Συνέπειες εμβολίων

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 19 Σεπ 2022, 20:50

09/16/22
Γυναίκα που έκανε το ΕΜΒΟΛΙΟ: «Παρενέργειες και ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ – Δεν έχω ξαναδεί ποτέ ΤΟΣΗ ΚΑΚΙΑ»

Εικόνα

Οι ισχυρισμοί παρατίθενται δημοσιογραφικά χωρίς να λαμβάνεται η παραμικρή θέση υπέρ ή κατά αυτών...


Η Sheila Bath, μια 60χρονη σεφ και life coach από το Κονέκτικατ, υποψιάστηκε για πρώτη φορά ότι είχε πάθει κάτι μετά από το εμβόλιο Johnson & Johnson (J&J) COVID-19 στις 11 Απριλίου 2021 — ακριβώς 14 ημέρες αφότου το έκανε.

Σε συνέντευξή της σήμερα στο The Defender, η Μπαθ είπε ότι δεν έχει ξαναδεί ποτέ τέτοια κακία στην ζωή της από τους γιατρούς που της έλεγαν πως δεν φτάει το εμβόλιο, ενώ είχε παρενέργειες και τότε που το έκανε αλλά ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ!!!!!! (https://childrenshealthdefense.org/defe ... ne-injury/) Τα αρχικά της συμπτώματα περιελάμβαναν μια αίσθηση καψίματος που διαπερνά τα πόδια της και την σπονδυλική στήλη και προκαλεί μούδιασμα στα πόδια της. Τα συμπτώματα κράτησαν δύο μήνες.

«Τα πόδια μου έκαιγαν από τον αστράγαλό μου μέχρι το κάτω μέρος της σπονδυλικής μου στήλης και στις δύο πλευρές.», είπε η Μπαθ. «Τα πόδια μου ήταν μουδιασμένα. Έκαιγε τα νεύρα στα πόδια και στην σπονδυλική μου στήλη».

Είπε επίσης ότι υπέστη «τρομερούς μώλωπες» στα άκρα της, ξηροστομία, επιδείνωση της όρασης, ανικανότητα να περπατήσει, κύστεις στα νεφρά της, πέτρες στην ουροδόχο κύστη, κράμπες στη γάμπα, μυϊκούς σπασμούς, κατάθλιψη, εγκεφαλική ομίχλη.

Αυτά είναι «κλασικά συμπτώματα του συνδρόμου Guillain-Barré», είπε η Bath.

Η Μπαθ υποψιάστηκε ότι το εμβόλιο πυροδότησε τα συμπτώματα, αλλά οι γιατροί αρχικά ήταν απρόθυμοι να βγάλουν το ίδιο συμπέρασμα.

«Δεν ήξερα τι ήταν ο Guillain-Barré, αλλά είναι πολύ γνωστό ότι πρέπει να πας απευθείας στο νοσοκομείο. Και [ο νευρολόγος μου] θα μπορούσε να με είχε στείλει απευθείας στο νοσοκομείο, αλλά το αμέλησε», είπε.

Περισσότερο από ένα χρόνο μετά την λήψη του εμβολίου J&J, η Bath άρχισε να εμφανίζει νέα συμπτώματα, συμπεριλαμβανομένης της μερικής πεπτικής παράλυσης, η οποία είπε «σημαίνει ότι η πρωτεΐνη ακίδας COVID-19 [ήταν] ακόμα ζωντανή, προκαλώντας ζημιά», παρόλο που «υποτίθεται ότι να είναι ένας νεκρός ιός, μας είπαν».

Οι γιατροί απέδωσαν τα νέα συμπτώματα στην νόσο του Crohn , έναν τύπο φλεγμονώδους διαταραχής του εντέρου, επειδή ο Bath είχε ιστορικό αυτοάνοσης νόσου.

Αλλά η Bath διαφώνησε με αυτή την διάγνωση, περιγράφοντας ότι την «κατήγγειλαν και της φώναζαν» οι γιατροί επειδή υποστήριξε ότι τα προβλήματα υγείας της σχετίζονταν με το εμβόλιο: «Οι γιατροί μου έλεγαν ότι έχω τρελαθεί. Δεν έχω δει ποτέ τέτοια κακία στην ζωή μου».

Σύμφωνα με την ίδια, μόνο όταν επισκέφτηκε έναν φυσιοπαθητικό γιατρό, τελικά έλαβε φροντίδα, προσοχή και συγκεκριμένη διάγνωση: «Μπήκα μέσα, με έριξε μια ματιά και είπε, «Ξέρω τι έχεις». [Την] πρώτη φορά που τον είδα, μου λέει, ‘έχετε παράλυση στην σπονδυλική στήλη και στα πόδια σας. Κάνατε το [εμβόλιο Johnson & Johnson] ή κάποιο άλλο;».

«Είπε, «Έχω ένα αντίδοτο για αυτό, ένα ομοιοπαθητικό αντίδοτο για την περισταλτία». Και σίγουρα, λειτούργησε. Τώρα, λειτούργησε τέλεια; Όχι. Αλλά αυτό που έκανε ήταν να μου σώσει την ζωή».

https://www.el.gr/ygeia/gynaika-poy-eka ... o-parener/

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 19 Σεπ 2022, 21:01

https://www.protothema.gr/greece/articl ... ergazotan/

Ω, με συγχωρείτε, πάλι λάθος νήμα...
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 20 Σεπ 2022, 20:29

20/09/2022
«Ζωντανή-νεκρή» μετά το εμβόλιο της Pfizer.
«Γιατί εμβολιάστηκα και έμεινα παράλυτη;»

Εικόνα

Μια ακόμα νεαρή κοπέλα, η Μαριλένα από την Πετρούπολη, έπεσε θύμα των «πειραματικών εμβολίων». Και τώρα είναι αντιμέτωπη με τις σοβαρές παρενέργειες.


Αυτές που τι έχουν καταστρέψει κυριολεκτικά τη ζωή, τα όνειρα και την καθημερινότητα. Ήταν ενταντίον των εμβολίων, προέτρεπε φίλους και συγγενείς να μην εμβολιαστούν, γιατί «έβλεπε ξεκάθαρα μπροστά της τα στοιχεία της απάτης», όταν όμως γύρισε από την Ιταλία τον Ιανουάριο και έμαθε ότι ο άντρας της κολλητής της πέθανε μέσα σε δεκαπέντε μέρες «από κορωνοϊό», την άλλη μέρα κιόλας έσπευσε να εμβολιαστεί «για να μην πεθάνει» και αυτή.

Και τελικά αντί να της έρθει το κακό από τον κορωνοϊό, της ήρθε από το εμβόλιο. Και μετά βίωσε και εκείνη, εκτός από την φρίκη της καταστροφής της υγείας της, την απέραντη αδιαφορία, την εγκληματική αδιαφορία. Την απαξίωση, τον χλευασμό, την παράνοια, όλα αυτά, πάντα σύμφωνα με την καταγγέλλουσα.

Η καταγγελία.
Η συγκλονιστική κατάθεσή ψυχής της στον δικηγόρο Νίκο Αντωνιάδη, ανατριχιάζει.

«Από της 14 Γενάρη, στις 11 η ώρα το πρωί, που έχω κάνει την πρώτη δόση του εμβολίου της Pfizer, γύρω στις 7-8, έχουν πέσει τα βλέφαρά μου, έχω πάθει βλεφαρόπτωση ουσιαστικά. Κάνα δυο μήνες ήμουν με βλεφαρόπτωση, έχω πάει σε γιατρούς, μου δώσαν χάπια, σε ιδιωτικούς γιατρούς μάλιστα!

» Ηρεμιστικά, ‘‘Ζάναξ”, ”Ταβόρ”, ”Λυρίκα”. Έλεγαν είναι ψυχολογικό. Από 1η Μαρτίου έχω πάει σε έναν άλλον γιατρό, νευρολόγο, ιδιωτικό που εργάζεται σε νοσοκομείο και μου έδωσε κορτιζόνη, την έπαιρνα λοιπόν μέχρι τέλη Μαρτίου.

» Από την στιγμή που ήπια κορτιζόνη, έχουν αρχίσει τα χειρότερα: σπασμοί, πόνος στο σαγόνι, να μου φεύγει το στόμα, να γίνονται τραβήγματα στους μυς, τένοντες, από την μεριά του εμβολίου, στο χέρι το αριστερό έχω το πρόβληα, γίνονται σπασμοί, φεύγει το χέρι, ειδικά όταν προσπαθώ να μην κοιμηθώ, που ουσιαστικά δεν κοιμάμαι, κοιμάμαι μια-δυο ώρες την ημέρα».

Με «φίμωναν» για να μην λέω για το εμβόλιο.
«Έχω αρχίσει τα άλλα φάρμακα, τα ηρεμιστικά από 1η Απριλίου μέχρι τέλη Μάϊου. Μετά αποφασίζω, γιατί η κατάσταση μου είχε γίνει χειρότερη από τα φάρμακα αυτά, έκανα εμετούς συνέχεια, έβγαζα αίμα από το στομάχι μου, δεν μπορούσα ούτε να φάω, έχω χάσει 15-20 κιλά, να κάνω εισαγωγή στο «Αιγινήτειο» νοσοκομείο.

»Μου έκαναν όλες τις εξετάσεις, 15 μέρες ακριβώς. Και εγώ και μια άλλη κοπέλα, κάναμε μια εξέταση που την πληρώσαμε ακριβά, είναι η Χαρά η Τρυφερή που ήμασταν στο ίδιο δωμάτιο. Μας χωρίσανε κιόλας, μας βάλανε ξεχωριστά, επειδή μιλούσαμε με άλλους ανθρώπους που είχαν πάθει ζημιά από το εμβόλιο και μας χώρισαν γι’ αυτόν τον λόγο.

»Και οι γιατροί μου ερχόντουσαν το βράδυ μας έλεγαν ‘‘σιγά, το κάνετε από μόνες σας όλο αυτό, τον πόνο μόνες σας τον δημιουργείτε, είναι ψυχολογικό”. Τόσα χρόνια που έχουμε ψυχολογικά, γιατί δεν είχαμε πάθει κάτι; Εγώ που δεν έχω πιεί ένα Depon στη ζωή μου. Δεν θέλω να κάνει άλλος νέος άνθρωπος το εμβόλιο, τόσα κορίτσια, η μία με εγκεφαλικό, η άλλη με θρόμβωση, τι είναι όλα αυτά;», διερωτάται η Μαριλένα.

Πήγαν να την βγάλουν τρελή.
«Δεν είναι σύμπτωση όλοι αυτοί οι άνθρωποι με προβλήματα ξαφνικά, να έχουν εμβολιαστεί. Το ότι φταίει το εμβόλιο είναι προφανές διότι είναι πάρα πολλές οι περιπτώσεις».

Η περίπτωση της Μαριλένας δεν είναι μόνη. «Πήγαν να την βγάλουν τρελή», δηλώνει ο Νίκος Αντωνιάδης. «Ο τελευταίος γιατρός», συνεχίζει η Μαριλένα, «ήταν συνέχεια με το κινητό στα χέρια, δεν έδινα καμία σημασία. Τον πληρώνω 150 ευρώ για μια επίσκεψη 2 λεπτών, ενώ εγώ έτρεμα και του έλεγα ”δεν μπορώ, δεν έχω δύναμη, δεν μπορώ να μιλήσω πάρα πολύ” και να είναι με το κινητό στο χέρι και να λέει ”ναι, ναι, ωραία, εντάξει, θα τα πάρεις αυτά, θα πάρεις και αυτές τις βιταμίνες, ε, στην τελική σιγά-σιγά θα πας την δόση στα 90 μιλιγκραμ”».

«Εγώ», του λεώ, «έχω πιεί 600 χάπια μέχρι τώρα, δεν αντέχει το στομάχι μου, δεν την παλεύω άλλο, θα πεθάνω» και μου λέει «εντάξει, στην τελική άμα δεν σου κάνουνε τίποτα αυτά τα φάρμακα, πρέπει να κάνουμε πολλές συνεδρίες, να κάνουμε μπότοξ».

Το μπότοξ είναι τριάμισι με τέσσερα χιλιάρικα, εγώ πρέπει να δουλέψω δηλαδή για να πληρώσω το μπότοξ του γιατρού» και συνεχίζει λέγοντας «θέλετε να κάνω κάποιες εξετάσεις;», «δεν χρειάζεται», απάντησε «και έτσι στα καλά καθούμενα θα μου κάνεις μπότοξ, να πληρώσω 3.500 ευρώ και να δουλεύω όλους τους μήνες, άμα γίνω καλά»…

Δείτε το σχετικό βίντεο:






Η Χαρά Τρυφερή.
Πριν από λίγες μέρες, η Prime News πήρε συνέντευξη από την Χαρά Τρυφερή, η οποία είχε πάρει την απόφαση να εμβολιαστεί κατά του κορωνοϊού. Η νεαρή κοπέλα, μετά τις δύο δόσεις του σκευάσματος, όχι μόνο δεν έκανε αντισώματα, αλλά πλέον θα πρέπει να υποστεί χειρουργική επέμβαση στο κεφάλι.

Την υπόθεσή της νομικά την έχει αναλάβει ο ποινικολόγος Νίκος Αντωνιάδης, ο οποίος είναι ίσως και ο μόνος που ασχολήθηκε ενεργά από την πρώτη στιγμή με την «μεγαλύτερη απάτη στην ιστορία του ελληνικού έθνους και των φριχτών πρωτοκόλλων θανάτου και μαζικού εμβολιασμού της εγκληματικής οργάνωσης του Κυριάκου Μητσοτάκη…» όπως ο ίδιος την αποκαλεί.



Prime News, δεν υιοθετεί, ούτε ασπάζεται τις απόψεις, ή τα λεγόμενα τρίτων. Για οποιαδήποτε διαφωνία ή αντίθετη άποψη, ο οποιοσδήποτε μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας, είτε στo τηλέφωνο του site, είτε μέσω email, για να την εκφέρει.
https://primenews.press/zontani-nekri-m ... is-pfizer/

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 20 Σεπ 2022, 20:33

Κάπου στο 2070, o Rebel υπερήλικας:
"Πέθανε το 90% όσων εμβολιάστηκαν το 2020-2021! Θανατηφόρα τα εμβόλια!"

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 20 Σεπ 2022, 22:10

stavmanr έγραψε:
20 Σεπ 2022, 20:33
Κάπου στο 2070, o Rebel υπερήλικας:
"Πέθανε το 90% όσων εμβολιάστηκαν το 2020-2021! Θανατηφόρα τα εμβόλια!"
https://apagoreuetai-group.blogspot.com ... -mnon.html

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 22 Σεπ 2022, 19:45

09-21-2022
Ανάγκασαν γυναίκα να κάνει το εμβόλιο ενώ είχε καρδιακό πρόβλημα – Διαβάστε τι έπαθε.

Εικόνα

«Είναι το σώμα μου και η επιλογή μου, αλλά δεν το σεβάστηκαν», είπε.


Όταν ο εργοδότης της το 2021 έδωσε εντολή σε όλους τους εργαζόμενους να κάνουν το εμβόλιο για τον COVID-19 , η Heather Elkins, η οποία είχε προϋπάρχουσα καρδιακή πάθηση, ζήτησε ιατρική εξαίρεση.

Αλλά το Τμήμα Ανθρωπίνων Υπηρεσιών του Όρεγκον απέρριψε την αίτησή της – παρόλο που η Έλκινς είχε μετατραπεί, το 2020, σε μόνιμη υπάλληλο εργασίας από το σπίτι.

Η Έλκινς είπε στο The Defender (https://childrenshealthdefense.org/defe ... ne-injury/):

«Όλοι οι υπάλληλοι της Πολιτείας του Όρεγκον έλαβαν εντολή από την Κυβερνήτρια Κέιτ Μπράουν να εμβολιαστούν πλήρως για τον COVID-19 ή να πληρούν τις προϋποθέσεις εξαίρεσης ανεξάρτητα από το αν ο υπάλληλος εργαζόταν από το σπίτι ή όχι και αν δεν συμμορφωνόμασταν, θα χάναμε την δουλειά μας !»

Η Elkins, 45 ετών, ήταν απρόθυμη να κάνει το εμβόλιο για διάφορους λόγους, είπε:

«Δεν είμαι σε καμία περίπτωση κατά των εμβολίων. Τούτου λεχθέντος, δεν ένιωθα άνετα με το εμβόλιο COVID-19 για διάφορους λόγους. Πρώτον, ένιωσα ότι δεν ήταν αρκετά γνωστό για αυτό και για τις μακροπρόθεσμες επιπτώσεις που μπορεί να έχει.

«Δεύτερον, είδα αναφορές που έλεγαν ότι οι άνθρωποι ανέπτυξαν καρδιακά προβλήματα και δεδομένου ότι εγώ ο ίδια έχω πρόβλημα με την καρδιά, δεν ένιωθα άνετα με το εμβόλιο».

Και πρόσθεσε: «Είναι το σώμα μου και η απόφαση πρέπει να είναι δική μου επιλογή! Ξέρω πώς αντιδρά το σώμα μου σε τραύματα, ασθένειες, κ.λπ. Θα πρέπει να μπορώ να διαλέξω τι υπάρχει σε αυτό.”

Οι αντιδράσεις που βίωσε μετά την πρώτη ένεση δεν της επέτρεψαν να λάβει ιατρική εξαίρεση από τη δεύτερη δόση, είπε:

Έτσι, παρά τις συνεχείς προσπάθειες για εξασφάλιση ιατρικής εξαίρεσης, η Elkins έλαβε το δεύτερο εμβόλιο Pfizer στις 3 Οκτωβρίου 2021 και βίωσε «την ίδια σοβαρή αντίδραση όπως με την πρώτη δόση».

Τα συμπτώματα περιελάμβαναν «έντονους πονοκέφαλους, έντονους μυϊκούς πόνους, [έναν] γρήγορο καρδιακό παλμό… ναυτία, σοβαρή κόπωση και ζάλη/ προβλήματα ισορροπίας, πίεση/σφίξιμο στο στήθος, δύσπνοια [και] έντονο βήχα», είπε.

Ένα χρόνο αργότερα, η Elkins συνεχίζει να εμφανίζει συμπτώματα που επηρεάζουν την ικανότητά της να εργαστεί.
https://www.el.gr/ygeia/anagkasan-gynai ... o-emvolio/

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 22 Σεπ 2022, 19:47

Ε, τώρα, έτυχε. Δεν έχει σχέση με το εμβόλιο.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 22 Σεπ 2022, 19:51

09-21-2022
Γυναίκα πέθανε μέσα σε φαρμακείο αμέσως μετά το εμβόλιο COVID: «Έπεσε ΝΕΚΡΗ στο πάτωμα»

Εικόνα

Οι ισχυρισμοί παρατίθενται δημοσιογραφικά χωρίς να λαμβάνεται η παραμικρή θέση υπέρ ή κατά αυτών»


Σύμφωνα με ρεπορτάζ από τις ΗΠΑ, μια γυναίκα κατέρρευσε και πέθανε λίγες μόνο στιγμές αφότου έλαβε ένα ενισχυτικό εμβόλιο Covid σε τοπικό φαρμακείο στο Σασκατούν του Καναδά.

Σύμφωνα με αναρτήσεις στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης της κόρης της γυναίκας, η μητέρα της Carol Pearce, η οποία περιγράφηκε ως «απόλυτα υγιής» και ότι δεν είχε «καθόλου ιατρικά προβλήματα», πέθανε στο Shoppers Drug Mart την Τετάρτη, 14 Σεπτεμβρίου μέσα σε λίγα λεπτά από την αποστολή μηνύματος στην κόρη της. Είχε κάνει το εμβόλιο COVID.

Εικόνα

«Η ζωή της όμορφης μητέρας μου αφαιρέθηκε χθες από το ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΟΣΗ του εμβολίου COVID!» έγραψε η κόρη της Stephanie Foster στο Facebook την περασμένη εβδομάδα.

«Ήταν χαρούμενη και απόλυτα υγιής! Πέρασε χθες το πρωί επισκεπτόμενη το σπίτι μου μέχρι την ώρα του ραντεβού της. Έφυγε για το ραντεβού της χαρούμενη και γεμάτη ενέργεια!».

Σε στιγμιότυπα οθόνης μιας συνομιλίας που είχε με τη μητέρα της πριν από τον θάνατό της, ένα από τα τελευταία κείμενα της μητέρας της ανέφερε ότι «περιμένει τα 15 λεπτά (μετέ το εμβόλιο», μαζί με ένα λαχανιασμένο emoji ακολουθούμενο από «lol. ”

Εικόνα

«Η μαμά μου μου στέλνει μήνυμα αμέσως μετά την λήψη για να με ενημερώσει ότι περίμενε τα 15 λεπτά και της έστειλα μήνυμα. Ήταν αμέσως μετά που λένε ότι “έπεσε νεκρή πριν χτυπήσει στο πάτωμα” φαρμακείου!!!!! Αυτό μας είπαν τα έγγραφα».

Φωτογραφίες που αναρτήθηκαν στο Facebook δείχνουν ότι κάποιος έστησε ένα μνημείο για τον Pearce έξω από το Shoppers Drug Mart όπου φέρεται να σημειώθηκε ο θάνατος.

Εικόνα

Σε ένα πρόσφατο βίντεο που καταγράφηκε στο Shoppers, ένας πελάτης ρώτησε έναν φαρμακοποιό για τις παρενέργειες του εμβολίου Covid. Ο φαρμακοποιός παραδέχεται πως υπάρχει πιθανότητα παρενεργειών αλλά δεν λέει στον πελάτη ότι μια γυναίκα πέθανε στην τοποθεσία την περασμένη εβδομάδα και όταν έρχεται αντιμέτωπη με τις πληροφορίες λέει πως δεν έχει να πει κάτι για το θέμα.



Δημοσιογράφοι απευθύνθηκαν στην εν λόγω τοποθεσία του Shoppers Drug Mart, ωστόσο, δύο διαφορετικοί υπάλληλοι είπαν ότι δεν μπορούσαν να σχολιάσουν το θέμα, με τον δεύτερο υπάλληλο να κλείνει γρήγορα το τηλέφωνο!
https://www.el.gr/ygeia/gynaika-pethane ... keio-ames/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 22 Σεπ 2022, 19:59

Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου 2022
Κάνε πως δεν βλέπεις αφού σε βολεύει … “Αυτά είναι τα χέρια μου και τα πόδια μου.

Εικόνα

Οι μελανιές, πληγές και δερματική αλλοίωση παρουσιάστηκαν αμέσως μετά τον 2ο φολιασμό μου με με την Fi@@#zer.


Χώρια τα άλλα παρατράγουδα. Αν ο Λύκος, η πάθηση που μου δημιούργησαν τα Μπόλια, επιτεθεί και σε εσωτερικά όργανα, σημαίνει ότι οι μέρες μου θα είναι μετρημένες....

Από εδώ και πέρα θα μάθω να ζω και με αυτό το ενδεχόμενο…Θα πολεμάω για την Αλήθεια, μέχρι τελικής πτώσεως. Τα φάρμακα τα σταμάτησα μετά απο 6 μηνες γιατί μου διέλυσαν το στομάχι και έντερο... Μπρός γκρεμνός και πίσω Τάφος...

Κι ας τολμήσει κάποιος να αμφισβητήσει ότι δεν είμαι εγω…
(κοινοποίηση ελεύθερη)
Από Chrysiida Dimoulidou.



https://skeftomasteellhnika.blogspot.co ... .html#more

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 23 Σεπ 2022, 12:22

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... u/3604635/
Θρήνος στην Κρήτη: Ο λαουτιέρης Αποστόλης Φραγκιαδάκης κατέρρευσε μπροστά στη γυναίκα και τα παιδιά του
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 24 Σεπ 2022, 22:13

Kauldron έγραψε:
23 Σεπ 2022, 12:22
https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... u/3604635/
Θρήνος στην Κρήτη: Ο λαουτιέρης Αποστόλης Φραγκιαδάκης κατέρρευσε μπροστά στη γυναίκα και τα παιδιά του
Μηπως επινε πολυ Τσικουδια; :102:

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 24 Σεπ 2022, 22:14

09-23-2022
Πλήρως εμβολιασμένος και με ενισχυτική δόση δημοσιογράφος, 24 ετών, πέθανε «ξαφνικά και απροσδόκητα»

Εικόνα

Ξέσπασαν σε κλάματα στο στούντιο...


Ο Καναδός τηλεοπτικός ρεπόρτερ Matthew Rodrigopulle ήταν ιδιαίτερα περήφανος που τα παιδιά στο Σασκάτσουαν «εμβολιάζονται» από την ηλικία των πέντε ετών.

Πλήρως εμβολιασμένος και με ενισχυτική δόση, ο Καναδός τηλεοπτικός ρεπόρτερ Matthew Rodrigopulle πέθανε ξαφνικά και απροσδόκητα στο σπίτι του από καρδιακό πρόβλημα σε νεαρή ηλικία 24 ετών.

Ο 24χρονος παρουσιαστής Matthew Rodrigopulle ήταν «πλήρως εμβολιασμένος» και «πλήρως ενισχυμένος».

Εικόνα

Ο Rodrigopulle ήταν ιδιαίτερα περήφανος που τα παιδιά στο Saskatchewan «εμβολιάζονται» τώρα από την ηλικία των πέντε ετών.



Μια συνάδελφός του μπήκε μπροστά στην κάμερα και ξέσπασε σε κλάματα όταν ανακοίνωσε τον θάνατο του συναδέλφου της.
https://rumble.com/v1kz3dj-vaccinated-a ... tedly.html

https://www.el.gr/ygeia/pliros-emvolias ... enischyti/


09-23-2022
Ιατροδικαστής λέει πως 26χρονος πέθανε από το εμβόλιο COVID.

Εικόνα

Οι ισχυρισμοί παρατίθενται δημοσιογραφικά χωρίς να λαμβάνεται η παραμικρή θέση υπέρ ή κατά αυτών...

Ο θάνατος ενός άνδρα από τη Νέα Ζηλανδία από μυοκαρδίτιδα προκλήθηκε από το εμβόλιο Covid-19 της Pfizer, σύμφωνα με ιατροδικαστή.


Σύμφωνα με την αρχική απόφαση της ιατροδικαστή Sue Johnson, ο θάνατος του 26χρονου Dunedin υδραυλικού Rory Nairn, στις 17 Νοεμβρίου 2021, στο σπίτι του προήλθε από το εμβόλιο που είχε λάβει 12 ημέρες πριν.

«Δεδομένου του ενδιαφέροντος του κοινού για το εάν ο θάνατος του Rory σχετίζεται ή όχι με τον εμβολιασμό για τον Covid-19 που έλαβε στις 5 Νοεμβρίου 2021, θεωρώ σημαντικό να δημοσιοποιήσω τα ευρήματά μου σχετικά με την αιτία του θανάτου του Rory αμέσως μόλις το διαπίστωσα», είπε ο Τζόνσον για μια απόφαση που δόθηκε στην δημοσιότητα την Τρίτη μετά από έρευνα τριών ημερών για τον θάνατο του Νάιρν τον περασμένο μήνα.

«Είμαι ικανοποιημένος από τα γραπτά στοιχεία που έχω λάβει και από τα προφορικά στοιχεία που ακούστηκαν και έχω επαρκή στοιχεία για να αποδείξω τώρα τα ακόλουθα: Α. Πού πέθανε ο Rory. Β. πότε πέθανε ο Ρόρι. Γ. Η αιτία του θανάτου του Ρόρι», δήλωσε ο Τζόνσον.

Ο Τζόνσον άκουσε τον παθολόγο Dr. Noelyn Hung, ο οποίος παρατήρησε ότι ο Nairn είχε υποστεί μυοκαρδίτιδα (φλεγμονή του καρδιακού μυός) και περικαρδίτιδα (φλεγμονή του βλεννογόνου της καρδιάς) κατά την επιθεώρηση.

Ο Hung περιέγραψε επίσης την καρδιά της Nairn ως «μαλακή και χλωμή» κατά την εξέτασή της, προσθέτοντας ότι ο προσδιορισμός του θανάτου από μυοκαρδίτιδα επιτεύχθηκε μέσω μιας διαδικασίας «διάγνωσης μέσω αποκλεισμού», εξαλείφοντας άλλους πιθανούς παράγοντες που μπορεί να προκάλεσαν φλεγμονή του καρδιακού μυός ή του περικαρδίου.

«Ο Johnson αποδέχτηκε την ιατρική γνώμη του Hung ότι η άμεση αιτία του θανάτου του Nairn ήταν η οξεία μυοκαρδίτιδα που σχετίζεται με το εμβόλιο», αναφέρει το 1 News (https://www.1news.co.nz/2022/09/20/myoc ... bO0DpHbVCI).
https://www.el.gr/ygeia/iatrodikastis-l ... s-pethane/

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Σεπ 2022, 00:32

The Rebel έγραψε:
24 Σεπ 2022, 22:14
Σύμφωνα με την αρχική απόφαση της ιατροδικαστή (...)
Η τελική ποια είναι;
Στο δικαστήριο είπε το εξής πάντως:
There was no test that could show the myocarditis was caused by the vaccine but she told the court it came down to “diagnosis by exclusion”.
Δηλαδή, δεν μπορεί να αποδείξει ότι το εμβόλιο έχει σχέση παρά μόνο ως έλλειψη απόδειξης του αντιθέτου.
Εν τω μεταξύ, μόνο στην Ελλάδα πεθαίνουν εκατοντάδες νέοι, σταθερά, από τότε που υπάρχει ανθρωπότητα, χωρίς κανένα στοιχείο ασθένειας ή γενικά προβλήματος υγείας.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 25 Σεπ 2022, 20:57

09-25-2022
Θετικός ξανά στον κορωνοϊό ο Άλμπερτ Μπουρλά- «Ο ιός είναι ακόμη μαζί μας»
Γιατί δεν έχει κάνει την ενισχυτική δόση με το δισθενές εμβόλιο.

Εικόνα

Θετικός στον κορωνοϊό διαγνώστηκε, για δεύτερη φορά μέσα σε μερικές εβδομάδες, ο CEO της Pfizer, Άλμπερτ Μπουρλά.


«Νιώθω καλά και δεν έχω συμπτώματα», έγραψε ο Μπουρλά σε ανάρτηση στο Twitter. Τον Αύγουστο ο 60χρονος είχε ανακοινώσει επίσης μέσω social media πως είχε διαγνωστεί θετικός στον κορωνοϊό και ότι είχε ξεκινήσει θεραπεία με το Paxlovid, το αντιικό φάρμακο της Pfizer.

Ο Μπουρλά έχει κάνει τις τέσσερις δόσεις του εμβολίου που έχουν αναπτύξει η Pfizer και η BioNTech, αλλά στη νέα ανάρτησή του εξήγησε γιατί δεν του έχει χορηγηθεί ακόμη το δισθενές νέο σκεύασμα των εταιρειών, που στοχεύει στις υπομεταλλάξεις ΒΑ.5 και ΒΑ.4 της Όμικρον.

«Δεν έχω κάνει ακόμη την ενισχυτική δόση με το δισθενές εμβόλιο, καθώς ακολουθώ τις οδηγίες του CDC για να περιμένω τρεις μήνες από την προηγούμενη νόσησή μου με Covid, που ήταν στα μέσα Αυγούστου», έγραψε στο Twitter.

«Ενώ έχουμε κάνει σημαντική πρόοδο, ο ιός είναι ακόμη μαζί μας», επεσήμανε ακόμη στην ανάρτησή του ο Άλμπερτ Μπουρλά.
https://www.el.gr/ygeia/thetikos-xana-s ... almpert-m/






Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Συνέπειες εμβολίων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 26 Σεπ 2022, 21:26

Κυριακή 25/09/2022
Εφιαλτική επιβεβαίωση από MRIs: Η μυοκαρδίτιδα από εμβόλιο Pfizer/Moderna, δεν θεραπεύεται - Εμφανής η βλάβη μήνες μετά.

Εικόνα

Έκθεση του CDC επιβεβαιώνει τα εφιαλτικά αποτελέσματα που δείχνουν οι MRI των ασθενών.


Έκθεση του Κέντρου Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων των ΗΠΑ, (CDC), αποκαλύπτει πως οι «εμβολιασμένοι» νέοι που υπέφεραν από φλεγμονές στην καρδιά, μυοκαρδίτιδα - περικαρδίτιδα, είχαν μη φυσιολογικές μαγνητικές τομογραφίες (MRI) πολλούς μήνες αργότερα.

Η πλειονότητα των νεαρών Αμερικανών που υπέστησαν καρδιακή φλεγμονή μετά τη λήψη εμβολίου για τον COVID-19, αυτή η φλεγμονή εμφάνιζε έντονο αποτύπωμα βλάβης στην καρδιά, δίνοντας μη φυσιολογικά αποτελέσματα μαγνητικής τομογραφίας (MRI), σύμφωνα με την νέα μελέτη.
Οι ερευνητές του CDC παρακολούθησαν νέους που εμφάνισαν μυοκαρδίτιδα, μια μορφή καρδιακής φλεγμονής, μετά τη λήψη των εμβολίων Pfizer ή Moderna για τον COVID-19, τα οποία χρησιμοποιούν την τεχνολογία αγγελιοφόρου RNA (mRNA).

Οι ερευνητές ανέφεραν στο The Lancet αποτελέσματα από έρευνες που συμπλήρωσαν οι νεαροί Αμερικανοί και οι πάροχοι υγειονομικής περίθαλψης τους.
Περιλάμβαναν αποτελέσματα από το 47% των 836 ασθενών ηλικίας 12 έως 29 ετών που εμφάνισαν μυοκαρδίτιδα μετά τον εμβολιασμό τουλάχιστον 90 ημέρες πριν από τη συμπλήρωση της έρευνας από τον πάροχο υγειονομικής περίθαλψης και αναφέρθηκε η νόσησή τους στο Σύστημα Αναφοράς Ανεπιθύμητων Συμβάντων Εμβολίου.

Περίπου το 81% των ασθενών που συμπεριλήφθηκαν θεωρήθηκαν από τους παρόχους υγειονομικής περίθαλψης ότι είχαν αναρρώσει πλήρως ή «πιθανότατα πλήρως» από μυοκαρδίτιδα.
Ωστόσο, σχεδόν οι μισοί από τους ασθενείς συνέχισαν να αναφέρουν συμπτώματα, συμπεριλαμβανομένου του πόνου στο στήθος.
Και μεταξύ των 151 ασθενών που είχαν αποτελέσματα παρακολούθησης καρδιακής μαγνητικής τομογραφίας, το 54% είχε ένα μη φυσιολογικό εύρημα, όπως οίδημα και ουλές.

Τα ευρήματα.
«Οι ενδείξεις συνεχιζόμενης μυοκαρδίτιδας σε καρδιακές μαγνητικές τομογραφίες παρακολούθησης με βάση τα τροποποιημένα κριτήρια Lake Louise ήταν ασυνήθιστες», έγραψαν οι ερευνητές του CDC.
«Ωστόσο, σύμφωνα με τις λίγες δημοσιευμένες σειρές περιστατικών μυοκαρδίτιδας μετά από εμβολιασμό με mRNA κατά του COVID-19, παρατηρήσαμε ότι σχεδόν οι μισοί ασθενείς (71/151) με παρακολούθηση καρδιακών μαγνητικών τομογράφων είχαν υπολειπόμενη όψιμη ενίσχυση του γαδολινίου, υποδηλώνοντας μυοκαρδιακή ουλή».

Σε ορισμένους από τους ασθενείς, η αρχική καρδιακή απεικόνιση ήταν φυσιολογική, αλλά η απεικόνιση παρακολούθησης μετά από αρκετούς μήνες ήταν μη φυσιολογική, γεγονός που μπορεί να υποδεικνύει ότι η κατάσταση επιδεινώνεται με την πάροδο του χρόνου.
«Το CDC διενεργεί πρόσθετη παρακολούθηση σε ασθενείς που δεν θεωρούνταν ότι έχουν αναρρώσει τουλάχιστον 12 μήνες από την έναρξη των συμπτωμάτων, για να κατανοήσουν καλύτερα τα μακροπρόθεσμα αποτελέσματά τους», δήλωσαν οι ερευνητές.
Ο Ian Kracalik, ένας ερευνητής του CDC και κύριος συγγραφέας, δεν απάντησε σε ερωτήσεις που εστάλησαν μέσω email από το The Epoch Times.

Τι λένε καρδιολόγοι.
Ο Δρ. Anish Koka, καρδιολόγος στην Πενσυλβάνια, είπε ότι η μελέτη «θα πρέπει να διαλύσει τη γελοία ιδέα ότι η κλινική μυοκαρδίτιδα - μια ασθένεια που έρχεται στο φως όταν έχετε πόνο στο στήθος επειδή τα κύτταρα στην καρδιά σας πεθαίνουν - είναι ήπια».
Ο Koka, γράφοντας στο Substack, είπε ότι πολλές από τις ανωμαλίες που εντοπίστηκαν στις μαγνητικές τομογραφίες το «πλέον πιθανό» είναι να σχετίζονται με μυοκαρδίτιδα.
Το CDC είπε ότι τα τρέχοντα στοιχεία υποστηρίζουν μια αιτιολογική σχέση μεταξύ των εμβολίων που βασίζονται σε mRNA και δύο μορφών καρδιακής φλεγμονής, της μυοκαρδίτιδας και της περικαρδίτιδας.

«Είναι πολύ πιθανό να είναι πραγματικές ουλές.
Τo ερώτημα είναι τι σημαίνουν αυτές οι ουλές μακροπρόθεσμα.
Kαι η καλύτερη απάντηση είναι ότι δεν ξέρουμε»
, είπε ο Κόκα.

Ποιοι κινδυνεύουν περισσότερο.
Οι αναφορές στη VAERS υποδεικνύουν ότι οι νέοι, ιδιαίτερα οι νέοι άνδρες, διατρέχουν 5 φορές υψηλότερο από τον αναμενόμενο κίνδυνο καρδιακής φλεγμονής μετά τη λήψη των εμβόλων Pfizer ή Moderna.
Το υψηλότερο αναφερόμενο ποσοστό είναι 78,7 ανά εκατομμύριο χορηγούμενες δόσεις, για άνδρες μεταξύ 16 και 17 ετών, δήλωσε το CDC νωρίτερα τον Σεπτέμβριο.
Ορισμένες αναλύσεις κινδύνου-οφέλους κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι οι κίνδυνοι για τους υγιείς νέους από τα εμβόλια υπερτερούν των οφελών.

Παρά το γεγονός ότι οι ερευνητές του CDC στη νέα μελέτη επιμένουν πως «η υψηλότερη από την αναμενόμενη εμφάνιση μυοκαρδίτιδας μετά τον εμβολιασμό κατά του COVID-19, δεν αναιρεί το γεγονός ότι τα οφέλη από τα εμβόλια mRNA COVID-19 έχουν αποδειχθεί ότι υπερτερούν του κινδύνου μυοκαρδίτιδας», αναφερόμενοι σε δύο έγγραφα από τον Ιούλιο 2021 και τον Απρίλιο.2022, τα αποτελέσματα μιας ακόμη μελέτης τους διαψεύδουν, όπως και οι αναφορές γιατρών.

Ο Δρ. Peter McCullough, ένας καρδιολόγος στο Τέξας, είπε στο Twitter ότι ο κίνδυνος παρενεργειών για τους νέους είναι ένας «ισχυρός λόγος» για να αρνηθούν να εμβολιαστούν, καθώς τόνισε τα αποτελέσματα από τη νέα εφημερίδα.
Ο McCullough είπε ότι έχει δει νέους στο ιατρείο του με μη φυσιολογικά ευρήματα περισσότερο από ένα χρόνο μετά τον εμβολιασμό.
https://www.bankingnews.gr/diethni/arti ... RK9Z-l-6WE

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών