Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρουν»

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39743
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρουν»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Αύγ 2021, 23:39

Αν ισχυουν οσα λεει εχουμε περασει στη Ζωνη του Λυκοφωτος. :e040:



Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρουν»

Για κλίμα τρομοκρατίας και απειλών μίλησε μια νοσηλεύτρια του Νοσοκομείου Ξάνθης, η οποία προχώρησε σε σοβαρές καταγγελίες σχετικά με την πίεση που δέχονται οι υγειονομικοί να εμβολιαστούν.

Παράλληλα αποκάλυψε πως υπάρχουν παρενέργειες και θάνατοι από το εμβόλιο, αλλά αποκρύπτονται.

«Μας εκβιάζουν… ουσιαστικά μας εκφοβίζουν, μας τιμωρούν για την προσφορά μας τόσους μήνες, μας κάνουν bullying», είπε χαρακτηριστικά στο Focus FM σχετικά με την κατάσταση που βιώνει το τελευταίο διάστημα, η ίδια αλλά και συνάδελφοι της υγειονομικοί που αρνούνται να εμβολιαστούν.

«Ένας λόγος που δεν θέλω να εμβολιαστώ είναι ο εκβιασμός και δεύτερον ο βασικότερος λόγος είναι ότι αυτή την στιγμή το συγκεκριμένο εμβόλιο δεν ανταποκρίνεται στον λόγο για τον οποίο έχει βγει. Νιώθω ανασφάλεια, από την στιγμή που δεν μου προσφέρει ανοσία και που ακόμη βρίσκεται σε ένα πειραματικό στάδιο… Και εκτός αυτού κανείς γιατρός στην Ελλάδα δεν χρησιμοποιεί την κάρτα, δεν καταγράφει τις παρενέργειες, δεν καταγράφονται οι θάνατοι.

Όταν οι εμβολιασμένοι έρχονται στο νοσοκομείο με οποιαδήποτε πρόβλημα μέσα στις πρώτες 28 μέρες μετά τον εμβολιασμό, θα πρέπει όλα αυτά να καταγράφονται και όχι να απειλούν τους εμβολιασμένους. Τους λένε δεν θα λες ότι έχεις κάνει το εμβόλιο, θα λες ότι χτύπησα, δεν θα λες ότι είναι από το εμβόλιο. Είναι ένας τρόπος χειραγώγησης, αυτό γίνεται.

Τους λένε, δεν θα λέτε ότι αυτά τα προβλήματα που εμφανίζεται είναι από το εμβόλιο.

Είναι πολλά τα περιστατικά. Άνθρωποι που παθαίνουν θρομβώσεις, μυοκαρδίτιδα… διάφορα .
Ορισμένοι την 2η, την 3η μέρα, κάποιοι την 13 μέρα μετά το εμβόλιο

Είχαμε και θανάτους από ανθρώπους που ήρθαν εμβολιασμένοι και πάθανε ανακοπή και τους χάσαμε.

Και εγώ σήμερα έχω 4 παιδιά, αν εγώ πάθω κάτι, ποιος θα μεγαλώσει τα παιδιά μου. Υπάρχει κράτος πρόνοιας που θα τα αναλάβει ή θα πεθάνει άλλη μια μαμά για την οποία θα κλάψει λίγο η τηλεόραση και σε 5 μέρες θα την ξεχάσουν και μετά αυτά τα παιδιά θα μεγαλώνουν ορφανά μόνα τους ζητιανεύοντας και ψάχνοντας από τα σκουπίδια να φάνε.

Όλοι νιώθουμε την ίδια ανασφάλεια, όλοι φοβόμαστε για την επόμενη μέρα ,όλοι φοβόμαστε για την δουλειά μας και τις οικογένειες μας.

Όταν ξέρω ότι έρχεται η σειρά των παιδιών μου εκεί δεν μπορώ απλώς να κλείσω τα μάτια μου πρέπει να αντισταθώ, πρέπει να αντισταθώ για το μέλλον των παιδιών μου, κάθε παιδιού. Κάθε γονέας πρέπει να το κάνει».

https://www.pronews.gr/ygeia/1011545_no ... o-apeiloyn

.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11552
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 21 Αύγ 2021, 23:42

Όλοι οι γιατροί στο κόλπο.

Ξαναγράφω.
5 στους 92 γιατρούς αντιεμβολιαστες.

36 στις 55 καθαρίστριες.

Μια λογική εξηγηση;
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39743
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Αύγ 2021, 23:44

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
21 Αύγ 2021, 23:42
Όλοι οι γιατροί στο κόλπο.

Ξαναγράφω.
5 στους 92 γιατρούς αντιεμβολιαστες.

36 στις 55 καθαρίστριες.

Μια λογική εξηγηση;


Οι καθαριστριες δεν εχουν να χασουν μια καριερα οπως οι γιατροι γι' αυτο και δεν μασανε.

.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28251
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 21 Αύγ 2021, 23:45

Να κανω εγω μια ερωτηση σε αυτο το τιμιο νημα.Επισημα ποσους θανατους εχουμε στην Ελλαδα που οφειλονται στο εμβολιο;
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39743
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Αύγ 2021, 23:48

GoBack έγραψε:
21 Αύγ 2021, 23:45
Να κανω εγω μια ερωτηση σε αυτο το τιμιο νημα.Επισημα ποσους θανατους εχουμε στην Ελλαδα που οφειλονται στο εμβολιο;


Δεν ξερουμε γιατι κανενας γιατρος δεν κραταει στοιχεια οπως καταγγελλει η τιμια νοσηλευτρια.

Εγω παντως βρηκα 10 απο Astra και 10 απο Pfizer κι εκει σταματησα να ψαχνω αλλο.

Τωρα αν καποιος θελει στοιχεια απο Vaers ειναι 20.000 θανατοι πανευρωπαικα.

.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28251
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 21 Αύγ 2021, 23:50

Δεν θελω vaers,επισημα λεω,ξερει κανεις;Ειμαστε ακομα στο 0;
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.


Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11552
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 21 Αύγ 2021, 23:51

GoBack έγραψε:
21 Αύγ 2021, 23:45
Να κανω εγω μια ερωτηση σε αυτο το τιμιο νημα.Επισημα ποσους θανατους εχουμε στην Ελλαδα που οφειλονται στο εμβολιο;
1.5 εκατομμύριο.

Αλλά οι γιατροί δεν το λένε γιατί μασάνε.

Ρώτα καμιά καθαρίστρια ή τον βασιλιά της Ψεκας.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10017
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 21 Αύγ 2021, 23:51

Ξέρουμε μήπως το ποσοστό εμβολιασθέντων ιδιωτών ιατρών;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24553
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 21 Αύγ 2021, 23:53

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
21 Αύγ 2021, 23:42
Όλοι οι γιατροί στο κόλπο.

Ξαναγράφω.
5 στους 92 γιατρούς αντιεμβολιαστες.

36 στις 55 καθαρίστριες.

Μια λογική εξηγηση;
Ο κοινωνικός δαρβινισμός λέει τη φυσική πορεία των πραγμάτων, όχι την ιδεατά επιδιωκόμενη. Οι καθαρίστριες αξίζουν τη θέση τους στην ταξική πυραμίδα.


Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28251
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 21 Αύγ 2021, 23:54

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
21 Αύγ 2021, 23:51
GoBack έγραψε:
21 Αύγ 2021, 23:45
Να κανω εγω μια ερωτηση σε αυτο το τιμιο νημα.Επισημα ποσους θανατους εχουμε στην Ελλαδα που οφειλονται στο εμβολιο;
1.5 εκατομμύριο.

Αλλά οι γιατροί δεν το λένε γιατί μασάνε.

Ρώτα καμιά καθαρίστρια ή τον βασιλιά της Ψεκας.
Τσιμπημενο λιγο το νουμερο αλλα πιο ρεαλιστικο απο αυτο των ΗΠΑ που δινουν 3 θανατους
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39743
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Αύγ 2021, 23:54

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
21 Αύγ 2021, 23:51
GoBack έγραψε:
21 Αύγ 2021, 23:45
Να κανω εγω μια ερωτηση σε αυτο το τιμιο νημα.Επισημα ποσους θανατους εχουμε στην Ελλαδα που οφειλονται στο εμβολιο;
1.5 εκατομμύριο.

Αλλά οι γιατροί δεν το λένε γιατί μασάνε.

Ρώτα καμιά καθαρίστρια ή τον βασιλιά της Ψεκας.


Kι αυτος ψεκας ειναι;


«Βόμβες» από Ιωαννίδη: Πιέσεις σε επιστήμονες για να ακολουθούν εντολές κυβερνήσεων και επιχειρηματιών στην πανδημία (vid)

https://thefaq.gr/vomves-apo-ioannidi-p ... dimia-vid/

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39743
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Αύγ 2021, 23:58

Ρε και μονο το γεγονος οτι οι ιατρικες ενωσεις της Ελλαδας δεν εχουν εναντιωθει στον μαζικο εμβολιασμο παιδιων και νεων δειχνει ποσο χειραγωγηση πεφτει.

Δεν νοειται σοβαρος επιστημονας και να μην αντιδρασει σε κατι τετοιο.

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24418
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Νοσηλεύτρια Νοσοκομείου Ξάνθης: «Μας εκβιάζουν - Είχαμε θανάτους από εμβολιασμό - Απειλούν ασθενείς να μην το αναφέρ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 21 Αύγ 2021, 23:59

Αρίστος έγραψε:
21 Αύγ 2021, 23:48
Δεν ξερουμε γιατι κανενας γιατρος δεν κραταει στοιχεια οπως καταγγελλει η τιμια νοσηλευτρια.
Πήρες θέση αλλά για σκέψου το λίγο. Δουλεύεις σε ένα νοσοκομείο ως νοσηλευτής και εσύ με μερικούς ακόμα συναδέλφους σου δεν θέλετε να εμβολιαστείτε. Δεν είσαι μόνος και προφανώς το συζητάς με τους άλλους που επίσης δεν θέλουν. Αν τους τελευταίους μήνες γίνονταν συστηματικά τέτοια περιστατικά και οι γιατροί συνιστούσαν στους ασθενείς να τα κρύβουν ενώ παράλληλα δεν έστελναν αναφορές ως όφειλαν γιατί κάποιος από εσάς δεν κατέγραψε ένα τέτοιο περιστατικό με το κινητό του να το πάει στον εισαγγελέα ή έστω στα κανάλια; Όλοι σήμερα έχουν κινητά με κάμερες μηδενός εξαιρουμένου.

Εγώ ας πούμε θα έδινα περισσότερες πιθανότητες να πιστέψω την καταγγελία της νοσηλεύτριας αν η ίδια ήταν εμβολιασμένη. Τώρα δίνω πολύ λίγες πιθανότητες να είναι κάτι τέτοιο πραγματικό και να συμβαίνει συστηματικά. Αυτή τη στιγμή αντιμετωπίζει το ενδεχόμενο να βρεθεί χωρίς δουλειά και μου φαίνεται η κίνηση αυτή σαν μια κίνηση απελπισίας. Δίνω επίσης πολλές πιθανότητες να είναι βλακείες των δημοσιογράφων.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών