Συνέπειες εμβολίων

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40322
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιούλ 2021, 13:35

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 13:19
Χαμός στο κέντρο υγείας Μπουρνάζιου, κάθε μισό λεπτό και εμβόλιο, κερδαμε. Έχει περάσει και μια ώρα από το πφαιζερ τίποτα δεν κατάλαβα. Πάνε οι ηρωισμοι. Και οι ψεκ αλλάξανε το παραμύθι. Από επικίνδυνα, έγιναν αχρηστα. Μπορει να φοβήθηκαν τις πρώτες ψεκοαντιδρασεις οι εταιρείες, και στα βάζουν νερωμενα.
Οι λέξεις «επικίνδυνα» και «άχρηστα» είναι υπερβολικές. Μόνο ψεκασμένοι τα λένε αυτά, όπως μόνο ψεκασμένοι λένε ότι έχουν αποτελεσματικότητα 95%+ και 0 κίνδυνο. Στο ίδιο τσουβάλι τούς βάζω.

Η πραγματικότητα είναι ότι το ρίσκο για βραχυπρόθεσμες και μακροπρόθεσμες παρενέργειες αυξάνει όσο μειώνεται η ηλικία και από ένα σημείο και έπειτα παύει να έχει νόημα ο εμβολιασμός γιατί το ρίσκο είναι συγκρίσιμο και μεγαλύτερο στα εμβόλια. Η πραγματικότητα ως προς την αποτελεσματικότητα είναι ότι έχουν μέτρια αποτελεσματικότητα ως προς την νόσηση και οι ενδείξεις είναι ότι έχουν μέτρια αποτελεσματικότητα και ως προς την πιθανότητα διασωλήνωσης και θανάτου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22406
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 19 Ιούλ 2021, 13:49

hellegennes έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 13:35
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 13:19
Χαμός στο κέντρο υγείας Μπουρνάζιου, κάθε μισό λεπτό και εμβόλιο, κερδαμε. Έχει περάσει και μια ώρα από το πφαιζερ τίποτα δεν κατάλαβα. Πάνε οι ηρωισμοι. Και οι ψεκ αλλάξανε το παραμύθι. Από επικίνδυνα, έγιναν αχρηστα. Μπορει να φοβήθηκαν τις πρώτες ψεκοαντιδρασεις οι εταιρείες, και στα βάζουν νερωμενα.
Οι λέξεις «επικίνδυνα» και «άχρηστα» είναι υπερβολικές. Μόνο ψεκασμένοι τα λένε αυτά, όπως μόνο ψεκασμένοι λένε ότι έχουν αποτελεσματικότητα 95%+ και 0 κίνδυνο. Στο ίδιο τσουβάλι τούς βάζω.

Η πραγματικότητα είναι ότι το ρίσκο για βραχυπρόθεσμες και μακροπρόθεσμες παρενέργειες αυξάνει όσο μειώνεται η ηλικία και από ένα σημείο και έπειτα παύει να έχει νόημα ο εμβολιασμός γιατί το ρίσκο είναι συγκρίσιμο και μεγαλύτερο στα εμβόλια. Η πραγματικότητα ως προς την αποτελεσματικότητα είναι ότι έχουν μέτρια αποτελεσματικότητα ως προς την νόσηση και οι ενδείξεις είναι ότι έχουν μέτρια αποτελεσματικότητα και ως προς την πιθανότητα διασωλήνωσης και θανάτου.
Όλες οι μελέτες λένε υψηλοτατη προστασία για μεθ και θάνατο, όπως και το βλέπουμε στις χώρες με υψηλά κρούσματα λόγω ανεμβολιαστων νέων.. Όσο για να μιλάς για μακροχρόνια, ενώ δεν έχει περάσει αυτός ο χρόνος, απλά μιλάμε για τρομολαγνια.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11609
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 19 Ιούλ 2021, 14:18

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 13:19
Χαμός στο κέντρο υγείας Μπουρνάζιου, κάθε μισό λεπτό και εμβόλιο, κερδαμε. Έχει περάσει και μια ώρα από το πφαιζερ τίποτα δεν κατάλαβα. Πάνε οι ηρωισμοι. Και οι ψεκ αλλάξανε το παραμύθι. Από επικίνδυνα, έγιναν αχρηστα. Μπορει να φοβήθηκαν τις πρώτες ψεκοαντιδρασεις οι εταιρείες, και στα βάζουν νερωμενα.
Σε λίγο θα παραγγέλνουμε Pfizer on ice. :smt005:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22406
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 19 Ιούλ 2021, 14:20

Πρετεντέρης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 14:18
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 13:19
Χαμός στο κέντρο υγείας Μπουρνάζιου, κάθε μισό λεπτό και εμβόλιο, κερδαμε. Έχει περάσει και μια ώρα από το πφαιζερ τίποτα δεν κατάλαβα. Πάνε οι ηρωισμοι. Και οι ψεκ αλλάξανε το παραμύθι. Από επικίνδυνα, έγιναν αχρηστα. Μπορει να φοβήθηκαν τις πρώτες ψεκοαντιδρασεις οι εταιρείες, και στα βάζουν νερωμενα.
Σε λίγο θα παραγγέλνουμε Pfizer on ice. :smt005:
Εγώ θα του πω την επόμενη πιάσε ένα διπλό γιατί το προηγούμενο ούτε που το άκουσα.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40322
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιούλ 2021, 15:03

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 13:49
Όλες οι μελέτες λένε υψηλοτατη προστασία για μεθ και θάνατο
Τα πραγματικά δεδομένα δεν δείχνουν τέτοιο πράγμα.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 13:49
Όσο για να μιλάς για μακροχρόνια, ενώ δεν έχει περάσει αυτός ο χρόνος, απλά μιλάμε για τρομολαγνια.
Όχι, μιλάμε για πιθανότητες. Όταν και μόνο οι βραχυπρόθεσμες παρενέργειες των εμβολίων υπερβαίνουν σαν ρίσκο τον ίδιο τον ιό από κάποια ηλικία και κάτω, η μόνη πιθανότητα είναι να είναι ακόμα χειρότερες οι όποιος μακροπρόθεσμες παρενέργειες. Να μην υπάρχουν καθόλου είναι πιθανό, αλλά δεν το ξέρουμε αυτό ακόμα και αν το ρίσκο σου από τον ιό είναι μικρό δεν έχεις λόγο να ρισκάρεις την πιθανότητα να υπάρχουν.

Εδώ καλά-καλά δεν αξίζει το ρίσκο για τις πολύ γνωστές πολύ συχνές παρενέργειες των επόμενων ωρών. Απ' ό,τι κατάλαβα έχουμε πολλούς οπαδούς του μαζοχισμού εδώ μέσα, αλλά εγώ προσωπικά δεν καυλώνω με τους πυρετούς, τα στίγματα, τον πόνο σε όλο μου το σώμα, να μην μπορώ να πάρω τα πόδια μου, την ναυτία, τον εμετό και όλα τα άλλα.

Το να νοσήσεις από κάποιον ιό του αναπνευστικού και να τα πάθεις αυτά είναι στην ζωή σου αναπόφευκτο. Θα σου συμβεί πολλές φορές. Αλλά να τα προκαλείς στον εαυτό σου ο ίδιος για να αποφύγεις την πιθανότητα να σ' τα προκαλέσει ο ιός είναι καθαρός σουρεαλιστικός μαζοχισμός.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22406
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 19 Ιούλ 2021, 15:24

hellegennes έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 15:03
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 13:49
Όλες οι μελέτες λένε υψηλοτατη προστασία για μεθ και θάνατο
Τα πραγματικά δεδομένα δεν δείχνουν τέτοιο πράγμα.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 13:49
Όσο για να μιλάς για μακροχρόνια, ενώ δεν έχει περάσει αυτός ο χρόνος, απλά μιλάμε για τρομολαγνια.
Όχι, μιλάμε για πιθανότητες. Όταν και μόνο οι βραχυπρόθεσμες παρενέργειες των εμβολίων υπερβαίνουν σαν ρίσκο τον ίδιο τον ιό από κάποια ηλικία και κάτω, η μόνη πιθανότητα είναι να είναι ακόμα χειρότερες οι όποιος μακροπρόθεσμες παρενέργειες. Να μην υπάρχουν καθόλου είναι πιθανό, αλλά δεν το ξέρουμε αυτό ακόμα και αν το ρίσκο σου από τον ιό είναι μικρό δεν έχεις λόγο να ρισκάρεις την πιθανότητα να υπάρχουν.

Εδώ καλά-καλά δεν αξίζει το ρίσκο για τις πολύ γνωστές πολύ συχνές παρενέργειες των επόμενων ωρών. Απ' ό,τι κατάλαβα έχουμε πολλούς οπαδούς του μαζοχισμού εδώ μέσα, αλλά εγώ προσωπικά δεν καυλώνω με τους πυρετούς, τα στίγματα, τον πόνο σε όλο μου το σώμα, να μην μπορώ να πάρω τα πόδια μου, την ναυτία, τον εμετό και όλα τα άλλα.

Το να νοσήσεις από κάποιον ιό του αναπνευστικού και να τα πάθεις αυτά είναι στην ζωή σου αναπόφευκτο. Θα σου συμβεί πολλές φορές. Αλλά να τα προκαλείς στον εαυτό σου ο ίδιος για να αποφύγεις την πιθανότητα να σ' τα προκαλέσει ο ιός είναι καθαρός σουρεαλιστικός μαζοχισμός.
Όσους ξέρω για πφαιζερ ήταν κουλ. Πολύ σπάνια είχε παρενέργειες. Και δε σε κόβω για 20αρη.αλλα οκ, αφού δεν είσαι πάνω από 50, καλά κάνεις. Το θέμα είναι οι ευπαθείς να τρέξουν.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40322
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιούλ 2021, 15:59

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 15:24
Όσους ξέρω για πφαιζερ ήταν κουλ.
Από το φόρουμ και μόνο, που έχει 100 κατοίκους, οι περισσότεροι έχουν δηλώσει υψηλούς πυρετούς τουλάχιστον. Κάποιοι είπαν για εμετούς, ότι ήταν χώμα, ότι έβγαλαν στίγματα στο δέρμα, στο πρόσωπο και λοιπά ευχάριστα. Κι αυτοί είναι οι hardcore υποστηρικτές που τα έγραψαν, όχι οι ντεμί.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40322
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιούλ 2021, 16:07

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 15:24
Και δε σε κόβω για 20αρη.αλλα οκ, αφού δεν είσαι πάνω από 50, καλά κάνεις.
Με κόβεις για 50;

hellegennes @ Φωτογραφίες με την μάσκα μας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 19 Ιούλ 2021, 16:20

hellegennes έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 15:59
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 15:24
Όσους ξέρω για πφαιζερ ήταν κουλ.
Από το φόρουμ και μόνο, που έχει 100 κατοίκους, οι περισσότεροι έχουν δηλώσει υψηλούς πυρετούς τουλάχιστον. Κάποιοι είπαν για εμετούς, ότι ήταν χώμα, ότι έβγαλαν στίγματα στο δέρμα, στο πρόσωπο και λοιπά ευχάριστα. Κι αυτοί είναι οι hardcore υποστηρικτές που τα έγραψαν, όχι οι ντεμί.
Για το Αστρα, οχι για το Πφαιζερ
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22406
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 19 Ιούλ 2021, 16:24

hellegennes έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 15:59
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 15:24
Όσους ξέρω για πφαιζερ ήταν κουλ.
Από το φόρουμ και μόνο, που έχει 100 κατοίκους, οι περισσότεροι έχουν δηλώσει υψηλούς πυρετούς τουλάχιστον. Κάποιοι είπαν για εμετούς, ότι ήταν χώμα, ότι έβγαλαν στίγματα στο δέρμα, στο πρόσωπο και λοιπά ευχάριστα. Κι αυτοί είναι οι hardcore υποστηρικτές που τα έγραψαν, όχι οι ντεμί.
Ζενεκα αυτά, και λίγο μοντέρνα. Πφαιζερ ελάχιστοι έχουν κάποια συμπτώματα. Ο μόνος φόβος πάει στο άγνωστο, ότι κάποτε μπορεί να πάθεις τίποτα και ιστορίες για αρκούδες. Κι εγώ δεν καιγομουν, αλλά οκ, όλοι όσοι ξέρω το κάνουν, γιατί όχι. Δεν το θεωρώ θέμα. Κολλάς τους αλλους και πιο δύσκολα από ότι διαβάζω.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4619
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 19 Ιούλ 2021, 17:13

ΚΑΝΤΕ ΣΤΗΝ ΜΠΑΝΤΑ

ΑΝΟΙΞΕ ΣΤΟ ΦΟΥΛ ΤΑ ΜΠΕΚ Ο ΨΕΚΟΓΕΝΝΗΣ!!!


Εικόνα
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4619
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 19 Ιούλ 2021, 17:17

hellegennes έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 15:03

Το να νοσήσεις από κάποιον ιό του αναπνευστικού και να τα πάθεις αυτά είναι στην ζωή σου αναπόφευκτο.
Εικόνα
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 19 Ιούλ 2021, 17:30

Sid Vicious έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 16:20
...
Για το Αστρα, οχι για το Πφαιζερ
Τι διάολο,ζαχαρένιοι είναι όλοι που έκαναν αστρα;
Πρώτη δόση κουβαλάω μέχρι τις τρεις μισό νταμάρι πλάκες.3:30 μπουμπουνάω το εμβόλιο,μετά κοπανάω και κάτι μπύρες.
Την επομένη το πρωί σηκώνω το υπόλοιπο νταμάρι πέρα-δώθε.Πάλι μπύρες.
Δεύτερη δόση ψιλοχαλαρή δουλειά μέχρι το μεσημέρι και καπάκι εμβόλιο μπύρες και τα ρέστα.
Την επομένη βαριά δουλειά για κανά δίωρο και μετά πιό χαλαρά.Οκ το μεσημέρι αισθανόμουν ότι είχα δουλέψει φουλ αλλά μέχρι εκεί.
Ρε σάμπως και δεν έχετε μάθει τι θα πει κούραση και κόπωση και πόνος και μόλις κάνετε βαβά πέφτετε δυό μέρες στο κρεβάτι;
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 19 Ιούλ 2021, 17:54

Αρχές Σεπτεμβρίου σε συνεννόηση με το γιατρό μου ( διευθυντής παθολογικής κλινικής) ,αφού κάνω όλες τις εξετάσεις, θα αποφασίσω αν θα το κάνω.
Αλλιώς ,plan b, θα εξαντλήσω τις άδειες μετ' αποδοχών + 3μηνη άνευ αποδοχών.

Δε θα δώσω σε κανένα καριόλη υπουργίσκο τη χαρά να μ' απειλεί με αργίες και άλλες πίπες.Τέλος στην τρομολαγνεία των ανύπαρκτων αποτυχημένων σκιτζήδων.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 19 Ιούλ 2021, 18:00

Στύγιος έγραψε:
19 Ιούλ 2021, 17:54
Αρχές Σεπτεμβρίου σε συνεννόηση με το γιατρό μου ( διευθυντής παθολογικής κλινικής) ,αφού κάνω όλες τις εξετάσεις, θα αποφασίσω αν θα το κάνω.
Αλλιώς ,plan b, θα εξαντλήσω τις άδειες μετ' αποδοχών + 3μηνη άνευ αποδοχών.

...
Το καλύτερο που μπορούσες να πεις (και να κάνεις).
Με το καλό συνάρρωστε! :wave:
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών