Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10004
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 28 Ιούλ 2021, 19:23

Leporello έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 18:19
Αρίστος έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 15:18
Ο Κουβελας ειπε οτι αντιληφθηκε την πιθανοτητα να ειναι τοξικη η ακιδα ΜΕΤΑ τον εμβολιασμο του.
Το σωστό είναι ότι ο Κούβελας αντιλήφθηκε ότι η ψέκα πουλάει, μετά τον εμβολιασμό του.
Τα ίδια έλεγε και πριν εμβολιαστεί.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10004
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 28 Ιούλ 2021, 19:29

stavmanr έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:21
vagabondo έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:19
stavmanr έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:14


Επειδή ο σχετικός κίνδυνος Covid παραμένει καί για την ηλικία του πολύ μεγαλύτερος από αυτόν του εμβολιασμού.

Πχ. έχουμε ως τώρα σχεδόν επιβεβαιωμένους 90 νεκρούς από Covid, 18-39 ετών και κανέναν από εμβόλιο.
Να κάνουνε και της γρίπης κάθε χρόνο;
Αν βγει κάποιος στέλεχος για το οποίο οι μελέτες κινδύνου δείχνουν ότι πρέπει να γίνει, ναι.
Σου φαίνεται περίεργο;
Ποιές μελέτες;
Αυτές που δεν βγήκαν ακόμα για τα εμβόλια του κόβιντ;
Ή μήπως οι μελέτες για τα εμβόλια της κοινής γρίπης, που λένε πως είναι επικίνδυνα για τους νέους και γι' αυτό δεν επιβάλλονται;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 28 Ιούλ 2021, 19:31

vagabondo έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:23
Leporello έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 18:19
Αρίστος έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 15:18
Ο Κουβελας ειπε οτι αντιληφθηκε την πιθανοτητα να ειναι τοξικη η ακιδα ΜΕΤΑ τον εμβολιασμο του.
Το σωστό είναι ότι ο Κούβελας αντιλήφθηκε ότι η ψέκα πουλάει, μετά τον εμβολιασμό του.
Τα ίδια έλεγε και πριν εμβολιαστεί.
Δεν ξέρω, δεν τον είχα παρακολουθήσει από παλιότερα. Ο Αρίστος μας λέει ότι η επιφοίτηση του ήλθε μετά τον εμβολιασμό.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 28 Ιούλ 2021, 19:35

vagabondo έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:29
stavmanr έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:21
vagabondo έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:19


Να κάνουνε και της γρίπης κάθε χρόνο;
Αν βγει κάποιος στέλεχος για το οποίο οι μελέτες κινδύνου δείχνουν ότι πρέπει να γίνει, ναι.
Σου φαίνεται περίεργο;
Ποιές μελέτες;
Αυτές που δεν βγήκαν ακόμα για τα εμβόλια του κόβιντ;
Ή μήπως οι μελέτες για τα εμβόλια της κοινής γρίπης, που λένε πως είναι επικίνδυνα για τους νέους και γι' αυτό δεν επιβάλλονται;

"4. Είναι ασφαλής ο εμβολιασμός των παιδιών και εφήβων για τη νόσο COVID-19;

Οι μελέτες δείχνουν ότι τα εμβόλια έναντι του ιού Sars-Cov-2 είναι ασφαλή και αποτελεσματικά σε αυτές τις ηλικιακές ομάδες. Το εμβόλιο Pfizer COVID-19 mRNA έχει εγκριθεί για άτομα ηλικίας 12 ετών και άνω. Άλλα εμβόλια COVID-19 εξακολουθούν να δοκιμάζονται σε άτομα ηλικίας κάτω των 18 ετών. Όταν το εμβόλιο Pfizer δοκιμάστηκε σε παιδιά ηλικίας 12 έως 18 ετών, βρέθηκε ότι ήταν ασφαλές και συγκεκριμένα:

Άτομα ηλικίας 16 έως 18 ετών συμπεριλήφθηκαν στις δοκιμές που υποβλήθηκαν στο FDA τον Δεκέμβριο του 2020. Έκτοτε, περισσότεροι από 2 εκατομμύρια έφηβοι έχουν λάβει μία δόση του εμβολίου και περισσότεροι από 1 εκατομμύριο έχουν λάβει και τις δύο δόσεις έως τις 12 Μαΐου 2021, ημερομηνία κατά την οποία εγκρίθηκε η χορήγηση του εμβολίου σε παιδιά ηλικίας 12 έως 15 ετών. Δεν υπάρχει ανησυχία για την ασφάλεια του εμβολίου.
Η κλινική δοκιμή σε παιδιά ηλικίας 12 έως 15 ετών αξιολόγησε περίπου 1.100 παιδιά που έλαβαν το εμβόλιο και τα συνέκρινε με περίπου ίδιο αριθμό παιδιών που έλαβαν εικονικό φάρμακο. Επιπλέον αξιολόγησε περίπου 2.000 άτομα ηλικίας 16 έως 25 ετών που εμβολιάστηκαν και τα συνέκρινε με περίπου τον ίδιο αριθμό ατόμων ομάδας που έλαβε εικονικό φάρμακο. Κανένα εμβολιασμένο άτομο δεν μολύνθηκε με COVID-19 ή εμφάνισε σοβαρές παρενέργειες, όπως αναφυλακτική αλλεργική αντίδραση. Ένας μικρός αριθμός εμφάνισε διόγκωση (λεμφαδενοπάθεια) κάτω από το βραχίονα στην πλευρά στην οποία χορηγήθηκε το εμβόλιο, η οποία μπορεί επίσης να συμβεί σε ενήλικες που λαμβάνουν εμβόλια mRNA. Αυτή η παρενέργεια εμφανίστηκε 2-10 ημέρες μετά τον εμβολιασμό και συνήθως διήρκεσε έως 10 ημέρες."


https://eody.gov.gr/erotiseis-kai-apant ... rint=print

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10004
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 28 Ιούλ 2021, 19:40

Leporello έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:31
vagabondo έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:23
Leporello έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 18:19
Το σωστό είναι ότι ο Κούβελας αντιλήφθηκε ότι η ψέκα πουλάει, μετά τον εμβολιασμό του.
Τα ίδια έλεγε και πριν εμβολιαστεί.
Δεν ξέρω, δεν τον είχα παρακολουθήσει από παλιότερα. Ο Αρίστος μας λέει ότι η επιφοίτηση του ήλθε μετά τον εμβολιασμό.
Δεν του ήρθε καμιά επιφοίτηση, απλά εμβολιάστηκε πριν βγουν (και συνεχίζουν να βγαίνουν με τον καιρό) οι παρενέργειες του εμβολίου.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 28 Ιούλ 2021, 19:41

stavmanr έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:14
pikey25 έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 15:15


Μα όσοι κάνουν το εμβόλιο αποδέχονται το ρίσκο.

Ε και ο Κούβελας έκανε το ίδιο.

Άρα θεωρεί πιο επικίνδυνο τον ιό και αδειάζει όλους τους μαλάκες που λένε ότι είναι κάτι σαν υπερεκτιμημένη γρίππη.
Ο ιος για εναν 25χρονο χωρις προβληματα δεν ειναι μια υπερεκτιμημενη γριπη ?
Γιατι τον υποχρεωνεις να εμβολιαστει ?
Επειδή ο σχετικός κίνδυνος Covid παραμένει καί για την ηλικία του πολύ μεγαλύτερος από αυτόν του εμβολιασμού.

Πχ. έχουμε ως τώρα σχεδόν επιβεβαιωμένους 90 νεκρούς από Covid, 18-39 ετών και κανέναν από εμβόλιο.
Για πες μας πως οριζεται και ο σχετικος κινδυνος κοβιντ :lol::lol::lol:
Καμμια επαφη με την πραγματικοτητα
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Ιούλ 2021, 19:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 14:45
Αρίστος έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 14:31
Ευτυχως υπαρχουν ανθρωποι αξιοπρεπεις που δεν κανουν πισω στα επιστημονικα τους πιστευω αν αυτα κοντραρουν τις επισημες προπαγανδες.

Δ.Γάκης: Η ωφέλεια του εμβολίου στους άνω των 50 είναι εμφανής, είμαι ψεκασμένος; Εγώ θα συνεχίσω να μιλάω και ας με κυνηγήσουν όσο θέλουν».

https://www.pronews.gr/ygeia/1005459_dg ... lao-kai-me

.
Ψεκασμένοι είναι όσοι προβάλλουν ως επιχείρημα τις δηλώσεις του Γάκη αλλά δεν αποδέχονται τον υποχρεωτικό εμβολιασμό όσων είναι άνω από 50 ή παπαρολογούν για την επικινδυνότητα του ιού.

Βρείτε τα πρώτα μεταξύ σας οι ορδές των ατάκτων ό,τι να'ναι και μετά συνεχίστε τις συστάσεις.
Το γνωστό "στο δικό μου δε χωράει...". Για το θέμα που γράφεται τίποτα. Πες λοιπόν, διαφωνείς με το Γάλη; Συμφωνείς; Ή δεν ξέρεις οπότε δεν παίρνεις θέση;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 28 Ιούλ 2021, 19:42

vagabondo έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:40
Leporello έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:31
vagabondo έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:23
Τα ίδια έλεγε και πριν εμβολιαστεί.
Δεν ξέρω, δεν τον είχα παρακολουθήσει από παλιότερα. Ο Αρίστος μας λέει ότι η επιφοίτηση του ήλθε μετά τον εμβολιασμό.
Δεν του ήρθε καμιά επιφοίτηση, απλά εμβολιάστηκε πριν βγουν (και συνεχίζουν να βγαίνουν με τον καιρό) οι παρενέργειες του εμβολίου.
Аυτή την αποκάλυψη με την τοξική ακίδα, ποιός και πότε την έβγαλε;
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Ιούλ 2021, 19:47

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 15:00
Γενικολογίες.

Είναι ΤΕΛΕΙΩΣ ηλίθιο να χρησιμοποιείτε επιχειρήματα ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΩΝ επιστημόνων. :lol::lol:

Ο Γάκης δεν ξέρω αν έχει εμβολιασθεί αλλά ο Κούβελας, σίγουρα ναι.
Κι εγώ κυκλοφοράω με ρούχα, είμαι κατά του γυμνισμού μην με πιστεύεις όποτε λέω. Όπως καταναλώνω προϊόντα και έχω επιχείρηση. Υπέρ του καπιταλισμού είμαι άρα.

Αλλά να θες να κάνεις την έξυπνη σε θέματα που αγνοείς! :e040:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Ιούλ 2021, 19:49

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 15:11
Αρίστος έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 15:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 15:00
Γενικολογίες.

Είναι ΤΕΛΕΙΩΣ ηλίθιο να χρησιμοποιείτε επιχειρήματα ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΩΝ επιστημόνων. :lol::lol:

Ο Γάκης δεν ξέρω αν έχει εμβολιασθεί αλλά ο Κούβελας, σίγουρα ναι.
Κανονικα θα επρεπε να μου δωσεις συγχαρητηρια που κοινοποιω τον Κουβελα παροτι σε καποια διαφωνω μαζι του μονο και μονο για να διαδωσω τη θεση του οτι ο εμβολιασμος των νεων ειναι και αχρηστος και επικινδυνος.
.
Σιγά μη σου δώσω συγχαρητήρια.

Κάτι σαν ρομά που μαζεύει ό,τι βρίσκει είσαι, για να εντυπωσιάσεις τις ορδές των ατάκτων.

Επαναλαμβάνω λοιπόν. Όποιος χρησιμοποιεί εμβολιασμένους επιστήμονες για προωθήσει το αντιεμβολιαστικό κίνημα, είναι ΠΑΠΑΡΑΣ.
Ασφαλώς κι επαναλαμβάνεις :D
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 28 Ιούλ 2021, 20:00

pikey25 έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:41
stavmanr έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:14
pikey25 έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:03


Ο ιος για εναν 25χρονο χωρις προβληματα δεν ειναι μια υπερεκτιμημενη γριπη ?
Γιατι τον υποχρεωνεις να εμβολιαστει ?
Επειδή ο σχετικός κίνδυνος Covid παραμένει καί για την ηλικία του πολύ μεγαλύτερος από αυτόν του εμβολιασμού.

Πχ. έχουμε ως τώρα σχεδόν επιβεβαιωμένους 90 νεκρούς από Covid, 18-39 ετών και κανέναν από εμβόλιο.
Για πες μας πως οριζεται και ο σχετικος κινδυνος κοβιντ :lol::lol::lol:
Ο ΕΜΑ που είναι υπεύθυνος για την έγκριση των εμβολίων έπειτα από ενδελεχείς μελέτες ρίσκου-οφέλους, ενέκρινε συγκεκριμένα εμβόλια για ηλικίες άνω των 12 ετών.
https://gr.euronews.com/2021/05/28/pfizer-biontech

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9230
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 28 Ιούλ 2021, 20:03

stavmanr έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 20:00
pikey25 έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:41
stavmanr έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:14


Επειδή ο σχετικός κίνδυνος Covid παραμένει καί για την ηλικία του πολύ μεγαλύτερος από αυτόν του εμβολιασμού.

Πχ. έχουμε ως τώρα σχεδόν επιβεβαιωμένους 90 νεκρούς από Covid, 18-39 ετών και κανέναν από εμβόλιο.
Για πες μας πως οριζεται και ο σχετικος κινδυνος κοβιντ :lol::lol::lol:
[...] έπειτα από ενδελεχείς μελέτες [...]
:smt005:
Θεουλης
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 28 Ιούλ 2021, 20:08

Bazoomba έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 20:03
stavmanr έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 20:00
pikey25 έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 19:41


Για πες μας πως οριζεται και ο σχετικος κινδυνος κοβιντ :lol::lol::lol:
Ο ΕΜΑ που είναι υπεύθυνος για την έγκριση των εμβολίων έπειτα από ενδελεχείς μελέτες ρίσκου-οφέλους, ενέκρινε συγκεκριμένα εμβόλια για ηλικίες άνω των 12 ετών.
https://gr.euronews.com/2021/05/28/pfizer-biontech
:smt005:
Θεουλης
Τί έπαθες εσύ;
Ο ΕΜΑ είναι αυτός που εγκρίνει κάθε φάρμακο που κυκλοφορεί στην ευρωπαϊκή ένωση.
https://europa.eu/european-union/about- ... ies/ema_el

Τώρα θυμήθηκες εσύ να αναρωτηθείς πώς και γιατί εγκρίνει φάρμακα;

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9230
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 28 Ιούλ 2021, 20:12

stavmanr έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 20:08
Bazoomba έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 20:03
stavmanr έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 20:00

Ο ΕΜΑ που είναι υπεύθυνος για την έγκριση των εμβολίων έπειτα από ενδελεχείς μελέτες ρίσκου-οφέλους, ενέκρινε συγκεκριμένα εμβόλια για ηλικίες άνω των 12 ετών.
https://gr.euronews.com/2021/05/28/pfizer-biontech
:smt005:
Θεουλης
Τί έπαθες εσύ;
Ο ΕΜΑ είναι αυτός που εγκρίνει κάθε φάρμακο που κυκλοφορεί στην ευρωπαϊκή ένωση.
https://europa.eu/european-union/about- ... ies/ema_el

Τώρα θυμήθηκες εσύ να αναρωτηθείς πώς και γιατί εγκρίνει φάρμακα;
Παρεξηγησις.Με το υφος γελασα, οχι το λινκ.

Σε αλλο νημα ο θεουλης παραδιδει διαλεξεις για τις μεταλλαξεις και αναρωτιεται για τις παρενεργειες του ιου σε αλλους χρηστες :lol:
Ο Γενιας θα επρεπε να υποκλινεται σε εσενα κι οχι το αντιστροφο. :8):smt023
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Δ.Γάκης: «Βάζουμε το πιστόλι στο κεφάλι για ένα εμβόλιο που δεν προστατεύει - Θα μιλάω και ας με κυνηγήσουν»!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 28 Ιούλ 2021, 20:15

Ειλικρινά, απορώ με το ύφος σου και το φλέιμινγκ του νήματος με προσωπικά σχόλια κι επιθέσεις (ειρωνεία).

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών