Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 29 Ιούλ 2021, 23:38

hellegennes έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 19:45
nik_killthemall έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 19:32
Dr. Fauci : Now that we have a delta variant that has changed the entire landscape because when u look at the level of virus in the nasopharynx of a vaccinated person who gets a breakthrough infection with delta, it is exactly the same as the level of virus in a unvaccinated person who's infected.
axilmar, ST48410

Το έχω ξαναπεί. Ό,τι σας φαίνεται λογικό ή παράλογο δεν είναι κριτήριο για το αν είναι επιστημονικά αληθές ή όχι.
Ναι. Την είχα διαβάσει και την μελέτη που μου είχες παραθέσει. Ωστόσο αυτό που έλεγα εγώ ήταν κάτι ελαφρώς διαφορετικό. Αν κολλήσουν 2 και ο ένας είναι ανεμβολίαστος και βήχει και φταρνίζεται και ο άλλος εμβολιασμένος αλλά την περάσει ως ασυμπτωματικός τότε δεν έχει τόση σημασία πόσο φορτίο έχει ο καθένας στο φάρυγγά του, αλλά πόσα σταγονίδια εξαπολύει στο χώρο με το βήχα. Βέβαια θα δεχθώ και τον αντίλογο που θα πει ότι ο ασυμπτωματικός μπορεί να έχει γενική συμπεριφορά μεγαλύτερου ρίσκου καθώς αγνοεί ότι νοσεί και δεν παίρνει αρκετά μέτρα.

Πάμε τώρα στο θέμα. Για την ώρα τα εμβόλια δεν είναι αυτό που περιμέναμε πριν 7-8 μήνες. Ή να πω καλύτερα περίμενα και να μιλήσω για μένα. Δηλαδή αν ζητάς να εμβολιαστεί υποχρεωτικά το νοσηλευτικό προσωπικό ή αυτοί που φροντίζουν ηλικιωμένους, μπορείς να ελπίζεις ότι εμποδίζεις την μεταφορά του ιού σε αρρώστους/γέρους μόνο αν δεν κολλάει και δεν μεταδίδει ο νοσηλευτής/φροντιστής. Άρα μένει να διευκρινιστεί το ποσοστό στο οποίο κάτι τέτοιο συμβαίνει.

Συνοψίζοντας είναι θετικό το ότι ως εμβολιασμένοι μειώνουμε τις πιθανότητες να βρεθούμε σε ΜΕΘ αλλά είναι προβληματικό ότι μπορεί ακόμα να διασπείρουμε ιό. Και δεδομένου ότι αρκετοί εμβολιάστηκαν για να "ξεμπερδεύουν", είναι αναμενόμενο να μην τηρούν σχολαστικά άλλου είδους μέτρα.

Όπως έχω ξαναγράψει 3-4 φορές, περιμένω το Φθινόπωρο για να καταλήξω σε οριστικό συμπέρασμα. Προς το παρόν τηρώ τα υπόλοιπα μέτρα.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6653
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 29 Ιούλ 2021, 23:44

hellegennes έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 23:34
Otto Weininger έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 23:13
hellegennes έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 23:06


Ακόμα βρίσκεσαι στην ίδια σελίδα;
Απλά δεν έχω βρει εδω μεσα κάποιον ισάξιο μου στην Μικροβιολογια που να διαφωνεί με αυτό που λέω.
Δεν χρειάζεται να είναι εδώ μέσα. Υπάρχουν πραγματικότητα και εκτός φόρουμ. Δεν είμαστε RPG.

Αυτό που γράφεις παραπάνω για πολλαπλασιασμό δεν ισχύει για τα κορωνοεμβόλια και γενικά για τον κορωνοϊό. Το ιικό φορτίο δεν μειώνεται σε ασυμπτωματικούς και εμβολιασμένους.

Στηρίζεσαι σε μια γενική αρχή, η οποία δεν περιγράφει την πραγματικότητα για κάθε μόλυνση από διαφορετικό παθογόνο.
Οι μεταλλάξεις είναι σίγουρα ανάλογες με κάποια δύναμη των μεταδόσεων / χρόνο !

Ε και μόνο ότι τα εμβόλια παρέχουν χ % προστασία έναντι infection (οπου χ βαλε οτι θες), ε αυτό μειώνει την πιθανότητα μετάλλαξης σε σχέση με χωρίς εμβόλια σενάριο.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24495
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 30 Ιούλ 2021, 00:22

nik_killthemall έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 19:32
Dr. Fauci : Now that we have a delta variant that has changed the entire landscape because when u look at the level of virus in the nasopharynx of a vaccinated person who gets a breakthrough infection with delta, it is exactly the same as the level of virus in a unvaccinated person who's infected.


Μα breakthrough infection εξ ορισμού δεν αποκτουν όλοι οι εμβολιασμενοι αλλά μόνο ένα μικρό ποσοστό.

Είναι σα να λέμε κάποιος που του χάλασε το αλεξίπτωτο γίνεται το ίδιο λιώμα με έναν που πήδηξε χωρίς αλεξίπτωτο. So fucking what? Μην πηδάτε με αλεξίπτωτο;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Ιούλ 2021, 00:44

ST48410 έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 23:38
Ναι. Την είχα διαβάσει και την μελέτη που μου είχες παραθέσει. Ωστόσο αυτό που έλεγα εγώ ήταν κάτι ελαφρώς διαφορετικό. Αν κολλήσουν 2 και ο ένας είναι ανεμβολίαστος και βήχει και φταρνίζεται και ο άλλος εμβολιασμένος αλλά την περάσει ως ασυμπτωματικός τότε δεν έχει τόση σημασία πόσο φορτίο έχει ο καθένας στο φάρυγγά του, αλλά πόσα σταγονίδια εξαπολύει στο χώρο με το βήχα.
Σου ξαναείπα ότι δεν τίθεται τέτοιο θέμα, γιατί ο συμπτωματικός απομονώνεται. Υπάρχουν κάποιοι μαλάκες που συνεχίζουν να κυκλοφορούν ενώ είναι συμπτωματικοί, αλλά γενικά δεν ισχύει.

Το πρόβλημα είναι πριν εμφανιστούν συμπτώματα, όπως ο βήχας.

Και πριν πεις ότι ο βήχας μπορεί να εμφανιστεί πριν από άλλα συμπτώματα, γενικά δεν ισχύει. Αν θα θυμάσαι και από άλλες ιώσεις που είχες στο παρελθόν, τα συμπτώματα εμφανίζονται σχεδόν ταυτόχρονα, την ίδια μέρα.

Αλλά ειδικά για τον κορωνοϊό έχουν γίνει έρευνες ως προς αυτό και έχει βρεθεί ότι η πιο πιθανή σειρά είναι πυρετός, βήχας, ναυτία/εμετός και διάρροια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Ιούλ 2021, 00:46

foscilis έγραψε:
30 Ιούλ 2021, 00:22
nik_killthemall έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 19:32
Dr. Fauci : Now that we have a delta variant that has changed the entire landscape because when u look at the level of virus in the nasopharynx of a vaccinated person who gets a breakthrough infection with delta, it is exactly the same as the level of virus in a unvaccinated person who's infected.


Μα breakthrough infection εξ ορισμού δεν αποκτουν όλοι οι εμβολιασμενοι αλλά μόνο ένα μικρό ποσοστό.
Το μικρό ποσοστό πάει περίπατο. Αλλά και να μην πήγαινε, οποιαδήποτε διαφοροποίηση στην συμπεριφορά και «προνόμια» απέναντι σε εμβολιασμένους και ανεμβολίαστους δεν βγάζει νόημα, αν ο εμβολιασμένος φορέας είναι το ίδιο πιθανό να μεταδώσει τον ιό με τον ανεμβολίαστο φορέα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6653
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 30 Ιούλ 2021, 00:51

foscilis έγραψε:
30 Ιούλ 2021, 00:22
nik_killthemall έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 19:32
Dr. Fauci : Now that we have a delta variant that has changed the entire landscape because when u look at the level of virus in the nasopharynx of a vaccinated person who gets a breakthrough infection with delta, it is exactly the same as the level of virus in a unvaccinated person who's infected.


Μα breakthrough infection εξ ορισμού δεν αποκτουν όλοι οι εμβολιασμενοι αλλά μόνο ένα μικρό ποσοστό.

Είναι σα να λέμε κάποιος που του χάλασε το αλεξίπτωτο γίνεται το ίδιο λιώμα με έναν που πήδηξε χωρίς αλεξίπτωτο. So fucking what? Μην πηδάτε με αλεξίπτωτο;
Προφανώς, δεν ισχυρίστηκε κανείς πως αυτό συμβαίνει σε όλους τους εμβολιασμένους, αλλά σε ένα ποσοστό που λογικά είναι το αντίστροφο κλάσμα των φορών μείωσης που παρέθεσες.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Ιούλ 2021, 00:52

nik_killthemall έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 23:44
hellegennes έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 23:34
Otto Weininger έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 23:13


Απλά δεν έχω βρει εδω μεσα κάποιον ισάξιο μου στην Μικροβιολογια που να διαφωνεί με αυτό που λέω.
Δεν χρειάζεται να είναι εδώ μέσα. Υπάρχουν πραγματικότητα και εκτός φόρουμ. Δεν είμαστε RPG.

Αυτό που γράφεις παραπάνω για πολλαπλασιασμό δεν ισχύει για τα κορωνοεμβόλια και γενικά για τον κορωνοϊό. Το ιικό φορτίο δεν μειώνεται σε ασυμπτωματικούς και εμβολιασμένους.

Στηρίζεσαι σε μια γενική αρχή, η οποία δεν περιγράφει την πραγματικότητα για κάθε μόλυνση από διαφορετικό παθογόνο.
Οι μεταλλάξεις είναι σίγουρα ανάλογες με κάποια δύναμη των μεταδόσεων / χρόνο !

Ε και μόνο ότι τα εμβόλια παρέχουν χ % προστασία έναντι infection (οπου χ βαλε οτι θες), ε αυτό μειώνει την πιθανότητα μετάλλαξης σε σχέση με χωρίς εμβόλια σενάριο.
Μειώνει κάπως τον συνολικό αριθμό μεταλλάξεων. Αλλά όχι σε ικανό ποσοστό. Ταυτόχρονα αυξάνει την εξελικτική πίεση. Σε τόσο χαμηλά ποσοστά αποδοτικότητας ενάντια στην μόλυνση, η δεύτερη επίδραση είναι μακράν σημαντικότερη.

Γι' αυτό και το καλύτερο σενάριο είναι εμβολιασμός μόνο όσων χρειάζεται, ώστε να μειωθεί η πιθανότητα θανάτου και σοβαρής νόσησης στις ευπαθείς ομάδες και ταυτόχρονα να μην αυξηθεί σημαντικά η εξελικτική πίεση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.


Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6653
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 30 Ιούλ 2021, 01:26

hellegennes έγραψε:
30 Ιούλ 2021, 00:52

Μειώνει κάπως τον συνολικό αριθμό μεταλλάξεων. Αλλά όχι σε ικανό ποσοστό. Ταυτόχρονα αυξάνει την εξελικτική πίεση. Σε τόσο χαμηλά ποσοστά αποδοτικότητας ενάντια στην μόλυνση, η δεύτερη επίδραση είναι μακράν σημαντικότερη.

Γι' αυτό και το καλύτερο σενάριο είναι εμβολιασμός μόνο όσων χρειάζεται, ώστε να μειωθεί η πιθανότητα θανάτου και σοβαρής νόσησης στις ευπαθείς ομάδες και ταυτόχρονα να μην αυξηθεί σημαντικά η εξελικτική πίεση.
Αν η αποτελεσματικότητα έναντι νόσησης είναι όντως στα ποσοστά που αναφέρονται, τότε τον πρώτο καιρό μετά τον εμβολιασμό το ποσοστό μείωσης των μεταλλάξεων είναι μια χαρά ικανότατο. Το πρόβλημα είναι πως αυτή η αποτελεσματικότητα έχει μικρή διάρκεια και επειδή δεν εμβολιάζονται όλοι ταυτόχρονα, υπάρχουν μεγάλες διακυμάνσεις στο ποσοστό.

Τώρα αυτό που λες περί εξελικτικής πίεσης δεν ισχύει, δεν μπορεί να ξέρει ο ιος πως στην επόμενη μετάδοσή του θα βρει τοίχος από εμβόλιο, άρα παραγγέλνει μια μετάλλαξη για να προσπεράσει το τοίχος, (κάτι που θα ίσχυε ακόμα κι αν στην επόμενη μετάδοση έβρισκε φυσικό τοίχος, όχι από εμβόλιο, πράγμα που θα σήμαινε πως όσο πρόβλημα αποτελεί το τεχνητό φράγμα άλλο τόσο αποτελεί και το φυσικό).

Οι μεταλλάξεις θα συμβούν έτσι κι αλλιώς, είτε με τεχνητό τοίχος (από εμβόλια) είτε με φυσικό τοίχος. Η τεχνητή (εμβόλια) ή φυσική ανοσία δεν δημιουργεί μεταλλάξεις, αλλά "αποφασίζει" ποια απ'τις τυχαίες μεταλλάξεις θα επικρατήσει.

Τα εμβόλια απλά διαμορφώνουν τις συνθήκες της φυσικής επιλογής των μεταλλάξεων, χωρίς να συμμετέχουν στην αύξηση ή τη μείωση του ρυθμού γέννησης μεταλλάξεων, όπως ακριβώς θα έκανε και η φυσική ανοσία.

Συμφωνούμε πως στη πράξη το καλύτερο σενάριο είναι ο εμβολιασμός μόνο αυτών που οδηγούν σε κατάρρευση τα συστήματα υγείας, γιατί ο ιος δεν συμπεριφέρεται δημοκρατικά απέναντι στους ανθρώπους.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Ιούλ 2021, 01:57

nik_killthemall έγραψε:
30 Ιούλ 2021, 01:26
Οι μεταλλάξεις θα συμβούν έτσι κι αλλιώς, είτε με τεχνητό τοίχος (από εμβόλια) είτε με φυσικό τοίχος. Η τεχνητή (εμβόλια) ή φυσική ανοσία δεν δημιουργεί μεταλλάξεις, αλλά "αποφασίζει" ποια απ'τις τυχαίες μεταλλάξεις θα επικρατήσει.

Τα εμβόλια απλά διαμορφώνουν τις συνθήκες της φυσικής επιλογής των μεταλλάξεων, χωρίς να συμμετέχουν στην αύξηση ή τη μείωση του ρυθμού γέννησης μεταλλάξεων, όπως ακριβώς θα έκανε και η φυσική ανοσία.

Συμφωνούμε πως στη πράξη το καλύτερο σενάριο είναι ο εμβολιασμός μόνο αυτών που οδηγούν σε κατάρρευση τα συστήματα υγείας, γιατί ο ιος δεν συμπεριφέρεται δημοκρατικά απέναντι στους ανθρώπους.
Δεν είπα πουθενά ότι αυξάνεται η πιθανότητα μετάλλαξης. Είπα ότι αυξάνεται η εξελικτική πίεση, που σημαίνει ότι όσο μεγαλύτερος είναι ο περιορισμός, τόσο πιθανότερο είναι να επικρατήσει μια μετάλλαξη με ευνοϊκότερα για τον ιό χαρακτηριστικά, λόγω μικρότερου ανταγωνισμού στο περιβάλλον του.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18207
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 30 Ιούλ 2021, 02:12

διαβασα μια ερευνα που ανεφερε πως η πιθανοτητα νοσοκομειακης περιθαλψης και θανατου(!) ειναι μεγαλυτερη για την παραλλαγη δελτα απο την αλφα!
κατι που ερχεται σε αντιθεση με οσα διεδιδαν μεχρι τωρα

μου ακουγεται παραξενο αυτο,βλεποντας τον αριθμο των νεκρων(Συγκρισει προφανως του αριθμου των κρουσματων,πολλα εκ των οποιων ειναι και αποα νεμβολιαστους)τελικα τι ισχυει;

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25174
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 30 Ιούλ 2021, 02:17

Κόκκορας έγραψε:
30 Ιούλ 2021, 02:12
διαβασα μια ερευνα που ανεφερε πως η πιθανοτητα νοσοκομειακης περιθαλψης και θανατου(!) ειναι μεγαλυτερη για την παραλλαγη δελτα απο την αλφα!
κατι που ερχεται σε αντιθεση με οσα διεδιδαν μεχρι τωρα

μου ακουγεται παραξενο αυτο,βλεποντας τον αριθμο των νεκρων(Συγκρισει προφανως του αριθμου των κρουσματων,πολλα εκ των οποιων ειναι και αποα νεμβολιαστους)τελικα τι ισχυει;
τα διεδιδαν ποιοι; γιατι αυτο ειναι γνωστο απο την αρχη
ο αριθμος των νεκρων ειναι κατω λογω των εμβολιων

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18207
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 30 Ιούλ 2021, 02:21

talaipwros έγραψε:
30 Ιούλ 2021, 02:17
Κόκκορας έγραψε:
30 Ιούλ 2021, 02:12
διαβασα μια ερευνα που ανεφερε πως η πιθανοτητα νοσοκομειακης περιθαλψης και θανατου(!) ειναι μεγαλυτερη για την παραλλαγη δελτα απο την αλφα!
κατι που ερχεται σε αντιθεση με οσα διεδιδαν μεχρι τωρα

μου ακουγεται παραξενο αυτο,βλεποντας τον αριθμο των νεκρων(Συγκρισει προφανως του αριθμου των κρουσματων,πολλα εκ των οποιων ειναι και αποα νεμβολιαστους)τελικα τι ισχυει;
τα διεδιδαν ποιοι; γιατι αυτο ειναι γνωστο απο την αρχη
ο αριθμος των νεκρων ειναι κατω λογω των εμβολιων
λεγαν ειναι περισσοτερο μεταδοτικο αλλα λιγοτερο θανατηφορο
το death rate πρεπει να βγει βασει των ανεμβολιαστων κρουσματων για να εχουμε μια εικονα συγκρισει της περσινης χρονιας που δεν υπηρχαν τα εμβολια

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18042
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 30 Ιούλ 2021, 02:21

παντως οσοι κονταροχτυπιεστε με βαση τα στοιχεια πρεπει να λαβετε υποψιν οτι εχουν παρομοια βαρυτητα και κυρος με τους επικεφαλης της υποθεσης

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25174
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 30 Ιούλ 2021, 02:26

Κόκκορας έγραψε:
30 Ιούλ 2021, 02:21
talaipwros έγραψε:
30 Ιούλ 2021, 02:17
Κόκκορας έγραψε:
30 Ιούλ 2021, 02:12
διαβασα μια ερευνα που ανεφερε πως η πιθανοτητα νοσοκομειακης περιθαλψης και θανατου(!) ειναι μεγαλυτερη για την παραλλαγη δελτα απο την αλφα!
κατι που ερχεται σε αντιθεση με οσα διεδιδαν μεχρι τωρα

μου ακουγεται παραξενο αυτο,βλεποντας τον αριθμο των νεκρων(Συγκρισει προφανως του αριθμου των κρουσματων,πολλα εκ των οποιων ειναι και αποα νεμβολιαστους)τελικα τι ισχυει;
τα διεδιδαν ποιοι; γιατι αυτο ειναι γνωστο απο την αρχη
ο αριθμος των νεκρων ειναι κατω λογω των εμβολιων
λεγαν ειναι περισσοτερο μεταδοτικο αλλα λιγοτερο θανατηφορο
το death rate πρεπει να βγει βασει των ανεμβολιαστων κρουσματων για να εχουμε μια εικονα συγκρισει της περσινης χρονιας που δεν υπηρχαν τα εμβολια
λεγαν ποιοι;
ειναι γνωστο οτι ο δελτα ειναι και πιο μεταδοτικος και πιο θανατηφορος εδω και μηνες.
Αν δεν ηταν τα εμβολια θα ειχε καταστραφει το συμπαν

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών