Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Σεπ 2021, 15:33

Η αδελφη μου εκανε το εμβολιο επειδη εξαναγκαστηκε.

Για δυο μερες ειχε πυρετο και μετα της γυρισε σε υποθερμια που εφτανε τους 33 βαθμους.

Χτες πηγε να κανει εξετασεις.

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 10 Σεπ 2021, 19:33

Αλιόσα έγραψε:
10 Σεπ 2021, 08:31
οχι καμια σχέση, ο κόσμος που πάει και κινειται Βουλγαρία το καλοκαιρι ειναι ελάχιστος σε σχέση με τον κόσμο που έρχεται στην Ελλάδα για διακοπές και μπάνια.
Αν ισχύει αυτό, τότε ίσως δεν τα έχουμε πάει τόσο άσχημα συγκριτικά με τους βούλγαρους όσο νομίζουμε

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 11 Σεπ 2021, 21:36

254 διασωληνωμενοι στο Ισραηλ
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 12 Σεπ 2021, 21:46

09/09/2021
Οι μύθοι καταρρέουνΜειώνεται η νοσηρότητα των ανεμβολίαστων στο Ισραήλ - Ο δείκτης αναπαραγωγής R κάτω από 1

Εικόνα

Η νέα εξέλιξη πάλι από το Ισραήλ είναι ότι τα ποσοστά νοσηρότητας και μετάδοσης μεταξύ των ανεμβολίαστων μειώνονται δραστικά.

Ένα άκρως ενδιαφέρον στοιχείο λαμβάνει χώρα στο Ισραήλ το οποίο αποτελεί χαρακτηριστική περίπτωση συμπεριφοράς εμβολιασμένων και ανεμβολίαστων.
Πολλές φορές στο bankingnews επικαλούμαστε το Ισραήλ για 3 βασικούς λόγους.

1) Μεγάλο μέρος του πληθυσμού έχει εμβολιαστεί το 60% του συνόλου και σχεδόν 90% σε ηλικίες άνω των 60 ετών.
2) Έχει εκπονήσει τις περισσότερες μελέτες για τον covid 19, τα εμβόλια και της αποτελεσματικότητα τους και την φυσική ανοσία.
3) Διαθέτει πολύ καλή νοσοκομειακή και όχι μόνο οργάνωση και διαθέτει επαρκές σύστημα παρακολούθησης διαφόρων καταστάσεων.

Το Ισραήλ λοιπόν αποτελεί μια πηγή όπου μπορούν να εξαχθούν ενδιαφέροντα συμπέρασμα. Ήδη από το Ισραήλ έχουν καταρριφθεί πολλοί μύθοι.

Α) Καταρρίφθηκε ο μύθος ότι τα εμβόλια είναι άτρωτα.

Αποδείχθηκε ότι το τείχος ανοσίας τους καταρρέει 6 μήνες μετά με όρους μετάδοσης στο 16% και νοσηρότητας στο 39% με 42%.

Β) Καταρρίφθηκε ο μύθος ότι τα εμβόλια είναι ισχυρότερα της φυσικής ανοσίας.
Αποδείχθηκε ότι τα εμβόλια είναι 13 έως 27 φορές πιο αδύναμα από την φυσική ανοσία, η μεγαλύτερη επιστημονική μελέτη που διεξήχθη αποκάλυψε ότι η φυσική ανοσία είναι ισχυρότερη.

Γ) Καταρρίφθηκε ο μύθος ότι οι εμβολιασμένοι έχουν αντισώματα άρα ακόμη και εάν βρεθούν θετικοί το ιικό φορτίο είναι χαμηλότερο.
Όχι αυτό δεν ισχύει ένας θετικός σε covid 19 εμβολιασμένος και ένας θετικός ανεμβολίαστος έχουν το ίδιο ιδικό φορτίο.

Δ) Καταρρίφθηκε ο μύθος ότι τα παιδιά κινδυνεύουν.
Μελέτες αποκάλυψαν ότι ο κίνδυνος θανάτου ενός παιδιού ή ενός νέου είναι συνολικά 0,00025% δηλαδή μηδενική πιθανότητα.
Η τρομολαγνεία σκοτώνει περισσότερους από τον covid 19.

E) Καταρρίφθηκε ο μύθος των πιστοποιητικών εμβολίων.
Το Ισραήλ απέδειξε ότι ένα πιστοποιητικό εμβολίων είναι άκυρο εάν παρέλθουν 6 μήνες καθώς το τείχος ανοσίας των εμβολίων έχει ξεθωριάσει, οπότε δεν έχουν ισχύει τα πιστοποιητικά εμβολίων.

Ποια η νέα εξέλιξη;
Η νέα εξέλιξη πάλι από το Ισραήλ είναι ότι τα ποσοστά νοσηρότητας και μετάδοσης μεταξύ των ανεμβολίαστων μειώνονται δραστικά.
Μειώνεται και μεταξύ των εμβολιασμένων αλλά με βάση το επίσημο αφήγημα τα εμβόλια προστατεύουν αλλά οι ανεμβολίαστοι κινδυνεύουν.
Πως κινδυνεύουν και η νοσηρότητα, θνητότητα και κρούσματα μεταξύ των ανεμβολίαστων σημειώνουν συνεχή μείωση;
Προσέξτε μεταξύ των ανεμβολίαστων, που δεν έχουν κάνει κανένα εμβόλιο…
Υπήρχε μια προπαγάνδα που ανέφερε ότι οι ανεμβολίαστοι κινδυνεύουν πολλαπλάσια από τους εμβολιασμένους.

Το Ισραήλ έχει 9,2 εκατ κατοίκους εκ των οποίων 1,5 εκατ παιδιά και νέοι.
Πάνω από 6,1 εκατομμύρια Ισραηλινοί έλαβαν την πρώτη δόση, 5,5 εκατομμύρια τη δεύτερη δόση και σχεδόν 2,7 εκατομμύρια την τρίτη δόση του εμβολίου Pfizer.
Αυτό σημαίνει ότι οι πλήρως εμβολιασμένοι στο Ισραήλ είναι 5,5 εκατ με δύο δόσεις και 2,7 εκατ με τρεις δόσεις σε σύνολο πληθυσμού 9,2 εκατ.

Οι αμιγώς ανεμβολίαστοι είναι περίπου 1,6 εκατ. εξαιρώντας τα παιδιά και τους νέους που είναι κατά βάση ανεμβολίαστοι.
Μεταξύ των ανεμβολίαστων τα κρούσματα, η νοσηρότητα και θνητότητα μειώνεται δραστικά ενώ με βάση τις υπάρχουσες βαριές περιπτώσεις νοσηρότητας που χρήζουν νοσοκομειακής περίθαλψης, οι εμβολιασμένοι συνεχίζουν να είναι περισσότεροι.

Πρώτη φορά μειώθηκε ο δείκτης R κάτω από 1
Το ποσοστό αναπαραγωγής ή δείκτης R μειώθηκε στο 0,95 κάτω από 1 για πρώτη φορά μετά από καιρό.
Το R είναι ο αριθμός των ατόμων που προσβάλλει κάθε άρρωστο άτομο.
Στις αρχές της εβδομάδας, το R διαμορφώθηκε στο 1,05, το οποίο αντιπροσώπευε ήδη μείωση από την προηγούμενη εβδομάδα.
Ο καθηγητής Eran Segal, βιολόγος από το Ινστιτούτο Επιστήμης Weizmann που συμβουλεύει την κυβέρνηση, αποκάλυψε τα νέα.
Το υπουργείο Υγείας ανέφερε 678 άτομα σε σοβαρή κατάσταση, εκ των οποίων 171 διασωληνωμένοι.
Ο αριθμός των συνολικών σοβαρών κρουσμάτων αυξήθηκε μόνο κατά 1 άτομο τις τελευταίες ημέρες.
Υπήρχαν 6.780 άτομα που διαγνώστηκαν με κορωνοϊό από 95.155 που ελέγχθηκαν - ποσοστό θετικότητας 7,22%.
Το ποσοστό θετικότητας πριν από την έναρξη της περιόδου Rosh Hashanah ήταν μόνο 5,31%.
Σύμφωνα με τις προβλέψεις που έγιναν πριν από περίπου δύο εβδομάδες από ερευνητές του Εβραϊκού Πανεπιστημίου, το ποσοστό μόλυνσης από τον κορωνοϊό αρχίζει να μειώνεται.
Με βάση τις εκτιμήσεις τους έως τα μέσα Οκτωβρίου το Ισραήλ θα έχει μόνο περίπου 2.000 νέα κρούσματα καθημερινά.
Στο χειρότερο σενάριο, η χώρα θα είχε περίπου 4.000 καθημερινά κρούσματα από 11.000 που είχε πρόσφατα εκ των οποίων όμως τα 6.000 ήταν μικρά παιδιά σχεδόν καθολικά ασυμπτωματικά.

Εικόνα
https://www.bankingnews.gr/koinonia/art ... 1CPx6NKXhs

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 12 Σεπ 2021, 21:58

246 ΜΕΘ, 45 νεκροι το Ισραηλ ... αιμα τους εχει παει.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 21 Σεπ 2021, 22:05

Τα σπανια τα μπεικθρου ινφεκτιονς

Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Σεπ 2021, 16:10

axilmar έγραψε:
08 Σεπ 2021, 13:44
Leporello έγραψε:
08 Σεπ 2021, 13:43
Arisvilla έγραψε:
08 Σεπ 2021, 13:31
Mπα από μόνοι τους τα σκέφτηκαν αυτά? Δεν τους υποσχέθηκαν κάποιοι οτι θα "πάρουνε τις ζωές τους πίσω"? Δεν κατήργησαν κάποιοι τις μάσκες σε εξωτερικό χώρο? Δεν προωθούν ακόμα και τώρα το concept μέτρα μόνο για ανεμβολίαστους? Πάλι στην ατομική ευθύνη θα το ρίξουμε?
Τι να σου πώ. Εγώ αφ'ότου εμβολιάσθηκα, δεν άλλαξα καθόλου τις συνήθειές μου. Και δεν είναι ότι δεν πίστεψα στο αφήγημα "να πάρουμε τις ζωές μας πίσω". Το πίστεψα. Απλώς το ερμήνευσα διαφορετικά. Οχι ότι θα πατήσεις ένα κουμπί και μετά θα γίνουν όλα όπως πριν, αλλά ότι με βήματα όπως ο εμβολιασμός όντως θα πάρουμε τις ζωές μας πίσω.
Παρομοιως. Παντου φοραω μασκα εξω.
Πρόσεξε μην σε κολλήσει καμιά μουριά.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 22 Σεπ 2021, 16:12

Green Dragon έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:10
axilmar έγραψε:
08 Σεπ 2021, 13:44
Leporello έγραψε:
08 Σεπ 2021, 13:43
Τι να σου πώ. Εγώ αφ'ότου εμβολιάσθηκα, δεν άλλαξα καθόλου τις συνήθειές μου. Και δεν είναι ότι δεν πίστεψα στο αφήγημα "να πάρουμε τις ζωές μας πίσω". Το πίστεψα. Απλώς το ερμήνευσα διαφορετικά. Οχι ότι θα πατήσεις ένα κουμπί και μετά θα γίνουν όλα όπως πριν, αλλά ότι με βήματα όπως ο εμβολιασμός όντως θα πάρουμε τις ζωές μας πίσω.
Παρομοιως. Παντου φοραω μασκα εξω.
Πρόσεξε μην σε κολλήσει καμιά μουριά.
Δεν εχω λογο να το ρισκαρω στους διαφορους συνωστισμους που υπαρχουν εξω.

Αμα εσυ γουσταρεις να συνωστιζεσαι, μαγκια σου.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Σεπ 2021, 16:14

esu έγραψε:
09 Σεπ 2021, 13:30
Arisvilla έγραψε:
08 Σεπ 2021, 13:49
Leporello έγραψε:
08 Σεπ 2021, 13:43
Τι να σου πώ. Εγώ αφ'ότου εμβολιάσθηκα, δεν άλλαξα καθόλου τις συνήθειές μου. Και δεν είναι ότι δεν πίστεψα στο αφήγημα "να πάρουμε τις ζωές μας πίσω". Το πίστεψα. Απλώς το ερμήνευσα διαφορετικά. Οχι ότι θα πατήσεις ένα κουμπί και μετά θα γίνουν όλα όπως πριν, αλλά ότι με βήματα όπως ο εμβολιασμός όντως θα πάρουμε τις ζωές μας πίσω.
Eγώ πάντως από τη στιγμή που εμβολιάστηκα πρόσεχα ακόμα περισσότερο γιατί εβλεπα οτι κανένας δεν πρόσεχε, ειδικά οι εμβολιασμένοι. Ακόμα και τώρα οταν όλοι πια έχουμε καταλάβει οτι οι εμβολιασμένοι και νοσούν αλλά και μεταδίδουν έστω και σε μικρότερο βαθμό έρχονται στο γραφείο μου άτομα και το πρώτο πράγμα που μου λένε είναι "να βάλουμε μάσκες? είμαστε εμβολιασμένοι. Λίγο τα παραμύθια της κυβέρνησης για πολιτικοοικονομικούς λόγους, λίγο η δίψα του κόσμου να πάρει πράγματι τη ζωή του πίσω οδήγησαν σε μια αδιαφορία του κόσμου για τα ατομικά μέτρα προφύλαξης που έχει το αποτέλεσμα που βλέπουμε όλοι σήμερα.
lockdown θελει
Το lockdown δεν μπορεί να ρίξει το Rt της Δέλτα κάτω από 1.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Σεπ 2021, 16:16

axilmar έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:12
Green Dragon έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:10
axilmar έγραψε:
08 Σεπ 2021, 13:44


Παρομοιως. Παντου φοραω μασκα εξω.
Πρόσεξε μην σε κολλήσει καμιά μουριά.
Δεν εχω λογο να το ρισκαρω στους διαφορους συνωστισμους που υπαρχουν εξω.

Αμα εσυ γουσταρεις να συνωστιζεσαι, μαγκια σου.
Το 99% του χρόνου που περνάς έξω είναι εκτός συνωστισμού. Τώρα αν χρειαστεί να περιμένεις έξω από τα ΕΛΤΑ που γίνεται χαμός, οκ, δεκτό.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 22 Σεπ 2021, 16:17

Green Dragon έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:16
axilmar έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:12
Green Dragon έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:10


Πρόσεξε μην σε κολλήσει καμιά μουριά.
Δεν εχω λογο να το ρισκαρω στους διαφορους συνωστισμους που υπαρχουν εξω.

Αμα εσυ γουσταρεις να συνωστιζεσαι, μαγκια σου.
Το 99% του χρόνου που περνάς έξω είναι εκτός συνωστισμού. Τώρα αν χρειαστεί να περιμένεις έξω από τα ΕΛΤΑ που γίνεται χαμός, οκ, δεκτό.
Ε ναι για τετοια μιλαω. Οταν ειμαι μονος μου την κατεβαζω την μασκα.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Σεπ 2021, 16:19

axilmar έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:17
Green Dragon έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:16
axilmar έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:12


Δεν εχω λογο να το ρισκαρω στους διαφορους συνωστισμους που υπαρχουν εξω.

Αμα εσυ γουσταρεις να συνωστιζεσαι, μαγκια σου.
Το 99% του χρόνου που περνάς έξω είναι εκτός συνωστισμού. Τώρα αν χρειαστεί να περιμένεις έξω από τα ΕΛΤΑ που γίνεται χαμός, οκ, δεκτό.
Ε ναι για τετοια μιλαω. Οταν ειμαι μονος μου την κατεβαζω την μασκα.
Τότε οκ, δεν μπορώ να διαφωνήσω. Απλά έγραψες παντού και το πήρα κυριολεκτικά.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 22 Σεπ 2021, 16:20

Green Dragon έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:19
axilmar έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:17
Green Dragon έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:16


Το 99% του χρόνου που περνάς έξω είναι εκτός συνωστισμού. Τώρα αν χρειαστεί να περιμένεις έξω από τα ΕΛΤΑ που γίνεται χαμός, οκ, δεκτό.
Ε ναι για τετοια μιλαω. Οταν ειμαι μονος μου την κατεβαζω την μασκα.
Τότε οκ, δεν μπορώ να διαφωνήσω. Απλά έγραψες παντού και το πήρα κυριολεκτικά.
Οκ, ναι δεν το εγραψα πληρως. Παντου οπου υπαρχουν αλλοι και συνωστιζονται εννοουσα.

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1542
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: Στοιχεία που καθηλώνουν από το Ισραήλ: «Πλήρως εμβολιασμένοι οι περισσότεροι ασθενείς με Covid στα νοσοκομεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 22 Σεπ 2021, 17:06

Green Dragon έγραψε:
22 Σεπ 2021, 16:14
esu έγραψε:
09 Σεπ 2021, 13:30
Arisvilla έγραψε:
08 Σεπ 2021, 13:49

Eγώ πάντως από τη στιγμή που εμβολιάστηκα πρόσεχα ακόμα περισσότερο γιατί εβλεπα οτι κανένας δεν πρόσεχε, ειδικά οι εμβολιασμένοι. Ακόμα και τώρα οταν όλοι πια έχουμε καταλάβει οτι οι εμβολιασμένοι και νοσούν αλλά και μεταδίδουν έστω και σε μικρότερο βαθμό έρχονται στο γραφείο μου άτομα και το πρώτο πράγμα που μου λένε είναι "να βάλουμε μάσκες? είμαστε εμβολιασμένοι. Λίγο τα παραμύθια της κυβέρνησης για πολιτικοοικονομικούς λόγους, λίγο η δίψα του κόσμου να πάρει πράγματι τη ζωή του πίσω οδήγησαν σε μια αδιαφορία του κόσμου για τα ατομικά μέτρα προφύλαξης που έχει το αποτέλεσμα που βλέπουμε όλοι σήμερα.
lockdown θελει
Το lockdown δεν μπορεί να ρίξει το Rt της Δέλτα κάτω από 1.
ειρωνία ήταν.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών