Συνέπειες εμβολίων

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11911
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 28 Σεπ 2022, 14:50

Πως εξηγειτε το γεγονος οτι ενω ξερω πολλους απο τον ευρυτερο μου κοινωνικο περιγυρο να παθαν ζημια ή και ακομα να απεβιωσαν απο τον κοβιντ (αναμεσα τους και πολυ καλος μου φιλος) δεν εχω ακομα πετυχει ουτε εναν να εχει παθει ζημια απο το εμβολιο;
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 619
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 28 Σεπ 2022, 15:19

Στύγιος έγραψε:
27 Σεπ 2022, 22:00
Gherschaagk έγραψε:
27 Σεπ 2022, 20:59
...

Δδλ θέλει να μας πείσει η Δημουλίδου πως έπαθε λύκο από τα εμβόλια;;
Ο πατέρας μου έβγαλε έρπητα ζωστήρα μετά τη 2η δόση Pfizer. Τυχαίο; Δε νομίζω..
Με τόσο ψέκα γιο ,απ την ντροπή του ,καθόλου τυχαίο. Για να είσαι εδώ περίγελος ,σκέψου τι έχει εισπράξει ο γέροντας απ την τοπική κοινωνία.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29143
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 29 Σεπ 2022, 21:17

09-29-2022
Dr. Paul Alexander: «Το εμβόλιο θα ΒΛΑΨΕΙ το παιδί σας – ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ»

Εικόνα

Οι ισχυρισμοί παρατίθενται δημοσιογραφικά χωρίς να λαμβάνεται η παραμικρή θέση υπέρ ή κατά αυτών.


Ο Paul Elias Alexander είναι Καναδός ερευνητής υγείας και πρώην αξιωματούχος της κυβέρνησης Trump στο Υπουργείο Υγείας και Ανθρωπίνων Υπηρεσιών των ΗΠΑ κατά τη διάρκεια της πανδημίας COVID-19.

Μεταξύ άλλων δήλωσε:

«Οι γονείς πρέπει να καταλάβουν το εξής. Το παιδί σας έχει μηδενικό στατιστικό κίνδυνο σοβαρής νόσου ή έκβασης, θανάτου κτλ. ΣΕ ολόκληρη την πανδημία!!!

Προκαλώ οποιονδήποτε με ακούει, προκαλώ τον Fauci, την Walensky, τον Francis Collins, τον Bourla, τον Bancel, οποιονδήποτε σε οποιαδήποτε υπηρεσία στην Αμερική, οποιονδήποτε συμπεριλαμβανομένου του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας, φέρτε μας ένα παιδί, ένα, από ολόκληρο τον πλανήτη το οποίο να νόσησε από covid και να πέθανε.

Δεν μπορείτε!!!! Κανένα παιδί που μολύνθηκε από covid το οποίο ήταν υγιές στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής δεν κόλλησε covid και πέθανε!!! Ούτε ένα!!! Αυτά είναι τα στοιχεία.

Και το γνωρίζουν και λένε ψέματα στον κόσμο!!!!

Προσπαθούν να χορηγήσουν στα παιδιά μια ένεση η οποία ρέπει προς τις βλάβες, που προκαλεί μυοκαρδίτιδα, προκαλεί περικαρδίτιδα, θρομβώσεις, αιμορραγίες κτλ.

Εκλιπαρώ τους γονείς. Το παιδί σας έχει μηδενικό κίνδυνο. Το εμβόλιο δεν παρέχει κανένα όφελος. Είναι ένα μη-εξουδετερωτικό, μη-αποστειρωτικό εμβόλιο. Και θα βλάψει το παιδί σας.

Μην χορηγείτε στο παιδί σας αυτές τις ενέσεις!!!! Τελεία και παύλα».


https://rumble.com/v1lw5p8-dr.-paul-alexander-.html

https://www.el.gr/ygeia/dr-paul-alexand ... paidi-sas/

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10256
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 29 Σεπ 2022, 21:46

Έχω μια απορία και αν μπορείς να μου την λύσεις the rebel...
Δλδ θέλεις να πεις ότι ένα παιδί αν κολλήσει κοβιντ δεν θα εμφανίσει τις παρενέργειες που θα προκαλέσει το εμβόλιο;
Πιο αναλυτικά ρωτάω αν διαφωνείς στο : όταν εμφανίσεις παρενέργειες από το εμβόλιο τότε θα εμφανίσεις τις ίδιες και σοβαρότερες αν κολλήσεις τον ιο...
Η μόνη διαφορά είναι ότι τον ιο μπορεί να μην τον κολλήσεις ενώ το εμβόλιο είναι κάτι το τετελεσμένο.
Παρατηρητής...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 29 Σεπ 2022, 21:58

ksk έγραψε:
29 Σεπ 2022, 21:46
Έχω μια απορία και αν μπορείς να μου την λύσεις the rebel...
Τα θέλει κι εσένα ο πισινός σου...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 29 Σεπ 2022, 22:00

Sid Vicious έγραψε:
28 Σεπ 2022, 14:50
Πως εξηγειτε το γεγονος οτι ενω ξερω πολλους απο τον ευρυτερο μου κοινωνικο περιγυρο να παθαν ζημια ή και ακομα να απεβιωσαν απο τον κοβιντ (αναμεσα τους και πολυ καλος μου φιλος) δεν εχω ακομα πετυχει ουτε εναν να εχει παθει ζημια απο το εμβολιο;
Τι ρωτάς κι εσύ τώρα βρε Σιντ...
Θα πέσει ένα δημοσίευμα pronews, παρδαλό και με γραμματοσειρές large, και θα μείνεις με την απορία.

katinasalamaki
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 26 Αύγ 2021, 11:50

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από katinasalamaki » 29 Σεπ 2022, 23:01

ksk έγραψε:
29 Σεπ 2022, 21:46
Έχω μια απορία και αν μπορείς να μου την λύσεις the rebel...
Δλδ θέλεις να πεις ότι ένα παιδί αν κολλήσει κοβιντ δεν θα εμφανίσει τις παρενέργειες που θα προκαλέσει το εμβόλιο;
Πιο αναλυτικά ρωτάω αν διαφωνείς στο : όταν εμφανίσεις παρενέργειες από το εμβόλιο τότε θα εμφανίσεις τις ίδιες και σοβαρότερες αν κολλήσεις τον ιο...
Η μόνη διαφορά είναι ότι τον ιο μπορεί να μην τον κολλήσεις ενώ το εμβόλιο είναι κάτι το τετελεσμένο.
Είναι και το ντουμανι που θα πάρεις, το γνωστό ιικο φορτίο.
Το πρώτο το πολεμας, το άλλο είναι ττεελεσμενο.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Σεπ 2022, 23:05

Όταν γράφει ο ψυχάκιας ,μετά εμφανίζονται και τα ντρόουνς . Νομοτέλεια.

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4416
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 29 Σεπ 2022, 23:07

ksk έγραψε:
29 Σεπ 2022, 21:46
Έχω μια απορία και αν μπορείς να μου την λύσεις the rebel...
Δλδ θέλεις να πεις ότι ένα παιδί αν κολλήσει κοβιντ δεν θα εμφανίσει τις παρενέργειες που θα προκαλέσει το εμβόλιο;
Πιο αναλυτικά ρωτάω αν διαφωνείς στο : όταν εμφανίσεις παρενέργειες από το εμβόλιο τότε θα εμφανίσεις τις ίδιες και σοβαρότερες αν κολλήσεις τον ιο...
Η μόνη διαφορά είναι ότι τον ιο μπορεί να μην τον κολλήσεις ενώ το εμβόλιο είναι κάτι το τετελεσμένο.
Η γενετική θεραπεία δεν είναι ένα ελαφρύ ή εξασθενισμένο κόβιντ. Είναι κάτι εντελώς διαφορετικό. Έτσι δεν μπορείς να συγκρίνεις παρενέργειες.
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10256
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 29 Σεπ 2022, 23:27

Σπύρος έγραψε:
29 Σεπ 2022, 23:07
ksk έγραψε:
29 Σεπ 2022, 21:46
Έχω μια απορία και αν μπορείς να μου την λύσεις the rebel...
Δλδ θέλεις να πεις ότι ένα παιδί αν κολλήσει κοβιντ δεν θα εμφανίσει τις παρενέργειες που θα προκαλέσει το εμβόλιο;
Πιο αναλυτικά ρωτάω αν διαφωνείς στο : όταν εμφανίσεις παρενέργειες από το εμβόλιο τότε θα εμφανίσεις τις ίδιες και σοβαρότερες αν κολλήσεις τον ιο...
Η μόνη διαφορά είναι ότι τον ιο μπορεί να μην τον κολλήσεις ενώ το εμβόλιο είναι κάτι το τετελεσμένο.
Η γενετική θεραπεία δεν είναι ένα ελαφρύ ή εξασθενισμένο κόβιντ. Είναι κάτι εντελώς διαφορετικό. Έτσι δεν μπορείς να συγκρίνεις παρενέργειες.

Τα εμβόλια mRNA και ιικού φορέα περιέχουν οδηγίες για τα ανθρώπινα κύτταρα που τους υποδεικνύουν πώς να παράγουν μια πρωτεΐνη αντιγόνου.
Τα κοινά εμβόλια της γρίπης πχ είναι πρωτεϊνικά.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10256
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 29 Σεπ 2022, 23:31

Σπύρος έγραψε:
29 Σεπ 2022, 23:07
ksk έγραψε:
29 Σεπ 2022, 21:46
Έχω μια απορία και αν μπορείς να μου την λύσεις the rebel...
Δλδ θέλεις να πεις ότι ένα παιδί αν κολλήσει κοβιντ δεν θα εμφανίσει τις παρενέργειες που θα προκαλέσει το εμβόλιο;
Πιο αναλυτικά ρωτάω αν διαφωνείς στο : όταν εμφανίσεις παρενέργειες από το εμβόλιο τότε θα εμφανίσεις τις ίδιες και σοβαρότερες αν κολλήσεις τον ιο...
Η μόνη διαφορά είναι ότι τον ιο μπορεί να μην τον κολλήσεις ενώ το εμβόλιο είναι κάτι το τετελεσμένο.
Η γενετική θεραπεία δεν είναι ένα ελαφρύ ή εξασθενισμένο κόβιντ. Είναι κάτι εντελώς διαφορετικό. Έτσι δεν μπορείς να συγκρίνεις παρενέργειες.
Θα το ξαναπώ...οι παρενέργειες που εμφανίζουν τα εμβόλια είναι οι ίδιες με του κορονοϊού...
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4416
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 30 Σεπ 2022, 01:13

ksk έγραψε:
29 Σεπ 2022, 23:31
Θα το ξαναπώ...οι παρενέργειες που εμφανίζουν τα εμβόλια είναι οι ίδιες με του κορονοϊού...
Και μόνο από το γεγονός ότι υπάρχουν διάφορες παραλλαγές του ιού αυτού με διάφορες παρενέργειες αποδεικνύει ότι δεν στέκει η πρόταση αυτή. Βέβαια εδώ ίσως να πρέπει να μιλάμε για ενέργειες και όχι παρενέργειες. Ο ιός έχει «σαν σκοπό» να βλάψει τον άνθρωπο οπότε κάνει ορισμένες ενέργειες. Η ενέργειες αυτές επειδή είναι βλαπτικές ο άνθρωπος τις λέει παρενέργειες. Αντίθετα, τα εμβόλια τα παίρνουμε για καλό, οπότε οποιεσδήποτε αρνητικές ενέργειες λέγονται παρενέργειες. Το ιδανικό θα ήταν να μην υπήρχαν παρενέργειες των εμβολίων. Αντίθετα δεν γίνεται να μην υπάρχουν παρενέργειες των ιώσεως έστω και ελαφριές.
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Σεπ 2022, 01:21

Sid Vicious έγραψε:
28 Σεπ 2022, 14:50
Πως εξηγειτε το γεγονος οτι ενω ξερω πολλους απο τον ευρυτερο μου κοινωνικο περιγυρο να παθαν ζημια ή και ακομα να απεβιωσαν απο τον κοβιντ (αναμεσα τους και πολυ καλος μου φιλος) δεν εχω ακομα πετυχει ουτε εναν να εχει παθει ζημια απο το εμβολιο;
Με ποιον τρόπο θα γνώριζες το δεύτερο;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2603
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 30 Σεπ 2022, 02:14

hellegennes έγραψε:
30 Σεπ 2022, 01:21
Sid Vicious έγραψε:
28 Σεπ 2022, 14:50
Πως εξηγειτε το γεγονος οτι ενω ξερω πολλους απο τον ευρυτερο μου κοινωνικο περιγυρο να παθαν ζημια ή και ακομα να απεβιωσαν απο τον κοβιντ (αναμεσα τους και πολυ καλος μου φιλος) δεν εχω ακομα πετυχει ουτε εναν να εχει παθει ζημια απο το εμβολιο;
Με ποιον τρόπο θα γνώριζες το δεύτερο;
:smt023
από το Σκαι
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1231
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 30 Σεπ 2022, 05:03

Σπύρος έγραψε:
30 Σεπ 2022, 01:13
ksk έγραψε:
29 Σεπ 2022, 23:31
Θα το ξαναπώ...οι παρενέργειες που εμφανίζουν τα εμβόλια είναι οι ίδιες με του κορονοϊού...
Και μόνο από το γεγονός ότι υπάρχουν διάφορες παραλλαγές του ιού αυτού με διάφορες παρενέργειες αποδεικνύει ότι δεν στέκει η πρόταση αυτή. Βέβαια εδώ ίσως να πρέπει να μιλάμε για ενέργειες και όχι παρενέργειες. Ο ιός έχει «σαν σκοπό» να βλάψει τον άνθρωπο οπότε κάνει ορισμένες ενέργειες. Η ενέργειες αυτές επειδή είναι βλαπτικές ο άνθρωπος τις λέει παρενέργειες. Αντίθετα, τα εμβόλια τα παίρνουμε για καλό, οπότε οποιεσδήποτε αρνητικές ενέργειες λέγονται παρενέργειες. Το ιδανικό θα ήταν να μην υπήρχαν παρενέργειες των εμβολίων. Αντίθετα δεν γίνεται να μην υπάρχουν παρενέργειες των ιώσεως έστω και ελαφριές.
Δεν έχω ακούσει κανέναν ειδικό να λέει ότι η ξαφνικίτιδα προέρχεται από τον ιό, το αντίθετο πέρσι τέτοιο καιρό κάποιοι διέταζαν να αποσιωπούνται αυτοί οι θάνατοι, ακόμα και σήμερα γυρίζουν την κουβέντα. Άν ισχύει πρώτοι αυτοί θα πρέπει να το εξηγήσουν που είναι και καθηγητές ιατρικής.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών