δεκεμβριο, εσυ δεν ησουν που ελεγες να κανουμε λιγους μηνες υπομονη να βγει το πορισμα, γιατι δηθεν βαζουν ως θυματα του κορωνοιου ανθρωπους που πεθαναν απο άλλες αιτιες; Ε τελικα σωστα εκαναν και τα εβαζαν ως θυματα του κορωνοιου.
Και είχα δίκιο, γιατί με αυτήν την γελοιότητα έβγαλαν +100% θύματα από κορωνοϊό στο πρώτο κύμα, που όπως δείχνει η αθροιστική θνησιμότητα είναι εντελώς εκτός πραγματικότητας.

Επίσης, δεν ξέρω αν έβγαλαν αναλυτικούς θανάτους ανά αιτία, αλλά ο CDC που έβγαλε, δείχνει τρομερή αύξηση σε άλλες αιτίες θανάτου, που σχετίζονται με την καραντίνα και όχι με τον κορωνοϊό. Αντίστοιχα είναι πιθανόν και στην Ευρώπη τα στοιχεία.

Εσύ και το ιταλικό ινστιτούτο, από την άλλην, κάθε θάνατο παραπάνω από του 2019 τον λογίζετε σαν θάνατο από covid. Περιττό να πω ότι αυτό είναι τέρμα μπούρδα.

Το 2015 η Ιταλία είχε 49.000 παραπάνω θανάτους από το 2014 και από την πενταετία 2010-2014. Οι 20.000 αποδίδονται στην γρίπη, αλλά με την παραπάνω λογική σου (και του ινστιτούτου), και οι 49.000 θα έπρεπε να αποδοθούν εκεί, απλώς και μόνο γιατί είναι υπερβάλλουσα θνησιμότητα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hellegennes την 20 Απρ 2021, 23:37, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Απρ 2021, 23:27

Lestat έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:08
hellegennes έγραψε:
20 Απρ 2021, 22:47
By the way, πώς να πάρω σοβαρά έναν οργανισμό που έχει site σαν να το σχεδίασε ο μπατζανάκης του διευθυντή του, το 1994:


http://demo.istat.it/bilmens/index.php? ... lingua=eng
Καταλαβαινεις οτι δεν αποτελει επιχειρημα στην κουβεντα να αμφισβητεις μονιμως οργανισμους οπως το Istituto Superiore di Sanità και το ISTAT μονο και μονο επειδη δεν σου βγαινουν οι αριθμοι που κατεβαζεις απο το μυαλο σου...
Το Ινστιτούτο κατεβάζει αριθμούς από το μυαλό του. Εγώ παραθέτω μόνο καταγεγραμμένα στοιχεία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Lestat
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 14:56
Phorum.gr user: Lestat

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lestat » 20 Απρ 2021, 23:38

hellegennes έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:27
Lestat έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:08
hellegennes έγραψε:
20 Απρ 2021, 22:47
By the way, πώς να πάρω σοβαρά έναν οργανισμό που έχει site σαν να το σχεδίασε ο μπατζανάκης του διευθυντή του, το 1994:


http://demo.istat.it/bilmens/index.php? ... lingua=eng
Καταλαβαινεις οτι δεν αποτελει επιχειρημα στην κουβεντα να αμφισβητεις μονιμως οργανισμους οπως το Istituto Superiore di Sanità και το ISTAT μονο και μονο επειδη δεν σου βγαινουν οι αριθμοι που κατεβαζεις απο το μυαλο σου...
Το Ινστιτούτο κατεβάζει αριθμούς από το μυαλό του. Εγώ παραθέτω μόνο καταγεγραμμένα στοιχεία.
Εμμέσως εισαι ηθικα υπευθυνος για την κατρακυλα του Ινστιτουτου, γιατι σου εχω προτεινει να σε φερω σε τηλεφωνικη επαφη μαζι τους, να παραθεσεις τις ενστασεις σου, να τους ξεδιπλωσεις την μεθολογια σου, να τους ανοιξεις τα ματια και δεν το αποδεχτηκες. :lol:
Winter is coming

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Απρ 2021, 23:47

Ας πάρουν μαθήματα από τον CDC, που δεν έχει site βγαλμένο από την δεκαετία του '90:

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... urden.html
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14829
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 20 Απρ 2021, 23:51

Ελληναρες την επομενη φορα που θα εχει πανδημια ας τα αφησουμε ολα ελευθερα ππως οι ΣΟυηδοι. Να λυσουμε και το συνταξιοδοτικο.

Δεν παλευοσαστε.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14829
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 20 Απρ 2021, 23:52

ειστε τελειως ηλιθιοι. ΤΙ να συζητησουμε δλδ.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Απρ 2021, 00:03

Οργισμένος έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:51
Ελληναρες την επομενη φορα που θα εχει πανδημια ας τα αφησουμε ολα ελευθερα ππως οι ΣΟυηδοι. Να λυσουμε και το συνταξιοδοτικο.
Την επόμενη φορά που θα έχουμε πανδημία, θα είναι κανένας αληθινά θανατηφόρος ιός. Μόνο που ο κόσμος δεν θα θέλει να ξανακούσει για μέτρα, όταν εξαντλήσαμε την αυστηρότητά μας για ασύμμετρα μικρή θνητότητα.

Αν νομίζεις ότι δεν θα γυρίσει μπούμερανγκ όλη αυτή η υπερβολή, είσαι πολύ βαθιά γελασμένος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14829
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 21 Απρ 2021, 03:04

hellegennes έγραψε:
21 Απρ 2021, 00:03
Οργισμένος έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:51
Ελληναρες την επομενη φορα που θα εχει πανδημια ας τα αφησουμε ολα ελευθερα ππως οι ΣΟυηδοι. Να λυσουμε και το συνταξιοδοτικο.
Την επόμενη φορά που θα έχουμε πανδημία, θα είναι κανένας αληθινά θανατηφόρος ιός. Μόνο που ο κόσμος δεν θα θέλει να ξανακούσει για μέτρα, όταν εξαντλήσαμε την αυστηρότητά μας για ασύμμετρα μικρή θνητότητα.

Αν νομίζεις ότι δεν θα γυρίσει μπούμερανγκ όλη αυτή η υπερβολή, είσαι πολύ βαθιά γελασμένος.
Μας ψεκαζουν
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

sharp
Δημοσιεύσεις: 21031
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 21 Απρ 2021, 03:13

Τσεχία, Πολωνία, Αν. Γερμανία έχουν ανεβασμένα νούμερα. Πρόκειται περί ψεκασμένων λαών, that's all. Αν τους ζήσετε ποτέ θα καταλάβετε, το πρόβλημα είναι πολιτικό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sharp την 21 Απρ 2021, 03:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21031
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 21 Απρ 2021, 03:15

Οργισμένος έγραψε:
21 Απρ 2021, 03:04
hellegennes έγραψε:
21 Απρ 2021, 00:03
Οργισμένος έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:51
Ελληναρες την επομενη φορα που θα εχει πανδημια ας τα αφησουμε ολα ελευθερα ππως οι ΣΟυηδοι. Να λυσουμε και το συνταξιοδοτικο.
Την επόμενη φορά που θα έχουμε πανδημία, θα είναι κανένας αληθινά θανατηφόρος ιός. Μόνο που ο κόσμος δεν θα θέλει να ξανακούσει για μέτρα, όταν εξαντλήσαμε την αυστηρότητά μας για ασύμμετρα μικρή θνητότητα.

Αν νομίζεις ότι δεν θα γυρίσει μπούμερανγκ όλη αυτή η υπερβολή, είσαι πολύ βαθιά γελασμένος.
Μας ψεκαζουν
Εντελώς!

sharp
Δημοσιεύσεις: 21031
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 21 Απρ 2021, 03:17

kameron έγραψε:
20 Απρ 2021, 19:50
Μπορεί κάποιος να εξηγήσει γιατί η Ελβετία έχει εδώ και εβδομάδες σχεδόν μηδενίσει, από τη στιγμή που οι εμβολιασμοί της είναι κάτω από τον μ.ο. της Ε.Ε., συνορεύει με Ιταλία/Γαλλία/Γερμανία που εξακολουθούν να καταγράφουν πολλά θύματα (ειδικά οι δύο πρώτες) και εφαρμόζει μάλλον χαλαρό λοκντάουν;
Πειθαρχημένος λαός.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4750
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 21 Απρ 2021, 07:38

hellegennes έγραψε:
20 Απρ 2021, 22:02
Bill Hicks έγραψε:
20 Απρ 2021, 19:09
hellegennes έγραψε:
20 Απρ 2021, 15:38


Φυσικά. Οφείλεται σε κάτι που είχα επισημάνει μήνες πριν, ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις μαθηματική αναλογία πληθυσμού και ρυθμού μετάδοσης για να προβλέψεις τους κύκλους αυτούς, χρειάζεσαι μοντέλα πληθυσμιακών αλληλεπιδράσεων.
ε, πέστο ρε χριστιανέ στους ανθρώπους να μην παιδεύονται τζάμπα!

https://scholar.google.com/scholar?hl=e ... ling&btnG=

μάλλον δεν ήτανε στο συνέδριο όπου το είχες επισημάνει.
Μπέσα, τώρα. Ποια απ' αυτά διάβασες, ποια απ' αυτά δεν χρησιμοποιούν μοντέλα πληθυσμιακών αλληλεπιδράσεων και ποια έχουν κάνει σωστές επιδημιολογικές προβολές.

Και για να σου δείξω ότι δεν πιστεύω ότι διάβασες μισή γραμμή από το πρόχειρο γκούγκλισμά σου, η δεύτερη κιόλας μελέτη στο link σου ενσωματώνει μοντέλο πληθυσμιακών αλληλεπιδράσεων, ενώ η πρώτη αναφέρει ό,τι έγραψα για την κυκλικότητα, την χωρική διασπορά, την μεταβολή της μολυσματικής αλυσίδας με αφαίρεση των αρρώστων από την εξίσωση, κτλ.

Όπως καταλαβαίνεις, δεν χρειάζεται κανείς να του το πω για να μην παιδεύεται. Εκτός ίσως από εσένα, που δεν το ήξερες, φαντάζομαι. :smt023
α οκέι, παρανόησα τότε λόγω τού στόμφου σου. νόμιζα είχες ακυρώσει το numerical modelling μαζί με την στατιστική και εννοούσες ότι τα μοντέλα πληθυσμιακών αλληλεπιδράσεων δεν είναι εφικτά γι'αυτό δεν γίνεται να προβλέψεις τους κύκλους, οπότε το μόνο που μένει είναι να κοιτάς τα διαγράμματα κόβοντας με το μάτι τι παίζει και καρτερόντας να δεις τι θα γίνει, όπως μάς λες έδω μέσα.

απ'την άλλη, εφόσον δεν απορρίπτεις την ανάλυση, ψιλομαλακία η επισήμανσή σου αφού είναι προφανές. :D

:wave:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4750
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 21 Απρ 2021, 07:46

Lestat έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:38
hellegennes έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:27
Lestat έγραψε:
20 Απρ 2021, 23:08


Καταλαβαινεις οτι δεν αποτελει επιχειρημα στην κουβεντα να αμφισβητεις μονιμως οργανισμους οπως το Istituto Superiore di Sanità και το ISTAT μονο και μονο επειδη δεν σου βγαινουν οι αριθμοι που κατεβαζεις απο το μυαλο σου...
Το Ινστιτούτο κατεβάζει αριθμούς από το μυαλό του. Εγώ παραθέτω μόνο καταγεγραμμένα στοιχεία.
Εμμέσως εισαι ηθικα υπευθυνος για την κατρακυλα του Ινστιτουτου, γιατι σου εχω προτεινει να σε φερω σε τηλεφωνικη επαφη μαζι τους, να παραθεσεις τις ενστασεις σου, να τους ξεδιπλωσεις την μεθολογια σου, να τους ανοιξεις τα ματια και δεν το αποδεχτηκες. :lol:
:smt005:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Απρ 2021, 14:40

sharp έγραψε:
21 Απρ 2021, 03:13
Τσεχία, Πολωνία, Αν. Γερμανία έχουν ανεβασμένα νούμερα. Πρόκειται περί ψεκασμένων λαών, that's all. Αν τους ζήσετε ποτέ θα καταλάβετε, το πρόβλημα είναι πολιτικό.
Μέχρι πέρσι ακούγαμε ότι οι Έλληνες είναι ψεκασμένος λαός και εξυμνούσαμε Γερμανίες και Σουηδίες για το επίπεδό τους. Φέτος μάθαμε ότι οι Σουηδοί και οι Γερμανοί είναι ψεκασμένοι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέτυχε η Τσεχία την ανοσία αγέλης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Απρ 2021, 15:09

Bill Hicks έγραψε:
21 Απρ 2021, 07:38
hellegennes έγραψε:
20 Απρ 2021, 22:02
Bill Hicks έγραψε:
20 Απρ 2021, 19:09


ε, πέστο ρε χριστιανέ στους ανθρώπους να μην παιδεύονται τζάμπα!

https://scholar.google.com/scholar?hl=e ... ling&btnG=

μάλλον δεν ήτανε στο συνέδριο όπου το είχες επισημάνει.
Μπέσα, τώρα. Ποια απ' αυτά διάβασες, ποια απ' αυτά δεν χρησιμοποιούν μοντέλα πληθυσμιακών αλληλεπιδράσεων και ποια έχουν κάνει σωστές επιδημιολογικές προβολές.

Και για να σου δείξω ότι δεν πιστεύω ότι διάβασες μισή γραμμή από το πρόχειρο γκούγκλισμά σου, η δεύτερη κιόλας μελέτη στο link σου ενσωματώνει μοντέλο πληθυσμιακών αλληλεπιδράσεων, ενώ η πρώτη αναφέρει ό,τι έγραψα για την κυκλικότητα, την χωρική διασπορά, την μεταβολή της μολυσματικής αλυσίδας με αφαίρεση των αρρώστων από την εξίσωση, κτλ.

Όπως καταλαβαίνεις, δεν χρειάζεται κανείς να του το πω για να μην παιδεύεται. Εκτός ίσως από εσένα, που δεν το ήξερες, φαντάζομαι. :smt023
α οκέι, παρανόησα τότε λόγω τού στόμφου σου. νόμιζα είχες ακυρώσει το numerical modelling μαζί με την στατιστική και εννοούσες ότι τα μοντέλα πληθυσμιακών αλληλεπιδράσεων δεν είναι εφικτά γι'αυτό δεν γίνεται να προβλέψεις τους κύκλους, οπότε το μόνο που μένει είναι να κοιτάς τα διαγράμματα κόβοντας με το μάτι τι παίζει και καρτερόντας να δεις τι θα γίνει, όπως μάς λες έδω μέσα.

απ'την άλλη, εφόσον δεν απορρίπτεις την ανάλυση, ψιλομαλακία η επισήμανσή σου αφού είναι προφανές. :D

:wave:
Το σχόλιό μου, στο οποίο απάντησες, απευθυνόταν σ' αυτό το «προφανές» που λες, διότι στο φόρουμ τώρα έγινε αντιληπτό. Ή μάλλον το ψάχνουν ακόμα, αν δεις μερικά ποστ πιο πάνω. Π.χ.:
πατησιώτης έγραψε:Όλο και περισσότερο φαίνεται ότι τα επιδημικά κύματα έχουν τη δική τους λογική και αρχίζουν,κορυφώνονται και σβήνουν αφού έχουν προσβάλλει όσους βρήκαν χωρίς εύκολη εξήγηση.
Καλό είναι, επίσης, να μην παρασύρεσαι από προκατάληψη, γιατί παρεξηγείς πράγματα που είναι διατυπωμένα πεντακάθαρα:
χρειάζεσαι μοντέλα πληθυσμιακών αλληλεπιδράσεων
Αυτό το διάβασες ως "τα μοντέλα πληθυσμιακών αλληλεπιδράσεων δεν είναι εφικτά".
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών