ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
axilmar
Δημοσιεύσεις: 8423
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 22 Ιούλ 2021, 16:39

Με 600 χιλιαδες και εμβολιασμους, τι ποσοστο παρενεργειων στον πληθυσμο υπηρξε; 0 μεχρι τωρα απο οτι ξερω.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28437
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 22 Ιούλ 2021, 17:03

Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 16:27
hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 12:27
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 02:12


Γαμώ τον αντίθεό μου κάνε το εμβόλιο κι άσε τις μλκιες.

ΓΚΩΣΑΜΕ.
Δεν παίζει. Δεν έχω κι όρεξη να επεκταθώ σήμερα, είμαι κρυωμένος.
Οκ κρυωματάκι είναι. Περαστικά παρόλα αυτά.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40796
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Ιούλ 2021, 17:09

Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 16:37
hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 16:35
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 16:27
Ναι καλά τώρα. Πήγα καρδιολόγο σήμερα γιατί έχω αρρυθμίες και μου είπε όμως είναι από το άγχος και μου συνέστησε ψυχολόγο.

Άσε με στον πόνο μου λοιπόν.

Οκ κρυωματάκι είναι. Περαστικά παρόλα αυτά.
Καλά θα κάνεις να ακούσεις την συμβουλή του, γιατί είναι αφύσικο να έχεις τόσο φόβο.
Εσύ φταις και όλοι οι υπόλοιποι που δεν εμβολιάζεστε. Μου κάνει κακό η άρνησή σας στον εμβολιασμό. Το κρίμα στον λαιμό σας.
Σταμάτα τις μαλακίες και αν έχεις τέτοιο άγχος δες ειδικό. Έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι έχει σημασία ο εμβολιασμός όλου του πληθυσμού για να είσαι ασφαλής. Ε, αποδέξου ότι δεν ισχύει, να ηρεμήσεις. Πιστεύεις παράλογα πράγματα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40796
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Ιούλ 2021, 17:11

GoBack έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 17:03
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 16:27
hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 12:27


Δεν παίζει. Δεν έχω κι όρεξη να επεκταθώ σήμερα, είμαι κρυωμένος.
Οκ κρυωματάκι είναι. Περαστικά παρόλα αυτά.
Μακάρι να ήταν κορωνοϊός και ακόμα πιο μακάρι να πέθαινα, να γλύτωνα από την βλακεία γύρω μου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Ιούλ 2021, 17:21

hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 17:09
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 16:37
hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 16:35


Καλά θα κάνεις να ακούσεις την συμβουλή του, γιατί είναι αφύσικο να έχεις τόσο φόβο.
Εσύ φταις και όλοι οι υπόλοιποι που δεν εμβολιάζεστε. Μου κάνει κακό η άρνησή σας στον εμβολιασμό. Το κρίμα στον λαιμό σας.
Σταμάτα τις μαλακίες και αν έχεις τέτοιο άγχος δες ειδικό. Έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι έχει σημασία ο εμβολιασμός όλου του πληθυσμού για να είσαι ασφαλής. Ε, αποδέξου ότι δεν ισχύει, να ηρεμήσεις. Πιστεύεις παράλογα πράγματα.
Εγώ;

Κοίταξε το ειδωλό σου στον καθρέφτη. Να δεις κι εκείνο θα σε βγάλει ψεύτη.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25351
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 22 Ιούλ 2021, 17:27

GoBack έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 17:03
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 16:27
hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 12:27


Δεν παίζει. Δεν έχω κι όρεξη να επεκταθώ σήμερα, είμαι κρυωμένος.
Οκ κρυωματάκι είναι. Περαστικά παρόλα αυτά.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28437
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 22 Ιούλ 2021, 17:38

hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 17:11

Μακάρι να ήταν κορωνοϊός και ακόμα πιο μακάρι να πέθαινα, να γλύτωνα από την βλακεία γύρω μου.
Εκτος αν μεταθανατον σε βραζει ο λεπορελο σε κανα καζανι απαγγελοντας ταυτοχρονα στατιστικη
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40796
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Ιούλ 2021, 18:42

Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 17:21
hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 17:09
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 16:37

Εσύ φταις και όλοι οι υπόλοιποι που δεν εμβολιάζεστε. Μου κάνει κακό η άρνησή σας στον εμβολιασμό. Το κρίμα στον λαιμό σας.
Σταμάτα τις μαλακίες και αν έχεις τέτοιο άγχος δες ειδικό. Έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι έχει σημασία ο εμβολιασμός όλου του πληθυσμού για να είσαι ασφαλής. Ε, αποδέξου ότι δεν ισχύει, να ηρεμήσεις. Πιστεύεις παράλογα πράγματα.
Εγώ;

Κοίταξε το ειδωλό σου στον καθρέφτη. Να δεις κι εκείνο θα σε βγάλει ψεύτη.
Κυριολεκτικά ό,τι έχω πει έχει βγει 100% πραγματικότητα. Όταν έλεγα ότι το μέτρο της μάσκας δεν θα δουλέψει και θα έχουμε κανονικότατη διασπορά είχα δίκιο. Πουθενά δεν δούλεψε και παντού είχαμε κανονική διασπορά και αυτό δείχνουν και τα δεδομένα τώρα.

Όταν έλεγα ότι τα εμβόλια δεν πρόκειται να έχουν τα σταλινικά ποσοστά αποδοτικότητας που παπαγάλιζαν όλοι, επίσης είχα δίκιο.

Όταν έλεγα ότι η μείωση των κρουσμάτων σε Ισραήλ και Αγγλία οφείλεται κυρίως στο τέλος του προηγούμενου κύματος και όχι στα εμβόλια, πάλι μαλακίες άκουγα από τους τριγύρω. Τώρα πήγαμε στο «δεν αποτρέπει την διασπορά αλλά την σοβαρή νόσηση» και «κολλάνε οι ανεμβολίαστοι». Για κάποιον λόγο βέβαια δεν κολλούσαν οι ανεμβολίαστοι την άνοιξη, αν και ήταν περισσότεροι απ' ό,τι τώρα.

Πες μου ένα πράγμα που αποδείχθηκε λανθασμένο. Ειλικρινά, πες μου ένα πράγμα. Πες μου «είχες άδικο στο Χ και στο Ψ». Περιμένω.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7754
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 22 Ιούλ 2021, 18:47

hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 18:42
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 17:21
hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 17:09


Σταμάτα τις μαλακίες και αν έχεις τέτοιο άγχος δες ειδικό. Έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι έχει σημασία ο εμβολιασμός όλου του πληθυσμού για να είσαι ασφαλής. Ε, αποδέξου ότι δεν ισχύει, να ηρεμήσεις. Πιστεύεις παράλογα πράγματα.
Εγώ;

Κοίταξε το ειδωλό σου στον καθρέφτη. Να δεις κι εκείνο θα σε βγάλει ψεύτη.
Κυριολεκτικά ό,τι έχω πει έχει βγει 100% πραγματικότητα. Όταν έλεγα ότι το μέτρο της μάσκας δεν θα δουλέψει και θα έχουμε κανονικότατη διασπορά είχα δίκιο. Πουθενά δεν δούλεψε και παντού είχαμε κανονική διασπορά και αυτό δείχνουν και τα δεδομένα τώρα.

Όταν έλεγα ότι τα εμβόλια δεν πρόκειται να έχουν τα σταλινικά ποσοστά αποδοτικότητας που παπαγάλιζαν όλοι, επίσης είχα δίκιο.

Όταν έλεγα ότι η μείωση των κρουσμάτων σε Ισραήλ και Αγγλία οφείλεται κυρίως στο τέλος του προηγούμενου κύματος και όχι στα εμβόλια, πάλι μαλακίες άκουγα από τους τριγύρω. Τώρα πήγαμε στο «δεν αποτρέπει την διασπορά αλλά την σοβαρή νόσηση» και «κολλάνε οι ανεμβολίαστοι». Για κάποιον λόγο βέβαια δεν κολλούσαν οι ανεμβολίαστοι την άνοιξη, αν και ήταν περισσότεροι απ' ό,τι τώρα.

Πες μου ένα πράγμα που αποδείχθηκε λανθασμένο. Ειλικρινά, πες μου ένα πράγμα. Πες μου «είχες άδικο στο Χ και στο Ψ». Περιμένω.
Στο οτι ο ιος μεταλλάσσεται λογω των εμβολιασμων.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40796
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Ιούλ 2021, 18:51

gassim έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 18:47
Στο οτι ο ιος μεταλλάσσεται λογω των εμβολιασμων.
Δεν είπα ποτέ «ο ιός μεταλλάσσεται λόγω εμβολιασμών». Είπα και ισχύει 100% ότι η πιθανότητα να υπερισχύσει μια πιο επικίνδυνη μετάλλαξη αυξάνεται όσο αυξάνεται η εξελικτική πίεση και η εξελικτική πίεση αυξάνεται σημαντικά από τον εμβολιασμό (και άλλων περιοριστικών μέτρων, όπως έχω ξαναπεί).
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7754
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 22 Ιούλ 2021, 19:07

hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 18:51
gassim έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 18:47
Στο οτι ο ιος μεταλλάσσεται λογω των εμβολιασμων.
Δεν είπα ποτέ «ο ιός μεταλλάσσεται λόγω εμβολιασμών». Είπα και ισχύει 100% ότι η πιθανότητα να υπερισχύσει μια πιο επικίνδυνη μετάλλαξη αυξάνεται όσο αυξάνεται η εξελικτική πίεση και η εξελικτική πίεση αυξάνεται σημαντικά από τον εμβολιασμό (και άλλων περιοριστικών μέτρων, όπως έχω ξαναπεί).
Ναι δηλαδη οσο αυξανονται οι εμβολιασμοί, αυξάνεται και η πιθανοτητα εμφάνισης μιας πιο επικινδυνης μεταλλαξης.

Δεν ειμαι ειδικος, αλλα ακούγεται κοτσάνα.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 22 Ιούλ 2021, 19:09

Τελικά έτσι το είπε ο ΕΟΦ; Ότι το εμβόλιο της Τζόνσον προκαλεί θρομβοπενία; Το γράφει κάπου ξεκάθαρα;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40796
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Ιούλ 2021, 19:12

gassim έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 19:07
Ναι δηλαδη οσο αυξανονται οι εμβολιασμοί, αυξάνεται και η πιθανοτητα εμφάνισης μιας πιο επικινδυνης μεταλλαξης.

Δεν ειμαι ειδικος, αλλα ακούγεται κοτσάνα.
Αυτό ακριβώς είναι η εξελικτική πίεση. Αν διδάσκαμε από νωρίς στο σχολείο εξελικτική θεωρία, δεν θα σου ακουγόταν τόσο κοτσάνα.

Μπορείς όμως να παρηγορηθείς στην ιδέα ότι ακούγεται κοτσάνα και στην πλειονότητα των Αμερικάνων.

Εικόνα

Btw, πάρε αυτό:

Risk of rapid evolutionary escape from biomedical interventions targeting SARS-CoV-2 spike protein
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25351
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 22 Ιούλ 2021, 19:18

gassim έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 19:07
hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 18:51
gassim έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 18:47
Στο οτι ο ιος μεταλλάσσεται λογω των εμβολιασμων.
Δεν είπα ποτέ «ο ιός μεταλλάσσεται λόγω εμβολιασμών». Είπα και ισχύει 100% ότι η πιθανότητα να υπερισχύσει μια πιο επικίνδυνη μετάλλαξη αυξάνεται όσο αυξάνεται η εξελικτική πίεση και η εξελικτική πίεση αυξάνεται σημαντικά από τον εμβολιασμό (και άλλων περιοριστικών μέτρων, όπως έχω ξαναπεί).
Ναι δηλαδη οσο αυξανονται οι εμβολιασμοί, αυξάνεται και η πιθανοτητα εμφάνισης μιας πιο επικινδυνης μεταλλαξης.

Δεν ειμαι ειδικος, αλλα ακούγεται κοτσάνα.
Μα δεν ειδες που εχουμε γεμισει φονικες μεταλλάξεις της ευλογιάς, της ιλαρας , της ερυθράς κλπ κλπ;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40796
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΕΟΦ για το εμβόλιο της Johnson & Johnson: Προκαλεί θρομβοπενία! - Οι ευθύνες της κυβέρνησης (βίντεο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Ιούλ 2021, 19:21

Συγκρίνει ο ψεκασμένος δόκτορας εμβόλια που προστατεύουν σχεδόν απολύτως από μετάδοση για μια ζωή, με τα κορωνοεμβόλια που στην καλύτερη έχουν μέτρια απόδοση σε βάθος μερικών μηνών.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών